Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Balinov válasza elfelejtette (#1100) üzenetére


Balinov
félisten

hát,mondasz vmit...bár simán 3dmarkolni jóval eccerüb,mint biost flesselgetni... :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1102) elfelejtette válasza Balinov (#1101) üzenetére


elfelejtette
veterán

Persze, hogy egyszerűbb. De milyen lenne pl. 570-re húzott GPU-val 3dmarkolni?
Amúgy az enyém most csak 510-en megy.
Hali!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1103) Balinov válasza elfelejtette (#1102) üzenetére


Balinov
félisten

sztem 570--es gpu-val seperc alatt megfőne a kis burda alatt..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1104) as_Rock válasza Balinov (#1103) üzenetére


as_Rock
őstag

Ja, az meg hiányzik a fr...szóval nem nekem:D
Egyébként van ezeken az integrált gpu-kon lesarkazásvédő, hümm lehet, hogy az a rózsaszín trutyi azt a funkciót is ellátja azért olyan amilyen?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1105) #51736960


#51736960
törölt tag

sziasztok!

boldog tulajdonosa lettem egy am2nf4g-sata2 lapnak, és a következő kérdések merültek fel:

- a biosban a ''target cpu temp'' és a ''target fan speed'' beállításokkal hogyan kell operálni? én beállítottam 50 fokra és ''slow''-ra, de a venti nem lassít le, pedig a proci 40 fokos.

- a winben felraktam a ''k8 cpu drivert'', ez kell a cool & quiet-hez? és pontosan hogy működik ez a dolog, és hol kell beizgatni?

- nem tudtok valamilyen jó rendszermonitor progit ehhez a laphoz, amivel win alatt is látom a fordulatszámokat és a hőmérsékleteket? a gyári cd-n nem találtam ilyet.

így hirtelen ennyi jutott eszembe :)

(#1106) rollins válasza #51736960 (#1105) üzenetére


rollins
őstag

És hogy tetszik a lap amúgy? Jó választás szerintem, mert ezek az nF6100 és nF410 chipsetek nem melegszenek annyira mint az nF4, nF5 kazánok. Szívesen kipróbálnám én is, csakhát a keret ugye... Ha beállítod a Winben az energiagazdálkodást minimálisra, akkor a CnQ -nak működnie kell ha az amd drivere fennt van és a biosban cnq enabled (ha van ott olyan). De lehet használni a RmClockot ,amit Lortech ajánlott, két oldallal hátrább írt róla. Figyelésére: Everest, Sandra, meg talán a SpeedFan, (hdd állapotának összegzésére nagyon jó kis program a hard disk sentinel, ami a s.m.a.r.t. -ból merít.)

[Szerkesztve]

(#1107) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Ha vkinek kell GPU modbios ezekhez a lapokhoz, akkor küldjön egy privit meg elérhetőséget, és szabad időmben készítek neki egyet.

K8NF4G
939NF4G
AM2NF4G

a fenti lapok összes sata2/VSTA/ ALive /mittomén verziójához

még az egychipes MCP61 eshez is sikerült bár ez kicsit trükközött először :D



Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#1108) elfelejtette válasza BlueAthlon (#1107) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Nekem megvan a K8NF4G-hez 570 MHz-ig, de még az 510-nél nagyobbat nem mertem felrakni, mivel nem tudom, hogyan bírná a northbridge a stock coolerrel. Egyébként azt sem tudom, hogy az én verzióim adnak-e neki egyáltalán plusz feszt (gondolom igen, csak azt nem tudom, mennyit)?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1109) BlueAthlon válasza elfelejtette (#1108) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Egy 4 centis kis ventit ráteszel és meg van oldva a hűtés. A modbiosok nem adnak pluszfeszt a GPU nak, mivel a 6100 as VGAk biosa nem tartalmaz Vcore beállítási lehetőséget.

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#1110) VaniliásRönk válasza BlueAthlon (#1109) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

És ezek a modbiosok tulajdonképpen mit is ''csinálnak''? :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1111) jejhas


jejhas
csendes tag

helló nem rég vettem a lapot idáig jó főképen menyiért vettem de volt már olyan h az Xp nem indult bootnál restart valami kék képernyő mellet ami csak század másokpercre villan fell.
Elüre is kösz.

(#1112) Lortech válasza jejhas (#1111) üzenetére


Lortech
addikt

Sajátgépre jobb klatty / tulajdonságok / speciális / indítás és helyreállítás / beállítások / rendszerhibánál az automatikus újraindításból vett ki a pipát. Így legközelebb láthatod a kékhalál hibaleírását, írd fel. Általában instabilitás okoz ilyet, főleg ram inkompatibilitás vagy tuning miatt, bár ezesetben windows alatt is jelentkezni szokott a probléma.

