Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Chieftec válasza robisz (#1999) üzenetére


Chieftec
őstag

Devagány az a Zalman. :D :D :D :Y

(#2002) edeleny válasza robisz (#1995) üzenetére


edeleny
őstag

Az Everest,es a Bios is 3 hömersegletet mutat,pedig a lapon 4 hödioda van,legalabb is az MBM5 szerint,igaz az se nagyon kuszik 43 fok föle.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#2003) robisz válasza éN79 (#2000) üzenetére


robisz
senior tag

Én nem biztatlak semmire... de az a venti tuti jót tesz neki...
Szerencsére a 6600gt + vf700-al nincs ilyen probléma... én azzal hűtöm a kék zalmant.

(#2004) Vigneau válasza robisz (#1999) üzenetére


Vigneau
félisten

Minden elismerésem. :R A leleményességnek nincs határa. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2005) Gerr® válasza robisz (#1996) üzenetére


Gerr®
tag

Úgy van! :O
MSIben, ASrockban tökéletesen müködtek......... :O :O :O :O

Video meliora, proboque, deteriora sequor.

(#2006) Gerr® válasza Gerr® (#2005) üzenetére


Gerr®
tag

Nem úgy volt....hülye vagyok. :B
Köszi Robisz!!!!!! :R

Video meliora, proboque, deteriora sequor.

(#2007) ZerOpOint válasza shuttle (#1975) üzenetére


ZerOpOint
csendes tag

Hát bárhogy áliitom a BIOST sehogy nem jó, a procit nem teszteltem, az Everest FPU JUlia és Mandel teszt akkor is gyengén muzsikál, amúgy meg valszín az alaplappal lesz valami gyík ,mert reggel még be tudtam kapcsolni ,most pedig fél órába tellet életet lehelni belé. De sebaj mert péntekre jön az új deszka :DDD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Ne hazudj és semmire sem kell emlékezned ! :)

(#2008) Csaba....


Csaba....
senior tag

Az Asus chipsetjének lehet valahogy több feszt adni??? :F

(#2009) krys1978


krys1978
tag

Hi all!

Vettem én is egy ASUS A8N-E rev 2.00-ás lapot. Eddig tetszik, bár még nem nagyon volt időm tesztelgetni. A C&Q nálam valami miatt nem megy. BIOS-ban bekapcsolva, procidriver felinstallálva, minimális energiagazdálkodás kiválasztva. Mit felejtettem el beállítani/felinstallálni? :F A proci egy CG-s Venice 3200+. De a legújabb CPU-Z nem ismeri fel. Annyira új lenne ez a prockó? A CPU-Z és az ASUS cool&quiet nevü progija is azt mondja, hogy az órajel 2000MHz, hiába várok vele akár fél órát is. :( Olvastam valahol, hogy a C&Q csak a gyári AMD ventivel megy. Én azt fel sem pakoltam, hanem mindjárt csatasorba állítottam egy ZALMAN-t. Ez lenne a baj? Bocs a sok kérdésért, de eddig inteles voltam és most váltottam AMD-re. A gép többi része: 2X512MB KINGMAX HC 500MHz RAM, ASUS X800GTO 250MB. De gondolom ezeknek a C&Q-hoz semmi közük.

ÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ...... Izé! Semmi nem jut eszembe...

(#2010) Tsunami73 válasza éN79 (#2000) üzenetére


Tsunami73
tag

Én így oldottam meg az A8n-sli deluxom[link].Szerintem ugyan az a konstrukció.[link] :Y

(#2011) robisz válasza krys1978 (#2009) üzenetére


robisz
senior tag

Próbáld meg minden driverből a legfrissebbet feltenni (nforce4-ből is)
Nálam megy pedig nem gyári hűtőm van....

(#2012) krys1978 válasza robisz (#2011) üzenetére


krys1978
tag

AMD driverből a legújabb van fent 1.2.2.2 Az nforce4-es drivert nem tudom melyik van fent, azt majd megnézem. Te melyik szoftverrel ellenőrzöd, hogy tényleg müxik-e a C&Q? Köszi!

ÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ...... Izé! Semmi nem jut eszembe...

(#2013) Mr_Vercetti válasza krys1978 (#2009) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Valószinüleg nem ismeri a driver a procidat.

Keress frissebb drivert.

(Mod: Ja már írták is :) )

[Szerkesztve]

(#2014) shuttle válasza ZerOpOint (#2007) üzenetére


shuttle
tag

Jaja ! Akkor vidd vissza !

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#2015) DonManó


DonManó
tag

hol is van az a jumper amivel el lehet érni h ne világítson az optikai egerem?
akkor működik ez ha USB-s az egerem?
Köszi!

