Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Lortech válasza as_Rock (#700) üzenetére


Lortech
addikt

Hagyd, ő is a veszprémi állatkertre gyúr. :D

Thank you to god for making me an atheist

(#702) t.imi


t.imi
addikt

Jaja :DDD Megyünk látogatni.. :D

(#703) Balinov válasza t.imi (#702) üzenetére


Balinov
félisten

250pénzér lehet még állatcsemegét is venni.. :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#704) as_Rock válasza Lortech (#701) üzenetére


as_Rock
őstag

:DD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#705) BlueAthlon válasza as_Rock (#704) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

:))

éppen kölcsönbe van adva a kis asrock, integrált VGA-n heroes 5 öt jászanak vele, viszi egész tűrhetően 800x600ban

mostmár értem miért nem tudtalak elérni. :)

[Szerkesztve]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#706) as_Rock


as_Rock
őstag

Nem akarom elkiabálni, de talán jövőhéten végre összerakok egy gépet a lap 939-es nagytesójával!:D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#707) Balinov válasza as_Rock (#706) üzenetére


Balinov
félisten

drukkolok! :DD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#708) Dufresne válasza as_Rock (#706) üzenetére


Dufresne
addikt

Várjuk mit hozol ki belőle:D

(#709) as_Rock válasza Dufresne (#708) üzenetére


as_Rock
őstag

Húzni nem fogom szerintem, mert nincs pénz gyors ramokra:(
És ahogy kivettem eddig szavaitokból, amit nyerek, ha meghúzom a procit, annyit bukok azzal, hogy aszinkronban megy a rammal, vagy félreértettem valamit? :F
De előbb egy wincsimagosra kell downgrade-elni a 3200+ venice-t, mert nincs lé memóriára se:(

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#710) Dufresne válasza as_Rock (#709) üzenetére


Dufresne
addikt

Jaja, asszinkront jó kihagyni a játékból, ha van rá lehetőség. A rendszer összteljesítményét tekintve, természetesen extra esetektől eltekintve, jobb a szinkron, eredményesebb:D

(#711) Bzzz válasza Dufresne (#710) üzenetére


Bzzz
senior tag

Sziasztok.
En ha tuningolok BIOSba van egy olyan menupont ahola PCI,VSYNC asyinc-ra allitom es akkor lehet ''FSB-t emelni+akkor a procim orajalei is tudom emelni /ugyebar a ketto egyutt emelkedik/'' (RAm-okat visszaosztaom 333-ra es igy 446 -ig meg sem allok)
Most meg azt olvasom hogy jobb szinkronba hagyni... Az lenne a kerdesem hogy ez a PCI,VSYNC asyincravonatkozik vagy egy masik menupontban levo beallitasra es en valamit csak felreertettem. Koszonom(es elnezeset hogy egy kicsit tulbonyolitottam a dolgokat)

[Szerkesztve]

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#712) Lortech válasza Bzzz (#711) üzenetére


Lortech
addikt

A szinkron ugye azt jelenti hogy az fsb és a memória órajele szinkronban van. Alapból 200 mindkettő, ha emeled az fsb-t, akkor ugyanúgy emelkedik a memória órajele is. Ezt ennél a lapnál a ddr400 beállítással tudod elérni, ekkor 1:1 marad mindvégig az arányuk. pl 250-es FSB-nél 250-re emelkedik a memória órajele, ami a ddr miatt ugye effektív 500. Ez a legoptimálisabb eset, mert emelkedett az órajel, és mellé a memória sávszélesség is szépen, és szinkronban is maradt. Ha van jó memóriád, akkor ez a legoptimálisabb. Viszont én nem értek azzal egyet, hogy aszinkronban nem éri meg tuningolni. K8-nál simán jó aszinkronban is hajtani a memóriákat, ha csak egy mezei 400-as antituning ram van a gépben. TFH 240-250-es FSB-n járatod, visszaosztod a memóriát eff. 400-ra, akkor a memóriasávszélesség ugyanannyi, mintha szinkron 200-on menne tuning nélkül, és hiába aszinkron, a megadott sávszélességet majdnem ugyanolyan jól ki fogja használni, mint az alap-, tuning nélküli esetben, viszont a megemelt órajel miatt egyértelműen nagyobb teljesítmény érhető el így vele.

Amiről te beszélsz, a ''PCI,VSYNC asyinc'', ez a pci-e órajele. Ez szinkron módban az FSB-vel szinkronban emelkedik, aszinkronban pedig le tudod fixálni. Akkor lenne gond, ha nem tudnád ezt megtenni, mert akkor a tuning miatt emelkedne a pci-e csatoló órajele is, és nem biztos, hogy a vga-d elviselné.

