Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) Mikulásbá válasza Daert (#2500) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

pl.AIDA64,de létezik valami kis portable progi is,nem ugrik be a neve.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2502) Darth_Revan válasza Daert (#2500) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Aida pl, de ha nem bízol abban, hogy külsős program hozzáférjen az egyedi kulcsodhoz, akkor csak telepíts fel olyan Windows 8.1-et, ami automatikusan kiolvassa a BIOS-ból.

(#2503) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Használja valaki az ASUS ScreenSaver programját?
Milyen képek vannak benne?

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2504) St3rling válasza Mikulásbá (#2499) üzenetére


St3rling
csendes tag

Nem tetszik? :O en mar vagy 4 szer vegigjatszottam es imadom most epp hardon nyomom de ugy h mindig undectededre hajtok es mindent felszedek a terkeprol jah meg persze csak takedown ha lehet :D :D

(#2505) Mikulásbá válasza St3rling (#2504) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Vidd el valakinek a családban,sajnálom,nem fexik igazán.
Taktikai shooter,lopakodás,mesterlövész-ez kell nekem,élőben is ilyesmit csináltam..... :U

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2506) egyedülülő válasza Mikulásbá (#2505) üzenetére


egyedülülő
őstag

akciójátékokkal kockultál?:D

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#2507) Mikulásbá válasza egyedülülő (#2506) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem még kötelező volt a sorkatonai szolgálat.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2508) St3rling válasza Mikulásbá (#2507) üzenetére


St3rling
csendes tag

:R bar igazabol a FC4 izles kerdese mint sok mint mas, szoval okes nyugi :)

(#2509) Wengersky válasza Daert (#2500) üzenetére


Wengersky
csendes tag

Az RWEverything nevű tool ki tudja olvasni a BIOS-ból a Windows kulcsot.

Link és útmutató a progihoz: http://www.nextofwindows.com/how-to-retrieve-windows-8-oem-product-key-from-bios/

(#2510) hommeros


hommeros
őstag

G751 tulajoknak: a hangszóró nektek is furcsa recsegő vagy torzító hangot ad maxon, mintha túl lenne hajtva ?

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#2511) Mikulásbá válasza hommeros (#2510) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ne használd maxon,az szinte mindenen torzít,nem használ egy gépnek sem.Ha nem elég zenehallgatásra a beépített,vegyél valami kis asztali 2.1-es hangfalakat.Nekem is az van.

Egyébként megnéztem 3 zenét is max hangerőn,de nekem nem torz.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2512) hommeros válasza Mikulásbá (#2511) üzenetére


hommeros
őstag

Igazából 70% is van egy kellemetlen rezonancia hang, ha pl rákattintok a hangerőszabályzóra. Arra emlékeztet, amikor az erősítő túlhajtja a hangszórót. Ha neked nem ilyen, akkor nálam tuti hibás.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#2513) Mikulásbá válasza hommeros (#2512) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az AudioWizardban mi van beállítva?Lehet amiatt is torz.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2514) hommeros válasza Mikulásbá (#2513) üzenetére


hommeros
őstag

Off-ra van téve.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#2515) Mikulásbá válasza hommeros (#2514) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem is,akkor passz.Nekem nem torz.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2516) hommeros válasza Mikulásbá (#2515) üzenetére


hommeros
őstag

Egyet már visszaküldtem, a másodiknál már kezdtem azt hinni, hogy ez a normális. De ezek szerint nem, csak ilyen sok hulladékot gyárt az ASUS. :DDD

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#2517) St3rling válasza hommeros (#2516) üzenetére


St3rling
csendes tag

Mi volt az elso baja?