Viva España

(#2016) éN79 válasza Tsunami73 (#2010) üzenetére


éN79
addikt

Köszönöm! Ez milyen ventilláta? Szép nagyon, nekem is szereznem kell egy ilyet a biztonság kedvéért. Ezen reszelgettél, és mit kellett ha igen? Fordulatszám, hangorkán?
WOW! :C

(#2017) Tsunami73 válasza éN79 (#2016) üzenetére


Tsunami73
tag

Én az evercool VC-RF et használom ,ez 2500 pénzbe került.4800rpm
Ha megfigyeled bejelöltem,pirossal [link]hogy mit igazítottam a felfogatás mellett a bordán,hogy ne legyen túl közel ahoz a kis (réz tekercses alkatrészhez),tűreszelővel egy kicsit kireszeltem az oldalából.A felfogatás furattávolságán pedig 2-3milit,kellet pontosítani, mert a gyárinak kissebb a távolsága.Ezt ezen a képen
[L][http://home.earthlink.net/~rgrimm2/images/heatsink1.jpg[/L] úgy oldották meg,hogy nagyobbra fúrták a borda felfogatását,és alátét van a rugó alatt, arra a réz alkatrészre pedig ráhúztak egy védőcsövet.De szerintem ha nem tudod hogy mit kell keresni ,észre sem lehetne venni ezt a kis moddingot. :R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2018) éN79 válasza Tsunami73 (#2017) üzenetére


éN79
addikt

Ha bedöglik a gyári, egyből lecserélem egy ilyenre, addig is beszerzek egy ilyet.
Köszönöm a korrekt ''kiszolgálást'' :R

(#2019) robisz válasza krys1978 (#2012) üzenetére


robisz
senior tag

cpu-z, everest... meg az alaplap cd-n is van valami program...
elvileg mindenhol látnod kell... nálam ha üresjáratban van a gép
akkor 5x-ösre veszi vissza a szorzót.

(#2020) gabber01


gabber01
addikt

Hi!
Letudná vki írni, hogy hogyan kell egy ilyen lapot A8N-SLI-vé moddolni?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#2021) DonLeo válasza gabber01 (#2020) üzenetére


DonLeo
senior tag

úgy, hogy eladod, hozzáteszel kb. 5-10 ezrest és veszel egy a8n sli-t :D

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#2022) Mr_Vercetti válasza DonLeo (#2021) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Hát ja.

Ez az egyetlen értelmes megoldás:)

(#2023) gabber01 válasza Mr_Vercetti (#2022) üzenetére


gabber01
addikt

Jaja. :D
De azt olvastam, hogy tök egyszerűen lehet belőle SLI-s lapot csinálni, csak nem írták le, hogy pontosan hogyan kéne, én meg az ilyesmihez nem értek. Meg azt sem tudom, hogy így teljes értékű SLI-s rendszert lehet-e kapni, hiszen a 4x-es PCX slotból kell csinálni a 2. VGA-nak slotot. Egyébként vmi pencil modot emlegettek... :F

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#2024) DVD_2_U válasza gabber01 (#2023) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Elég felesleges, ha az SLI elönyeit és két brutál videokari képességeit akarsz kihasználni, akkor egy SLIx16 azaz 2db x16slotos lapot kell venni, A8N-SLIx16 ... ha meg is lehet oldani, mert elvileg meglehetne, semmi értelme. Belerakod a PCI x4es slotba a másik kártyát és? :U

you can CANON

(#2025) Mr_Vercetti válasza gabber01 (#2023) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Attól függ kinek egyszerű.

A PCI-e 4x helyett be kell forrasztanod egy PCI-e 16x-et, meg valahogy oda kell varázsolnod az EZ Selectort a 2db 16x közé, vagy valahova, aztán egy A8N-SLI Bios.
Nagyjából ennyi a lényeg, de én csak ez miatt nem b@sznám szét az alaplapot.

(#2026) Mr_Vercetti válasza DVD_2_U (#2024) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Hát ja a mai sli lapok még elég kezdetlegesek.

Ma még semmiképp sem éri meg.

(#2027) edeleny válasza DVD_2_U (#2024) üzenetére


edeleny
őstag

A mostani legujabb videokarik sem hasznaljak meg ki a 16x savszelesseget,ugy hogy az a negyszeres eleg lenne ha lenne egy csöpp ertelme is.A ket kartya együtt olyan 25-40% többletet ad,akkor nem ket kartyat veszek,hanem egy nagyobbat,es nem kell legalabb Paksot felepitenem az udvaron.Annak se tul sok ertelmet latom,(csak az Nvidia),hogy ket 7880-as dübörögjön benne,gondolom ket honap mulva,mikor jön a ''7900'',akkor abbol is kettö,es az elözö megy a levesbe.Ennek az arabol ket komplett gepet lehet venn.Az a gond ezzel,hogy igazabol meg egy ev elévülesi idejük sincs,a VGA karit vegkepp nem lehet hosszutavra tervezni.Egy hirben volt,hogy az Nvidia bejelentette,hogy 3.000.000 SLI lapot adtak el,kivancsi lennek hanyan hasznaljak tenylegesen. -biztos jo a ket kartya de egy olyan megoldas jobb lenne,hogy csak az egyik kartyat kellene mindig cserelni,a masik ,szolga kartya maradhatna tovabb,csak hat ez nem hozna annyi bevetelt,mert igy az emberek ritkabban cserelnenek hardwaret.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#2028) Mr_Vercetti válasza edeleny (#2027) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

