Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) anaqer


anaqer
veterán

Hát szomorúan jelentem, alighanem 260-as FSB a vége a lapnak... egy dolog van még hátra, a HTT linkek visszabutítása, de túl sok reményt nem fűzök hozzá. Sebaj, egy sempron 3400al még ez is jó lehet (vagy esetleg egy ilyesmivel [link], ha valaha is érkezik errefelé belőle).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#152) Lortech válasza anaqer (#151) üzenetére


Lortech
addikt

Érkezett már belőle, szemezek is vele, csak nem nagyon akarózik gépre költeni. :(

Thank you to god for making me an atheist

(#153) anaqer válasza Lortech (#152) üzenetére


anaqer
veterán

És kb. mennyibe számolják? Persze nekem is le kellene lassan állnom a költekezéssel, de úgy tűnik vidkártyát olcsóbban megúszom mint számoltam... nehéz megállni, na. ;)


( Kösz a fülest, azt hiszem gyenge leszek... )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#154) Lortech válasza anaqer (#153) üzenetére


Lortech
addikt

Az egyik legnagyobb ph-s bizniszmen topikjában megtalálod. Kifejezetten jó árban van. :))
Nehéz megállni, nagyon nehéz.. főleg, hogy emiatt a lap miatt már az agyamra megy, hogy alapon kell használnom a rendszeremet, és jól jönne némi powa.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#155) joergie válasza anaqer (#151) üzenetére


joergie
őstag

Hát, most kezd összeállni a gép, végre, semmi gond nincs.
Feltettem a cd-n levő cpu drivert, és nem akaródzott 250mhz-es fsb-n se stabilnak lenni.
Leszedtem AMD oldaláról az ''új'' drivert, most 287mhz-en üzemel (~2300mhz) stabilan.
Alapfeszen szerintem nem rosz.

Nem lehet hogy a procidnak van a vége 260-nál?! :U
Mondanám hogy vedd vissza szorzót, de nem tudod :C

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#156) anaqer válasza joergie (#155) üzenetére


anaqer
veterán

''Mondanám hogy vedd vissza szorzót, de nem tudod''
Lehet hogy én vagyok a hülye, de ezt nem értem... miért ne tudnám?
(C&Q-ig már el sem jutok, de egyébként is RMclockot használok helyette.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#157) joergie válasza anaqer (#156) üzenetére


joergie
őstag

BIOS-ban nem találkoztam ilyen lehetőséggel, arra gondoltam.
Amit meg nem a biosban állítok be abban nem hiszek, legalábbis nem bízok.

Érdekes az C&Q, sikerült már valakinek beüzemelni ezzel a lappal? Csak mert elvileg az én prockóm is tudja, de csak nem sikerül izzítani, pedig jó lenne ha éjszaka kevesebbet fogyasztana+éjszakai áram(féláron), és akkor egész occsón ki lehet vele jönni. :C

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#158) anaqer válasza joergie (#157) üzenetére


anaqer
veterán

Nem tudja, Sempronokból csak a 3000+ és afelettiek támogatják C&Q-t ( lehet hogy ezért is nem megy a szorzóállítás ).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#159) joergie válasza anaqer (#158) üzenetére


joergie
őstag

Hmm, köszi az infót. Pedig direkt ezért kajtattam bx-es(E6) proci után.
Nem mintha nem lennék vele megelégedve.
Nagyon hiánycikk mostanában a 64bites AMD prockó :(

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#160) as_Rock válasza Lortech (#154) üzenetére


as_Rock
őstag

Annyiért kis szerencsével wincsimagos 939-et is lehet itt kapni nem? (Bár az teljes plattformváltást von magával igaz)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#161) Lortech válasza as_Rock (#160) üzenetére


