Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) elfelejtette válasza Lavves (#850) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én a kézi beállítást mindíg is jobban szerettem, amióta ez a lapom van, azóta meg méginkább!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#852) Lavves válasza elfelejtette (#851) üzenetére


Lavves
tag

Én is! :DD

Csak én egy utoljára egy 800-as Celeron-t tuningoltam,
szval megszenvedtem, mire rájöttem, hogy itt azzal
hogy XMhz-re állítom a memet, YMhz-re a HyperTransportot,
csak az osztókat állítgatom... :DDD

(#853) Lavves


Lavves
tag

Szóval helyesen: ''Csak én utoljára egy..'' :P

Van még egy olyan gondom, hogy feltettem a SysToolt-t,
ami fel is ismeri a lapot, de amikor a CPU overclock-nál kiválasztom,
hogy Clock generator: NForce 4, akkor a ''Clock generator not found''
választ kapom.

Ötlet?

(#854) Balinov válasza elfelejtette (#839) üzenetére


Balinov
félisten

egészpontosan s754 (a64+sempi) 800Mhz,s939/s940 1Ghz a Hypetransport órajel.biztos elfelejtetted. :)) :D

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#855) Balinov válasza Dealer (#842) üzenetére


Balinov
félisten

Dealer, az asrock lap fícsörből tudja azt,hogy 200-as htt(fsb) esetén default csak ddr333-on hajtja a ramokat.nyugodtan állítsd be dd400-ra,ha alapon akarod használni (vagy 10-20mhz-et akarsz emelni a proci htt-jén) valszeg jobban bírja az a64/sempik prociba épített memóriavezérlőjének köszönhetően (Hammer). pl. nálam KinstonValue 400-as Spd 3-3-3-8 2-t. ddr416-on 2,5-3-3-6 1T

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#856) Balinov válasza elfelejtette (#849) üzenetére


Balinov
félisten

valamit nem jól olvastál,200-as fsb-nél is ddr333 on mentek a ramjai.nem? :DD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#857) elfelejtette válasza Balinov (#855) üzenetére


elfelejtette
veterán

Tényleg jó a beépített procivezérlő. Főleg mióta tehermentesítettem a procit a plusz hangkarival. Azóta a ramjaimat 400-on 2-3-3-5-1T-ben hajtom.
(2.5-3-3-7 by SPD)


[Szerkesztve]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#858) Balinov válasza elfelejtette (#857) üzenetére


Balinov
félisten

2-3-3-5 1T :Y :C :C az igen,milyen ram is ami így megy?

lehet,rohadjak meg én is beújítok vmi normális pci hangkarit,csak befér az eagle meg a tuner közé...
tényleg PCI-E 1x hangkarik vannak már?mert akkor a pci buszt is lehetne tehermentesíteni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#859) elfelejtette válasza Balinov (#858) üzenetére


elfelejtette
veterán

Kingmax SuperRAM (zsír új) 2 Db 512 MB-os modul + Titan hűtőborda + biosban DRAM Voltage High-ra állítva.
2.5-4-4-8 2T-nél az XP még rendesen elindul, de a SuperPI megakad, és ezen az Ultra High DRAM Voltage sem segít!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#860) Balinov válasza elfelejtette (#859) üzenetére


Balinov
félisten

az fincsi! :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#861) elfelejtette válasza Balinov (#860) üzenetére


elfelejtette
veterán

Bocsika, vmi kimaradt!
Ezt akartam írni:
2.5-4-4-8 2T-ben !!!DDR490-en!!! még az XP simán elindul, de a SuperPI hibát jelez, és nem fut le.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#862) Balinov válasza elfelejtette (#861) üzenetére


Balinov
félisten

ugyammá! sejtettem,hogy vhol 450+ körül megy ilyen időzítéssel,ha 400-on meg azon az atomszűk timinggal megy. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#863) Dealer


Dealer
tag

2 ghz-n a systool cpu stability tesztje hibát dob. Ez elég kevés, de gondolom akkor itt van vége a dolognak. Mit lehetne tenni azért hogy stabilabban menjen?(a hőmérséklet terhelésnél alig több mint 40°C)

(#864) Zsoss


Zsoss
csendes tag

Tök jó a lap továbbra is,csak közölnék 1 hasznos infót, ha valaki ilyet venne, és nagyobbacska PCI-os kártyája van: vegyen nagyobb lapot !

