Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) PodMAN válasza plazy1 (#897) üzenetére


PodMAN
senior tag

Az ultrawebes linken adott kép egyértelmű. Az Everest szerint eredetileg 3000+ procid van, aminek az alap órajele 1800MHz (eddig semmi gond). A CPU-Z és a C&Q program azért ír ki 1000MHz-et, mert a C&Q be van kapcsolva. És ennek pont az a lényege, hogy ha nincs szükség a számítási kapacitásra, akkor visszaveszi a szorzót 5x-ig (9*200-ról). Ezáltal van 5*200MHz-ed. Ha kikapcsolod a C&Q-t (akár BIOSban, akár az energiagazdálkodást átrakod másra) akkor mindkét programnak azt kéne mutatnia, hogy 1800MHz a géped.

A tuningban szerintem a memóriát tedd 333MHz-re, ez bőven elég lesz. HT-t 4X-re, és egy kis CPU feszültséget adj neki (pl. 1.45V-ra), és az FSB legyen 220MHz. Ha így nem viszi elsőre az 1980MHz-et, akkor tegyél be floppy drive-ot (Elég ha BIOSban bekapcsolod). Ha ígyse, akkor visszatérünk a problémára, mert ott már nagyobb gebasz lesz.

(#902) plazy1 válasza PodMAN (#901) üzenetére


plazy1
csendes tag

OK este megpróbálom, és meglátjuk mi lesz ! Remélem müxik ! :Y

FIREBIRD RULEZ FOREVER

(#903) edeleny


edeleny
őstag

Na elindult lefele az uj driver,haaat nagyon kivancsi leszek,föleg,hogy megy e rendesen a tüzfal.Tenyleg terjedelmes lett,a 64-bites XP miatt szedhetem le mind a kettöt. Hoppa,a 64-bites meg a regi 6.66-os valtozat.

[Szerkesztve]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#904) FÖNÖK válasza PodMAN (#900) üzenetére


FÖNÖK
tag

bocs, 6600gt-van.
de lényeg ugyanaz,ha rendelkezésre áll az új technológia nem érdemes a régit megvenni drágábban (X800GT)félreértés ne essék jó kártya.

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#905) edeleny


edeleny
őstag

Igy jar,aki elöször lö auztan kerdez,csak az installer program,a RAID driver ,es a SATA-ATA driver ujabb,a többi u.a. Mindegy,mar lejött.

[Szerkesztve]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#906) lúúúzer


lúúúzer
tag

Valaki tudna nekem segíteni?...
Elég lenne egy link is. Ahogy olvasgattam a fórumot eddig sajn' nem sikerült megtalálnom a megoldást...
Előre is köszi...

(#907) olta


olta
aktív tag

nemtudtok valami olyan bios-t amivel 1.55v-nal tobbet lehet adni a procinak?

(#908) PodMAN válasza FÖNÖK (#904) üzenetére


PodMAN
senior tag

''...de lényeg ugyanaz,ha rendelkezésre áll az új technológia nem érdemes a régit megvenni drágábban (X800GT)félreértés ne essék jó kártya...''

Teljesen igazad van. Attól, hogy régi modell a 6600GT, minden ismerősömnek ezt ajánlom én is, mert középkategóriában még mindig überelhetetlen az ár/teljesítmény aránya.
Eredetileg én is 6600GT-t vettem volna, de nagyon olcsón meg tudtam venni a 6800GT-t (52eFt zsírújonnan) ezért ezt még kinyögtem. :)

(#909) edeleny


edeleny
őstag

Van egy ismerösöm kinek MX200-as kartyaja van,es eszeben sincs lecserelni,neki az az übertechnika,ugy,hogy ne beszeljünk elavult technikarol ezekkel kapcsolatban.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#910) #35692544 válasza PodMAN (#893) üzenetére


#35692544
törölt tag

podman

egyenlőre alap fesz-en a 3dmark05 lefut rajta mást még nem teszteltem.
3dmark05-ben +200mhz 30 pontot jelent tehát 2700mhz-nél ez 100pont
körül van. Ez jó?