Lortech
addikt

Igen.. egy wincsit, használtan. Ez meg egy új, dobozos venice, ami semmivel sem lassabb, a 939-es társánál, sőt sok helyütt a 200Mhz többet számít a teljesítményben, mint a dc. Ha meg adott a platform, ahogy a kérdezőnél, nincs sok értelme a 939-cel szemezni.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#162) as_Rock válasza anaqer (#158) üzenetére


as_Rock
őstag

Pedig elvileg van ami tudja, legalább is ha jól értelmezem az A64-esek klubja topic [link] elején írt infókat:
2600+ /Palermo /128kb /8x /1.4V /90nm Rev E3 SSE3 +CnQ
2600+ /Palermo /128kb /8x /1.4V /90nm Rev E6 SSE3 +CnQ +64Bit
2800+ /Palermo /256kb /8x /1.4V /90nm Rev E3 SSE3 +CnQ
2800+ /Palermo /256kb /8x /1.4V /90nm Rev E6 SSE3 +CnQ +64Bit

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#163) as_Rock válasza Lortech (#161) üzenetére


as_Rock
őstag

Egyenlőre sempron 64bitre gyúrok, úgyhogy csak elmélkedtem:R
Ha belegondolok, hogy még most is jön ki új proci 754 platformra úgy érzem egy nem game-őrült embernek tökéletes lesz, és árban a legjobb választás.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#164) Lortech válasza as_Rock (#162) üzenetére


Lortech
addikt

Olvass még pár hsz-szel lejjebb..

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#165) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Nekem volna egy olyan gondom a céges gépemnél ezzel a lappal, hogy ha pl egy lemez trtalmát akarom rátenni a gépre dvd... kép mp3 stb akkor a paroci tehelés vagy valmi annyira felugrik, hogy szinte semit nem lehet csinálni a géppel, egy rossz p1 es szintet hozzza.. egyébként kifogástalan.. win2003 xerver van rajta....

hdd teszt: hdtune val tökéletes lassulás nincs.
cd vagy dvd olvasás tesztnél semmi, gép jó.

dvd olvasás cpu tesztel már akadnak gondok, nero 5 % ot ir de a win 90% ot... nem értem...... kéne valmi megoldás.....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#166) Lortech válasza Vangelis (#165) üzenetére


Lortech
addikt

Totalcommanderrel másolsz?

Thank you to god for making me an atheist

(#167) as_Rock válasza Lortech (#164) üzenetére


as_Rock
őstag

Na, akkor csókoltatom a modikat, akik lusták javítani:R

Vangelis: Van benne vidkártya, vagy csak az alaplapi?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#168) Lortech válasza as_Rock (#167) üzenetére


Lortech
addikt

Nem az ő hibájuk, nem olyan egyszerű azért átszerkesztgetni, mint ahogy a hsz-omból kitűnt, egyébként éppen folyamatban van a dolog végre. :)

Thank you to god for making me an atheist

(#169) joergie válasza Vangelis (#165) üzenetére


joergie
őstag

Nem vagy vele egyedül. Tavaly ősszel még a venice-emmel(3000+ az is integrált vidkaris lap volt) próbáltam dvd-t írni, véletlen 8szorosra állítottam, és 3/4-ed órán át írta azt a mocskos dvd-t. Ez is ugyanazt csinálja.
Proci full terhelésen, még winampot se tűri maga mellett.
Ugyanez van, amikor partícióról partícióra másolok. A folyamat alatt használhatatlan a gép.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#170) Lortech válasza joergie (#169) üzenetére


Lortech
addikt

Nekem meg minden oké vele. :F Partíció partícióra másolást 22-23MB/sec-kel csinálja, 4-10% cpu loaddal, gyakorlatilag mintha nem is menne, mivel anélkül is kb ezek között ingázik. DVD írás, olvasás 15-16X-an is szintén problémamentes.

Thank you to god for making me an atheist

(#171) Vangelis válasza as_Rock (#167) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Csak alaplapi, mert még ez is túl gyors ide:D vagyis az ide nem gyors csak a vga:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#172) joergie válasza Lortech (#170) üzenetére


joergie
őstag

Oprendszered milyen? Nekem az a gyanús, hogy a 939es venice is ezt csinálta.(32bites XP SP2).
DVD-t mivel írsz?

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#173) Lortech válasza joergie (#172) üzenetére


Lortech
addikt

Win XP sp2 32bites szintén. DVD-t csak neroval írok.