Thank you to god for making me an atheist

(#1113) elfelejtette válasza VaniliásRönk (#1110) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Amiket én letöltöttem, azok annyit csinálnak, hogy átállítják az integrált GPU órajelét a gyári 425 MHz-ről 500-570 MHz-re 10 MHz-es lépésekben (egy bios - egy órajel)!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1114) Balinov válasza elfelejtette (#1113) üzenetére


Balinov
félisten

meg vannak még olyan modbiosok,ahol a feszültségeket lehet a gyárinál jobban variálni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1115) elfelejtette válasza Balinov (#1114) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hát igen, csak sajna ami nekem van, az nem ilyen!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1116) Balinov válasza elfelejtette (#1115) üzenetére


Balinov
félisten

mármint a modbios-od nem ilyen? vki a topik eleje,közepe fele linkelte a modbios elérhetőségét.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1117) Lortech válasza Balinov (#1114) üzenetére


Lortech
addikt

Ilyen bios nem nagyon van, a gyárival is vsz. úgy tudod variálni ahogy a hardver/elektronika engedi. Van viszont vmod, aminek nincs köze a bioshoz, forrasztgatás.

Thank you to god for making me an atheist

(#1118) elfelejtette válasza Balinov (#1116) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én az OCWorkbench oldalon találtam, a laphoz kapcsolódó fórumban linkelte vki!
Hali!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1119) Lortech válasza elfelejtette (#1118) üzenetére


Lortech
addikt

Az egy félhivatalos modbios (ha egyről beszélünk), és két új memóriabeállítást hoz elő a BIOS-ban. Én linkeltem még anno ebbe a topikba. :) Azt hiszem 1.71-es a verziója.

Thank you to god for making me an atheist

(#1120) Balinov válasza Lortech (#1117) üzenetére


Balinov
félisten

az vmod volt? hú,megint elgurult a cavinton.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1121) Lortech válasza Balinov (#1120) üzenetére


Lortech
addikt

Nem tudom, de ha előszedsz egy finomabb vcore állítást lehetővé tevő biost, akkor :R.:D

Thank you to god for making me an atheist

(#1122) elfelejtette válasza Lortech (#1119) üzenetére


elfelejtette
veterán

Lehet, hogy egyről beszélünk, mert a biosban benne van a 'max. async latency' és a 'read preamble time' állítási lehetőség, de nekem 8 db modbiosom van, amik egyben a GPU órajelét is állítják, mint írtam, 500-tól 570 MHz-ig.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1123) Balinov válasza Lortech (#1121) üzenetére


Balinov
félisten

feladom,bevallom nem találom.csak amit Elfelejtette írt onboard gpu órajel mod biost.
sem Vdimm,sem Vcore mod-ot nem találok a topikba
[link]
ezt találtam csak,de itt amit ír az annyi,hogy
''Add option

Max async latency 2 to 11ns
Read preamble 2 to 9,5ns''

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1124) Telefunen válasza Balinov (#1123) üzenetére


Telefunen
őstag

Pontosan, tudtommal ez az 1féle (ill 1 széria.. a gpu órajelekkel) modbios van, pedig rengeteget kerestem már másikat, az ocw-s topikot is végigböngésztem de hiába.. a gpu feszültségét tudtommal nem állítja a modbios, nálam kb. 1.5 hónapig ment 550-en, és nem tapasztaltam hogy bármekkora mértékben is jobban melegedett volna az északi híd (olyan 45 fok volt a max, nfsmw után, a nyári melegben), szal szerintem nem kell félni hogy túlmelegedik.

(#1125) Telefunen


Telefunen
őstag

és a saját kérdésemre válaszolva: remekül eggyüttműködik a lap x1800xl-el :)

(#1126) Balinov válasza Telefunen (#1125) üzenetére


Balinov
félisten

na,az már elég egészséges kis kombó!

ocw-n láttam egy cpuz verified-es linket,ahol ebben a lapban egy 2800+ semót 330mhz feletti htt-vel hajtanak! :Y

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1127) Lortech válasza Balinov (#1123) üzenetére


Lortech
addikt

Igen: [link]
;)

Thank you to god for making me an atheist

(#1128) jejhas válasza Lortech (#1112) üzenetére


jejhas
csendes tag

kösz majd megnézem de nem mindig szokta ezt csinálnii, ha bele megyek a Biosba s bütykölök valamit akkor már mindjárt indul igaz nekem egy kicsit lassan bootol kb 10-12x megy a csika a boot képen nektek hányszor mivvel a régi 400-as cerkánál kb8 volt de ott postscreen meg ... öszegezve lassaban bootolt a régi csaklzavar egy kicsit .

