Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) sunny474111 válasza NTonee (#2750) üzenetére


sunny474111
tag

Hallottam hogy járt már náluk szürkeimportos darab,mert nem vette be a szerviz. Akkor az otthoni mókolásba beletörhet az ember bicskája. Szörnyű ez,ezelőtt a gép előtt asztalin ültem,ott akármi gáz volt,általában mindig meg tudtam oldani házilag. Itt esélye sincs rá az embernek.

Pl.egy nagyon hasznos dolog lenne ha a lapost lehetne resetelni,legalább az elemet elérhető helyre raknák,hogy cmos resetelni lehessen,ez már számtalanszor mentett nálam életet. No meg a beépített aksi megint nem éppen nyerő dolog.

[ Szerkesztve ]

(#2752) sunny474111 válasza Mikulásbá (#2739) üzenetére


sunny474111
tag

Mikulásbá: Eddig csak a gép hibáiról írtam a gépnek szinte ez tény. Kezdenek helyre állni a dolgok,most úgy tűnik minden klappol rendesen,habár csak 2 napja van nálam a gép szerviz óta. Viszont írtad a kijelzőt,az tényleg brutális,ez a 2. IPS panelem de tényleg eszmélet jó,szebb mint a régebbi IPS monitorom :D

(#2753) hommeros válasza NTonee (#2746) üzenetére


hommeros
őstag

Kérdés mit műveltek vele, hogy visszadobták. Nekem az alap mem slotba tették, az pedig nem jár gari vesztéssel. Ha mégis megvonja a garit a gyártó, ami szíve joga, logikusan polgári per lesz belőle, ahol az esetek döntő többségében, a bírói gyakorlat szerint - ha tényleg a vétlen áldozat a fogyasztó és bizonyítani nem tudja a fogyasztó felelősségét - komoly pofont kaphat a gyártó is, nem csak a kereskedő. Ráadásul a kereskedő sokszor megszünteti a vállalkozást (átmenekíti másikba a vagyont), így csak a gyártó marad a pofon végén. :DDD Orbánék akarnak konkrét törvényt is hozni erre - ha már ez a gyakorlat - hogy a garancia időtartama alatt a gyártónak is kötelessége helytállni, nem csak az értékesítőnek. Hiszen a magyar vásárló jóhiszeműen legálisan vásárol (magyar boltból, magyar számlával), a garanciavesztésből pedig anyagi kára keletkezik. ASUS-nál amúgy is szeretnek belső szabályozásra hivatkozni, ami sokszor ép a törvénnyel szembemenő állásfoglalás. Gondolom van, aki beveszi és azon spórolnak vagy munkát vagy lét. Ezt nem tudom.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#2755) Djatis válasza Mikulásbá (#2754) üzenetére


Djatis
senior tag

A mi GTX980M-ünk ezt vinni fogja simán :D

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#2756) Mikulásbá válasza Djatis (#2755) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:K

A COD AW-nak is jó a grafikája,már majdnem filmszerű.

[ Szerkesztve ]

(#2757) kornel1000 válasza Mikulásbá (#2739) üzenetére


kornel1000
tag

Nagyon elégedett vagyok a kijelzőjével,a legjobb amit laptopban láttam. Ez volt a fő oka hogy lecseréltem Qosmio X-70-et.

(#2758) egyedülülő válasza Djatis (#2755) üzenetére


egyedülülő
őstag

or not...

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#2759) kornel1000 válasza sunny474111 (#2699) üzenetére


kornel1000
tag

Sunny ,csináltam én is egy tesztet az általad használt cinebench szoftverrel 680 pontot kaptam. De így sem vagyok teljesen nyugodt,a többieknek teljesen jó eredményt mért XTU ,nekünk miért nem?+ nálunk fordul elő boot probléma. Valami hardveres varázslat van a dologban.

(#2760) zolizozo80 válasza kornel1000 (#2759) üzenetére


zolizozo80
tag

Lemértem az enyémet is XTU-val 462 pont.

