Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) PodMAN válasza Peat;) (#739) üzenetére


PodMAN
senior tag

Peat ;)

1.: A dual channeles működéshez minimum 2db memória mudul kellett (tehát ment 3 modullal is) még az Nf2-mben, itt nem, tudom, hogy ez mennyire működik. Tégy egy próbát, hogy az egyik modulodat kiveszed és úgy nézel egy Everestet.

2.: A HTT a proci belső buszának (HyperTransportTechnology) a sebessége, ami nF4 esetén 1000MHz. Namármost a szorzóval úgy kell mindig ügyködnöd, hogy a beállított FSB * HTT szorzó <= legyen 1000MHz-nél. Tehát ha nem tuningolsz és az FSBd 200Mhz, akkor használd nyugodtan a 5x-es beállítást. Ha már feljebb tolod az FSB-t, akkor vedd vissza 4x-re.

3.: Próbálkozz egy átlagosnak mondható 6-3-3-CL2.5 időzítéssel a sima DDR400-as memóriádnál, avval mennie kell. Ha tényleg dual channel, akkor meg kell lenni az 5000/2000 körüli értékeknek.

(#752) edeleny


edeleny
őstag

Amikor Bootol a Bios,rogtön a legelejen,a felsö sorban irja,hogy memoria savszelesseg,a 64 bit Single Chanel,a 128 bit a Dual Chanel.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#753) zjuhasz válasza anulu (#721) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Megvan a bűnös! A memóriát nem szereti a kis válogatós lap! Másik (régi, abit KD7Raid) rendszeremben hibátlanul megy, az Asus nem eszi. Új modulokkal (Hynix HYMD264646D8J-D43) minden OK! Persze, mire SATA2-re fel tudttam rakni, egy használható XP-t.... Floppy (SATA vezérlő) nélkül nem! Más HDD-kel együtt nem! Nvidia IDE vezérlőjével nem! Tehát a bevált, működő metódus: CSAK 1db SATA HDD a gépben, BIOS update 1008, valahol máshol az alaplaphoz adott cd-ről floppyra kiírni a SATA vezérlőt, Win setup, F6-al kis floppy, ha kész, akkor 6.66 chipset driver, de IDE vezérlő NÉLKÜL! Ha minden megy, akkor restart, lehet rádugni a hagyományos IDE eszközöket, újra restart, mehet a PCI-os IDE-RAID vezérlő, hozzá a saját drivere, és kész!
Bocs, ASUS! Thanks for ALL, a segítségért!:R:C

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#754) Peat;) válasza PodMAN (#751) üzenetére


Peat;)
veterán

Köszi, mostmár világos minden. Dual channel tuti nem megy 3-al mert pl. everest is simának írja, azért majd megnézem kettővel is, meg játszok a HTT-vel is meg időzítésekkel:) köcc még1szer!

(#755) martonx válasza zjuhasz (#753) üzenetére


martonx
veterán

Ez tényleg ennyire bonyolult lenne?
Alig akarom elhinni. Az meg, hogy a hülye win telepítő még mindig nem tartalmaz sata drivert, az nem az Asus hibája.;]

Én kérek elnézést!

(#756) Sabre


Sabre
őstag

én meg raktam a gépbe floppyt és megy a tuning.... köcsög asus ilyen hülye bugot :Đ

(#757) martonx válasza Sabre (#756) üzenetére


martonx
veterán

érdekes, nekem nincs floppy a gépemben, persze már megvettem, de csak sata vinyó installja miatt (még nincs meg a sata vinyóm, jelenleg egy két pata van benne).

Én kérek elnézést!

(#758) edeleny


edeleny
őstag

Minden jo,ha a vege jo.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#759) Sn00k


Sn00k
veterán

Valaki vett már Asus A8N SLI premiumot?
Ha jól láttam azon már passzív hűtés van, ellenben a A8N SLI Deluxe-al...
Ja és akkor már, a hangos chipset hűtés is megoldódott.:Y

3njoy the Lif3

(#760) PodMAN válasza Sn00k (#759) üzenetére


PodMAN
senior tag

Csak épp a zúzós tuningról lehet lemondani. Ha jól emlékszem, páran már panaszkodtak rá, hogy a tuningpotenciál elég kicsike, pont a passzív hűtésnek köszönhetően. Ja meg az ára is 2x-es az A8N-Ehez kéepst :(

(#761) pityuu


pityuu
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap raktam ossze uj konfiguraciomat: 3200+ Venice, a8n-e lap, ASUS AT-210-es haz, Art Cool Freezer64. A problemam az hogy a leiras szerint a Q-fan hatassal van az 1-es hazventire is, de nem csokken a fordulat a processzorhutovel egyutt. Ez mellett a chip hutonek is szinkronban kene lassulni a CPU hutovel, de allandoan 6000 korul megy. Jelenleg a haz ventillatora a leghangosabb. Volt e valakinek hasonlo problemaja? Esetleg egy BIOS frissites segit? (jelenleg 1006)
Koszonom elore is

''Nincs olyan kemeny munka, amit ne tudnek vegignezni!''

