Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) ati888


ati888
senior tag

hi.

a gépem ment 2 napig alapon, nem is volt vele gond. aztán felraktam a 6.66-os xp drivert az nvidia oldaláról, hogy majd kell a bios frissítéshez. ezután beállítgattam a hangfalakat (nekem mondjuk 4.1-es van, ami nincs a támogatottak között?! majd vagy 10 perc múlva elindítottam a winampot és az első számnál meghalt a rendszer úgy, hogy reset után nem indult az xp. nem találta a system32/drivers/pci.sys fájlt. az xp nem javította ki,hanem újratelepítés (sp1), majd az sp2 telepítése közben megint fagyás. aztán otthagytam az egészet, mert késő volt. valakinek hasonló tapasztalata volt? én valami hangdologra tippelek, vagy a 6.66 driverre. ma megpróbálom egy szűz vinyóra felnyomni az egészet, hátha.

ati.

ui: ja nekem is egy vadi új 420-as chieftec-em van.

[Szerkesztve]

(#302) ati888


ati888
senior tag

na utánaolvastam egy kicsit a külföldi fórumokon és kiderült, hogy nem csak nekem volt ilyen problémám. úgy néz ki, hogy az nforce driverek kavarnak be nem kicsit. főleg az ide és a network acces manager.

na próbálkozok majd.

(#303) Cs@@bi


Cs@@bi
tag

Na megrendeltem az alaplapot :DD előszőr a boltos valami a8ne-fm et küldött el de fogggalmam sincs miben különbözik az a8n-e től na de csak összejött a rendelés, viszont a rendelési lapon oem-ként van feltüntetve, ez úgye nem azt jelenti hogy csúpasz :D de gondolom ebből a lapból ilyen nem nagyon van hogy doboz nélkül

[Szerkesztve]

The New Sony Xperia Z1c

(#304) nRu3 válasza Cs@@bi (#303) üzenetére


nRu3
addikt

pedig az oem szó az azt jelenti ,talán telepitö cd lesz

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#305) Cs@@bi válasza nRu3 (#304) üzenetére


Cs@@bi
tag

a boltost megkérdeztem hogy dobozos? azt mondta dobozos, innentől kezdve végülis nincs miről beszélni.. mind1

[Szerkesztve]

The New Sony Xperia Z1c

(#306) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Hali! Van aki közületek már cserélte a northbridge hűtőt az A8N-E-n? Én egy passzív Zalman NB-47J-re gondoltam, de többen azt mondják a passzív hűtő kevés lesz az NF4 Ultrához... Nem tudom. Extrém tuningot nem tervezek, max. az AI Overclock által biztosított 10%-ot használom. A házban van két 8centis venti, egy ami hátul kifelé húzza a meleget, meg egy ami oldalt a proci fölé nyomja be a kinti friss levegőt. A Venice procin a gyári hűtés van. Így most 38 fokos, de nyáron se volt 50-55-nél magasabb. Végülis nem a melegedés miatt cserélnék, inkább a hang, ami zavar. Apropó! Ha a gyári proci cooler ventijét leszednél és helyére egy 12 centist tennék egy tölcsérrel, akkor a teljesítménye hogyan változna? Mert a hangja kisebb lenne, az biztos.
Várom a véleményeket! Üdv: Sgt.Chris

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#307) Newyorker


Newyorker
addikt

Egy kérdés, kérlek segítsetek:

Szóval most fogok összerakni egy gépet az alábbi cumókkal:
AMD Athlon 64 3500+
Asus A8N-E Socket 939
Asus EN6600GT-TD 128MB PCI-E
200Gigás SATA winyó
1 giga ram

A kérdésem az, hogy ehhez ugye elegendő egy 400W-os táp?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#308) coccolino válasza Newyorker (#307) üzenetére


coccolino
aktív tag

ha mar ilyen cuccot raksz ossze, szerintem ne a tapon sporolj
500w ha a jovore is gondolsz, es valami jo markas

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#309) Sgt. Chris válasza Newyorker (#307) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Nekem a SATA wincsit leszámítva (nekem 2 db van a gépben, normál IDE csatin)szakasztott ugyanez a gépem, megfejelve még egy TV tuner kártyával. Egy Codegen Silent 400W-os tápom van, de semmi gond nincs vele. Se fagyás, se kék halál, se egyéb mizéria. Szóval szerintem elég a 400W, de ha tehettem volna én is egy 500-ast vettem volna. De ismétlem, ettől még működni fog. Stabilan.

