Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) Mikulásbá válasza NTonee (#2150) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Már írtam:a márkást cserélik valami gagyira.

[ Szerkesztve ]

(#2152) NTonee válasza Mikulásbá (#2151) üzenetére


NTonee
veterán

oké, csak nem értem, hogy ez mire jó. Haza viszik, vagy eladják 500forint haszonnal? :)

[ Szerkesztve ]

(#2153) Mikulásbá válasza NTonee (#2152) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Passz,kérdezd meg tőlük. :F

[ Szerkesztve ]

(#2154) zolizozo80 válasza sunny474111 (#2139) üzenetére


zolizozo80
tag

Mi volt a jelenség mielött behalt a gép?? Mit csináltál elötte??

(#2155) sunny474111 válasza zolizozo80 (#2154) üzenetére


sunny474111
tag

Semmit,win telepitesnel elment a fajlok felmasolasaig,ujraindult es bamm. Se kep se hang. Bekapcsolas utan kb 2-3mp utan le is lovi magat,kikapcsol

(#2156) zolizozo80 válasza sunny474111 (#2155) üzenetére


zolizozo80
tag

Próbáld ki hogy vedd ki a hdd meg ssd a gépből, meg van van benne plusz memória azt is, és indítsd el hogy akkor mit csinál...

(#2157) sunny474111 válasza zolizozo80 (#2156) üzenetére


sunny474111
tag

Mar probaltam,szetkaptam a hatuljat,hdd+ssd kiveve,ugyanaz. Se kep se hang. +ramot meg nem tettem bele igy a gyarit nem tudom kiszedni. Cmos reset lehet megoldana de azzal buknam a garit ha szetkapnam teljesen.egyszeruen teljesen erthetetlen h egy sima win installtol h halt meg. Meg eletemben nem lattam ilyet pedig ha nem 10 fajta gepre tettem mar windowst akkor egyre se

ha esetleg van meg vmi tipp szivesen meghallgatom. Rma-ra utolso esetben akarom kuldeni mert akkor hetekig ott lesz es mint lathatjatok most is telefonrol potyogok,nincs masik gepem. Teljesen meg vagyok love h mi lett vele

[ Szerkesztve ]

(#2158) cut válasza sunny474111 (#2155) üzenetére


cut
aktív tag

Újra kell írni a biost. Ahogy írtam 2 napja, én is megjártam egyszer a G75VW notimmal.
Restart és elszállt.... :K :U
Bevittem a szervízbe, és ott újraírták, persze ehhez szét kell szedni, garit én sem akartam elveszíteni.
Mondjuk 5 sarokra van tőlem a Fixdirect. kb 1 hétig volt ott. Viszont mikor visszamentem, aksi nélkül akarták visszaadni. :C :C :C Azt mondták biztos nem vittem el... :W (kamera megnéz, stb...:)
2 napig keresgélték a szervízbe, amikor kiderült, hogy véleltlen elküldték futárral vidékre, egy másik ügyfélnek, akinek nem is olyan notija volt..... :DD :DD

134 piros pötty :)

(#2159) sunny474111 válasza cut (#2158) üzenetére


sunny474111
tag

Nagyon jo. Jovo heten mar vizsgaim vannak es nem tudok min dolgozni,tanulni. Rma-val mar volt dolgom es nekem masfel honap volt mire visszakaptam. Soha tobbet nem veszek asust az mostmar biztos. 5 laptomom volt eddig, ebbol 2 asus. Mint mondtam a masikat is rma-zni kellet mivel ott meg a zsaner pattant el felev utan. A masik 3 notimnak,msi,acer,dell,semmi bajs nem volt soha. En hulye meg azt hittem h csak veletlen volt sz elozo h rosszat fogtam ki. Ez meg 1 hetet se birt ki es mar defektes. Olyan ideges vagyok h majd szet robbanok. :W

(#2160) Darth_Revan válasza cut (#2158) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ez komoly?! Végén kiderül, hogy a Fixdirect is olyan szedett-vetett társaság, mint a Telemax ...

