Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) atuci válasza elfelejtette (#799) üzenetére


atuci
senior tag

ez jó, én is kipróbálom!

Milyen ramjaid vannak? Milyen időzítéssel mennek?

[Szerkesztve]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#802) elfelejtette válasza atuci (#801) üzenetére


elfelejtette
veterán

KingMAX SuperRAM DDR400
MPXC22F-38KT3R-FNA
2.5-3-3-7 by SPD
DDR400-on viszi a 2-3-3-5-öt
DDR480 2.5-4-4-8
cl3-ban nem indúl el.
Amúgy köszi. Tényleg jó kis RAM.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#803) kennyke válasza MM (#800) üzenetére


kennyke
aktív tag

Megnyugodtam, köszi! Levettem 6,5Vra, így semmi hangja nincs. 50 fölé meg nemhiszem hogy megy. Szerintem 1500rpm alatt mehet, mérni nem tudom.

(#804) atuci válasza elfelejtette (#802) üzenetére


atuci
senior tag

Nekem is valami hasonlót kéne beszereznem, jelenleg egy 333-as meg egy 400-as van benne:) , néha sajna fagy a gép, meg elgondolkodik a windows :) Az fsb 240Mhz, 3000+ Venice A64

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#805) as_Rock válasza kennyke (#792) üzenetére


as_Rock
őstag

Nekem van egy eladó GT Iglo 7200-am, már-már gyári cooler árban:R [link] Csak paszta kell alá, mert az már nincs:(

Kérdés: Ennek a lapnak a 939-es verziója se szabályozza a venti-fordulatszámot? Mert van egy AC Silencer 64 Ultra TC-m, és az önszabályzós, épp emiatt, de ha tudja a fordulatszabályzást, akkor talán az iglo marad és azt adom el:)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#806) Balinov válasza as_Rock (#805) üzenetére


Balinov
félisten

vegyél inkább gigát s939-be. :R :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#807) germanh


germanh
senior tag

hi
azt nem vágjátok véletlen hogy a ddr400-as kingmax-om miért ddr266-on megy :F
az elején jó volt...de nemrég észrevettem hogy sokat lassultak a töltésidők...
benéztem bios-ba -> ddr400-ra be van állítva...
everest -> ott már harmatos eredmények... 2000olv/1000ír/75fris
cpuz -> 141Mhz-et ír... effektív 282 ugyebár... :F pedig 220-at kéne most mennie(eff: 440)
szal nem értem mi lett a géppel :(
egy lan-on kezdte ezt a viselkedést...miután 2szer levágta vmi az áramot a mi sorunkról :F

Enjoy the pain!

(#808) atuci válasza germanh (#807) üzenetére


atuci
senior tag

csinálj egy bios resetet, majd állíts be mindent újból, jobb ötletem nincs.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#809) as_Rock válasza Balinov (#806) üzenetére


as_Rock
őstag

Nem tehetem, ez már megvan, és elég olcsón jutottam hozzá:)
Miért, milyen plusszokat tud a giga, a ventiszabályzáson és a firewire-n túl?
Tudom, gyilkol bizonyos tápokat:D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#810) Balinov válasza as_Rock (#809) üzenetére


Balinov
félisten

tényleg,azt elfelejtettem,hogy ahoz új nick is kéne. :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#811) as_Rock válasza Balinov (#810) üzenetére


as_Rock
őstag

Jah, GégeByte:D :P

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#812) germanh válasza atuci (#808) üzenetére


germanh
senior tag

thx az ötletet, megpróbálom lehet :)

Enjoy the pain!

(#813) Lavves


Lavves
tag

Bocs, hogy offolok... de valaki használ Fedora Core 5-öt ezzel a lappal?

(#814) feki80


feki80
tag

Sziasztok!

Valaki nem tudja véletlenül milyen a SATA vezérlő típusa az alaplapon?(gondolok itt pl. Silicn Image).

Előre is kössz Üdv!

(#815) Lortech válasza germanh (#807) üzenetére


Lortech
addikt

Flexibility option be volt kapcsolva.

Thank you to god for making me an atheist

(#816) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Úgy látszik, hogy tényleg van igazság ebben a ''beteszek_egy_videókártyát_és_nem_tudom_húzni_a_procit'' c. játékban.
Mióta a hangkártyát beraktam, már 260 FSB-n sem fut le a SuperPI 1.4 1M teszt. (előtte 275-ig ment)
Bár a 400-as memóim azóta 480-at mennek :)


[Szerkesztve]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#817) Lortech válasza elfelejtette (#816) üzenetére


Lortech
addikt

És nem véletlenül azért nem megy 275-öt hangkártyával, mert -habár- 480-on megy a ramod, de 5xx-en már nem.? :D
Felrakod 275-re külső hangkártya nélkül - minden ok. Beleteszel külső hangkártyát, minden más beálltás változatlan - már nem megy csak 260-at?