A fenti ventillátoros eszmefuttatásomra nincs ötlete valakinek????

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#310) #67688960 válasza Newyorker (#307) üzenetére


#67688960
törölt tag

:)
nekem 360W-os chieftec van, és szerintem elég lesz majd(valamikor) az X2-es procihoz, meg egy új videókarihoz is


[Szerkesztve]

(#311) Newyorker


Newyorker
addikt

Codegen 400W tápegység PFC 24pin 12cm ventillátor

Ezt vettem hozzá, remélem nem szívom meg vele :(

[Szerkesztve]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#312) edeleny válasza Cs@@bi (#303) üzenetére


edeleny
őstag

CIMBI,ha meg nem kestem el,at ne vedd az A8N-e/FM.-et,az OEM azt jelenti,hogy hivatalosan kereskedelmi forgalomba nem is lenne kaphato,az Asus a Fujicu/Simensnek gyartja brand gepekbe,valamelyik forumon volt egy srac ö mobdta ,hogy kinyirta a videokartyait,es az egesz ugy ahogy volt gáz,(kevesebbet is tud,es rosszabbnak is tünik,mint egy sima A8N-E),a BIost is a Fujicu oldalarol kell leszedni.Legy ovatos!!!!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#313) edeleny válasza nRu3 (#304) üzenetére


edeleny
őstag

Az OEM azt jelenti,hogy egy gyarto a ternmeket egy masik gyarto gepekent adjak el,altalaban nincs minösegromlas,de az ilyen mindig hordoz magaban nemi veszelyt.Jelen esetben arrol lehet szo,hogy az FM lap egy bizonyos hardverkonfighoz van tervezvenes nem biztos hogy ugy muködik masokkal is,Pl,csak 2 RAM slot van benne.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#314) ati888 válasza Sgt. Chris (#309) üzenetére


ati888
senior tag

nekem is ugyanez a gépem, csak a vinyó más. te felraktad a 6.56 vagy 6.66-os nforce drivert? mert nekem a 6.66 után meghalt a gép. most új xp felment, de nem tudom merjem-e felrakni újra a 6.66-ot.

(#315) Cs@@bi válasza edeleny (#312) üzenetére


Cs@@bi
tag

Hello! Köszi a reakciót a hsz-emre! Nem isten menccs ::DD Ez ugy történt hogy ugyebár ezt a lapot akartam megrendelni ami jővő hét keddre jön meg, de amikor szépen már megkaptam a rendelési bizonylatot alig teszek meg pár lépést a bolttol amikor látom..ez barmira nem asus a8n-e, de amúgy csak 10-szer mondtam el (szerintem lekellet volna írnom papírra:DDD) aztán visszamentem hogy ez is nem stimmel, na átírta a rendelést..de utánna nézem asus a8n-e s939 pcie oem..erre megkérdem ugye dobozos? erre a boltos igen, csak gondoltam kitérrek erre hogy amúgy valoban nincs is ennek a lapnak oem változata vagy van?, de akkor baromira átse veszem ha csak natur hozzám vágnak egy lapot meg egy isnstal cd-t zacsiban:( de a rendelés nem is jár semmi kötelezettségel. Na én már csak ilyen vagyok, de szerintem jogos, elvégre is a felszereltsége miatt is választottam e lapot többekközött ;)

[Szerkesztve]

The New Sony Xperia Z1c

(#316) Cs@@bi


Cs@@bi
tag

amúgy még annyit hozzá tennék, szerintem az előzző rendelésből maradhatot ott az utolsó része a sornak, amit javított

The New Sony Xperia Z1c

(#317) torogyuri


torogyuri
aktív tag

Akkor az OEM az szabályos ugye? Mert épp a jövő héten veszek egy ilyet Gianni-tól. Egyébként akkor mi lett egy ilyen oem cuccos A8N-E mellett?