(#2161) sunny474111 válasza Darth_Revan (#2160) üzenetére


sunny474111
tag

Indulj ki abbol amit leirtam. Masfel honap nekik megcsinalni vmit. Ezert is verem a fejem a falba most h megint jatszhatom ezt vegig

[ Szerkesztve ]

(#2162) cut válasza sunny474111 (#2159) üzenetére


cut
aktív tag

Nyugi, meg van az gyorsan, ha csak ennyi baja van.
Gondolom az a másik noti, aminek a zsanérja tönkrement az nem ROG volt...??? :F

Darth: komoly, de cserébe kaptam tőlük cserébe egy ajándékot... :R :K
Összeségében rendesek voltak velem. Főleg a szervízigazgató. :R

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#2163) sunny474111 válasza cut (#2162) üzenetére


sunny474111
tag

Asus x750jb. Egy szimpla lecsukastol pattant el. Hajtottam lefele es egyszer csak reccs.

Es tegyuk hozza h miutan letelt a 20 nap kb 2-3 naponta hivogattam oket h mivan mar a geppel. a vege fele mar majdnem rajuk boritottam az asztalt. Videki vagyok igy nem tudok nem olyan egyszeru csak emiatt felmaszni de ha egy heten belul nem kuldik vissza abban biztosak lehetnek h felautokazok pestre es kiverem a balhet.

[ Szerkesztve ]

(#2164) KillHates válasza Mikulásbá (#2130) üzenetére


KillHates
nagyúr

Megdöglött a mPCI-E energiagazdálkodása. Eldobálja a WiFi-t (inteles, nem killer), akadozik a periféria vezérlése (akad a hang, a billentyűzet érzékelése)
Szétborítottam, szerintem kezd lecsúszni a ROG :O a hűtése hát hogy is mondjam; hagy kívánnivalót maga után: (sajnos nem csináltam képeket)

G751 hűtése:

G750 hűtése:

Oké-oké, hogy a G750 a "korszerűtlensége" miatt több hőt termel, de nem fér a fejembe, hogy akkor miért kell éppen határértékre méretezni a G751 hűtését? :U

Ami a másik,az a kijelzője; egyértelműen gyönyörűek a színei, mert IPS, de ha oldalról nézem, akkor valami nem frankó ezzel az "IPS"-el, nem kezd el invertálódni mint a TN panel, de a fényereje radikálisan csökken. Olyan 3M mintha betekintésvédelem lenne a kijelzőn. :U

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2165) sunny474111 válasza KillHates (#2164) üzenetére


sunny474111
tag

Legalabb neked bekapcsol .... :D

(#2166) cut válasza sunny474111 (#2163) üzenetére


cut
aktív tag

Azért az más kategórai, hiába elitebook.. :R
Páromnak is volt olcsobb msi notija, annak is eltört a zsanérja, egy lecsukáskor. :W

Azt mondták hozzáértők, hogy 1ooo notiból 1 nél van ilyen, hogy elfelejti a biost.
Asztalinál ez nem gond, 5 perces művelet, ha elviszed egy szakihoz a notit, annak 15 perc. De sajnos a gari akkor ugrik. :R
Nem pártolom őket, de zsanért rendelni kell és az idő. Míg a biost gyrosan megcsinálják, és ilyenkor át szokták nézni és kitakarítják. Amit minden notinál meg kellene tenni 2 évenként.
Szerintem 4-5 nap alatt meg van, ha beviszed és el is hozod személyesen.

134 piros pötty :)

(#2167) sunny474111 válasza cut (#2166) üzenetére


sunny474111
tag

Holnap reggel az elso dolgom lesz h hivom a szervizt.
Amugy amit eszre vettem a vinyok kiszedesenel h a hatuljan az az egy csavar valami nagyon gyeszura. Vigyazzatok ha szet szeditek nehogy elpattanjon.

[ Szerkesztve ]

(#2168) KillHates válasza Darth_Revan (#2160) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ahogy Fletó-atyánk mondaná; lári-fári!

