Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) tusi_ válasza Kean_Sorbo (#2099) üzenetére


tusi_
addikt

Itt biztos nem a geppel van baj, az egyetlen erdekesseg, hogy vkinek nincs, van akinek meg van baja a jatekkal.

Visszatettem az UV-t 0.037500 re es most hozza a normalis 0.1 low-t, tehat a cpu tuning is ki van zarva. A Tied nincs is tuningolva, rgo nem Layer 8 problema.

Nalam a profile stats sem toltodik be, mar napok ota csak malmozik korbe es nem jon semmi. Tenyleg nem ertem, minek kell hozzanyulni vmihez, ha aztan nem tudjuk hogy kell megjavitani. Tok elegedett voltam az 1.5.x -el, erre jott vmi, ami miatt elmegy a kedvem a jatektol..

eat, sleep, play, replay

(#2102) Kean_Sorbo válasza Yahhher (#2100) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

De melyik a három közül? Egyébként nem. Minden teljesítményadat megvan, amit hoznia kell a gépnek.
Ráadásul nincs is adatforgalom a menüben, ugye ebben egyetértünk.

tusi_: persze hogy nem a gép a gond, csak probálnék valami megoldást találni a problémára, mert nagyon tetszik a játék, szuper a hangulata, és most tudnék vele "csapatni", de így nem lehet.
Aztán jön a január, mehetek megint vissza németbe, aztán havonta egy-két napra leülhetek a gép elé, aminek a fele a frissítések letöltése. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#2103) Kean_Sorbo


Kean_Sorbo
őstag

Váratlan fejlemény. Az online versenyek tökéletesen működnek.
A fene sem érti mi lehet a Single baja, de nem is érdekel már.
A lényeg hogy most tudok versenyezni. :)

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#2104) Yahhher válasza Kean_Sorbo (#2103) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Az nem lehet a gond, hogy single-ben a te géped számolja az ellenfelek fizikáját is?

Üdv B.

(#2105) Kean_Sorbo válasza Yahhher (#2104) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ha egy 5800X-nek gond, akkor már régen rossz. A 4790K is kiszámolt 30 AI-t.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#2106) tusi_


tusi_
addikt

En viszont mar nem csak a grafikaja illetve annak hibai miatt utalom a jatekot, hanem a fizikaja miatt is. A Porsche Cupot ugy elbaszta ez a dilettans brigad, hogy mar idegesito lett. A kissebb leszorito erot ok ugy ertelmezik, hogy az auto most osszevissza csuszkal, bejaraton, kanyar kozepen es a kijaraton is. Ha megcsuszom egy kanyarban kicst, az auto hatso kerek MEG MINDIG HAJT, holott nem gazt nyomok, hanem feket :W

Az a looser, aki ezt megirta, eleteben nem vezetett meg sima autot sem, nemhogy versenykocsit. Ultem Porsche cup ban es egylatalan nem ilyen csuszos, csak kissebb sebesseggel tudsz bemenni, kijonni egy kanyarba/bol.

Nalam tenyeg kuka lett ez a rakas szar. :(((

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#2107) v2 válasza tusi_ (#2106) üzenetére


v2
senior tag

Ezt a fizika dolgot nem is mertem megírni. Éreztem, hogy valami nem kerek de azt hittem én vagyok ennyire béna.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#2108) Rico33 válasza tusi_ (#2106) üzenetére


Rico33
aktív tag

Érdekes, nekem a jobbik cup jutott :K
Mount panorama, felső szakasz, nem vagyok gyors alapbol se, de a cup-ot stabilabbnak érzem mint a gt3-at. Hungaroring detto, óvatosan, de jól kezelhető.