Thank you to god for making me an atheist

(#174) as_Rock válasza Vangelis (#171) üzenetére


as_Rock
őstag

Egy srác írta korábban másik totyikban, hogy az alaplapi vidkari miatt a sávszél erősen visszaesik, amikor osztozni kell valamivel a memórián, talán el lehet, vagy valamihez olyan prioritás van rendelve, ami visszafogja az egész rendszert?
Össze kellene végre rakni a gépet, és akkor a gyakorlatban is tesztelgethetném végre:), de amennyire elszáltak még a sempronok árai is...:(

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#175) Lortech válasza as_Rock (#174) üzenetére


Lortech
addikt

Nem vészesen lassabb integrált vga-val sem a memóriakezelés, olyan 10%-kal gyengébb körülbelül.

Thank you to god for making me an atheist

(#176) as_Rock válasza Lortech (#175) üzenetére


as_Rock
őstag

:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#177) kutyuska válasza joergie (#142) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Talán ezért:

GeIL Value PC3200 Blue:

Hynix D43
Hynix D5
Infineon B-5
Winbond UTT BH-5
- look at the chips

Az enyém lehet, hogy Infineon-os

http://www.techpowerup.com/memdb/

" Babra munka, de megéri! "

(#178) joergie válasza kutyuska (#177) üzenetére


joergie
őstag

Most ezt sanjos nem tudom mire írtad. Azt láttam hogy ez a memó sokféle ramokkal készül, de én le nem szedem a hűtőt amig a garija nem jár le, az szent. Amit a ph-tesztben hozott ez a mem, azt kb az enyémis tudja, innentől nem érdekel.
Egyébként meg hogy infenionnal nem menne? Egy bios frissítést megér, hátha elindul vele.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#179) kutyuska válasza joergie (#178) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Az előzmény:
http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=220216&start=89&len=1

Egyébként minden bios verzió volt már fenn, de párban nem működtek.

" Babra munka, de megéri! "

(#180) Lortech


Lortech
addikt

Jöttem elújságolni, csak nem bírtam nyugodni:
[link] :D
Még nem teszteltem ki a végét közel sem, csak beállítottam elsőre, azóta is így megy. :))
A korábbi memória instabilitás egyszerűen megszűnt létezni. Valahogy reménykedtem is benne, mert lehetett hallani róla, hogy az E6 memóriavezérlője már nagyobb kompatibilitást biztosít az integrált vga-s lapokkal is.
Ezt alapon mértem:
[link]
szerk: a fenébe, pont nem látszik a lényeg a 2. képen, 33.0ns akar lenni, majd csinálok másikat.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#181) anaqer válasza Lortech (#180) üzenetére


anaqer
veterán

Gianni...? Én is nagyon lesem már a postát. =D

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#182) Lortech válasza anaqer (#181) üzenetére


Lortech
addikt

;> Aha

Thank you to god for making me an atheist

(#183) as_Rock


as_Rock
őstag

Gianni-féle X700-al próbálta valaki ezt az alaplapot?
Jelenség: Csak pörög a venti 1000L, de a biosig se jut el a rendszer.
Lortech által leírt dolgok (auto-ra állítás, alaplapi letiltás, stb.) végigzongorázva:(
Más kártyákkal (X300, X550, 6600, 6600gt) gond nélkül máködött a lap.

[Szerkesztve]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#184) Balinov válasza Lortech (#182) üzenetére


Balinov
félisten

Szia Lortech, állítólag most rendeltél Giannitól egy giga 6100-es lapot,mikorra jön meg?
Majd teszteredményeket írnál,meg hogy miért váltasz,mert bevallom,idáig ezzel az asrock lappal incselkedtem,de most,hogy kapható itt is a gigabyte...inkább abba ugornék bele...köszi,és elnézést a zavarásért.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#185) Balinov


Balinov
félisten

Csúnyát fogok kérdezni,kinek mivel és mennyire sikerült húzni a 6100 GPU-t? Coolbits itt is műxik? gf4mx440se óta nem volt nvididám.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#186) 1269 válasza as_Rock (#183) üzenetére


1269
tag

Nekem volt gianni féle x700 sajnos nekem se ment ezzel a lappal!
A megoldás egy 6600le.Picit húzva bőven 5000 fölött 3dmark03-ba.
Most kb 17.000ft-ba fáj egy ilyen kari.
Balinov a 6100 gpu-t sajnos nem tod húzni! De a procit jól lehet benne hajtani.
A fiam gépébe ez az asrock lap van és sztem kitünő!