Thank you to god for making me an atheist

(#713) Telefunken


Telefunken
csendes tag

szinkronban 2250MHz-es a64-el meg 450/2.5/3/3/6-os rammal, szinkronban, nálam minden teszt (a superPI-is!, az everest memó olvasás/írás, ill főleg a cpu photoworxx), jobb eredményt hozott, mint 2350mhz-en 398/2/3/3/5-ös ram beállítással 6/5 arányban visszaosztva aszinkronban, szal az asszinkron memkezelés szerintem is kerülendő, ill. csak akkor érheti meg ha a proci sokkal gyorsabb tud lenni az asszinkron ram miatt.

[Szerkesztve]

(#714) Bzzz válasza Lortech (#712) üzenetére


Bzzz
senior tag

Köszönöm gyors és kimerítő valaszod.
Nekem 273-ig birta az ''FSB'' emelést a gépem, aztán a windows megadta magát. Ekkor 1800MHz helyett (mert ugyebár az én deszkám 939-es) 2440 MHz-en ketyegett 3000+ osom.
Ennyit bírt, mondjuk nem teszteletem le tovább hogy esetleg a proci sokalt be(sztem még birta volna) vagy a memóm (mert VM aztán tőle sokat nem kell várni) vagy a HT (mert az 800 -ra visszaosztva,kb 272 ''FSB''-nél körül már olyan 1080-nál járt)
Szerintem ez nem olyan rossz eredmény főleg egy nem kimondottan tuningbarát (és főleg olcsó) laptól. Az everestet is lefuttattam és az mem írásnál olyan 5773 volt 2-3-3-8 T1 -en.

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#715) Lortech válasza Telefunken (#713) üzenetére


Lortech
addikt

Ha nekem válaszoltál volna, akkor erre azt mondtam volna, hogy nem értetted meg amit írtam, illetve azonos proc órajelű, és azonos effektív memória órajelű eredményt kellett volna egymáshoz hasonlítanod, ha pusztán az aszinkron illetve szinkron beállítást szeretted volna korrektül véleményezni. így viszont nem mondom. :D

megjegyzem: superpi erőteljesen függ a memátviteltől, everest olvasás/írás meg no komment, mit vártál egy olyan tesztben, ami épp a memóriát méri, +50mhz-en járatott szinkron memóriával? :F

Thank you to god for making me an atheist

(#716) vtibor


vtibor
csendes tag

Sziasztok!

Nekem 313 MHz az FSB-m, 250,4 Mhz-en megy a ram, 1252 MHz a HT, 2504 MHZ-en megy a proci és teljesen stabil a rendszerem. Igaz, hogy tuning bios-t használok. Most készülök venni hozzá egy ati x700 pro videókártyát és tartok tőle, hogy az jelentősen visszafogja majd a rendszert. Van valakinek tapasztalata arról, hogy milyen FSB-t lehet max. elérni, ha nem az integrált videót használom?

(#717) Lortech válasza vtibor (#716) üzenetére


Lortech
addikt

Miért fogná vissza? Épp, hogy az integrált vga foghatná vissza a tuningot. Fix pci-e van, innentől kezdve nem lehet gond külsővel sem a tuning.

Thank you to god for making me an atheist

(#718) vtibor válasza Lortech (#717) üzenetére


vtibor
csendes tag

Olyanokat olvastam külföldi oldalakon, hogy akik a sima bios és az integrált videó mellett korábban kb. 270-280 MHz-es FSB-t tudtak elérni, azok videókártya használata mellett(nem az x700) már csak 250-ig jutottak. Ez egy kissé nyugtalanító számomra.

(#719) Dufresne válasza vtibor (#718) üzenetére


Dufresne
addikt

Sztem nem lesz ilyen gondod, persze meg nem esküdnék rá...viszont tényleg annyit számítana egy x700 mellett az a plussz tuning? Sztem még 250-es fsb mellett is jobb lenne a gép összteljesítménye, mint 300-as fsb-n az integrált vga-val...

(#720) vtibor válasza Dufresne (#719) üzenetére


vtibor
csendes tag

Játszani egészen biztos, hogy jobban lehet majd a géppel, de a többi -nem a videókártyát terhelő alkalmazásnál- kb. 20%-os teljesítmény csökkenést jelenthet. Azért az elég gáz.

(#721) Dufresne válasza vtibor (#720) üzenetére


Dufresne
addikt

Milyen alkalmazásokat használsz, amiben ez az elvi 20%-os csökkenés (gyakorlatban tuti nem ennyi) komolyan érezhető volna?

(#722) vtibor válasza Dufresne (#721) üzenetére


vtibor
csendes tag

Semmi különöset. Csak így is lassan jön be a windows. Ha dvd-t konvertálok át divx-re akkor ott már érezhető lehet a lassulás. Úgy érzem (nem gondolom), hogy ha pénzt adok ki valamire, akkor a már meglévőből nem szeretnék veszíteni.