Thank you to god for making me an atheist

(#818) elfelejtette válasza Lortech (#817) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hááát az úúgy vólt...

Szóval hangkari betesz, biosban alaplapi letilt (minden más ua.).
Memória 470-en 1T-ben, 480-on pedig 2T-ben stabil. 490-en XP szépen indul, de a SuperPI 1M hibaüzit dob. 500-on is próbáltam, ott eljátszotta a kékhalált.
Ezután tenném vissza 275-re a procit, de nem indult, csak 260-on (superPI ott még hibát dobott)


[Szerkesztve]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#819) elfelejtette válasza elfelejtette (#818) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ó ba***a meg!
Most jutott az eszembe, hogy vajon mi fog történni, ha még egy videókártyát is teszek a gépbe? Vajom még lejjebb fogja redukálni a max. FSB-t?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#820) Lortech válasza feki80 (#814) üzenetére


Lortech
addikt

Efelett a hsz felett elsiklottam. :F
Az nf4 410-es déli híd tartalmazza az nvidia sata(2) vezérlőt, nincs külön csip.

elfelejtette: elvileg nem, gyakorlatilag majd kiderül, ha kiderül.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#821) elfelejtette válasza Lortech (#820) üzenetére


elfelejtette
veterán

Újabb fejlemény...
Mivel az alaplap dobozában 1 db IDE kábel volt, eddig arra volt rakva a HDD (master) és a CD-RW (slave).
Vettem ma (tegnap) 2 db Revoltec hengerkábelt. Azóta az XP betöltés lelassult, a kék csík eddig 3-4x futott végig, most 10x, mert hallatszik a vinyó hangján, hogy leáll, majd újra felpörög.
Ezt vajon most miért csinálja?


[Szerkesztve]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#822) Lortech válasza elfelejtette (#821) üzenetére


Lortech
addikt

Már megírtam tegnap éjszaka a hsz-t, de pont akkor döglött be a ph!.
Ismerem a problémát, nem csak ezzel a lappal, hanem sok másikkal is. Kitalálhatod, hogy azért van, mert megbolygattad az ide vezérlőt csatornákat. Vagy visszaállítod pl 1db hengerelt kábelre, eredeti jumpereléssel, eredeti csatornára, vagy megpróbálhatod a jelenlegi kábelezéssel és beállításokkal azt, hogy leszeded az eszközkezlőből a dvd/cd-rom-ok alól a fizikailag létező eszközöket (d-tools/alcohol nem kell :D), lemezmeghajtókat (hdd), aztán az ide vezérlőket, mindent amit tudsz. De ez elég necces, könnyen elcsesszintheted a rendszert, és lehet, hogy nem okoz javulást.
3. megoldás lehet, hogy hagyod így ahogy van, én ezt választanám, mert kéthetetne indítom újra a gépem általában. :D Egyébként is kibírható az a pár másodperc többlet, ez csak a betöltésnél jelentkezik, windows alatt nincs teljesítménycsökkenés emiatt.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#823) elfelejtette válasza Lortech (#822) üzenetére


elfelejtette
veterán

Na végül annyi történt, hogy visszaállítottam az 1 kábeles verziót.
Köszi Lortech! Csá!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#824) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!

új winchestert lenne a gépembe sata II-es, az lenne a kérdésem hogy hogyan kell rá Win XP (SP2-t) telepíteni?
Kell -e valamit a BIOS-ban elötte beállítani. A biosban Sata vezérlőt át kell valmire állítani vagy nem?Nem akarok olyan RAID-et.
Kérhet egy külső illesztő programot a telepítésnél, amit floppí lemezen lehet elindítani? (mert nekem nincs floppy lemezem)
Milyen programmal célszerű formázni particionálni a winyót pl : partition magic. ?

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#825) Lortech válasza Bzzz (#824) üzenetére


Lortech
addikt

A sata vezérlő a biosban legyen non-raid módban, minden más vinyót húzz le szerintem a telepítés idejére, de nem fontos, csak hogy a sata legyen az elsődleges. Cd-ről bebootolsz, telepítőt futtatod, nem kell semmilyen floppy, előtte ne particionáld meg, majd a telepítővel megcsinálod.

Thank you to god for making me an atheist

(#826) Bzzz


Bzzz
senior tag

Köszönöm. A particionálást hogyan kell a windows telepítőjével megcsinálni?
Én azt hittem hogy ott csak formázni lehet, és a régi particiót átkonvertálni újra pl NTFS-re.
De azt is lehet hogy a meglévők mellé új partíciót hozzon létre az ember ?? Esetleg egy régi particiót kettéosszon két különállóra??
És amúgy tényleg jobbak a samsung winyók mint a maxtor?