Ha tudnátok milyen FixDirect-es gépeket hoznak hozzánk javításra.... Itt tuti, hogy mindenki otthon szerelné a ROG-ját!!! (mint ahogy én is; sz@rok az ÁNUSZ garanciájára)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2169) sunny474111 válasza KillHates (#2168) üzenetére


sunny474111
tag

Biztass meg kerlek :D

(#2170) KillHates válasza cut (#2166) üzenetére


KillHates
nagyúr

Inkább nem, mert az inkább flémelés lenne :R :B

Reméljük a legjobbakat; mondd meg nekik, hogy betegen addiktív gémer vagy és ha nem játszhatsz a gépeddel, akkor azt a bébifókák sínylik meg!!! :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2171) sunny474111 válasza KillHates (#2170) üzenetére


sunny474111
tag

Nem rossz otlet :D De ennel nyomosabb indok h infos hallgatokent szuksegem van a gepre,plane h jovo heten zh-zok. Azt nekik nem kell tudniuk h a visual studio egy kenyerpiriton is elfut....holnap kolcsonzok valami fa pc-t, viszont a battlefield miatti elvonasi tunetek igyis az egekben vannak mert a gep elott is fa pc-m volt vagy 1 honapig. :W Legalabb igy ki lesz zarva az az indok h mert kockultam,ha esetleg nem jon ossze a beton 2-es.

(#2172) adatfalo válasza sunny474111 (#2171) üzenetére


adatfalo
senior tag

Valószínűleg nem ez a gond (főleg, hogy windows telepítés után jött elő), de én múltkor futottam bele egy lenovo laptopnál ilyesmibe, fekete képernyő, még a bios-ig se állt fel a gép. Mint kiderült valaki megpróbálta fordítva beleerőszakolni egy amúgyis rossz usb portba a pendrive-ját, így egymásra hajoltak a pin-ek. Ezek előtt egyszer futottam bele ilyen usb port rövidzárlat problémába egy msi gépnél ->szikrázás volt az eredmény és be se kapcsolt, ezért is lepett meg, hogy itt ez volt a hiba.

www.adatfalodesign.hu

(#2173) St3rling


St3rling
csendes tag

Koszonom a segitseget az eger ugyben, sajna tegnap nem volt idom csekkolni az oldalt de most igy vegigolvasva atya eg sunny, sajnalattal hallom, hogy mi tortent a notival :(( remelem sikerul minel hamarabb megjavittatni es ismet hasznalhatod, meg persze azt a beton kettest, most igy legalabb tudsz keszulni minden behatas nelkul :) amugy olvasva a problemad, nalam sem volt meg ilyen, egyszeruen nem ertem hogy mi lehet a baja, otletem sincs sajnos :(((

(#2174) Mikulásbá válasza KillHates (#2164) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!
Azt lehet tudni,mire hivatkoztak a szervízben,amiért kivágták a gépet?Elvileg EU-s a garancia,lehet akármilyen a billentyűzet,elvileg nem számít.Gondolom más ok volt.

(#2175) KillHates válasza Mikulásbá (#2174) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen, meg volt bontva a gép. Egyébként szlovák billentyűzetes magyar gravírozással. :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2176) cut


cut
aktív tag

Egyik barátom szertne 3d játékkal játszani a 3d-tv-n. GTX850 2Gb os vga van a gépben.
Azt mondja nem tudja beállítani és kirani a tv-re. Én még soha nem próbáltam ilyet. Lehetséges ez? :R

134 piros pötty :)

(#2177) KillHates válasza cut (#2176) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha jól tudom ahhoz valami speckó HDMI kábel kell.
Egyébként az nVidia 3D Vision beállítása nem annyira bonyolult.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2178) Mikulásbá válasza KillHates (#2175) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Így vette a gépet vagy már a tulaj nyúlt hozzá?
Nem mindegy.

(#2179) sunny474111 válasza adatfalo (#2172) üzenetére


sunny474111
tag

Hát érdekes lenne ha fordítva bedugva tudna windowst telepíteni.Mindegyik usb port gond nélkül működött. Más nem használta a gépet rajtam kívül. Szimplán alaplap defektes lehet a cucc. A problémák ott kezdődtek h nálam a recsegős hang problémák egyre roszabbak voltak napról napra. Ja és azt nem említettem,hogy kékhalálozott is már az utolsó 1-2napban. Valamilyen critical error-ra hivatkozott,ilyet még nem írt ki nekem winfos blue screen-nél nem is találkoztam vele. Ezért próbáltam meg újra rakni aztán teljesen feldobta a pacskert. Sajnos a 3 nap meg lejárt már így cseregarancia nincs,csak a szerviz. :/
Tényleg nem tudom elképzelni h milyen hibája lehet.Kb mintha egy sima megfázás átment volna tüdőgyulladásba

[ Szerkesztve ]

(#2180) conqver válasza sunny474111 (#2179) üzenetére


conqver
aktív tag

14-nap az elállási idő!
Azon belül ha visszaviszed, minden indok nélkül ki kell fizetniük a vételárat! :K :K

Shadow&Dust.....

