Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) kennyke válasza as_Rock (#650) üzenetére


kennyke
aktív tag

Köszi a segítséget, megoldódott egy röpke du.-alatt :DDD

Nagy nehezen találtam olyan progit, amivel le tudtam formázni a sata vinyo c partícióját.
Ezután megpróbáltam wint teleípteni. 3 különböző verzió sem tudta, mert hogy nem talált merevlemezt.(A gyári cd-vel készített sata vezérlős lemezt használtam)
Ezután beraktam egy jó régi ata vinyot, hogy majd arra rakom a wint.
Ezután már a telepítő a sata vinyot is megtalálta. De hogy miért csak most?
Kipróbáltam ata vinyó nélkül, de ugy még mindig nem ment.
Szóval egy ata vinyó mellett sikerült felrakni a wint a satara.
Mikor felment a rendszer 'óvatosan' eltávolítottam az ata-t.Azóta megy rendesen csak a sata-val.
Összefoglalva: csak egy ata vinyo mellett tudok wint telepíteni a sata vinyomra.
Szép.De a lényeg hogy megy, így vagy úgy.Kiváncsi leszek, mi lesz a köv. telepítésnél :))


(#652) Lortech válasza kennyke (#651) üzenetére


Lortech
addikt

Mint mondottam, nem kell hozzá semmilyen külön sata driver, ha nem raidben akarod használni, nem raid módra van beállítva a vinyó a biosban (tudom, hogy nem raidben van a vinyód, de most a beállítás érdekel)? /Nekem is kellett vacakolnom vele, ezt inkább nem írom le, mert hosszú./ Alaphelyzetben, nulla partícióval próbáltam vele egy sp2-es xp telepítőt, látta is, fel is ment rá, bootolt is róla.

Thank you to god for making me an atheist

(#653) Folze


Folze
aktív tag

mindegy mennyire állítod a memóriát, NEM LESZ TÖBB FPS-ED ! ! !
szal állítsd mondjuk 32-re nyugodtan, megnéztem pár játékban és semmi különbség...

(#654) kennyke válasza Lortech (#652) üzenetére


kennyke
aktív tag

Igen, nem kell, a win ki is írta hogy van drivere, csak a lemezen lévő újabb, gondoltam...
Nem raidben használom, és ki is van kapcsolva. De ez miért fontos?

(#655) as_Rock


as_Rock
őstag

Halihó!
Ha valaki ennek a lapnak a 939-es verziójára és 3200+ Venice-re váltana akkor a mostani lap+64bites procijára dobjon egy 20-ast és fussunk össze valahol:D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#656) Telefunken


Telefunken
csendes tag

K8NF4G-ben mégis mekkora feszt jelentenek a memóriának a high ill. ultra high beállítások?

(#657) Lortech válasza kennyke (#654) üzenetére


Lortech
addikt

A lemezen lévő nem ehhez kell, hanem raidhez. Csak raidhez van szükség driverre, és esetleg bezavarhat, ha nem raidhez is használni próbálsz.

Telefunken:
Auto = high (2.65V)
Ultra High -> 2.7V
High -> 2.65V
Normal -> 2.6V
Low ->2.5V
forrás: http://www.ocworkbench.com

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#658) joergie válasza as_Rock (#655) üzenetére


joergie
őstag

Meghalt a lapom. nagyon úgy néz ki.Különösebb okát nem látom, minden más működik(csak a procit nem tudom kipróbálni. Amikor táp bekapcs, akkor hallok a vinyó felől valami mechanikai kattanást, vagy ilyesmit, de a lapon nincs mozgó alkatrész, úgyhogy nem tudom mi lehet az.
még kipróbálom valami pci-e vga val, de nem sok reményt fűzök hozzá. Viszem vissza gariba.
Lehet kipróbálom a k8sli-esata-t, nagyon penge lap lehet.

Nem válasz akart lenni, sorry :B

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#659) Lortech válasza joergie (#658) üzenetére


Lortech
addikt

A szokásos mindent lehúz, nullára lecsupaszít, cmos cleares, minden megvariálós dolog megvolt? R.I.P. neki.