(#1129) Balinov válasza Lortech (#1127) üzenetére


Balinov
félisten

nee,efelett a postod felett elsiklottam.most mit csesztecc? :)) nemá hogy te is Degecen születtél... :DD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1130) rollins


rollins
őstag

Nem tudjátok a vga-ra szerelt Zalman VF700 vagy ehhez hasonló PrimeCooler csavarjai nem ütköznek bele az nF6100 méretes alubordájába?

(#1131) kifu válasza elfelejtette (#1093) üzenetére


kifu
tag

Gyakorlatilag hangtalan. Annyi, hogy a 2 silentblade-del (120+90) + a táppal együtt van egy minimális zaja, de bőven elviselhető. A Samsung Sata2-es vinyóm tud hangosabb lenni egy kicsit. Se ez persze szubjektív.

A proci alapon 29 fokos, az alaplap 28, a vinyó 32,
terhelten (1 óra Call of Duty után) 34, 33, 36 fokosak.
Az Everest szerint.

Asus P7P55D; Intel Core i5 750 + Scythe Ninja 2 Rev.B; 2X2 GB G.Skill 1600 DDR3, Gigabyte 460GTX OC 1 GB; Dell U2311H

(#1132) elfelejtette válasza kifu (#1131) üzenetére


elfelejtette
veterán

Örülök, hogy meg vagy elégedve a cuccal! Nekem hasonló összeállításnál (a 2 db Silent Blade 8cm-es) kb. 2-3 fokkal magasabbak az értékek, kivéve a Maxtor PATA vinyóm, ami hűtve max. 27 fokos.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1133) kifu válasza elfelejtette (#1132) üzenetére


kifu
tag

Köszönöm. Érdemes volt kicsit barkácsolni :)

Ha sikerül ráerőltetni a hűtőt a keretre ( :)) ) akkor egy olcsó és tökéletes hűtési megoldást kapsz.

Nekem a vinyó nincs kifejezetten hűtve, talán ez lehet az oka ennek a 32-36 fok közötti értékeknek.

Asus P7P55D; Intel Core i5 750 + Scythe Ninja 2 Rev.B; 2X2 GB G.Skill 1600 DDR3, Gigabyte 460GTX OC 1 GB; Dell U2311H

(#1134) elfelejtette válasza kifu (#1133) üzenetére


elfelejtette
veterán

Tegnap este én is megnéztem az Everest stabilitás tesztjével, hogy a vinyó hűtés nélkül meddig melegszik, és nekem is 35 fok körül volt a max hőfok! És a proci is csak 37 fokig ment fel pedig a ház ventiket is deaktiváltam, a procihűtőn kívül csak az FSP táp 12cm-es ventije forgott!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1135) VGy


VGy
csendes tag

Szevasztok!
én is vásároltam egy ilyen alaplapot, de hiába probálom feltelepíteni a hangkártya progiját folyton újraindul a gép mielőtt befejezné a telpítést.
Nagyon bosszantó.
Volt már valakinek hasonló tapasztalata?
Ha ez csak nálam volt így akkor visszaviszem gariba, mert és szeretném használni az integrált hangkarit(egyértelmű).
Amúgy egy 512-es Kingmax ram van benne és egy 2800+ Sempron.
Várom a tapasztalatokat e téren.
Üdv.:VGy

(#1136) Balinov válasza VGy (#1135) üzenetére


Balinov
félisten

2db ilyen lap megfordult a kezem között de ilyen problémával,hogy a hangkari cd-n lévő drivere nem megy fel,sőt rebootol,még nem találkoztam,bevallom

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1137) VGy válasza Balinov (#1136) üzenetére


VGy
csendes tag

Akkor nemtom...
Valszeg gyárilag szar.
Visszaviszem és majd meglátjuk...
Köszönöm hozzászólásod.
VGy

(#1138) Zsoss


Zsoss
csendes tag

Hát túrom a netet, de sehol sem találok infót hogy ez a lap natív SATA2 vezérlős-e ,és hogy ismeri-e az NCQ-t .
?
!
Ilyen lapom van, és most veszek új HDD-t, ezért tök jó lenne tudni hogy mire számíthatok CPU terhelés és sebességnövekedés terén.
Mert ha semmi pluszra, akkor már nem is annyira muszály vinyót vennem...
Meg amúgy is !
Tudja vagy sem?!