(#318) Cs@@bi válasza torogyuri (#317) üzenetére


Cs@@bi
tag

Hát nem tudom, de annak elég áron alul kell lenie hogy minden egyéb nélkül, na de amúgy hogy nézki egy ilyen kaliberü lap aminek egyik nagy előnye + pontja a felszereltség, kábelek kézikönyv cd és az a szép doboza nélkül :) nekem a doboza is nagyon bejön olyan komolyságot árasztó, érzi a vásárló hogy nem egy lomot vett meg:))
amúgy apropó az mit jelent hogy rev. 2-es miben rülönbözik 1es reviziótól, újabb bios? a most vásátolt lapok már ilyenek?

The New Sony Xperia Z1c

(#319) Metamorfózis válasza Sgt. Chris (#306) üzenetére


Metamorfózis
tag

Nyugodtan rakd rá a kék zalmit. De ha nem vagy biztos a dolgodban akkor a sárgát amire könnyen fel tudsz aplikálni egy 4 cm es halk ventit.Nekem a kék van rajta és semmi gondom vele.
Ja és sztem ne vegyetek OEM lapot főleg nem az A8N-E-t.
Mennyivel olcsóbb így?

MEGÉRI?

De ez az én saját véleményem.

[Szerkesztve]

Egy embernek három feladata van: Megszületni - Meghalni, és közben Élni egy jót

(#320) Cs@@bi válasza Metamorfózis (#319) üzenetére


Cs@@bi
tag

Hát én baromira nem akarok oem-et, ez szerintem kiderült a hsz-eimből Bővebben: link :DDD sőt szerintem nincs is ebből a lapból oem, legalábbis én nem látam.

[Szerkesztve]

The New Sony Xperia Z1c

(#321) torogyuri válasza Metamorfózis (#319) üzenetére


torogyuri
aktív tag

3000 Ft az árkülönbség

(#322) torogyuri


torogyuri
aktív tag

Megkérdeztem és itt a válasz:Az OEM A8N-E sima fehér dobozban van, csak CD + kábel van hozzá, semmi extra.

(#323) Cs@@bi válasza torogyuri (#322) üzenetére


Cs@@bi
tag

de várj, akkor nem a rendes ai dobozos?

The New Sony Xperia Z1c

(#324) Cs@@bi válasza Cs@@bi (#323) üzenetére


Cs@@bi
tag

te mennyiért veszed?

The New Sony Xperia Z1c

(#325) Cs@@bi


Cs@@bi
tag

amúgy én nagyon nem láttam eddig sehol árlistákon oem asus a8n-e, csak egy forumban árulták

The New Sony Xperia Z1c

(#326) Sgt. Chris válasza ati888 (#314) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Hali! Nem, nem tettem fel a 6.66-ost, bár letöltöttem, de hibásan jött le, így hanyagoltam. Jelenleg a 6.53-as driver van fenn, de volt fenn a 7.13-as is. Nem volt vele gond. A hangkártyához viszont a Realtek saját 3.75-ös driverét használom.
Jelenleg a BIOS a 1.008-as hivatalos.

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#327) torogyuri válasza Cs@@bi (#325) üzenetére


torogyuri
aktív tag

Itta lista tessék: Bővebben: link De már nem kapható.

(#328) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

hella
akkor most melyik alaplapi drivert kel felrakni??
amit mellé adnak gyári cd-n az nem jó?

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#329) nif válasza nif (#280) üzenetére


nif
csendes tag

Az Nforce IDE Driver a galiba okozoja !!!
Szerintem nem kell . Win-e sokkal jobb!:R

Tudtatok, a sugarzas tartosit! Es vilagitasz is tole a sotetben!!!

