Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Broome válasza Bandi 18 (#200) üzenetére


Broome
csendes tag

Köszi! Megnézem.

--=Ha megnövök, meghálálom=--

(#202) Talas


Talas
tag

1009-es beta biosról van valakinek infója? láttam az asus honlapján, de hogy miket javítanak benne azt nem írták le. Gondolom majd a végleges verziónál.

(#203) edeleny


edeleny
őstag

Ugyan ezt akartam kerdezni en is,mar regen fenn van,de semmi mas infot nem talaltam rola.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#204) Talas


Talas
tag

egy UP az othoni gépemre is

(#205) agitator


agitator
csendes tag

Folytatódik a vesszőfutásom srácok!
Win-t újra kellett húzni, mert kiírta folyton, hogy a memóriaterület nem írható, és újraindult. Feltettem az egész cuccot újra, aztán gondoltam a memória vacakol, leveszem 333mhz-re. Levettem, és el se indult a gép.
A kérdés az, hogy én állítok-e be rosszul vmit (BIOS-ban most minden default), vagy a memória rossz-e, vagy az alaplap nem szeret bizonyos memóriákat. A mem egyébként Kingston ValueRAM, 2x512 dobozos verzió. Garis, tehát a csere megoldható, vagy tudok szerezni 2x512 TwinMos-t. Valami memtest progival essek neki esetleg?
HELP! :O

(#206) Mlacee válasza agitator (#205) üzenetére


Mlacee
tag

Memetestet mindenképp ajánlom. Főleg ilyen esetben,ártani biztos nem árthat..

Will work for FSB!

(#207) edeleny válasza Mlacee (#206) üzenetére


edeleny
őstag

Ha van memteszt progid mindenkepp ajanlom,ugy latom a RAM-okkal van a legtöbb gond,egy masik topicban is a parbavalogatott ramokra panaszkodnak.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#208) Mlacee válasza edeleny (#207) üzenetére


Mlacee
tag

Pedig az ember épp azért veszi őket,hogy működjenek együtt....

Will work for FSB!

(#209) agitator


agitator
csendes tag

Jó, csak az bosszant, hogy még nem is valami noname cuccot vettem, hanem tényleg Kingston, és egyszerűen nem megy. Ma rányomom a memtest-et. Van erre valami spec program, amit be kell szerezni?

(#210) #67688960 válasza agitator (#209) üzenetére


#67688960
törölt tag

Bővebben: link

Mindegy milyen márkás a cucc, ha rosszul tárolják(szállítják), tönkremehet.
Ja, és a proci kezeli a ramokat.

[Szerkesztve]

(#211) agitator


agitator
csendes tag

Oké, tesztelek, aztán az eredményről majd írok, ha nem hal meg a gép :DD

(#212) #67688960 válasza agitator (#209) üzenetére


#67688960
törölt tag

Bővebben: link
Bővebben: link
Azt azért hozzáteszem, hogy nekem noname samsung chipes két darab 512MB-s kétoldalas (32MB×16) van, és jól kezeli(a venis magos procim).

[Szerkesztve]

(#213) #67688960 válasza #67688960 (#212) üzenetére


#67688960
törölt tag

:Y
nem venis, hanem venice :B

(#214) agitator


agitator
csendes tag

5ször végignyomtam a memtestet, nem talált semmi hibát. Innentől fogalmam sincs, hogy mi lehet a gép gondja, nekiállok rajta lenyomni 3DMark-ot, meg minden ilyesmit.
Amúgy ezt írta a memóriáról: RAM 201Mhz (DDR402); ECC Disabled; CAS 3-3-3-8; Dual Channel 128 bit.
Akinek ötlete van ezek után, hogy mitől áll le random mód a gépem úgy, hogy a ventik meg az alaplap megy tovább, az mondja el. Aki nyer, annak fizetek 10 üveg sört, amit ő válszthat ki :)

(#215) #67688960 válasza agitator (#214) üzenetére


#67688960
törölt tag

Nekem akkor áll le úgy a gépen amikor készenlétbe teszem.:))
Ha legközelebb leáll a géped, nyomd meg a power gombot.
Én arra tippelek, hogy vagy valami készenlétbe teszi, vagy egy progi, vagy a billentyűzet szar, esetleg állítsd át úgy a win-t, hogy kérdezzen(altatás helyett).