(#2109) Kean_Sorbo válasza tusi_ (#2106) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

A Nissan is ilyen, de szerintem nem hajt az, csak egyszerűen eldobja a hátulját.
A Nissan-nál ez közepes/gyenge rugóval, 2-es hátsó stabilizátorral, és 80Nm előfeszítéssel, 0.13 fokos TOE-val, és 700N bumpstop-pal orvosolható. Ráadásul a fékbalance-ot is előre kellet tolni, mert túlfékezi a hátulját, ezért szinte kézifékes üzemmódba kapcsol ha kanyarbejáraton fékezek.
Az agressziv setup-nál külön életet él az autó hátulja, elég vicces.
Kipróbáltam a Ferrarit, az olyan alap beállításokkal ehhez képest, mintha oda lenne ragasztva az úthoz.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#2110) v2 válasza Kean_Sorbo (#2109) üzenetére


v2
senior tag

A gt3 Porsche sem jó. Meg kb egyik sem

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#2111) tusi_ válasza Kean_Sorbo (#2109) üzenetére


tusi_
addikt

A nissan ormotoros, ott elol a suly, a Porsche far, tehat hatul. A Cup kocsinal a hatso ARB nagy kell hogy legyen, hogy egyben tudja tartani kb a ket tengely kozotti terhelest. Mivel farmotor, hatsokerek hajtas, eleve nagyobb a traction hatul, teljesen mas setupot kivan, mint barmelyik mas auto.

A regi setupjaim hasznalhatatlanok, de ez meg okes is lenne. Ujra konfgioltam az agressivet es gyorsabb is vagyok mindenhol a Cuppal, mar olyan idoket lehet vele menni, hogy beferek a GT3 100% AI elleni futamokon a mezony hatso reszebe.
DE. Az auto viselkedese lett furcsa. En ertem, hogy ereztetni akarjak az uj gumi footprint es yaw hatasait, de elbasztak. Erre mondjak, hogy a kevesebb neha tobb. Tultoltak a viselkedest. Ugyanabban a kanyarban, egyik korben tul, masikban alul kormanyzott vagyok, PSI UGYANAZ!!!! Az egesz kocsi furcsa lett.

En imadtam a Cup-ot a jatekban, tobbet mentem Cuppal mint gt3-al. Imadtam, hogy ugyan van ABS, de szarul mukodik, hogy nincs TC, hogy nem ugy fexik az auto a kanyarokban es hogy rohadtul szamit a vezetes technika.
A Blanchimont egy gt3-al barmikor beveszed 250-el, Cup carrall csak akkor megy a 24x, ha jokor kezdesz kanyarodni. Ezek tettek szamomra szerethetove, tobb mullot a pilotan, mint a kocsin magan.

Most viszont az uj fizkaval kiszamithahatlan lett, rgo gagyi... Es erre szvsz patch sem jon, mert mindenki a gt3/4 el megy, szarnak a cup-ra.

Szamomra a jatek elvesztette a varazsat. Esetleg fel ev mulva eloveszem, hatha addig kijavitjak. Kar hogy nem lehet eladni.. Letoltenem ncorerol es csak azt a patchet tennem fel, amivel meg jo volt :(

Szerk: lag/stutter tovabbra is present. Minden jatekomat ujra teszteltem, makulaltlanul fut mind!! Csak ez az ipari hulladek laggol.

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#2112) tusi_


tusi_
addikt

Meg valami, ami qrvara idegeisto!

Ha en megkoccolok vkit hatulrol, mert hosszabb fektavot vesznek, vagy ep vki miatt lassabban vesznek egy kanyart, akor ha 20-al neki megyek hatulrol, kb 5x forog meg a tengelye korul az autom es nincs az az isten, hogy menetiranyba allna meg, MINDIG szemben a forgalommal. Ha ugyesen beforgatod menetiranyba csusza kozben, akkor meg jon vhonnan egy kis extra lendulet, hogy megiscsak szembe forduljon. Replayben kivulrol nezve szanalmasan nez ki, ahogy az egyenesbe allo auto, hirtelen meg egyet fordul :D

Ha viszont ok loknek meg hatulrol - rendszeresen elofordul - akkor te forox - persze menetirannyal szemben allsz meg - ok meg mennek tovabb.

