Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) SirVigh


SirVigh
tag

PLÍÍÍÍZ!

Pontosan milyen típusu hűtőt lehet rakni az ASUS A8N-E alaplap lapkakészletére??! Kéne az info, mert holnap este össze kell rakjam a cuccot és utána már nem akarom megbontani!

Mindenki másképp csinálja...

(#402) #67688960 válasza SirVigh (#400) üzenetére


#67688960
törölt tag

:F
Bővebben: link

Kék színű-ZM-NB47J
Sárga színű-ZM-NB32J

A szám a borda magasságára utal.

(#403) zolees


zolees
tag

Zalman ZM-NB47J remélem erre gondoltál

Megelőztek...

[Szerkesztve]

(#404) SirVigh válasza #67688960 (#402) üzenetére


SirVigh
tag

Köszönöm! :R:R

Zolees neked is :R

Mindenki másképp csinálja...

(#405) c*


c*
aktív tag

hi szoval 6.66 os driver segitett.
amugy nforce4 NB re keves a zalman passivja
mindenkepp aktic kell . . .

(#406) Newyorker válasza SirVigh (#398) üzenetére


Newyorker
addikt

Thx az infót :D

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#407) SirVigh válasza c* (#405) üzenetére


SirVigh
tag

AZ azt jelenti, h ZM-NB47J -re kell még egy venti? Az úgy egész(elég) lesz?

Mindenki másképp csinálja...

(#408) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Milyen ez a lap tuningban?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#409) edeleny


edeleny
őstag

Nehany dolog,a C N Q-hoz az AMD driver kell,lehetöleg amit az alaplappal adtak,Ha telepitetek a winfos utan a legelsö mindig az alaplapi driver legyen,mert egyebkent csak zürökrt csinal,tudom,az ekmult honapban legalabb 30 telepitesem volt.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#410) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

hülye kérdés következik.
mert pénteken lesz meg a gépem.
az alaplapi driver és az amd driver ugyanaz??

1. winfos
2. alaplapi driver (gyári cd-n)
3. ???
4. ???

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#411) SirVigh válasza FÖNÖK (#410) üzenetére


SirVigh
tag

Alaplapi drájver: nForce sok-in-one 6.66
letölthető: Bővebben: link

AMD64 Drájver:
Az ami külön C'n'Q-hoz való, letölthető:
Bővebben: link

:)

Mindenki másképp csinálja...

(#412) agitator


agitator
csendes tag

Utolsó próbálkozás, hogy felnyomom a 6.66-os drivert. Kell hozzá újrahúzni a winfost, vagy megy anélkül is a dolog?
Ha így is gány a cucc, akkor kuka :DD

(#413) edeleny válasza agitator (#412) üzenetére


edeleny
őstag

Elvileg,nem,de az lenne a legjobb,ha elötte el tudnad tavolitani a regit. -Az alaplapi lemezen azt hiszem Cool And Quet driver neven van,az AMD oldalan Amd driver neven,de nem jo keverni a kettöt.

[Szerkesztve]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#414) edeleny


edeleny
őstag

Meg egy dolog,ha jol emlekszem az XP 2001,vagy 2002 körül jött ki,szal olyan 2000 körüli technologiak vannak benne,egy csupasz valtozat,az en velemenyem szerint nem biztos,hogy 100%-ig kompatibilis egy ilyen lappal.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#415) palerNEW


palerNEW
tag

Sziasztok!

Na, csak ezt a lapot rendeltem meg. Holnap megyek is érte. 3 év garival veszem, bár először 1 év garival akartam, de a topicban olvasottak egy kicsit elbizonytalanítottak. Na mindegy majd meglátjuk szívok-e vagy sem. (ha lehet inkább nem szeretnék szívni)
Szóval lenne egy pár kérdésem, kérlek válaszoljatok.
1,- valakinek a SP2-vel ultra stabilan mükszik-e ez a deszka? (mivel a topicban olvastam hogy valakinek gondjai vannak a SP2-el)
2,- a legújabb BIOS Updat-ot (1008v) érdemes felrakni?
3,- melyik chipset drivert érdemes hozzá telepíteni (6.65/6.66v) vagy újabbat?
4,- melyik AMD C'n'Q drivert érdemes használni? (a laphoz adott cd levőt, vagy az AMD oldaláról letölthetőtt):F

És ha még valami hasznos tanácsa lenne valakinek, hogy mire figyeljek azt is megköszöném.