Thank you to god for making me an atheist

(#660) kennyke válasza Lortech (#657) üzenetére


kennyke
aktív tag

Telepítésnél próbáltam lemezzel, lemez nélkül is.De már a telepítést túlléptem, most a bootolással van bajom.
Néha sikerül, de néha nem. Kiírja hogy tegyek be lemez. Restartolom, és utánna meg jó. Ha csak simán újraindítom a gépet win-ból, akkor mindig ok. De ha leállítom, és úgy kapcsolom be, akkor csinálja ezt. Ja és ilyenkor a bios hdd detectnél elég lassu.
Ilyet tapasztaltál már?

(#661) Lortech válasza kennyke (#660) üzenetére


Lortech
addikt

Konkrétan ilyet nem, hogy egyszer jó, egyszer nem. Nálam az volt a gubanc, hogy először amikor rádugtam a vinyót,nem rögtön a telepítővel kezdtem, hanem létrehoztam egy partíciót még az előző rendszeremből a windows lemezekezelőjével, és leteszteltem, aztán kezdtem csak a telepítőhöz. A telepítő rögtön a kezdéskor befagyott, meg minden más hdd-s program is, ami nem windowsban prübált hozzá férni a lemezhez ( pl ghost), bootolni nem lehetett róla az istennek sem, akárhogy bűvészkedtem. Csak úgy ment a telepítő, hogyha volt mellette egy pata vinyó, és arról bootolt, majd linkelt a sata rendszerre. Aztán végül az lett a megoldás, hogy lebombáztam a partíciót róla, így már ment gond nélkül a telepítő is, csak sata vinyóval is, és minden gond nélkül felment, azóta is megy problémamentesen,

Thank you to god for making me an atheist

(#662) Telefunken válasza Lortech (#657) üzenetére


Telefunken
csendes tag

Köszi. kicsit többre számítottam, de ez (2,7V) épp elég, szegény Corsair value select ramjaimnak hogy biztosan menjenek 464MHz-en. (amúgy már majd 1 hete a lap flexibilis beállítását bekapcsolva éltem, nem is gondolva hogy ezért mennek 300-on a ramjaim..)

(#663) Ryu77


Ryu77
aktív tag

Hmmm
Nagyon fincsi ez a lap, nekem is ilyen van tehát jobbra fel!

(#664) tomesto


tomesto
aktív tag

Kellemes Húsvéti Ünnepeket minden kedves itteni fórumozónak és eme lap használóinak:)

(#665) Dufresne válasza tomesto (#664) üzenetére


Dufresne
addikt

Viszont :R :DDD

(#666) joergie válasza Lortech (#659) üzenetére


joergie
őstag

Hülye voltam, rájöhettem volna.
Winner hun halott 7800asát próbáltuk benne, ki kellett venni az alaplapot tálcástúl(gatya féle hp-ház) , mert a vidkari nem fért be coolink batostul a házba :C
Mikor végeztünk, akkor még ment a lap. visszatettem a tálcát, elindítottam, és nemment.
Rosseb egye meg. 4 napomba telt, mire rájöttem, hogy az alaplapi tálca rövidre záhatta :B
Minnyá összerakom, nem lesz gond :C
Asrock forever ;]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#667) t.imi


t.imi
addikt

Reggelt urak :)
Belinkelnétek nekem azt a progit, amivel lehet a venti fordszámát állítani, mert nem talátam itt a topikban :O
Jól látom, hogy nincs rajta a cd-n semmi féle ilyen progi?
:R

(#668) tomesto válasza t.imi (#667) üzenetére


tomesto
aktív tag

Hello!
Ha jól tom ennek a lapnak nem lehet szabályozni a rákötött ventijeit....de ha tévednék akkor sorry:)

(#669) kennyke


kennyke
aktív tag

Hy all!
Most cseréltem memót 333mhz-ről, 400mhz-esre.
Amióta megvan, nem bootol a gép 250-es fsb-vel (alapon 200).
Előtte a proci 250, a memória 333mhzn ment.
Most csak 200/200-on megy.
Nem tudja valaki miért van ez?