Ja ez csak akkor igaz,ha tuningolsz is !

Ugyanis -kép alapján is kitalálható- az a két PCI foglalat baromi közel van az expresshez, ha normálisabb videókari kerül bele, vagy lecseréled a gyári hűtőt rajta, akkor max a távolabbi marad, azaz 1 PCI foglalattal gazdálkodhatsz.
Nade ekkor is egy testesebb kártya, pl mint az én SB Live-om akkor is annyira elállja a levegő útját, hogy eléggé romlik a videókártya hűtése.
Ehez hozzájön még az is, ha lecseréled a ''déli híd''(410) hűtését,akkor pl egy Live még befér,de egy attól hosszabb kártya már nem (kicsit a videókártya hűtésébe is belelóghat).
+ annak a hője is jobban áramlik a videó fele.

Ez van,ez az ára.

Sajna most az alaplapi hangot kell használjam, így sokkal nagyobb a hangvezérlő processzorterhelése,de a videókari 9 fokkal hűvösebb !
Bár játékban nem veszem észre a több procihasználatot...
Lehet hogy jól megy 8x300=2400Mhz-en ?! .... :R

(#865) rollins válasza Zsoss (#864) üzenetére


rollins
őstag

Az integr.graf hűtésére jó magas aluborda van, ahogy láttam képeken, és közel van a cpu-hűtő felfogatóhoz és a pci-e -hez. Főleg ez a közelség és a borda magassága aggaszt. Nem volt gond egy normal cpuventi felrakásakor? És egy 7600GS vga szerinted belemegy? Bár germanh adataniál láttam hogy egy 7800GTX -e van ebben a lapban (hacsak nem tréfa), ha az belefért, az már kész csoda.

(#866) Lavves válasza rollins (#865) üzenetére


Lavves
tag

De sajnos gond, pl. Glacialtech Igloo 7300 nem megy rá :(

Most az alaplapi videot használom, de az pl. érdekelne,
hogy ha beleteszek 1 rendes karit, le lehetne-e cserélni
kisebbre a Gf6100 bordáját?
Elvileg olyankor nem dolgozik, bár feszt akkor is kap...

(#867) Lavves válasza rollins (#865) üzenetére


Lavves
tag

Azon viszont meglepődnék, ha egy 7600gs nem menne bele,
elvégre azt az NVidia is egy erősebb HTPC kártyának szánta.

(#868) rollins válasza Lavves (#866) üzenetére


rollins
őstag

Na ez engem is érdekelne hogy le lehet -e szedni azt a bordát. Egyébként a ''gyári'' amd cpucooler lesz (a horony beakasztás) és a 7600gs, nagyon remélem hogy belemennek.

[Szerkesztve]

(#869) Lavves válasza rollins (#868) üzenetére


Lavves
tag

A gyári cooler biztos, hogy jó rá, annál nagyobbak is.
Érdemes visszaolvasgatni, hogy ki milyet használ. A gond általában
azokkal van, amik felfele szélesednek.

Én azért nem venném le a bordát, csak mondjuk egy alacsonyabbat
raknék rá, mondjuk amekkora a a másik chippen van, mert
azért melegedni így is fog...szoval én majd azután nyúlok hozzá,
ha valaki kikisérletezte helyettem ;)

Amúgy annak a hőmérsékletét lehet figyelni valamivel?
A motherboard temp. sensor az pontosan hol mér??