(#2518) Djatis


Djatis
senior tag

Vissza vittem ma a gépem a boltba ahol vettem és felrakták nekem rendesen uefi-ben a win 8.1-et mostmár 6-8mp a boot idő :D
Am semmi gond a géppel se a hangszoróval se semmivel eddig öröm van :D

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#2519) hommeros válasza St3rling (#2517) üzenetére


hommeros
őstag

Ugyanezzel küldtem vissza több mint egy hónapja. De prognosztizálni se tudta a fixdirect, mikor jön meg az alkatrész. Ők megrendelték becsületesen. Mondjuk nekem 2-3 hét alatt jön csomag Kínából, ide egy hónap alatt se tud leküldeni ASUS alkatrészt: leszarja a magyar fogyasztókat. Átirányítottak az Asus Magyarország Kft-hez, aki csípőből akart átverni és egy javított gépet szeretett volna rám sózni. Persze visszakértem a pénzem. 2 hónapon belül tudják visszafizetni (biztos nincs pénz), de azt is euróba, úgy, hogy én állom a bankomnál a váltás költségét. Balkáni hülyének nézik az embert, mintha nem is EU-s jogok lennének a mérvadóak. Aztán aláírattak velem egy szerződést, hogy nem perelek semmiért. Mert hogy beígértem. A bunkó, lekezelő, flegma, soha be nem mutatkozó stílusról meg ne is beszéljünk. Köpedelem, amit adnak fél milláért. Ez a gép pénteken jött és ugyanaz a jelenség. Komolyan, már arra gondoltam, lehet ez a normális ennél a gépnél.:D Most két gép ára áll ebben a noti ügyben. Nagyon király karácsi ajándék ASUS-tól.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#2520) Mikulásbá válasza hommeros (#2519) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Hol vetted a gépet?
Amúgy mindegy-csak azon gondolkodtam,hogy egy azon gyártósorról jönnek a gépek,gondolom robotok rakják össze,aztán az egyik ilyen a másik olyan.Elvileg az alkatrészek is egyformák.
Csak érdekes,mik vannak. :U
Nekem is volt már gyári hibás ROG-om.Végül alaplapot cseréltek.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2521) hommeros válasza Mikulásbá (#2520) üzenetére


hommeros
őstag

radium-ból rendeltem mindkettőt.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#2522) Mikulásbá válasza hommeros (#2521) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nos,azok amúgy is tiltólistás,szürke importos boltok,valahogy ilyesmire tippeltem.Ki tudja,honnan vannak azok a gépek,belenyúlkáltak-e,stb. :U
Szerintem nem véletlen,hogy dobálnak ide-oda,senki nem akar velük foglalkozni.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2523) Mikulásbá válasza Mikulásbá (#2522) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mármint radium,digiprime,computerimperiumstb.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2524) hommeros válasza Mikulásbá (#2522) üzenetére


hommeros
őstag

Szlovák import. Tök mind1 honnan jön, világ garis a gép és mindet ASUS gyártotta. Belenyúlkálhat, amíg HDD-t és memóriát cserélsz. EU-s állásfoglalás, megkérdeztem az EU biztost. Ettől függetlenül ROG forumon is írnak erről a jelenségről, semmi köze a beszállítóhoz. Termék - termék. Ha selejt, ha hibás, gyártói garancia van rá, a kompenzáció és a javítás is a gyártó dolga - de elsődlegesen a beszállító/értékesítő áll helyt. A többi, hogy szürke import etc engem hol érdekel. Garanciát nem érinti, "nemzeti" garis és "nemzeti" számlás. A szívatás viszont nem dolga az ASUS-nak. Azért samsung-tól tanulhatnának garanciális ügyintézésről. De így is elintéztem mindent. És kb 50k-val olcsóbb volt így,mert ssd + win + memória bővítés is volt.

Felhívtam radiumot, mondták, küldjem vissza és küldenek egy másikat. Így kéne asusnak is intézni...

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#2525) Djatis válasza hommeros (#2524) üzenetére


Djatis
senior tag

Viszont ezért kapod vissza ilyen nehezen a pénzed mert nem hivatalos magyar forgalmazótól van a gép!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#2526) Mikulásbá válasza Djatis (#2525) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:K

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2527) hommeros válasza Djatis (#2525) üzenetére


hommeros
őstag

Ez nincs kiírva egy boltra sem. :) 30 napon belül csak megjön. A másikat most vitte vissza a royal.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#2528) Mikulásbá válasza hommeros (#2524) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Lehet az ASUS és az ilyen szürke importos cégek között is van egy konfliktus.Erre tippelnék még,az ASUS is látja,hogy nem teljesen jogtiszta ami ott folyik,ezért dobálják vissza.
(csak hangosan gondolkodtam,nem tudhatom mi van)

