Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ronson


ronson
őstag

Hi

Minnél több infó kellene a lapról, leginkább tuning és az integrált VGA terén

(#2) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

hello most van 1 éppen az asztalomon.

tforce 6100+ mpc410

tuning terén nem tudok még semmit se mondani, de a doboza szerint fixálja a PCI/PCI-E-t, tehát esélyes.

integrált VGA: 2 futoszalagos Geforce 6200 425mhz orajelen, rendszermemóriát nyúlkálja turbochache módban.

sajnos s754, így egycsatornás memvezérlőn osztozkodik :(

a dobozán ez szerepel: 3000 sempronnal, 256rammal
2001 ben : 4300 pont, 2003: 1100 körül.

ha dual channel lenne ,az sokat segítene az integrált VGAn, mivel jutna neki is sávszél, így marad a memóriaórajel növelés és az időzítésállítgatás :D, majd megnézem mennyit javul

dualos 939 es kiépítésben 5500-6000 a 2001 meg 1500 körül a 2003 asszem egy foxconn 6150 es lapon.

Alap játékra elég, FEAR-t ne ezen toljad

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#3) ronson válasza BlueAthlon (#2) üzenetére


ronson
őstag

bár az integráltat gondoltam hogy ilyen, de idővel valami x700 féle váltaná, de a tuning talán jobban érdekelne, mert jó lenne ha 250-es FSB felett is bírná

(#4) ronson


ronson
őstag

up

(#5) ronson válasza ronson (#4) üzenetére


ronson
őstag

up

(#6) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

néhány tapasztalat:

220 as FSBn megy most, 250 et nem akarja a C51 :(

integrált VGA egész használható ( persze memsávszél növeléssel)

4500 pont alapon a 2001 ben, húzva 5000 körül

UT2004 800x600x32 normalon egész játszható


és az asrock kiadta a 939NF4G-Sata2-őt :D

s939, dual channel :D

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#7) tomesto


tomesto
aktív tag

Hello mindenkinek!!!

Jó lenne erről a lapról még több infó mert ilyet szerenék venni, és nem szeretnék belebukni egy esetleges rossz üzletbe... ;)
Pl:Az integrált Vga vezérlőn milyen játékok futnak el?
Milyen tuning pontenciálokkal bír?És még sorolhatnám.....

Szóval csak annyit kérek akinek van ezzel a lappal valami jó vagy ne adja az ég esetleg rossz tapasztalata akkor írjon.....plíííííz


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#8) tomesto


tomesto
aktív tag

Nah valaki? Senkit nem érdekel ez a lap? :(

UPPP

(#9) tomesto


tomesto
aktív tag

UP

(#10) tomesto


tomesto
aktív tag

UP

(#11) tomesto


tomesto
aktív tag

UP!!!!

(#12) User64476


User64476
őstag

Most vettem egyet. 512M 333Mhz rammal, 2500+os 64 bites sempronnal az integrált kártyával GTA San Andreas 800x600x16 akadásmentes. Húzva állítólag ez javul.

Fontos! Sempronnal nem lehet a biosban változtatni a vcore-t!

(#13) tomesto


tomesto
aktív tag

Baskiria köszi az infót :)
De ha lehetne akkor mégtöbb info kell :)
Szal írjon akinek ilyen deszkája van:)

Thx

[Szerkesztve]

(#14) ronson válasza User64476 (#12) üzenetére


ronson
őstag

vcore-t az ASrock lapok BIOS-ában csak C&Q procival lehet állítani

(#15) Agamemnón


Agamemnón
csendes tag

Van tuningopció ebben a lapban?Beszarás :DDD
Amúgy egész jónak néz ki, ahhoz képest hogy asrock.
Downgradelni fogok, és ez a lap egy 2500+os sempronnal jó párost alkothat.

