Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) savanyúcukor


savanyúcukor
csendes tag

RAm kerdesem lenne ehhez a laphoz:
ez a lap megeszi a 1066-os RAM -okat?
mert a leiras a QVL szerint nem, ott a legnagyobb a 800-as
vagy vehetek bele nyugodtan 1066-os ADATA -t?

(#102) frenky8230 válasza savanyúcukor (#101) üzenetére


frenky8230
csendes tag

Csak akkor megy 1066 on ha az asus oldalán található listán bevan írva a memória ,hogy sli memori. Én corsair xms2 est rendeltem hozzá az is 1066 os. És azt támogatja, de az adatáról nem tudok. Még ha talán elnézel az adata oldalára és ott kivan irva ,hogy sli memori akkor kezeli a 680. Ez a chipset amúgy 1333 ig kezeli ha minden igaz ,de javitsatok ha tévedek.

Minél tökéletesebb valami ,annál jobban keresed hibáit. Szerintem:)

(#103) frenky8230 válasza savanyúcukor (#101) üzenetére


frenky8230
csendes tag

[link] itt van meg is találtam , amúgy 1200 ig van ez a sli memory

Minél tökéletesebb valami ,annál jobban keresed hibáit. Szerintem:)

(#104) savanyúcukor válasza frenky8230 (#103) üzenetére


savanyúcukor
csendes tag

hmm, en most ezt a KINGSTON-t kertem bele: KHX6400D2LLK2/2GN
de ha telleg megy a gyorsabbal, akkor azt kerek

(#105) vagamo


vagamo
őstag

Megjenent ez is P5N-E SLi(650i) valaki valamilyen tesztett látot már róla, főképpen összehasonlitó tesztre lennék kiváncsi 680i-vel szenben? És a Mo. ára is fontos tényező 30K nem rosz szerintem :F

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#106) frenky8230 válasza vagamo (#105) üzenetére


frenky8230
csendes tag

Hát ez a gyengébb változata a 680nak. De én a helyedben azt választanám amit én 680 ast, hacsak westlake lenem beszél téged :DDD A ramok meg tulfesszel mennek 1066 ot savanyu 2.2 kell nekik, de olvastam ,hogy van állitási lehetőség a biosban az sli modra is.

[Szerkesztve]

Minél tökéletesebb valami ,annál jobban keresed hibáit. Szerintem:)

(#107) vagamo válasza frenky8230 (#106) üzenetére


vagamo
őstag

Nem szándékozom a vásárlási szándékomat megváltoztatni, csk kiváncsi lennék a különbségre! 680i a KIRÁLY nálam is!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#108) Mops


Mops
tag

Sziasztok!

Az ASUS P5N-E SLI-ről (nf650i chipset) vannak már valakinek konrét tapasztalatai? :F
Az ár, amennyiért be tudnám szerezni nagyon kecsegtető (28e Ft)...ha tényleg jó az alaplap(500 körüli fsb), akkor simán slágertermék válhat belőle!
Egy E6300 és 2*512mb ddr2/800 A-data ram mellé kerülne, de ezek a winchester (nekem is egy satás Samsungom van) és ram-kompatibilitási problémák eléggé elbizonytalanítanak...

Mops

(#109) redraven85 válasza vagamo (#107) üzenetére


redraven85
tag

Hello mindenki

Én vettem egy Asus P5N32-e SLI lapot...már 1 hónapja használom...nagyon fullos :D .Az egyedüli dolog amibe bele lehet kötni az a ramok Dual ban való támogatása amit az asus oldalán található szerény pár darabos VQL listán közölnek.Bevittem a listát a boltba ahol közvetlen tudnak rendelni alkatrészeket a gyártótol még aznap...erre mutatom a listát...a csávó szeme kerekedik mint az állat ..mivel abból a 10 es listából 5 töt lehet nálunk beszerezni maximálisan..de még ezzel is sokat mondtam :DDD Szóval aki ilyen lapot akar és mellé dual ramokat az elöbb a ramokat próbálja beszerezni mert az a necces...vagy legyen gazdag és vegyen bele 80 ezerért 2 gigát crosair-t dualba :) .Itt egy összehasonlítás az EVGA lapjához képest :

http://www.hwt.hu/cikkek.php?id=313

Itt mindent leírnak és bemutatnak jó tömören :)
Szóval a 10 es listából 9 pont a lapnak :R
Ajánlom másoknak is.

