Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Sorrentino


Sorrentino
csendes tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni, hogy a következő procihoz, és videókártyához jó választásnak bizonyulna-e a ASUS P5N-E SLI.

Proci: Intel P4 2.8 GHz/800MHz 2X2Mb Dual Core Socket 775 dobozos 915

VGA: InnoVision GeForce 7600GT 256MB TV DVI PCI Express Zalman hutovel

''Az ember nem arra született, hogy legyőzzék!'' (Ernest Hemingway)

(#252) vagamo


vagamo
őstag

V.kinek van nagyfelbontású képe a 680i alaplapról!!!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#253) Sorrentino


Sorrentino
csendes tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni, hogy a következő procihoz, és videókártyához jó választásnak bizonyulna-e a ASUS P5N-E SLI.

Proci: Intel P4 2.8 GHz/800MHz 2X2Mb Dual Core Socket 775 dobozos 915

VGA: InnoVision GeForce 7600GT 256MB TV DVI PCI Express Zalman hutovel

''Az ember nem arra született, hogy legyőzzék!'' (Ernest Hemingway)

(#254) Mops válasza Sorrentino (#253) üzenetére


Mops
tag

Ha szabad javasolni, akkor én a helyedben inkább egy Core2Duo processzort raknék az alaplapba. Már egy E4300-as, vagy egy E6300-as is nagyságrendekkel gyorsabb és jóval kevésbé melegszik, mint amit te válszotottál [link], [link]. :U

(#255) Savanya


Savanya
addikt

Valaki nem akarja eladni a lapját ???? Esetleg csere p5b deluxe-ra ??

Mobilszámom: 70-516-8068

(#256) Hack3er válasza Savanya (#255) üzenetére


Hack3er
őstag

Pedig a P5B Dlx jobb a P5N-E nél, ha arra akarod cseélni, de ha a P5N32-E re akkor nem szoltam :)

(#257) Echoo


Echoo
senior tag

Sajnos nem vált be a HR-05. 38 fokos a chip, és kifagy a gép időnként. Ti mivel hűtitek (400-as fsb, és ennyi elég is lenne)?

(#258) Vigneau válasza Echoo (#257) üzenetére


Vigneau
félisten

És még akartam adni Neked anno HR-05-öt... Ennyire nem vált be? Kellemetlen... Esetleg egy 8cm-es venti rá?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#259) D.Zolika


D.Zolika
csendes tag

Vki tudja , hogy a két alaplap közt mi a különbség?
Ki melyiket tartja jobbnak? ill tényleg melyik a jobb?

Asus P5N32-E SLI
ASUS P5N32-SLI SE Deluxe

(#260) Savanya válasza Hack3er (#256) üzenetére


Savanya
addikt

SLI kellene és elég olcsóbb lap is mert megelékszem a 400-as fsb-vel ..

Mobilszámom: 70-516-8068

(#261) Hack3er válasza D.Zolika (#259) üzenetére


Hack3er
őstag

Egyértelmű hogy a P5N32-E SLi a legjobb meg a legdrágább is.
Mivel 680i-re épül, és támogatja a 4 magos procikat.

(#262) gyvi válasza Echoo (#257) üzenetére


gyvi
csendes tag

Az MB hőfok nem egyenlő a chipset hőfokával.

Aktív hűtés kell rá tuningnál.

Tegyél HR-05-re ventit. Anandtech fórumán van egy srác, aki felrakott egy 8-as ventit rá, 450+ fsb simán megy vele.

Ha valamiért gáz (nálam pl vga miatt nem férne ventivel, a kártya hátoldálán a Zalman felfogatás asszem beleszólna), akkor célszerű meglesni ezt [link].

400-as fsbnél kézmeleg a borda.

Déli chipre pedig egy Zalman passzív bordát javaslok.

[Szerkesztve]

(#263) Tody56 válasza gyvi (#262) üzenetére


Tody56
aktív tag

Sziasztok

Én ma rendeltem meg a P5N32-E sli plus-t

Remélem nem kell csalódnom.
Félek kicsit az asus-tól.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#264) vagamo


vagamo
őstag

Itt mindenki eltünt, mint SZÜRKE SZAMÁR A KÖDBEN mi van veletek, vagyis inkább a lapotokkal???? Már én is megrendeltem a Cellcom-tól akárcsak Frenky Ők adták a legjobb árakat! A komplett víz szet is készen áll a beszerelésre! Mindenről képeket készítek és megosztom veletek! :P !

