Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Dufresne válasza tomesto (#550) üzenetére


Dufresne
addikt

Ezért is kérdeztem, hogy gamre-re mennyire kell, mert ha annyira, mint nekem, akkor csak bátran:) :DD

(#552) tomesto


tomesto
aktív tag

jah igen és ha jól tudom a geforce 6500 már nem turbó kesses...
A link is ezt mutatja nincs odaszúrva a TC...meg 128mbos....

(#553) tomesto válasza Dufresne (#551) üzenetére


tomesto
aktív tag

Jaja olvastam és tényleg köszi az ajánlatokat..:D
[link] Esetleg ha valakit érdekel:D

[Szerkesztve]

(#554) Balinov válasza Dufresne (#543) üzenetére


Balinov
félisten

neem,győri havertól, decemberi vétel,tehát ~hónapos..pci-e

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#555) tomesto


tomesto
aktív tag

Na meg lett a GF6500ös és az őszintét megvallva meg vok vele elégedve ennyi pénzért...
3Dmark '01 9500pötty
3DMark '03 2750pötty
3Dmark '05 1300pötty
A 3DMark '06ot már kihagytam:DDDVajon miért :F :))
Az Everest mem tesztje jobban teljesített mint integráltan...így :Kingmax 400as memoval
Olvasás:3100Mb/s
Írás:1300Mb/s
Késleltetés:54ns
A Need For Speed Most Wanted szépen elszaladgál az árnyékok meg élsímítás nélkül 800x600ban...
A FEAR közepes grafon 800x600ban tökéletes...
Összességében aki a mai játékokat meg akarja kostólini az ezzel a karival megteheti közepes beállításokkal:)
Üdv:Tom

(#556) Balinov válasza tomesto (#555) üzenetére


Balinov
félisten

nem is rossz ez a 6500-ös.. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#557) Dufresne válasza tomesto (#555) üzenetére


Dufresne
addikt

Ilyesmire számítottam énis, egész reális értékek, nekem tetszik a kártya tudása.
esetleg egy everest printsrceen róla?:)

Amúgy a memória sebességnövekedés nem csoda, végülis integrált vga is a memóriát zabálta eddig:D

[Szerkesztve]

(#558) tomesto válasza Balinov (#556) üzenetére


tomesto
aktív tag

13Kért sztem se rossz...Igaz Inno3D-s kari de remélem bírni fogja,mert eddig egy innoval sem volt gondom pedig volt már jónéhány darab a birtokomban:)

(#559) Balinov válasza tomesto (#558) üzenetére


Balinov
félisten

11k-ért adtam el három hete az x600pro/xt-met...a rosseb tudja,legalább ez garis,meg új,meg minden.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#560) tomesto válasza Dufresne (#557) üzenetére


tomesto
aktív tag

[link]
Ahogy kérted kedves barátom, itt az everest printscreen:)

(#561) tomesto válasza Balinov (#559) üzenetére


tomesto
aktív tag

Az sem rossz pénz az atiért...Majd kidreül milyen lesz a kicsike eddig megy:D

(#562) Balinov válasza tomesto (#561) üzenetére


Balinov
félisten

remélem,és ahogy a postjaidból látszik, beválik

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#563) tomesto


tomesto
aktív tag

Most nézegettem neten az új Forceware nVidia drivert és az új 84.21 nem támogatja a 6500ömet
Remélem adnak ki valami újat is ami támogatja és nem csak a gyári lesz....
VAlakinek valami ötlete h honnan lehetne egy új drivert ami támogatja :F

(#564) Dufresne válasza tomesto (#563) üzenetére


Dufresne
addikt

Köszi a screent:)

Sztem nem kell, hogy izgasson, hogy a support listbe nincs benne a vga-d:)
Amikor 64bites winnel próbálkoztam, akkor a gef3-mamhoz énsem találtam drivert, aztán felismertettem manuálisan az egyik driverral, mint 7800gtx és ment minden:) Persez csak a windows látta annak, everest, meg nvidia driveren belül is meg lehetettt nézni, hogy mi a valóság, szóval nemkel félni.