(#330) Talas válasza Metamorfózis (#319) üzenetére


Talas
tag

neked hány fokon megy a kék zalmival? ja és az milyen magas, lehet az oldalára tennék egy hűtőt.

(#331) Talas válasza Sgt. Chris (#306) üzenetére


Talas
tag

szerintem kicsit sok a 38 fok alapba és az 50-55 fok is. ciimbinek gyári hűtővel 33-n megy húzva, nekem zalmi 7000 alcu-val Q-fannal 30 fokon szintén húzva. Nézd meg a pasztázást. Ha ügyesen barkácsolsz persze hogy jó megoldás a 12 centis.

(#332) Talas válasza nif (#329) üzenetére


Talas
tag

jaja. de olvassatok bele az sli-s topikba ott már ezt kitárgyalták.

(#333) Talas válasza dodie (#276) üzenetére


Talas
tag

valahol olvastam, hogy az A8N-E nem szereti a 290 fsb feletti beállítást.

A HT szorzót is állítottad? nézd meg 3-as és 4-es beállítás mellett is, bár 1000 felett állítólag nem stabil.

Memó beállítást vedd vissza 1T-ről kettőre.

és a 2520 neked kevés egy 1800 alaphoz képest léggel, alapfeszen, minimális hőtermelés mellet? :D

(#334) Cs@@bi válasza torogyuri (#327) üzenetére


Cs@@bi
tag

Jó, nagyon nem érdekel, de elhiszem. A köcsög boltos kavartbe mert lusta volt kitőrőlni azt a r****t 3 betüt a számláról:((( :( természetesen dobozos amit nekem hoznak,tokkal vonoval, na de ****** **** csak jöjön megfele :)

[Szerkesztve]

The New Sony Xperia Z1c

(#335) edeleny


edeleny
őstag

Ezt az OEM dolgot az SG forum Athlon64 topicjaba bontogatta ki a srac onnan tudom.Nem a doboz vegett OEM,hanem a felszereltsege miatt,maganak a lapnak a felszereltsege,es nem amit hozza adnak, Itt a link:http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1053692826&order=reverse&index=2

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#336) Metamorfózis válasza Talas (#330) üzenetére


Metamorfózis
tag

Nekem eddig maxba 53 fokot mért a EVEREST, amúgy átlagban 4x a hő.
A magassága 47 mm ,de nézd meg a Zalmanusa.com-on nelem eddig boltban csak mutattak ventiket hozzá.Ebben topicban ha visszaolvasol találsz egy hsz-t ahol van fényképeknek link és volt aki azt írta, hogy kábelkötegelővel tette rá oldalról a ventit.Monnyuk nekem ez nem volt szimpi.Amire még én gondolnék, hogy az NB fölött(ha nem sajnálod a házad)kivágod a ház oldalát és egy 8-cm es halk ventiven,csővel fújatod rá a levegőt. A GAMESTAR hátlapján láttam egy golflabda mintás ventit amine 18 Db volt a hangja, sztem az nem rossz.
Én sajnálom az új házamat vagdosni, meg sztem felesleges is mert nagyon állat a szellőzése.
Remélem tudtam segíteni.

Egy embernek három feladata van: Megszületni - Meghalni, és közben Élni egy jót

(#337) Talas válasza Metamorfózis (#336) üzenetére


Talas
tag

úgy nézem van hely a hűtő mellet, úgyhogy egy 4 cm-es venti az oldalára felcsavarozható a sárgának is meg a kéknek is. sőt egy hatos is szerintem megáll egy csavarral rögzítve.

egyenlőre még csak bekapcsoláskor szól egy kicsit a venti, de ha később hangosabb lesz, akkor valszeg csere lesz belőle. Az 53 fok nem sok neki? Én húzom is a procit úgyhogy kéne biztos rá egy kis venti.

