Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#2300) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Milyen SSD-t vettél?

(látod milyen egy flex a háznál.... :U )

[ Szerkesztve ]

(#2302) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#2301) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Van az is, az lett volna a következő, ha ez nem jön be :DDD
Szerencsére egy speciális csavarhúzó és egy kis Pufin lekvár meghozta a gyümölcsét.

Ezt vettem: [link]

De komolyan mondom, hogy szerintem engem elátkoztak...vettem ezt az SSD-t, a boltban a srácot megkérdeztem, hogy tuti 5 év gari van rá, mert én 10 évről tudok és a dobozon is az van, válasz:
"Tuti, mi 5 évet adunk rá"

Jó, köszönöm.

Most néztem a weboldalt (hogy beszúrjam a linket) és már átírták 10 évre...most mehetek vissza, hogy a garipapírt amit kaptam kijavítsák, az eszem megáll :DD

[ Szerkesztve ]

(#2303) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#2302) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

"speciális csavarhúzó"..... igen,az ütvefúró is jó. :B

Nekem ha ilyen gondom lesz,hívom Uri Gellert.....

Bennem azóta is az munkálkodik,nagyobbra kellene cserélni a 256-os Vectort,5 játékkal majdnem tele a SSD.

[ Szerkesztve ]

(#2304) zolizozo80


zolizozo80
tag

Samsung 840 EVO ezt produkálta a 751-ben...

(#2305) Darth_Revan válasza zolizozo80 (#2304) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Szépen teljesít még mindig az Evo is :K

(#2306) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

"Hiába a 10 Év garancia a Samsung 850 Pro-nál, hogy ha ehhez írási limit társul, és 150 TB 10 év alatt az, nem túl sok...... Egyébként a Samsung 840 Pro-nál is nevetségesen alacsonynak találom a 73 TB írási limitet."

(#2307) vinnyo


vinnyo
csendes tag

Végre sikerült megtalálnom a képlopót, és újra lefuttatni egy tesztet. Ígérem, ez az utolsó a mai nap folyamán, de kérlek világosítsatok fel, mi ez a különbség? Valamit rosszul állítok be? Esetleg csak nálam beszorozza valamiért tízzel? Hümm...

[ Szerkesztve ]

(#2308) Mikulásbá válasza vinnyo (#2307) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Milyen SSD-d van?
Vagy az SSD-s gép?Abban milyen van?

[ Szerkesztve ]

(#2309) vinnyo válasza Mikulásbá (#2308) üzenetére


vinnyo
csendes tag

Bocs, elfelejtettem megemlíteni, de az aláírásomban ott a teljes konfiguráció.
Csak épp a windows van "10"-esre upgradolva

[ Szerkesztve ]

(#2310) Mikulásbá válasza vinnyo (#2309) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A 840-es EVO biztos hogy nem tud ennyit....... :U

[ Szerkesztve ]

(#2311) vinnyo válasza Mikulásbá (#2310) üzenetére


vinnyo
csendes tag

Pedig többször is lefuttattam a program két verziójával is, és csak minimális eltérések mutatkoztak. Persze a vérnyomásmérő sem mutat két egyforma értéket :D

(#2312) Mikulásbá válasza vinnyo (#2311) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Win 10??Hosszabb távra tervezte?

Mazochista! :Y

(#2313) Darth_Revan válasza vinnyo (#2307) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ugye nem csítelsz és Rapid módban nyomatod? :DDD

(#2314) vinnyo válasza Mikulásbá (#2312) üzenetére


vinnyo
csendes tag

Nos, nekem is kezd ez az érzésem lenni. Az elején még stabilnak tűnt, de az utóbbi időben randomszerűen eltűnnek az ikonok. Pl. a kikapcsológomb. Ilyenkor szó szerint megáll az idő a kijelzőn. A rendszer tudja a valós időt, de nekem egy fagyottat mutat, aminek rendszeresen be is dőlök. Persze ki lehet hardveresen kapcsolni, de nem túl megnyugtató, hogy nem valami hardveri hiba okozza-e? A frissítések pedig egyszerűen bejelentik, hogy 15 perced van az újraindításig. Nulla halasztási opcióval. Persze ilyenkor hanyatt-homlok újraindítom, hogy nehogy csata közben érjen az online heroes hevében. :(