(#565) Lortech válasza tomesto (#563) üzenetére


Lortech
addikt

Miért nem támogatja? Benne van a support listben is, de belenéztem a driver driverét csomagba, és ott is van 6500 az inf-ben. : :F

Thank you to god for making me an atheist

(#566) tomesto válasza Lortech (#565) üzenetére


tomesto
aktív tag

Szia!
Hát ezt kérdem én is miért nem támogatja a karimat a 84.21es verzió...
A supp listben benne van a karim de amikor telepíteni akarom kíirja a telepítő hogy nem észlelt a gépen támogatott eszközt... :F
Viszont a 84.20as simán felment...
Max azt tudnám csinálni h manuálisa telepítem fel ha úgy egyátalán felemegy...
Nekem nagyon gyanus h valamit elcsaezett az nvidia ebben a driverben...
Nah mindegy...
A következő remélem jó lesz...

(#567) Dufresne válasza tomesto (#566) üzenetére


Dufresne
addikt

Kicsomizod a telepítőfile-t majd manuálisan telepíted. Legalábbis így működnie kéne:)

(#568) Lortech válasza tomesto (#566) üzenetére


Lortech
addikt

Manuálisan fel tudod rakni szerintem, vagy pedig le kéne szedni gyárilag, uninstallal a mostanit, és úgy megpróbálni.

Thank you to god for making me an atheist

(#569) tomesto válasza Lortech (#568) üzenetére


tomesto
aktív tag

Megprószálom úgy ahogy mondjátok...
Mjad jelentkezem mi a helyzet:)

(#570) tomesto


tomesto
aktív tag

Leszedtem a drivert és úgy próbáltam telepíteni, de nem akarta az igazságot...
Manuálisan viszont szépen felment felismerte faxán:)
Nemtom mi a baj az aouto installal...Gyanítom valamit az nVidia cseszett el... :F
Nah de mind1 a lényeg h most jó...Thx mindenkinek!

(#571) tomesto


tomesto
aktív tag

Most nézem a supp listben GeForce 6700 XL :F
Ilyen is van???:DDD
Jó tudni...

(#572) Dufresne válasza tomesto (#571) üzenetére


Dufresne
addikt

Ha a support listában van, akkor lehet, bár énsem hallottam még róla :F
De örülök, hogy manualisan ment.

(#573) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok lenne egy kérdésem. A pioneer 110D dvd-rom-omot milyen kábellel kössem össze? Tehát ilyen 80 eressel vagy 40 eressel.Mert ahogy jobban megnéztem csak a merevlemezhez kaptam egy kábelt és nem tudtam bekötni a cd írómat.

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#574) tomesto válasza Bzzz (#573) üzenetére


tomesto
aktív tag

Ahogy érzed:)
Nekem 80eres sodrott van mindkét ide csatornán!!Jó mert nem fogja meg a levegő áramlát a gépben és úgy hajtom ahogy nekem tetszik....
Üdv

(#575) tomesto


tomesto
aktív tag

Halihó emberek!
Kijött a legőjabb bios ehhez a laphoz...[link]
CSak óvatosan nehogy úgy járjunk mint Balinov barátunk...
Én hagyom a 1.6ost...az tuti jó
Akkor érdemes cserélni ha gond vanszal csak a bártabbak csinálják...

(#576) tomesto válasza tomesto (#575) üzenetére


tomesto
aktív tag

Nah mégiscsak megcsináltam:)
Faxxán mükszik... ;]

(#577) tomesto


tomesto
aktív tag

Elvileg ezzel a biossal most gyorsabban detektálja a winyókat a gép...de nem vettem észre külömbséget...csak egy villansáig jön be a boot screen....
Viszont most van egy olyan opció a biosban h HDD Fast Detecion...ha kikapcsolom akkor lassbban detektálja a vnyókat és nem csak eg villanásig jön ki a boot screen...
Szal nem sok minden változott:D
U.i.:Az eddigi legjobb lapom nagyon meg vok vele elégedve... :D Kopp-kopp-kopp

(#578) Bzzz


Bzzz
senior tag

sziasztok,ilyen alaplapom van nekem is csak 939-esben.
nem tudjátok hogy ezeket meddig lehet húzni. FSB;Cpu Frequenci,PCIE Frequency-t ?? MHz-re érdemes beállítani?