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#110) petike2014 válasza redraven85 (#109) üzenetére


petike2014
aktív tag

Üdv, nekem is kb mostanra 1 hónapos a lapom...
Én ugyan nem vagyok gazdag de bele bírtam tenni azt a nyamvadt Corsairt dualban, annak ellenére,hogy ennyiért inkább vehettem volna nagyobb cpu-t, szerintem egy ilyen lap már megérdemli,hogy kicsit többet költösön rá az ember.

(#111) vagamo válasza redraven85 (#109) üzenetére


vagamo
őstag

asus oldalán található szerény pár darabos VQL listán közölnek
Melyik listárol beszélsz? [link] erröl???

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#112) redraven85 válasza vagamo (#111) üzenetére


redraven85
tag

Igen arról :) . Az a VQL lista.Ott található,hogy melyik ramokat hajlandó lekezelni rendesen a gép.Én PQI ramokat tettem bele elösször...és DUAL ba helyezve őket a gép nemindult el.Csak single chanelben működtek és akkoris elég hibásan...gyakran láttam a kék ''fizikai memória lemezre mentése'' képernyőt :F .Most kingstone ramok vannak benne és most jól megy minden.Szóval ajánlom a listán lévő egyik ram beszerzését...a típus számot is mindenképpen tartsátok szem elött!! ..ez fontos :)

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#113) vagamo válasza redraven85 (#112) üzenetére


vagamo
őstag

Akkor [link] ezekszerint amit venni akartam az nem támogatja TWIN2X2048-8500C5*¹ [link] viszont ezt TWIN2X2048-6400C4*¹ [link] ha jól látom támogatja! De a táblázat alapján [link] ( C ) oszlp nincs bejelölve, ezekszerint 4 ramot már nem kezeli? Melyiket?: [link]

Kingston-ról v. kinek mi a véleménye van olyan jó, mint a Corsair?

[Szerkesztve]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#114) redraven85 válasza vagamo (#113) üzenetére


redraven85
tag

Noh...hát ami nem szerepel a táplázatban az nemfog működni...és igen, jól írtad.Ha nincs bejelölve a C mező akkor nembírja a 2 chanelt dualban abból a ram típusból.Ahogy látod a Kingstone-t lekezeli minden mennyiségben...én épp ezért választottam azt.Na meg ugye a gyártó élettartam garanciát vállal a kingstone ramokra.Azért ez sem utolsó dolog :D Ahogy láttam pár mérés eredményt a crosair alap órajelen ér el az Everest® mérő progiban 6300 pontot...az én kingstone -aim 6270 pontot érnek el alap órajelen.Szóval nagy külömbség elsőre nincs..de a TwinX eket lehet huzatni 1000 Mhz fölé is bátran mivel 1000Mhz-re vannak hitelesítve és nem 800 ra ahogy a kingstone.De még sosem húztam kingstone ramot,úgyhogy nemtudom mennyit bír :) .TwinX ből csakis egyfélét kezel a lap..amit írtál...ezenkívűl mást már nem garantált. :U

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#115) Mops válasza redraven85 (#114) üzenetére


Mops
tag

Hmm...nem merész megállapítás az, hogy ami nem szerepel a listán az biztos, hogy nemis fog működni benne, illetve, hogy dual channelben semmi esély sincs rá, hogy működésre bírjuk? :F

Ha ez tényleg így van, akkor kezdhetek aggódni, mivel 2*512Mb 800-as Kingmax ramot rendeltem a P5N-E Sli-m mellé (a listán nincs rajta ez a ram sem)! :W

Csak remélni merem, hogy 650i talán annyira nem érzékeny a ramokra, mint a nagytestvére... :(

(#116) Ser válasza Mops (#115) üzenetére


Ser
tag

Ami nincs benne a listában, az nem azt jelenti, hogy nem támogatott, éppenséggel csak nem tesztelt, nem kell megilyedni...

Nekem ha 1x volt eddig olyan ramom, ami a táblázatban szerepelt egy adott lapnál, mégis általában mindig mentek a dolgok... ;)

(#117) Mops válasza Ser (#116) üzenetére


Mops
tag

Az a baj, hogy az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy az nforce6xxi chipsetes alaplapok nagyon érzékenyek a ramokra. Persze lehet, hogy csak a biosok kiforratlansága miatt van ez...

