Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) #67688960 válasza yurop (#447) üzenetére


#67688960
törölt tag

Venned kell egy ilyen átalakítót, xszáz pénzért árúlják némely bótokban.

(#452) Sabre


Sabre
őstag

mi a különbség aközött hogy oemvagy nem a lap?

(#453) Mlacee


Mlacee
tag

Hol található meg ez a lap a legolcsóbban?

eddigi tervem az Lord - 22 200 bruttó...

tud valaki jobbat/olcsóbbat?

Will work for FSB!

(#454) #67688960 válasza Mlacee (#453) üzenetére


#67688960
törölt tag

SN-es végösszeg nincs 15e.
Ennél olcsobban nem láttam :)

(#455) coccolino válasza Sabre (#452) üzenetére


coccolino
aktív tag

oemhez csak a lapot kapod zacskoban, semmi mast nem
a dobozban meg tenyleg nagyon sok minden van
es meg a fekete ide kabelek is jol mutatnak, meglepeteskent meg kapsz par jumpert

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#456) Sabre válasza coccolino (#455) üzenetére


Sabre
őstag

akkor jó mer én nem oemet vettem, azaz már otthon vár csak 10ig dolgozom...:B

(#457) agitator


agitator
csendes tag

Megpróbálom a táp kicserélését, aztán a win újrahúzását. Ha többet nem írok, akkor nem sikerült :U
Az OEM verzió helyett amúgy szerintem megéri a rendeset venni, a sok kábel meg a többi cumó nekem nagyon bejött (más kérdés hogy az alaplap körül vannak gondjaim)

(#458) edeleny válasza Sabre (#452) üzenetére


edeleny
őstag

Mar leirtam parszor,de ugy latom nem elegszer,nem az a legfontosabb külömbseg az OEM es a nem OEM lapok között ,hogy az egyikhez adnak kabelt a masikhoz nem,nem is az hogy az egyik dobozban van a masik meg zsacskoban.Az OEM azt jelenti hogy egy gyarto a termeket egy masik gyartonak adja el,aki sajat termekkent forgalmazza,es a termek ennek a masik gyartonak a kerese szerint van specializalva.Pl. a brand memo azt jelenti,hogy lehet hogy egy RAM-BO memoriat veszel,de Samsung chipeset,azt mindenki döntse el minösegileg mit is jelent.Jelen esetben,az ASUS a Fujicu-Simensnek szallitja alapot,olcso Simens aztali gepekbe,igy a lap tamogatottsaga is kisebb,ami szinten azt jelenti,hogy a BIOS-t,es egyeb dolgokat nem az ASUS-nal ,hanem a Siemensnel kell keresni.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#459) coccolino válasza edeleny (#458) üzenetére


coccolino
aktív tag

reszben igaz, viszont ne vezesd felre az embereket
az oem mint (original equipment manufacturer), tenyleg nagy vallalatoknak keszul, akik ezerszamra gyartanak cegnev alatt gepeket, viszont ugyan azokbol a cuccokbol, mint amit te is megkapsz a dobozban
csak az egyik sajat eszkozeivel ruhazza fel a szuz alaplapot, mig a retail valtozat masik ertekesitesi csatornan jut el
mivel az oem-et alapjaban nagy mertekben vasarloljak, es sok orszagban csak vallalati szintig jut el, nem pedig a private felhasznalokhoz
ugyan az a ket cucc, csak maskepp jut el a fogyasztohoz....

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#460) edeleny válasza coccolino (#459) üzenetére


edeleny
őstag

Igazad van,viszont ha jol tudom az A8N-E-bol az A8N-E/FM az OEM valtozat ami cseppet sem ugyan az,mint a teljesertekü valtozat.Egyebkent szerintem sincs minösegbeli külömbseg közöttük.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#461) coccolino válasza edeleny (#460) üzenetére


coccolino
aktív tag

jo, de az a8n-e/fm, es nem a sima e
amugy tenyleg nem eri meg kihagyni a kabeleket, jol neznek ki nagyon
es rengeteg kabel van, amit ha meg kell venni, talan meg dragabban is jon ki az ember

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#462) palerNEW


palerNEW
tag

Hali!