Szanalmas. Eddig a fizkaja miatt szerttem, na most pont ez lett az Achilese

eat, sleep, play, replay

(#2113) GalaHU válasza tusi_ (#2112) üzenetére


GalaHU
őstag

Tusi, nàlad nagyon elpattant a pöttyös, igyál meg valamit... :)

Nem mondom, hogy nincs igazad, de ez nem ér meg ennyi mérgelődèst.

Amúgy hátulról kocc szándékosan van túltolva mindenütt, hogy ne legyen kedved lökdösődni. Online különösen jó hogy ilyen, kevesebben fognak aljaskodni. Persze az idiótáktól ez sem véd. :(

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#2114) tusi_ válasza GalaHU (#2113) üzenetére


tusi_
addikt

Jo 5let, bontok is egy sort. :) Elnezest mindenkitol, kicsit kiakadtam. :(

Most kezdem a CB 2077-t. Nem mondom, hogy ez bug mentes lesz, de egy uj programtol nem is varjuk el.

En egy idore el is tunik innen, jo szorakozast sracok :R

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#2115) Kean_Sorbo válasza tusi_ (#2114) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ez magyaráz valamit az új fizikáról, meg hogy kb. mit lehet vele kezdeni:
[link]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#2116) Géjza válasza Géjza (#2088) üzenetére


Géjza
őstag

Játszadoztam max allcore-ral és PBO-val. Allcore 4.7GHz +5-7fps-t hoz 4.4GHz allcore-hoz képest High graf beállítás esetén. PBO-val 4.7-4.85GHz-boostol fel pár magot, a többi 3.8GHz körül ketyeg. Ezzel hozza kb azokat a számokat (többnyire picit alatta), mint 4.4GHz allcore.

Egyelőre úgy néz ki, hogy allcore jobb ACC-nek és mindezt jobb hőfokokkal hozza (70 vs 75). Persze PBO kezelés még nem százas (és lehet pbo beállításaim sem tókéletesek), januári biosokkal elvileg nem lesz már bugos, majd akkor ránézek ismét. Addig marad az allcore.

(#2117) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

ACC-ben is meg kell venni DLC-t hogy lehessen multizni? Vagy itt már működik úgy, hogy ami nincs meg nekem, azzal szimplán nem tudok menni, de a többiek mehetnek vele?

(#2118) Mosqu!to válasza Géjza (#2116) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Ez volt nekem is a tapasztalatom itt: #1993

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#2119) Melorin


Melorin
addikt

A játék menüjében lehet pl. kormányon lévő gombokkal navigálni vagy mindenképp kell egér ehhez a részhez is mint az elsőhöz?

(#2120) 4D4M18 válasza Melorin (#2119) üzenetére


4D4M18
újonc

Igen, lehet navigálni.

(#2121) Melorin válasza 4D4M18 (#2120) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi. Meg is vettem a játékot, mondván ha mégsem jó akkor max elállok a vásárlástól. De tényleg jó :)
Első kérdés ami felmerült bennem a játék kapcsán. A menüben az assistot kikapcsoltam de verseny közben jobbra alul mutatja, hogy pl. Traction 4/8, ABS 3/8 meg ilyenek. Azok a kocsi gyári beállításai? Azokat is le kéne vennem 0-ra ?

(#2122) 4D4M18 válasza Melorin (#2121) üzenetére


4D4M18
újonc

Így van, azok a gyári beállítások. Azokat tudod állítani menet közben, ha ki vannak osztva gombra. De ha nem akarsz semmi segítséget, akkor vedd le 0-ra.

(#2123) tusi_


tusi_
addikt

Visszatettem ezt a fost, hogy megcsinaljam a teszteket (meg nem jott meg a kartya, csak most van idom, jovo hettol melo megint :W ).

Mivel most vGA tesztrol lesz szo, ezert itt nem a low beallitas lenne a prefered, hanem a High, Epic.
Jott vmi update is, de lathatolag semmi nem valtozott, Porsche Cup ugyanolyan szar, mint volt es stutter meg mindig...

