Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Balinov válasza Dufresne (#350) üzenetére


Balinov
félisten

na,előkotrom majd 7végén a szekrény mélyéből.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#352) Folze válasza Balinov (#349) üzenetére


Folze
aktív tag

akkor ebből 754-es 3000-es venice lesz, mer C&Q az mindenképp kell nekem

(#353) Steven


Steven
addikt

new tuning update 270*8 2166 mhz atom stabil prime szerint, az majdnem 600mhz tuning
ramok 433mhz mennek 8-3-3-2,5 1t
everest 2,8 eredmények olvasás : 2955
írás: 2869
másolás : 2915
késletetlés: 47,3
01 3dmark eredmény : 4676 ami szerintem lofasz:)




everest procira (terhelve prime alatt)39 fokot ír ki :D ,nem egy brutál hüttő van rajta:D ezt hozzá teszem...

[Szerkesztve]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#354) Dufresne válasza Balinov (#351) üzenetére


Dufresne
addikt

Helyes énis megnézem valamikor:D


Amúgy lehet mégiscsak ez a lap lesz 3000+ vagy 3100+ Sempronnal, attól függ melyiket tudom jobb árban szerezni:) CNQ az egyik oka, mert amire a célközönségnek kell, arra bőven elég kisebb órajelen is, de azért egy esetleges lanpartyn is megállj a helyét kiegészítő gépnek:)

(#355) Dufresne válasza Dufresne (#354) üzenetére


Dufresne
addikt

Na most megint elgondolkodtam az árak miatt:)
CNQ-t eddig sem használtam és valszeg ezen a gépen sem fog menni:)
Másik kérdés ami felmerül, hogy ha nemkell ncq, akkor meg 2600+ 2800+ vagy 3000+ esetleg 3100+ mivel ugye első kettő és második kettő csak chace-ben térnek el egymástól. Namost fene tudja most hirtelennyében, hogy melyikre lesz szükségem, utána is nézek az a64-es topicban:)

(#356) Steven válasza Dufresne (#355) üzenetére


Steven
addikt

tapasztalatiam szerint 128 kb cache bőven elég ami viszont fura!! max 5% amit tapasztaltam teljesítmény különbséget az 512 höz képest..
Ajánlom amugy figylemedbe ezt a linket:

[link]

hogy könnyebb legyen választani

Szerintem lan partira ez a gép bőven elég...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#357) Dufresne válasza Steven (#356) üzenetére


Dufresne
addikt

Köszi a linket végigfutom majd:)
Amúgy már tuti ilyen lapom lesz, mivel itt csücsül az asztalon, a proci még kérdéses, de jövő héten minden meglesz atán had szóljon:)

Balinov: mi a helyzet?:D

[Szerkesztve]

(#358) Dufresne válasza Dufresne (#357) üzenetére


Dufresne
addikt

ÁÁÁ, most nézem, hogy 2év garit adtak rá az aqua-nál 2008.02.29-ig:D
Pedig azthittem, hogy csak 1 év jár rá, de sebaj, ennek csak örülök:)

(#359) Folze


Folze
aktív tag

megvan a lap, benne pedig egy 3000+-os venice, eddig ok :)

(#360) Folze


Folze
aktív tag

tapasztalt valaki olyat, hogy bootolásnál nem látom a biosos üdv-menüt, hanem egyből a winlogót, bár egyszer sikerült bemennem :)

(#361) Balinov válasza Dufresne (#357) üzenetére


Balinov
félisten

Jelnetem ittvagyok! Jelentem melóhelyen tok netezni. Jelentem megvan a gép! Jelentem. :))

Komolyra fordítva: 2800+ S754 dobozos a proci,meg ez a lap 1.50-es biossal. 512MB Hynix TinyBGA DDR400-as ram, PCI-E Gainward GF6600nongt 128mb 300/400 órajelekkel. 160GB ATA133 Samsung + Foxconn Ház+350W táp.

Minden alap órajelen ketyeg. Szó szerint leesett az állam,mikor először felállt a win. Talpas szemmérték alapján sokkal gyorsabban feláll a win,mint a GA lap esetén ,amibe ráadásul CG-s Newcastle 2800+ dübörög 9x255-ön.Összességében gyorsabbnak tűnik az egész rendszer,pedighát 695MHz és 256kbyte L2 cahce mínuszban van a newcastle-hoz képest. Audio része botfüleim szerint jó, (ugyanaz az ALC850-es, 6db jack kimenettel,ugyanazzal a 3.78-as Realtek driverrel (tegnapelőtt jött ki a 3.84-es realtek whql!!!).Integrált LAN és FireWire részét eszköz és net hiányában nem tudtam tesztelni.

