Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) kutyuska válasza kifu (#200) üzenetére


kutyuska
aktív tag

A felfogatás szabványos. Az alaplemezen a távtartókat a megfelelő helyre csavard be.

Az 1.60-os BIOS-t próbálta valaki?

" Babra munka, de megéri! "

(#202) kifu válasza kutyuska (#201) üzenetére


kifu
tag

Köszi.

Asus P7P55D; Intel Core i5 750 + Scythe Ninja 2 Rev.B; 2X2 GB G.Skill 1600 DDR3, Gigabyte 460GTX OC 1 GB; Dell U2311H

(#203) thommypl


thommypl
tag

Sziasztok!

Az integrált videókarinál be lehet állítani hogy mennyi memót használjon?

(#204) Lortech válasza thommypl (#203) üzenetére


Lortech
addikt

Igen. 16 (?)/32/64/128 és auto rémlik.

Thank you to god for making me an atheist

(#205) anaqer válasza Lortech (#180) üzenetére


anaqer
veterán

Valami nagyon nem kerek itt... az új processzorral 236-os HTT felett nincs élet. Semmi. Nem is posztol, akármilyen szorzót és RAM beállításokat adok meg. (Már csak azért sem értem, mert ocworkbench fórumokon 300+ HTT-kről írnak... weird.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#206) Lortech válasza anaqer (#205) üzenetére


Lortech
addikt

:F
''FSB''-re gondolsz ugye? Emeltél feszt, ht szorzót visszatetted? Mondjuk nem értem, mert egyik sem lehet gond igazából. Ha meg az előzővel vitte a 250-es FSB-t, akkor ha ezzel ugyanez csak 236-ig megy, akkor elvileg jelenthetné azt, hogy a procinak ott a vége, de ha visszaveszed eggyel az osztód, azaz felrakod ugyanolyan beállításokkal mint ahogy a cg ment, tehát 9*250 mondjuk, akkor azt vinnie kéne mint a kisangyal, persze többet is kéne, nemhogy ennyit..

Thank you to god for making me an atheist

(#207) anaqer válasza Lortech (#206) üzenetére


anaqer
veterán

FSB, és pontosan azért állok én is értetlenül a jelenség előtt mert amit írsz az mind stimmel. Még nem adtam fel teljesen, próbálkozok majd RAM környékén kavarni egy keveset (hátha nekem most jönnek elő a gondok, bár furcsa lenne...) és találtam valami moddolt BIOSt is, hátha... rejtélyes, na.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#208) Lortech válasza anaqer (#207) üzenetére


Lortech
addikt

Pont azért fura, és gondolom idegesítő, mert éppen azért váltottál, hogy még jobb legyen. De ezt tényleg nem tudom hova tenni.. Olyanról még nem nagyon hallottam a64-nél, hogy a proci ''korlátozná'' az fsb-t, főleg ilyen alacsony értéknél :( A moddolt bios viszont érdekelne. :)) Bár nekem mindegyikkel ugyanolyan jó, 1.3,1.5,1.6..

Thank you to god for making me an atheist

(#209) anaqer válasza Lortech (#208) üzenetére


anaqer
veterán

Arra gondoltam még, hogy CPU cserével egy időben raktam be a 6800GS-t, addig az integrált videó volt... De ez sem nagyon magyaráz meg semmit - tápnak bírnia kellene, PCIe aszinkronban megy, stb. Azért hétvégén még nekiugrok a kérdésnek.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#210) anaqer


anaqer
veterán

OK, kész, ennyi volt. Berakom a Newcastlet, 9x250 megy. Csere Venicere, teljesen azonos beállításokkal el sem indul (10x236 viszont megintcsak megy). Feladom, a Venice ezennel normális alaplappal rendelkező (vagy csak szerencsésebb) gazdát keres.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#211) kifu


kifu
tag

Sziaztok!

A chipsetnek elfogadható a hűtése? Ha jól látom csak egy passzív borda van rajta. Ezek szerint egy jól szellőző ház kell hozzá.

