Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Yoshi válasza 1269 (#735) üzenetére


Yoshi
csendes tag

Üdv elvtársak!

Nálam éppen az alaplapi VGA-val rosszabb a tuningolhatóság.
Egy 6800GS-el a 280 FSB-t stabilan vitte (tovább nem próbáltam), az integrált VGA-val pedig sehogysem megy 250 fölé. :(
Vagy valamit rosszul csinálok? :F

(#752) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

939NF4G-t integrált VGA val 300as FSBig tudom hajtani... 5X ös HT mellett!, everest hypertransportra 1500 MHZet ír. Ez a max, fölötte no.

1500 as HT-t a másik gépben lévő DFI NF4 SLI-DR Expert lapom se tud....

[Szerkesztve]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#753) Zsoss


Zsoss
csendes tag

Üdv !
Szerintem ez a legjobb 754-es lap ebben az árkategóriában !
Csak kis problémáim vannak,visszaolvastam(+Google),de nem találtam megoldást.

1.
Lassú az IDE vezérlő.Régebbi (NF2,Via KT400,-333) laplaimon ugyanezen HDD-ODD konfiguráció mellett, nagy fájl másoláskor 45-52 Mb/s is volt a másolás sebessége,itt kb max 32-40, ami ugye sok Gb adatnál elég gáz,nagyon zavar.
Ja persze két vinyó között,természetesen.
Többféle NF drivert próbáltam,az IDE SW vezérlő telepítését megadva sem települ fel az !
Marad az XP sajátja.
Igen XP tiszta install is megvolt.
De 1 vinyóról is kicsit lassabb a dolgok betöltése,a rendszer reakcióideje.
Még nem akarok SATA vinyót venni.

Ez lenne a legfontosabb,kérlek írjátok le nálatok hogy megy,ill telepíthető-e az IDE SW ?!

2.
Jól megy a tuning,pl 320-as fsb is 1db rammal.
De amint berakom a másodikat is, 280-nál gyorsabbal nem indul.
Természetesen akkor sem ha pl: HT 1x , Ram ''133mhz''(FSB/1,5) ,időzítések a leggagyibbak.
Ez szomorú. Bőven van a prociban ,de 2 rammal nem megy.
4db másik modullal is próbáltam,semmi javulás,sőt bizonyos kombinációban el sem indul, és az sem mindegy hogy melyik modul melyik slotban van !

Asrock K8NF4G-SATA2 guruk HELP !
De bárkinek örülök ,akinek bármilyen tapasztalata van ezekkel kapcsolatban,akkor is ha minden ok, csak akkor azt írja le hogy hogyan OK ?!

Mégegyszer : HELP !


Senki ? Ne már !

(#754) Lortech válasza Zsoss (#753) üzenetére


Lortech
addikt

1. Az IDE SW minden további nélkül működik a 8.22-es, gyári cd-n található illesztőprogrammal. Más nforce(4) chipsetekhez tartozó driverek nem jók ehhez a laphoz, ide vezérlőt meg főleg kár erőltetni, manuálisan megpróbálni feltelepíteni, másnak se megy fel a windows-alap driverén kívül más ezzel a lappal, és ez így van jól. A szabvány kétcsatornás PCI IDE vezérlő közül az alsó a SATA vezérlő, ez manuálisan lecserélhető a gyári, ''CDROM: Drivers\ALL in 1\nVIDIA\XP_2K(822)\IDE\WinXP\sata_ide\'' alatt található illesztőprogramra. Nem méricskéltem, hogy van-e javulás SATA alatt ezzel, de minden ok vele nálam. (nélküle is az volt)

2. Ismert a ramos probléma, én arra a következtetésre jutottam eddig, hogy inkompatibilitás az integrált vga, és/vagy proci memvezérlővel. írd le, milyen procid (stepping) és ramod van, hátha okosabbak leszünk

Thank you to god for making me an atheist

(#755) Zsoss válasza Lortech (#754) üzenetére


Zsoss
csendes tag

Ááá , köszönöm ! Már kezdtem azt hinni, potyára jöttem át a HWSW-ről...