Mindenesetre remélem, hogy igazad lesz :R

(#118) redraven85 válasza Mops (#117) üzenetére


redraven85
tag

Szerintem nem lesz igaza :) .Ugyanis sok ram modult le teszteltek..és nem véletlen nem rakták őket rá a listára..mivel összeakadtak az nforce 680 csipkészlettel.Az asus angol fórumján rendszeresen mennek a viták,hogy mért csak ennyi ramot támogat a cucc...de az asus csak vonogatja a vállát.Elvben majd jön hozzá egy bios javítás ami majd pár rammal többet fog majd támogatni...csak várja meg azt aki akarja :DDD Kitudja mennyi idő.De remélem azért a kingmaxoddal nemfog összeakadni....Mellesleg a rendelést lehet módosítani.A vevőnek mindíg igaza van...tudod ;)

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#119) vagamo


vagamo
őstag

Kb 2 hete teljesen összeált a kép, hogy mit is fogok venni!
Ami mostanra szertefoszlott, kezdődött a
1.- házzal, amit kinéztem a 8800GTX a 27cm-nek köszönhetően nem fér bele (pech)! Viszont van olyan gondom is, hogy a ház magassága 53 cm-nél nagyobb nem lehet :O ! 2.-Kijött a 650i alaplap, kicsit megzavart, de aszem maradok a 680i-né
3.-Poci, eleinte a C2D 6700-re gondoltam , de 6600 lesz belőle 40e sokat nyomott mellette, a 6700 sebessége, meg %-an nem több!
4.-Ma pedig ez a RAM, de aszem maradok a Twinx XM2S-6400 cl4 EPP a lista szerint ezt támogatj, meg ahogy írtátok ezt lehet rendesen húzni!

Cáfoljatok meg nyugodtan ha nem megfelelőek az érveléseim! Várom tippjeiteket! :))
Összeakarok hozni 1 tuti gépet ezzel a király lappal!

ui.: ha valaki ért a tápokhoz arra is kéne tipp: 2 GTX SLI kártyához, remélhetőleg a közeljvőben, tuningolt gép 3-4 vinyo, sok venti, vízhűtés ha minden igaz ! Én két tápot néztem ki:
1: HPU-4B580-MU
2: CFT-560-A12C

Szünetmentesnek elég erre a konfigra:PowerCOM 1200VA -hogy ideje legyen szabályosan leálni?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#120) Mops válasza redraven85 (#118) üzenetére


Mops
tag

Nem nyugtattál meg :((( . Még szerencse, hogy - az új fogyasztóvédelmi törvénynek hála - három napon belül visszaveszik a ramokat, ha bármi gond lenne velük. Ha esetleg nem válnak be, akkor rá kell dobnom még 10e ft-ot és még aznap kapom a kingstonokat. :(
Addig meg reménykedem abban, hogy a kompatibilitási listát is olyan gyorsan és alaposan állítják össze, mint ahogy a biosok készülnek az alaplaphoz :DDD

(#121) kosaga


kosaga
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni a következőben.Tudtok-e v.kit,aki tudna nekem chipset-et cserélni Asus M2N4-sli lapban?Sajna elfüstölt,és nem biztos,hogy cserélik gariban.Köszönöm.

Pap leszek, az kurvaisten!

(#122) redraven85 válasza vagamo (#119) üzenetére


redraven85
tag

Nah akkor segítek...az 560-580 wattos tápokat a 8800 SLI hoz nagyon gyorsan felejsd el.Fent van az Nvidia honlapján,hogy 2 darab Nvidia 8800 -ashoz 750-800 wattos táp kell....mert nagyon zabálják az áramot.Úgyhogy ha mindenképp SLI-t akarsz ilyen tápot kell venned ami nem olcsó mulatság.

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#123) redraven85 válasza Mops (#120) üzenetére


redraven85
tag

Nem kell izgulni.Elösször is majd ha a kezedben lesz a ram meg az alaplap akkor úgy teszed DUAL chanelbe hogy a 2 fehér nyílásba teszed őket.Ha így kisípol a gép ahogy engem is az előző ramjaimmal akkor nem futathatók dual ban.Ha elindul a gép nyomj egy sebességmérést az Everest® progival (memória olvasás) . Ha ez 6000 pont fölött van akkor minden oké.Ha nem akkor 3 napon belül vissza viszed és olyat hoznak ami tutira megy.Majd írj hogyment.

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#124) frenky8230


frenky8230
csendes tag

TWIN2X2048-8500C5*¹ ez a ram holt bisztos ,hogy megy a lapban , az asus hivatalos fórumán olvastam. Ez a lista egy nagy fos. Egész pontossan 2.2 kell neki, hogy 1066 on mennyen, és ha minden igaz lehet biosban sli t is állítani. Nyugi vagamo a héten itt lesz a lap a mem meg jövő héten ,aztán kivesézem. :C

Minél tökéletesebb valami ,annál jobban keresed hibáit. Szerintem:)

(#125) frenky8230 válasza redraven85 (#122) üzenetére


frenky8230
csendes tag

Na meg ez az 8800 sli te meg vagy őrülve 850 es táp kell. Van itt ph -n teszt esetleg keresd meg olvasd el aztán látod , hogy 3g fölött a proci ,az egyész rendszer hajtva + 8800 gtx nem eszik többet hajtva 250 wattnál. Az nvidia csak a tápgyártokkal akar jó üzletet csinálni, azért lett két tápcsati a kártyán, amit 4 molesz csatiról pluszba át lehet alakittani , 2db 6pinre. ehez vettem most zalman 600 tápot,na ennyi.