Szóval ennyit mára, remélem tudtok segíteni. Előre is köszi a segítséget.
Holnap, vagy utána lehet hogy lesz még pár kérdésem.
Csá-csá:))

U.i.: nem tudok a régi nevemmel belépni a fórumba, valaki tudja hogy lehet lekérni a jelszavamat (mert arra gondolok hogy az nem jó):F

Tegnap DOS, ma Windows... Félek a holnaptól! - Kidobtam a frigót, mert a Windows jobban fagyaszt!

(#416) dudo válasza edeleny (#414) üzenetére


dudo
tag

Hali!

Én ma vettem egy ilyen lapot!
Az lenne a kérdésem mire figyeljek telepítésnél?
Olvastam itt hogy ne rakjuk fel az ide drivert, de melyiket ne?
Mert kicsomagoltam az nforce drivert és abban ezek vannak:
WinXP IDE PATARAID driver version 5.34
WinXP IDE SATARAID driver version 5.34 (WHQL)
WinXP IDE SATA_IDE driver version 5.34 (WHQL)
WinXP RAIDTOOL application version 4.82
Most akkor melyik nem kell?
Milyen sorrendben telepítsem a gépet?
Melyik nforce drivert használjam?
A lapban 1006 bios van.

Köszönöm.

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#417) edeleny


edeleny
őstag

Nos,nekem meg nem volt gond a stabilitassal,meg talan massal sem,leszamitva a hibas(?) SATA vinyot,(egyesek szerint nem jo ha SATA-ATA van parba,de majd meglatjuk mit hoznak ki a garanciasok).Nekem SP2,es a winfos legujabb frissitesei vannak fenn,es a 1008-as Bios,meg a 6.66-os ASUS driver,ehez a BIOS-hoz mindenkepp ajanlott az ujabb driver,nekem mind a ket AMD driverrel ment a CN'Q,de ne telepitsd öket egymasra,mert azt nem szereti.Nekem az a tapasztalatom,hogy telepiteskor a Biost hagyd alapon,ne tuningold,mondjuk ez mindig igaz,es ha lehet a chipset driver menjen fel elöbb,ujraindit,es mehet a többi.A masikra,most nekem az összes vezerö fenn van,egyenlöre semmi gondom nincs(ez most PATA vinyo). Viszont,mikor erre telepitettem az XP.-t ide is felnyomtam az elejen a kislemezröl a RAID es a masik drivert,es valami eszmeletlen gyorsasaggal ette fel magat(15 min össz.),nem tudom masnak vannak e ilyen tapasztalatai?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#418) dudo válasza edeleny (#417) üzenetére


dudo
tag

Az asus nforce driver 6.66 és az nvidia 6.66 között van valami különbség, vagy mindegy melyiket rakom fel?

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#419) edeleny


edeleny
őstag

En nem lattam,viszont vannak akik aztb mondjak,hogy jobb az ASUS termeket feltenni.Tegnapi nappal megjelent az 1010 Beta Bios,de en meg nem lattam vegleges verziot az 1009-bol sem! Valmi tapasztalat?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#420) #67688960 válasza edeleny (#417) üzenetére


#67688960
törölt tag

Ez is gyorsabb, egy vinyóval raid-modban?
Így értetted?
Mert a p4p800-asom úgy jobb volt, és akkor legközelebb, ezt is úgy telepítem.
:U

Újaknak én is azt üzenem:
-csak asus driver-el
-dirver felrakásig default bios

-ntune-ból új nvidia-t használok
-cpu időzitést jobb nem piszkálni

[Szerkesztve]

(#421) edeleny válasza #67688960 (#420) üzenetére


edeleny
őstag

A telepites mindenkepp gyorsabb,szerintem,a müködesbe meg egyenlöre nem zavar semmit.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#422) Mlacee válasza #67688960 (#420) üzenetére


Mlacee
tag

ne piszkáljuk a proci beállításait? :)

Elég szomorú,hogy azért vesznek az emberek ASUS alaplapot,mert igencsak tuningbarát,és pont ezen funkciójával nem szabad játszadozni...:D

Will work for FSB!

