Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Szabest válasza tonyo9 (#849) üzenetére


Szabest
tag

milyen iró? nekem is sata-s iróm van és simán látja...esetleg próbáld meg másik gépben hátha neis jó vagy nemtom:s

(#852) tonyo9 válasza Szabest (#851) üzenetére


tonyo9
tag

samsung writemaster...

(#853) tonyo9


tonyo9
tag

viszont ha beállitom a boot sorrendet ,akkor egy f10 után hiába restartol nem jön be a kép..

(#854) ocsesz válasza tonyo9 (#853) üzenetére


ocsesz
aktív tag

A jumperelésed biztos jó?
Lehet hülye kérdés de asszem satánál is kell nem?

(#855) ocsesz válasza tonyo9 (#853) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Vagy estleg clear cmos?

(#856) tonyo9 válasza ocsesz (#855) üzenetére


tonyo9
tag

ezt a kettőt a biosban tudom megnézni?

(#857) ocsesz válasza tonyo9 (#856) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Biosban ha látod a main fül alatt az íródat akkor valószínűleg jó a jumperelés ha nem akkor vedd ki az írót és rakd át a hátulján a jumpert a megfelelő állásba-valahol írják az írón.Ha master akkor slavre vagy fordítva.A clear cmos pedig egy alaplapi "kapcsoló" amivel alaphelyzetbe állítod a biost-az alaplapi könyvben megtalálod a helyét!

(#858) tonyo9 válasza ocsesz (#857) üzenetére


tonyo9
tag

ez sata-s iró

(#859) ocsesz válasza tonyo9 (#856) üzenetére


ocsesz
aktív tag

van skype-od?
Mert ha gondolod ott beszélhetünk ha valamit nem írtam érthetően.

(#860) ocsesz válasza tonyo9 (#858) üzenetére


ocsesz
aktív tag

A jumperelés attól úgytudom független hogy sata-e.

(#861) tonyo9 válasza ocsesz (#860) üzenetére


tonyo9
tag

nem nincsen skype-om csak msn.

(#862) ocsesz válasza tonyo9 (#861) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Azt meg én nem használom,na mindegy.
Szerintem első lépésben nézd meg a biosban amit írtam,ha a jumperelés nem segít jöhet a clear cmos-nézd át a lap leírását ott leírják mit kell csinálnod.Sajna holnap is csak este felé leszek-reggel meló :O
Szevasztok!!!

(#863) tonyo9


tonyo9
tag

hello és kösz.kiszedtem az irót de nem lehet jumperelni...

(#864) tonyo9


tonyo9
tag

oké má sinen vagyok :DD

(#865) tonyo9


tonyo9
tag

két darab 1gigás v data expert,és kettő 1 gigás kingston 667-es ram megfér ebben a lapban?

[ Szerkesztve ]

(#866) Krisz23


Krisz23
csendes tag

Hy!

P5N-E SLI deszkám van tettem rá új BIOS-t (0608) azóta a gép indul, de csak F8-al :(

BIOS nincs csak full fekete képernyő, hogy tudom most így lecserélni a biost?

Van olyan progi ami floppyról cseréli?

Már találtam progit de melyik a jó BIOS bétát fel merjem tenni?

[ Szerkesztve ]

(#867) tonyo9 válasza Krisz23 (#866) üzenetére


tonyo9
tag

pont ebbe a pillanatba akartam feltenni a 0608-ast:D
télleg az elég ha a legfrissebb bios-t felteszem vagy mindegyiket célszerü feltenni?

[ Szerkesztve ]

(#868) tonyo9 válasza Krisz23 (#866) üzenetére


tonyo9
tag

nekem alapból a 0608 volt fent most frissittettem 0703-ra gond nélkül indult.viszont a két darab kingston rammal nem hajlandó bejönni a kép ..pedig rajta van a listán is:( vagyis az uj bios-al még nem próbáltam ki

[ Szerkesztve ]

(#869) Szabest


Szabest
tag

Én már próbáltam a legfrissebb beta bios is a 12.mittoménhányast ...sztem tök mind1...olyan hibával még nem találkoztam amiket leirtak a biosoknál hmiket javítottak ki...szal sztem mind1 mejik van fenn monsjuk procihúzásnál lehet jelentősége, többeknek volt ezzel gondja!

(#870) xizoor


xizoor
csendes tag

Hi mindenki,

Van egy kis (nagy gondom) gondom. Segítsetek pls.

Ismerősömnek van egy: Asus P5n32E.SLI alaplappal szerelt gépe, és költözködés után a gép első bekapcsolás után rííí, hogy magasak a táp feszek ( pl. 12V helyett 16V.... ) és a proci hőmérséklete 128 fok ami ugye lehetetlen mert nem működne... Szvsz a tápnak nincs baja (Chieftech 450W) mert a gép megy, de minden érzékelője megbolondult. Mi a franc baja lehet és hogyan lehetne rendbehozni..