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#265) Tody56 válasza vagamo (#264) üzenetére


Tody56
aktív tag

Megvan a lapocska + Asetek dupla radis víz :C Nagyon tete

Eredményeket majd írok

Ami biztos, nagyon fórófejű ez a heatpipe

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#266) petike2014


petike2014
aktív tag

Üdv !
Hát igen a P5N32-E SLI PLUS egy nagy parasztvakítás, tapasztalat..
Ezen a lapon egy hibrid összvér megoldás van..., egy nForce 650i + egy nForce 570i chipset van rajta.., nem úgy mint a sima P5N32-E SLI-n.. azon 2x680i SLI van
Próbálom minél hamarabb cseréltetni a lapom, garcserében sajnos egy Plus-t kaptam vissza...! Mindenkit óvaintek a Plus vásárlásától aki 608i-s lapot akar!

(#267) vagamo válasza petike2014 (#266) üzenetére


vagamo
őstag

Jókor írod! Holnap veszem át a Plusos lapot! Ez van sajnos :O . De talán ez sem lesz csalódás!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#268) vagamo válasza petike2014 (#266) üzenetére


vagamo
őstag

De ezt már régóta tudom, de nem gondoltam , hogy így gáz! http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=128267&highlight=p5n32-e
[link]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#269) Proli válasza vagamo (#267) üzenetére


Proli
tag

Nekem is Asus P5N32-E SLI Plus lapom van, eddig semmi rosszat nem tudok mondani.
Itt egy teszt róla: www.bit-tech.net/hardware/2007/02/06/asus_p5n32e_sli_plus/1.html
Ez alapján elég jónak tűnik, a legtöbb helyen hajszálnyira van az Asus Striker Extreme-től, vagy meg is veri azt.
Ha megnézed az ASUS honlapján, az Asus P5N32-E SLI Plus és az Asus P5N32-E SLI szinte teljesen megegyezik (mind specifikációikban, mind felépítésükben), a chipkészlet különbözőségén kívül egy fontos különbség van: ez pedig az, hogy az Asus P5N32-E SLI Plus jobb minőségű kondikat kapott (tehát elvileg jobban bírja a tuningot).
Hogy valójában mi értelme van ennek az öszvér chipkészletnek és tényleg jobb-e, mint az Asus P5N32-E SLI lap, azt nem tudom, várom, hátha lesznek még erről a lapról tesztek, esetleg egy összehasonlító teszt is a kettőről.... Egy a lényeg, nem tűnik rosszabbnak, mint az Asus P5N32-E SLI, sőt...

(#270) vagamo


vagamo
őstag

[kép]
[kép]
[kép]

16x az 650 i chip, 16x + 8x az 590 SLI
680 chip nagyon melegedett és tüzhalált szenvedett több alaplapban ezért cserélték le jóval kiforrotabb chip-ekre és ennek a hibridnek köszönhető, hogy 2X16+1X8 SLI működjön, és nem melegszik annyira!
Források:
[link]
[link]
Mival az angolom hiányos [link] ezt használtam!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#271) Tody56 válasza vagamo (#268) üzenetére


Tody56
aktív tag

Hát ez tényleg érdekes!

Most néztem meg a cpu-z -vel és tényleg igaz :DDD
VIszont eddig ugy 1 órát tudtamt tesztelni a lapom (plus-szos), és jelenleg 450fsb-nél tartok és még nincs vége. :C Azért nem leszek öngyilkos

:R Ja és a cpu még alapfeszen :R

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#272) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Ki most a hivatalos magyarországi disztribútora az Asusnak? A Ramiris? Egyszerűen nem hiszem el, hogy nincs nekik raktáron Asus p5n32-e sli lapjuk. Már vadászok rá egy ideje de már kezdek begurulni....

fulekitrading.wordpress.com

(#273) vagamo válasza Fecdzo (#272) üzenetére


vagamo
őstag

Én Ma vettem át a PLUS-osat!
Azt hiszem már a simát nem is forgalmazzák!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#274) Fecdzo válasza vagamo (#273) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Na neee....miben más a plus? jobb rosszabb??

fulekitrading.wordpress.com

(#275) vagamo


vagamo
őstag

Már a videó kártyak kivételével minden megvan! A hozzá kapott cd-röl érdemes mindent feltelepíten? A BIOS frissítést, egész pontosan hoty is kell csinálni!? Tuning hogyan műküdik, mit állítgassak? BIOS beállításokban mit érdemes engedélyezni és tiltani, mik az okos beállítások?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#276) Proli válasza vagamo (#275) üzenetére


Proli
tag

A bios frissítés teljesen rendben le van írva a kézikönyvben is, de az ASUS honlapján is. Én a honlap segítségével csináltam.
A legújabb bios 2007.02.07-i.

