Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) martonx


martonx
veterán

Hi Mindenki!

Vannak újabb tuning eredményeim. 250 MHZ-s eredményeimet írom ide, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy a gép ''csak'' 248 MHZ-en stabil :DD

Tehát olvasás: 6367 írás: 1974 késleltetés: 44,5

A ram beállításaim: 2,5-6-4-3-22-24-6-2-1
Azért írtam le mindent, hátha segítek vele valakinek. Bios verzióm 1005.

Érdekesség, hogy a 22-24-6-on nem enged állítani az alaplap. Illetve állítani lehet, de mindig visszaállítódik ezekre az értékekre. Ez mitől lehet?:F

Én kérek elnézést!

(#702) edeleny válasza martonx (#701) üzenetére


edeleny
őstag

Cimbi lehetne szo rola,hogy mailba elküld az1005-ös biost,nekem is azzal jött ki,flassholas elött kimentettem,de aztan veletlenül elment a levesbe,sose tudni mikor lenne jo.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#703) martonx válasza edeleny (#702) üzenetére


martonx
veterán

Lehet róla szó, csak az a bibi, hogy azon a gépen még nincs net. Azért ha lementem, valahogy átküldöm neked.

Viszont akkor nem érdemes BIOST frissíteni? Többiek? Nektek mi lett a tuninggal a legújabb BIOS-sal?

Én kérek elnézést!

(#704) dudo válasza edeleny (#699) üzenetére


dudo
tag

Ezt úgy értem hogy az ide/atapi vezérlők alatt van 3db elsődleges ide csatorna és 3db másodlagos ide csatorna és még 3db szabványos kétcsatornás pci ide vezérlő.

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#705) dudo


dudo
tag

Itt egy kép a dologról ez természetes?
[kép]

[Szerkesztve]

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#706) Sabre válasza PodMAN (#697) üzenetére


Sabre
őstag

ahhhaaa,szóval egy cmos clear lehet a megoldás?
mert nekem ment a tuning majd fagyás után nem, lehet egy hosszabb cmos clear lesz nekem is a próba kedvéért.
az e6 venice proci legalább annyit fut mint a többi, mondom nekem 2550 azaz 8.5*300 nem a vége volt.....holnap kipróbálom ezt.

(#707) Sabre válasza martonx (#701) üzenetére


Sabre
őstag

1005 elég régi, 1008as stabil és szvsz lehet többet is kihozhatsz vele akár.

(#708) edeleny válasza dudo (#705) üzenetére


edeleny
őstag

En meg ilyet nem lattam,ez olyan,mintha mindent osszezagyvalt volna az XP,ezek kellenek,csak a megfelelö cimszo alatt.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#709) edeleny


edeleny
őstag

Egy erdekes kerdes,miutan latom batran jatszottok a szorzo allitassal,a CN'Q,az az energiagazdalkodas be van kapcsolva?Mert ha igen akkor az a fagyas oka,ugyan is az egy dolog,hogy elindul vele a vin.,majd a progi szepen leveszi a szorzot 4-6-ig,es vissza mar 9-11.-ig (procitol függö rakja),szoval ami elötte 8,5x300 volt,utana lehet hogy 10x300+ a kek halal.

[Szerkesztve]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#710) dudo válasza edeleny (#708) üzenetére


dudo
tag

Hát és akkor most mit tegyek?
mert ez egy új xp install és alapból igy rakta be ezeket a cucokat!

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#711) edeleny válasza martonx (#703) üzenetére


edeleny
őstag

Nekem most is az 1008-as van fenn,tök problema nelkül fut,csak ha valamiert ha megzakkanna,akkoer inkabb azt a Biost tennem vissza indulasnak ami rajra volt,nem a telepitö CD-n levo 1001-est.Az ASUS Update nevü progival par kattintassal ki lehet menteni,es ha jol emlekszem fel mega körül van.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#712) edeleny válasza dudo (#710) üzenetére