(#2761) kornel1000 válasza zolizozo80 (#2760) üzenetére


kornel1000
tag

Köszönöm! Ezt tényleg nem értem ,ugyanaz a konfiguráció ,és mégis ennyire különböző eredmények születnek ..

(#2762) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

[link]

Ekkora lenne a különbség?

(#2763) zolizozo80 válasza kornel1000 (#2761) üzenetére


zolizozo80
tag

Nem tudom mi lehet, mondjuk az én gépemen nem vettem észre semmi hibát...tökéletesen teszi a dolgát..

(#2764) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#2762) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nekem is kb ennyit dob.

Ennyivel jobb lenne benchmark alatt a 4860hq?

(#2765) St3rling


St3rling
csendes tag

Nem letezik hogy kozel azonos konfigokkal XTU-n lemerve ekkora nagy kulonbsegek szuletnek, pontos okot nem tudok mondani d valami szar van a palacsinataban :D nekem pl 686 pontom lett, nem emlkeszem mar mit posztoltam korabban masnak meg ennel is alacsonyabb es valakinek ennel joval magasabb, valami nem stimmel es szerintem progi problema, bar igaz ha jatekban nem akad akkor en mar jo vagyok, meg persze hogy nem erzem a lassulast sehol sem szamomra ezek a szamok csak ugy vannak, nem veszem oket figyelembe :)

(#2766) zolizozo80 válasza St3rling (#2765) üzenetére


zolizozo80
tag

Ok. akkor teszteljünk közösen egy másik progival..

Melyik legyen?? :))

(#2767) St3rling


St3rling
csendes tag

Szerkesztes:

Nem hagyott nyugodni megsem a teny es lottem egy ujabb tesztet, ezuttal turbo boost-ot visszakapcsoltam es a kovetkezo lett: XTU-ban 863 pont, cinebench r15-ben meg: 657 cb-t ir.
Talan logikus spekulacio a turbo boost, hiszen igy meg tobb kakaoval megy a proci es jobb eredmenyek szulettek, lathatoan, de ez a mostani jatekok alatt ki volt kapcsolva es nem volt fennakadas, de nem is nagyon cpu igenyesek a mai game-ek, igaz en csak a watchdogs-ot es a farcry4-et probaltam de nem volt semmi gond turbo boost nelkul.

(#2768) zolizozo80 válasza St3rling (#2767) üzenetére


zolizozo80
tag

cinebench r15-ben 620 pont, ás nekem 4710HQ-van...

(#2769) sunny474111 válasza St3rling (#2767) üzenetére


sunny474111
tag

cinebecnh 15 reálisabbnak tűnik. Notebookcheck-en is kb akkora pontot kaptak mint str3elingnek. Nekem most 654 pont lett.
4710hq

Szerk: köze nem tudom mennyire van a dolognak hozzá,de a 4710hq verziókon az újabb biosokkal mókoltak. Az alap bios (202)-vel 3.5 Ghz-en ment a proci. Az utána lévőknél már levették 3.4-re és nem is lehet fentebb rakni ennél.

[ Szerkesztve ]

(#2770) sunny474111


sunny474111
tag

[link]

Valamiért a progi nem szuperál a gépen szerintem,mármint az xtu. A képen bejelöltem,hogy teszt közben össze vissza hajigálja a cpu használatot,ezért lehet false eredmény. Cinebench közben pedig végig 100%-ön pörgött,ott normális eredményt ad.

