Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) sunny474111 válasza Mikulásbá (#2599) üzenetére


sunny474111
tag

Küzdök az elemekkel az biztos,szal tényleg nem esett a legjobban,de én sem akartam komolyan vissza támadni. Csak kínomban gondoltam erre h lehet ez volt,minden esetre az igaz h mielőtt nagyban neki álltam újra rakni folyamatos BSOD volt és az tényleg a semmiből jött. A másik meg h a hangkártyával is volt gebasz,recsegő hangokat adott ki mind füles,mind hangszóróval. Gondolom az alapra integrált és remélhetőleg így az is cserélve lett.

Szerk: vis.p: most van nálam egy asus n551-es notebook,ez is legacy-ban van felrakva viszont így h még ssd sincs benne marha lassan bootol,ezért gondoltam az uefi-re hátha az vmit gyorsítani de a rog miatt már olyan szinten hozzá se merek nyúlni h meg vagyok lőve,hogy megpróbáljam-e uefi-ben újrarakni.

[ Szerkesztve ]

(#2602) Devastate


Devastate
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy G750JH van. 2 napja vettem meg a The Crew-t és eléggé elszált a hőfok miatta , felmegy 90-92 C-ra amit egyáltalán nem értem miért :( . Eddig WoW.ot nyomtam rajta és ott max 80C volt amikor 60FPS-re volt korlátozva. Crysis 3 alatt volt 85C max eddig de ez most túlszárnyalta. Hűtőpadot is használok alatta .

(#2603) egyedülülő válasza vis.p (#2600) üzenetére


egyedülülő
őstag

Csak nem megint asust vettél?

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#2604) vis.p válasza egyedülülő (#2603) üzenetére


vis.p
aktív tag

Nem, nincs laptopom. Emlékezetből írtam, azt amit írtam.

(#2605) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#2557) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nálam frissen felrakott Windows alatt így néz ki a legfrissebb driverrel:

(#2606) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#2605) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nálam mindenhol 60 Hz és nincs is más opció.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2607) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#2606) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Külön raktad fel vagy NVidia Experience-n belül frissítetted ?
Én külön raktam fel...

[ Szerkesztve ]

(#2608) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#2607) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Experience-ben automatikusan frissült.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2609) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Boldog, békés,meghitt Karácsonyt mindenkinek!

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2610) Djatis válasza Darth_Revan (#2607) üzenetére


Djatis
senior tag

Én is experience-n belül raktam fel és nekem is csak 75hz van!
Minden ROG tulajdonosnak head shot-ban teli boldog karácsonyt :D

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#2611) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

No akkor senkit nem érdekel egy bontatlan fekete GX1000 egér?

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2612) wanted5 válasza Mikulásbá (#2611) üzenetére


wanted5
őstag

hát ha karácsonyi ajándéknak ideadod ingyen akkor érdekel :D
(amúgy is érdekelne, ha lenne most 10 ezrem amit egérre el költhetnék, mert jó kis cucc)

(#2613) Djatis válasza Mikulásbá (#2611) üzenetére


Djatis
senior tag

Kár hogy már vettem egy alienware egeret am simán érdekelt volna!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#2614) Mikulásbá válasza Djatis (#2613) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az milyen?Linket nekem!(csak megnézném)

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2615) Djatis válasza Mikulásbá (#2614) üzenetére


Djatis
senior tag

[link]

Nekem nagyon tetszik régóta akartam ilyet!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#2616) Mikulásbá válasza Djatis (#2615) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Aha,ezt már láttam,valaki hirdet egy ilyet az aprón.Jól néz ki,de ugye nem ez a lényeg,hanem mennyire jó.