Két kérdésem volna hozzátok:
1.feltelepítettem a progikat, drivereket ehhez a deszkához, de AMD C&C progija után az Ai Booster progi nem hajlandó működni,:O mindenáron le akarja tiltatni a C&C-t. Valakinél műkszik a két progi egymás mellet??? :O
2, mikor leállítom a masinát, az egerem „lidércfényben” ;]pompázik, valaki tudja, hogy le lehet-e tiltani ezt a módot valahogy, :Fvagy mindenkinél világít az egér a leállítás után???

A segítségeteket előre is köszönöm.:R
Csá-Csá:DD

Tegnap DOS, ma Windows... Félek a holnaptól! - Kidobtam a frigót, mert a Windows jobban fagyaszt!

(#463) pintyesz


pintyesz
senior tag

ATI Radeon 9200SE ELADÓ!
5K

[Szerkesztve]

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#464) YODA mester


YODA mester
senior tag

Hi all...

Amióta van egy AMD 3000+ és 2x 512Mb/500-as Kingmax Hardcore memóm azóta végig skáláztam szinte az összes legdrágább 939-as lapot a Neo2-4-től az Sli-Deluxe-ig ami most is van, de egyik szájbacseszett lappal sem megy az FSB 235 fölé... Miért nem..? Nem mennek a 939-ek 250-el..? A memók bírják Athlon XP-k mellett az 530-at is... HELP:F

(#465) coccolino válasza palerNEW (#462) üzenetére


coccolino
aktív tag

1. ez olyan mintha hogolyozni akarsz nyaron
teljesen ellentetes a ketto
az egyikkel huzni tudod a procit, a masikkal meg a gep dinamikusan allitja a proci szorzojat, feszultseget a kihasznaltsag melett, hogy minnel gazdasagosabban menjen
2. errol fingom sincs

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#466) coccolino válasza YODA mester (#464) üzenetére


coccolino
aktív tag

ennyit tud a proci szerintem :O

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#467) pintyesz válasza pintyesz (#463) üzenetére


pintyesz
senior tag

Húúúúúúúúú!
Bocs srácok de ezt rohadtúl rossz helyre írtam véletlenül!:(

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#468) Mlacee válasza pintyesz (#467) üzenetére


Mlacee
tag

Semmi baj...:D
Azt hittem először,hogy te is a ''minden topicba beírom a reklámom'' - csávó vagy,de jó hogy bocsánatot kértél...:D

Will work for FSB!

(#469) Mlacee válasza #67688960 (#454) üzenetére


Mlacee
tag

Sajnos nem értem ezt,hogy''SN-es végösszeg''...

megvilágítanád nekem egy picit?

Will work for FSB!

(#470) palerNEW válasza coccolino (#465) üzenetére


palerNEW
tag

Köszi a választ.:R
Lenne még1 kérdésem. A BIOS-ból tudom húzni úgy a gépet, hogy a C&C-is mükődik?:F

Tegnap DOS, ma Windows... Félek a holnaptól! - Kidobtam a frigót, mert a Windows jobban fagyaszt!

(#471) coccolino válasza palerNEW (#470) üzenetére


coccolino
aktív tag

c&c es overlock ket ellenkezo dolog
felejtsd el az egyiket

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#472) YODA mester válasza coccolino (#466) üzenetére


YODA mester
senior tag

De ha lejjebb veszem a szorzót akkor kéne nagyobb FSB-n mennie, nem..?

(#473) coccolino válasza YODA mester (#472) üzenetére


coccolino
aktív tag

nem biztos
de mindig az fsb-t noveld inkabb, aztan ha az nem megy, akkor lehet probalkozni a szorzoval is

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#474) trickyboi


trickyboi
csendes tag

Sziasztok!

Nem igaz, hogy senki nem használ ilyen lapot + optikai egeret. Senkinek nem világít az egere, ha ki van kapcsolva a gép???
Ha nem, akkor melyik verziójú BIOS-t használjátok vagy hogy lehet ezt a problémát megszűntetni?