(#723) Dufresne válasza vtibor (#722) üzenetére


Dufresne
addikt

Ha semmi különöset, akkor meg meg sem fogod igazából érezni, ha esetleg max 250-ig jutnál tuningban. A win betöltése meg baromira nem ezen múlik, hanem 100x inkább a beállításokon. Jól beállított 700Mhz-es duronnal hamarabb bootoltam, mint egy 2Ghz-es másik procival és csak beállítások miatt volt, azaz tele volt rakva hülye windowsal együtt induló dolgokkal stb...tehát ez annyira nem jó kifogás :B :R
A DVDrip-be meg még íłgysem lesz mondjuk durván 1percnél nagyobb különbség...

Amit mondasz az meg egyértelmű, hogy nem szeretnél veszíteni egy meglévő jó dolgot, de ezt sajnos senki sem tudja garantálni, mint ahogy azt sem, hogy jól tuningolható lesz a procid egy adott lapban, mert már mindenre láttunk ellenpéldát is:(
De azért még1x..sztem nem lesz semmi gondod tuning terén az új karival sem...

(#724) vtibor válasza Dufresne (#723) üzenetére


vtibor
csendes tag

Kösz a biztatást! Meglátjuk, hogy mi sül ki a vásárlásból.

(#725) Zsoss


Zsoss
csendes tag

Üdv !
Szerintem ez a legjobb 754-es lap ebben az árkategóriában !
Csak kis problémáim vannak,visszaolvastam(+Google),de nem találtam megoldást.

1.
Lassú az IDE vezérlő.Régebbi (NF2,Via KT400,-333) laplaimon ugyanezen HDD-ODD konfiguráció mellett, nagy fájl másoláskor 45-52 Mb/s is volt a másolás sebessége,itt kb max 32-40, ami ugye sok Gb adatnál elég gáz,nagyon zavar.
Ja persze két vinyó között,természetesen.
Többféle NF drivert próbáltam,az IDE SW vezérlő telepítését megadva sem települ fel az !
Marad az XP sajátja.
Igen XP tiszta install is megvolt.
De 1 vinyóról is kicsit lassabb a dolgok betöltése,a rendszer reakcióideje.
Még nem akarok SATA vinyót venni.

Ez lenne a legfontosabb,kérlek írjátok le nálatok hogy megy,ill telepíthető-e az IDE SW ?!

2.
Jól megy a tuning,pl 320-as fsb is 1db rammal.
De amint berakom a másodikat is, 280-nál gyorsabbal nem indul.
Természetesen akkor sem ha pl: HT 1x , Ram ''133mhz''(FSB/1,5) ,időzítések a leggagyibbak.
Ez szomorú. Bőven van a prociban ,de 2 rammal nem megy.
4db másik modullal is próbáltam,semmi javulás,sőt bizonyos kombinációban el sem indul, és az sem mindegy hogy melyik modul melyik slotban van !

Asrock K8NF4G-SATA2 guruk HELP !
De bárkinek örülök ,akinek bármilyen tapasztalata van ezekkel kapcsolatban,akkor is ha minden ok, csak akkor azt írja le hogy hogyan OK ?!

Mégegyszer : HELP !

(#726) Nyte


Nyte
csendes tag

helló szerintetek 2800-as vagy 3100-es sempront tegyek a lapba?

fütty fürütty :D

(#727) Balinov válasza Nyte (#726) üzenetére


Balinov
félisten

hát,lehet a 3100+ árából már kijönne egy 2800+ rendes A64 is..ami tudja a CNQ-t..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#728) Nyte


Nyte
csendes tag

a 3100+ sempron box 24846 Ft a 2800 a64 oem meg 24 360 Ft a 2800 a64 box 29 640 Ft
mifelénk :D
a 3100+ sempron is tudja a cnq nem?

yah és az a64 mennyire húzható?

[Szerkesztve]

fütty fürütty :D

(#729) Nyte


Nyte
csendes tag

de nekem egy 3000 a64 kijön 25470-be szerintetek annyiért megéri?

fütty fürütty :D

(#730) Balinov válasza Nyte (#729) üzenetére


Balinov
félisten

hát,sztem annyiér megéri..de ha szánsz rá még 1-2 k-t,akkor bepróbálkozhatnál egy S754 3000+ Venice-val...utoljára (jórégen) Gianni-nál láttam...nemtom most mennyibe fáj..

szentírás szerint [link] 3100+ semó (mind2 mag) 9x200 és CNQ..