(#423) rup1u5


rup1u5
nagyúr

ez vagy Abit AN8 ULTRA ?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#424) agitator


agitator
csendes tag

Akkor ha most újrahúzom a cuccot, és teszek fel WinXP-t sp1-el, akkor mit tegyek fel a cd-ről, amit az alaplaphoz adtak? Semmit? CSak nyomjam fel a 6.66-os cuccot és annyi?
Elegem van a szívásból már komolyan mondom... :O

(#425) SirVigh


SirVigh
tag

Jó reggelt!

Van itt valaki aki Windows XP64 -el tesztelte már ezen lapot és a belevalókat? :)
Mert dobálódzunk SP1, SP2, SP3, de hát nincs kihasználva!

Mindenki másképp csinálja...

(#426) Alvin_ti4200 válasza rup1u5 (#423) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem volt mind a kettő és ha hajszállal is, de nekem az Asus jobban bejött.

(#427) rup1u5 válasza Alvin_ti4200 (#426) üzenetére


rup1u5
nagyúr

mi volt az a hajszál?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#428) Alvin_ti4200 válasza rup1u5 (#427) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Tuningban nekem jobban muzsikált egy hajszállal az Asus:)

(#429) rup1u5 válasza Alvin_ti4200 (#428) üzenetére


rup1u5
nagyúr

tudsz valamit ezekről?

CHAINTECH VNF4 VALUE ZENITH
EPOX 9NPA+ ULTRA

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#430) Alvin_ti4200 válasza rup1u5 (#429) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az Epox átlagosan jó tuningra, itthon nehezen beszerezhető és drága. A Chaintech olcsó, de tuningra nem a legjobb, tekintve, hogy 1,45V felett nem emeli a feszt (ezt lehet azóta kijavították egy BIOS frissítéssel, nem néztem utána). Egyik sem éri meg a pénzét ha engem kérdezel.

(#431) edeleny válasza SirVigh (#425) üzenetére


edeleny
őstag

Nekem volt fenn,XP64,es lenne is ha vegre ket vinyom lenne.Semmi problemem nem volt vele,söt ha jol emlekszem az AMD driver sem kellett a CN'Q-hoz,mert benne volt,az Everestben jo10-20% többet tudott.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#432) trickyboi


trickyboi
csendes tag

Sziasztok!

Na, már nekem is ilyen lapom van. Rev 2.0-ás. Szerintem az alaplapi cooler ezen is hangos (a régi gépemhez képest). Én mindent feltelepítettem az alaplaphoz járó cd-ről, kívéve az NV firewall-t.

A következő lenne a kérdésem:
akinek ilyen lapja van és optikai egeret használ (ne adj Isten Benq M800-ast), világít az egér akkor is, ha a gép ki van kapcsolva? :F Ez miért van?

(#433) #67688960 válasza Mlacee (#422) üzenetére


#67688960
törölt tag

:D
A proci, memória időzités beállításaira gondoltam, :D csak hát így sikerült reggel megfogalmazni. :D

(#434) Sgt. Chris válasza trickyboi (#432) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Hali!

Nekem is rev.2-es lapom van. (mielőtt bárki kétkedne, biztos, mert ez van rászitázva) A NB-cooler tényleg csöppet zajos, eléggé zavar, főleg este, filmnézés közben. (valaki fenteb azt írta, hogy neki 5200-on forog. Hááát!? Nekem az ASUS PCProbe 9920-at jelez ki jelenleg is...:((( ) Már gondolkodom egy Zalman NB32-es hűtőn, ami megtámogatva egy 4cm-es ventivel, talán kultúráltabb lenne. Nem beszélva arról, ha a gyári hűtő 8 cm-s ventije helyett egy 12cm-est használnék egy tölcsér közbeiktatásával.
Az optikai egér nálam is világít (muterom nem győzi kihúzkodni a gépet a konnektorból, mert azt hiszi, hogy bekapcsolva hagytam... No comment. ::O)
Szeretném ezt én is megszűntetni, valamit a BIOS-ban kellene ügyeskedni az energiaellátás beállításainál, de nem találtam még semmit ami segítene.