(#2771) vis.p válasza sunny474111 (#2769) üzenetére


vis.p
aktív tag

De így már nincs throthing.
Így javítják a hibákat.
Lásd: kikapcsolták a mélynyomót.
Ezt a verziót nem lett volna szabad piacra dobni, szerintem. :(

(#2772) hommeros válasza zolizozo80 (#2760) üzenetére


hommeros
őstag

4860HQ: 853 lett Turbo boosttal.

vis.p Azért ez milyen durva konklúzió. Hiba megoldás ASUS módra: kikapcsolni a mélynyomót. :W

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#2773) sunny474111 válasza vis.p (#2771) üzenetére


sunny474111
tag

Butítják a hardware-t :D Nagy megoldás. Nekem az első az volt,hogy az újabb biost dobtam fel,így sajnos nem tudom milyen volt az alap. Még a gép vásárlás előtt olvastam,hogy jobb hőfokot ad az újabbal így gondolkodás nélkül felraktam. Most prime95+furmark együttes futásával 10perc után gpu:69 fok,proci:80 max. Jatékok alatt,1 óra battlefield után (ultra beállításokon) 74 fok volt a vga,proci meg 82. Haswell-hez képest annyira ez nem magas. Szerintem más baj lehetett mert attól,hogy anno 100mhz-el gyorsabban ment még nem hinném,hogy megütötte volna a 90-et ami igazán throttling közeli.

Szerk:vynsc-t kikapcsoltam bf4-ben,hogy egye rendesen a rendszert,ne legyen fps korlát,no meg input lagg.

[ Szerkesztve ]

(#2774) hommeros válasza sunny474111 (#2773) üzenetére


hommeros
őstag

3.8Ghz és 3.6Ghz között nem láttam semmilyen hőfok növekedést a teszt alatt.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#2775) sunny474111 válasza hommeros (#2774) üzenetére


sunny474111
tag

Japp,ezért gondolom hogy nem a +100 mhz okozta a gondot a 4710-nél.

(#2776) St3rling válasza sunny474111 (#2770) üzenetére


St3rling
csendes tag

Jah a cinebenchen full cpu kihasznaltsag van es szerintem is realisabb az eredmeny, amugy mi ez a melynyomo kikapcsolas? :D ezt nem vagom

[ Szerkesztve ]

(#2777) St3rling válasza hommeros (#2772) üzenetére


St3rling
csendes tag

Akkor megegyezik az eredmenyunk :)

(#2778) sunny474111 válasza St3rling (#2777) üzenetére


sunny474111
tag

Paranoiás lettem az tuti,de cinebench-ben teljesen reálisak az eredmények. Passz,hogy xtu-val miért nem megy. Akit ugyanúgy zavar mint engem,nálam ezek az eredmények születtek.

Turbo boost off (2.5ghz) - 500cb
Turbo boost on(gyári beállítások- 3.3ghz) - 655 cb
Turbo boost on (mindent csutkára húzva- 3.4ghz) - 680cb

Szerintem ez így már választ ad,hogy nincs itt gond. Játékok is tükörsimák,nincs throttling stb. Szóval nincs itt gond szerintem.
St3rling: Fentebb linkelték,egy exe v mi ami kikapcsolja a mélynyomót,hogy csak a sztereó működjön és ne rezonáljon be egy bizonyos hangszint felett.

[ Szerkesztve ]

(#2779) St3rling válasza sunny474111 (#2778) üzenetére


St3rling
csendes tag

Fentebb? :D nem tudnad ide bemasolni a linket leccike? :) amugy jah az eredmenyek nekem is hasonlok es jatekokban teljesen jo szoval szerintem nincs itt miert aggodni.

(#2780) St3rling


St3rling
csendes tag

Habar habar, most tesztelem a hangszorot az alabbi muzsikaval:

https://www.youtube.com/watch?v=fliZtWRBnFE

MaxxAudio be van kapcsolva fullon hangero es teljesen jol szol. Rezonancia jelet nem igazan veltem felfedezni. Szerintem akkor ok nem?

[ Szerkesztve ]

(#2781) sunny474111 válasza St3rling (#2780) üzenetére


sunny474111
tag

Katt->[link]

Ha csutkára veszem lehet hallani,hogy néhol cicereg a mélynyomó. A legjobban én skype-nál veszem észre ezt a rezonálást/cicergést (nem tudom leírni,hogy mi ez :D) . Vedd csutkára a hangot és csörgess meg vkit skype-on bőven fájni fog a fülednek.

