Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) lolee válasza Nyte (#449) üzenetére


lolee
tag

Aztán lássunk majd teszteket is az ASROCK k8nf4g-sata2-röl, mert baj lesz ;]

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#452) Nyte


Nyte
csendes tag

ez természetes megnézem mit tud csak még majd kell bele pár cucc de anélkül is megnézem mit bír :DDD :D :DDD

fütty fürütty :D

(#453) Nyte


Nyte
csendes tag

küldtem 1 privit azt még elovasod?
utánna békén hagylak! :R :R :R :R

fütty fürütty :D

(#454) come4


come4
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy ilyen lapot venni sempronnal.
A CNQ szeretném használni, de ha jól tudom nem minden Sempron képes rá.
Ugy tudom a 2800+ nem tudják, de már a 3100+ ok igen.

Kérlek írjatok ha tévedek.


http://antenna.shopcentrum.eu

(#455) Nyte


Nyte
csendes tag

igen én is így tudom hogy 3000+ tól felfele már tudják

fütty fürütty :D

(#456) Balinov válasza lolee (#442) üzenetére


Balinov
félisten

ennyit lazán is megy a 2800+ semó (E6,Palermo). saját tapasztalat,8x250,+gf6600 pci-e..isteni párosítás.. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#457) Dufresne válasza Nyte (#453) üzenetére


Dufresne
addikt

Ha lett volna elég lóvé, akkor az előző oldalon felsorolt procik közül én tuti mobile procit vettem volna, méghozzá talán a 25W-os sorozatból egyet, mivel ezek alapból kisebb feszültségen üzemelnek, hidegebbek és ha jobban nemis, de legalább ugyanannyira húzhatóak és kényelmesebb őket hűteni:)

(#458) Nyte válasza Balinov (#456) üzenetére


Nyte
csendes tag

Balinov és a te procidnak is ez a sorozat száma?
SDA2800AIO3BX SDA2800BXBOX

[Szerkesztve]

fütty fürütty :D

(#459) Dufresne válasza Nyte (#458) üzenetére


Dufresne
addikt

Más nemlehet, ha E6 steppinges, mivel csak a BX-esek E6-osok :)

(#460) Nyte válasza Dufresne (#459) üzenetére


Nyte
csendes tag

ezt kivételesen tom :DD :DD csak azt nem hogy palermo vagy venice :F :F

fütty fürütty :D

(#461) Balinov válasza Nyte (#458) üzenetére


Balinov
félisten

az az igazság,hogy nem tudom,nem néztem meg,mert rajta volt a box hűtő és már nem akartam szétkapni a leplompbált foxconn házikót.vagy a CG-s newcastle-mére vagy kíváncsi?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#462) Dufresne válasza Nyte (#460) üzenetére


Dufresne
addikt

Sempronból csak Palermo, ill Paris magosak vannak. Igaz, hogy spec ennél a 2800+-nál asszem everest is Venice 256 magot jelez, szóval igazából ez egy felezett L2 chace-el rendelkező venice elvileg, gondolom a húzhatósága is emiatt olyan jó:)

(#463) Balinov válasza Nyte (#460) üzenetére


Balinov
félisten

everest ultimate 2006 build 2.61.xxx Venice-256-nak mondta, cpu-z 1.32 helyesen E6 Palermo-nak.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#464) Nyte válasza Balinov (#461) üzenetére


Nyte
csendes tag

nem a sempiére lettem volna kiváncsi de már úgylátom kaptam válaszokat :C :C

fütty fürütty :D

(#465) Balinov válasza Nyte (#464) üzenetére


Balinov
félisten

ja,Dufrense gyorsabb volt..nemsokkal :DD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#466) Dufresne válasza Balinov (#465) üzenetére


Dufresne
addikt

Igan, nem sokkal.
BIOS még mindig nem ítátok, hogy érdemes-e 1.5-ről 1.6-ra váltani. Bár asszem olvastam itt egyik HSZ-be, hogy semmi különbséget nem láttak.
Igaz nem tapasztalok semmi rossz dolgot, amiért cserélni kéne a bios-t és a boot-ot is csak régi cd-olvasó akasztja meg, mert azt raktam elsődleges boot device-nek, lehet ki is szedem onnan:)