edeleny
őstag

Probald azt,hogy tavolitsd el mindet,ujrainditas utan az XP felteszi azt ami neki kell,majd a frissites menüvel meg lehet keresni a frissebb verzioju drivert,azt hiszem.Ebben en is bizonytalan vagyok,mert vinyot meg nem kapcsoltam igy le,de optikai driveokat mar sokszor,ott mindig vissza allt a rend.,illetve lett mar igy buheralva VGA.-is,plane mikor harom kartyat latott az istenadta,az egy helyett.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#713) dudo válasza edeleny (#712) üzenetére


dudo
tag

Nos kipróbáltam a másodlagos vezérőnél.
Letöröltem mindet csak azt hagytam meg amelyiken az íróm meg a dvd-m van, de visszarakta mindet az xp megint.
A biosban neked az s-ata vinyónál van olyan hogy extended drive?
Mert nekem ez auton van, ha kikapcsolom nem is látja az s-ata vinyót.
Windows telepítésnél te használtál kis lemezt vagy az xp egyből látta a vinyót?

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#714) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Csupa negatívum eddig ez a szar!!! 20 órát probálkoztam eddig vele! Win XP 32bit Satára nem megy fel (Samsung 200GB SATA2) pedig próbáltam jumperrel SATA1 ben is, másik SATA vezérlőn is, hiába teszem fel a gyári CD-ről floppyra kiírt drivert, hiába húzom ki az összes többi HDD-t; Szar a SATA vezérlő? PATAra is nagyon nehezen telepít: telepítés közben közli, hogy bizonyos fájlokat nem tud másolni (mintha olvashatatlan lenne a CD--de nem az, más rendszerben uezzel az olvasóval megy!) ezt a telepítés legelején is eljátsza ( a kék háttér előtt) majd amikor már számolja visszafele a perceket, akkor is.És persze minden telepítésnél más-más fájlokat nem tud olvasni. (Más olvasó, más lemez esetén uez) Lehet, hogy szar az IDE vezérlő is? Miután felmegy nagy nehezen a rendszer, akkor is újraindul néha magától. A 6.66 os chipset drivert nem hajlandó felrakni, a gyári hozzáadottat igen.
Ha telepítek egy prg-t (pl Neronál volt ilyen) már a csomagolásnál elakad, nem hajlandó telepíteni, de rá 2 percre már esetlegesen felmegy. Persze ebben sincs köszönet, eddig MINDEN cd írást elrontott.(kábel, lemez, író, prg6.6.0.16 jó).BIOS 1008-as (1005-el sem ment) Pont kifogtam egy hibásat, vagy ilyen használhatatlan mindegyik? És hogy viszem ezt vissza? Az üzlet majd biztos nagyokat néz és megállapítja, hogy minden OK
:(((

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#715) edeleny válasza dudo (#713) üzenetére


edeleny
őstag

Azt hiszem nekem is Auton van az a beallitas,en meg az IDE vinyora is hasznaltam a kislemezt,igy 14 perc alatt ment fel a vin.Erdekes,neha telepitesnel nalam is hianyol neha valami OLLEAC DLL-t,de ha ranyomom,hogy ujra akkor beveszi.Elöször nekem is kötözködött a SATA vinyoval,de aztan felment rendesen,de nekem az a vinyo most szervizbe van,mert valami hibat jelzett (szektor) több progi is,de mar elbizonytalanodtam ,hogy tenyleg a vinyo rossza e?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#716) zjuhasz válasza edeleny (#715) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

És, ha minden fenn van, akkor stabil a rendszer?

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#717) g@bo válasza zjuhasz (#714) üzenetére


g@bo
nagyúr

he megy 100 embernek, neked nem, azt mit jelenthet?
azért nem problémás ez a lap, mint ahogy vázolod.

(#718) zjuhasz válasza g@bo (#717) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Vajon mit ronthattam el szerinted? Eddig azért egy Windowst fel tudtam rakni... Segíts kérlek, a jobbtól tudok csak tanulni!