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#579) tomesto válasza Bzzz (#578) üzenetére


tomesto
aktív tag

Hali!
Ez egy nagyon nehéz kérdés,sok mindentől függ...
Ezt a kérdésedet álatalánosságba nem lehet feltenni,mert valakinek megy x lap 300on és valakinek ugyan az a konfig megy 250et...szerencse kérdése...

(#580) as_Rock válasza Bzzz (#578) üzenetére


as_Rock
őstag

Gondolom van a te lapodnak is külön topicja, ott biztos több tapasztalattal rendelkező emberek tudnak erre neked felelni.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#581) Bzzz válasza as_Rock (#580) üzenetére


Bzzz
senior tag

háát igazából ez a probléma.Hogy eddig nem láttam ilyen topicot ami kimondottan az én lapomról szól:(

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#582) Dufresne válasza tomesto (#575) üzenetére


Dufresne
addikt

Banilov giga lappal jár pórul és nem is biztos, hoy a lap szar, hanem lehet, hogy a proci adta be a kulacsot :(

(#583) Dufresne válasza Bzzz (#578) üzenetére


Dufresne
addikt

Cpu frequency az az fsb illetve szorzóállítástól változik, tehát az fsb-t, meg a cpu frequency-t nemlehet így elkülöníteni. Amúgy tuningnál az a jó, ha mindent tudsz lockolni alap frekin, azaz mondjuk a PCI-e frequency-t és utána már húzhatod az fsb-t, ameddig bíja a ram/proci/lap:) Esetleg visszaosztani a memcsiket. És ha mondjuk egy jófejta venices- proci van benne, annak simán köll mennie 280fsb körül és akkor még talán alá is saccoltam.

(#584) Bzzz válasza Dufresne (#583) üzenetére


Bzzz
senior tag

Köszönöm! Amúgy ''lockolni alap frekin'',ez mit jelent egész pontosan? Bocs de ehhez még láma vagyok. És a PCI-e frequency az pontosan mit takar, szóval a pCI-Express kártyámnak a frekvenciáját tudom húzni BIOSBA? Vagy ez valami másnak a frekvenciáját húzza fel?

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#585) Dufresne válasza Bzzz (#584) üzenetére


Dufresne
addikt

A bios-ból tudod növelni a PCI-express buszok frekvenciáját, ami konkrétan nem a kártyád sebességét/frekvenciáját növeli, hanem magának a busznak a sebességét növeli, ergo elvileg gyorsul valamelyest az adatátvilteli sebbeség úgytudom:) Ezzel így nincs is seemi gond, csakhogy ezek az eszközök nemigazán bírják általában az ilyesfajta frekvenciaemelést, ezért nem javallott a használatuk:) Ezért jó, ha van lehetőség ''lock''-olni a bios-ban ezeket a frekvenciákat, így ezek függetlenül az fsb változtatásától állandóan alap frekvencián maradnak, ez asszem PCI-expressnél 100MHz-et jelent, AGP-nél 66-ot és sima PCI-nál ha minden igaz 33-at:)

(#586) Pepino23


Pepino23
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Találkozott már valaki ezzel a problémával.
Újonnan vett, összerakott sz.gép konfig:
- Asrock K8NF4G
- 3000+ AMD Sempron s754
- 512 MB/400 Mhz Ram - kétoldalas, noname
- Sata 2 Samsung 80 GB winyó
- Kisfloppy
- Canon Pixma 150 multifunkciós nyomtató
- Fujitsu Siemens monitor, billentyűzet, egér.
- Genius webkamera

A probléma a következő:
XP SP2 rendszerrel
Az alaplapi videokartya van csak.
300W Codogen táppal van ellátva.
Indításnál elindul a gép, de nem pityen az alaplap, ekkor nincs is kép.
Amikor áram alá helyezem a gépet, van amikor elindul saját magától, van amikor nem.
Amit tettem vele: Tápcsere, monitor csere, másik lakásban való kipróbálás feszültségingadozásra gondolván), billentyűzet, egér csere, csak a legszükségesebbek indítása. A helyzet változatlan, vissza a tulajnak és se kép se hang,egyszerűen tanácstalan vagyok.