Szal:
Ha jól értelek az IDE SW fel sem települ erre a chipsetre ?!
Akkor minek próbálkozik vele az istaller (csak hamar abbahagyja) ha a telepítését kérem?
Ráadásul ugye külön a cipkészlethez való driverről van szó (410/430).
Akkor másnak is ilyen lassú a P-ATA HDD-k kezelése,ezen a lapon ?
A korábbi NF-2 -esem villámgyors volt,és az IDE SW is ült rajta.
Ez újabb,de szarabb technika ?
Vagy a P-ATA már csak dísznek van ott,mindenki cserélje le a vinyóját SATA-ra ?

Másik :
Hol lehet olvasni erről a ramos problémáról ,az is érdekelne ?!
Sempron 2800+ venice (palermo) E6 stepping.
Ram volt már többféle is benne (mind 512-es) ,sajnos általában nem egyformák.Két egyforma, egyszerre vásárolt PQI,az volt.Valamint Hynix-Samsung-PQI-Elixír-Infineon-Hiviwell az összes elképzelhető konfigurációban(pár nap ráment).
Nagyon úgy néz ki hogy minnél kevesebb számú(1 a 2 helyett :)) ) ,és egyszerűbb szervezésű modul van benne ,annál magasabb ''FSB'' megy a lapnak.
A video egy Inno 3D 6600 128-as,vele minden ok.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#756) Lortech válasza Zsoss (#755) üzenetére


Lortech
addikt

Első mondat: ''Az IDE SW minden további nélkül működik a 8.22-es, gyári cd-n található illesztőprogrammal.''
Tehát felmegy probléma nélkül, pár napja csináltam. Használtam pata-val is egy ideig, nem méricskéltem, de nem tűnt fel semmi lassúság.
Az, hogy SATA vezérlőt fel lehet rakni nvidia-sat is, nem csak az alap windowsos vezérlő van, még nem jelenti azt, hogy gyorsabb is, illetve hogy a pata-s alap windowsos azért lassabb, mert nem nvidia-s.
Ram ügyben azt tudom mondani, hogy próbáld meg az időzítéseket finomítani, pl cr 2t, ha eddig nem tetted. Mást nem nagyon tudsz tenni. Ekkora fsb-nél azért már eléggé kapkodnia kell a lábát a memória vezérlőnek is, lehet, hogy bármilyen ramot raksz bele, akkor sem tudod stabilizálni két memóval ekkora fsb-vel.

Thank you to god for making me an atheist

(#757) Zsoss válasza Lortech (#756) üzenetére


Zsoss
csendes tag

Na mindegy,hagyjuk,nekem nem megy fel...
SATA-t letiltottam ,mivel úgysincs hozzá ezközöm,gongolom ezért a félreértés,mivel engedélyezve nyilván települne az SW.
A lassúság meg igazán jobbára csak a nagy file-ok másolásakor érhető tetten.

Igen, a ramokkal együtt az időzítéseket is gyötörtem(egy pár éve már tuningolgatok).
Gondolkodom: Mivel itt a prociban van a memóriavezérlő,talán nem elképzelhetetlen, hogy a magfeszültség emelésével kicsit javul a stabilítása is,persze csak akkor ha ugyanazt a feszültséget kapja.
HA a 3000+ alatti sempronokon lehetne aktíválni a C&Q-t... ...akkor lenne feszültségállítás is ezen a lapon !
Ennek hiányában marad a V-mod,csak ez nem annyira kultúrált :U

No 1 kis élvezet:
310Mhz FSB ok, 1db 256-os TCCC-s samsung rammal (2480Mhz alapfeszen ! )

2 modul, 1Gb ram: 294 Mhz-s FSB stabilan. :R 3,0-3-8-3-2T időzítések, 235Mhz ram órajel mellett. HT 882Mhz (megy 1150 körül is,de minek,nem gyorsabb).
Everest home 2.20 : 3525/1306/48

3D mark
2000: 19673

2001: 16721

2003: 6411

2005: 2892

2006 :1237

Aquamark :49,8

Ja, GF 6600 440 / 720(360)

Ha majd lesz jobb ramom, még fejlődhet...
És egy kérdés: végül is ez valahol egy Nforce 4-4x -re hajaz ? (410)

Azér' valaki le is írhatná mennyivel másol nagy fileokat !