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#719) Sabre válasza PodMAN (#697) üzenetére


Sabre
őstag

anandtech forumba irták hogy rakjak floppyt a gépbe és akkor menni fog a tuning....
és nem irtam hogy nincs és ráhibázott srác akinek uilyen lapja meg procija van...
megeszem a kalapom ha belerakok este egy floppyt és menni fog.:O

(#720) edeleny válasza zjuhasz (#716) üzenetére


edeleny
őstag

Most rettenetesen stabil,gyors es megbizhato,nekem 220 (Automata ) FSB-n jönnek azok az eredmenyek amiket itt lentebb irtak joval magasabb orajelen.Most nincs idöm,de van egy gondolatom,majd este megosztom veletek.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#721) anulu válasza zjuhasz (#718) üzenetére


anulu
félisten

memtest86-ot futtattál? nagyon RAM hiba gyanús a dolog!

amúgy meg a SATA vinyót kezeli rendesen SATA2-nek, azt ne pakold át SATA1-re.

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#722) zjuhasz válasza anulu (#721) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

RAM? Erre nem gondoltam még, de akkor megnézem. Az előző konfigomban 2 napja még működtek, lehet, hogy ez a lap nem szereti őket?
Köszönöm az ötletet.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#723) anulu válasza zjuhasz (#722) üzenetére


anulu
félisten

milyen chipesek, és milyen magos a procid? Winchester + Hynix-el szoktak gondok lenni, illetve a KingMax HC-k közül sem szereti mindegyiket. tapasztalat szerint Infineonokkal és Samsungokkal nincs gond.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#724) zjuhasz válasza anulu (#723) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Samsung 2*256MB PC3200(mondjuk elég régiek, de eddig mentek, E6-os Venice a proci...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#725) anulu válasza zjuhasz (#724) üzenetére


anulu
félisten

khmmmm... érdekes. próbáld meg a másik 2 slotban... :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#726) #67688960 válasza zjuhasz (#714) üzenetére


#67688960
törölt tag

Nekem megy a sata1, és a sata2 is most épp van a gépbe, (mert átraktam ezt-azt) egy;Maxtor4D060H3(pata), egy;SamsungSP0812C(sata1), és egy SamsungSP2004C(sata2), ja és egy dvdrw, winxp32bit alatt 6.65-el

(#727) #67688960 válasza anulu (#721) üzenetére


#67688960
törölt tag

Miért ne?:F

(#728) edeleny


edeleny
őstag

Elöször az en kalvariam.A boltban,az elözetes egyeztetesek utan sem raktak nekem össze a gepet,majd nemi rabeszeles utan a fontosabbik felet megis,igy hatalmas megkönnyebbüles volt,mikor bekapcsolva elsöre minden müködött ezerrel.Ket teljesen egyforma maxtor 80-as vinyom volt,sokaig gondolkoztam,hogy RAID-ba kötöm öket,de vegül is eladtam,es jött egy 120-as SATA-s,es vele a gond,elöször,semmi nem hajlando formazni,majd nem fegy fel a Win,majd miutan felmegy hibas,illetve hianyol dolgokat,de a legszebb az volt,hogy a nagyobbik particiot 6,5 ora alatt sem volt hajlando megformazni a win,a rairt kb. 30 giga felet soha többe nem volt hajlando visszaolvasni,szoval elöjött mindaz amit itt irtatok a vinyo viszontagsagokrol,majd elunva a dolgot visszavittem a boltba,most varom az redmenyt,hibas,vagy nem,cserelik gariba,vagy nem.Hozza teszem több progi is szektorhibat jelzett.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#729) edeleny


edeleny
őstag

Szoval,ha egy win nem jol megy fel,en nem vagyok szivbajos abban a pillanatban gyüröm ujra.A masodik telepitesem ugy volt,hogy nem huztam le az IDE kabelt fel allt a win. indulasnal valaszthattam melyiket akarom inditani,ez neke nem tetszett.Ujra,kabel lehuz,win. telepit gyorsformazas,maradt a valaszthatosag (egy vinyoval,azon egy szüz XP-vel),uj telepites,teljes formazas,maradt a valazthatosag,ismet telepit ismet formaz,semmi nem valtozott,vagy hetszer gyürtem ujra,vegül az hozott megoldast,hogy:Peljes formazas FAT32-be,telepites utana megszakit,es teljes formazas NTFS-be,na akkor mar elfelejtett mindent.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#730) edeleny