[Szerkesztve]

(#870) Zsoss


Zsoss
csendes tag

Külső videókártyával kevésbé melegszik a 6100-as ,mint a déli híd(én arra is ugyanolyan bordát raktam),ezért gondolom elég lenne egy alacsonyabb is.Azért figyelembe kell venni hogy oda futnak be az express vezetékei is,tehát valamit csak csinál...
Egy erősebb kártyával nem tudom mennyire melegedne.
Nálam sima 6600 van.

Ja nemtom írtam-e, hogy nálam nem jött be az, hogy az integrált hanggal nem megy annyira a tuning.Semmi negatív változás.300. :DD

(#871) elfelejtette válasza Zsoss (#870) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
Az a 300 az szép eredmény! Egyébként a ''tuningcsökkenés'' akkor jelentkezett néhány embernél, amikor a 6100-at váltották le egy PCI-Expresses karira, illetve nekem akkor, amikor az integrált hangkártya lett kiváltva egy PCI-ossal!
Hali!


[Szerkesztve]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#872) elfelejtette válasza Lavves (#866) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!

Szeretnélek kijavítani, mivelhogy az én Sempimet is egy GT Igloo 7300 Light hűti (max hőm. 37C 8x275-ön 3 óra NFSMW után), és csak egy kis rábeszélés kellett meg egy erős fogó. :)
A Glacialtech hűtők nekem nagyon bejönnek, az áruk is baráti, és az a 21dB 1800-as fordulatszámon a zárt házban tényleg übercsendes.
Hali!


[Szerkesztve]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#873) as_Rock válasza rollins (#868) üzenetére


as_Rock
őstag

Jó kérdés, épp az akartam megkérdezni AC Silencer 64 TC Ultra-tulajoktól, hogy nekik is hozzáér-e az integrált graf hűtőbordájához a lehajtható kar tengelye, és ez nem okozhat-e később gondot?

A másik kérdés: Fenti hűtő keretét raktam fel a gyári helyett, és meglepődve tapasztaltam, hogy nem oda esnek a rögzítő pöckei, mint az alaplap gyári keretének, így az alaplapra fekszik fel nem a 4 furatba:( vagy ez nem okoz gondot?

[Szerkesztve]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#874) rollins válasza as_Rock (#873) üzenetére


rollins
őstag

Ma szereltem össze, de még nem sok időm volt kitapasztalni. Első benyomásra elég rokonszenves. A dobozos cpu-hoz kapott hűtőt használom, nem ért hozzá a hűtőbordához, igaz volt annyi hely a foglalaton belül, hogy a kar rázárásakor még odébb is csúszott egy kicsit. Azt az int.graf hűtőt most úgy néz ki nem kell leszednem.

[Szerkesztve]

(#875) tomesto válasza as_Rock (#873) üzenetére


tomesto
aktív tag

Hát igen már ősproblémának tekinthetjük azt h az északí híd hűtője nagyon közel van a proci foglalathoz tehát egyes hűtők rá sem mennek...a keretről nem is beszélve a régi p4es keret van rajta tehát itt megint az a gond h szélesebb bordák nem mennek rá mint pl az Igloo 7300...
Én az itt megtalálható Cooler Mastert használom kiemelkedően jó áron kapható rézbetétes alu hűtő...[link]
Hangja átalgos,tuningra elég jó hűőcske de ha valaki csitítani akarja akkor egy poti beiktatásával leszabályozhatja 1500as fordulatra és akkor már egy kimondottan csendes hűtő faragható belőle...

(#876) rollins válasza rollins (#874) üzenetére


rollins
őstag

Kellemes kis tuning 250mhz cpuclock szinkronban a 2db 2oldalas kingmax-hc ramokkal, persze cpu,pci-e async -ban van. Eddig meg vagyok elégedve a lappal.

(#877) rollins


rollins
őstag

Nem tudjátok hol lehet letiltani a lap biosában a pci-e vga bios cache/shadow -ot vagyis hogy a video rom bios ne töltődjön be a ram-ba?

(#878) Balinov válasza rollins (#877) üzenetére


Balinov
félisten

Miért fontos ez? vhogy nem vok képben?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#879) rollins válasza Balinov (#878) üzenetére


rollins
őstag

Lehet hogy semmi köze hozzá, de a post előtt lekapcsolja a monitort egy pillanatra aztán vissza és kicsit idegesítő.