Asus P7P55D; Intel Core i5 750 + Scythe Ninja 2 Rev.B; 2X2 GB G.Skill 1600 DDR3, Gigabyte 460GTX OC 1 GB; Dell U2311H

(#212) Lortech válasza kifu (#211) üzenetére


Lortech
addikt

Nekem egy zárt matx házban van, ráadásul zsúfolt is a belseje, házhűtés sincs pillanatnyilag, és így alig 30-35fok max, érintésre kézmeleg a borda..

anaqer: 9*250-en sem megy a venice?

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#213) anaqer válasza Lortech (#212) üzenetére


anaqer
veterán

Nem, és 8x250-en sem, és 9x240-en is éppen csak elindul (de XP töltés már félúton kihal kékablakkal).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#214) as_Rock válasza anaqer (#210) üzenetére


as_Rock
őstag

Hogyér?:)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#215) as_Rock


as_Rock
őstag

Lenne egy kérdésem: S754-es 32bites sempron 3000+ mennyivel gyengébb, mint a 64bites verziók?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#216) redsultan


redsultan
tag

Hali!
Most raktam ossze egy ilyen lapot meg egy 2800+ 64bites Venice-t (Everest szerint...).
Az alaplapi video-t hasznalom, memoria: 1 db 512MB vdata PC3200-as modul.
Nekem az FSB jelenleg 280MHz-en megy, gyari hutessel, feszemeles nelkul, cpu homerseklet.26C. Tehat a proci 1600 helyet 2240 mhz-n ketyeg...ami 40%-os overclock.
(Lehet megprobalom feljebb is :F )

[Szerkesztve]

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#217) Balinov válasza redsultan (#216) üzenetére


Balinov
félisten

elég ígéretesen hangzik! grat! :C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#218) jenko


jenko
tag

Kérdésem a köv.
Teccik nekem ez az asrock megy mATX dolog,és kinéztem ezt a házat:
[link]
200W-os tápja van. Olcsó Jánosként egy 2600+ sempront tennék bele. Egy dvd íróval és az alaplapi videót használva + egy tv tunert belepakolva ez a 200w elég?
Vagy a 939-es megoldás jobb annyival, h inkább arra érdemes beruházni? (bár oda ez a táp nekem gyengének tűnik)
Sajna a 939 sempron ritka, az athlon meg azér elég borsos...

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#219) Balinov válasza jenko (#218) üzenetére


Balinov
félisten

lap + 2600+semo + dvd-rw+1hdd+tuner+ramoknak elég, ráadásul mivel fsp tápot ír,így valszeg tutira elég.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#220) kutyuska válasza jenko (#218) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Nekem egy Feel 200W-os táppal megy ModeCOM Partner házban:
2800+ Sempron( 250 Mhz ), 512 MB RAM, HDD, DVD-ROM, WLAN kártya, USB Egér és Bill.

Az FSP 200W-os tápja sokkal jobb paraméterekkel rendelkezik, mint a Feel.
Így biztos elbírja.

939-es Sempront mintha láttam volna Gianni utolsó listájában

[Szerkesztve]

" Babra munka, de megéri! "

(#221) redsultan


redsultan
tag

oooo....megneztem ''CPU-Z'' :F -vel is...Palermo nem Venice (ja es dobozos volt, nem oem)

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#222) Lortech válasza redsultan (#221) üzenetére


Lortech
addikt

Venice és a wincsi is Palermo. Nem jelent konkrétat ezesetben a kódnév.

Thank you to god for making me an atheist

(#223) Misike


Misike
tag

Milyen 939-es Sempronról van itt szó? Hol láttatok olyat muti már nekem is!

754-es Sempron 2600-at meg nem vennék akkor amikor a 2800 2K-val drágább de kétszer annyi kess van benne.

(#224) Lortech válasza Misike (#223) üzenetére


Lortech
addikt

939-es Sempron nincs egyelőre- és tudtommal nem is volt Gianni listájában.Szóval rosszul emlékezhetett, aki említette.