edeleny
őstag

Szoval a gondolatom az,hogy igen csak ugy nez ki,hogy hiaba telepoitek en uj op. rendszert,valamiert a lap emlekszik az elözöre,illetve nem valamiert,szinte egy egesz sor progit hasznalunk,ami win. alol vezerli a BIOS-t,szerintem valahol a lap,vagy a BIOS szepen tarol adatokat a Vinyorol illetve a rajta levö win.-röl,es hiaba telepitek en uj OS.-t ö ezt nem hajlando elflejteni,es ezeknek az adatoknak a kavarodasa okozhat nagyon sok problemat.Nekem is volt olyan BIOS frissites,hogy megtartotta a beallitasaimat,amit elmeléetileg nem volna szabad neki.Mondom ez csak elmelet,nem tudom biztosan ez keseriti e sokak eletet,mindenesetre,meger egy probat azoknak akik nem birnak a win.-el,hogy ugy telepitik ujra a rendszert,hogy elötte elfelejtetnek a BIOS.al mindent.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#731) martonx válasza edeleny (#730) üzenetére


martonx
veterán

Ehhez kapcsolódva.

Tegnap frissítettem 1008-as BIOSra és tényleg benne maradtak a tuning beállításaim az újban. Pedig előtte mindent szépen kiírogattam papírra, aztán meg csak lestem, hogy nem kell újra beállítani. :C

Én kérek elnézést!

(#732) edeleny válasza martonx (#731) üzenetére


edeleny
őstag

Amikor az ASUS Update-böl frissitettem azt hiszem kitörölte a beallitasokat,mikor kiirtam lemezre,es bootolaskor egyböl Alt+F2 akkor meghagyta,vagy forditva,de ez igy nem jo,ugy latszik a hagyomanyos flopy.-s frissites a jo modszer.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#733) anulu válasza edeleny (#732) üzenetére


anulu
félisten

én is ASUS Update-tel frissítek. floppy meghajtóm évek óta nincs is :) nálam szépen törli a CMOS-t, és ez jó! nagyon útálnám, ha vmi benne ragadna, és mondjuk az új BIOS már közel sem úgy kezeli, és emiatt bughalmaz lenne a gépemből egy időre. addig legalábbis igen, ameddig manual nem lövöm ki a CMOS-t.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#734) zjuhasz válasza edeleny (#729) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Mondjuk, ha más probléma nincs, akkor a bootmenü miatt sztem nem érdemes újrarakni, én inkább simán kitörlöm a boot.ini-ből a nem kívánt sort.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#735) agitator


agitator
csendes tag

Valami azt súgja, hogy az ASUS nem dobott nagyot ezzel az alaplappal :D
Én újrahúztam a gépet hétvégén, SP2-es Win+6.66 nv driver+78.01 vga driver, és most LEKOPOGOM, de nem fagyott, pedig meghajtottam a CoD2 demójával is, meg még egy pár másik játékkal is. Nem tettem vissza a Panda Antivírus-t sem, mert a múltkor kinyírta a windowsomat.
Egyre inkább úgy érzem, hogy érthetetlen dolgok történnek ezzel a géppel:(

(#736) PodMAN válasza Sabre (#719) üzenetére


PodMAN
senior tag

Sabre,

:DDD A dolog szépsége, hogy nekem sincs floppydrive-om (már évek óta nem használom) :) Ha tényleg ez a megoldás, hát elküldöm ASUSékat a sunyiba :)

(#737) martonx


martonx
veterán

Szerintem meg nemcsak az ASUS bonyolítja jól meg a dolgokat.
Ahogy nőnek a felhasználói elvárások, és lesznek egyre gyorsabbak, bonyolultabbak a rendszerek, úgy lesz egyre nagyobb bug halmaz egy-egy kiadott alaplap. Legalábbis AMD-NFORCE részen, intel vonalat annyira nem ismerem.