(#670) t.imi válasza tomesto (#668) üzenetére


t.imi
addikt

Köszi az infót :) ennek nem örülök egy kicsit sem, marad az ellenállás barkács :O

(#671) t.imi válasza kennyke (#669) üzenetére


t.imi
addikt

Ha 250-fsb-d, akkor a memód 500-on megy.Vedd vissza a HT-t 3x-ra, akkor 400-on tolja majd.

(#672) t.imi


t.imi
addikt

Volt már ez?
[link] modbios a laphoz, hátha érdekel valakit :)
[link] itt meg a leírás hozzá.

(#673) kennyke válasza t.imi (#671) üzenetére


kennyke
aktív tag

Köszi!Sikerült megtalálni a HT-t, a chipset settingsben.
Csináltam everest(ver2.8) méréseket is, kétféle beállítással:
1.
bios: FSB 250, DDR333, HT auto
Everest: HT-nek 1000mhz-t ír ki :F , FSB 250, mem 200
memória írás/olvasás/másolás/késleltetés: 2691/2119/2354/56,8
2.
bios: FSB 250, DDR400, HT 600
Everest: HT 750mhz, FSB 250, mem 200
memória írás/olvasás/másolás/késleltetés: 2689/2125/2354/56,2

Közel azonos értékeket kaptam. Melyik beállítással jobb/stabilabb?


(#674) t.imi válasza kennyke (#673) üzenetére


t.imi
addikt

Szivesen :) Azzal használd, amelyik jobban tetszik :) stabilitást meg neked kell eldönteni a gép mellől.A mem olvasás érték kicsit kevés szerintem, inkább szinkronban használjad, pl:220 fsb-n.Nálam így ~3400/1430 mb/s az aidával.

(#675) Balinov válasza t.imi (#671) üzenetére


Balinov
félisten

üdv egész pontosan ht3x ill ram 166-ra (ddr333)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#676) Balinov válasza t.imi (#674) üzenetére


Balinov
félisten

én is kevesellem az olvasás/írást...bőven (~2-300mbyte/sec-cel) többnek kellene lennie.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#677) kennyke válasza Balinov (#676) üzenetére


kennyke
aktív tag

És szerinted mi az amin kellene még állítanom?

(#678) Balinov válasza kennyke (#677) üzenetére


Balinov
félisten

hát, FSB 250,htx 3x-os,ram 166-ra,ilyenkor DDR4xx-on kéne menni a ramnak.más nagyon nem számít.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#679) kennyke válasza Balinov (#678) üzenetére


kennyke
aktív tag

A HT 3x beállítás a biosban link speed néven van, ugye?
De pontosan melyik az?[link]
Most mindhárom 600mhz.

[Szerkesztve]

(#680) Balinov válasza kennyke (#679) üzenetére


Balinov
félisten

CPU-NB link speed, ezt kell 3x-ra (600mhz) pakolni. sztem ezek lesznek azok.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#681) kennyke válasza Balinov (#680) üzenetére


kennyke
aktív tag

Akkor ez a vége.Olvasás 2700nél nem nagyon megy feljebb. De szerintem így is gyors :))
Ha rájövök miért nem ment feljebb, megosztom.

(#682) Balinov válasza kennyke (#681) üzenetére


Balinov
félisten

hát,zekszerint tényleg ennyi az annyi. hazamegyek tolok egy 2.80-as everest tesztet én is. közben esett le,hogy nekem vmiért otthon csak 2.60-as van,de ott ddr417 környékén 3200-3300 az olvasás.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#683) 1269 válasza Balinov (#682) üzenetére


1269
tag

Az azért van mert ,külső videókártyát használsz ha az alaplapi megy
akkor kb ennyi a max .

