Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tomesto


tomesto
aktív tag

Ha minden jól megy akkor jövőhéten már ennek a lapnak a tulaja lehetek :D
Majd írok véleményt,teszteredményt...már alig várom... :))
Baskiriának meg ezúton is megszeretném köszönni az infókat... :R

Üdv

(#52) User64476


User64476
őstag

Új infó: vettem egy 6600GT-t, beledugtam a lapba, és akár mit csinálok, nem tudom többé 280-290 környékére venni az FSB-t, most asszem 250en megy, majd megnézem mi a vége. A PICE buszt persze aszinkronban hajtom alapórajelen, az nem lehet baj, de valami nem bírja a strapát...

(#53) tomesto válasza User64476 (#52) üzenetére


tomesto
aktív tag

Hát az lehet, hogy valami nem bírja a strapát,én mondtam a tuninggal finoman, mert nem egyszer hallottam hogy egy ilyen kaliberű tuningtól megdöglött az egész gép....
Az új kártyához gratulálok :R
Teszteredményeket kérünk,meg a kari tulajdonságait....Már nagyon kiváncsi vagyok :R
üdv

(#54) ronson válasza tomesto (#53) üzenetére


ronson
őstag

óvatosan annak a tuningal aki láma hozzá, vágtam már haza én is egy abit is7 lapot, mikor kezdő voltam(garos volt), de aki tudja mit csinál az csak küldje nyugodtan ezerrel

nekem a 2600+ -os sempronom ASrock K8UNF3 lapban 8*313 = 2500MHz

Éljen az ASrock :R :R :R

(#55) Bigi válasza tomesto (#50) üzenetére


Bigi
tag

Ha a 939K8NF4G-Sata2-t veszed ennyiért, akkor az nagyon jó ár, annyit nekem is megérne majd:)

E-mailt ne írj, nem olvasom!!!

(#56) tomesto válasza Bigi (#55) üzenetére


tomesto
aktív tag

Igen ennyiért tudnám venni, de most K8NF4G-sata 2őt veszek :)
Holnap jön meg...juppijééé :))

(#57) Bigi válasza tomesto (#56) üzenetére


Bigi
tag

Nem akarom elkiabálni, de mivel összejött egy S754 2800+ newcastle így lehet, hogy én is egy ilyen lapot veszek (vagy eladom a 2800+-t, ezen még gondolkodom:) )

E-mailt ne írj, nem olvasom!!!

(#58) joergie


joergie
őstag

Asrock NForceC51G K8 NF4G-SATA2
na erre keressetek rá gúgliban. no comment. ez elvileg ugyanaz a lap, de 14,5k az ára neki minimum, tehát 1,5k-val kevesebb. :R
Most nagyon úgy érzem, lecserélem a 939es rendszert, mert nem tudok tuningolni, és nem birok nélküle élni, mellesleg találtam egy tesztet, ATI x200 vs NF6100, és ''jól'' megverte az nforceos vidkari az ati-s integráltat. Mellesleg sata2-re is váltani akarok, úgyhogy nekem ilyen KELL! :C

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#59) Bigi válasza joergie (#58) üzenetére


Bigi
tag

Ez nem ugyanaz a lap, csak egyszerűen vlaaki hozzátett egy ilyen azonosítót?
Asrock oldalán nem látok ilyen megkülönböztetést.

E-mailt ne írj, nem olvasom!!!

(#60) User64476 válasza joergie (#58) üzenetére


User64476
őstag

Azért a 6100es geforccal sem fognak hejj de jól menni a játékok, még ha meg is veri, de integrált bigyónak kitűnő!

Újabb infó: az integrált vidkari a rendszermemóriából nyúlja a sajátját. Beledugtam egy PCIE kártyát, ám BIOSban nem lehet kikapcsolni az integráltat, nincs ilyen opció. A Primary Display Adapter-t kell átállítani (vagy lehet hogy Init display firs a neve?) PCIE-re Onboard-ról, és kikapcsolja az integráltat, valamint a teljes rendszermemó is használható ettől kezdve.