Pepino

(#587) lolee


lolee
tag

Na sziasztok!
Épitettem a haveromnak egy költséghatékony amolyan mindenre alkalmas gépet.
Irok egy kis-nagy leirást hátha valakinek jól jön. Csak befér ide a téma....
Az alkatrészek:

Ház: Mercury kob139 350w kb:7000.- (dobozos) (lo.......rd-ba 7-8k...)

Alaplap: szigoruan :)) Asrock k8nf4g -sata2 kb:13000.- (dobozos) (rendelt,közelre....)

Proci: Amd sempron 2800 64bit SDA2800AIO3BX-palermo e6 18300.- (dobozos!) (aq...ua)

Ram: Kingmax superram 1x1gb 400mhz 18700.- (dobozos) (aq......ua)

Hdd: Samsung sp2004c ,200gb 7200rpm 8mb sata2 21600.- (''dobozos'') (aq.......ua)

Vga: Asus en6600 silencer 128mb,128bit 300/550 pci-e 23200.- (dobozos) (aq.......ua)

Dvd rw: LG h20-L full-full, Lightscrabe! 13200.- (dobozos) (lo.........rd)

Házventi: Primecooler 8cm golyós,hőszenzoros,kék ledes, 1300.- (dobozos) (mist.....ral)

Fdd: régi
plussz 40 maxtor ata régi
plussz sb live 5.1 régi

Össz 117000.- be jött ki, tehét 120k-val lehet számolni.

Alkatrészek benyomása:
Ház: Teljesen normálisan néz ki,2 előlapi USB, oldalt lyukasztott ventihely,papirvékony az anyaga de ok, a mercury tápok tesztek szerint a low profilban a legjobbak, mondjuk 20deka az is,de korrekt. (nekem ilyen 300w-os volt 2.6 p4 nw 1gb, 40gb, dvd, 6600gt -no problem)

Alaplap: Teljesen korrekt minőségü érzés kézbefogva,a nyák mintha kicsit vékony lenne,s754 , szép kék :) ,pci-e, 2pci, passziv NB és SB hütés,2x sata2, 2x ata, 5.1 hang,
10/100 háló, 4 USB, 1 sata 1 ata 1 fdd kábel, 1cd, virusirto,minden fontos benne van, de semmi sallang, vagy árnövelö cucc. Egyetlen pici hiba: nincs ventiszabályzás, proc fesz emelés sincs-ez itt nem probléma (laplimites tuning). CNQ van,de csak a 3000-es procitól persze. ja 2 ram hely, 1 sata táp átalakitó... Kis cuki tetszik :) .

Proci: Leinformált palermo e6-ost vettem, mert ezek athlon64 venice magosak valójában, kurtitott cashe-el, 3000 alatt minusz CNQ-val, minusz dual chan persze -ez AMD-nél
nem érdekes. Tesztek alapján plussz 200mhz-el teljesen kompenzálja a levett cash-t, tehát ennél a procinál 1600-ról felhuzva 2000mhz-re egy teljes a64 3000s939-al (33k)
számolhatunk átlagosan. Ennyit mind megy. Ez 250fsb amit ez a lap stabilan tud külső vga-val. (fontos lehet:a 3000-es 128k-s csak,)
Ram: piros, 1x1gb-os mellett döntöttem ki tudja mi lesz, kicsit féltem mondjuk szeretni fogja-e mert találtam infot 1x1gb kigmax-ra.
Hdd: súlyra jó :DDD
Vga: Kézben tartva nem igazán éreztem az asus minöséget. A nyák vékonynak hat,3 cd, semmi extra, passziv alu borda, pehelykönnyü igy is. remélem a kép viszont tuti lesz..
Dvd rw: elég könnyü, 1cd-rajta minden ami kell (nero, dvd, lightscrabe progi, live firmware..)
Házventi: átlátszó, csavart nem adtak :O , semmi hang alapba.