(#2315) vinnyo válasza Darth_Revan (#2313) üzenetére


vinnyo
csendes tag

öööö... Nem csalok, és azt hiszem ia válasz igen. Remélem a kép választ ad a kérdésre

[ Szerkesztve ]

(#2316) Darth_Revan válasza vinnyo (#2307) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Rapid mód picit megdobja nekem is a benchmarkot :D

(#2317) vinnyo válasza Darth_Revan (#2316) üzenetére


vinnyo
csendes tag

Már értem, akkor viszont már nem is olyan rózsás az eredmény :R

(#2318) vinnyo


vinnyo
csendes tag

Ezek szerint mégiscsak csaltam ;) Van ennek a rapid módnak gyakorlati haszna is, vagy csak a tesztek tuningolására lett kitalálva?

(#2319) vinnyo


vinnyo
csendes tag

Csak nekem tűnik úgy, vagy valóban mintha problémásabb lenne a nagyobbik ( újabb ) testvér?
-Értem én a jóval erősebb videokártyát (amiért már-már elhamarkodottnak éreztem az én vásárlásomat), cserébe gyengébb áramfelvétel miatti kevésbé igényes hűtés.
-Nagyobb, vagy éppen akkora processzor vs. optimus hiánya. Tudom, gamer gép ,s az én online tologatós (heroes) módszeremhez nem feltétlenül kellene egy ilyen "monstrum", de ha az ember épp nincs konnektorközelben, rengeteget számít az a fránya optimus.
-Msata csatlakozó, de a másik oldalon már SATA 2- vel spórolnak?
-Beépített akkumulátor??? Két-három év múlva asztali gép lesz belőle.
Mintha több lenne a kompromisszum a Big Brother-ben.
Amúgy én tökéletesen meg vagyok elégedve az én "kis" 750-esemmel csak egy apróság bosszant néha. Ha nem használom a videokártyát, mi a búbánatnak hűti azt is ezerrel (de inkább 4000-el), ha processzort fűtöm éppen. Netalán elveszítené az egyensúlyát és csak forogna körbe az asztalon? :P

(#2320) Readi


Readi
tag

hali

Ha megveszem a gèpet Mo-on Nèmetbe is èrvènyes a gari?
illetve ha win 7 et rakok rà ugrik vagy sem?

g751jy

(#2321) Mikulásbá válasza Readi (#2320) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egyiknél sem ugrik,de azért win 7-et ne már.

(#2322) Darth_Revan válasza Readi (#2320) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azt se felejtsd el, hogy ha Win 7-et teszel fel rá akkor a partíciós tábla annyira módosul, hogy:
1) használhatatlanná válik a helyreállítási partíció
2) A Windows helyreállítási gyorsgomb is működésképtelenné válik

persze, ha Windows nélkül veszed, akkor nincs gond.

(#2323) vinnyo válasza Readi (#2320) üzenetére


vinnyo
csendes tag

Ha nincs komolyan megbontva a gép, akkor a garancia nem helyfüggő. A probléma ott kezdődik, hogy egyes magyarországi cégek feketeimportos készülékek "olcsósításával" ki is zárják a gépet a garanciális feltételekből.
Ami pedig a Windows 7-et illeti, természetesen semmi köze a garanciához. Annál is inkább, hogy a hivatalos oldalon le lehet tölteni a drivereket is hozzá.

Na, megelőztek...

[ Szerkesztve ]

(#2324) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Próbálta már valaki tuningolni a képernyő panelt? Külföldi fórumon már felhúzták 75 Hz-re és állítólag játékok sokkal simábban futnak (legalábbis simábbnak látszanak). Sőt, volt olyan bátor ember aki már 100 hz-re is felhúzta és most 120 Hz-ben gondolkodik :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2325) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#2324) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem jó ahogy van.Inkább a játékok izgalma foglal le-ha már gamer lapos. :U

(#2326) marcell.adk válasza Mikulásbá (#2325) üzenetére


marcell.adk
csendes tag

Egyre több hibát hallat a 751 ekről, lehet hogy jobban megéri a 750, kicsit gyengéb de legalább megbíyható?

(#2327) Mikulásbá válasza marcell.adk (#2326) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Anno a 750 is átesett ilyesmin,ha visszaolvasol,láthatod.Az enyém pl. gyárilag volt akkuhibás.