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#435) éN79 válasza Sgt. Chris (#434) üzenetére


éN79
addikt

Nekem is Rev 2.x-es, és tényleg 5K körül forog, szóval nem hangos (annyira). Bakker, én úgy veszem észre, hogy egy gyártó se tud normális alaplapot csinálni, vagy legalábbis olyat, amihez 3 hónap alatt nem ad ki 10 Bios frissítést (tudom, egy része a kompatibitás miatt van, de sz. ez a kissebbik hányad), vagy egyáltalán minden tökéletesen működne rajta, ami rá van integrálva ill. amit csatlakoztatni lehet rá. Az MSI lapom pl. usb-s billentyűzettel el se indult, tehát se a biosba nem tudtam belépni, se a wint-nem tudtam felrakni, mert ugyebár nyomj egy gombot a cd-ről való telepítéshez. Na ennyit a többi deszkáról, az ASUS még így is jó mobokat csinál (szerintem). Viszont a tuning kérdésben senki nem tud segíteni?

(#380) éN79 Válasz | Email | 2005-10-04 08:35:16

éN79
(újonc) Üdv Srácok!
Kezdek megzavarodni. Van ez a Rev 2-es (tényleg halk ventis) A8N-E-m, meg az összes többi, ami a konfigomban látható. Amióta megvan (kb. két hét) egyszerűen nem tudtam normálisan tuningolni a procit. Egyedül ha az AI NOS-t rakom 5%-ra, akkor emeli a frekit 2100 Mhz-re, ill. az NTune dobott rá automatikus tuninggal valami 2,3-2,4 giga közé, csak azzal az a bajom, hogy a PCI-Expressz sávhoz is hozzápiszkál (számomra irreálisan magas órajelet mutat a 100 Mhz helyett), úgyhogy inkább hanyagolom.
Viszont manuálisban 1x-rűen nem bírom rá a túlhajtásra. A CnQ ki van kapcsolva term. a bios 1008-ra frissítettem tegnap, a Jumperfreeben manualon hiába adok mondjuk 220-as FSB-t, 4x-es chipset szorzót alkalmazva, a Bios-ban található CPU infókon kívül sehol nem látja a gép 2200 Mhz-nek (everest, CPU-Z, Rivatuner). A ramokat hagytam auton, mert az Ntune is szinkronba húzta a procival (gondolom). Tipp?

Mistr@l??? Hülye azért nem vagyok!!! Venice 3200+ Asus A8N-E MSI 7800 GTX, 2xCorsair VS 512 DDR, Samsung Sata II, Gigabyte G Power Pro, Hiper Type-R 480W




[Szerkesztve]

(#436) Mlacee válasza #67688960 (#433) üzenetére


Mlacee
tag

Semmi baj,viszont ez egy nem is rossz trükkre is ad lehetőséget! :D

Eladunk egy autót,hogy megy akár 300 km/órát is,csak nem szabad nagyon nyomni a gázpedált,mert elromolhat....:D

remélem én is mihamarabb kezemben tarthatom a lapot...a sok mizéria ellenére...

Will work for FSB!

(#437) #67688960 válasza Mlacee (#436) üzenetére


#67688960
törölt tag

:)
Nem, nem.
Jól állítja be az időzítést, a proci auto-ba.
pl.:nálam, a proci által használt(beállított) 2.5,4,4, stb. beállítással jobban megy mint, ha átállítom, 2.5,3,3,..(a többi ua.)-ra, pedig teszteltem és hibátlanúl megy akkor is, de valahogy nem olyan jól.
Persze lehet, hogy ezt majd egyszer átnézem jobban is, de egyenlőre nincs kedven hozzá.