Összerakás:
A házat felnyitva és elkezfve beleaplikálni a lapot azért érzödött hogy a ház nem azért nem Antec minöségü, de semmi komoly problema.
Proci bedob, gondoltam rádobom a gyári procihűtőt gyorsan, de nem ment oly hirtelen...
Elöszor is leszedtem a gyári keménynek ható pasztát, és normált tettem rá.Aztán rápattintom a hütöt, próbálom lenyomni a kart de annyira feszült hogy egyszerüen nem mertem mert valami eltörik. Leszedtem, megnéztem, hogy mi van és azt látom hogy a rugozó lemez annyira merev hogy kb 10kilóval fél centit tudok rajta görbiteni. Többszöri próba után ugy döntöttem hogy simán bepantittom és nem nyomom le a kart, igy tökéletesen fogja, jó feszes.. A többi semmi extra......
Rendszer és teszt info:
Biosban nyitott házzal 40 fokot volt a proc, elég soknak tünt, hütöt csesztetem, semmi változás.Gondoltam pontatlan a bios,aztán késöbb szépen lecsökkent és húzva is max45 fok lett.(gondolom beindult a paszta). A vga elözetes teszttel ellentétben alapban is kellemetlen meleg, 3d-ben pedig méginkább ,nyitva is, de nem érdekes, ez ilyen és
kész, van rá 3év gar... A kártyának hibátlan szép képe van,a gép alapon 3d03-ban hozta az elvárt 5000 pontot, a játékokban az fps-hez képest szépen simán fut a kép. Az sb live 5.1-essel nagyon akadt a gép, hosszu kinlodás után sikerült uj drivert intézni, és hibátlan lett. A RAM-ot szereti, everest hozza az eredményeket. A plussz ata 40gb maxtort csak kinlodások után látta meg furcsa mód,, jó lett. Sata2 no problem.DVD no problem. A win és a boot miután összeált a rendszer kimondottan gyors lett .
Háló müködik. A gépnek türhetö a hangja, a táp elnyomja a procihütöt amely 2800-at pörög (nem hangos abszolut sztem a proc-hütö), meg a házhütöt. Összességében ugy mondanám nem érne meg egy drágább táp annyit hogy halkabb legyen,procra meg emiatt felesleges... Ja a rendszer szép stabil lett...
A játékok:
Nem volt tul sok idöm mindet megnézni,mert 01:30 volt már...de lel lehet ebböl szürni a lényeget..
Fatout 1024 maxon ''analógba'' fut szép éles a kép. (1280 nme néztem, de tuti fullos)
Trackmania Nations 1280ba olyan3/4-ed grafon szürök nélkül teljesen jó és szép a legnagyobb pályákon is (valahol a compatibilitibe ki kell kapcsolni a valami cpu-vga szinkront mert alapba be van és lasssit ezerrel 7800gt-n is. 1024 nem néztem ott sztem maxon AAAf nélk. )
NFS MW 1024-ben olyan 2/3-on AAAF nélkül gyünyörüen fut és egész jól néz igy már ki, sztem lehett feljebb is venni (idő :( )
Mókábol megnéztem az alaplapit vga-t is Trakma Sr-ben en6600- 30fps-ből lett kb7 fps...
Ennyire futotta csak sajna :(( .
A gép kicsitt többet is tud mint vártam töle, el lehet mondani hogy eddig minden jól és
teljesen élvezetesen fut. Mondhatni szépen összhangban van a rendszer! :))

Egy kis tuning:
Mivel nem Hardcore arc-nak lett csinálva gép nem tuningoltam fullra, inkább megnéztem a
höfokokat, és a max-ot kiváncsiságból. a hosszutávu stabilitás jegyében.