(#277) NoFear-CSC


NoFear-CSC
csendes tag

Egy gyors kérdés P5N-E tulajoknak.
Nagy valószínűséggel sikerült kifognom egy gyári hibás lapot (múlt hét kedden vettem). Minden új vagy pár hetes amit összedobtam, de nagy valószínűséggel a lap halott. Tápot kap rendesen, resetnél fel is pörög egy kicsit, de se kép, se hang...
A se hang alatt azt értem, hogy még hiba pittyegés sincs semmilyen formában, még akkor sem amikor utolsó elkeseredésemben direkt nem raktam bele ramot sem. A gép többi rész E6300 illetve 800-as Geil Value (rajta van a QVL listán).
A totális hangtalanság miatt hiszem úgy, hogy a lap halott.
Volt már valakinek hasonló gondja vagy van valami tippje amit még esetleg nem próbáltam mielőtt visszaviszem a boltba?

(#278) Savanya válasza NoFear-CSC (#277) üzenetére


Savanya
addikt

Próbáltad a biosz reset és elem kivételt 20 percre??? Bioszelszállásra emlékeztet a hiba a éapoddal .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#279) NoFear-CSC válasza Savanya (#278) üzenetére


NoFear-CSC
csendes tag

Bios resetet igen, de nem 20 percre, de akkor estére kikapom belőle az elemet és holnap valamikor megpróbálom...

(#280) vagamo válasza NoFear-CSC (#279) üzenetére


vagamo
őstag

Drukkolok neked! Remélem sz.csa beüzemelhetem az enyimét!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#281) Rowboy válasza NoFear-CSC (#277) üzenetére


Rowboy
csendes tag

Bár nem vagyok tulaj, de ez érdekes lehet számodra! Nekem is 6300-as procim és value ramjaim(2x512) vannak, és én egy Foxconn alaplappal szívtam 2 hónapot. Ugyan ezek a tüneteket voltak a tök új gép összeszerelése után, aztán a videókártyát jobban benyomva volt kép és hang, de totál megbízhatatlan, instabil rendszerem volt(többek között sosem indult elsőre, csak felpörgött 2-3 mp-re, mintha szar lenne a táp, pedig nem). Az én alaplapom is gariban, gondoltam veszek egy P5N-E-t, erre tessék! :( Amúgy azóta lecseréltem a tápot és a memóriát is kicseréltettem, hátha az a hibás, de nekem az alaplap volt. A szervízes szerint elgörbítettem 1-2 tüskét a procifoglalaton, szerintem meg nem, lehet, a tied is ''gyárilag'' görbe, esetleg megnézhetnéd azt is.

(#282) Gorneck


Gorneck
titán

Van akinek működik a lap???

Egyik ismerősömnek ezt a két lapot ajánlottam, de az olvastak alapján inkább lebeszélem róla...

Gorneck#1239

(#283) Savanya válasza Gorneck (#282) üzenetére


Savanya
addikt

Ne beszéld le róla . Eddig semmi baj vele . Tökéletesen megy a tuning is . Igaz kissé alulméretezett a hütése ,de azt könnyű orvosolni .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#284) vagamo válasza Gorneck (#282) üzenetére


vagamo
őstag

Mirt kinek nem megy??? :B

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#285) NoFear-CSC


NoFear-CSC
csendes tag

Uraim!
Köszönöm a tippeket, sajnos egyikel sem sikerült életet csiholnom bele így visszavittem a boltba. Ott sem indult el így nagy valószínűséggel csere lesz belőle. Bízom benne, hogy az már jó lesz...

Mégegyszer köszönöm a tippeket :R

(#286) Gorneck válasza vagamo (#284) üzenetére


Gorneck
titán

pl #277, de visszább is lehetett olvasni hasonló jókat...

Gorneck#1239

(#287) NoFear-CSC válasza Gorneck (#286) üzenetére


NoFear-CSC
csendes tag

Engem ne vegyél etalonnak ugyanis csak szimplán hozom a formám, idejét se tudom már, hogy mikor raktam úgy össze gépet, hogy abban ne legyen egyetlenegy gyári hibás cucc sem, legyen szó sima kiskerről vagy sulinetes cuccról... (volt már gyári hibás proci(ezzel szívtam a legtöbbet, anno az e-connect-nél elsőre hülyének néztek, aztán elnézést kértek, hogy igazam volt), 2 hét után kifekvő vinyó, videokártya, most ez az alaplap)...mindig sikerül belecsapnom a jóba...