(#911) PodMAN válasza #35692544 (#910) üzenetére


PodMAN
senior tag

okos67,

3DMark-al ne tesztelj proci tuningot, mert egy bizonyos szint fölött az egekig húzhatod a procit, a teszt szinte semmivel sem fog többet mérni. Ez annyiból jó, hogy valósan is csak a VGA sebességét méri. (mondjuk ennek ellent mond, hogy pl a jobb memó időzítést viszont meghálálja -> több pont)

CPU teszteléshez pl a Sandra CPU benchmark-jait futtasd le, ott egyértelműen észrevehető a kapott pontokból, hogy megvan-e a kívánt tuning. Vagy PCMark 05 vagy hogyhijják.

(#912) plazy1 válasza PodMAN (#901) üzenetére


plazy1
csendes tag

Kösz szépen a tippet ! :R :R :R :R :R
Bekapcsoltam a floppy-t és láss csodát: müködik. Alapfeszen, 333-ra állított memóval,
HT 3x-en 255*10 =2550 -ig birja
(tovább is menne de ugye a memória csak 400MHz-es, azért így is 214(428)Mhz-e fut Everest +CPU-Z szerint). :C :C :C
Mégegyszer köszi! Ja melyiket lenne érdemesebb venni (tuning+szempontjábó) : Kingmax Hardcore 500 v Samsung esetleg Infineon memókat?
Árban a Kingmax kitben hogy mozog ?

FIREBIRD RULEZ FOREVER

(#913) plazy1 válasza #67688960 (#845) üzenetére


plazy1
csendes tag

GOG !
az NB hűtéshez visszatérve : a ventillátor az a 6000-et pörgő lenne (leszedve róla az alu) ? Esetleg tudsz rá másik coolert ?
És mivel lett rögzítve, mert nem nagyon látszik a képeken ?
Nagyon kíváncsi vagyok, mert reggel elkezdett a drága darálni rettenetesen és muszáj lesz kicserélnem.

FIREBIRD RULEZ FOREVER

(#914) #35692544


#35692544
törölt tag

milyen rammokat vegyek ami most benne van (twinMos 2*256) megy a gyerek gépébe
2*512-ben gondolkodom max 30k

(#915) #35692544


#35692544
törölt tag

milyen rammokat vegyek ami most benne van (twinMos 2*256) megy agyerek gépébe
2*512-ben gondolkodom max 30k

(#916) #67688960 válasza plazy1 (#913) üzenetére


#67688960
törölt tag

Igen a az a ventillátor van rajta ami volt, csak kiszedtem a keretből(inkább műanyag mint alu) és nekem 5000-környékény pörgött, most max 4000-ig(csak annyira vettem visza, hogy ne halljam).
A rögzítés meg egy olyan műanyaggal bevont drótal amivel az összetekert(hajtogatott) vezetéket szogták rögzíteni hogy egybe maradjon, van megoldva. A ventillátornak három felfogatási pontja van, ebből kettőbe van bedugva a fen említett dgót egy-egy vége, és elhajlítva úgy, hogy a hűtőborda közé tudjam helyezni. Az drot elég merev és erős a feladatra, meg elnyeli a rezgést is ami szinte nincs is, nem egy szar ventillátor :).
Nézd meg jobban a képeket, szerintem a lényeg látszik, amúgy működés közben kaptam le. :D

[Szerkesztve]

(#917) #67688960 válasza lúúúzer (#906) üzenetére


#67688960
törölt tag

Esetleg próbáld így:
-vedd ki az összes kártyát a gépből, és tedde vissza, kábeleket húzd ki, majd vissza, hátha valami nem érintkezik rendesen(nekem egyszer, régen amiatt halt állandóan a gépem, mert a floppy tápcsatlakozásánál, az egyik lábat elengedte a forrasztás)
-csinálj cmos-cleart,
-indításnál, állítsd default bios-ra, indítsd újra, álltísd be a biosban az órát(mást ne),
-telepítsd fel a wint,
-ha a win nem sp2-es, akkor telepítsd a sp2-őt,
-telepítsd, az asus-tól letölthető, 6.65(win32-nél) drivert,
-álltsd be a biost ahogy akarod, és telepítsd fel a többit cuccost ami kell

a C&Q-nál tartsd be a sorrendet:
-driver felrak,
-bekapcsól a bios-ban,
-bekapcsól a winben

ja, és ha real-time scen-es a a vírusírtód, akkor ezt a funkciót kapcsold ki, ha driver-t telepítesz

[Szerkesztve]

(#918) edeleny válasza #67688960 (#917) üzenetére


edeleny
őstag

Ugylatom cimbora egy kis buheraert te sem mesz a szomszedba.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#919) #67688960 válasza edeleny (#918) üzenetére


#67688960
törölt tag

Jó hogy, akkor nekem mi marad?
:)

(#920) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Üdv! a 6.70 es driver eddig jól muzsikál, bár máig sem értem, hogy húzás nélkül hogyan tud fagyni BIOSban a gépem, 1008 után most1010-003-as verziónál is. 64 bites Windows alatt a PCI-os IDE-RAID vezérlőmhöz (ST-LAB) nem találok drivert, így használhatatlanok a rá kötött HDD-k is. Tudna valaki segíteni?