Mindent köszi Lortech !
Asszem maradok a Prohardveren ! :DD
Persze még írhatsz...

(#758) Lortech válasza Zsoss (#757) üzenetére


Lortech
addikt

Mostmár erre kiváncsi vagyok. :) Hogy érted pontosan, hogy nem megy fel? Amikor megkérdezi, hogy fel szeretnéd-e tenni, akkor valami hibát jelez, vagy nem jelez hibát, de nem rakja fel? (Ha utóbbi, akkor miből állapítod meg?)

Összedobtam közben egy pata-s rendszert, frissen - ropogósan ghostolt telepítéssel, driverek nélkül. SATA vezérlő biosban letiltva, és a cd-n található 8.22-es winxp-s drivert tettem fel, megkérdezte, hogy az ide sw-t akarom-e - mint mindig - igent nyomta, és látszólag gond nélkül felment.

szerk: ja még a többi, annyiban hajaz nf4-4x-re a déli híd, hogy ez is az nf4 család tagja, de tovább van egyszerűsítve a chip, minden ''felesleges'' funkció ki van szedve.
Nagy fájlok másolását nem tudom megnézni, mert csak egy gyors vinyóm van most itthon. A pata-s, amivel teszteltem, egy régi 10gb-s. Vinyón belüli másolás meg gondolom nem érdekes. TCMD-ben a másolás buffere be van állítva? Vagy nem is tcmd-vel másolsz?

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#759) Nyte


Nyte
csendes tag

na még ennyit sikerült kihozni belőlle a ramok frekijét jó lenne még fentebb vinni de nem tom :(( ha valaki bármiben tudna segíteni mit hogy állítsak hogy a legjobb legyen annak nagyon örülnék !!!!! bármilyen segítség yól yön mindenből tanul az ember! :R :R :R
[url=http://www.kepfeltoltes.hu/view/060505/athlon_64_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][kép][/url]


[url=http://www.kepfeltoltes.hu/view/060505/athlon_64_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][kép][/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url]

vá sehogyse sikerül linket berakni sorry

[Szerkesztve]

fütty fürütty :D

(#760) Nyte


Nyte
csendes tag

gondolok itt bios beállításokra progikra bármire amivel nagyobb teljesítményt lehet elérni

fütty fürütty :D

(#761) Nyte


Nyte
csendes tag

a mod biost belinkelnétek holtalálom meg tudom hogy már volt írva de nem találtam meg előre is köszi :R :R :R :R

fütty fürütty :D

(#762) Zsoss válasza Lortech (#758) üzenetére


Zsoss
csendes tag

Akár a CD-n található All in 1 drivert próbálom,akár az Nvidiától letöltöttet (a CD-n is mind a kettőt 8.12, 8.22) ez történik: kérem az IDE SW telepítését mikor odaér,elkezdi,kiírja hogy: ''IDE-illesztőprogram összetevők telepítése'', ekkor a ''progress csík'' kb. a negyedén áll,majd kb 3-4s múlva felugrik a végére, és felül kiírja, hogy a vezérlő telepítése befejeződött, majd kéri az újraindítást.
De az ezközkezelőben csak a szabványos kétcsatornás PCI IDE-vezérlő van továbbra is,a szokásos 2001.07.01 dátummal, microsoft gyártóval.
Ennyi.

Commanderben az alap módszer van beállítva,régen is így volt. Igen azzal másolok.
De most hogy mondod, kipróbálom és majd leírom a tapasztaltakat.

NF4-4x.
hmm...
Annyiban azért más,hogy ha megnézitek az alaplapot alul-felül a PCI-expess port vezetékei a ''north bridge :C hehe ''-be futnak,ami igazából a GF6100.
Kösz az infót !

(#763) MM


MM
őstag

Sziasztok!

Lenne egy gyors kérdésem, mivel idő hiányában csak az első és az utolsó oldalt olvastam végig:
Rendes A64-el lehet VCore-t állítani? (Mert többen írtátok, hogy Sempronnal nem lehet.)
Egy ''igen'' vagy ''nem'' bőven megteszi! :)

(#764) Ryu77 válasza MM (#763) üzenetére


Ryu77
aktív tag

Igen!