Emlékszem milyen gyerekjáték volt egy régi athlonos rendszerre vin98SE-t feltenni, de ha azt vesszük nem is tudott semmit, legalábbis nem lehetett szabályozni mindeféle ventillátort, mert proci órajelet, meg mindezt windows alól.
Akkoriban a tuning abból állt, hogy emeled az FSB-t. Most hány paramétert is lehet állítani???

Most persze mindent meg tudsz csinálni, csak épp előtte napokig manualt olvasol, meg többször nekifutsz. Erre mondják sokan, hogy jelenleg technikai zsákutcába tartunk.

Én kérek elnézést!

(#738) anulu válasza martonx (#737) üzenetére


anulu
félisten

valóban. minél bonyolultabb a cucc, annál több helyen romolhat el.

azért a régi AMD ThunderBird-ökkel is lehetett trükközni :D emlékszem még az L1 híd grafitozásra :DDD jó volt. anno a tuningot sokkal jobban élveztem, mint manapság, amikor már amit csak lehet, BIOS-ból nyomja az ember. érdemes egy DFI nF4 lap BIOS-ába beletekinteni... :U

vagy manual-t olvasol, vagy sz*psz, mint a torkos. én az utóbbit szoktam választani. manualhoz nincs türelmem, valamint, ha egyszer magamtól rájöttem valamire, akkor arra az esetek nagy többségében később is szoktam emlékezni :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#739) Peat;)


Peat;)
veterán

Memória dologban lenne 1-2 kérdésem: 3 darab modulom van 3*256(így maradt meg előző rendszerből) 400mhz-esek, 2 noname samsung +1 kingmax olcsóbbik fajta. A memtestet lefuttattam 2 óráig kb nem hibázott semmit. Szóval a lap elviseli őket, de a memóriák biztos nem bírnak vmi sokat:/
A probléma:1. 3 ram nem megy sehogy duálban ugye? hülye kérdésnek látszik de a régi lapomban(epox 8rda3+)-ban ment a 3 duálba..sebességen is látszódott, akkor lehet itt is megy valahogy?
2. A HTT mekkora legyen? 2x-en van, az igazság az azt se tom hogy mi ez
:B (belső memvezérlő talán? passzz)
3. 3000/1000 körüli a memória olvasás írás ez elég gyenge, pont fele annak amiket sokan írtatok, az miatt mert nincs duálom? nf2-nél nem sokat számított itt már tényleg 2x a sebesség? vagy vmit én baszok el és nekem is kéne hoznia az 5-6k/2k-s értéket?

Az időzítésekkel játszadozzak vagy a 3 darab memóriánál buktam el a dolgot?

köszi

(#740) Matthew


Matthew
senior tag

Helló mindenki!

Problémám támadt a rendszeremmel. Vettem egy Asus A8N-E lapot és tettem bele 2db 80GB-os sata vinyót. A bios-ban engedélyeztem a raid-et, megcsináltam a stripe-olt raid tömböt is. Az xp telepítésnél ugye F6-ot kell nyomni ebben az esetben és beolvassa automatikusan a raid vezérlőt. Eddig minden oké, amikor viszont kéri, hogy válasszam ki melyik partícióra akarom feltenni, akkor külön külön mutatja a két vinyót. Ha az aelsőt kiválasztom akkor azt írja ki, hogy nem megfelelő windows partíció stb. Utána kiválasztom a másikat, úgy már elkezdi formázni és telepíteni de még mindig 80GB-nak írja ki. Amikor felmásolja a file-okat van egy újraindítás ugye. Ezután viszont tölt egy kicsit és újraindul megint...
Próbáltam csökkentett módban is de akkor meg asszem a vga440.sys file-nál abbamarad a töltés és ismét újraindul.
Ez miért lehet??
Mindjárt felteszem egy sima vinyóra az xp-t, meglátjuk azzal mit kezd, de ha valakinek van valami 5lete, szívesen fogadnám.