Tartalékként vidd el hozzá a GX1000-et.Ez passzol igazán egy G751-hez....... :U

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2617) Djatis válasza Mikulásbá (#2616) üzenetére


Djatis
senior tag

Én is itt vettem aprón ez egeret 10k-ért annyit simán megért az a baj a 16-ért pont kapok 8gb ramot amit még akarok a gépbe hogy legyen benne 16gb!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#2618) Mikulásbá válasza Djatis (#2617) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Oké.
Szerintem a 8 GB RAM sem kevés,emiatt nem fog megakadni egy játék sem.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2619) vincevega


vincevega
csendes tag

Sziasztok. Ahogy írtam az előző postban megvan a masina. Most sikerült kicsit jobban tesztelnem, sosem volt ilyen jó gépem még, hasít mint a fene. Alap modellt vettem, került bele egy 250 GB-os Samsung 840 EVO SSD és még +8 GB RAM (így most 16 GB van). Minden felment hiba nélkül. Sokféle játékkal kipróbáltam (COD AW, CS GO, Thief, Alien Isolation) és még most is többfélét telepítek tesztre. Nagyon meg vagyok elégedve a külső és belső minőségével. Soha nem lesz többé asztali gépem ezután :DD :R . Olvastam, hogy itt valakinek volt gond a BIOS-ba belépéssel, nekem ROG logónál Delete gombbal azonnal BIOS-ba lép. Az utolsó menüpontjába választható, hogy honnan boot-olj (Win installnál volt érdekes). Ami kicsit furcsa volt az a hatalmas tápegység, laptopnál ekkorát még nem láttam. :Y

Welcome to the mindfuck

(#2620) sunny474111 válasza Darth_Revan (#2605) üzenetére


sunny474111
tag

Ezek szerint az új driverrel tud 75hz-n is menni :O ?
Ha igen,játékoknál mennyire érzékelhető a különbség 60 és 75 között?

[ Szerkesztve ]

(#2621) Darth_Revan válasza sunny474111 (#2620) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Metro LL es Starcraft 2 nem tud stabil 75 fpst tartani es eleg darabosnak, akadozottnak tunt a kep 75 fps alatt. Metro alatt meg nem is annyira, de az SC2 HotS alatt nagyon latszott. Mast nem probaltam, de tippre a WoW sem lett volna nagyon jo, mert Orgrimmarban meg igy is van, hogy egy pillanatra 60 fps ala esik (minden maxon, cmaa es dx11).

Ui: a panel meg 100hz-en is bir menni...

[ Szerkesztve ]

(#2622) sunny474111 válasza Darth_Revan (#2621) üzenetére


sunny474111
tag

Jaja,azt vágom,fórumon láttam h 100hz-re is felhúzták már. Hát igen,mind a 4710,4860 kevés a 980m-nek véleményem szerint. Ahogy írtad is,60fps-ig még elég,de a felett pl.külső monitoron proci limitbe ütközik.

(#2623) vincevega


vincevega
csendes tag

Nem olvastam annyira vissza, lehet hogy már írtatok róla. A csak bal hangszóróból és mélynyomóból jövő hang problémára itt egy tapasz:
LINK
Egyelőre még dolgoznak a driver javításán, addig is ez kikapcsolja a mélynyomót és így a jobb hangszóróból jön végre a hang a mélynyomó helyett. :(

A másik ami szintén erről a fórumról derült ki, hogy Master SATA slot SATAIII csak, a Slave slot csak SATAII sebességen működik. Amint áttettem az SSD-t a Master slot-ba, azonnal 6 Gbps kapcsolatra került a Samsung szoftvere szerint. A Slave slot-ban 3 Gbps-t írt csak. Azért ez furcsa. :(((

[ Szerkesztve ]

Welcome to the mindfuck

(#2624) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Végre itt a teszt róla:

g751 teszt

[ Szerkesztve ]

(#2625) St3rling válasza Dreadloord (#2624) üzenetére


St3rling
csendes tag

Mar epp ideje volt, azt hittem hogy csak jovore fog megjelenni lol :D

(#2626) zolizozo80 válasza Dreadloord (#2624) üzenetére


zolizozo80
tag

2014 legjobb gamer notija! jeah!!! :C :C :C :)) :)) :DD :DD

(#2627) Mikulásbá válasza zolizozo80 (#2626) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Még csak nem is az erősebb procist tesztelték.Tudom,hangyapucányi a különbség,de pár helyen még jobb lett volna 1-2%-al.... :U

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2628) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Lehet kapni valahol ilyen adapter lemezt a M.2-es SSD-hez?