Viszont ami erdekelne. (Géjza)

Ha egyedul megyek, mondjuk Practice, akkor Imolaban kulso nezetbol szep smoothos a kep. Ha viszont verseny van, akkor iszonyatosan szaggat, fps rendben. A kepen en vagyok szinte egyedul, tobbiek elottem, - kiloktek a rajt utan a kis mocskok :) - megis szaggat.

Megneznel egy kulso kort 24 ellenfel es High/med mixed grafik, tukor nelkul? Ha van idod persze.... :)

Nalam ilyen:

[link]

Ahol nagyon latni, az a background, hirdetesek, fak satobbi a 2 Tamburello kanyarnal, illetve a Tosaban. Ugy szaggat a kep, mintha, 10 fpssel menne... A video feletol megy a kulso nezet..

Erdekelne, hogy nalad a hipiszupi cpu-val is ilyen? Mert ha egyedul megyek, akkor okay, ha tobben, akkor hulaldek es a cpu megmagyarazna, hogy miert szar, ha sok fizikat kell szamolni.

eat, sleep, play, replay

(#2124) v2 válasza tusi_ (#2123) üzenetére


v2
senior tag

A radar megy? Ha igen, nézd meg kikapcsolva. Van oc a procin?

[ Szerkesztve ]

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#2125) tusi_ válasza v2 (#2124) üzenetére


tusi_
addikt

Mijaza radar? :F

eat, sleep, play, replay

(#2126) v2 válasza tusi_ (#2125) üzenetére


v2
senior tag

Az a szar ami mutatja, hogy hol vannak melletted az ellenfelek, de a kérdésből egyértelmű a válasz. Én most lekopogom, nekem jó, bár ez téged nem vigasztal.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#2127) v2 válasza v2 (#2126) üzenetére


v2
senior tag

Na nesze banyek, megdicsértem erre egyből lefagy :DD

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#2128) tusi_ válasza v2 (#2124) üzenetére


tusi_
addikt

Van a Procin, de neztem teljesen alapon is, ugy is csinalja. A CB2077 neha be stutterelt, levettem a GPU tuningot es jobb lett. Azota nincs benn, meg amugy is jon az uj VGA..
ACC tovabbra is szar. Korabban ugyanilyen CPU Tuninggal tokeletes volt. :(

Radar alatt a HelioCorsat erted akkor. Az fenn van, de csak belso nezetben, ott szinte hibatlan. Verseny elejen par korig beszaggat, laggol, stutterel, de aztan meggyogyul :F

eat, sleep, play, replay

(#2129) GalaHU válasza tusi_ (#2123) üzenetére


GalaHU
őstag

Szaggatástól eltekintve, rohadt jól mész! Én GT3-assal is csak 2mp-el vagyok gyorsabb. :R

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#2130) tusi_ válasza v2 (#2127) üzenetére


tusi_
addikt

Elbizta magat :D
Annyira sajnalaom, mert egy nagyon penge jatek lenne, de ebben a formaban abszolut jatszhatatlan.

En 60%ban Porsche Cupaztam regebben es imadtam. Baszott nehez vezetni, ABS mintha nem is lenne, TC nincs is, kocsi ugy kovalyog a palyan, mint egy reszeg, de ez volt a tuti benne, nagy golyok kellettek, hogy meglovagold. De az update ota ugy csuszkal, mintha jegen mennek..
A turn in oversteert kitudtam kuszobolni egy kis front ARB novelessel. De most minden felesleges, kocsi ugy csuszkal, mintha szaron mennek. Idegesito lett.

eat, sleep, play, replay

(#2131) tusi_ válasza GalaHU (#2129) üzenetére


tusi_
addikt

1.43.7xx a rekordom 38 fokon, most vagy ket hete nem jatszottam vele, csak a kozelgo 6800-as kari miatt tettem vissza. :) (Fps tesztek 2070s vs 6800 non XT)

De azert köszi. :) Az uj fizikaval nem talalom meg a turn in sebessegeket, hol over, hol understeeres. Korabban csak uindersteer volt, most mind2 es meglepetes szeruen jon :(

Amugy ti latjatok a driver statust? Nalam nem nyilik meg meg 20 perc utan sem az uj update ota..