(#880) Balinov válasza rollins (#879) üzenetére


Balinov
félisten

ja,csak ennyi? én,mikor havernak raktam gépet össze ilyen lappal+gainward 6600nongt-vel, a post szkrínt nem is láttam,olyan gyorsba postolt.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#881) rollins válasza Balinov (#880) üzenetére


rollins
őstag

Ez is gyorsan postol én is alig látom. Viszont előtte dicsekszik a 7600gs biosa hogy lám én is itt vagyok. A gép újraindításakor: monitort kikapcsolja egy pillanatra, majd be, kiírja a vga biosát, majd jön a post ami gyorsan le is megy. Csak ennyi, de ez a kis monitor kikapcsolás az elején idegesít :)

(#882) Balinov


Balinov
félisten

Valakinek jókis Eagle gf6600nongt a K8NF4G-SATA2 mellé?
[link]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#883) Balinov válasza rollins (#881) üzenetére


Balinov
félisten

megmondom őszintén,3 napig volt a gép összerakva nálam,15'' CRT-n nem tűnt fel.ez nem bug lehet,hanem feature :DD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#884) as_Rock válasza Balinov (#882) üzenetére


as_Rock
őstag

Hát nincs pofám ráfizetéses cserét felajánlani:), mert amennyiért nekem megérné annyit te nem akarsz rádobni:R
Meg egy passzív hűtéses X700 jobb is lenne:)

[Szerkesztve]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#885) Balinov válasza as_Rock (#884) üzenetére


Balinov
félisten

khm..mi is lenne a cserealap ill. mennyit kéne,mire rádobni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#886) elfelejtette válasza rollins (#881) üzenetére


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
A gyors postolásról annyit, hogy ha újraindítás után be akarok lépni a biosba, akkor nagyon résen kell lenni, ugyanis nem szeretek morzézni az F2-vel,mivel sűrűn használom, és nem szeretném, ha idő előtt kikopna!
Hali!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#887) as_Rock válasza Balinov (#885) üzenetére


as_Rock
őstag

X800GT IceQ 128MB/256bit és 12k-t:R
6600-nak gondolom átlagnál nem csöndesebb a hűtése?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#888) Balinov válasza as_Rock (#887) üzenetére


Balinov
félisten

:Y nemgyenge ajánlat.csak most a 12k-ból 2k van perpill meg.
6600nak átlagnál nem csöndesebb,szépen fejezted ki magad,pontosban ígyvan.
pü-ben lökhetnél egykét bencsmárk eredményt,meg hogy mennyire sürge az eladás.ill. kp-re mennyilenne..meg upplohatnál az aprós topikba :R :R :R

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#889) kennyke


kennyke
aktív tag

Egy kis problémám akadt a lappal, és egy kis segítséget kénék.
Bekapcsolom a gépet, és elsőre nem találja meg a vinyom. Ez annyiban nyílvánul meg, hogy bekapcsolás után először felismeri a dvd-t, de utánna kicsit elgondolkodik, mad kiírja hogy nem tud bootolni, mert nincs miről. Ekkor Crtl+Alt+Del -> újraindul, és ezután már simán,(gyorsan) megy minden. Ha a windowsból resetelek, akkor tud bootolni. Ez a probléma csak akkor jön elő, ha teljesen kikapcsolom a gépet. Tegnap raktam fel az 1.7-es biost. Próbáltam állítgatni amit lehetett, de nem segített. Másik kábellel is próbálkoztam, de semmi.
A hdd konkrétan: Maxtor SATA II 250GB.

mod: Az előző ATA vinyóval minden rendesen ment.

[Szerkesztve]

(#890) Lortech válasza kennyke (#889) üzenetére


Lortech
addikt

Csak tipp: ha új biosod van, abban van egy ilyen, hogy ide hdd fast detection, vagy valami ilyesmi. Be van kapcsolva?