(#684) t.imi


t.imi
addikt

Használ valaki 2800+ sempront? Lehet hogy amiatt, de nálam nem lehet a cpu-nak + feszt adni.1.7, meg a linkelt 1.6 tuning biossal sem. :F

(#685) Lortech válasza t.imi (#684) üzenetére


Lortech
addikt

És ez nem is fog változni még újabb biossal sem, mert ebben a lapban csak cnq-s procival tudsz feszt állítani. (S3000+ és ''nagyobb'')

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#686) t.imi válasza Lortech (#685) üzenetére


t.imi
addikt

Köszi a gyorsat :) akkor már értem, miért van annyi voltmodos oldal a neten :D

(#687) Lortech válasza t.imi (#686) üzenetére


Lortech
addikt

Bizony, van hozzá.
pl: [link] - dokar kolléga jóvoltából.
De itt a lap a szűk keresztmetszet tuningban, nem hiszem, hogy a proci korlátozna bármilyen szinten is.

Thank you to god for making me an atheist

(#688) t.imi


t.imi
addikt

Nem rosz, de kihagynám ez már nagyon brutál nekem:)
De, ez nem lehet rossz, ha ért hozzá valaki [link]

(#689) kutyuska válasza 1269 (#683) üzenetére


kutyuska
aktív tag

225Mhz FSB-n ( proci és mem ) alaplapi VGA-val 3105/1180/54,9 az olv./írás/késl.
Ram: Infineon chipes, 2,5-3-3-6 beállításokkal.

" Babra munka, de megéri! "

(#690) Balinov válasza kutyuska (#689) üzenetére


Balinov
félisten

semmi..korán van :B :F

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#691) kennyke válasza kutyuska (#689) üzenetére


kennyke
aktív tag

Akkor mégis lehet 3000 felett alaplapi vga-val.
Az feltűnt hogy lemarad az én mem olvasásom, de az is, hogy az írás meg elég magas, nem?

(#692) Lortech válasza kennyke (#691) üzenetére


Lortech
addikt

Különböző Everest verziók eredményei nem vethetőek össze blabla.
A nagy különbség az írásban ennek tudható be. Továbbiakban Everest eredményekhez írjatok verziót, mert egyébként semmi értelme.

Egyébként nyilván mehet 3000 fölé integrálttal is, ha emeled az fsb/ramot, de még 4000 fölé is, ha 300-as fsb-n szinkron hatszázas ddr-rel járatod.
Itt van egy-két érdekes eredményem, szintén integrált vga-val :D :
[link]
[link]
[link]
[link]

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#693) kennyke válasza Lortech (#692) üzenetére


kennyke
aktív tag

Ez tetszik! Gyorsabban ír mint olvas :DDD
Időközben megtaláltam az alaplapom végét. FSB 265, mem 212
Everest 2.8
olvas/ír/másol/késlel :)
2932/2858/2889/47,6


(#694) as_Rock válasza Balinov (#690) üzenetére


as_Rock
őstag

Ennyire?:)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#695) Balinov válasza as_Rock (#694) üzenetére


Balinov
félisten

ennyre :B :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#696) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

eh látom alakultok, én éppen egy 939NF4G-t húzok széjjel.

szinkron 250 es FSB/RAM 2.5-3-3-6-1T. HT 1250 MHZ.

everest első értékét megjegyeztem az 7281 et adott, meg a latency értéke meg 42.8ns...

valaki nem tudja hogy lehetne chipsetfeszt emelni neki?

int VGA 425 helyett még csak 575 ön stabil, 600 on csak DX8 módban jó, DX9 ben kifagy...
zalmi+kicsi venti van rajta.

amúgy nagyon megy a lapocska. egy pesti kisker 13 ban árulja, bárcsak lenne végre itthon hozzá 939 es sempi. mert így csak a 754 es változat a best buy.




[Szerkesztve]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#697) t.imi válasza BlueAthlon (#696) üzenetére


t.imi
addikt

Szerintem nem lehet neki + adni mint a k8nf4g-nek sem.
Gondoltam ráhúzok egy asus biost, még is csak okosabb, de nem engedi a kis genya :D

(#698) Balinov válasza t.imi (#697) üzenetére


Balinov
félisten

furcdsa is lenne,ha engedné

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#699) t.imi


t.imi
addikt

Niná hogy az lenne, gondoltam átverem, de nem sikerült :( Pedig ugyanaz a chipset van benne...

(#700) as_Rock válasza t.imi (#699) üzenetére


as_Rock
őstag

Attól még az alaplap felépítése különbözhet HW-szinten sok dologban...

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.