(#16) User64476


User64476
őstag

További infók:

A 2500+os (1400mhz) sempronom úgy megy 3400+ként (2000mhz), mint a vöcsök. Mint mondtam, a vcore nem emelhető, így alapfeszen 600mhzt tudtam rajta rántani :) Elég ütős :D A proci tartós 100% alatt is kézmeleg hűtőt produkál, egy dobozos hűtő van rajta, amit hozzá adtak. A hypertransport jelenleg 1000mhz fölött megy jóval, de kit zavar? :D A biosban a pcie-''fsb'' tud menni aszinkronban is, sőt a ramot is lehet aszinkronban hajtani, ahogy láttam. Igaz ilyenkor csak annyi választási lehetőség van, hogy 133-166-200.

Elvileg úgy tudom, hogy az e6 steppinges sempronok tudják a CnQ-t is, de nem találok sehol normális infót erre vonatkozóan, van aki állítja, tudják, van akinek nem megy. Nekem úgy tűnik, nem megy.

A lapba került még egy 512es 400as ddr kingmax is, ami jelenleg ~430 körnéykén üzemel. A sisoft sandra szerint most a proci ~3200+os barton sebességét hozza, de lebegőpontosban jelentősen erősebb mint a barton. A memória írás/olvasás 2800mb környékén alakul, ez nem túl erős, hiszem még a ram is húzva van.

A lap integrált kártyájával 800x600 minimumon jól játszható a bf2, nfsu2 középálláson is még jó, a san andreast már említettem. Nekem ez a játékteljesítmény egyelőre jó, később majd veszek egy pcie 6600gt-t.(Apropó gt. Kihajtja ez a proci a gt-t vagy inkább sima 6600ra ruházzak be?)

A lap szerintem remek lett, ennyiért pcie lapot használható integrált vidkártyával kötve hiszem hogy lehet találni. Ráadásul matx-es, így nemsokára beleteszem egy matx házba, és remekül tudom majd hurcolni a haveromhoz egy kis minimál hálós játékra.

Volt már asrock lapom, az nem győzött meg, ez viszont igen.



[Szerkesztve]

(#17) tomesto


tomesto
aktív tag

Ez a tuning több mint jó :D sőőőt nagyon jó :)
Szerintem ilyen lapot ilyen árban sehol sem találni.
Asrock megalkotta azt amit szerettünk volna :)
Azért meglátszik hogy az Asus leányvállalata :D

(#18) User64476 válasza ronson (#3) üzenetére


User64476
őstag

285ös, 290es FSBn tolom.

(#19) tomesto


tomesto
aktív tag

285,290-es fsbn tolod szegény procit?
Nem félsz h kinyírod?Ez már nem kispályás elmelés egy mezei hűtővel.... :D
Remélem hamarosan nekem is megjön ez a deszka és én is meghuzogatom a kicsike fülét :D
Úgy néz ki a héten meg lesz...
Akinek ilyen lapja van az még írjon,,jó lenne feléleszteni ezt a témát is,nem csak a 939K8NF4G-sata2 őt :D
Éljen az olcsó lapok királya AsRock :D Let's Rock!!! (I love Techno!!! :D)

(#20) joergie válasza User64476 (#16) üzenetére


joergie
őstag

Nem nézted meg mi vana prockóra írva?ebból ki lehet deríteni E6 vagy E3.(az utolsó 2 betű BP akkor E3, ha BW akkor E6). Az én venicem, E3, és tudja az c'n'q-t, de ez 939-es.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#21) User64476 válasza joergie (#20) üzenetére


User64476
őstag

BX-es vagyis e6os kell legyen 64 bittel... Ma szerintem utánajárok de a jelen arra mutatnak hogy nem tudja a cnq-t...

(#22) User64476 válasza tomesto (#19) üzenetére


User64476
őstag

Csak nem nyírom már ki, feszt sem emeltem, tekintve hogy nem tudtam, ráadásul ha nem bírná gondolom fagyogatna is de tök stabil. Mondom: kézmeleg 100%on. Életemben először kifogtam egy jól tuningolható példányt? :)

Még egy infó: a superior quality audio bizonyára mást jelent az asrocnak mint nekem, ugyanis ha fejhallgatón hallgatom a hangkarit, és teljes csönd van, hallom hogy mozgatom az egeret, meg görgetem a textet, meg huzigálom az ablakokat, valamint valami pattogó hang is van folyamatosan. Ilyen az NF7nél azért nem volt, ellenben gagyi többéves s370 hangkaris lapokál sűrűn.