(#467) Balinov válasza Dufresne (#466) üzenetére


Balinov
félisten

hát,én is vaciláltam anno,hogy pl vélhetőleg jobb stabilitás miatt feltegyem-e az 1.6-ot,de aztán marhára nem volt kedvem asrock bios flessel szórakozni...hozzászoktam már a jó kis Gigabyte féle @Bios-hoz...abban a gépben egy ata133-as 160-as maxtor+lg4167 volt only,de gyk olyan gyorsan post-olt a drága 1.50-el is,hogy jól ki kellett nyitni a szemeimet...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#468) Dufresne válasza Balinov (#467) üzenetére


Dufresne
addikt

Én sem látom igazából nagyon a post screen-t, másik lapomban meg látom, de ott 3x annyi dolgot kell detektálnia és ezis beleszámít sztem:)

(#469) Balinov válasza Dufresne (#468) üzenetére


Balinov
félisten

igazándiból nem zavar a hosszú-gyors post idő..csak mint érdekesség,jegyeztem meg.szombat óta nekem is már 6600-om van az x600 helyett.viszont az x600 bios info-t életbe nem láttam,míg azért a sas vga biosa ott ficereg pár mp-ig. :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#470) Dufresne válasza Balinov (#469) üzenetére


Dufresne
addikt

Énis 6600-at szeretnék majd, de AGP-ben, ideje lenne gef3-ról váltani, bár csak ritkáb játszom:)

(#471) Balinov válasza Dufresne (#470) üzenetére


Balinov
félisten

hát,statisztikailag,ha megnézem mennyit játszottam ill. egyéb mást míveltem a géppel,akkor a gf6100 is bőven sok lenne..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#472) as_Rock válasza Balinov (#471) üzenetére


as_Rock
őstag

Ahogy azt korábban már kitárgyaltuk:)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#473) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek érdemes egy ilyen alaplapba egy s754 A64 3000+ 64bit-es procit tenni ?
Kihajtja a procit az alaplap? És egy Ati X800GTO-t gondoltam még hozzá .
Vagy esetleg ajánlotok valami mást

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#474) Balinov válasza Bzzz (#473) üzenetére


Balinov
félisten

messzemenőkig ki tudja hajtani a lap a procit és szerintem a gto-t is.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#475) Bzzz


Bzzz
senior tag

Köszönöm a gyors választ!
Akkor én valószínüleg a64-et választom a Sempron helyett.
Van valakinek ezzel tapasztalata hogy ezt a procit meddig lehet húzni ezzel a lappal?

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#476) Balinov válasza Bzzz (#475) üzenetére


Balinov
félisten

2600+ és 2800+ S754 sempikkel többünknek van tapasztalata,talán Motion_Blur húzta a 2600+-t 8x3xx-ig stabilan,én egy E6-os Palermo 2800+-t rántottam fel benne 8x200-ról 8x250-re mindenféle erőlködés nélkül..és vhogy olyan érzésem volt,hogy menne ez mégjobban is...

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#477) Nyte


Nyte
csendes tag

Remélem nekem is megmarad majd a stabilitás :DD :DD :DD

fütty fürütty :D

(#478) Balinov válasza Nyte (#477) üzenetére


Balinov
félisten

bízzunk benne! :R :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#479) Lortech válasza Bzzz (#475) üzenetére


Lortech
addikt

2400 körül elmegy jóeséllyel, ha a proci tudja majd.

Thank you to god for making me an atheist

(#480) Nyte


Nyte
csendes tag

a mostani procit meg alaplapot elkéne nyomni és akkor már mehet is a tesztelgetés
:DDD :DDD :DDD

egy 2800-as sempi lesz benne

[Szerkesztve]

fütty fürütty :D

(#481) Bzzz


Bzzz
senior tag

Értem és szerintetek megéri azt a plusz felárat, amit kifizetnék pl a 2800+ Semron helyett a 3000+ os A64-ért?A gépet játékra szeretném használni.
Vagy esetleg a megcibált Sempron is elég lenne és akkor mondjuk 9 ezerrel olcsóbban kijönnék,m ertr ahogy látom kb. ennyi a két proci között a különbség árban.