(#475) trickyboi


trickyboi
csendes tag

Na utána néztem a dolognak. Még nem próbáltam ki, de kirakom a linket:
Bővebben: link

(#476) edeleny válasza coccolino (#471) üzenetére


edeleny
őstag

Bios-bol lehet huzni ugy hogy müködik a CN'Q,söt win alol is az N-tune nevu progival,nekem is igy megy.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#477) coccolino válasza edeleny (#476) üzenetére


coccolino
aktív tag

ki mondta, hogy nem lehetseges?
csak csoppet nem osszeillo a ket dolog

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#478) #67688960 válasza Mlacee (#469) üzenetére


#67688960
törölt tag

Sulinet, és a visszaigénylés után maradt 50%-os árcédula.

(#479) #67688960 válasza trickyboi (#474) üzenetére


#67688960
törölt tag

Rádiós optikás egerem van és ha usb-n használom, akkor, ha ki van kapcsolva a gép az adó-vevője(az egéré :) ) is ki van kapcsolva és az egér készenlétbe teszi magát(halványan világit de nem reagál), de viszont, ha ps2-es dugaszban használom, akkor nem kapcsól ki az adó-vevő, az egeret meg nemtom, de gondolom az is aktív.

[Szerkesztve]

(#480) Metamorfózis válasza trickyboi (#474) üzenetére


Metamorfózis
tag

Én Microsoft IntelliMouse opticalt használok és nem világít ha ki van kapcsolva a gép. A BIOS pedig 1008-as. De haveromnak Logitech egerével sincsilyen probléma. Csak a te hozzászólásod miatt próbáltuk meg cserélve ,de kikapcsolt állapotban nem világított.

Egy embernek három feladata van: Megszületni - Meghalni, és közben Élni egy jót

(#481) Peat;)


Peat;)
veterán

Hali itt fekszik egy ilyen lap (a8n-e) az asztalomon meg egy 3000+ venice. Az a problémám hogy kicsit lemaradtam a számtechvilágban, így lenne pár kérdésem. A gépet hétfőn nyomom össze elvileg :)
Szóval a proci 1800 mhz-en kell hogy menjen majd ugye? A ram mennyin kell hogy menjen? Itt is úgy jön ki hogy ''fsb''(mármennyire az)-t megszorzom a szorzóval? Van samsung meg kingmax ramom remélem fog menni valamelyikkel, függ hogy hány modul van benne? Tehát pl. fsb-t lejjebb kapja ha sok és nagyobb szorzót használ? A lap kényes a ramokra? (a samsung ram(2*256) az csak samsung chipes, a kingmax (1*512+ 1*256)meg az olcsóbik fajta amim van, ezekből kell majd kiválogatnom hogy menjen a gépezet)
A gyári hűtés tuning NÉLKÜL elég lesz rá egy darabig? Nem bizalomgerjesztő, csak alu az egész és a bordázat is elég gagyinak néz ki, viszont nem is melegszik annyira állítólag.
A chipset hűtő ér alamit ezen a lapon? Semmi borda csak egy dizájn elemnek tűnik nekem, le kell cserélni később?
Pénz rááldozásos sajnálat miatt csak egy giga x700-at(pci-e persze) rakok bele, remélem ezzel se lesz gondja, ez után sok tesztet néztem elvileg 9800/9800pro szint ami nekem elég egyenlőre csak menjen vele..
Köszi előre is a felvilágosító választ, meg írjátok meg nyugodtan ha van pár fontos dolog amire figyelnem kell ennél a konfignál! köszi

Ja ez lemaradt, a procimra ez vagyon íródva: ADA3000DAA4BP
LBBLE 0531BPMW
Z526996H51238
Ha vkinek beugrana hogy neki is ez van ráírva :DDD , vagy ha lehet tudni valahonnan később mennyire képes a tuninggal akkor azt is osszátok meg velem, köcc

[Szerkesztve]

(#482) edeleny


edeleny
őstag

Nos,az 1800 ugy jön ki,hogy 9x200 tehat a RAM-ok elvileg szinkronban kellene hogy menjenek,a gyari hütö sokaig eleg,persze ha 2600 Mhz.-t akarsz akkor nem art valami nagyobb,nem hiszem ,hogy az az X700 olyan rossz lenne,de te tudod.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#483) Sabre