Lehet ezért is cseréli a radium.......-inkább,mint valami bonyodalom.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2529) hommeros válasza Mikulásbá (#2528) üzenetére


hommeros
őstag

Nem tisztem védeni őket, de szerintem semmi ilyen: 7 napon belül vagyok, plusz fizettem 3k -t a szállítási díjon felül, hogy 30 napon belül visszavegyék ha bármi nyűgöm van. De ha lenne is bármi gondja a forgalmazóval / beszállítóval az ASUS-nak, azt vele kell rendezni, nem a vásárlóval. :)

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#2530) Darth_Revan válasza hommeros (#2524) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hiába a világ garancia, ha az ASUS akarná, akkor teljesen megvonhatná a garanciát úgy ahogy van és még jogszerű is lenne.

Szlovák gép, oké, de jogi szempontból ha akarná az ASUS akkor mondhatná azt, hogy él a garancia, ha te személyesen egy szlovák bolttól vásároltad meg, azonban jelen esetben a szlovák forgalmazó mellé még 2 extra fél becsatlakozik, legyenek A és B. A megvásárolja Szlovákiában a szlovák ASUS-tól és eladja B-nek, B pedig mint új termék elkezdi forgalmazni azt a helyi ASUS megkerülésével, ráadásul sokszor úgy, hogy a gyári konfigurációhoz hozzápiszkál. Ez bőven elég ok arra, hogy megvonják a garanciát, sok más cég (pl a Samsung) gondolkodás nélkül megtenné és akkor aztán kezdhetnél szócsatába a bolttal.

Samsung-tól meg ne tanuljanak garanciális ügyintézést, mert amit az ő szervizük (TeleMax) művel az még a balkáni színvonalnál is balkánibb, ráadásul ha Samsung lenne a gép, akkor már garanciád sem lenne...

u.i.: A pénzedet meg azért kapnád vissza ilyen lassan, mert TE úgy döntöttél, hogy szürkeimportos bolttól vásárolsz (a NAV hogyhogy még nem foglalta le a teljes készletüket ?) és ez bonyolítja a dolgot. Ha tiszta magyar forrásból veszed, akkor pikk-pakk visszakapnád a pénzed Forintban, de jelen esetben a magyar ASUS-nak ki kell derítenie egyrészt, hogy melyik ország ASUS-ától is van a gép, másrészt pedig hivatalos megkeresést kell nekik küldeni a vételár visszatérítésére ami sok sok idő, sajnos nem csak annyi, hogy telefonon odaszólnak és 2 perc alatt lebeszélik. Jah és mivel a forrás országban ahonnan van a kis illegális bevándorló készüléked valószínűleg nem magyar Forint a pénznem, így ezért kapnád Euróban.

[ Szerkesztve ]

(#2531) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#2530) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Erre írtam,nem véletlen,hogy a bolt akarja rendezni a dolgokat.Ez a 30 napig visszaviheted,csak fizess érte,szerintem egy aljas lehúzás.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2532) egyedülülő válasza Darth_Revan (#2530) üzenetére


egyedülülő
őstag

Amikor ipontól vásároltam szart és visszavittem ott is az a szabály, hogy 30 napon belúl utalják csak vissza a pénzt és várnom is kellett a következő hónapig. Ez a legtöbb webshopban így van. Addig mondhatni ülnek a pémzeden.

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#2533) hommeros válasza Darth_Revan (#2530) üzenetére


hommeros
őstag

Gondoltam, hogy válaszolok erre a sok sületlenségre, de annyira átüt a rosszindulat (amúgy fingod sincs a fogyasztói jogokról úgy általában és el sem olvastad amit írtam), hogy inkább ignorállak.