(#765) Ryu77 válasza MM (#763) üzenetére


Ryu77
aktív tag

Még annyit hozzáfűznék, hogy én ilyen lapban egy
3000+os A64-est küldök alapon 1.2V-al!
Persze lehet felfele is állítani.
Nálam a csend és a fogyasztás számít nem a tuning.

(#766) tomesto válasza MM (#763) üzenetére


tomesto
aktív tag

Ha jól tudom akkor Sempi 3000+ és felette lehet állítani a Vcoret...
Azt hiszem lortech barátunk már sokat mondogatta de ha tévednék sorry lehet a CnQval keverem:D

(#767) Lortech válasza tomesto (#766) üzenetére


Lortech
addikt

:D Sokat, de úgy látszik nem eleget. ;] Pedig már én is unom, hidd el.
CNQ-val lehet állítani vcore-t, és azt csak a >sempron 3000+ és az a64-ek tudják.

Thank you to god for making me an atheist

(#768) Zsoss


Zsoss
csendes tag

Ahh ! Már régen lámáskodtam ennyire !
Az IDE probléma megoldódott, csupáncsak nagyon fregmentáltak voltak a meghajtók !
Igy már ok a másolási sebesség, TCMD-ben a nagy file másolás módszerrel még picit tovább javult, így kb 52 Mb/s a téma. :U

Már csak a ram probléma maradt,bár a mostani eredménnyel is elégedett vagyok !
Király ez a lap + csúcs az AMD !
Éljen !

(#769) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,a lapnál újabb gyári és/vagy modbios-szal megy már a ventiszabályzás?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#770) Lortech válasza Balinov (#769) üzenetére


Lortech
addikt

Szerintem a szükséges vezérlő áramkört spórolták le, nem hiszem, hogyha már ráteszik, akkor ne tudnák leprogramozni. :)

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#771) Balinov válasza Lortech (#770) üzenetére


Balinov
félisten

hát,ettől tartottam Lortech én is... :O

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#772) MM válasza Ryu77 (#764) üzenetére


MM
őstag

Ok, köszi!

Rövid, de velős vitátokból azt szűrtem le, hogy CnQ képes (3000+ és nagyobb) Sempron, vagy A64 esetén akkor lehet feszt állítani. :)

(#773) rollins


rollins
őstag

Ebben a lapban (s754) nincs probléma a 2 db 2 oldalas ramokkal?

(#774) Lortech válasza rollins (#773) üzenetére


Lortech
addikt

Ezt így nehéz megmondani, nekem ilyen kombó van, és nincs vele probléma. De régebben, mikor még d0-s procim volt, akkor sz@rakodott (minden más uaz votl). Egy sima a64-es lapnál - ahol jórészt csak a procitól függ a memkompatibilitás - azért érzékenyebbnek mondanám. Van, akinek minden ok, mások meg szívnak vele.

Thank you to god for making me an atheist

(#775) Ryu77 válasza rollins (#773) üzenetére


Ryu77
aktív tag

Nekem is 2db 2 oldalas 512/400-asInfineon ram van benne meg egy 3000+os Venice A64 és nincs gondom de amíg 13mikronos 2800+ volt addig ha 2 memót tettem bele akkor csak 333-on nem hibázott. Ha csak egy ram volt benne akkor jó volt 400-on is. Ez procifüggő, mert abban van a memovezérlő.

(#776) rollins


rollins
őstag

Jaja cpu-ban van a vezérlő. Egyébként lap bios -tól is függ hogy mennek a 2 oldalas ramok. Most ga-k8ns -ben megy 2db kingmax hc 2800+ -os clawhammer-rel (cg) és nincs gond vele, kis tuning is ha kell 250mhz-en. Cak azért kérdeztem, mert ha váltanék pci-e -re, talán nem is lenne rossz ez a k8nf4g-sata2 lap. (de ez még odébb van)

(#777) Dufresne válasza rollins (#773) üzenetére


Dufresne
addikt

Elvileg nincs gond...gyakorlatilag sokan használnak sztem gondtalanul benne ilyet, de sajna van ellenpélda is:( Nekem eddig szerencsére minden lapomba ment minden ramom..névleges frekin és felette is:)

(#778) Dufresne válasza rollins (#776) üzenetére


Dufresne
addikt

Nem is rossz, de azért találsz jobb lapot is sztem, nemhinném, hgy x700-ad miatt ilyenre lenne szükséged...