Cpu- kiváncsi voltam hozza e a cucc az elözetes hireket (hozta :D ). Lapi vga-val a már ismert 290fsb-2300 feletti mhz, 5perc game után 45fok -szép... Igy kb a643200 s939 erejével lehet garázdálkodni :) . en6600-assal csak 250fsb-vel probáltam, azt hallottam ennyi a max vga-val- ment szépen.
Hosszu morfondirozás után 225fsb-re löttem be gondolva a nyárra és hogy ritkán lesz géptisztitás...Ez 1800mhz (sempron 3100 power full), a mem-et nem teszteltem, ugyse megy 450-et évekig stabilan ezért 400@333@374 lett, teljesen jó ez igy AMD-be.
HT: fix800@kb900 --sima ügy1000-re van kitalálva --nf4

Vga: coolbitsel auto 440/650 hidegen nem rossz, csak gyorsan felmelegszik...
5 perc játék után alapon hajtva ujra coolbits auto 350/600, tehát nem szabad tuningolni a gyárival, zalmannal tuti menne 420/620-on stabilan.
Trakmaniaval néztem egy helyen: alapon 28 fps, 410/620 36fps ez komoly difi, éreni is lehetett... 350/620 29 fps, 410/550 35fps ez elég érdekes hogy maglimites a vga 128biten 550mhz memfrekikkel, sajna csak TM-be néztem ezt....
Nem volt idöm full rendszer tuningos 3dmarkokat nyomni :( , de ha szétnéztek ki lehet logikázni a dolgot ..


A lapot csak ajánlani tudom mindenkinek aki modern olcsó és gyors gépet szeretne! :R
Szép, okos, gyors, olcsó,cuki, mi kell még? :))

(más lapok: Gigabyte ugyanilyen kb 16-17k, hallottak alapján nem ilyen gyors,
Asus k8n4-e: kb16-17k nincs vga rajta,jobb tuning kb300fsb-ig vga-val, turbinaventi vagy zalman rá 1kért --tuning ilyenkor kérdéses..
Abit nV8 kb ua mint az asus kb17-18k)

A konfig meg szerintem egy nagyon jó példa annak aki kizárólag új és jó alkatrészekből
szeretne gépet összerakni a legjobb ár/teljesitmény/minöségben a megfelelő helyekre tenni a a keret forintjait.És emellett nem szeretne kockáztatni nem tesztelt alkatrészekkel


LOLEE értékelése: EDITOR'S CHOICE :DD


Ennyi tellett tőlem, valamire csak jó lesz...

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#588) lolee válasza Pepino23 (#586) üzenetére


lolee
tag

RAM-ot kéne próbálni másikat, kérj valami havertól, én 2oldalast tettem bele, ment jól.

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#589) Pepino23 válasza lolee (#588) üzenetére


Pepino23
csendes tag

A rgéi RAM-al kifagyhat a bios???
Ramcsere folyamtban...

Pepino

(#590) lolee válasza Pepino23 (#589) üzenetére


lolee
tag

Ha nem szereti lehet bármi, úgy láttam kingmax -al mindenkinek jó.

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#591) Pepino23 válasza lolee (#590) üzenetére


Pepino23
csendes tag

Na majd kiderül, holnap vissza is viszem a ramot az üzletbe... Még jó hoyg szamlat is kértem.

Pepino

(#592) Dufresne válasza Pepino23 (#591) üzenetére


Dufresne
addikt

Ha azért néha elindul, akkor érdemes egy memtestet ráengedni, vagy másik lapban kipróbálni a ramokat és ott memtest:)

(#593) Bzzz


Bzzz
senior tag

Azt nem tudja valaki hogyha mondjuk tunningol az ember és mondjuk win alatt a videókártyát illetve a biosba a procit tunningolom és mondjuk túl húzom ,akkor a következő újraindítás után helyre fog állni a korábbi stabil állapot vagy így jártam...nem tudom érthető voltam...