[link]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2629) NTonee válasza Mikulásbá (#2628) üzenetére


NTonee
veterán

szerintem ez lesz az

(#2630) Mikulásbá válasza NTonee (#2629) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jó lett volna egy kép,de szerintem is ez az.

Pláne ha lenne egy jó méretrajza,meg is tudnám csinálni.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2631) vis.p válasza zolizozo80 (#2626) üzenetére


vis.p
aktív tag

Biztos kap a notebookcheck egy "kisebb" összeget ezért. :U

Ez nagyon erős túlzás:
"All in all, the G751JY is one of the best-sounding notebooks that the author reviewed so far – both for music as well as videos and games."

A g750-re is azt írták, hogy az eddigi legjobb, pedig az msi-nek és a toshiba-nak és az aw-nek is sokkal minőségibb hangja volt. Főleg mély hangok terén.
Az rog-ben évek óta ratyi a hang a labtec hangszórókkal, most kicserélték bang and olufsen-re és még szarabb lett.

(#2632) kornel1000


kornel1000
tag

Sziasztok!

Beléptem én is az Asus tulajdonosok körébe "G751jy-t7015d". Viszont lenne 2 problémám,ha esetleg tudtok segíteni azt megköszönöm.
1, Ha az asztalon dolgozom,vagy esetleg játszom magától visszavált a kezdőképernyő metrós felületére. Ez megesik óránként egyszer ,de van amikor gyakrabban.Elég idegesítő főleg játék közben:))

2,Feltettem az Intel extreme tuning untility-t,ahol lehetőség van a proci teljesítményét megmérni. Ott a legmagasabb pontszám amit kaptam 465. Ami szerintem elég kevés egy i7 4710-hez képest. Ha összehasonlítom mások által beküldött adatokkal akkor elég gyenge. Elég sok embernek 700 pont felett van. Valami gond lenne a procival? Esetleg ha valaki lemért ezzel a progival egy hasonló konfigurációs gépet,milyen pontszámot kapott?
Előre is köszönöm!

(#2633) St3rling


St3rling
csendes tag

En gyors megneztem a pontszamomat intel extreme tuning-ban es 656, de nekem mondjuk egy i7-4860HQ van benne es raadasul ki van kapcsolva a turbo boost.

(#2634) vincevega válasza kornel1000 (#2632) üzenetére


vincevega
csendes tag

Szia,

Leszedtem én is az említett programot (5.1.1.25), ugyanaz azt a cikkszámú G751JY-t vettem én is és nekem 723 pont lett.

Visszatérve a hangkártya driver hibára, csak az újraindításig működik a tapasz :O minden indítás után indítani kell az említett exe-t. Ideje, hogy kijavítsák végre :K

Welcome to the mindfuck

(#2635) Mikulásbá válasza vis.p (#2631) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én úgy tudom,a notebookcheck épp a függetlenségéről híres.
Így szinte mindenkitől kaphatna zsetont,amiről csak jót ír.

Látom,hogy elég sok gép kínlódik a hangszóróival-nálam hibátlan és jól is szól,bár a legtöbbször külső 2.1-es asztaliról megy.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2636) vincevega válasza Mikulásbá (#2635) üzenetére


vincevega
csendes tag

Nekem elsőre az tűnt fel, hogy nagyon balról szólt a hang. Persze főként fülhallgatóval használom, akkor nincs gond. A legújabb 205-ös BIOS és a legfrissebb hangkártya driver van fent.