(#61) Bigi válasza User64476 (#60) üzenetére


Bigi
tag

Addig megteszi, amíg nem kapar össze az ember egy X600pro/X700-ra, ami gianninál már egész baráti áron megkapható és ilyen szintű konfigba tökéletes:D

E-mailt ne írj, nem olvasom!!!

(#62) tomesto


tomesto
aktív tag

Szerintetek hogy fog futni az integrált videó vezérlőn a Need for Speed Most Wanted??
A mostani kártyám egy Gf6200 64bites videókari és elég jól megy ezen...

(#63) User64476 válasza tomesto (#62) üzenetére


User64476
őstag

Akkor kb. ugyanúgy :D

(#64) misu válasza tomesto (#62) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!


Valószínüleg tényleg nem lesz egy atomvillanás, de valamivel lassabban...:)
Jó esetben ugyanúgy....

szerezz inkább (ha teheted!) egy 128-as, vagy 256 bites karit!
vagy nem lehet modolni a 6200-est?


Bye!

Bűn az élet.

(#65) as_Rock


as_Rock
őstag

Pesten hol/kitől lehet ezt a lapot a legolcsóbban megkapni?
Számla nem lényeg, csak a gari.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#66) tomesto


tomesto
aktív tag

Ha minden igaz akkor jövőhét kedden meg lesz ez a lap....
Már jó lenne :))

(#67) lazydog


lazydog
addikt

Érthetetlen, hogy miért akartok egy egyébként nagyon jó kis integrált mATX alaplapon csúcs játékokat tolni ?
Ezek pont nem erre valók, annál inkább minden egyéb másra, egy csinos kisméretű házban.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#68) tomesto válasza lazydog (#67) üzenetére


tomesto
aktív tag

Azt egy szóval sem mondtam hogy az integrált cuccon akarom tolni a játékot,csak kiváncsi vok hogy mit tudna vele.
Egy Geforce 6600al jó párost alkothat... :DDD

[Szerkesztve]

Most nézem neked is Asrock lapod van, igaz más típus :) ,meg egy Geforce 6600os :))


[Szerkesztve]

(#69) lazydog válasza tomesto (#68) üzenetére


lazydog
addikt

Nagyon jól látod, nekem egy jó kis ASRock 939Dual-SATA2 lapom van, egy 6600 GT-vel. Ez normál ATX méretű, egy méretes házban, és nincs rajta integrált VGA.
N.-edik gépemnek tervezek egy mATX on-board VGA-as megoldást, egy kicsi, csinos, lapos házban. Egy szép kis multimédia+netezgetős gép lehet belőle.
Ebbe eszembe nem jutna külső VGA kártyát rakni. De ha mégis, akkor egy félmagas, kis méretű és ezzel összefüggően kis teljesítményűt választanék.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#70) tomesto válasza lazydog (#69) üzenetére


tomesto
aktív tag

Köszi a tájékoztatást a laopdról...Szinte minden Asrock alaplapot ismerek, mert nagyon meg vagyok vele elégedve, évek óta ennél a márkánál megállapodtam :)
Igen egy csinos kis házban bőven elfér ez a lapocska,és mivel nekem sincsen óriási nagy házam igaz hogy ATX es normál háznak van írva ,de a legszélesebb (azt hiszem 24,4cm,ha tévednék javíts ki!) ATXes alaplap elég szűken fér bele...és most nem tervezem a ház cserét...Anyagilag meg vagyok szorulva :)
Nah oda akartam kilyukadni hogy nekem bőven elég lesz egy ideig ez a lap, mert széles bővíthetőségi lehetőséggel bír.
Pl:ha kevés lenne az integrált kártya akkor mehet bele egy erőssebb PCI-E-es Geforce 6600os,Sata2vel rendelkezik,a jövőben még jól jöhet a 64bites processzor,és így már játékra is lehet használni,igaz nem sokat szoktam,inkább csak netezgetek.

(#71) User64476


User64476
őstag

Nemrég vettem bele egy 6600GT-t. Teljesen jó cucc, matx ház, oda cipelem ahová akarom, és még mennek rajta az újabb játékok is.