(#779) rollins válasza Dufresne (#778) üzenetére


rollins
őstag

Nem most fogok venni, csak mint ötlet vetődött fel. Az agp miatt nagy dilemma hogy jobb agp-s vga-t, vagy olcsó s754 -es pci-e lap és hozzá egy olcsó vga. Ezzel sokan vannak így... . (pénzhiány meg a másik + régebbi cuccokat nehéz eladni.)

(#780) Dufresne válasza rollins (#779) üzenetére


Dufresne
addikt

Tény, nálam is így ragadt meg a Geforce3...
Amúgy sztem akkor ez a lap és egy x600pro jó páros lehet:) Ha már itt tartunk. Mindkettő jó árban.

(#781) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Lécci segítsetek! Melyik beállításra tegyem a Dram Voltage-ot, hogy a memóim stabilak legyenek 2-3-3-6-1T-ben?
A memtest86-ból lement 3 kör hiba nélkül (1 óráig tartott), de a MW kivágott az XP asztalra 10 perc után úgy, hogy még hibaüzenetet sem írt ki!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#782) Lortech válasza elfelejtette (#781) üzenetére


Lortech
addikt

Ennek sokminden más oka is lehetett, nem csak ram.
A kérdésre csak te tudod magadnak megadni a választ, nincs általános recept. Van, amelyik ram egyáltalán nem, rosszabb esetben negatívan reagál a feszemelésre. Lehet, hogyha 3.5V-ot adnál neki, akkor sem menne ezzel az időzítéssel, de az is lehet, hogy már high beállítással. Meg mint mondtam, az se biztos, hogy rammal volt a gond.
Memóriateszteléshez megnézhetnél még prime95/torture test/blend, vagy néhány superpi 32M-et. Ezek valahogy jobban beváltak nálam a hibák kiszűrésére.

Thank you to god for making me an atheist

(#783) Balinov válasza Dufresne (#778) üzenetére


Balinov
félisten

csak nem a giga változatra gondol,tisztelt Dufresne ur? :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#784) Dufresne válasza Balinov (#783) üzenetére


Dufresne
addikt

Mégsem :B

[Szerkesztve]

(#785) Dufresne válasza Balinov (#783) üzenetére


Dufresne
addikt

Tisztelt Banilov úr, konkrétan nem feltétlenül arra, de az sem záródott ki a fejemben, mint gondolat/lehetőség :D

(#786) kennyke


kennyke
aktív tag

Használ valaki coolink bat/bear-t ezen a lapon?Minden gond nélkül rámegy?
ill a 47fok egy Sempron2800+ (alap órajel) esetében sok?

(#787) Lavves válasza kennyke (#786) üzenetére


Lavves
tag

47 fok? Nekem integrált videót használva, terhelés alatt Everest szerint max 33-ra megy fel.
Igaz, nincs rajta a ház oldala, de csak egy 2,2k HUF-os CoolerMaster hűtő
van rajta. Vagy az alaplapi szenzor lehet hibás?

(Persze szintén S2800+)

[Szerkesztve]

(#788) elfelejtette válasza Lavves (#787) üzenetére


elfelejtette
veterán

Helló!
Én is az integrált videót használom, ház oldala fent, a proc felett a tápban egy 12 cm-es venti forog, és a max. hőfok 35C (NFSMW közben)

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#789) kennyke válasza Lavves (#787) üzenetére


kennyke
aktív tag

Azért kérdezem, mert a gyári hűtő van rajta, ami alapból hangos, így potival leszabályoztam, csak nem tudom mennyi feszt adjak neki, hány fokot bír a proci.Nagy terhelés alatt, 6,5V-on melegszik 47fokra. 12volton nálam is kb.33fok. Amúgy nekem is egy 12cmes tápventi van felette.
Szóval max mennyit bír a proci, ami még nem káros?