754-es Sempron 2600-at meg nem vennék akkor amikor a 2800 2K-val drágább de kétszer annyi kess van benne.

Akkor ne vegyél.. de ettől még nem lesz még a 2k-val arányos különbség sem köztük..

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#225) Misike válasza Lortech (#224) üzenetére


Misike
tag

Nemhogy nincs egyelőre, hanem nem is lesz tudtommal az új Sepi foglalat már az M lesz.
Mutasd a tesztet légyszives érdekelne nagyon. :R

[Szerkesztve]

(#226) Lortech válasza Misike (#225) üzenetére


Lortech
addikt

Akkor rosszul tudod, mert a 939-es Sempron létezik, már a fórumon is megjelent egy példány régebben (egyről tudok, több is lehetett), oemek részére, összeszerelt gépekbe már elég régen van. Kereskedelmi forgalomba csak a proci nem került, talán nem is fog a közeljövőben, ha egyáltalán fog.
939 Sempron: [link]
L2 cache különbségek: [link]

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#227) Misike válasza Lortech (#226) üzenetére


Misike
tag

Köszi a tesztet, jól látom 32 bites procikról van szó benne? És írják, hogy 64 biten nagyobb hatással van a kess mennyisége a teljesítményre? Jól fordítom a tesztet? És mennyi új 32-es procit adnak el 2006 elején? Erről van valami adatod?
Kereskedelmi forgalomban nem kapható 939 sepi? Most akkor bemegyek a boltba tudok venni, vagy nem tudok venni? :R

(#228) Lortech válasza Misike (#227) üzenetére


Lortech
addikt

Ha nem kapható, akkor tudsz venni? Nem tudsz venni.. :D

64bitről szó nem volt szerintem a cache szemszögéből (szerintem benézted, de beidézheted, hogy miből jött le neked ez), eleve nem is teszteltek 64 biten abszolút (mivel a sempronnal nem is lehetett volna), egyébként igen, a tesztben szereplő Sempron 32 bites volt, de ez a teszt és a teljesítmény szempontjából teljesen irreveláns. Hogy mennyit adnak el 32-es Sempronból? Nem tudom ez miért érdekes, de szerintem már rég nem gyártanak ilyet, pucolják a raktárakat, ha még találni ilyet.

Thank you to god for making me an atheist

(#229) Misike válasza Lortech (#228) üzenetére


Misike
tag

''By the way, the influence of the size of the cache may become stronger in 64-bit modes as the length of data and addresses as well as of instructions is going to grow up.''

Sajnos nem vagyok jó angolból nekem még oroszt volt kötelező tanulni az iskolában. Lefordítanád ezt nekem?

(#230) Lortech válasza Misike (#229) üzenetére


Lortech
addikt

Rég olvastam már a tesztet, nem emlékeztem ilyenre. De valóban kb azt jelenti, hogy 64bites kódnál nagyobb különbség lehet a cache miatt de ez csak egy feltételezés (mégha logikusnak is tűnik), ráadásul azon belül is feltételes módban van, szóval eként kell kezelni.
szerk: további offokat inkább máshol, vagy priviben. ;)

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#231) Misike válasza Lortech (#230) üzenetére


Misike
tag

Köszönöm a fordítást :C
Tehát 1.5-2K a dupla kessért felesleges amikor 32biten is számít valamit és lehet, hogy 64 biten sokkal többet fog számítani. Inkább vegyünk 3 havonta új procit, ha a lehetből valóság lesz. És akkor még csak tesztkörülményekről beszélünk.
Igazad van, off off és peace :)


[Szerkesztve]

(#232) Lortech válasza Misike (#231) üzenetére


Lortech
addikt

Ezt itt és most borítékolom, hogy nem fog sokkal többet számítani 64 biten sem. Senki nem mondott ilyet. Attól még, hogy nagyobb adatokkal dolgozol, a 128/256/512Kb egymáshoz viszonyított aránya megmarad.
És ha te ezért 3 havonta új procit vásárolsz, miközben még jóideig semmi nem kényszerít a 64bit használatára, akkor hajrá, egyébként továbbra sem mondta neked senki, hogy ilyet vegyél. offoff részemről is.