Azért vagyok elbizonytalanodva mert ebben a topicban mindenki a Sempronnal párosítja a deszkáját...

[Szerkesztve]

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#482) Balinov válasza Bzzz (#481) üzenetére


Balinov
félisten

az az igazság,hogy valszeg már a 3000+ S754 az venice lesz,ezel kapcsolatban meg nincs tapasztalatom,de ha úgy lehet a s754 venice-t is ráncigálni,mint az E6-os s939-eket,akkor nagy gáz nem lehet.viszont én a helyedben (feltételezvén az alacsony költségvetést) inkább a semót venném és dobnék bele +512mb ramot..

nem,én nem!!! igaz,nekem giga lapom van (ugyanaz a chipset csak nekem van + VIA-s firewire vezérlő is),és én egy CG-s Newcastle 2800+-cal használom,most épp 9x255-ön.

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#483) Bzzz


Bzzz
senior tag

Köszönöm!
Még egy valami lenne:
Igaz az, hogy a S754-es lapok max. 2 egyoldalas modullal képesek a 400MHz-re, (azután 333)??
Mert akkor nemmindegy hogy milyet veszek.
1 GB ramot akarok bele tenni , csak nem tudom hogy 1*1 GB vagy 2*512 MB legyen.
Meg a márkában sem vagyok biztos. Hynx re gondoltam,Samsungra vagy Elixirre, de találtam VM-et is (erre 5 éva garancia) csak ezt a márkát nem ismerem.Tudsz ebben segíteni?
Kicsit szeretném a ramokat is húzni ha bírnák..

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#484) Lortech válasza Bzzz (#481) üzenetére


Lortech
addikt

Ez a lap alapvetően nem tuningra való, noha alkalmas rá. A max elérhető fsb fokozottabban korlátozó tényező tuningnál egy alapból alacsony órajelű Sempron+ezen lap párosítással. Ha játékra kell, akkor inkább vennék egy a64-et, akár használtan is, mert igen kedvező áron lehet kapni (cg-t láttam már 20k körül is ph-n, a venice-ek meg 25 körül kelnek el), ehhez képest a Sempronok boltban viszonylag drágák, használtan meg ritka, és akkor sem annyira olcsó. Ha bolti kell, akkor Sempron 3000+/3100+-t javaslom, max 21-22K-s árban.

#483:Nekem két kétoldalas 512-esem van, és nincs probléma. Ez procitól (integrált memóriavezérlő ugyebár, e6-nál javítottak rajta elvileg) és memóriától is függ, mert a mostani a64 Venice e6-om előtti D0-s Sempronnal gondjaim voltak e téren, minden más ugyanez mint most.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#485) Balinov válasza Bzzz (#483) üzenetére


Balinov
félisten

Infineon BT-5 chipes ill. samsung TCC4 chipes memóriákkal volt személyes tapasztalatom,
volt hogy 2x256 volt ezen chipes modulok párosításából,de most már csak 1x512 kingstonvalue BT-5-ös van a gépben,így úgy tűnik,másik szakit kell keresned. egyébként ennél a lapnál nem lehet olyan gondod,hogy mit kezd 3db 2oldalas modullal,mer asszem ebbe is csak 2db ddr slot van :DD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#486) Lortech válasza Balinov (#485) üzenetére


Lortech
addikt

Először nekem is az jutott eszembe, hogy 3 modullal nehezen lehetne probléma, mert csak két slot van :D , de jobban megnézve az egyoldalasságon van a hangsúly.

Thank you to god for making me an atheist

(#487) Bzzz


Bzzz
senior tag

Pontosan!
És akkor:
Nem tudom hogy 1*1 GB vagy 2*512 MB legyen? - Szerintetek?
És valami proci márka, ami ajánlott, és amit mindenképpen kerüljek, valaki tud erre valamit ajánlani?