(#2782) St3rling


St3rling
csendes tag

Kivanok minden kedves forumozonak meg most Sikerekben gazdag Boldog Uj Evet :D mert lehet kesobb mar nem fogom latni a kepernyot :))

(#2783) sunny474111 válasza St3rling (#2782) üzenetére


sunny474111
tag

Viszont! Mára pedig alkoholban és örömökben gazdag estét kívánok mindenkinek! :)
Miért ne látnád a képernyőt ?:D

(#2784) Mikulásbá válasza St3rling (#2782) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

BUÉK mindenkinek!

Ezt az optimizmust! :U

[ Szerkesztve ]

(#2785) hommeros


hommeros
őstag

BUÉK mindenkinek!

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#2786) St3rling válasza Mikulásbá (#2784) üzenetére


St3rling
csendes tag

HAHA :D

(#2787) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

BÚÉK mindenkinek!

(#2788) kornel1000


kornel1000
tag

Nagyon Boldog Új Évet mindenkinek!

(#2789) sunny474111 válasza kornel1000 (#2788) üzenetére


sunny474111
tag

Jól kezdődik az új év. A fekete képernyős dolog újra elkezdett jelentkezni[link]. Valszeg a gpu-val van vmi,esetleg szarul pakoltál vissza az alaplap cserénél. Fekete képernyő,de háttérfénye van,úgymond világít. Power gomb hosszas lenyomása,majd újraindítás hozza csak vissza a képet. Mintha néha nem indulna el a gpu indításnál. Ilyenkor se post semmi,csak egy sötét kép háttérvilágítással. Faxa,már nem tudom mi az istent csináljak. Így is 1 hónap baszakodás volt az rma,és megint szar.
ja és mostmár gyakorlatilag a semmitől,semmi új drivert nem raktam fel a gépre ,szimplán néha nem indul.

[ Szerkesztve ]

(#2790) sunny474111


sunny474111
tag

Újra raktam az nvidia drivert,hátha segít rajta. DDU-val csináltam,hogy tiszta install legyen. Az uninstall utáni restartnál a gép egy k*rva nagy pufffh érdekes hanggal kikapcsolt,majd újra indult. Ilyet még nem láttam,hogy driver telepítés miatt restart helyett ki is kapcsolja magát. Teljesen meg vagyok lőve,hogy mi a baj,miért nem bootol be néha. GPU-val lehet valami abból ítélve,hogy amikor nem bootol fekete a kép háttérvilágítással. Ugyanakkor ez a teljesítményen nem látszik,ha bekapcsol nincs hiba,minden megy simán. Esetleg még azon gondolkoztam,hogy a feszültségekkel van vmi. A másik amit megfigyeltem,hogy kikapcsolás után valami kissé rotor szerűen áll le (valszeg a gpu ventillátora).Kikapcsolás után lehet hallani 10 másodperccel,ha a billentyűzet fölé hajolok,mintha akadozva állna le a venti pörgése. Bekapcsolt állapotban ugyanakkor semmit sem hallok,hogy akadna.

(#2791) Djatis válasza sunny474111 (#2790) üzenetére


Djatis
senior tag

Fasza! Jól jártál! Am mint előttem is valaki mondta nekem is a g53-am egyszer elkezdte ezt a fekete képernyős dolgot és gpu csere lett a vége! Te hivatalos magyar garisat vettél? Mert mikor hívtam az asus-t vmelyik nap akkor a csávó keményen rám förmedt, hogy megmondta már szürkeimportos géppekkel nem tudnak mit kezdeni!
Erre én meg felhúztam magam és úgy leordítottam, hogy milyen szürkeimportról beszél, hogy nem győzött elnézést kérni mivel rohadtul magyar garis az enyém :D Miután bediktáltam a gép számát mindjárt barátságosabb lett :D

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#2792) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!