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#731) Nyte


Nyte
csendes tag

a proci csak azér annyi mert ahol vásárolok ott kapom a féláfát pestre nem tok feljutni hogy ott vegyek procit de még nem tudtam megkérdezni a srácot mi a sorozatszáma a procinak de ha ez lesz ez elvileg venice E6 ADA3000AIK4BX akkor gyorsan rárabolok :C :C :C

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

fütty fürütty :D

(#732) Balinov válasza Nyte (#731) üzenetére


Balinov
félisten

akkor hajrá! :C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#733) Nyte


Nyte
csendes tag

ha végre valahára kész lessz rakok fel pár eredményt mit bírt :DD :DD :DD

fütty fürütty :D

(#734) Balinov válasza Nyte (#733) üzenetére


Balinov
félisten

el is várjuk... :C :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#735) 1269 válasza Zsoss (#725) üzenetére


1269
tag

Szia!
Nekem gondjaim voltak az x700-al(reméljük neked nem lessz).
Bizony ,ha nem az integrált vga-t használod nem fog menni úgy a tuning,(nekem int. vga-val ha jól emlékszem ment 300-as fsb-vel amikor beletettem a 6600-ast max 260-ig jutottam).

(#736) elfelejtette válasza 1269 (#735) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
Én is a héten akarok beizzítani egy 6600 non-GT karit, és akkor ki fog derülni, hogy tuning szempontjából az eddigi max. 275-ös FSB mennyire fog leredukálódni!
(bár most is 250 MHz-en megy, 1000 MHz-es HT-vel, memó pedig 400-on)

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#737) Lavves


Lavves
tag

Hello!
Most raktam én is össze egy ilyet:
Sempron2800+ E6
1Gb TakeMs DDR400

Everest Ultimate 2.80.534 memória : 2720/2140/2393/63.5 (3-3-3-8 CR2)
3DMark03: 1041

Most az integrált hangkártyát használom, de nem tudom érdemes lenne-e
beletennem a régi 4.1-es Live-omat? A 7.1 nem hiányozna, mert csak
stereo hangfalam van, de talán tehermentesítené egy kicsit a procit pl. EAXnál...

(#738) Dufresne válasza Lavves (#737) üzenetére


Dufresne
addikt

Mindenképpen érdemes lenne.

(#739) Telefunken válasza Lavves (#737) üzenetére


Telefunken
csendes tag

a realtek kodek processzorterhelése sokszorosa a liveénak, ráadársul a hangja is rosszabb. én még egy sb128-at is sokszorta többre tartok ezeknél az integrált megoldásoknál.

(#740) Telefunken


Telefunken
csendes tag

1.6-os modbios +2 új funkciója (async latency, preamble time) mégis mire szolgál, ill milyen értékeket éredemes beállítani és miért? (a64tweaker060 szerint 6ns a default mindkettőre).

(#741) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,gyors közvéleménykutatást szeretnék tőletek kérni. Sp2-es winxp alatt nálatok megy mindenféle extra driver nélkül az usb 2.0? (értemaszt platformdriver nélkül)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#742) kennyke válasza Lavves (#737) üzenetére


kennyke
aktív tag

Hali!
Nekem is pont ugyanez a konfig van, nagyon bejött!
A memória késleltetésen szerintem még tudsz javítani. Nekem most így megy: 2,5-3-3-6 CR1
Ugyanabban az everestben: 2752/2592/2655/55,3 És minden alap frekin megy!

üdv,
kennyke

(#743) Lavves válasza kennyke (#742) üzenetére


Lavves
tag

Kösz, ez tényleg bír többet.

Lehet, hogy nagyon lamer kérdés, de meg tudná valaki mondani,
hogy az nvidia driver miért 512Mb-nek látja a videomemet, amikor
128-at állítottam be BIOSban? Vagy TC-el ezt is bővíti?

Amúgy csatlakozom, best buy lap, csak kár, hogy egyre nehezebb
s754-es procokat szerezni.

(#744) Dufresne válasza Balinov (#741) üzenetére


Dufresne
addikt

Fene tudja sosem néztem, egyáltalán ezsközkezelőben látszik, hogy usb 2.0-nak megfelel a port, vagy hol lehet ezt megnézni? :B

(#745) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Nem tudja véletlenül vki, hogy a biosban a DRAM Voltage beállítási lehetőségek milyen feszt takarnak?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#746) Balinov válasza Dufresne (#744) üzenetére


Balinov
félisten

na,most megfogtál,Dufresne..talán egy usb 2.0-s pendrive-val,másolási sebességgel??? :F

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#747) Nyte


Nyte
csendes tag

megjött a 3000+ a64-em pár nao és küldöm a teszteredményeket :C :C :C :C :C :C :DD :DD :DD

fütty fürütty :D

(#748) Dufresne válasza Balinov (#746) üzenetére


Dufresne
addikt

Énis erre gondoltam először, de olyan meg még nincsen:)


Jöhetnek az eredmények kedves forumtárs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.