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#594) lolee válasza Bzzz (#593) üzenetére


lolee
tag

Ennyit tok mondani: a win szaródik a sok fagyitól. 1-2től még nem fog szétesni...

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#595) Bzzz


Bzzz
senior tag

És még egy nagy problémam lenne:azt nem tudjátok hogyha a winyómra másolok adatokat azt miért csak 10000 kb/s hiszen ata133-as maxtor 60 gigás tehát akkár 30000kb/s-el is kéne mennie? Mit tehetek tud valaki segíteni,mi ilyenkor a teendő?
Az adataimnál bővebb infót adtam a gépemről.

[Szerkesztve]

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#596) Dufresne válasza Bzzz (#593) üzenetére


Dufresne
addikt

A biosban való tuning, ha nemsikerül és nemakar utána indulni a gép, akkor azt egy cmosclear orvosolja. Ha a win fagyogat, vagy nemakar bejönni a bios-ban való tuning után, akkor csak simán a bios-ban vissza kell venni a tempóból, vagy még feszt adni neki ;]
A vga már kicsit más, de azért simán windowsban való 2d alkalmazások közben nemigen érezhető a tuning hatása, így fagynia sem igazán kéne a vga-tól winben, max játékok alatt, így winben vissza kell állítani még 3d-s alkalmazások előtt az órajeleket. Vagy ha vga miatt már nemakar a win normálisan indullni, akkor meg kell próbálni csökkentett módban visszaállítani, vagy eltávolítani a tuningprogit/drivert és a köv indítás után megint felrakni, hogy alapon fusson.

(#597) Dufresne válasza Bzzz (#595) üzenetére


Dufresne
addikt

Itt egy kis összehasonlítás [link] ata100 és ata133-ról, azaz udma5 és 6 közötti versengés. Az eredményekből is látszik, hogy elhanyagolható a különbség.
Viszont az a 10000 tényleg kevésnek tűnik, mert inkább 25 és 30ezer között kéne lennie.
Nézd meg, hogy a vinyód milyen módban van, ha udma5, vagy 6, akkor elvileg minden ok, ha PIO, akkor már meg is van a gond és át kell állítani udma-ra. Itt tudd megnézni, hogy milyen módban van: [link]

(#598) Bzzz


Bzzz
senior tag

Köszönöm válaszod!
Még egy utolsó dolog: ez a cmosclear ez pontosan micsoda és hogy tudom megcsinálni ha baj következne be. Bocs hogy ilyen alapokat kérdezek de igyekszem minden eshetőségre felkészülni..

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#599) Bzzz


Bzzz
senior tag

Ultra DMA Mode 6-ot ír ki nekem.
De várjál csak az elsődleges IDE csatorna , a másodlagos IDE csatorna és a szabványos kátcsatornás PCI-IDE vezérlő kétszer van nekem fönni! Egymás alatt 2-2-2 mindegyikből. (A boltba rakták föl nekem,nem lehet hogy ez a baj)

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#600) Dufresne válasza Bzzz (#599) üzenetére


Dufresne
addikt

Hogy őszinte legyek egy screenshot sokat segítene a dolgon, hogy lássuk a pontos állapotot:)
A cmosclear pedig úgy hajtható végre, hogy áramtalaítod a gépet, az alaplapon található erre szolgáló kis jumpert (általában az elem mellett van) átrakod a másik állásba, kicsit vársz, majd visszarakod az eredetibe és ezután visszakapcsolod a gépre az áramt, majd újraindítod, ezután a lap teljesen alap beállításokkal fog indulni. Persze ezt sajna egy kompletten vett konfignál nemigazán tudod megjátszani, mivel azok általában le vannak ragasztva a garancia miatt. Egyébként, hogy pontosan hogykell és melyik jumpert kell hová áthelyezni, azt megtalálod a lap manualjában, ami akár az asrock honlapjáról is letölthetsz:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.