(#438) Sgt. Chris válasza éN79 (#435) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Vagyis? Miért e két idézet? :F Megnéztem más progival is, de nekem akkor is 9k-n forog a NB venti és nem 5k-n. Pedig biztos, hogy A8N-E rev.2-m van.
Dobozosan vettem, nem OEM-ként.
Mire gondoltál?

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#439) edeleny


edeleny
őstag

Ehez az antituninghoz nem tudok hozzaszolni,igaz en csak az automataval probalkoztam idaig,meg az N-tune-val,akkor vette is magat szepen,Everest szerint is,szal nemtudom mi lehet a baj.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#440) agitator


agitator
csendes tag

Én már annak is örülnék, ha rendesen működne a cucc, nemhogy tuningolva.
Valaki segítsen, hogy most a win újrahúzásnál miket tegyek fel az alaplap cd-jéről!? Felteszek egy winxp sp1-et, help, hogy még mit!!!

(#441) edeleny


edeleny
őstag

Elviekben mindent,gyari CD gyari Bios.-al ezerrel kellene mennie,

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#442) plazy1


plazy1
csendes tag

Sziasztok !
Még csak 2 hetes a lapom, de már nem fogja sokáig húzni a NB hűtőm. Melyik zalman bordát érdemes rátenni ? elég egy passzív(pl ZM-NB32J ) vagy inkább aktív ? A ZM-NB32J vagy a nagyobbikra rá lehet varázsolni egy ventit ?

Ja a múltkori C&Q probléma megoldódott : a a kicseszett winfos volt a ludas.(format c: után friss telepítés és már megy is )

FIREBIRD RULEZ FOREVER

(#443) plazy1


plazy1
csendes tag

még vmi: kinek milyen teszteredmények jöttek össze pl: 3DMark2003, 3DMark2005,Futuremark2005 v hasonló progikkal ?

FIREBIRD RULEZ FOREVER

(#444) agitator


agitator
csendes tag

Nekem 3dmark03-ban egy Gef6600GT-vel csinált valami 8ezer párszáz pontot.

(#445) plazy1 válasza agitator (#444) üzenetére


plazy1
csendes tag

Wow ! Nekem csak vmi 48xx pontot dobott ki a konfigommal(nincs húzva és a 3dmark default-on).

FIREBIRD RULEZ FOREVER

(#446) agitator


agitator
csendes tag

Nekem is default beállításon volt, ráadásul vmelyik régebbi Forceware meghajtóval van a videókártya (kb 2 hónapos driver). Ez a durva amúgy, hogy folyton meghal a gép ugyebár, és mégis 3dmark alatt meg hozza a pontot.
Azt nem tudja véletlen valaki, hogy a tápra mi ró nagyobb terhet: ha megy valami játék, vagy megy a 3dmark.
Ez a gyanús amúgy az egészben, hogy 3dmark alatt nem fagyott a cucc, mikor meg valami játék megy, akkor egyből.
10 sört még mindig tartom annak, aki rájön, mi a gáz :DD

(#447) yurop


yurop
csendes tag

Hi!
Tegnap vettem egy ilyen lapot és dugnám rá a tápot, amikor látpm, hogy nem egyformák a ketttőn a csatlakozók (20 vs 24 lyuk). Bár bele tudom dugni ebbe a 20-as csatijú tápot, de nem tudom, hogy biztonságos-é ( az alaplap könyvében megnéztem milyen feszek mennek az egyes vezetékeken és nekem úgy tűnt sehogy se passzol a régi rendszerrel)
Help, please :))

Doom3warez-t bannoltam, igaz nem volt még hozzászólása, de erős a gyanúm, hogy készült valamire.. Bash (mod)

(#448) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

hella!
egy kis segítség kéne.
1. felteszem a Win SP2
2. nforce4_amd_6.66-ot
3. ????
kell még valamit felrakni hogy frankó legyen??

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#449) edeleny válasza FÖNÖK (#448) üzenetére


edeleny
őstag

Nehany progit,jatekot,meg ami nalad szokott menni. DDDDDDDDDD.
Amit kér meg vagy amit gondolsz,elmeletileg igy is frankonak kell lennie.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#450) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

hello
van valaki akinek rendesen megy a fehérdobozos OEM A8n-e lap??

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.