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#2132) Géjza válasza tusi_ (#2123) üzenetére


Géjza
őstag

30-31e körül tudom megnézni, hamarabb nem.

Viszont csináltam 3600tal külső nézetes méréseket spa-ban a default med-high-epic beállításokkal és kb ugyanazokat a számokat hozta, mint belső sisaknézetből, így több energiát erre nem fordítottam. Viszont nem dereng, hogy a környezet ennyire darabosan mozgott volna még a régi cpu-val sok AI-val sem.

Nálad nem megakadások vannak a videó alapján, hanem a környezet mintha tényleg alacsonyabb fps-sel menne és nem folyik, hanem ugrál.

Hot lapnál semmi ilyen nincs, csak ha több kocsi van a pályán? Nekem ez graf beállítás gondnak tűnik, mintha nem lenne szinkronban az fps-sel a monitor. Viszont, ha szólóban semmi gond nincs, akkor tényleg x akta.

Vsync/gsync/freesync nem akadt össze? 1 monitoros setuppal is csinálja (asszem te 3mal nyomod)?

(#2133) v2 válasza tusi_ (#2130) üzenetére


v2
senior tag

Nem tudom segít e , de emeld meg az elejét. Nekem úgy tűnik, hogy olyankor stabilabb a hátulja. A keréknyomás meg 28PSI

[ Szerkesztve ]

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#2134) tusi_ válasza Géjza (#2132) üzenetére


tusi_
addikt

Pontosan az a baj. Ott jelentkezik, ahol sok a fa, imola, zolder, spa...

A grafikban az objects, foilage ilyenek mediumon vannak. De ugyanezzel a setuppal jatszottam korabban is es jo volt. Persze csak Zolderre, meg spara vonatkozik, imola nem volt. Ha leveszek mindent LOW-ra, akkor is ilyen, fps valtozatlan.

Szoloban tokely, semmi ilyen nincs. Freesync megy, de nelkule meg rosszabb. Fps vagva van, mar probaltam az nvidia built in vagoval, rtss-el es a jatek sajatjaval is, ugyanaz az eredmeny.

1 monitoros setup, egyszer probaltam 3 monitorral, de sajnos nincs helyem 3 moncsinak.

eat, sleep, play, replay

(#2135) tusi_ válasza v2 (#2133) üzenetére


tusi_
addikt

Ha az elejet emelem, akkor elmegy a downforce balansz hatra, kb ugyanaz, mintha leultetem a hatuljat. Viszont en alacsony sebessegu kanyarokban erzekelem ezt, ahol a DForce nem annyira fontos, mechanikus tapadas kene.
A Porsche Cup far nehez, ezert nagyon alul kormanyzott, konnyu az eleje, nincs tapadas. Ezt ugy lehet orvosolni, hogy az elejet leulteted, ARB-t csokkented. Eddig mukodott, de most turn in ovesrteer van, amit nem tudok kezelni

28 psi?? Az sok nem, nagyon sok. Nekem a 27.5 mindenhol, ami bejon...

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#2136) tusi_ válasza tusi_ (#2134) üzenetére


tusi_
addikt

[link]

Spa video, itt is latszik, de nem annyira gaz, mint Imola, vagy Zolder

eat, sleep, play, replay

(#2137) Géjza válasza tusi_ (#2134) üzenetére


Géjza
őstag

Mi a monitorod pontos típusa? Aláírásodban lévő lg (34" 144Hz)? Full adaptív a monitor? Mennyire limitálod az fps-t? 117-120 rémlik.

2019-es, 2020-as, gt3, gt4-gyel is ez van? Széria, év független ez a környezeti rángatózás? Online is csinálja vagy csak AI-kal?