[Szerkesztve]

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#827) Lortech válasza Bzzz (#826) üzenetére


Lortech
addikt

Csak röviden válaszolok, most épp indulok otthonról, majd este esetleg bővebben.
Adja magát a particionizálás, létrehozhatsz új partíciót, többet is.
Felesleges két márkát összehasonlítani, de én pl. samsungot vettem. Ez tükrözi az átlalános véleményemet, de ettől még lehet, hogy jobb a maxtor az adott két versenyző közül. A jelenlegi 80G-s Samsungom (lásd: adataim) viszonylag melegszik (40-42 fok általában), és baromira tud rezonálni, és seek hangja is kissé zavaró. De ez tipusonként nagyon változó.

Thank you to god for making me an atheist

(#828) germanh válasza Lortech (#815) üzenetére


germanh
senior tag

millió thx :R :R :R
probléma megoldva hála neked :C

Enjoy the pain!

(#829) Zsoss


Zsoss
csendes tag

Nah, ennyit a híres-közkedvelt Kingmax ramokról:

Még annyit sem megy vele a tuning ,mint egy régebben gagyinak számított PQI-val vagy egy sima Hynixel.
3db új modullal próbáltam.
2 oldalas 512-es ramok mind.Bár furcsa mert mintha múltkor alabból nem 3,0-4-4-8 időzítésüek lettek volna az ugyanilyen ramok.
Mert ezek azok.
Pff...
Viszont kipróbáltam a mod BIOS-t,a két új paraméter legagyizásával stabil a 300-as FSB,persze itt a ramról van szó,hogy mellette mehessen 240-en.
Irás és késleletetés kicsit rosszabb,de összességében mégis kicsit több pontot adnak a tesztek.
Buherált BIOS-okat ide ! :))

(#830) elfelejtette válasza Zsoss (#829) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
Mi a ramod sorozatszáma?
Az én 2 modulomé:
MPXC22F-38KT3R-FNA
2.5-3-3-7 by SPD
tuningot leírtam alább!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#831) feki80 válasza Lortech (#820) üzenetére


feki80
tag

Köszönöm a válaszodat, sajnos valami ilyesmit sejtettem, mivel csak kettős SATA van!Hát igen ez nem egy full extrás lap!

(#832) Balinov válasza feki80 (#831) üzenetére


Balinov
félisten

SATA2 aka. SATA300 vezérlő van az asrock lapon.sztem félreértetted Signor Lortech postját. Megjegyzem a lap gigabyte megfelelőjén is sata2 van (lásd aláírásomban a típust) ott 2x SATA2 eszközt lehet rápattintani a lapra. +1x hátlapi firewire kivezetés.

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#833) Zsoss válasza elfelejtette (#830) üzenetére


Zsoss
csendes tag

MPXC22D-38ET4R

És 3,0-4-4-8 ha jól emlékezem.
De biztos nem cas 2,5 !

(#834) Lavves


Lavves
tag

Help!

Valaki tudna nekem segíteni netet beállítani linux alatt ezzel a lappal?
Szándékosan írtam ebbe a topicba, mivel már telepítettem néhány linuxot,
de ezzel nem akar menni a net se' Fedora 5, se' Suse 10.2 alatt.

Az ifconfig szerint minden renben a csatolóval, de ennek ellenére
még a gateway-t se tudom pingelni.
Próbáltam még teljesen kikapcsolt tűzfallal is, de semmi.

Lehet hogy NForce410-hez nincs rendes hálókártya driver? :F

(#835) rollins válasza Lavves (#834) üzenetére


rollins
őstag

Talán ez megoldja :U [link]

(#836) Dealer


Dealer
tag

Hy! Nem rég én is ilyen alaplapot vettem, 2800+Sempron(DH-E6) 768mb Samsung DDR400-as Ram társaságában. Szeretném húzni a procit, csak azt nemtudom hogy aszinkronban vagy szinkronban kell/jobb állitani az FSB-t... nem vagyok jártas tuningban.(alap hűtő van a procin)
A memóriák sebességével sem vagyok kibékülve. 321mhz-et mutat az everest, a 400 helyett, ez miért van :F ? 2.5-4-4-8 a memória időzités. Ezt érdemes lenne átállitani? Nem akarom hazavágni a gépet, csak valami türhető tuningot szertnék rajta csinálni. :)

(#837) elfelejtette válasza Dealer (#836) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
A szinkronról le kell mondanod, hacsak a memóriáid nem bírják legalább 500-ig, mivel a 250 MHz-es FSB általában garantált (ezzel a lappal, az E6-ok tuninglapokban 350-et is mehetnek jó esetben), tehát tuninghoz a biosban állítsa a HT-t 600-ra, a memóriát 266-ra tedd (időzítés maradjon), és indulj 250-es FSB-ről 5 MHz-es lépésekben!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#838) Dealer válasza elfelejtette (#837) üzenetére


Dealer
tag

Nem akarok értetlenkedni de akkor a memória 133-legyen azaz effektiven 266? Amugy ez a hyper transport miért felel, és mennyi az alap órajele? Ezekre az átállitásokra miért van szükség az FSB növeléséhez?