(#338) Metamorfózis válasza Talas (#337) üzenetére


Metamorfózis
tag

53 fok a max volt eddig.
Sajnos szólni fog.Nekem 9000-et forgott és nagyon untam hogy este zavaró hangja volt.
Csak amikor veszed le a gyárit vigyázz a műanyag pöcökkel mert elég nehéz összenyomni a végét.
Nem tudom mért nem lehet csavarosra csinálni.Úgy is tudják asusék is hogy a userek nagy része lecseréli, kockáztatva a garit is.

Egy embernek három feladata van: Megszületni - Meghalni, és közben Élni egy jót

(#339) #67688960 válasza FÖNÖK (#328) üzenetére


#67688960
törölt tag

ha nem akarsz gondot csinálni magadnak, akkor csak azokat tedd fel, amit az asustól le lehet tölteni

(#340) edeleny


edeleny
őstag

Egy ideig en is soknak talaltam a hömersegleteket,de nem sajnaltam kivagni a hazat,igy a levegö mindig csak kintröl megy ra a procira,igy max52-54 fokos,de a CPU hütö fordulatszamat nem emeli soha max-re akkor ugyanis nagyon hangos,lehet,hogy egy ilyen tolcseres dolog majd engem is erdekel.A kis hütövel nem foglalkozom,nem is hallom,es max 44 fok körül van a höm,mar ha azt meri,egyebkent nekem pont vele szemben a haz oldalan vannak a szellözök,igy az is friss levegöt kap.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#341) c*


c*
aktív tag

Hi

hatha tudtok segiteni de mar az idegbaj kornyekez h elfelejtettem e valamit . . .
szoval a8n-e lap benne 3000+ os proci rajta A64 artic-cooling cooler , 512MB DDR400 as Veritech ram , es egy gigabyte x600pro mindez mar hazbol kiszerelve asztalon.
tapot rakotom (speakert nemtudom rakotni codegen hazban nincs feltuntetve melyik a speaker. .. ) es a monitor nem kap kepet szoval mintha nem lenne bekapcsolva a gep Ramot VGA t mozgatta rendesen helyukon van nem ertem mi a problema
help me !! :(

(#342) nRu3 válasza edeleny (#340) üzenetére


nRu3
addikt

nekem jó szelöztetés melett egy több höt termelő proci alap helyzetben32fok és ha terhelem akkor megy fel max50-re.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#343) c*


c*
aktív tag

up plz :F
#341

[Szerkesztve]

(#344) Thrawn válasza c* (#343) üzenetére


Thrawn
félisten

CMOS-cleart próbáltad? Kivenni az elemet is persze egy 5-10 percre csak hogy tuti legyen! Esetleg egy másik videókártya próbaképpen? Nem sípol semmit indítás után?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#345) c*


c*
aktív tag

hm
kivettem az elemet es utanna tettem is vissza miert kell 5-10 percre ?
de kiprobalom hulye kerdes de kapcosljam be amiutan kivettem ?

(#346) c*


c*
aktív tag

megcsinaltam de semmi valtozas

(#347) c*


c*
aktív tag

nah szoval az is gond h a speaker meg sem szolal codegen 9011 es haz van egy M/B SW egy POWER egy RESET egy HDD, 5db TURBO es egy amire nincs irva semmi(2 fele agazik a vezetek) gondolom utobbi a speaker lapon 4 tus speaker hely van ket szelsore radugtam 2 lehetoseg szerint es egyszer sem szolalt meg a lap otlet ?

(#348) Thrawn válasza c* (#347) üzenetére


Thrawn
félisten

Lehet hogy meghalt a lap? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#349) c*


c*
aktív tag

zsiruj. . .

(#350) Talas válasza edeleny (#340) üzenetére


Talas
tag

nálad valami gebasz van. Pasztázás rendben van? Havernak húzva gyári hűtővel 35 fokos sima mezei házban. Nekem 30 fokos Zalmannal Q-fannal pörög vagy 1200-at a venti.

Az alaplap cca. 32 fok és 35-re megy fel, max 5300 ford mellett (Rev 2.0 lap)

Ja hallanád ha csendes tápod, meg cpu hűtőd lenne:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.