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#921) #35692544


#35692544
törölt tag

hi
van valami sebesség külömbség 2*256 és 2*512 ram közöt (feltételezve hasonló beállítás és időzítes :))

(#922) Mathiask


Mathiask
senior tag

Sziasztok
Az a problémám, hogy beállítottam az FSB-t 240MHz-re, a ht-t visszavettem 4-re, a memóriaidőzítések pedig: 2.5-4-4-6-1T,de ha 3-4-4-6-1T-re, vagy bármire állítom, de 3 van az elején pl.: 3-5-5-8-2T, akkor nem jutok, túl a bootképernyőn.
Pedig a 3 a gyengébb, de mégsem lehet beállítani. Azért akarom beállítani a 3mat, mert 250es FSB-t szeretnék beállítani, ami 500MHz a ramnak(Geil Value), és ezt nem bírja hiba nélkül 2.5-ös időzítésnél. Bios 1005.

Ötlet? Mit próbáljal meg?

(#923) #35692544 válasza Mathiask (#922) üzenetére


#35692544
törölt tag

vedd vissza a rammot 333mhz-ra igy asszinkronba tudod hajtani és nem megy 500mhz fölé

[Szerkesztve]

(#924) Mathiask válasza #35692544 (#923) üzenetére


Mathiask
senior tag

Na akkor mégegyszer: Nem az a kérdés, hogy ne állítsak be 500MHz-et, hanem épp ellenkezőleg.:)

Az a kérdés, hogy ha megy a RAM cl2.5-ön, miért nem megy ugyanazon beállítások mellett cl3-mat.

(#925) PodMAN válasza Mathiask (#924) üzenetére


PodMAN
senior tag

Adjál neki plusz feszkót ... hátha.

Mellesleg én a helyedben nem fűznék nagy reményeket hozzá. Egy 400as Geil Value-tól ne várd, hogy dalolva vigye az 500-at akár CL3-ban, akár CL2.5-en.

(#926) Chieftec válasza PodMAN (#925) üzenetére


Chieftec
őstag

(#927) lúúúzer válasza #67688960 (#917) üzenetére


lúúúzer
tag

NAGYON Köszi a tanácsokat...
Sajnos kártyázáson túl vagyok,a kislemezt is letiltottam.Kijumperelt,majd frissítettem(a defaulton hagyott) bios(1008),van sp2 ,virusírtó is agyonverve és jelenleg a 6.65 driverrel próbálkoztam...
(De legalább a C&Qval minden ok volt :DDD )

Viszont arra gondoltam,lehet,hogy én vagyok hülye a géphez...
1SATA vinyóm van,meg 1lg DVDm,na és persze a kislemez :B

A probléma akkor jön, amikor a drájver telepítö a 'telepíti az IDE-SW vezérlöt?'
kérdéshez ér(a vége felé).Ha igent nyomok, akkor az újraindításnál win töltés közben megfagy továbbra is.(legutolsó helyes konfig visszaállításával minden renden újra!)Ha nemet nyomok, akkor minden OK... :F
Ez az része a drájvernek neked felmegy gond nélkül?
Ezt a részt egyáltalán az én esetemben kell telepíteni?
Mivel lesz rosszabb enélkül a gép(vagy lassabb)?
Valszeg én lehetek a hülye, mert az előző A8NE-FM lap is ugyanezt csinálta.

Vagy van egyéb ötleted?

Előre is köszi!!! :R

(#928) Mathiask válasza PodMAN (#925) üzenetére


Mathiask
senior tag

Plusz feszkó megvan(2,8) és cl2.5-ben 245-ig ment hiba nélkül, de a cl3-mat nem tudom beállítani, pedig, ha be tudnám, akkor szerintem menne a 250. Csak a cl3mat nem tudom beállítani 240es fsbnél se, pedig cl2.5-ben simán megy. És ezt nem értem, olyan mintha az lenne a probléma, hogy a ram nem megy 460Mhz, mikor közben megy 480-on.