Valami jó fejhallgatót keresnék,de cserével!Adnám a Far Cry 4-et,meg kp.-t egyeztetés után. :U

(#2793) NTonee válasza Djatis (#2791) üzenetére


NTonee
veterán

én voltam. Ugyanezeket a tüneteket produkálta nekem is G53, viszont elég ritkán. Nem foglalkoztam vele, mert nem tudtam szándékosan előidézni a problémát, így nem lett volna mit bemutatni. Aztán szépen letelt a 2 év gari + 2hónap és utána elfeküdt. A szerviz persze rögtön felajánlotta a 120ezres vga cserét, amit nem kértem. Szakértő kezekbe került, lényegesen olcsóbban javítva lett, azóta is jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#2794) Djatis válasza NTonee (#2793) üzenetére


Djatis
senior tag

Nekem még gari alatt adta be magát kb 1 éves korában szóval ingyen volt a javítás!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#2795) sunny474111 válasza Djatis (#2794) üzenetére


sunny474111
tag

Fasza akkor jól gondoltam,hogy vga. Ezek szerint ez egy időzített bomba és bármikor kipurcanhat. Igen,ezzel nem is tudom mit lehetne garisan kezdeni ugyanis random,magától nem jön elő,csak néha baszik képet adni. Az anus rog fórumán azt írta vki,hogy neki a bios update megoldotta a problémát. Hát ezen a legújabb 205-ös van és így csinálja ezt. Abból ítélve,hogy a boot procedúra hibázik,nem lenne érdemes újra flashelni a biost? Hátha segítene vmit? Ugye mivel a legújabb van rajta így simán easy flash-el nem is engedi újrarakni. Így,hogy lehet másik biost felnyomni rá?

Szerk: IPON hulladék boltjából származik a gép,nem volt megbontva stb,magyar.

[ Szerkesztve ]

(#2796) Djatis válasza sunny474111 (#2795) üzenetére


Djatis
senior tag

Szerintem add be szervízbe mond el a hibát, próbálgassák és utánna adják vissza rendesen! Ennyi! Szerintem kár vele szórakoznod csak felbaszod magad rajta!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#2797) sunny474111 válasza Djatis (#2796) üzenetére


sunny474111
tag

Már 1 hónapos kört megjárt alaplap cserével,így marha nagy bizalmam van a dolog felé. Igen ez egy hatalmas fejfájás egy új gépnél,hogy tudod,hogy valami szar,de alapjáraton használható,csak újra kell indítani ha fekete képernyőt ad. A szerviz meg minden csak nem opció mert aztán lehet megint ráülnek és lehet ugyanúgy szarul kapom vissza. A másik szépsége pedig az ssd.[link] hdd sentinel szerint 95, crystal disk szerint pedig 92. Gyönyörű. Lehet inkább megvárok egy újabb bios-t aztán majd lesz vmi. Én már szervizzel nem akarok vesződni,de az ssd-s dolog is marhára bosszant.

(#2798) NTonee válasza sunny474111 (#2795) üzenetére


NTonee
veterán

(#2796) Djatis +1
szerviz, el kell nekik mondani, hogy többször úgy indul el a gép, hogy nem ad képet, de minden megy közben érzékelhetően (windows, hangok, stb). Ki-bekapcs után visszajön a kép, de előbb-utóbb megint elkezdi. Hátha így a megnézik jobban a vga-t.
szerk: és akkor rögtön lehet nekik sírni az ssd miatt is. Cseréljék!

[ Szerkesztve ]

(#2799) sunny474111 válasza NTonee (#2798) üzenetére


sunny474111
tag

Majd akkor kimalmozom,hogy mi legyen. Hétvége miatt egyenlőre úgy sem tudok mit csinálni.

(#2800) sunny474111


sunny474111
tag

Hohó úgy látszik ez az alaplap is döglik megfele. Tegnap még normális dátumot írt most már szerinte január 31 van. Grat,kurva jól megcsinálták.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.