[Szerkesztve]

(#187) Lortech válasza Balinov (#184) üzenetére


Lortech
addikt

Én nem rendeltem, még hetekkel ezelőtt érdeklődtem, ennyi volt csak. :)

Thank you to god for making me an atheist

(#188) Lortech válasza as_Rock (#183) üzenetére


Lortech
addikt

Nekem nem Gianni, hanem Denniss féle van, ami elvileg uaz (giga x700 xyz), de az égvilágon semmi problémám nem volt vele eddig.

Thank you to god for making me an atheist

(#189) Balinov válasza Lortech (#187) üzenetére


Balinov
félisten

üdv,hát akkor ezt kissé benéztem.
X700 témáról:egyikőtőknél műxik,másiknál nem.szóval ez ilyen ki kell fogni dolog lehet.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#190) as_Rock válasza 1269 (#186) üzenetére


as_Rock
őstag

Lehet, hogy a kártyával volt gond, ha az általam leírt tüneteket produkálta nálad is.

Lortech: Bocs a félretájékoztatásért, azt hittem már meg is jött neked a giga-lap:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#191) raszputyin


raszputyin
senior tag

Képes ez a lap a cpu-ventillátor kultúrált leszabályozására?
szerk.: letöltöttem a manuált, sajnos ezzel megválaszoltatott a kérdésem :(

[Szerkesztve]

(#192) raszputyin válasza raszputyin (#191) üzenetére


raszputyin
senior tag

azért még érdekelne explicit megerősítés, hogy nem támogatja :)

(#193) Lortech válasza raszputyin (#192) üzenetére


Lortech
addikt

Sajnos tényleg nem támogatja. Ezt kár volt lespórolniuk róla. :(

Thank you to god for making me an atheist

(#194) raszputyin válasza Lortech (#193) üzenetére


raszputyin
senior tag

akkor megvárom az Asus-t... vagy MSI-t vegyek? mit gondoltok? Esetleg van itt valaki, akinek már van ilyen 6100-as MSI lapja?

(#195) as_Rock válasza raszputyin (#194) üzenetére


as_Rock
őstag

Vagy Gigabyte-ot?:)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#196) Balinov válasza as_Rock (#195) üzenetére


Balinov
félisten

holnap megyek Gianni-hoz...kíváncsian várom,hogy mit tud...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#197) joergie válasza Lortech (#193) üzenetére


joergie
őstag

A potmétert támogatja! :))

Kinek mennyire melegszik a chipset? Valahogy nem akar az egész 30 fölé menni(chipset 25ön stagnál), és nem fűti be a szobámat. Tavaly 1.7v-on a tbred annyit hőt termelt, hogy simán érezhető volt a levegő-hőmérsékletkülönbség. Az is igaz, hogy kissebb volt az a szoba. Mindenesetre örülök hogy nem tudja a proci a c&q -t, mert még ennyire se melegedne :R

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#198) Lortech válasza joergie (#197) üzenetére


Lortech
addikt

Ja, azt minden további nélkül. :))
Amikor nem vagyok otthon, vagy csak netezek, úgyis le van véve 1.1V / 800Mhz-re a proci, lehet, hogy be kéne tenni egy szabályzót.

Thank you to god for making me an atheist

(#199) raszputyin válasza joergie (#197) üzenetére


raszputyin
senior tag

A potmétert támogatja!
mire gondolsz?

(#200) kifu


kifu
tag

Sziasztok!

Attól, hogy ez egy microATX-es lap, még bele lehet tenni egy MidiATX-es házba? Vagy a felfogatás nem lenne okés?

Asus P7P55D; Intel Core i5 750 + Scythe Ninja 2 Rev.B; 2X2 GB G.Skill 1600 DDR3, Gigabyte 460GTX OC 1 GB; Dell U2311H

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.