jaja, itt a PH-n is ha megnézed az emberkék konfigját akiknek sli lapjuk van, 80-90% a egy kártyát használ benn, szoval ez csak arra jó hogy elmondhassák hogy nekik sli lapjuk van :)

(#2029) robisz válasza Mr_Vercetti (#2025) üzenetére


robisz
senior tag

Ez nem igaz, elég egy csíkot húzni az nforce4 chipseten filctollal a
megfelelő helyre és máris kész a SLI-s deszka....
A második videókártya vígan elmegy a 4x-es slot-ban...
legalábbis én ezt olvastam...

(#2030) robisz válasza robisz (#2029) üzenetére


robisz
senior tag

Na megkerestem a cikket :DDD
[link]

(#2031) Mr_Vercetti válasza robisz (#2029) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

az lehet, és mivel vátoztatod hogy sli-ben menjen, vagy ne?

(#2032) robisz válasza Mr_Vercetti (#2031) üzenetére


robisz
senior tag

Jogos a kérdés :DDD
A cikkben amit olvastam DFI lapot moddoltak, ott állítlóag ugyanaz a
bios van mindegyikben és a bios nézi meg, hogy be van-e kapcsolva
a chipseten az SLI.
Mindenesetre én megpróbálnék feltenni egy a8n-sli bios-t...
már ha foglalkoznék ilyen marhaságokkal :DDD :DDD :DDD

(#2033) Mr_Vercetti válasza robisz (#2032) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Jaja de a dfi-n nincs az a választó kártya asszem.

A8N-sli-n meg azt nem tudod a biosból beállítnai.

[Szerkesztve]

(#2034) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Sziasztok!

Az instantmusiccal mik a tapasztalatok?
Hogy müxik pontosan?

Bekapcsolom a biosban, utána lehet ki-be nyitogatni a cd-romot kikapcsolt állapotban és tud zenét lejátszani?
Ilyenkor is megy az összes audió csatorna? Magyarul szólni fog az összes hangfal az 5.1es hangrendszeremen?
Melyik billentyűkkel lehet kezelni?

(#2035) Mr_Vercetti válasza (Kolombusz) (#2034) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Na erre én is kiváncsi vagyok, mert nem is tudtam hogy ez mire való :)

(#2036) (Kolombusz) válasza Mr_Vercetti (#2035) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Sajna nagyon szükszavú a kézikönyv. :(
Wazze, a 85ezres asus 6800gt karimhoz is egy képekkel illusztrált gyors összerakási és telepitési útmutatót adtak.
Rendes kézikönyv pdf formátumban a cd-n.
Jah a bundle game meg valami online szar fps?
Bocs, akkor miért is vettem asust? A hűtés tré, és hangos.
Jó, hogy alapfeszen 440/1200at visz, de hosszú távon 28 fokos szobában az ultra órajeleket sem tartja stabilan. 4 óra mw után megfagyott.

(#2037) edeleny válasza robisz (#2030) üzenetére


edeleny
őstag

Ugy latom ez a moddolas olyan mint anno a Bartonok szorzo felszabaditasa,forrasztani kell a chipen,batorsag!!!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#2038) (Kolombusz) válasza edeleny (#2037) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nem is.
Csak filctoll kell hozzá, ha jól értettem.
Viszont ha nem megy a mod, akkor sincs gáz, mert a filctollat meg lemoshatod alkohollal, vagy sebbenzinnel.

(#2039) edeleny válasza (Kolombusz) (#2036) üzenetére


edeleny
őstag

Hirtelen en sem talaltam rola semmit,de ha jol emlekszem az angol manualra,azt jelenti,hogy a billentyüzettel tudsz zenelni,vagy nem.Szerintem eleg böbeszedü a kezikönyv,a kollega MSI lapjahoz 15 oldalt adtak,abban volt 4 nyelv.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#2040) (Kolombusz) válasza edeleny (#2039) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A kezikönyvből annyi derül ki, hogy windows nélkül is tudom zenehallgatásra használni a cd-romot.
De hogy melyik gombokkal irányitom, vagy pontosan hogy is müködik arról semmi.