(#288) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Elég halott a topic...:(

Várom itt nagyban az eredményeket erre semmi...

Szóval most akkor mi a helyzet a p5n32-e sli-vel? miért adták ki a plust? Valami hiba volt a lapon? Kondikat cseréltek?

fulekitrading.wordpress.com

(#289) Horvee


Horvee
tag

Na itt van egy pár teszt a P5N-E SLI-ről:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

amúgy énis ezt a lapot néztem ki magamnak mert a tesztek szerint ezzel a gyári kaki hűtővel is mennek 490-et és ráadássul vissza lehet osztani a ramokat igy nem kellen 1000-es ramok egy C2D kihajtásához, és 26k az meg ingyé van szinte

üdv: Horvee

(#290) Horvee


Horvee
tag

Ram vissza osztva 495FSB

[link]

üdv: Horvee

(#291) Savanya válasza Horvee (#289) üzenetére


Savanya
addikt

Az a gyári NB hütő ratyi , tartós tuninghoz édeskevés . Attól függ hol veszed ,de tényleg ez éri meg most a legjobban . Viszont nekem valamiért nem ment a tuning ha fixáltam a ramórajelet .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#292) laceeek


laceeek
aktív tag

Hy lennne yg kérdésem
mi a különbség a
MSI P6N SLI-FI és az ASUS P5N-E SLI között ?
ha vki tudja az irja meg köcc

[Szerkesztve]

(#293) #17067008


#17067008
törölt tag

Sziasztok,

ASUS P5N32-E SLi tulaj vagyok, és az a hibajelenség nálam, hogy nem indul újra a gép ha pl oprendszer alúl bármi újraindítást igényel. Leáll a gép viszont újra nem indul hanem kifagy. Ilyenkor kikapcs majd be és újra megy minden. Ugyanez a jelenség mikor BIOSból elmentem a konfigot és utána megint nem indul újra, valaki tapasztalt hasonlót? Nekem a sima van nem a Plus verzió. és a legutolsó beta bios.

Üdv
Bob

(#294) vagamo válasza #17067008 (#293) üzenetére


vagamo
őstag

A simán nincs beta BIOS: Version : 0602 csak ez létezik hozzá! Ha más van fent akkor az a probléma!!!

A Plusos-on sincs más beta: Version 0501

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#295) #17067008 válasza vagamo (#294) üzenetére


#17067008
törölt tag

Már hogyne lenne, az ASUS honlapról szedtem le, nézd meg a latest files-nál, ott van!

(#296) Horvee


Horvee
tag

Nah van fent itt a pH-n is teszt
[link]

üdv. Horvee

(#297) Misa


Misa
csendes tag

Asus P5N32-E SLI, Core 2Duo 6400 - 2,13 --> 2,88GHz, 2x1G/800MHz Geil Value Ram -5-5-5-15 2T, MSI 8800 GTS -->800/1800MHz Ram/Chip, Chieftec 450W táp gyári Intel hűtő (egyellőre) Samsung SATA2 HDD.

3Dmark06 default: 9347 pont

gyári hűtő, fesz emelés nem volt, minden más alap beállítás. a memóriát nem húztam. a vga még birta volna, de azt majd máskor. Sztem 9500 pontig még bírja. A proci 60-62 fokos volt a teszt alatt.
Atomstabil config. Egyszer sem fagyott, v hibázott teszt alatt!

(#298) Misa


Misa
csendes tag

Bocsi. Pontosabban Asus P5N32-E SLI Prémium Wifi.

(#299) TGyula


TGyula
tag

ki próbálta már a 902[link] beta bios-t??

(#300) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan nagyon amatőr kérdésem, hogy a P5N-E SLI esetében ha két kari megy bele, és azzok ugye 2*8x a PCIE sebessége, és hogy ez nem kevés? :F Szemben a 2*16x-szel...

Nem vagyok maximálisan tisztában a PCIE-vel, de gondolom az hogy 16x-os, vagy 8x-os az fele akkora sebességet jelent...

Konkrétan két 8800GTS-ről lenne szó... hogyha SLI-ban mennek nem fogja vissza őket hogy feleződik a 16x??? Tehát ''csak'' 2*8x lesz...

Na hogyha valaki kibogozza a problémámat, és még válaszolni is tud rá... az nagy mester :D

köh... 300. :P

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.