Amit még szintén tapasztaltam, hogy a baloldali USB portokból a DVD íróhoz közelebb esőben újraindulgatott egy USB 3.0-s külső vinyó. Erről is olvastam a ROG fórumon, hogy másnál is fenn állt ez a hiba. De a fórumon mindkét baloldali USB portot írták, nekem meg csak azzal az eggyel csinált ilyet a másik baloldali hiba nélkül működött. Pénzt kéne kérni az ASUS-tól a bug keresésért :DDD

Welcome to the mindfuck

(#2637) kornel1000 válasza St3rling (#2633) üzenetére


kornel1000
tag

Köszönöm

(#2638) kornel1000 válasza vincevega (#2634) üzenetére


kornel1000
tag

Köszönöm,akkor valami gond lehet a CPU-val. Most megpróbáltam, hogy kikapcsolom a turbo boost ,de akkor is ugyanazt a pontszámot kaptam ,mint amikor be van kapcsolva.

(#2640) baro32 válasza kornel1000 (#2632) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia nekem ennyit dob rá :

Intel extreme tuning untility: 698 marks (pont)
Asus g750jz i7-4700hq-val

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#2641) vincevega


vincevega
csendes tag

Itt egy videó a G751JY szétszedéséről (19:00-tól):
[link]

Welcome to the mindfuck

(#2642) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

A gép teljesen gyári beállításon van,semmihez nem nyúltam.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2643) Djatis válasza kornel1000 (#2632) üzenetére


Djatis
senior tag

Nem semmi ez a procis dolog de van itt még más is!
Aki a beépített ssd-vel vette a gépet nézze már meg nekem, hogy hányszor volt indítva az ssd mert nálam csak 95%-os az ssd és kb 150-nel többször volt indítva az ssd mint a hdd pedig együtt vannak csomagolva ugye! Ráadásul előttem lett felvágva a doboz a boltban szóval érintetlen volt a gép!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#2644) sunny474111 válasza Mikulásbá (#2642) üzenetére


sunny474111
tag

Hali! Ma reggel vissza érkezett a gép,cserélték a lapost. Most már legalább boot-ol. Most egy n551-re UEFI win 8.1-et raktam fel. Erre is valószínűleg az fog fel menni.
Kérdés: ugye 2 vinyó van a notiban,ssd + hhd
Mind2-őt formázzam GPT-re?
Biosban meg ugye gondolom: csm:disabled,fast boot:enabled,secure boot:enabled

(#2645) Mikulásbá válasza sunny474111 (#2644) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én ebben már nem merek mit írni,majd nálam okosabbak segítenek.
Hogy vetted a gépet?HDD+SSD?
Ha igen,vedd ki a HDD-t,úgy telepíts rendszert.
Ezt az UEFI-s telepítést nem vágom,az enyém nem azzal van.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2646) sunny474111 válasza Mikulásbá (#2645) üzenetére


sunny474111
tag

Hát azért is tettem fel a kérdést,mert már előre félek,most ugye üres a cucc,de legalább bootol:D Igen az m.2-es ssd+hdd verzió

Szerk: Amúgy miért lényeges kivenni? Itthon most nincs hozzá készlet h kikapjam :(

[ Szerkesztve ]

(#2647) Mikulásbá válasza sunny474111 (#2646) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én mindenképp kivenném a HDD-t,én is kivettem telepítéskor.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2648) sunny474111 válasza Mikulásbá (#2647) üzenetére


sunny474111
tag

Értem,akkor elcaplatok az obi-ba csavarhúzóért :D

(#2649) Mikulásbá válasza sunny474111 (#2648) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor már valami univerzális készletet vegyél,nekem ilyesmi van: [link]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2650) sunny474111 válasza Mikulásbá (#2649) üzenetére


sunny474111
tag

Jaja,precíziós készlet,mielőtt RMA-ra küldtem már szétkaptam 1x. Habár én 1000ft-ot áldoztam rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.