[Szerkesztve]

(#216) Mlacee válasza agitator (#214) üzenetére


Mlacee
tag

táp nem lehet gyanús?

szerintem random nem tudja megküldenikellő kakaóval...legalábbis a leállás erre utal..
procira eressz Prime-ot...lehet az is a ludas..

Will work for FSB!

(#217) ati888


ati888
senior tag

hi

én is most rakok össze egy ilyen alaplapos gépet, de mielőtt beteszem a házba lecserélem a chipset hűtőjét. vettem egy kék zalman-t, de nem kaptam rá normális ventilátort. ti milyet tudtok ajánlani rá?

a tapasztalatokat természetesen majd megosztom veletek. egy baja azért már volt. a vga (ami szintén asus termék!) vége beleér a lapon 4 db. kis kondiba, el kellett hajlítanom egyet, remélem jó lesz.

köszi.

ati.

(#218) edeleny


edeleny
őstag

Ja a VGA,en az 1-es memo slotot nem tudom kinyitni miatta,de igazan nem akarom en azt bojgatni.Gondolkozom a leallasokon,de egyenlore dusztom sincs mi lehet az oka.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#219) #67688960 válasza ati888 (#217) üzenetére


#67688960
törölt tag

Hát, ajánlom magamat :DD .
Felszerkesztettem a (meztelen)gyári ventillátort, és leszabályoztam egy Fan Mate 2-vel.
Bővebben: link
Bővebben: link


[Szerkesztve]

(#220) ati888 válasza #67688960 (#219) üzenetére


ati888
senior tag

nem tudom az rámegy-e, az 6cm-es. már megvettem a kék zalman-t, csak nem kaptam rá 5-6 cm-es ventit. majd holnap

(#221) agitator


agitator
csendes tag

Már a cipellőm tele ezzel az egésszel! Átnézem a win beállításokat, és az összes létező tesztprogramot lefuttatom. A tápot azért nem tartom valószínűnek, mert vadiúj 400w-os chieftech, és magán az alaplapon megy minden, csak épp nem megy át a cucc a monitorra-billre-egérre. Most azt fogom csinálni, hogy visszateszem a régi billentyűzetemet, de nem látok sok esélyt a gyógyulásra. Lehet ebből alaplapcsere lesz.

(#222) ati888 válasza agitator (#221) üzenetére


ati888
senior tag

ha írhatok ilyet, próbáld meg az oldman.ini.hu fórumám, de ott várhatsz egy fél napot míg válaszolnak, de ott sok okos van.

(#223) Newyorker


Newyorker
addikt

Melyiket érdemes megvenni?:
Asus A8N-E
ABIT AN8 ULTRA

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#224) edeleny válasza Newyorker (#223) üzenetére


edeleny
őstag

Szivesen ajanlanam barmelyiket,de mivel nekem csak az egyik van ,igy nem tudom milyen a masik. Az 1009 Beta BIOS-t feltette valaki?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#225) Talas válasza agitator (#221) üzenetére


Talas
tag

Memóriákat rakd 2T-re próbaként.
Asus probe-t rakd fel az install lemezről és kezd el monitorozni a History beállításnál, azzal a tápot kizárhatod nagy eséllyel, legalábbis fesz problémákat megmutatja.

Amúgy próbáld meg 1 rammal, felváltva aztán másikkal.

[Szerkesztve]

(#226) Alvin_ti4200 válasza Newyorker (#223) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem van/volt mind a kettő, én az Asus-t ajánlom, de az Abit is legalább ugyanolyan jó vétel, főleg a hangkártyája miatt.

(#227) nRu3 válasza Newyorker (#223) üzenetére


nRu3
addikt

Az asus lassabb és kevesebb a széria hibás lapjai, az abit viszont ha jó akkor a lap elég gyors és atom stabil.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#228) agitator válasza Talas (#225) üzenetére


agitator
csendes tag

OKé, most holnap beállítom máshogy a memóriákat. Ha bejön, akkor mennek a sörök :U

(#229) c*


c*
aktív tag

Hi

van egy ilyen lapom de meg proci hianya miatt nem sikerult beuzemelnem , szoval latom sokan panaszkodtak a NB coolerre ha le akarnom cserelni mi most a legjobb megoldas ra? illetve ki milyen coolerrel hasznalja?