(#2328) sunny474111 válasza marcell.adk (#2326) üzenetére


sunny474111
tag

Az én 751-em már RMA-n van. Be se indul. 5napig használtam és kifingott. Persze mindennél benne van a pakliban h hibásat kapsz,de ennyiért ez elég gáz. Pláne ha szétnézel külföldi fórumokon akkor láthatod h egy tucat gépet küldtek már vissza xy hibával. Összességében nem rossz ez ha nem futsz bele hibás termékbe...nekem sikerült.
Amúgy ha nem sürgős annyira a vásárlás akkor már én inkább várnék a broadwell procikra.Hátha kevésbé lesz forrófejű mint a haswell.

[ Szerkesztve ]

(#2329) Mikulásbá válasza sunny474111 (#2328) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ismerem az érzést,amin most keresztül mégy.
Ahogy már írtam,előző 4 ROG-ból 3 gyári hibás volt!Mégis azt vettem,cidriztem is,vajon most milyen lesz-eddig kop,kop,kop.

(#2330) marcell.adk válasza Mikulásbá (#2329) üzenetére


marcell.adk
csendes tag

Ejj, mitkéne venni? :D Elsősorban heavy duty 3D renderelés, video utomunkára kell, játszani egyáltalán nem szoktam

(#2331) Mikulásbá válasza marcell.adk (#2330) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ezt nem vágom annyira,de lehet nem gamer a te kategóriád,hanem munkaállomás. :U

Dell Precision,stb.)

[ Szerkesztve ]

(#2332) marcell.adk válasza Mikulásbá (#2331) üzenetére


marcell.adk
csendes tag

After effects eszi sajnos a vramot ugyhogy kell bele a 4giga.

(#2333) sunny474111 válasza marcell.adk (#2330) üzenetére


sunny474111
tag

Sajnos kis országunkban felső kategóriában elég silány a választék. Ilyen kategóriában asus meg msi van. Asszem jelenleg össz vissz ennek a 2 gyártónak van 980m-el szerelt gépe itthon.

Pontosítok ha mindenképp olyan kell amiben 900-as széria van (970,980) akkor csak ez a kettő van. Ha annyira nem fontos h hurcolni tudd akkor inkább állógép.Messze jobb a választék.

[ Szerkesztve ]

(#2334) Mikulásbá válasza marcell.adk (#2332) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor vállald be a G751JY-t.Gondolva a jövőre,amikor is egyre erősebb,gépigényesebb,összetettebb programok jönnek,amik kérik a vasat maguk alá-na és szeretne az ember rendesen dolgozni is.

(#2335) szalámissüti válasza marcell.adk (#2330) üzenetére


szalámissüti
tag

Arra tökéletes. Precisiont nem vennék rá, azoknak a hűtése nekem nem jött be. A 750nek jobb van (751et még nem próbáltam), 30 óra folyamatos render sem nagyon zavarja. A precisionok ezt már nem szerették, nem volt jó megfogni őket utána. Persze lehet hogy csak amikkel én találkoztam azoknak volt ilyen problémája.

(#2336) kozmy


kozmy
őstag

Én CLEVO gépeket nézetem, csakhát egy GTX 980m VGA bele csúnyán durván drága a 250K val

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#2337) sunny474111 válasza marcell.adk (#2332) üzenetére


sunny474111
tag

Ha bevállalod akkor mindenképp javaslom,hogy a lehető legjobb garanciával rendelkező üzletben vedd,nekem 5 nap után már nem cserélték és most hetekig várhatok a szervizre :W .

(#2338) Mikulásbá válasza sunny474111 (#2337) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Itthon 2 év,ennyi.Inkább arra figyelni,hogy nagyobb nevű üzletből,nem szürke importos szemetet venni!
(pl. IPON,ott is jó áron van a 751JY)

(#2339) marcell.adk válasza sunny474111 (#2337) üzenetére


marcell.adk
csendes tag

Mérlegelek :D, boltra mi a legjobb javaslat?

(#2340) kozmy


kozmy
őstag

Ilyen hűtés kéne a 751-be is

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#2341) sunny474111 válasza Mikulásbá (#2338) üzenetére


sunny474111
tag

Pont,hogy IPON-tól vettem. 3nap után már elküldenek a búsba h vidd a gyártóhoz. Mondjuk nem tudom,hogy a többi üzletben,hogy megy ez de szerintem ez még viccnek is rossz.