CNQ nincs,pedig biosban van CNQ Enabled funkció ill. az AMD CPU Driver is fent van,meg az energiagarázdálkodás is minimális. Everest 2005 ultimate (Build-et passzolom) alaplapot nem ismerte fel. Olvasás/írás megközelíti (úgyemléxem le is hagyja vmennyire) a NC-jét (pedig ott a htt is, efektív ram órajel is nagyobb). Memóriaidőzítés nem tudom,mert sem az SPD-t nem tudja,sem az Everest memórabenchmark résznél nem látszik.Biosban a látenciák és a command rate auto-n van.

Int vga-t nem próbáltam engedélyezni,viszont a gf6600-tal futtattam egy def. 3dm03 tesztet 4358pont és itt is minden létező órajel alapon volt. Megjegyzem a Gainward sima 6600-on van GPU hőmérés (ezt speciel az Everest jelzi is) ill. auto fan control mind 2D-hez,mind 3D-hez.

Ja, a processzor infónál az Everest ''Venice-256'' -ot jelez.Ez mostan akkor a Palermo mag?

Hirtelenjében ennyi jutott eszembe,szkrínsotokat majd talán ma csinálok,de azt hétfőn tudom csak feltölteni vhova.

Üdv
Balinov (a nyúlon innen :D )

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#362) Balinov válasza Folze (#360) üzenetére


Balinov
félisten

hát,énse nagyon láttam anál a pár reboot-nál. gf6600 vga bios üzenetet inkább.SZVSZ egy nagyságrenddel gyorsabban Postol és gyorsabban is áll fel a win mint az ugyanilyen chipsetű gigabyte lapnál. (vagy lehet újra kéne tennem a win-t????)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#363) as_Rock válasza Balinov (#362) üzenetére


as_Rock
őstag

Lehet:)
Mindenesetre elég gyanús lenne, hacsak a firewire és egyéb szolgáltatások miatt lassabb a post a gigán:)
Egyébként gondolkodom, hogy kell-e nekem firewire, és lehet elcserélném a 3 év garos giga lapot egy asrockra, de egyrészt 5k alatt nekem nem éri meg cserélni, másrészt ha jól rémlik korábban azt olvastam asrock-ban nincs automatikus ventiszabályzás:(

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#364) Lortech válasza Folze (#360) üzenetére


Lortech
addikt

Én eddig nem sűrűn láttam a post képernyőt, csak akkor, ha valami gubanc volt (pl bios visszaállt alapra).
Balinov: Sempron 2800+-szal kár erőlködni a cnq-val. Palermo a d0, e3, e6 is, és így a venice 256 megnevezés beszédesebb, mert elárulja a cache-t, és a steppinget is.


[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#365) Dufresne válasza Balinov (#361) üzenetére


Dufresne
addikt

Fw-t azért sem tudnád kipróbálni, mert nincs benne:D

Jah és CNQ meg a 2800+ proci miatt nem is lesz benne:)

Amúgy énis 2800+ proci mellett vagyok mostmár, ezt 90%-osan eldöntöttem már.

És ha tényleg ilyen gyors, mint ahogy elmondtátok, akkor elégedett leszek vele. Ram-nak meg a gianninál kapható 512-es TwinMos modullal szemezgetek, de azért még körbenézek.
Tegnap még akartam venni a gyári 754-es hűtő helyére egy Glacialtech 7300light-ot, de sajna a szélesedő borda és a foglalathoz túl közeli kondi miatt nem fért volna el, szóval marad az itthon talonban csücsölő gyári borda:)

Egy dolog ami szembetűnően zavart, az a hűtő lefogatókeretének sztem gyönge felfogatása, jobban kibékülnék a csavaros megoldással, ami pl az Asus lapomon van, de végülis úgysem megy rá megabrutál borda és az alapot meg csak elbírja smán:D
Remélem jövő hét közepén már énis tesztelhetem a vasat:)

(#366) Dufresne válasza Balinov (#361) üzenetére


Dufresne
addikt

Jah és természetesen amit az everest kijelez, az a Palermo mag akar lenni, mivel Sempronban csak az van:) CPU-z talán pontosabban megmondja:D

(#367) Lortech válasza Dufresne (#366) üzenetére


Lortech
addikt

(Meg még a Paris.)

Thank you to god for making me an atheist

(#368) Dufresne válasza Lortech (#367) üzenetére


Dufresne
addikt

Na jó persze, de Paris csak a 3000 és 3100+ ban van és 130nm-es gyártástechnológiásés 1,5V-os darabok:)))
Talán nemis a leg elterjettebbek, bár ezt nemtudom már, ilyen híreket nem olvastam:)

(#369) Dufresne válasza Lortech (#367) üzenetére


Dufresne
addikt

Tényleg ha már itt járunk, akkor 2800+ nál melyikre érdemes hajtani? D0 E3 vagy E6?