Minél tökéletesebb valami ,annál jobban keresed hibáit. Szerintem:)

(#126) redraven85 válasza frenky8230 (#125) üzenetére


redraven85
tag

Hát biztosan...én még nempróbáltam egybekötni 2 darab 8800GTX et....nemtom az nvidia mennyire akar kedvezni a többi más gyártónak.Én azthittem ,hogy ami honlapon áll az SLI építés résznél nem véletlen van ott :) .Ez csak gyakorlatba derül ki,hogy mivan...

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#127) frenky8230 válasza redraven85 (#126) üzenetére


frenky8230
csendes tag

Akkor vedd gyakorlatnak ,mert a barátomnak is így van köteve sli-be és tökéletessen megy. Ez üzlet bizony, így akarják eladni az 1000w os tápszörnyeket ,mert különben senki nem venné meg. Két gtx sliben tuningal max de tényleg max 400 w ot evett a barátomnál is.

Minél tökéletesebb valami ,annál jobban keresed hibáit. Szerintem:)

(#128) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

A tápos dologról annyit, hogy nekem 7800GTX SLI-m van. 400W-os táppal szaladt eleinte de a 3dmarkban újraindult a gép. Tápcsere utűn már minden jó volt. Bár nem hinném, hogy 850-es meg 1000w os tápok kelenének, nyílván üzleti kapcsolataikat szeretnék bővíteni. A tápos topicban helyre kerülnek ezen kérdések!

Viszont elképzelhető, hogy egyes alkalmazásokban az sli nem olyan korrekt és ha csak egy pillanatra is, de felszalad hirtelen a videokari fogyasztása és újraindulást produkál. Ezt tapasztalatból mondom! Tehát az átlag fogyasztásban igazat adok annak, hogy nem kell szélsőségesen nagy táp, de azért óvatosan kel ezt még kezelni....

fulekitrading.wordpress.com

(#129) frenky8230 válasza Fecdzo (#128) üzenetére


frenky8230
csendes tag

De azért érted , hogy én a valódi teljesítményére gondolok a tépnál és nem ami matricán figyel :))

Minél tökéletesebb valami ,annál jobban keresed hibáit. Szerintem:)

(#130) Fecdzo válasza frenky8230 (#129) üzenetére


Fecdzo
senior tag

''Tééép''??? Kifejtenéd mi a tép? :D
Nem tudom mennyit teszteltetek, én anno rengeteget.És mint írtam volt, hogy megugrott hirtelen a fogyasztás amit már a 400as táp nem bírt el. Enermax liberty 600 viszont gond nélkül kafa...:D bár nem 8800gtx sli-ről van szó! Soha nem érdekelt mi van a matricán! Átlagban tényleg nem eszik többet a rendszer 400w-nál....

fulekitrading.wordpress.com

(#131) vagamo


vagamo
őstag

Ezekszerint a Hiper Power HPU-4B580-MU táp éppenhogy elég? :Y

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#132) Fecdzo válasza vagamo (#131) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hát ha SLI-ről van szó 8800 gtx-el akkor egy jobb minőségű 600 táp elméletileg már jónak kéne lenni....talán én is csak úgy lennék nyugodtabb....bár inkább táp topicba kérdezz....

fulekitrading.wordpress.com

(#133) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Hogy ízlik az Asus P5N-E SLI a tulajoknak??:)

fulekitrading.wordpress.com

(#134) frenky8230 válasza Fecdzo (#133) üzenetére


frenky8230
csendes tag

Hát nekem pénteken érkezik , úgyhogy akkor majd meghajtom, leírom milyen. Ja meg táp, bocs az elírásért :DDD

Minél tökéletesebb valami ,annál jobban keresed hibáit. Szerintem:)

(#135) Fecdzo válasza frenky8230 (#134) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Akkor jó kihajtást! :) És várom az eredményeket...