Thank you to god for making me an atheist

(#233) kutyuska válasza Lortech (#224) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Bocs
Ezzel kevertem össze: Athlon 64 S754 3000+ (Venice) dobozos-gyári hűtővel, vadiúj 1 év garancia: 28.900,-
de ettől még létezik 939-es Sempron.

" Babra munka, de megéri! "

(#234) TRnX


TRnX
csendes tag

Na hello. csak az első 100 hozzászolást olvastam el mert sietek ugyhogy bocs ha volt mar iesmi kerdes azelott..

Amim van az egy 2800+ athlon 64 754es proci. meg egy rakas ramom.
asus k8n alaplappal es 9600xtvel tengettem életem de rámjött hogy frissülni kéne. rendeltem egy zafír x800gto-t, pentekre jön meg 45 ropi ehh :( szal a a procimat nem akarom eladni de pci-e deszka kellene. ugyhogy alaplap csere. márrégóta szemezek ezzel az ASRock K8NF4G lappal. pcie sata2 stb. csomo nyalánkság. integralt vga is jol non ha epp nincs mas vagy ha esetleg megveszem ma a lapot akkor pentekig tudjam hasznalni a gepet. meg azt 11 ezret megerne sztem.. (debreceni nagykerben netto)

a kerdes hogy vajon mifog kisülni 1 giga ram, 2800+a64 és x800gto talalkozasabol? nem lesz keves a vganak ez az alaplap vagy iesmi? kitudom majd hasznalni rendesen mert vegulis a vga a legfontosabb a gepben mostanaban.

köszönöm a figyelmet

(#235) jenko válasza TRnX (#234) üzenetére


jenko
tag

Oszd majd meg, hogy mi sült ki :)
Olvastam már olyat, hogy valaki x850-nel használja gond nélkül. Szerintem elég baj lenne, ha nem bírna el egy tisztességes pcix-es csatoló egy akármilyen belepakolható kártyát.
(bár volt már az asrocknak olyanja, hogy ''kvázi'' agp, azaz agi, az meg válogatott [link])
Szóval sztem tuti ok lesz együtt a cucc

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#236) tomesto válasza TRnX (#234) üzenetére


tomesto
aktív tag

Ahogy jenko barátunk mondja...
Szerintem is simán menni fog a cucc,és enge is érdekelnek az eredmények ha lesznek:D

(#237) TRnX


TRnX
csendes tag

megvan a cucc. hamarosan teljes teszt. eddig csak jo dolgok.. ezt az amd cool&quite dolgot nem tom elocsalogatni windowsban sehogz.. erre valami tipp??

(#238) redsultan válasza TRnX (#237) üzenetére


redsultan
tag

eddig en sem...
pedig elmeletileg tudja a cucc... :F

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#239) Lortech válasza redsultan (#238) üzenetére


Lortech
addikt

A64 driver felrak, energigazdálkodásnál minimumot beálít, biosban cnq engedélyez. Szorzó, vcore autóra, bár ez talán irreveláns. Működik, bár én nem használom, ha csak netezgetek, vagy nem vagyok gépnél, crystalcpuid-vel leveszem 4-es szorzóra, és 1.1V-ra. Ha meg kell a kakaó, feltolom. Ez akkor is működik, ha valami folytán a cnq nem megy mégsem.
szerk: ja még annyi hozzá, hogy én sempronról váltottam - ami nem tudta a cnq-t - a64-re, és win reinstall nélkül nem sikerült működésre bírnom nekem sem. De azóta kipróbáltam új telepítéssel, és linuxon is, és minden probléma nélkül ment a dolog.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#240) s1ny1


s1ny1
tag

csatlakoztam ezen társasághoz. eddig inkább pozitív élményeim vannak. ár kiváló szerintem a teljesítményhez képest, az int vga néhány játékhoz elég. viszont szerintem kissé melegszik a chipset és a vga borda is. a lap méréte miatt a szerelés is nehézkes. 10 perc sem kellet és eltörtem a sata2 egyik csatlakozóját :DDD a cmos clear jumpi-hoz még csipesszel sem férek hozzá

(#241) Patentcsávó


Patentcsávó
tag

Sziasztok!