(#230) c*


c*
aktív tag

marmint CPU coolerrel illetve hasznalja e valaki SAPHIRE 9600XT vel

(#231) agitator


agitator
csendes tag

Ma benyomtam reggel a gépet, és mire elolvastam volna a sporthíreket, megint meghalt. Pedig nem is volt terhelve. Egyre tutibb, hogy valami windows gond lehet a háttérben.

(#232) ypchert


ypchert
csendes tag

Sziasztok

szandekszom ilyen lapot venni es utannaneztem de nem ertek annyira hozza szoval ebbe a lapba is siman belemennek az agp s vga k ugye mert kulon nem irjak h AGP sin van csak PCI sineket irnak. . es milyen eszaki hid hutot vegyek ? :))
koszonom

(#233) Haok


Haok
tag

Pontosan én is ezt kérdezném, van ezen AGP ? Mert olvastam egy tesztet , nem nagyon írnak róla....

---===Győzelem a fontos, és ahhoz kell a részvét....Görbüljön a BOT===---

(#234) #67688960


#67688960
törölt tag

Nincs AGP, az új fajta PCI-E slot van.

'' PCI Express architektúra
A PCI Express a legújabb I/O összekapcsoló technológia, ami felváltja a meglévő PCI interface-t. 4x gyorsabb busz sávszélességgel mint az AGP 8X interface, a PCI Express x16 bus mint a AGP 8X-nél sokkal jobban működik olyan alkalmazásokban, mint a 3D játék. A PCI Express x1 kiemelkedő 500MB/s sávszélességével is felülmúlja a PCI interface-t. A gyors sebességű PCI Express interface új használatokat nyújt az asztali PC-knek, mint pl. Gigabit LAN, 1394b, és gyors sebességű RAID rendszerek.''
Bővebben: link

(#235) agitator


agitator
csendes tag

Lehet hogy megvan a probléma nyitja, kérném a mogulok véleményét!
Átállítottam a memóriát, és kikapcsoltam a Cool and Quit-et a BIOS-ban. Elmentettem e beállításokat, újraindítottam. Ugyanúgy megfagyott egy idő után játék alatt. Visszamegyek a biosba, és az összes általam eszközölt beállítás eltűnt, vagyis a Cool and Quiet be volt nyomva, a memória meg AUTO beállításon volt.
Szerintetek cseréljem a lapot egy Gigabyte-ra??? :P

(#236) #67688960 válasza agitator (#235) üzenetére


#67688960
törölt tag

Én azért megpróbálnék egy cmos-cleart.
Meg talán egy bios frissítést(nem win alatt).
A Gigabyte-s lapokról elég vegyes dolgokat hallottam, amúgy az elején azt akartam venni.


[Szerkesztve]

(#237) coccolino


coccolino
aktív tag

szerintem nagyon jo lap lett
kicsit elment a kedvem az asustol mikor meg cusl-2-ben hasznaltma intel procit, de ez a lap azert ravilagitott, hogy zsir marka meg mindig
jol lehet huzni benne a procit, a ramok is eleg stabilan vannak vele, jol neznek ki a fekete kabelei, 2 ev garancia, es asus minoseg

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#238) Haok


Haok
tag

Csak akkor ezekxerint ha veszek egy ilyen deszkát, a radeon 9800 pro AGP s kártyámat nemtom benne használni?

[Szerkesztve]

---===Győzelem a fontos, és ahhoz kell a részvét....Görbüljön a BOT===---

(#239) Metamorfózis válasza Haok (#238) üzenetére


Metamorfózis
tag

Hát nem fogod tudni használni a radeont.DE sztem el tudod adni még jó árban ,és ha még ráteszel egy kicsit tudsz venni 6600GT-t vagy x800GT-t.Nézz körül itt a hardwerpiacon mit adnak egy 9800pro-ért.