Sabre
őstag

ki milyen drivert hasznal nforcebol? ami a cdn volt? mer nekem videohoz a 78.01 van és hibázgat a gép ujra indul stb, a letöltött fileok corrupted-ek stb...:F

(#484) edeleny


edeleny
őstag

Es a szamozas szerint valoban Venice.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#485) edeleny


edeleny
őstag

1008-as BIOS-al csak a legujabbakat,szal a CD.-rol talan nem is tettem fel semmit.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#486) Sabre


Sabre
őstag

Az alapértelmezés szerint a gépre vonatkozó engedélybeállítások nem biztosítanak helyi aktiválási engedélyt a
{BC866CF2-5486-41F7-B46B-9AA49CF3EBB1}
CLSID-azonosítójú COM-kiszolgálóalkalmazáshoz a következő felhasználónak: NT AUTHORITY\HELYI SZOLGÁLTATÁS SID (S-1-5-19). Ez a biztonsági engedély a Komponensszolgáltatások felügyeleti eszköz használatával módosítható.


Az eseményazonosító ( 0 ) leírása a forrásban ( ForceWare Intelligent Application Manager (IAM) ) nem található. A helyi számítógép nem rendelkezhet a szükséges rendszerleíró információkkal vagy az üzenet DLL fájljaival ahhoz, hogy távoli számítógépekről kapott üzeneteket tudjanak megjeleníteni. Az /AUXSOURCE= flag paraméter használatával megjelenítheti a leírást, a részleteket a súgó tartalmazza.


naplozasban ezek a hiba üzenetek vannak allandóan.
ebből gyanakodok hogy egy masik nforce meg video drivert kene feltenni. nem?:F

(#487) Talas válasza palerNEW (#470) üzenetére


Talas
tag

Látom sokan küzdtök az overclock és a cn'c-vel (jó volna mindkettő). Anulu kolléga ajánlására én a Rightmark CPU clock utilityvel használom és megy tökéletesen.Ha pedig bekavar valamelyik progiba akkor a vezérlőpultból ki lehet kapcsolni.

(#488) Talas válasza Talas (#487) üzenetére


Talas
tag

bocsesz nem cnc hanem CnQ.

(#489) #67688960 válasza Sabre (#483) üzenetére


#67688960
törölt tag

Ezekkel semmi gondom nincs:
-Bios version 1008
-ASUS: nVidia Chipset(CK804) driver version V6.65 for Windows XP(WHQL).
-ASUS: Cool&Quiet Driver V1.1.0.14 for Windows XP
-nVidia: ForceWare Graphics Drivers Version: 78.01 Windows XP/2000

ui.: nemtom hogy mostanság hogy van, de régebben kérte az nvidiás telepítő, hogy kapcsoljam ki telepítés alatt a vírusírtóm, azóta mindig kikapcsolom fontos meghajtók telepítésekor, ha setleg nem szoktad, akkor próbád úgy is.

(#490) devast


devast
addikt

Szasztok a minap sikerült beszereznem 1 ilyen gyönyörűséget(igaz procc meg vidkártya még nincs), de lenne 1-2 kérdésem a lapról meg a platformról(leragadtam kicsit...):
- ha aszinkronban nyomom fsb/ram-ot az mekkora teljesítményvesztés ? ie sz*r ramom van, 215-öt alig viszi.... venice meg valszeg többet bír majd.
- egy darab 1 gigás ram modulom van, mennyire gáz, hogy így ugrott dual-channel ? (én hüje nem ám 2x512 kitet vettem volna...)
a lapról:
- legújabb biossal müxxik legújabb nvidia/amd referencia driverekkel, vagy ez is tipikusan csak asus drivereket eszik meg ?

köf a választ és sry ha már kérdezték :)

(#491) trickyboi válasza Metamorfózis (#480) üzenetére


trickyboi
csendes tag

Köszi szépen az infót. Akkor egy BIOS frissítés úgy néz ki, hogy megoldja a dolgot. :C