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#488) Lortech válasza Bzzz (#487) üzenetére


Lortech
addikt

Proci márka? Ebbe a lapba az AMD-t ajánlom, az Intelt meg kerüld. :C

Ilyet keress választosodtól függően:
S3000+ e6: SDA3000AIO2BX
S3100+ e6: SDA3100AIO3BX
A64 3000 e6: ADA3000AIK4BX

Thank you to god for making me an atheist

(#489) Bzzz


Bzzz
senior tag

Bocsi,én nem tettem fel jól a kérdést.
Memória márkára gondoltam, ami ajánlott ebbe a deszkába.
A procikra visszatérve: A64 3000 e6: ADA3000AIK4BX gondolom már Venice-s.Csak szerintem az lesz a baj hogyha boltban vásárolom, Nem fogom majd tudni a számát megnézni :(
Gondolom az ilyet nem engedik...

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#490) Balinov válasza Bzzz (#489) üzenetére


Balinov
félisten

mér ne engednék? ha tálcás,simán megnézed a proci felső részét,ha dobozos...akkor esetleg megkéred az Ladót,hadd nézzed meg a gyári coolert,hogy milyen,mer még sosem láttál,és közbe megtudod nézni pl. a sorozatszámot...de ez erősen boltosfüggő

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#491) Bzzz


Bzzz
senior tag

hát ez az :)
Más:
Milyen tápegységet használtok a gépetekbe, szerintetek egy 350 W-os Goldmax (tudom nem egy nagy márka,de mégsem Codegen) elég lesz?

[Szerkesztve]

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#492) Lortech válasza Bzzz (#489) üzenetére


Lortech
addikt

A prociról is leolvasható, és ha azt mondod, hogy ilyen kell, akkor normálisabb helyen megnézik, hogy van-e, ha meg nem akkor nem veszed meg ott és kész, csak ők veszíthetnek.., egy vevőt. Nem egy nagy dolog, talán ők is a kód alapján rendelik, és nyilván van tartva. [link] -on fent van az összes opn pib, és opn tray kód (ez van a procin), ezekkel jól felszerelkezve látogasd meg a szimpatikus boltot.

Thank you to god for making me an atheist

(#493) Balinov válasza Bzzz (#491) üzenetére


Balinov
félisten

én egy 400W-os 12cm-es ''PFC-s :)) '' Codegen Sowah táppal hajtom az adataimnál szereplő konfigot...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#494) kutyuska válasza Bzzz (#491) üzenetére


kutyuska
aktív tag

A jelenlegi konfig:
Sempron 2800+ D0, 8*250 Mhz, 512Mb RAM, 60 Gb HDD, DVD-ROM, PCI wireless kártya.
egy FEEL SFX mATX 200W-os tápról megy ( ModeCom slim mATX házban )

" Babra munka, de megéri! "

(#495) Dufresne válasza kutyuska (#494) üzenetére


Dufresne
addikt

Az nem rossz:)
Akkor ennyit a teljesítményigényes rendszerekről. Bár egy microatx lap integrált vga-val, meg egy sempron és még az a pár dolog nem egy nagy wattzabáló:)

Én meg egy disznó nagy Coolink 450W-os táppal hajtom a masinát, igaz ebben már van 2x80+120giga vinyó, meg tvtuner, cd+dvd, de ment ez már gond nélkül egy Huntkey 400W-os táppal is, az most az asrockot hajtja:)

(#496) as_Rock


as_Rock
őstag

Ha valaki a Gigabyte-os verzióra szeretne váltani utánjárás nélkül:R [link]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#497) Dufresne válasza as_Rock (#496) üzenetére


Dufresne
addikt

Látom még mindig megvan a lap :)

Amúgy meg csak rejtett UP a lapnek, mert nagyon szépen csendben muzsikál.

(#498) as_Rock válasza Dufresne (#497) üzenetére


as_Rock
őstag

Egyszerűen nincs időm összerakni a gépet:(

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#499) Balinov válasza as_Rock (#498) üzenetére


Balinov
félisten

de legalább van mit összerakni!!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#500) mongi válasza kutyuska (#494) üzenetére


mongi
senior tag

nekem is hasonló a felállása:
-Sempi 2800+ (8x265mhz, alapfesszel és a gyári colerral :D)
-512 kingmax ram (3-3-3-6, T1)
-20gb pata +160gb sata hdd
-pio110D
-rack
-MSI X700pro

és mindez egy ''GATYA FÉLE'' Hp házban, gyári 360-as hp táppal :C

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.