[Szerkesztve]

Egy embernek három feladata van: Megszületni - Meghalni, és közben Élni egy jót

(#240) agitator válasza #67688960 (#236) üzenetére


agitator
csendes tag

Végignyomtam egy 3D Mark 03-at is, gondoltam hátha a videókártya vagy valami, de az összes teszt szépen, símán lefutott, és nem volt semmi fennakadás. Innentől passz, marad az alaplap cseréje szerintem. Olyan CMOS clear-t hogyan kell csinálni?

(#241) #67688960 válasza agitator (#240) üzenetére


#67688960
törölt tag

A lap manual-jában benne van(35.old.) 1.9

Az elem mellett van CLRTC jumper
-kapcsold ki, és teljesen áramtalanítsd a gépet(konnektorból mindent kihúz)
-vedd ki az elemet
-a jumpert tedd át 2-3 állásba, várj 10 másodpercet, majd tedd vissza 1-2 állásba
-tedd vissza az elemet
-helyezd áram alá a gépet(konnektorba visszadugos), és kapcsold be
-indításnál nyomd a del-t, és állítsd be a BIOS-t(én elösször nyomok egy default-ot, aztán f10-el ki, újraindulásnál(után) belépek megint és csak akkor állítgatok)

(#242) coccolino válasza agitator (#240) üzenetére


coccolino
aktív tag

a game port jumper es az elem kozott van egy 3 fogu jumper, az elemhez kozelebb van az 1-es, azaz onnan kezdodik a szamozas 1-2-3
kikapcsolod a gepet, kihuzod a dugot a tapbol, es az 1-2 rol, amin alapon van, atrakod a 2-3-ra egy 5 mp-re
utanna vissza az 1-2-re

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#243) desolator


desolator
senior tag

Nekem a ramokkal van gond ennél a lapnál. Az előző lapom egy K8N volt ott hiba nélkül tudtam használni az 512-es és a 2*256 ramomat, de ennél a lapnál ha mind a három bennt van 768-nál többet nem hajlandó felismerni, ha bennt hagyom az egyik 256-ost meg az 512-est akkor meg csak összesen 512-őt ír ki. Ha a két 256-ost hagyom bennt akkor is 512-őt ír. Azt hallottam hogy a winchester magos A64 procim (3200+) okozza a problémát és ha két 512-es modult rakok bele akkor fogja végre látni 1GB-nak. Igaz ez? vagy mi a megoldás?
ja, és boccs ha már volt ilyen kérdés.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#244) coccolino válasza desolator (#243) üzenetére


coccolino
aktív tag

kerdezd meg az a64 klubban, ott szerintem meg tudjak mondani

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#245) desolator válasza coccolino (#244) üzenetére


desolator
senior tag

ok, megpróbálom ott is.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#246) Cs@@bi


Cs@@bi
tag

Hello!

Nekem lenne egy kérdésem. Bios frissitéssel kapcsolatban, hogy hogy is van ez? Valóban kell bios-t frissiteni ha Venice magos procit rakok bele? Eredetileg hanyas bios-sal szállítják?

The New Sony Xperia Z1c

(#247) coccolino válasza Cs@@bi (#246) üzenetére


coccolino
aktív tag

az attol fugg mikor vetted
1006al vettem a mostanit, gondolom vannak regebbiek, talan ujabbak is
most venice magos proci van benne, 1006 ugyan ugy felismerte mint 1008

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#248) Cs@@bi válasza coccolino (#247) üzenetére


Cs@@bi
tag

még nem vettem meg, most fogom, csak gondoltam már informálodok egy kicsit :)
szóval akkor semmi abraka-dabra, csak egyből mehet rá a win?

The New Sony Xperia Z1c

(#249) edeleny válasza desolator (#243) üzenetére


edeleny
őstag

Epp ez a Venice es a Winchester magos procik fö külömbsege,ez utobbi csak 2 db. memot kepes ertelmesen kezelni,mig a Venice 4-et is akar.Nekem 1005-ösel jött ki es mar az is ismerte a Venicet.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#250) desolator válasza edeleny (#249) üzenetére


desolator
senior tag

Nem értem, hogy lehet így elcseszni egy procit, na mindegy úgy tűnik kénytelen vagyok akkor cserélni a 2*256-ot egy 512-re.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.