(#2138) tusi_ válasza Géjza (#2137) üzenetére


tusi_
addikt

Az a monitor van es fingom sincs mi a full adaptiv. :)

A monitor buggos 144-hz-en, felhok jelennek meg a kepen, ilyen foltok vagy mi. 120-hezen tokeletes. Azon hasznalom es 117fps a vagas.

GT4- pakkom nincs, de minden kocsival ilyen, gt3, Cup es 2018-19-20, lenyegtelen melyik.
Online nem volt mar vagy fel eve, csak AI...

Regebben egy masik driver volt fen, 45.2xx talan. De azt cserelnem kellet a Metro, RDR2 miatt, de eleinte az is jo volt.

Lehet a gsync freesync szarakodik? :U

eat, sleep, play, replay

(#2139) Géjza válasza tusi_ (#2138) üzenetére


Géjza
őstag

Érdekes ez a "monitorhiba" magas frekinél. Az első naptól ilyen? Játékban 1 monitoros vagy több monitoros setuppal használod az uw-s monitorod?

(#2140) tusi_ válasza Géjza (#2139) üzenetére


tusi_
addikt

Van topikja itt a PH-n. Ott is irjak, hogy 144 hz-en buggos, kene vmi fw frissites ra. De mar senki nem foglalkozik ilyennel, vagy 5 eves a tipus.

Mas jatekok alatt megy 144-hz en es nem latszik a hiba, viszont ott meg villog, ha kiesik a freesync tartomanybol. Mar fel turboztam CRU-val 30-144-re, de semmit nem hoz.
1 monitoros setuppal megy termeszetesen

Nalad sem toltodik be a driver profile?

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#2141) Géjza válasza tusi_ (#2140) üzenetére


Géjza
őstag

3 monitoros beállítással próbáltad? Továbbra is vga/monitor beállítás gyanúsabb nekem, mint a cpu. Gondolom a gép hozza a rá jellemző cb és egyéb benchmark számokat (memória adatatviteli sebességek, késleltetések rendben vannak).

Ha fps amúgy meg van és nem szakad be folyamatosan, a 0.1% low elfogadható értéket mutat acc-ben és "csak" szaggat, akkor sync problémára gyanakodnék. Fps limittel (vagy nélküle), de gsync, freesync, vsync nélkül folyamatos, stutter nélküli a game (és csak tearing van)?

Amúgy nálam sem töltődik be (napokig nem vagyok-leszek gépközelben :DDD).

(#2142) tusi_ válasza Géjza (#2141) üzenetére


tusi_
addikt

CB20 51xx teteje, a memoval nem vagyok joban. Ha hasznalom a ryzen memo calculatort, nem indul be a gep, pedig a safe-t toltom ra. Elem ki-be es megy :(

Probaltam fps limit nelkul is, meg vele is ugyanaz. En gysnc/freesync problemara gyanaxom regota, tobbek kozot ezert is veszem a 6800-t.

Mar most bios-t is raktam fel, hatha az baszkural vmit, de nem, ugyanaz.....

Volt egy GTX 1070-m ezelott es azzal tokeletesen ment a gsync. Itt vmi a 2070s-el lesz.

Melyik driver van fenn neked? Hasznalsz syncet?

eat, sleep, play, replay

(#2143) Kean_Sorbo válasza tusi_ (#2123) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Nem a processzor a gond.
Nekem HotLap tökéletes, online verseny tökéletes, de az AI ellen néha olyanokat laggol, például féktávon, hogy nem is fékez addig. Gyakorlatilag túlmegyek a kanyaron.
Nincs CPU, VGA limit egyszerűen megáll "gondolkodni" és kész.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#2144) tusi_ válasza Kean_Sorbo (#2143) üzenetére


tusi_
addikt

4 orat el..am most a setupokkal, driver, bios, freesync ki be, ujra indit....
Besokalltam. Letesztelem az uj VGA-val, ha megjon es megy megint a lomtarba a game.

eat, sleep, play, replay

(#2145) Géjza válasza tusi_ (#2144) üzenetére


Géjza
őstag

Legalább nem unatkoztál kari este :DDD

Kicsit komolyabban: [link]

Hátha van benne valami hasznos. Ezt átolvasva én is elbizonytalanodtam, hogy pontosan hogy is használom a sync-elést (így, hogy nem vagyok gépközelben).