(#370) Lortech válasza Dufresne (#369) üzenetére


Lortech
addikt

Természetesen E6. Paris meg csak zárójeles megjegyzés volt, én sem találkoztam vele személyesen. :)

Thank you to god for making me an atheist

(#371) Balinov válasza as_Rock (#363) üzenetére


Balinov
félisten

azt elfelejtetem mondani,hogy a gigán ki van a lan is,meg a fw is kapcsolva.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#372) Dufresne válasza Lortech (#370) üzenetére


Dufresne
addikt

Ok :D
Akkor megpróbálok rámenni E6-ra bár dobozos példányok esetében ez nem lesz egyszerű asszem:DD Hátha lehet válogatni, bár nemszokott ebből túl sok raktáron lenni a boltokban:D

(#373) Balinov


Balinov
félisten

ja,a procinak 1,45V a def vcore-ja. cpu-z 1.32-t meg ma viszem haza.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#374) Lortech válasza Balinov (#373) üzenetére


Lortech
addikt

1.4 az, csak 1.45-öt ad neki a lap. Az asrock nf3-as lap is annyit adott, azonos a feszszabályzójuk.
szerk: Dufresne: Mostanában már talán azért kéne válogatni, hogy ne e6-ot kapj, legalábbis remélem. Dobozosról is meg lehet mondani könnyedén, hogy milyen, mert látszik a mag. Neked ilyen kell: SDA2800BXBOX, ja a magon meg SDA2800AIO3BX kell legyen.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#375) as_Rock válasza Balinov (#371) üzenetére


as_Rock
őstag

410-es hídban tudtommal nincs fw:)

Dufresne: Nekem van egy augusztusban vett, kiskerszámlás/garos GT Iglo7200-am, ha érdekel 2,3k-ért viheted, ez rámegy az asrock-ra is tudtommal:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#376) Lortech


Lortech
addikt

Nekem egyébként az szúrja a szemem mostanság, hogy az nvidia novemberben kiadott a chipsethez egy drivercsomagot, és azóta meg a nagy semmi. És ez is csak win2000, winxp / media center edition és winxp 64-hez jó hivatalosan. Linux driverről semmi hír. Hetente nézem az oldalukat, hogy majd csak kiadnak hozzá új drivert, linuxhoz is, de a nagy büdös semmi fogad mindig. Nem tudom hogy gondolják azért, hogy egy ilyen újnak mondható chiphez nem adnak ki egy nyamvadt drivert sem linux alá.

Thank you to god for making me an atheist

(#377) as_Rock válasza Lortech (#376) üzenetére


as_Rock
őstag

A régi szép időkben a linux-hívők már írtak drivert ennyi idő alatt...:D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#378) Balinov válasza as_Rock (#375) üzenetére


Balinov
félisten

igazad van,as_Rock, a giga lapban egy Via chip végzi a fw vezérlést.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#379) tomesto


tomesto
aktív tag

Látom azért elég kelendő ez a lapocska :D
Én spec. alig várom h legyen AM2-es sempi:)Az lesz ám a király élet :D
Főleg ha majd olcsón adják mint ezeket a 754eseket... :)

(#380) Balinov válasza tomesto (#379) üzenetére


Balinov
félisten

nameg ha belehet ezt itthon szerezni...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#381) Dufresne válasza as_Rock (#375) üzenetére


Dufresne
addikt

Köszi, de nemkell, nekem is volt olyan hűtőm, amúgy tényleg jó, de már ígyis van itthon egy gyári hűtő, meg ugye dobozosat veszek majd és ahhoz is adnak, elég lesz sztem a 2 hűtő:D
Jah és igen a 7200 az rámegy, mert annak nem szélesedik a bordája, arra sima 8as venti van rászerelve, de a 7300-asra már 9es...

[Szerkesztve]

(#382) Dufresne válasza Lortech (#374) üzenetére


Dufresne
addikt

Remélem is, hogy D0-al nem fogok összefutni:D
Amúgy a számozásnak már utánanéztem, de azért köszi :R

(#383) tomesto válasza Balinov (#380) üzenetére


tomesto
aktív tag

Hát reménykedem h lehet majd itthon kapni dögivel, mert ugye alsó kategoriáról beszélünk akkor pedig tömeggyártásba mennek majd ezek a cuccok és elér hunniába is:)

(#384) Dufresne válasza tomesto (#383) üzenetére


Dufresne
addikt

Sztem is tuti, hogy lehet majd kapni, legfeljebb kis csúszással külhonhoz képest:D

(#385) as_Rock válasza tomesto (#379) üzenetére


as_Rock
őstag

am2-es sempi?? Ammegmi?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#386) Dufresne válasza as_Rock (#385) üzenetére


Dufresne
addikt

az új foglalat lesz amd-nél az m2-es ami a socket939-et váltja, ha minden igaz. Nagyon nem olvastam még utána, de asszem ebben biztos lehetek:D
Szóval am2 sempi az a legújabb procik alsó kategóriája lesz, remélhetőleg efogadható áron:D

(#387) Dufresne


Dufresne
addikt

Még 1 kérdés, azokhoz, akik a gyári hűtőt használják:)
Szóval ti fennhagytátok a gyári pasztaréteget, vagy átkentétek mással?