(#2041) edeleny válasza (Kolombusz) (#2038) üzenetére


edeleny
őstag

Nem tudom,bar tenyleg azt irja,de a jelenlegi tudasom szerint egyik filctoll lenyomat sem vezeti az aramot.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#2042) (Kolombusz) válasza edeleny (#2041) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Hát nemtom. Viszont grafitcerkával lehet, hogy működne.

(#2043) edeleny válasza (Kolombusz) (#2042) üzenetére


edeleny
őstag

Lehet,a lenyeg az,hogy össze kell kapcsolni a ket erintkezöt.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#2044) gyengus


gyengus
csendes tag

a téma szerinti alaplara egy Maxtor 160GB HDD mellé a mobil rackban egy ( korábbi konfigurációval használt) Maxtor 40GB os HDD-t is telepítettünk.A gép néhányszor működött, majd meg makacsolta magát és ha a mobil rackban bent hagyom a Win..t nem hajlandó elindulni ( betölés közben elakad ) Ha az új Win..el elinult későbi behelyezésnél nem ismeri fel a M.rackban lévőt Mindkét Win...en Windos XP op. rendszer van telepítve!
Teljes a tanácstalanság a szervízben is.
Tudna valaki segíteni?

gyus

(#2045) edeleny válasza gyengus (#2044) üzenetére


edeleny
őstag

Erdekes tema,gondolom ha szervizben volt,jumpereknel minden rendben,ket ötletem van,BIOS Boot sorrend átnézni,(ne is legyen benne a rack)esetleg egy Clear comos,vagy a fö vimyo Bios beallitasait atnezni,illetve mivel szamolni tudok harmadik variacio :hibas kabel,es azert keresi a masik OS.-t.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#2046) gyengus válasza edeleny (#2045) üzenetére


gyengus
csendes tag

Kösz edeleny nek, a felsoroltak valóban ellenőrízve, a bios sorrendek, a jumperek és a kábelek is rendben, most a régi vinyó külön tesztje köv. ik egy másik gépben, azután majd meglátjuk... az eredményről írok.

gyus

(#2047) K G S


K G S
csendes tag

Hi!

Nos hosszútávra szeretnék alaplapot venni, és eme lap eléggé jónak tűnik, legfőképpen a slotok elhelyezése miatt. Olyan mindenes géphez lesz kicsit nagyobb hangsúllyal a gámokon.
Amit kérdezni szeretnék, hogy ez a deszka hány ventit tud szabályozni, milyen hibái vannak, azok orvosolhatóak-e, megéri-e a pénzét?

Szidásokat pü-ben tessék

(#2048) Mr_Vercetti válasza K G S (#2047) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

4db 3pines Venti-csatlakozó van rajta, a Rev.1.0-nak a hibája a kurva hangos chipsethűtő, de azt le lehet cserélni, pl passzív Zalmanra. A Rev.2.0-nál már nincs ilyen gond.

Nem tudom az hibának számít-e hogy csak akkor lehet tunningolni a procit, ha a biosban be van kapcsolva a Floppy. Persze rákötni nem kell, csak be kell kapcsolni.
De ez BIOS hiba, szoval lehet egy újabb BIOS majd megoldja.

Ennyi, nekem semmi bajom nem volt vele, kipróbáltam egy rakás 939-lapot, de ez jött be a legjobban stabilitás/tunning téren.

Sztem az árát is mindenképp megéri.

(#2049) éN79 válasza gyengus (#2046) üzenetére


éN79
addikt

Vicces, ugyanígy szenvedtem régebben egy Abit NF8-al, semmi megoldás nem volt jó, így vettem egy külső USB-s racket, azzal működött természetesen. Elötte én is próbáltam mindenféle felállást, nem akarta sehogy se együttkezelni a winijeimet.

(#2050) milanscs


milanscs
aktív tag

Hali mindenkinek!

Nekem is egy ilyen lapom van!
Van benne egy 3500+ Venice proci!
Ma vettem bele 2x512/500 A-DATA RAM-okat!
Az a gondom,hogy sehogy se tudom rábírni a procit 250 FSB-re!
Ugye szinkronban szeretném hajtani a RAM-okkal!
Ja a másik meg az lenne,hogy ha hagyom 200-on a proci az FSB-t és felrakom a RAM-okat 500Mhz-re,akkor is csak 400-on indul el! Állítottam már mindent az ég világon! Feszültséget a maxra, szorzót, HT, de semmi! A 250-es FSB-nél bebútol és 3sec múlva megáll a gép és csak van! Semmit nem csinál!
Valaki már találkozott ilyennel?
A procim ennyire gagyi,hogy 250-en se megy már? Nem tudom mi lehet!
Segítsetek!

Előre is köszi!
:R

Ja közben frissítettem a BIOS-t 1010-re!
De semmit nem segített!
:O :O :O

[Szerkesztve]

Il Milan In Vetta All'Olimpo!!! Campioni D'Europa!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.