Ha vkinek van ilyen tapasztalata, vagy ötlete segítsen legyen szíves..

ui.: azért én írok mert a költözködés miatt, a srácnak nincs netje egy darabig hála a Fibernet gödöllői szolgáltatásának kb. egy hónap mire újra lesz netje... no comment..

(#871) McKennyKe90


McKennyKe90
tag

Sziasztok !
lenne egy két kérdésem ezzel a P5N-E sli lapomal kapcsoltba:
Mi az az LTD szorzó az mit szoroz??
Hogy lehet kiszámolni azt hogy tegyük föl unlinked módba adok neki 1500 mhz-t és akkor amemória vmi sync módba van tlán 450 mhz van akor cpuzbe vagy mi? nem értem a számolsá lényegét
MI az a sync mód? akor milyen rányok vannak?
mag mé nem az fsb t lehet állítani mért azt az értéket ami alapból 1333 azt hogy hiívják?

nem tudok mit idearkni mert a rénszarvas admin mindig monnya töröld ki

(#872) Janix12


Janix12
aktív tag

Sziasztok!
Valaki próbált már P5N32-E SLI be rakni 1066-os ramot?
Megy benne?
üdv jani

(#873) McKennyKe90 válasza Janix12 (#872) üzenetére


McKennyKe90
tag

Úgylátom jól pörög a togyik enyi erővel be is lehetne zárniXD

nem tudok mit idearkni mert a rénszarvas admin mindig monnya töröld ki

(#874) Janix12 válasza McKennyKe90 (#873) üzenetére


Janix12
aktív tag

Ne kapkodd el.. :)

(#875) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

Üdv!..
Tudna valaki egy frankó tuningbeállítást erre /Plus-os/ a lapra? :B
E6400-et szeretnék 8X430on járatni 800as A-Data EE-kel..
Gondolok itt feszekre..elsősorban Chippek, és időzítésekre.. :B
Köszi!! :R
:U

(#876) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

hm.. :U :U

(#877) #56573440 válasza Janix12 (#872) üzenetére


#56573440
törölt tag

persze hogy megy, kingmax 1066-volt benne, és nagyon pöpecül muzsikált, csak be kell tolni az 1:1 memóriaaeányt és tádááááám. jah a procim e6600 így járt 1:1 ben, 1333-as procival más osztó kell, de menni fog;)

[ Szerkesztve ]

(#878) #56573440 válasza dzsóbácsi (#875) üzenetére


#56573440
törölt tag

hát ahhoz szerintem már meg kell küldeni az északi hidat is picit fesszel, nekem a nem plussos gyári hűtővel is nagyon melegedett alapon, tuningot meg sem kockáztattam. vízzel viszont szárnyalt, e6600 3600 körül lehelte ki a lelkét, de teszten volt 3750 is.

a pluson nem tudom hogy psb vagy fsb van megadvam 430fsb az 1720 lesz, oda már tolnatsz 1.4 1.5V-ot attól függ mennyi kell a procinak. hogy északi híd mikor lesz stabil? hát azt neked kell kideríteni. levegővel csak óvatosan szerintem, bár lehet hogy csak az enyém volt ennyire forrófejű:)

apropó eladó kompletten vizezve ha valakit esetleg netán érdekelne, aláírásban a link kis direkt marketing ;]

(#879) dzsóbácsi válasza #56573440 (#878) üzenetére


dzsóbácsi
aktív tag

Köszi!..Esetleg RAMfeszültségeket nemtudnál mondani?..Dél-i hidat akkor ne is babráljam?.. :U :B

(#880) #56573440 válasza dzsóbácsi (#879) üzenetére


#56573440
törölt tag

kingmaxnál 2.2 2.4 kell, ddr2 nél nem illik még jó hűtéssel sem 2.4 fölé menni huzamosabban.
déli hidat nem kell babrálni:)

hűtő ilyenkor már júl jöhet egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#881) dzsóbácsi válasza #56573440 (#880) üzenetére


dzsóbácsi
aktív tag

CM-690házban lenne a cumó...ennyire tellet hűtés szempontjából...víz sajna drága nekem..
Procin pedig Hyper Tx 2 van.. :U

(#882) bjoc


bjoc
csendes tag

Továbbra is arra szeretnék választ kapni, hogy műkszik-e valakinek 2 vagy 4 giga 800-as GEIL ultra vagy black dragon ram a P5N32-E SLI alaplapban.
Vagy senki nem merte megkockáztatni?