(#1139) Lortech válasza Zsoss (#1138) üzenetére


Lortech
addikt

Mi az, hogy natív sata2 vezérlős-e?

Tudja a SATA2-t és az NCQ-t is a rá integrált NF4 410 chipset. SATA2 miatt ne számíts érdemi sebességnövekedésre.

Thank you to god for making me an atheist

(#1140) Zsoss válasza Lortech (#1139) üzenetére


Zsoss
csendes tag

Oké, köszönöm !
Megadtad a választ mint mindíg .

Persze, a SATA miatt nem leszek gyorsabb, hanem a 2 helyett 8Mb cache, és az NCQ- tól várok némi gyorsulást.
NCQ-nál ugye feltétel, hogy a vezérlő és a HDD is ismerje, valamint -állítólag- szoftver is kell hozzá ?! -ez furcsa.

Natív alatt azt értem, hogy szinte tisztán HW-ből dolgozzon a SATA vezérlő, nem pedíg jelentős szoftveres közbenjárással.

(#1141) palad


palad
tag

Helló !

Érdeklődnék hogy ti tapasztaltatok assrock lapnál bootolási problémát xp cd-ről.
Nekem 2 lapom is van , az egyik viás a másik inteles,
és az istennek nem akarják felismerni a sp2 xp telepitő cd-t...

(#1142) Balinov válasza palad (#1141) üzenetére


Balinov
félisten

2 gépet raktam idén ilyen lappal össze,az egyikre origi sp2-es xp prof hun ment fel csont nélkül,a másikra egy slipstreamelt sp2-es xp prof hun.mind2 hibamentesen és gyorsan.
nemtom nálad mi lehet a baj. az első esetben egy LG dvd-rom ról,a másodikban egy lg dvd-rw-ról.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1143) palad válasza Balinov (#1142) üzenetére


palad
tag

Nem a optikai meghajtóval van gond, mert 3 különbözö dvd olvasóval is próbáltam,
plusz egy compac 48x cd vel .
Nem bootol be róla egyik se , csak''insert boot media'' üzenetet küldözget.
abit nf7, msi k7n delta gond nélkül települ.
Lehet hogy bios?

(#1144) Balinov válasza palad (#1143) üzenetére


Balinov
félisten

ha biosban hdd-re rakod az 1st boot sequence-t,de postnál f12-vel választasz,hogy miről bootoljon,akkor is?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1145) palad válasza Balinov (#1144) üzenetére


palad
tag

Ezt rögtön kipróbálom .

(#1146) Balinov válasza palad (#1145) üzenetére


Balinov
félisten

tedd azt,bár szvsz ennek nem kéne befolyásolni semi boot folyamatot. :F

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1147) palad válasza Balinov (#1144) üzenetére


palad
tag

Ugyse.
Boot szekvenciának csak hdd megadva.
Menübe megadva f10 után is csak a rendszer indul hiába választok optikai meghajtót.
Úgy bírtam csak xp felrakni hogy elöbb 98se,
és azalól indítva xp telepítő.
A 98 indító cd-t gond nélkül bootolja.
Ami a probléma megjelenésekor közös:
Assrock lap
Ami bios
Az xp telepítő cd
Fügetlen :
chipset
optikai meghajtó

(#1148) Balinov válasza palad (#1147) üzenetére


Balinov
félisten

én xp installcd-t gyanúsítanám,feltéve,ha másolt.
1kérdés: biosban minden órajel,időzítés,stb alapon? próbáld letiltani az int vga-t,ac97-et és a lan kártyát.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1149) palad válasza Balinov (#1148) üzenetére


palad
tag

Igen másolt.
Csak az furcsa , hogy ezzel a cdvel már települt:
via apolló
intel 815
nf7(msi,abit)
sis6xx
stb stb
most elöször jött ez gond hogy assrock,ami bios

Az integrált eszközök letiltásával nem próbálkoztam még.

az egyik asrocknál még cifrább a helyzet egyébként,
mert az (intel 915gl cs) meg nem hajlandó 98-at,98se-t,sőt me-t sem telepíteni.
Belépek install könyvtárba kiadom setup parancs : fekete képernyő.
Arra ugy birtam felküzdeni xp hogy másik gépbe alap98,
10 ujraindítás után felálló 98 után xp telepítő 98 alól.
Fél napom ráment.
Egyéként vista Bétával indul.

(#1150) Balinov válasza palad (#1149) üzenetére


Balinov
félisten

win9x -nél,ha nem setup.exe,hanem setupcor.exe,úgysem?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.