(#388) Folze válasza Dufresne (#387) üzenetére


Folze
aktív tag

ha már így megkérdezted, akkor kend csak át nyugodtan :)

(#389) Dufresne válasza Folze (#388) üzenetére


Dufresne
addikt

Okés, csak mert gyári bordám még sosem volt, eddig csak glacialtech és arctic cooling hűtőket vettem és azokkal nemvolt különösebb gond:)

Másik, hogy nincs ehhez a laphoz valami ram support list vagy ilyesmi.
Mivel úgyis csak 512 ram lesz benne, amit a későbbiekben sem fogok bővíteni, így lehet, hogy egy Geil 2x256os kit-et kap a lap, csak nemtudom mennyire komálja a 2x256 ramot a kicsike. Remélem nem lesz nyűgje tőle. :F

(#390) Folze válasza Dufresne (#389) üzenetére


Folze
aktív tag

nem hiszem, bár nemtom, nekem most 2×512 infineon van, azzal nincs gond
de mikor asus a8n-sli deluxom volt, vendégül láttam 2×512 500-as geil-t, és hát nem igazán tetszett neki: igaz i865 és i875-höz volt az SPD hitelesítve,
ezért 500-on nem is igazán ment a lapban

talán ugorj fel a geil oldalára és nézd meg [link]

(#391) Dufresne válasza Folze (#390) üzenetére


Dufresne
addikt

Ez a kit amiről szó van egy Apple kit, szóval elvileg Apple gépekhez van hitelesítve, de aztmondják PC-ben is jól mennek:)

(#392) Folze válasza Dufresne (#391) üzenetére


Folze
aktív tag

amennyi mindent belegyúrtak ebbe a kis lapba, nem csodálkoznék rajta, ha mindenevő lenne :)

(#393) Dufresne válasza Folze (#392) üzenetére


Dufresne
addikt

Jah, nemhinném énsem, hogy gond lenne vele:)
Még a végén összerakok anyáméknak egy frankóbb rendszert, mint ami nekem van:Dá
Mondjuk ha csak a PCI-Express csatit nézzük, akkor már megtörtént az előrelépés, meg ugye Geforce3, dehát végülis nem játszom:)

(#394) Folze válasza Dufresne (#393) üzenetére


Folze
aktív tag

a geforce-ról jut eszembe...
nálad is ilyen zöldes lett egy-két helyen a windows?
egy kicsit másabb egy-két szín, mint pl a 6600-oson volt
havernál láttam ilyet geforce4 mx440-en, mindkettőnknek tft-je van amúgy

(#395) Dufresne válasza Folze (#394) üzenetére


Dufresne
addikt

Nekem itthon 2 geforce3 is üzemel és egyiken sem láttam ilyesmit, pedig mindkettő tft-vel üzemel:)

(#396) Folze válasza Dufresne (#395) üzenetére


Folze
aktív tag

az alaplapival nem nézted?

(#397) Dufresne válasza Folze (#396) üzenetére


Dufresne
addikt

Jah:D
Azt még nem néztem, egyenlőre még nincs meg hozzá a proci, meg a ram ehhez a laphoz sajna, csak majd jövő héten.
Saját procimat meg ramomat meg most lusta vagyok kivenni, csakhogy kipróbáljam a deszkát, de nagyon remélem, hogy nemlesz semmilyen színelváltozás a tft-n:)

(#398) Steven


Steven
addikt

boot screen én csak 1.6 biosnál láttam, nem sokat baszakodtam az 1.5 el, látszott hogy nem az igazi 1,6 jobb egy fokkal de az igaz egy tic tac féle mod biossal lenne okés a dolog ,amit egyenlőre nem találtam:(

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#399) Steven válasza Balinov (#380) üzenetére


Steven
addikt

Tuningolva hogy hogy nem nézted??? Miaz hogy csak alapon?

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#400) Folze válasza Steven (#398) üzenetére


Folze
aktív tag

ja, kicsit szivatós a dolog, mert nem DEL-re ugrik be a bios, hanem F2-re
F11-re meg a boot-menü

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.