Segítség!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Én is a 754-es K8NF4G-s alaplapot szeretném megvenni(megéri???stabil??? nemfagyogat???) csak nem tudom hogy procival mi legyen mert nem értek hozzá!
Húzni nem akarnám nem is tudom hogy kell bár ha eccerűakkó mé ne...

64 bites legyen vagy elég a 32?
Ár alapján 2600 vagy 2800 lenne jó, de olvastam hogy a2600os csak 128K-s!

Mitévő legyek mert már teljesen bizonytalan vagyok és nem szeretnék cirka fél év múlva megint procit venni!!

Köszi a segítségeket

Majd én tudom...

(#242) Interceptor


Interceptor
addikt

Hi!

Kinéztem ezt a lapot,bár nem nekem kell,a kérdés,hogy Hynix 400MHZ 512-es rammal menne e?Az integrált hangvezérlö használható?nincs vele gond?Jó ez a lap olcsó és mégis minden van benne.A legújabb Sempronokból a 2800+ os procit szeretném belepakolni. :)





[Szerkesztve]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#243) TRnX


TRnX
csendes tag

na hali.. eddig jol müxik a deszka. ezt a penzt mindenfele keppen meger. reszletes teszteles majd ha ujra raktam a wint. en a olcso viszon annal nagyszerubb lapnak neveznem.. mindenfele tunning genyo benne van.. meg a szorzot is lehetne magasabbra allitani ha lehetne az athlonba.. lehet amugy valahogyan?? :))) mindenesetre egy 2800+ körüli sempronnal ami igy összvissza vagy 30ropi. egy hibátlan párost tudnak alkotni. nem gyenge teljesitmennyel. a lap nagyon korrekt a pci- os dolgokkal. első inditasnal mar benne volt az audigy4, es egy kulon halo kartya plusz a gto es megsem balhezott össze semmi mikor bejött a wint (veletlenul) biosban aztan letiltottam ami nem kell.. asszem egyedul a firewire csatlakozot hianyolom meg sztem a lap se tud iet sehogy..

figyelem.. F2 -vel lehet a biosba belépni !!!! akinek microsoft billentyűzete van az idióta f lock gombbal akkor azt ne felejtse el bekapcsolni a vad f2 nyomogatása előtt.

(#244) s1ny1 válasza TRnX (#243) üzenetére


s1ny1
tag

én is így jártam, del-t nyomogattam semmi eredménye nem volt, majd ismét elő vettem a manualt és kiszúrta szemem F2 :D

(#245) redsultan


redsultan
tag

nekem 64bites sempronom van, es szuz vindoz...azota mar en is megtalaltam a neten a Manual-ban...

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#246) Interceptor válasza s1ny1 (#244) üzenetére


Interceptor
addikt

milyen ramokat eszik meg az asrock megnéznéd a manualban?köszi.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#247) kutyuska válasza Interceptor (#246) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Hát a manuálban sokat nem találsz erről.
Olvass vissza, nem olyan hosszú a topik ;)

" Babra munka, de megéri! "

(#248) Balinov


Balinov
félisten

Üdv,
van valakinek tapasztalata a lap+ Gainward pci-e 6600nongt párosításáról?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#249) Dracula


Dracula
senior tag

Hello!

Kinek milyen venti van a lapon? A rajta levő cpu venti tartóhoz nem jó a GT Igloo 7300... :((

Mit tegyek...?

Üdv!

(#250) Lortech válasza Dracula (#249) üzenetére


Lortech
addikt

Nekem 7200 van, és simán jó hozzá. Van különbség? (meglepne, de nem tudom biztosan)

Thank you to god for making me an atheist

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.