(#839) elfelejtette válasza Dealer (#838) üzenetére


elfelejtette
veterán

A lényeg az, hogy ezeknél a prociknál nincs Front Side Bus, itt Hyper Transport órajelet állíthatsz, ebből állítja elő az alaplap egy osztó segítségével a proci órajelét.
A HT alapórajele Sempronoknál 800 MHz, A64-nél 1000 MHz.
Tehát ha a proci órajelét 200-ról 250-re tolod, a HT órajel 800-ról 1000 MHz-re emelkedik, ha 4x szorzón hagyod.
Ekkor a memóid már 480-on mennének.


[Szerkesztve]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#840) Lavves válasza rollins (#835) üzenetére


Lavves
tag

Thx! Megy... :C

(#841) rollins válasza Ryu77 (#775) üzenetére


rollins
őstag

És melyik A64 2800+ cpu val nem ment a 2 db 2oldalas ramokkal? ClawHammer vagy NewCastle CG -s volt?

Lavves mi volt a megoldás? Le kellett kapcsolni a tápot?

[Szerkesztve]

(#842) Dealer válasza elfelejtette (#839) üzenetére


Dealer
tag

Tehát a ramok órajele, azért alacsonyabb a kelleténél mert a processzor tipusából adódóan alcsonyabb a FSB órajele így a ramok sem fognak addig rendesen 400mhzen menni amég nem húzom az FSB-t, eltaláltam?

(#843) Dealer


Dealer
tag

Próbaképp megemeltem az FSB-t 10 mhz-el. Az everest most pár teszt után 37°c-ot mutat, mekkora az a hőmérséklet ameddig biztonságos még emelni?

(#844) elfelejtette válasza Dealer (#843) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
A hőmérsékletnek jó lenne tartósan 50 fok alatt maradni, és mivel a gyári hűtőt használod, ezért ha összejön egy barátságosabb (2000-2100 MHz körüli) órajel, valszeg a 45 fokot eléred terhelés alatt.
A memóriáknak 400-on kéne menni, ha a biosban minden alapbeállításon van.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#845) Lavves válasza elfelejtette (#844) üzenetére


Lavves
tag

Alapból nekem nekem is 333-ra állította a memeket, és mintha
valahol olvastom is volna - manualban, vagy itt 1 régebbi hozzászólás -,
hogy ez a lap alapértelmezetten nagyobb osztóval hajtja a memóriákat,
legalábbis némelyiket.

(#846) Dealer


Dealer
tag

Most hogy 250-re húztam az FSB-t, érték el a ramok a 400-as sebességet. A bios a System Overview-ban DDR333-nak ismeri fel mindkét modult. A cpu config-nál meg auto-ra van állitva a ram. Most akkor téved, vagy az üzletben 333-as memokat kaptam...

(#847) elfelejtette válasza Lavves (#845) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hát előfordulhat, hogy a bios alapbeállításon ha a Flexibility Option Auto-ra van állítva, akkor 200 MHz-es FSB-nél is nagyobb osztót használ. Alapból az osztó CPU/8 lenne, így megy szinkronban a proci a memóriával. A Flex. Opt.-t le kell tiltani, ha húzni akarod a procit.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#848) Lavves válasza Dealer (#846) üzenetére


Lavves
tag

Mondom, többünknek volt hasonló gondja. (#37, #147, #406)

Egyszerűen állítsd át a BIOSban DDR400-ra.

(#849) elfelejtette válasza Dealer (#846) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az FSB 250 MHz-re állítása miatt a ramok vissza lettek osztva 400-ról 333-ra, tehát a CPU/10-es osztó lett aktiválva. A proci 2000 MHz-en megy, tehát a ram 200-on (eff. 400-on)

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#850) Lavves válasza elfelejtette (#847) üzenetére


Lavves
tag

Flex. Opt. le volt tiltva, mégis 333-nak találta meg.
Mivel stabilan megy 420-on a gyárinál jobb időzítésekkel,
gondolom nem vertek át a boltban. :)

Szval tényleg nem tudom miért csinálja ezt,
de ha kézi beállítással is, legalább minden jol megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.