Mikulásbá Értelmezd te is amit leírtam. 7 nap = elállási jog, kiterjesztett 30 nap = pénzvisszafizetés

egyedülülő Az a törvényi rendelkezés, nekem először 40-50 napot akartak beadni. Aztán persze lett belőle 30 nap, papíron. Meglátjuk a gyakorlatban mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#2534) kozmy


kozmy
őstag

Szóval nagyon résen kell lenni mert az embert pikk-pakk át b@xákák mint x@rt a palánkon,aztán lehet szaladgálni a pénzért.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#2535) Mikulásbá válasza hommeros (#2533) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pajtás,én nagy ívben ignorálom ezt az egészet,közöm nincs hozzá,csak úgymond hangosan gondolkodtam,nekem volt már 5 ROG-om,abból 3 ment szervízbe,de futár jött-ment,hozta-vitte,semmi ilyesmi gondom nem volt.
A problémád pedig nem egyedi az említett-és hozzá hasonló-boltokkal.Sőt,csak ilyesmit lehet olvasgatni-biztos nem véletlenül!
Ezért is vannak szinte minden hasonló(notebook,vásárlás)topikban tiltó listán az ilyen boltok!

Off: amúgy most jött meg a Nomad + a GX1000-es egér,mivel az egér nekem nem kell,és akinek rendelve lett volna visszamondta,akit érdekel ez eladó továbbra is!

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2536) hommeros válasza Mikulásbá (#2535) üzenetére


hommeros
őstag

Merre van ilyen lista amúgy? Még nem találkoztam ilyennel.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#2537) Mikulásbá válasza hommeros (#2536) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kérdezz csak be a milyen laptopot vegyek topikba!Vagy írd be a keresőbe a Radium szót,mit kapsz majd rá.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2538) hommeros válasza Mikulásbá (#2537) üzenetére


hommeros
őstag

Olvasgattam, a lényegtelen részeket kiszűrve alapvetően a lokalizációra és a garancia "mikéntjére" megy a panaszkodás. De mást nem találni. A legtöbb komment itt is a szitázott a bill. miatt van. Illetve, hogy nem áfás számlát kapott. Én azt kaptam. Majd leírom, hogy mi lett a történet vége.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#2539) egyedülülő válasza Mikulásbá (#2535) üzenetére


egyedülülő
őstag

Azért rád tört párszor az emorage amikor sorba kellett visszaküldeni a gépeket, mindegy, hogy mennyire ment gyorsan a dolog. :DDD Darth Revan szintén átélt hasonlókat.

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#2540) vis.p válasza hommeros (#2516) üzenetére


vis.p
aktív tag

(#2541) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Nos,kiírtam az apróra az egeret,aki nem ismeri,lessen rá!

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2542) hommeros válasza vis.p (#2540) üzenetére


hommeros
őstag

Basszus, túrtam a fórumot, de erre nem találtam. Ezer kösz, átolvasom. :R :R

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#2543) vincevega


vincevega
csendes tag

Én ma vettem egy G751J laptopot. Eddig minden nagyon tetszik rajta. Win 8.1 ment rá szépen. :))

Welcome to the mindfuck

(#2544) Mikulásbá válasza vincevega (#2543) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Üdv köztünk.
Gyűlünk,mint a szemét.... :U :DD

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2545) St3rling válasza vincevega (#2543) üzenetére


St3rling
csendes tag

Udv :)

Mikulasba: abbol is megart a sok :D :D

(#2546) Mikulásbá válasza St3rling (#2545) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Abból igen,de ide még jöhetnek a fanatikusok.Pl. az az srác is,aki megvette anno a JH-mat.Mondtam neki,van ilyen topik,jöjjön,legyen aktív,bármi gondja van,segítünk,tippeket adunk,itt már sokan tapasztalatból is vágják a témát.Azóta is jó a gép,beszéltünk is többször.Itt nem láttam még :(

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2547) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Meg esz a fene!Itt simogatom a GX1000 dobozát,de nem akarom felbontani,úgy lett meghirdetve.Alig bírom ki,lehet el sem kéne adni......
Van már a Gladius,az bejön,tényleg nincs szükségem a GX1000-re.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2548) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Frissült a GPU driver!

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2549) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#2548) üzenetére


Darth_Revan
veterán

347.09 mar whql lett? Ez rekord...

(#2550) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#2549) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:K :C

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.