(#23) tomesto válasza User64476 (#22) üzenetére


tomesto
aktív tag

Hát úgy látszik akkor tényleg kifogtál valami jól tuningolható példányt, szerencséd van remélem én is így járok:D
a Hangkártya nem érdekes úgy sem azt használnám,maradok a jól bevált Creative SB 128 as hangkarinál:D
Semmi sem lehet tökéletes :)

(#24) User64476 válasza tomesto (#23) üzenetére


User64476
őstag

Hát most télleg kifogtam.

A memória időzítéserk állítgatásával ~2800mbyte memória sebességeket értem el sandrában ddr400al, 400on. :) Szóval nem olyan rossz kis lap ez.

(#25) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Helló

A K8NF4G-SATA2-öm nem hajlandó elindulni Infineon 256/400-as RAMokkal. Se egyenként se párban.
Eddig egy Aus A7N8X-E delux-ban mentek dualban.
Megpróbáltam egy Geil Value 512/400 modullal, ezzel elindul.
Az Infineonok egyoldalasak, a Geil kétoldalas. Ennyi lenne csak a hiba?

Üdv: Kutyuska

" Babra munka, de megéri! "

(#26) User64476 válasza kutyuska (#25) üzenetére


User64476
őstag

Nekem ment 2db A-DATA egy oldalassal, most pedig kingmax 2 oldalas van benne, úgyhogy ez szerintem nem meghatározó.

Ezek szerint nem komálja az infineont?

(#27) tomesto


tomesto
aktív tag

Valószínű hogy kifogtál egy olyan ramot amit az asrock nem kamál...van ilyen sajna...
Nekem két egy forma 256mb/400as Samsung memóm van és eddig minden lapba jó volt...
Szóval Samsung Forever :)

(#28) User64476 válasza tomesto (#27) üzenetére


User64476
őstag

Minden ami neked van az forevör? :D:D:D

(#29) tomesto válasza User64476 (#28) üzenetére


tomesto
aktív tag

Jah mert meg vok vele elégedve :D :DDD :D

(#30) tomesto


tomesto
aktív tag

Nemtom miért olyan nagy szám az a lap Asrock 939-DUAL SATA2... ;) ,szerintem a 939NF4G-SATA2 / K8NF4G-SATA2 páros sokkal nagyobb durranás lett,legalább is az én véleményem szerint....
Nah mind1 ezzel csak ezt a topikot szeretném egy kicsit feléleszteni mert eléggé meg van halva sajnos :((
Szal csak rarra kérek mindenkit aki már belebotlott ebbe a lapba az írjon... :P

[Szerkesztve]

(#31) User64476 válasza tomesto (#30) üzenetére


User64476
őstag

Jaja!

Találtam egy progit, systool a neve, lehet vele bütykörészni a memória időzítésekben vele windózból, meg FSBt állítani.

[link]

(#32) kutyuska válasza User64476 (#26) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Fél siker!
A Geil-lel elindítottam és a Flexibility option engedélyezése után az Infineon-nal is hajlandó volt elindulni.
De csak 1-1 modul, akármelyik bankban. A kettő együtt már nem műxik.
A Flexibility option-t pedig ki-be kapcsolhatom, már nem játszik. 1db Infineon modullal mindenféleképp elindul ( csak kettővel nem :( )

" Babra munka, de megéri! "

(#33) User64476 válasza kutyuska (#32) üzenetére


User64476
őstag

Lehet hogy van valami kompatibilitási lista az asrock oldalán, lehet hogy érdemes megnézni... Ezek szerint ezt a modult nem szeretii, ez van... :(

(#34) kutyuska válasza User64476 (#33) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Nincs ilyen lista. Hát nem teljesen Asus!
A FAQ-ban sem említenek ilyen jellegű problémát.Több topicot megnéztem, de ilyen hiba még nem jelentkezett.
Megpróbálkozom még egy Bios frissítéssel, ha ez sem segít becserélem egy 512-es modulra őket. :)

" Babra munka, de megéri! "

(#35) User64476


User64476
őstag

Megjelent az 1.50es BIOS, mindenki firssítsaen. :) Állítólag a VGA BIOSát javították.