(#2181) igorguzmov válasza conqver (#2180) üzenetére


igorguzmov
tag

Hát nem tudom az ide illő törvényeket, de nekem az edigital 30 nap múlva utalta vissza a pénzt elállás után. Netes vásárlás volt.

(#2182) Mikulásbá válasza igorguzmov (#2181) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Így van,nem is azt írta,hogy azonnal visszakapja a kincset.

(#2183) sunny474111 válasza conqver (#2180) üzenetére


sunny474111
tag

Ipon-tól vettem. Írtam is nekik e-mailt is tegnap miután beszart a gép. 3 napon belül van csak cseregarancia,onnantól nem foglalkoznak a termékkel hanem a gyártóval kell felvenni a kapcsolatot. Az anus dettó ezt mondta.Őket fel is hívtam és csak 3 munkanapra szól a csere. Onnantól szervíz......magyarul minden sebből vérzik ez az egész. 1 hetes sincs a noti és én dögöljek meg h az 500ezres gép nem működik. A drága szervíz meg a tetűnél is lasabb,ráadásul ha gebasz van,pl teljesen fos az alaplap még arra is várhatok h külföldről rendeljenek hozzá alkatrészt. Szánalom komolyan,ha lenne rá akármilyen mód már rég visszakértem volna a pénzt.

Szerk: ezt a 14 napot nem tudom honnan szeditek. Már beszéltem és mind akitől vettem(ipon),mind a gyártó(asus) azt mondta h csak 3 napon belül van lehetőség ilyesmire. Ha lenne akármilyen mód a cserére vagy a pénzvisszafizetésre akkor már rég az ügyön lennék. Csak a szervíz lehetősége maradt,de a franc se tudja h az mikor végez vele és most itt vagyok meglőve -500ezer ft-al és 1 hulladék notebookal.

[ Szerkesztve ]

(#2184) NTonee válasza sunny474111 (#2183) üzenetére


NTonee
veterán

innen szedték:
,,2014.02.27-én jelent meg, és 2014. június 13-án lépett hatályba a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól a Kormány 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelete, mely alapvető változásokat hozott a webáruházak életébe.

A rendelet főbb szabályai: Az elállási jog 8 munkanapról 14 napra bővült. Ha a webshop elmulasztja a tájékoztatást az elállási jogról, akkor a 14 napos elállási határidő 12 hónappal meghosszabbodik. A webshopnak az elállást követő 14 napon belül vissza kell térítenie a fogyasztó részére a termék árát. A fogyasztó az elállási jog gyakorlásának napjától számított 14 napon belül köteles visszaküldeni, vagy átadni a terméket a webshopnak."

Viszont ez az elállásra vonatkozik, nem a cseregaranciáról szól.

(#2185) sunny474111 válasza NTonee (#2184) üzenetére


sunny474111
tag

Értem,de ez csak működő termékre vonatkozik(gondolom én)
Ha a termék szar és lejárt a 3 nap akkor gondolom ez nem érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#2186) NTonee válasza sunny474111 (#2185) üzenetére


NTonee
veterán

illetve még ezt olvasd át
Mint azt írtam, ez nem a cseregaranciáról szól, az továbbra is 3nap.

(#2187) sunny474111 válasza NTonee (#2186) üzenetére


sunny474111
tag

De ilyenkor ez érvényes ha a termék 14 napon belül meghibásodik?

(#2188) KillHates válasza sunny474111 (#2185) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dehogynem!!! :K
Azért állsz el a vásárlástól, mert nem működik!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2189) Mikulásbá válasza KillHates (#2188) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ja-ha még konkrétan nem volt a szervízben,érdemes lehet megpróbálni. :U

(#2190) sunny474111 válasza KillHates (#2188) üzenetére


sunny474111
tag

Ez esetben az ipont vagy az asus-t kell felkeresni?