Ja és szerintem nem valószínű de nem lehet gond az, hogy a tápom 20 pin-es, a lap meg 24? Nem használtam semmilyen átalakítót, csak simán rádugtam.

Sürge lenne, segítsetek légysziiii!

(#741) Matthew válasza Matthew (#740) üzenetére


Matthew
senior tag

Lefuttattam egy memtestet is, hibátlan. A sima pata vinyóra gond nélkül felmegy az xp, legalábbis eddig úgy néz ki. Nem indult újra.
Akkor mi lehet a problema?

(#742) Matthew


Matthew
senior tag

Na úgy néz ki sikerül, a gond az volt, hogy a raid vezérlő floppy lemezét nem ebben az alaplapban csináltam és a másik lapban nem ajánlotta fel a drivers fülön belül ennek a telepítését így manuálisan megkerestem a cd-n a makedisk.exe file-t (asszem ez a neve).
Most már egyben látta a 2 vinyót a telepítő, remélem továbbjutok.
Viszont a file-ok másolásánál amikor már szerintem csak a cd-ről kéne másolni, a floppy-t tekeri és azt írja ki, hogy nem találja az nvraid.cat utána meg az nvata.cat fájlokat, kihagyattam vele, remélem nem kellenek.

(#743) martonx


martonx
veterán

Kérdés:

CrystalCPUID-ről ki tud valamit? Most töltöttem le, megéri vajon feltenni? Tud valamivel többet, mint a ''sima'' cool n quiet?
Ezzel tuningolni lehet? Van értelme?

Én kérek elnézést!

(#744) Sol@


Sol@
tag

Hali!
1 BATÁR fontos kérdés!! A chipset hűtő mennyire hangos???
mondjuk 1 heatpipes vga mellett mennyire hallhato?

(#745) Peat;) válasza Sol@ (#744) üzenetére


Peat;)
veterán

Elég hangos sajnos.

(#746) Sol@ válasza Peat;) (#745) üzenetére


Sol@
tag

Ettől az 1 től féltem megmondom őszintén pedig jól felszerelt és nem is drága...
esetleg hasonló árú más márkáju lapot nem tudtok ajánlani?
(nem nekem kell és kituggya lehet hogy kell neki firewire a chaintechen pedig nincs pedig az lenne nekik a best buy...)

(#747) PodMAN


PodMAN
senior tag

És végül a történetem vége happy-end:

Megelégeltem a szopást és visszavittem a lapot a nagykerbe. Szónélkül kicserélték. Az új lapban zokszó nélkül viszi a procc a 2400MHz-et első próbára 1,435 volton ... atomstabilan.

u.i.: Mennyire fontos, hogy 1008-as BIOSt tegyek fel? Mert gyárilag most ezen 1006-os van és szépen működik.

(#748) Peat;) válasza PodMAN (#747) üzenetére


Peat;)
veterán

Nekem 1005 van és jól megy, mivel 1008-al ennyi szívás volt én megvárom a következőt, neked is ezt tanácsolom.
Egy apró megjegyzés: az alaplapon a ram fogalalatoknál van egy kondi teljesen a sarkon...ahogy húztam a tápkábelt majdnem leszedte..hogy lehetnek ennyire hülyék hogy ilyen érzékeny alkatrészt oda terveznek?! Ha a cd-re dugok egy kábelt és nem figyelek akkor is simán leverhetném..

(#749) edeleny válasza Matthew (#742) üzenetére


edeleny
őstag

Bar en csak a SATA vezerlöt tetettem fel a kis lemezröl,de ezt a navat.cat-ot nekem is hianyolta,igaz kesöbb mar nem. Nekem a chip huto eleg halk,.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#750) edeleny válasza Peat;) (#739) üzenetére


edeleny
őstag

Haat,3 dolgot parba rakni elegge nehez,de legalabb is gazos dolog,a regebbi lapoknal is volt valami dual fele,de itt igazi ket csatornas vezerlö van,probald ki hogy csak ket memot teszel bele,es ugy mit mutat.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.