(#36) User64476


User64476
őstag

Én már frissítettem, semmi változást nem látok, de lehet hogy jobban kéne néznem... :)

(#37) kutyuska válasza tomesto (#27) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Úgy látszik nem komálja egyszerre a két bankot, mert 2db 512/400-as Geil Value-val sem indul el.
Egy modullal elindul, de ekkor ''auto'' beállításon 333-on ketyeg. Ha ezután 400-ra állítom be manuálisan, tökéletesen megy.
Mintha az SPD-t nem kezelné rendesen.

[Szerkesztve]

" Babra munka, de megéri! "

(#38) User64476 válasza kutyuska (#37) üzenetére


User64476
őstag

BIOSt frissítetted? Ha úgy sem jobb szerintem vidd vissza gariba!

(#39) Bigi


Bigi
tag

Nem tudjátok a 939K8NF4G mikor és mennyiért lesz itthon kapható?

E-mailt ne írj, nem olvasom!!!

(#40) HERR Z válasza Bigi (#39) üzenetére


HERR Z
veterán

kapható és nettó 300ft-tal drágább

(#41) tomesto


tomesto
aktív tag

HERR Z barátunk jól mondja a + 300 ft-ot de mihez képest azt nem írta :)
Kb 14,5k-15k körül kapsz egy ilyen király deszkát:)
üdv

[Szerkesztve]

(#42) HERR Z válasza tomesto (#41) üzenetére


HERR Z
veterán

szerinted mihez képest?milyen topicba írtam?msi k8n diamondba?

(#43) zotyesz66 válasza tomesto (#30) üzenetére


zotyesz66
őstag

DUAL SATA2 a bővítgetősége miatt különleges, meg azért a teljesítmény sem rossz, amit kicsikarhatsz belőle ezen az áron. 939NF4G-SATA2 tetszene, ha a jobbik grafikus magot tették volna bele HDTV támogatással (mint a 775TWINS-HDTV). Így asszem Gigabyte vagy MSI lesz a második gépben.

(#44) tomesto válasza HERR Z (#42) üzenetére


tomesto
aktív tag

Nem csak az árat nem irtad oda h mennyihez képest....

(#45) tomesto válasza zotyesz66 (#43) üzenetére


tomesto
aktív tag

Igazat adok neked...Tényleg kár hogy nem a jobbik magot ültették rá...,de azért így sem rossz,nem drága, viszont ha valakinek több teljesítmény kell akkor egy geforce 6600-ossal jó párost alkothat, és nem az integrált magot fogja használni...(Kinek a pap, kinek a papné) :))

(#46) User64476


User64476
őstag

Kihajt egy 3000+ körüli Sempron egy 6600gt-t?

(#47) tomesto válasza User64476 (#46) üzenetére


tomesto
aktív tag

Szerintem jópárosítás,lehet 100%ban nem hajtja ki.... :F

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#48) kutyuska válasza User64476 (#38) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Az 1.50 frissítés sem segített. Így megy vissza gar-ba.
De addig is tettem egy gyors próbát. A 2800 Sempron 270-ig bírta ( Memtest teljes ciklus lefutott hibátlanul )
A memória időzítések alapon voltak.
A D0 stepping-ben lehet 64 bites? A BIOS -ban legalábbis ez jelenik meg. Az AMD szerint a D0 egy része 64 bites
Üdv:
Kutyuska

" Babra munka, de megéri! "

(#49) Bigi válasza tomesto (#41) üzenetére


Bigi
tag

Hol?:)

E-mailt ne írj, nem olvasom!!!

(#50) tomesto válasza Bigi (#49) üzenetére


tomesto
aktív tag

Balaton melett... :)
Mivel hogy ott lakom...Te drágának véled?Ez brutto kisker ár..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.