(#492) Peat;)


Peat;)
veterán

Kösz a válaszokat, hát a procit beleraktam, ha hűtőcserére kerül sor hogy a fenébe lehet leszedni a gyári hűtőt? Ránézésre atomtámadást is kibír úgy rajta van, a fekete kart vissza kell gondolom majd nyomni de utána?! A két odlalon amikor a fémkallantyúk beakadtak már stabilan rajta volt erre még a fekete műanyag kart is rá kellett nyomni..Szóval kar vissza és csavarhúzóval lefele nyomni egyik oldalon a fém akasztót? Biztos csinálta már vki és jó lenne tudni, köcc

(#493) Chieftec


Chieftec
őstag

Hello!

Ismerösöm vett egy ilyen lapot minden megy rajt rendesen de a hálókátya xarakszik valamiért. Próbáltuk routerre illetve közvetlenűl chello modemre is kötni de sose kapta meg rendesen az automatikus IPket. Ez mitől lehet? Másnál nem volt ilyen probléma?

(#494) Mlacee válasza #67688960 (#478) üzenetére


Mlacee
tag

mint szlovákiai ,ez nekem ugrott...:(

Will work for FSB!

(#495) SirVigh


SirVigh
tag

Jó reggelt!

Egy hete van ilyen lapom, de egyellőre kalap semmit ér...a gigabit lan instabil, a rendszer instabil rajta!
Megpróbálom a szoftveres hibákat kiiktatni, de egyellőre tapasztalat kéne a gigabit lanjáról és a hőmérséklet szenzorairól, meg egyáltalán a stabilitásáról

Köszi!

Mindenki másképp csinálja...

(#496) agitator


agitator
csendes tag

Az alaplap nekem is instabil, valsz szerintem a driverek körül lehet a malőr.
Az egeres problémáitokra: nekem Logitech MX510-es van, és mindig világít. Amennyire én tudom, ez azzal van összefüggésben, hogy milyen gyorsan reagál az egér, ha sokáig nem mozdítod, és emiatt van pár egér, ami nem nagyon kapcsol ki. Én nem USB-vel használom, hanem PS2-es portra van rádugva, ráadásul van egy kétméteres hosszabbító kábel is.

(#497) mzprox


mzprox
tag

Nekem is ilyen lapom van és egyelőre megy rendesen kop-kop :)

De azért pár kérdésem adódott:
-Hogyan tudom itt (az alaplap szoftware-ével ) változtatni az 5.1-es hangfalam hangerejét _szeparáltan_ az egyes hangfalakra?
-az normális, hogy a dvd íromról azt írja az elején , hogy ata (vagy udma vagy mi..) 66-os? a primary ide kábelre van kötve.

Meg egy érdkesség: ha bekapcsolom a q-fan opciót, akkor induláskor hibát jelez, hogy vigyázat nem működik vagy túl lassú a cpu kúler :) (ez gondolom megszüntethető, ha lejjebb veszem a warning határt)

(#498) SirVigh válasza mzprox (#497) üzenetére


SirVigh
tag

Az utolsó dologra a válasz az, h be van kapcsolva a hőmérséklet szerinti fan vezérlés...magyarán bekapcsoláskor nem ér el egy küszöbértéket a procid hőfoka (legalábbis amit érzékel) és addig nem kapcsolja be a hozzá tartozó fan-t.
Melyik hang drájver van fenn? nVidia vagy Realtek?

a DVD-írodnál nem értem a kérdést...ATA (IDE) felületűek a mai DVD olvasók, írók, szal ha nem SATA v USB-re kötötted akkor úgy jó és kész

Mindenki másképp csinálja...

(#499) SirVigh


SirVigh
tag

Azért nagyon gáz, h a diagnostikák lefutnak hiba nélkül, de egy 3dmark teszt elszáll mint a győzelmi zászló...meg hasonló hibák...

Mindenki másképp csinálja...

(#500) Chieftec válasza SirVigh (#495) üzenetére


Chieftec
őstag

Nekünk eddig össze se jött a Gigabit LAN...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.