(#762) martonx válasza pityuu (#761) üzenetére


martonx
veterán

Tudom ez nem lesz építő jellegű hozzászólás, de ha a ház ventillátora hangosabb, mint a 6000-ret pörgő chipset hűtőé, akkor nem lesznek gép mellett alvós éjszakáid :Y

Egyébként talán nem mindegy, hogy melyik házventi helyre kötötted be a ház ventillátorát, nem?
Mondjuk nekem a Q-fan annyira levette a Coolink batom egyébként is max 1600-as fordulatát, hogy elkezdett darálva búgni az egyébként hangatalan venti. :F

A házamnak + tápnak meg önszabályozós ventijei vannak, így aztán a q-fannal nem is nagyon próbálkoztam.

Jelenleg van egy totál hangtalan rendszerem, csak a chipset venti sipítozását hallom, de szerencsére 5000 fölé még sose ment az se, így kibírható egyenlőre.

Én kérek elnézést!

(#763) pityuu válasza martonx (#762) üzenetére


pityuu
csendes tag

Lehet hogy azert mert meg csak5-6 orat ment a lap, de a chiphuto a magas fordulat ellenere is hangtalan. De teny, hogy a hazventi eleg hangos, pedig az meg csak 2250-en megy:(

''Nincs olyan kemeny munka, amit ne tudnek vegignezni!''

(#764) anulu válasza Sn00k (#759) üzenetére


anulu
félisten

jah, már passzív. jó lenne valahogy nekem egy olyan az A8N-SLI Basic-re... :U:O

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#765) Sn00k válasza anulu (#764) üzenetére


Sn00k
veterán

háhááá;]

3njoy the Lif3

(#766) Talas válasza pityuu (#761) üzenetére


Talas
tag

csak a chas 1 -et szabályozza a q-fan. Ha nem túl alacsony fordulatú a freezered akkor kell mennie a q-fannak simán, ha nagyon alacsony, akkor bugzik mint nekem a zalman 7000-nél, amikor benne volt a fanmate szabályzó.

úgy vettem észre, hogy a ventiszabályzás akkor jó ha a venti 2000 ford. feletti

a csipszfan csak kismértékben tér el 6000-ről. kb 5000ig engedi le a qfan amikor a zalman kb 1200-on forog 2500 helyett.

(#767) Sn00k


Sn00k
veterán

A8N32-SLI Deluxe erről vélemény?:U

3njoy the Lif3

(#768) edeleny


edeleny
őstag

A munkahelyemen nemi hardveres felujjitas volt,es sikerült kimentenem egy 15 centis 24 voltos ventit,azt rakötve a vinyo tapok 12 voltjara,kaptam egy total csendes,de megis sok levegöt szallito ventilatort,mar csak egy megboldogult müanyag kolasflakonra,es nemi lelemenyessegre volt szüksegem,es maris kaptam egy hangtalan hazventit,igy elertem,hogy a Chip höm. vagy mi max 38 fok,es a proci Fan se megy fel 54 fokra beallitott bios mellett 100-ig,mert akkor mar q.va hangos,de igy net mellett csak neha a vinyot hallom,szinte.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#769) martonx


martonx
veterán

Nekem meg Arctic-Cooling házam van 2-2 dupla 8 centis ultrahalk (ha a fülemet hozzájuk dugom, hogy szinte bekapják a lapátok akkor se hallom őket) házhűtővel, plusz Coolink Bat 12cm-es max. 1600 as fordulattal. Ennek mondjuk 1600-on van egy minimális hangja, de azt simán elnyomja az 5000-ren pörgő házventi hangja. Különben is 1000-en járatom, és még így se sikerült prime 95-el se 240-es FSB-vel 45 fok fölé kergetni a procit.