(#929) #67688960 válasza lúúúzer (#927) üzenetére


#67688960
törölt tag

Floppy-t minek tiltottad le?
Én is sata-1 vinyót használtam eddig egy dvdrw-vel +usb mobilrack menet közben ha kellett, most váltottam át sata2-re, +öcsém floppy-ja, neki most úgyse kell :)
A driver-ek gond nélkűl felmentek az nvidától leszedettel volt egyszer gondom.
Kösd ki(fizikailag) a dvd, és a floppyt, nézd meg úgy, vagy jobbat mondok az a biztos, ha még minden kátyát is kiszedsz(már ha van) a videókártyán kívűl, és úgy nézed, aztán ha úgy jó, akkor módszeresen vissza pakolod a dolgokat, és meg lesz a bűnös.



[Szerkesztve]

(#930) edeleny


edeleny
őstag

Van valakinek tapasztalata a haz elejere kivezetett hangal,igaz,hogy akkor a hatlapi csatlakozok közül tilt le dolgokat,ha bekötöm a lapon?

[Szerkesztve]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#931) K!sCs0k333


K!sCs0k333
tag

Sziasztok Srácok!

Az lenne a kérdésem, hogy az A8N-E SLI Deluxe és a Premium között mi a különbség?

(#932) Deathcourier válasza K!sCs0k333 (#931) üzenetére


Deathcourier
aktív tag

nem ide kellett volna,hanem csak sli topic.Na mind1.

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#933) Taki33


Taki33
csendes tag

Sziasztok!
A hétvégén ráértem egy kicsit és ez lett az eredménye:
[link]
Jó használatot mindenkinek!
:R :DD :))

[Szerkesztve]

(#934) Thrawn


Thrawn
félisten

HELP!
Nem tudom telepíteni a tv-tuner driverét! Megakad telepítés közben, és megfagy a gép. Reset után nem áll fel a Windows csak csökkentett módban. Itt az eszközkezelőben több eszközzel is összeakad a tuner :SBLive, ide vezérlő, dvdrw. Már kipróbáltam egy csomó driver és BIOS kombinációt de semmi! Valaki PLS!

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#935) AeroBoogie


AeroBoogie
csendes tag

Van 2 komoly gondom az uj A8N-E alaplapommal:

1) A letolteseim (uj driverek, tehat exe fileok) egytol egyig korruptak. Megprobaltam leallitani az NVIDIA Firewallt: egy letolte sikerult utana viszont ugyanaz maradt a helyzet.
Tudjatok-e mit lehetne meg csinalni? Jelenleg Internet Explorert hasznalok egy teljesen uj XP Home-on, amit me geddig soha... es utalom a sok biztonsagi intezkedest az XPn.... Lehet hogy itt a hiba oka?

2) a hangkartya optikai kimenetehez kapcsoltam a hifi erositomet, de az egyelore csak sztereoban szol (5.1-ben kene neki szlnia a Realtek codec miatt...).
A Realtek audio drivert hasznalom ami az alaplappal jott, mivel nem tudtam ujabbat installalni (az elso problema miatt)...

Nagyon koszonok barmiyen tippet es eligazitast, mert jelenleg nem tudom, hogy fogom 5.1 ben hallgatni az uj jatekokat ami miatt a gepet vettem.

(#936) Thrawn válasza Thrawn (#934) üzenetére


Thrawn
félisten

Vki? UP!

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#937) Mathiask válasza AeroBoogie (#935) üzenetére


Mathiask
senior tag

2:
5.1-es játékot szerintem sehogy nem fogsz optikai kimeneten hallgatni.
Próbálj ki egy filmet, vagy dvd-t, amihez 5.1-es hang van, hogy azt átviszi-e.
A játék azért nem fog menni, mert ahhoz be kéne kódolni a hangjelet Ac3-ba, vagy valami dolby digital, vagy dts-be, és ezt szerintem nem tudja.

(#938) #67688960 válasza Thrawn (#936) üzenetére


#67688960
törölt tag

Nekem is Sapphire Theatrix-van, nálam rendben van, a driver az Ati-tól van, asszem a legújjabb:6.14.10.102
SB Audigy LS-t használok, az is a legújjabb driver-el.

AeroBoogie:
Melyik verziós chip drivert használod?

Letöltésnél a fájlok korrruptak dologról már volt szó, nem?