(#790) Balinov válasza kennyke (#786) üzenetére


Balinov
félisten

sok,nekem egy TR2-M6SE-vel a cg-s nc 9x255-ön cce kódolás közben max 52C.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#791) atuci


atuci
senior tag

Van egy kis gondom ezzel a lappal, nekem nem jelenik meg a POST folyamat, rögtön a windows képernyője fogad, addig fekete a kép. Ezt csinálta mind az alaplapi, mind külső vg-val.
Kell valamit a biosban állítanom vagy mi van?

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#792) kennyke válasza Balinov (#790) üzenetére


kennyke
aktív tag

Huuu... Elég volt megfejeteni ezt a mondatodat. A felét nem értettem :DDD
Akkor mindenképp hűtőt kell cserélni.
Mostmár csak az a kérdés hogy milyet.
Esetleg valami ajánlat? GT Silent Breeze III, GT 7200, AC freezer64pro. Ezek közel egy árban vannak. (de lehet lesz egy Coolink bear)

(#793) Balinov válasza atuci (#791) üzenetére


Balinov
félisten

nem egyedi eset,ilyen lap plusz gainward pci-e 6600nongt-vel is hasonló szimptómát tapasztaltam.megnyugodhatsz viszont,mert ez csak amiatt van,hgoy qrva gyorsan postol a lap.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#794) Balinov válasza kennyke (#792) üzenetére


Balinov
félisten

TR2-M6SE= thermaltake k8 hűtő[link] a cg steppinges (0,13um-s) newcastle magos A64 2800+ CinemaCraftEncoder avi2mpeg2 2menetes kódolás. :DD :DD :))
De box-os hűtővel is soknak tartom. Egyel korábban írt gw vga+asrock lappal,2800+ sempivel egy zárt foxconn házban a házhoz tartozó 8cm-es házventit használva prime95 torture tesztben sem ment fel everest 2.61.xxx szerint 50C-nál feljebb,terhelve.

hűtőkérdésed: GT hűtőket nem ismerem,még ismerősi körből sem nagyon,viszont acfreezer64-ről igenigen jókat hallottam.
üdv
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#795) atuci válasza Balinov (#793) üzenetére


atuci
senior tag

Akkor jó :)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#796) Balinov válasza atuci (#795) üzenetére


Balinov
félisten

:DDD de tényleg qrva gyorsan postol. Giga lapom (ami majd' ugyanez) még a vga bios infó-t is látom,még hidegindításnál is.pedig le van tiltva mindkét ide csatornán a slave ,meg a fw-is,meg a lan-is,meg a párhuzamos portok.és sokkal lassabb a post.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#797) Zsoss


Zsoss
csendes tag

Közben egy ideje megjelent a lapnak az R2.0-ás változata.
A weblapjukon is külön hozzák.
Vajon miben lehet más ?
Én csak annyit vettem észre,hogy itt már Realtek high definition audio van a drivereknél az AC97 helyett, valamint kicsit más az AMR driver. :U
Ennyi lenne csak ?

[Szerkesztve]

(#798) kennyke válasza Balinov (#794) üzenetére


kennyke
aktív tag

Köszi, igen, így valamivel hosszabb, de érthetőbb a számomra :C :R
Kinézet alapján is azt választanám, és elég sok jót olvastam a topikjában is, úgyhogy keresek valami jó helyet ahol van.

üdv,
kennyke

(#799) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Mivel valamelyik topicban azt olvastam, hogy az integrált hangkari leterheli a procit, ezért tegnap vettem egy PCI-ost, és érdekes dolgot tapasztaltam. A memóim eddig 440-en már szemeteltek, 2T-ben pedig el sem indúltak, most pedig 470-ig mennek 1T-ben, 2T-ben pedig 480-on is stabilak!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#800) MM válasza kennyke (#789) üzenetére


MM
őstag

Ha nem húzod a procit, akkor nyugodtan hagyhatod 6,5V-on a ventit, így gondolom alig megy 2000RPM körül, és szinte hangtalan. Felesleges másik hűtőt venned.
Ez persze akkor, ha jól értettem, és terhelve 47 fokos a proci.
(terhelve 55fokig rendben van, de szvsz lejjebb már ne tekerd)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.