Tehát lenne egy tökéletesen hangtalan konfigurációm, csak éppen a házventi halk nyüszítése rontja az összhatást. Mit tegyek?
Mennyibe kerül egy hangtalan chipset hűtés? Nehéz felrakni?

[Szerkesztve]

Én kérek elnézést!

(#770) Chieftec


Chieftec
őstag

Na megvettem a lapot első megfigyeléseim: jó szaga van, sok cuccot adnak hozzá, és a 939 es foglaltban mindha több lábat látnék mint a képeken.:DDD 28K volt sexben csak még nincs hozzá procim, ja a FET hűtő is tetszik.:D

(#771) Chieftec


Chieftec
őstag

Mégvalami, nektek is A8N-SLI series telepítőCDt adtak hozzá?

(#772) PodMAN válasza Chieftec (#771) üzenetére


PodMAN
senior tag

Igen, nekem is A8N-SLI Series a CD, de tök mindegy, mert ugyanazok a drivereket használják.
Az új szagra visszatérve, nekem is feltünt, hogy tényleg jó illata van a frissen kinyitott alaplapnak. Sőt mi több, most hogy szinte mindenből újat raktam a gépbe, az első indításokkor a friss bejáratós Amper szag (jóértelemben vett, nem a füstölgő tápra gondolok) is érezhető :D

(#773) zebrafish


zebrafish
tag

Hi!
Valaki tudna válaszolni arra kérdésre, hogy az auto beállítás mennyi feszt ad a ramoknak ill. kb meddig biztonságos( meg van-e értelme egyáltalán) emelni a feszültségen.
THX!

Egyébként tegnap próbálkoztam és elég érdekes eredményt kaptam:
első nekifutásra a rendszer ment szinkronban 240 fsb-n, de 250-en nem volt hajlandó elindulni. A ramot visszavettem 333-as ratio-ra (HT-t is lejjebb vettem 4-re majd 3-ra), de ugyanúgy nem indult el.... (fagyás a bejelentkező képernyőn).
Levontam a logikus következtetést: a proci a szűk keresztmetszet :(
Azért próbálgattam még : lejebb vettem a ramot 266-osra és ekkor ment tovább a tuning- egészen 270 fsb-ig próbáltam, (nem biztos, hogy stabil, de az is lehet, hogy menne még feljebb is).

Ahol ellentmondás van:
Az első teszt szerint a ramok mennek akár 240Mhz-en is, de amikor 250-re veszem az fsb-t és 333-ra a ramot, akkor nem mennek 209 Mhz-en sem...
Ennek vajon mi lehet az oka? :F
Segíthet a fesz emelés? Esetleg az időzítéseken kéne állítgatnom? (jelenleg alapbeállításokon vannak 8-3-3-3 asszem)

A mai napon kéretik minden hozzászólásomat komolytalannak tekinteni (akár az év többi napján :D )

(#774) Metamorfózis válasza martonx (#769) üzenetére


Metamorfózis
tag

A zalman chip hűtőit ajánlom neked.Olyan 1000 és 1400 forint között kaphatóak.Feltenni könnyű őket inkább a gyári leszedésével vigyázz.A leszorító műanyag pöcköket elég macerás levenni, vigyázni kell nagyon a lapra nehogy megkarcold.A zalman nagyon jól ellát mindennel a szereléshez(pl. paszta).Ha nagyon akarsz akkor lehet felaplikálni ventit is a zalmikra, erről nézd a topik elejét még valaki képet is rakott föl.Nekem tökéletesen megy venti nélkül olyan házban mint a tied(T2).Csak a vga ventijét hallom, de az már nem vészes bár ha tudok végre venni AC nvsilencer1-et akkor azt is lecserélem és teljesen kuss lesz a gépben.

Ja és ahol meg tudod nézni a chiphűtőket: www.zalmanusa.com

Egy embernek három feladata van: Megszületni - Meghalni, és közben Élni egy jót

(#775) Chieftec válasza PodMAN (#772) üzenetére


Chieftec
őstag

Oké köszi.