(#2146) tusi_ válasza Géjza (#2145) üzenetére


tusi_
addikt

Nagyon rendes toled, hogy ennyit foglalkozol a temaval, de szvsz feleslegees.
A videon latott stutterek vszeg a monitorom es az nvida miatt van, neha mukodik rendesen aztan egy ujrainditas es oda az egesz. Ma sikerult ugy megcsinalnom, hogy ment rendesen, de minden mas jatek kifagyott...
Mivel azokkal tobbet jatszom, - sot mar csak azokkal - ezert visszaallitottam.
Amikor viszont ment rendesen az ACC, ugyanugy voltak stutterek/laggok a jatekban, szinte ki lehet kenyszeriteni, ha nem idealis ivrol fordulok, megcsuszom, vagy epp veszfekezem...
Ha erre azt mondja a kunos, hogy a 3800x keves a jateknak, akkor kapjak be es menjenek vissza programozo iskolaba. :)

Az oldalt koszi, de ugyanezeket mar vegig jestzottam, es a no vsync, freesync on, rtss crop volt a legjobb a jateknak az 1.6.0 ig. Onnantol a vsyncet be kellt kapcsolni es akkor volt jo, utana az 1.6-2 tol meg mar sehogy sem jo.

En elengedtem ezt a jatekot. En szeretem elvezni a gamekat es az abszolut nem poen, ha orakat a setupokkal jatszom es tesztelgetem, hogy igy milyen , ugy milyen. En egy lusta szar vagyok, elinditom es jatszom, ha ez nem jon ossze akkor kuka es masfele nezelodom.

eat, sleep, play, replay

(#2147) Géjza válasza tusi_ (#2146) üzenetére


Géjza
őstag

No én meg az ellenkezője: addig hajtom, próbálkozom, amíg az adott dolog, probléma végére nem járok. Bár te sem mondhatod, hogy az első lépésnél feladtad, sokat szenvedtél, próbálkoztál már vele.

Többi játék engem abszolút nem köt le, érdekel. Én már megmaradok kocaszimesnek (abból is 1, max 2 címmel kergetőzök). Többre se időm, se igényem nincs. Szerencsére nálam problémamentes ACC, emiatt érdekel(ne), hogy nálad mi pontosan a bibi, mi akad össze mivel. Ha nálam, másoknál is jól megy, akkor elvileg nálad is jól kellene szaladnia.

(#2148) tusi_ válasza Géjza (#2147) üzenetére


tusi_
addikt

Varjuk meg a 6800-t es letesztelem.
Ha a 2070s volt a hunyo - ketlem, Neked is azzal megy - akkor irok egy csunya hangvetlu levelet a borkabatos csavonak :)

De akkor meg mindig ott van a LAG, aminek semmi koze a VGA hoz es a fos fizika, ami a Porche Cupnal mindefele kepp jelen van. Vagy csak en felejtettem el vezetni.

Engem a CoD, CB 2077, Metro jelenleg sokkal jobban lekot, mint az ACC.

eat, sleep, play, replay

(#2149) Yahhher válasza tusi_ (#2142) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Nekem is tökéletes 1070-en. Viszont volt nálam egy i5-6500/rx4..( nem tudom mi volt, nem ismerem az amd vonalat, de 4gb ram volt rajt), gondoltam kipróbálom azzal is. Nyilván a grafika az elmaradt a húdejótól, de stabilan, mindenféle shutter nélkül futott.

Üdv B.

(#2150) tusi_ válasza Yahhher (#2149) üzenetére


tusi_
addikt

Szia

A 2070s elott egy 1070-m volt es azzal tokeletesen ment a gsync-> freesync, meg nagyon alacsony framen is.
Szvsz driver volt jobb ahhoz.
Rejtely...

eat, sleep, play, replay

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.