(#2342) marcell.adk válasza marcell.adk (#2339) üzenetére


marcell.adk
csendes tag

Most egy n53sn en renderelek rengeteget és egy laptop huto megoldja a tulmelegedést.

(#2343) Mikulásbá válasza sunny474111 (#2337) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Remélem felhívtad a szervízt és beszéltél a főnökkel.Én anno így tettem,mikor gyári hibás akkuval kaptam a JH-t,mire beért a gép,már le volt vajazva a csere-lehet már az új akku is ott volt.Egy hét alatt meg volt az egész futár oda-vissza is benne volt.

(#2344) sunny474111 válasza Mikulásbá (#2343) üzenetére


sunny474111
tag

Már beszéltem az anus szervizével,még nincs bennt a gép. Vidékről küldtem fel futárral de próbálom sürgetni őket ahogy tudom. A gyári számot felírták.Amint bejön nézik,ezt mondták

[ Szerkesztve ]

(#2345) sunny474111 válasza marcell.adk (#2342) üzenetére


sunny474111
tag

Sajnos nem tudok boltra mit mondani. Teljesen megvoltam győződve arról h az IPON jó,nem is mondom,hogy rosszak. Sajnos sztem ez mindenhol így van már h 3 nap után csak a gyártó-nál tudsz panaszkodni.
Amit esetleg ajánlani tudok az a laptopszalon,tőlük már 3 gépet vettem.Sose volt még gond ott.

(#2346) Mikulásbá válasza sunny474111 (#2344) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mi úgy beszéltük meg,hogy a dobozra rá kellett írni,X Y-al-szervíz vezetője-megbeszélve!
Rögtön az ő kezébe ment. :K

A többi bolt is tovább passzolta volna 3 nap után.

[ Szerkesztve ]

(#2347) Darth_Revan válasza kozmy (#2336) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Clevo minőségi barebone notikat gyárt, nekem is volt már egy (Sager névvel ellátva). Minőségi, masszív ház, nem gagyi alkatrészek, továbbá könnyen szétszedhető, CPU és GPU is könnyen hozzáférhető, azok a gépek úgy vannak tervezve, hogy otthon is lehessen kínlódás nélkül babrálni velük (persze ha a felhasználó ront el valamit, akkor természetesen ugrik a gari).

Dec 12-én várható a Clevo P670SG GTX 980M 4GB MXM-es VGA-val és i7-4720HQ CPU-val. A bruttó ára magyar forintban kb 500.000 Ft lesz, ami kb a Mediamarkt-os G751JY ára.

Az ASUS-hoz képest azonban 2 hátrány:
- ebben az árban nincs OS és csak 8GB RAM-ot számoltam
- Magyarországon nincs hozzá garancia

Tehát ár terén az ASUS jobban megéri...

Jah és ezeket a Clevo gépeket többnyire megrendelés alapján szerelik össze, tehát nem fix, nem változtatható konfiguráció jön le a gyártósoron mint más gamer laptop esetében. A felhasználó választhat milyen VGA-t, CPU-t, mennyi RAM-ot, háttértárat stb kér bele. Csak sajnos Magyarországon még eddig nem volt cég, aki jövőt látott volna a vásárló igénye alapján összeszerelni és eladni gamer laptopot...lehet ez azért is van, mert Magyarországon csak az olcsó "Tesco Gazdaságos" alsó kategóriás modelljeikre emlékeznek a boltosok...

[ Szerkesztve ]

(#2348) kozmy válasza Darth_Revan (#2347) üzenetére


kozmy
őstag

Amit le írtál azzal tisztában is vagyok voltam,csak azt írtam, hogy gondolkodóba estem egy ilyen kép után itt a hp árulnak egyet 320K ért és arra gondoltam, hogy bele túrnék egy 980m de az csúnyán drága ebay néztem 250K egy VGA vagy max egy 880m és ezekhez nem kell modosítot V-bios.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#2349) KillHates válasza kozmy (#2340) üzenetére


KillHates
nagyúr

A notebook gyártás szégyene ez a rettenet... :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2350) kozmy válasza KillHates (#2349) üzenetére


kozmy
őstag

Azt mondod nem valami pacek gép ez a Clevo?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.