(#776) Sn00k


Sn00k
veterán

Asus A8N32-SLI Deluxe van már valakinek , ilyen deszkája?:F

3njoy the Lif3

(#777) edeleny válasza zebrafish (#773) üzenetére


edeleny
őstag

Hasonlo valaszut elött vagyok en is,nekem 235 Mhz fölött hal be a rendszer, az az 2350 Mhz,470 DDR Ram (2,5 4 4 8),igazabol nem tudok dönteni,hogy RAM fesz emeles,idözites rontas,esetleg memo hütö beszerzese,es tovabbi szinkron emeles,vagy vissza osszam 333-ra a ramokat,idözites javitas,es esetleg kakao a procira,aztan amennit bir.Az Everestbe most igy 6250/2500/28 (?) ns amit mutat.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#778) edeleny


edeleny
őstag

Valami törtenik,azASUS oldalarol eltünt az 1009,1010 beta BIOS letöltesi lehetöseg.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#779) PodMAN válasza edeleny (#777) üzenetére


PodMAN
senior tag

Én visszavenném a helyedben 333-ra a RAMot, és bepróbálnám a 240-es FSB-t. Szerencsére pont 240-nél fog 400-on menni a memóriád, így nagy az esély, hogy jó időzítéseket tudj megadni. Az Everest eredményed valszeg valamelyest esni fog, de nagy általánosságban a jobb időzítés többet számít (A64-nél legalábbis) a programok valós futtatásakor.

A másik megoldás, hogy maradsz szinkronban, de akkor majdnemhogy kötelező visszavenned a CL2.5-et CL3-ra. Persze ehhez nemárt, ha DDR500-as memóriát használsz.

(#780) martonx válasza Metamorfózis (#774) üzenetére


martonx
veterán

Köszi!

Sajnos mindig is féltem leerőltetni bármit is az alaplapról. Lehet megpróbálom megszokni a hangját, elvégre igazán nem szörnyű.

Azért köszi a segítséget! :))

Én kérek elnézést!

(#781) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

hello
tegnap beraktam 2db 8 cm vetit a gépbe az egyiket a tápra kötötem a másikat az alaplapra+van a táp ventillátora. De igy már túl hangos lett a gép.
hogy lehetne csökkenteni a fordulatszámukat esetleg biosból hogy? vagy valami programmal.

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#782) olta


olta
aktív tag

Sziasztok!

Kerdes:
ASUS A8N-E
3000+@9*300@1.45
2*512Mb 400Mhz Kingston@300MHZ 2-2-2-5 1T

Miert nem mukodik a 266-os memoriaoszto :O
Igy a memoriaim csak 300-on mennek holott a 400-at siman kellenne vinnie.
Amugy 270*9-en a memoria 333-as osztoval 450-en 2.5.3.3.6 1T-n megy siman memtest sem hibazik.

Amugy minden oszto megy normalisan csak a 266-osnal olyan 350-ig tudom emelni a memoriat utanna behal....

PLS HELP ME!:O:O:O

(#783) martonx válasza olta (#782) üzenetére


martonx
veterán

Járasd szinkronban őket :))

Vagy vegyél tuning memókat :DD

Örülök, hogy segíthettem :C

Én kérek elnézést!

(#784) martonx válasza FÖNÖK (#781) üzenetére


martonx
veterán

Amit közvetlenül a tápra kötöttél, azt sikergynús lesz BIOSból, vagy bármiből változtatni ;]

Azt megfigyeltem, hogy ezt a lapot nem szereti a speedfan, más tippem eddig még nekem sem volt.

Én kérek elnézést!

(#785) Chieftec válasza FÖNÖK (#781) üzenetére


Chieftec
őstag

Az összes alaplapra kötött ventit a QFan tudja szabályozni asszem 8.25-12 ig.

(#786) #67688960 válasza Chieftec (#785) üzenetére


#67688960
törölt tag

Francokat!
Gyakorlatilag csak a prociét változtatja, pedig a chip hűtőjét is kellene neki.

(#787) Chieftec válasza #67688960 (#786) üzenetére


Chieftec
őstag

BIOSban valami beállítás? Én nemtudom még megnézni mert nincs bele proci...
Asus oldalán az van, hogy még a házcoolert is szabályozza.

(#788) Chieftec


Chieftec
őstag

Láátam KZG kondik vannak rajt, ezek jók?

(#789) #67688960 válasza Chieftec (#787) üzenetére


#67688960
törölt tag

Nos, a manual-ban azt írják, hogy a qfan a proci(CPU_FAN) és az egyes ház ventillátort(CHA_FAN1) szabályozza és a proci meg a chip(CHIP_FAN) ventillátora szinkronban megy.
Viszont nálam csak a proci venti szabályozódik, legnagyobb sajnálatomra!!!!!
:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
Van akinek úgy működik mint ahogy kellene?!