[Szerkesztve]

(#939) Thrawn válasza #67688960 (#938) üzenetére


Thrawn
félisten

A poén az, hogy mindegy milyen sorrendben teszem fel a drivereket akkor is ezt csinálja. Próbáltam alaplapi hanggal is már. Ha a tunert teszem fel elsőnek, a telepítője megakad és lefagy a gép. Az eszközkezelőben már látom hogy összeakad több eszközzel is.Ha kézzel telepítem a ctrl.s3 file telepítésénél akad meg, előtte meg visít, hogy a driver nincs aláírva (pedig tudtommal WHQL)
Az a gyanúm, hogy elmászik a PCI freki a 33-ról (lehet AUTO-n kellene hagyni?). BIOS-ban manuálisan 33.33 van neki beállítva. 10-es szorzó, 250x4 HT, ramok visszaosztva 2.5,4,4,8 1T ,1008 BIOS, XPSP2,ASUS alaplapi driverek 6.65, ATI driverek6.14.10.102+Catalyst 5.10, SBLive driverek+patch. Amúgy primestabil, memtest stabil, OCCT stabil.

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#940) edeleny válasza Thrawn (#939) üzenetére


edeleny
őstag

Örök szabaly:Pelepitesnel BIOS alapban.Vannak eszközök amik nagyon erzekenyek a PCI frekire,akarmit csinalsz ugy is elmaszik,ha nagyon huzod az FSB-t.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#941) beers


beers
addikt

Valaki próbálta már a 1010-003-as bios-t?

M&N

(#942) Thrawn válasza beers (#941) üzenetére


Thrawn
félisten

Pl én :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#943) Thrawn válasza edeleny (#940) üzenetére


Thrawn
félisten

Azt mondod, hogy telepítés után rángassam meg a gépet? (nem biztos, de lehet hogy már így is próbáltam :( ) Vagy válasszak tuning és tv-nézés között? :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#944) AeroBoogie válasza #67688960 (#938) üzenetére


AeroBoogie
csendes tag

Most toltottem le a legujabb drivereket:

- Realtek WDM 377
(de a 376a-val sem ment... )
mindkettovel kapok szép sztereót digitálisan az optikai kimeneten.

- Nvidia nForce 4 winxp32 amd 6.70 (ezzel csak analog hangot tudtam a gepbol kicsikarni...)

Ezeket egy baratom gepen toltottem le es igy installaltam. Mindjart kiprobalom hogy megmaradt e a letoltesi problema..

P.S.: a legrosszabb amit el tudok kepzelni, hogy beszerzek 3 db sztereo jack - 2 x RCA kabelt, es analog modon rákötöm z Onkyo erositom multi-channel input bemenetere...
vagy veszek egy Audigy 2-t... Viszont ha az 5.1 hanghoz AC3 kódolas szukseges, akkor nem tudom hogy lehet majd ilyet produkalni jatek kozben akar profi hangkartyaval is...

Mit is jelent akkor a hangkartyakon az 5.1, meg 7.1 ha nem vagy kepes egy erositore ezt a jelet kitenni digitalisan???

(#945) kokobe válasza Taki33 (#933) üzenetére


kokobe
senior tag

nagyon komoly királyság :C

<---AMD___ATi--->

(#946) Mathiask válasza AeroBoogie (#944) üzenetére


Mathiask
senior tag

Tudomásom szerint egyedül az nvida féle soundstorm chip tud dolby-ba kódolni, és azt átküldeni az erősítőnek, hogy az kitömörítse.
Más hangkártya nem fog digitálisan bekódolni 5.1-es ''analóg'' játékhangot, és azt kiküldeni az erősítőnek.

(#947) bozont válasza Mathiask (#946) üzenetére


bozont
veterán

Az én tudomásom szerint meg nem csak az tud,mert pl az enyém is tud ilyet(egy philips hangkari).

(#948) Mathiask válasza bozont (#947) üzenetére


Mathiask
senior tag

Mindig tanul valamit az ember.:)
Azért írtam, hogy tudomásom szerint, mert nem voltam benne biztos.

És melyik kari?

(#949) Peat;) válasza Taki33 (#933) üzenetére


Peat;)
veterán

Grat nagyon jó lett! Köszi

(#950) zjuhasz válasza AeroBoogie (#944) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Az asustol leszedett audio motyóval megy csak nekem is 5.1ben:[link] alc850 ver5750

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.