Thank you to god for making me an atheist

(#891) kennyke válasza Lortech (#890) üzenetére


kennyke
aktív tag

Igen, be. Szinte csak azért raktam fel az új biost, hátha az segít, de nem.

(#892) as_Rock válasza Balinov (#888) üzenetére


as_Rock
őstag

Az a baj, hogy csöndes gépet szeretnék, ezért is vettem meg az IceQ-t is, namost, ha a 6600-on még hűtőt is kell cserélnem majdnem ott vagyok, árban, de teljesítményben...:(

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#893) Lortech válasza kennyke (#891) üzenetére


Lortech
addikt

Igen, be.
De én pont arra akartalak rávezetni, hogyha be van kapcsolva, akkor kapcsold ki, mivel hátha csak nincs elég ideje felállni a vincsinek, amíg a bios detektálná, és így nem találja. De feltételezem megpróbáltad mind a két beállítást. Nem tudok igazából mit kitalálni, kábelt cserélnék, megpróbálám variáglatni, de semmi konkrét nem jut eszembe. Esetleg a táp nem tud eleget adni neki induláskor, időben. :F De ez nem valószínű.

Thank you to god for making me an atheist

(#894) kennyke válasza Lortech (#893) üzenetére


kennyke
aktív tag

Köszi, az volt a baj, ki kellett kapcsolni.
Még jó hogy írtad, hogy kapcsoljam ki. Magamtól nem próbáltam volna ki.
Mostmár megy mint a villám!Bekapcsolás után, szinte egyből a kék csík szaladgál :DDD
Köszi, még1szer! :C :R

(#895) tomesto


tomesto
aktív tag

Emberek egy ''jó hír'' de lehet inkább ''poénos'' :C
[link]
Ez a lapocska új nevet kapott ''AsRock K8NF4G VSTA'' mert megkapta a Vista Basic logoját,tehát a cikk írója szerint el fog rajta indulni 512MB rammal és az inegrált videóvezérlővel stb stb :D
Ja igen mielőtt elfelejteném, netezgetős gépre lesz elég ez a lap a cikk szerint de sztem nem lesz sokkal rosszabb 939es társánál egy jó vid karesszal kiegészítve...
Minden tulajt üdvözlök :C :R :D :DDD
Üdv.:Tom

(#896) tomesto


tomesto
aktív tag

Akarom mondani ''új nevet'' kapott... :)
De nem látok külömbséget tudásban és felépítésben...na mind csak javítottam :DDD

(#897) Lavves válasza tomesto (#896) üzenetére


Lavves
tag

Nemcsak új nevet kapott, lecserélték a hangvezérlő chipet is.
Mostmár 3 kiadás van a lapból, de hozzánk még mindig csak az
első jutott el... :(

(#898) rollins


rollins
őstag

Nektek az (ACPI 1.1) + a windoz kikapcsolja a monitort üresjáratban? Nálam csak a zöld led villog, nem vált sárgára. Bezzeg ha van tuning, akkor rebootnál lekapcsolja egy pillanatra. (talán power sw jumper nincs egészen jól rakva) A win-t nem telepítettem újból, csak a drivereket raktam fel + még amit a win. telepített magának pár rendszerezközt. A regeditben néztem az ACPI után és ott nem 1.1 -es van hanem csak 1.0, remélem ez nem gond. Egyébként minden jól működik csak gondoltam leírom...
Másik: Ez a lap bírja az 1000 -es HTT -t?. Azért a biztonság kedvéért visszavettem a tuning miatt, most 750 -en van.

[Szerkesztve]

(#899) rollins válasza rollins (#898) üzenetére


rollins
őstag

Szval kikapcsolja ez a monitort úgy veszem észre, csak nálam új ez zöld ledes villogás és hogy hamarabb visszatér a hibernált állapotból.

(#900) Lavves válasza rollins (#898) üzenetére


Lavves
tag

Ugyan ezt a chipkészletet használják a 939 és Am2 változatokon is,
szóval elvileg bírja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.