[Szerkesztve]

(#790) #67688960 válasza #67688960 (#789) üzenetére


#67688960
törölt tag

ja, és emiatt kap tőlem az asus egy nagy ronda fekete pontot
ez már a második,
az elsőt azért kapta mert az előző lapomhoz mellékelt két sata kábel közűl az egyik szar volt


[Szerkesztve]

(#791) Chieftec válasza #67688960 (#789) üzenetére


Chieftec
őstag

Erre nemtudok mit mondani, most akkor mit akartál mondani szabályozza a CPU ventit vagy nem mert az első ellentmond a másiknak. Na majd becuccolom valamikor énis azt meglátom mit tud bár nekem 1 ventinél em lesz benn több az fix.

(#792) #67688960 válasza Chieftec (#791) üzenetére


#67688960
törölt tag

Nem értem, hogy mit nem értesz.
Nézd át az alaplap könyvét.
Megpróbálom érthetőbben:
A leírás szerint a Q-Fan szabályozza a CPU_FAN és a CHA1_FAN csatlakozásokra kötött ventillátorokat, továbba még azt is írja, hogy a CPU_FAN és a CHIP_FAN szinkronba megy.
Viszont nekem csak kizárólag a CPU_FAN-t szabályozza.

CPU_FAN=proci ventillátor
CHA1_FAN=az egyes számú házventillátor
CHIP_FAN=chip ventillátor

(#793) nfsu17


nfsu17
veterán

Megvan a lap.
Így elsőre nem voltak még gondok 1005-ös biossal.
De!!
Egy időre elszállt a dvd olvasó-író a tévétuner telepítése közben/után.
Most újra jó.

Nagy gond:
Van egy 160gb-os ata samsung vinyóm, xp rajta, 2 partíció (a régi gépben is ez volt).
van egy mobilrack, egy ugyan ilyen vinyóval (1 db partíció, 160gb). Full tele van ez a vinyó, de a gép nem ismeri föl.
vagyis nem indul el az xp.
Újraindul ha bent van.

Volt már slave-ben, az sem jó, a mellette lévőben is (amiben a régi géppel ment), most az sem jó.

Ötlet?:O

(#794) Chieftec válasza #67688960 (#792) üzenetére


Chieftec
őstag

Ja bocs, valamit nagyon félrenéztem, tehát a proci és a chipet kéne szabályoznia ugyanúgy.

(#795) Chieftec


Chieftec
őstag

SATAs winyókat ti, hogy tettétek fel, a CDről melyik driver kell? Rokonomnak kéne, vett 2 80 as Samsungot, Raid tömb kész csak az XP telepítő nem ismeri fel őket.

(#796) edeleny válasza Chieftec (#795) üzenetére


edeleny
őstag

Az alaplapi CD-n kell Raid Drivernek lennie,azt kell az XP telepites elejen F6-al feltenni.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#797) edeleny


edeleny
őstag

Tudtok olyan progit,ami a gep energiafelhasznalasat meri,magyarul,hogy mennyit fogyaszt?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#798) bandi0


bandi0
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném segítségeteket/tanácsotokat kérni. Nemrég vettem egy Athlon64 3000+, A8N-E, 2x512 Mb RAM konfigot. (Nem tudom a ram pontosan milyen gyártótól származik, Inlineon cuccok vannak rajta) A probléma az, hogy a 2 ram nem hajlandó együtt működni. Már kipróbáltam minden variációt a slotok tekintetében, de nem vezetett eredményre, mindig fekete képernyős fagyhalál következik be egy idő után. Ha viszont csak az egyiküket rakom be akkor minden OK (ezt mindkettővel kipróbáltam), bből arra következtetek, hogy a RAMok rendben vannak. Van valami tippetek, mi idézheti elő és hogyan lehetne működésre bírni? Az alaplap lenne hibás?

Kösz!

KA

(#799) PodMAN


PodMAN
senior tag

Ha valaki ventilátor vételén töri a fejét, annak teljes szívemből ajánlom a Coolink (új?) X-Series venti családját. A múltkor vettem belőle 2db-ot (9cm, 1100RPM), mert mindösszesen 14dB-t írnak rá és valóban irtózatosan halk, gyakorlatilag teljesen kussban van. Most beraktam mindkettőt a házamba (Chieftec BG széria) és teljesen hangtalanul végzik dolgukat. A venti nélküli állapothoz képest 0 hangerő növekedés mellett a házban jóval hűvösebb lett.

http://www.coolink.com.tw/products/x9.php

(#800) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Valamelyik beta BIOS-ban már benne van a Creative X-Fi kártyák támogtása?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.