(#2191) sunny474111 válasza sunny474111 (#2190) üzenetére


sunny474111
tag

szerk: ez nem jött be: "Fontos tudnia, hogy amennyiben a megvételt követően használatba vette a terméket, már nem állhat el a vásárlástól. A vásárlástól való elállás joga nem a termék 14 napos ingyenes használatát biztosítja Önnek, hanem a termék szemrevételezésének lehetőségét, ugyanúgy, ahogyan arra az üzletben vásárolt termékek esetében is módja van."

De nem is értem ennek akkor mi az értelme ha nem próbálhatom ki. A laptop dobozát nézegessem?

[ Szerkesztve ]

(#2192) masholnap válasza sunny474111 (#2191) üzenetére


masholnap
senior tag

ez az ipon oldalán van? mert ez így ebben a formájában nem igaz.

(#2193) wanted5 válasza sunny474111 (#2191) üzenetére


wanted5
őstag

esetleg ezt is nézd át, egy kis időt, és telefonhívást megér az ügy, hátha működne a dolog

(#2194) sunny474111 válasza masholnap (#2192) üzenetére


sunny474111
tag

nem, a linken amit küldtetek.
http://europa.eu/youreurope/citizens/shopping/shopping-abroad/returning-unwanted-goods/index_hu.htm

[ Szerkesztve ]

(#2195) Darth_Revan válasza sunny474111 (#2191) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ez hulyeseg, a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet ilyen korlatozast nem hataroz meg.

25. § A fogyasztó csak a termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó használatból eredő értékcsökkenésért felel. Nem felel a fogyasztó az értékcsökkenésért, ha a vállalkozás a 11. § (1) bekezdésének i) pontjában előírt tájékoztatási kötelezettségének nem tett eleget.

Egyetlen korlatozas amirol tudok az az olyan termekek, amik hasznalatba vetelezest kovetoen mar nem lehet ujra kereskedelmi forgalomba hozni, pl dvd film, jatekszoftver, keszpenfizetesi helyettesito eszkoz.

Jatekkonzolra, laptopra, stb nincs tudomasom szerint ilyen korlatozas.

Sot, ha neten rendelted, de szemelyen vetted at, meg akkor is el a 14 nap.

ui: ja hogy ok irtak... hat ezert kell ovatosan kezelni az ilyen Moricka jogi oldalakat.

[ Szerkesztve ]

(#2196) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#2195) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jah az kimaradt, hogy jogodban all visszakuldeni, DE az Ipon-nak is jogaban all az, hogy 3 napon tul azonnali penzvisszafizetes helyett elkuldi az Asusnak, hogy megallapitsak, hogy felhasznalo okozta e a hibat.
Ha vissza is adjak a penzed, akkor is ha akarjak, 29 napig ulhetnek a penzeden.
Szoval egy hamar lehet nem latod azt a summat.

(#2197) masholnap válasza sunny474111 (#2194) üzenetére


masholnap
senior tag

hmmm, hát mondhattad volna, hogy csak megnézted működik-e. de nyilván már tudják, hogy gond van, nehezebb így az ügy. ejjj

(#2198) sunny474111 válasza masholnap (#2197) üzenetére


sunny474111
tag

az iponnak annyit írtam h meghibásodott,nem indul el.

Amúgy meg biost frisítettem, nem gyári windows van rajta(habár eredeti). Bár így h meg se moccan nem tudom h mit tudnának belőle leszűrni. A lényeg h ígyis-úgyis szívok bármilyen lehetőséggel. Inkább szervíz és reménykedek hátha gyorsan megoldják. Ilyen jogi dolgokba nem akarok belefolyni mert aztána végén még rámkenik h én b*sztam el és meg se csinálják.

[ Szerkesztve ]

(#2199) masholnap válasza sunny474111 (#2198) üzenetére


masholnap
senior tag

hmmm, ilyenkor szerintem a bolt döntése, hogy bevizsgáltatja-e a gépet, hogy miért is romlott el, de visszavenniük vissza kell, ha nem darabokban adod oda.

(#2200) sunny474111 válasza masholnap (#2199) üzenetére


sunny474111
tag

Barmit is csinalok igyis ugyis min 1-2 het mire visszakapom a gepet. Nem hiszem el h 1 hetes gepnel nincs valami gyors megoldas cserere stb. Most komolyan,szar termeket kapok 500ezer ft ertekben es nem kepesek cserelni ? Hanem majd varjak meg malmozzak hetekig mire vegeznek vele? Na ne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.