(#883) ProdyG


ProdyG
senior tag

sziasztok, vettem pár napja egy P5N-E SLI lapot, és egy E6400 procit bele. próbáltam a tuningot, de 1600-as fsb-nél fagy a gép még akkor is, ha a core voltage-t megemelem 1.45-re. 1500-on megy simán. mit kéne még állítanom, hogy menjen a dolog, mert azért az 1600-at bírnia kéne, ahogy itt olvasgattam.
a ramokat mindig 800mhz körül hagyom, tehát unlinked módban megy a dolog. :R

(#884) #56573440 válasza ProdyG (#883) üzenetére


#56573440
törölt tag

északi hídnak lehet kell egy kis fesz. nb voltage mehet fönnebb, ha akkor sem stabil akkor mégis előfordulhat hogy proci fogyott el

(#885) ProdyG válasza #56573440 (#884) üzenetére


ProdyG
senior tag

megemeltem a NB feszt 1,5-re, de olyan forró a hűtőborda az alaplapon, hogy nem merem ígyhagyni. ha visszaveszem a nb feszt 1,3-ra akkor meg fagy a gép egyből, 1600-as fsb mellett.

(#886) #56573440 válasza ProdyG (#885) üzenetére


#56573440
törölt tag

hát kéne rá egy jobb hűtés ez tény. tegyél fölé egy 120-as ventit, vagy vizezz:D utóbbi nekem bejött ;) bár nekem fölösleges volt, alap órajelen is elég volt a procim amire használtam.

szép lassan kimentem a pénzem ezekből a szörnyekből, és célgépet használok:), így sem viszk el vizezve sem :(

(#887) ProdyG válasza #56573440 (#886) üzenetére


ProdyG
senior tag

1500-as fsb mellett stabilan megy, minden alapfeszen. jó lesz az nekem. :)

(#888) ProdyG


ProdyG
senior tag

memóriák esetén mit jelent a command rate, ami lehet 1T vagy 2T?
mit befolyásol?
illetve lehet a bios-ban állítani a pci-e frekvenciáját, ami alapból 100mhz. ha ezt feljebb veszem akkor mi változik? érdemes foglalkozni vele? :R

(#889) #56573440 válasza ProdyG (#888) üzenetére


#56573440
törölt tag

A command rate ha jól tévedek órajel ciklusokban kifejezett chipválasztási késleltetés a parancsok végrehajtások között.t1 esetében egy t2 nél két órajelciklust jelent.

T1 ben csak a jobbfajta memóriák hajlandóak üzemelni, T2 ben a kevésbé táposak mennek. sokat számíthat teljsítményben, érezhetően begyorsulhat a memó, de sokat kell rá költeni, a hi-end modulok nem ingyért vannak:)

PCI-E freki: lehet azt is húzni, de nem éri meg, pár pontot ha hoz 3d mark alatt, és nem lehet sokat játszani vele, ha túlhúzod instabil lesz a vidkari. szerintem nem érdemes játszani vele

(#890) ProdyG válasza #56573440 (#889) üzenetére


ProdyG
senior tag

:R

(#891) ProdyG


ProdyG
senior tag

P5N-E SLI lapom van, és az új biosok nem engedik annyira tuningolni a procit. a legrégebbi biossal (0401) meg megy a proci mint állat. :) tapasztaltatok ti is ilyet?

(#892) ocsesz válasza ProdyG (#891) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Igen!

Nekem is ugyanez a gondom,régi bios-al sokkal jobban lehetett húzni mint most.

(#893) ProdyG válasza ocsesz (#892) üzenetére


ProdyG
senior tag

0608 - ez a legújabb bios, amivel még megy a tuning rendesen. a 7-es már nem jó.
rakd fel ezt ;)

(#894) ocsesz válasza ProdyG (#893) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Kösz a tippet de nekem P5N32-E Sli lapom van.
Arra másik bios való.

(#895) ProdyG válasza ocsesz (#894) üzenetére


ProdyG
senior tag

ja tényleg, ezt észrevehettem volna.

(#896) Napster


Napster
tag

ma vettem énis egy ilyen lapot , első tapasztalaptom hogy a chipset iszonyatosan melegszik, hiába a hatalmas passzív borda! mindenesetre megtámogattam egy pici ventivel igy valamelyest hűvösebb lett ...

...N@PsTeR***

(#897) subpixels


subpixels
tag

Valaki ki küldeni linket ahonnan tényleg lehet tölteni a ASUS P5N32E-SLI PLUS-hoz 602 biost. Előre is kösz mindent. :R

(#898) Napster


Napster
tag

lenen egy kérdésem azokhoz akiknek régebb óta van p5n-e sli lapjuk... melyik biossal tudtátok a legjobb tuningot elérni ?

/őőh és miért ismeri fel eltávolítható eszközként az S-ata winyót ? XP /

...N@PsTeR***

(#899) ocsesz válasza Napster (#898) üzenetére


ocsesz
aktív tag

893-as hozzászólás-ProdyG kolléga.

(#900) Napster válasza ocsesz (#899) üzenetére


Napster
tag

az a baj nekem sima P5N-E van nem 32 -es ... :S

...N@PsTeR***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.