[Szerkesztve]

fulekitrading.wordpress.com

(#136) Mops válasza Fecdzo (#133) üzenetére


Mops
tag

Holnap estére nekem is meglesz az alaplapom (P5N-E SLi) és arra is fény derül addigra, hogy olcsó Kingmax ramokkal sikerült-e életet lehellni bele. :B

(#137) vagamo


vagamo
őstag

Erröl tudtok v.mit? P5N32-E SLI Plus
miben más, mint a sima, jobb, mennyivet több v. kevesebb az ára???? :F

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#138) vagamo


vagamo
őstag

Egvan, remélem ti többet kitudtok bogarászni belőle!
[link]
[link]
[link]
Érdemes rá várni?
Az adatlapból nem azt vettem ki , hogy PLUS lenne a simához képest! XE


[Szerkesztve]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#139) petike2014 válasza vagamo (#138) üzenetére


petike2014
aktív tag

semmi extra, egy új reviziós chip.. (laglábbis eddig semmi )
gyári csomagolásba belekerült a 3dmark06 :D

(#140) redraven85 válasza Mops (#136) üzenetére


redraven85
tag

Már csak Mops ra várok,hogy kiderüljön,hogy sikerült e valamit kezdenie a kingmax ramokkal... :) Elvben neki ma már megjött a cumó.

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#141) vagamo


vagamo
őstag

Nem rosz eredmény a laptól :Y :C
[link]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#142) Haart válasza redraven85 (#140) üzenetére


Haart
addikt

Hát lehet nemtudott életet lehelni bele :D Ezért nem jött dicsekedni :(

(#143) petike2014


petike2014
aktív tag

Van új beta bios, 702-es, próbálta valaki? (P5N32-E SLI-hez)

(#144) Mops


Mops
tag

Nah, az érdeklődők kedvéért szólok, hogy az én alaplapom (P5N-E SLi(650i)) tökéletesen kompatibilis a sima Kingmax 800-as ramokkal (2*512Mb Kingmax KLDC28F-A8KB5)! :)
Dual channelben minden gond nélkül hasítanak, bár az időzítések (5-5-5-18@800) hagynak még némi kívánnivalót maguk után, de azt ígérik, hogy az új bios-szal majd orvosolják ezt is.
Eddig még nem nagyon volt időm tesztelgetni, próbálgatni a lapot, de írjatok, hogy mire vagytok kíváncsiak és megnézek nektek bármit! :U

(#145) petike2014 válasza Mops (#144) üzenetére


petike2014
aktív tag

elsősorban én a tuning érdekelne..., meg ha csináltál nagfelbontású képeket azokra mindenképpen

[Szerkesztve]

(#146) vagamo válasza Mops (#144) üzenetére


vagamo
őstag

MINDENRE :Y :C :DD

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#147) Haart válasza Mops (#144) üzenetére


Haart
addikt

Arra vagyok kiváncsi hogy a déli chip mennyire melegszik mert ugye nincs rajta borda.

(#148) petike2014


petike2014
aktív tag

Most őszintén, mi a fenét keres egy SLi Selector kártya egy firssen kiadott középkategóriás lapon :F ?

(#149) Mops válasza petike2014 (#145) üzenetére


Mops
tag

A tuninggal kapcsolatban nem tudok még túl sokat mondani, mivel: egyrészt nem mélyedtem még el benne, másrészt jelenleg a gyári hűtő van a processzoron (bár már itt figyel az asztalon egy AC Freezer 7 Pro :) ) és egy jó öreg Codegen-ház passzív Nb hűtéssel (inkább fűtéssel) nem a legjobb párosítás. :DDD
Tervezem, hogy veszek jövő héten egy új házat, meg kicserélem a cpu-hűtőt és kap a NB is egy kis ventit. Szívem szerint inkább akkor látnék neki a komolyabb tuningnak. :)
Most egyébként 2333Mhz-en megy (7*333Mhz, memóriák ''unlinked'' módban - ami állítólag nem a legszerencsésebb tuning szempontjából - 800-on), de lényegében csak az fsb-t változtattam! :F

Itt egy pár Everesttel készült eredmény (az alaplapot/chipset-et még nem ismeri fel tökéletesen a program):
Mem. olvasás: 7635 MB/mp
Mem. írás: 6018 MB/mp
Mem. másolás: 5307 MB/mp
Késleltetés: 65,0ns

Milyen nagyfelbontású képek kellenének, illetve miről pontosan?

(#150) Mops válasza Haart (#147) üzenetére


Mops
tag

Nekem is furcsa volt első ránézésre, hogy szegény chip ott ''árválkodik'' bármilyen külön hűtés nélkül, de nem emlékszem, hogy olvastam volna róla, hogy különösebben melegedne, pedig átfutottam egy pár fórumot mostanában. Ha lesz időm, akkor megnézem majd én is!
:U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.