(#72) lazydog válasza tomesto (#70) üzenetére


lazydog
addikt

Nekem most van először ASRock lapom és nagyon meg vagyok vele elégedve. Egy Abit AX8-at cseréltem le erre, mert az nem fért össze a külső RAID kártyámmal. Jelenlegi lapomban különleges lehetőségek vannak (AGP, PCI, és PCI-E videokártya akár egyszerre, másrészt akár M2 proci+DDR2 RAM).
Számodra lehet hogy tényleg jó megoldás amit választottál, de aki főleg játszani+tuningolni akar ezerrel, az jobban teszi, ha más, erre alkalmasabb lapot vesz.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#73) lazydog válasza User64476 (#71) üzenetére


lazydog
addikt

Ha rendszeresen LAN-partyra jársz, akkor tényleg előnyösebb ha csak egy mATX toronyházat kell cipelned, feltéve, hogy van hozzá egy TFT monitorod is.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#74) tomesto válasza User64476 (#71) üzenetére


tomesto
aktív tag

Nemtudnál teszteredményekkel szolgálni hogy ezzel a karival mit is teljesít a kicsike?

(#75) User64476 válasza lazydog (#73) üzenetére


User64476
őstag

Szerencsére van :)

(#76) User64476 válasza tomesto (#74) üzenetére


User64476
őstag

~8000 3dmark03.

(#77) tomesto válasza User64476 (#76) üzenetére


tomesto
aktív tag

Nem rossz...
Akkor már játékra is alkalmas a kicsike,lazydognak ezt mondtam kicsi a bors de erős. :))

(#78) tomesto válasza lazydog (#72) üzenetére


tomesto
aktív tag

''Számodra lehet hogy tényleg jó megoldás amit választottál, de aki főleg játszani+tuningolni akar ezerrel, az jobban teszi, ha más, erre alkalmasabb lapot vesz.''

100% ig igazat adok ebben hogy nem kifejezetten játékra és tuningra találták ki,de ha úgy adódik 1x,1x szoktam játszani most Pl:Need for Speed Most Wantedozok 3/4es grafikán és bőven jó a mostani Asrockom is (Asrock K7VT4A+,2200+ AMD Sempron,512Mb ddr 400as,Geforce 6200) ,a következő lap azaz a k8nf4g-sata2 még jobban fogja állni a srat.
Tuning terén szerintem az alsó katergória közül elég kiemelkedő,ha elolvastad az ezelőtti hozzászólásokat akkor láthatod a képességeit, fixálja a pci/pci-e tehát esélyes. :R

u.i:Most csak erre a lapra lesz keret,úgyhogy be kell érnem ezzel ha játszani akarok ha netezni :)

Üdv

(#79) as_Rock


as_Rock
őstag

#65?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#80) lazydog válasza tomesto (#78) üzenetére


lazydog
addikt

Árnyaltabban látom már én is a témát.
Belátom, hogy lehetnek olyan szempontok, amelyek indokolttá teszik ennek. illetve hasonló bordáknak a használatát, még hardcore gamer-ek számára is. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#81) tomesto válasza lazydog (#80) üzenetére


tomesto
aktív tag

Jól látod :) ,ez van ha az ember pénz szűkében lengedezik... :F

(#82) lazydog válasza tomesto (#81) üzenetére


lazydog
addikt

Én már ettől is messzebbre látok, pedig rövidlátó vagyok. :) Gondolj a lan-party hordozhatóság iránti igényére.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#83) tomesto válasza lazydog (#82) üzenetére


tomesto
aktív tag

Hát igen az embernek muszáj előrelátónak lenni-e... ;)

(#84) LADA VFTS


LADA VFTS
csendes tag

Hát én is erre a lapra várok már vagy 2 hete de a haverom nem kapja meg egyik nagykerben sem.... :F
Tényleg ennyire nehéz lenne ezt a lapot beszerezni? :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :)))

(#85) as_Rock válasza LADA VFTS (#84) üzenetére


as_Rock
őstag

Ha Borsodból jönne valaki pestre, akkor Vangelis-től 14,2k-ért be lehetne szerezni.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#86) LADA VFTS válasza as_Rock (#85) üzenetére


LADA VFTS
csendes tag

Az egy pöttyet messze van, mivel h én Balatonparti vok:)
Ma voltam a havernál és mondta ha minden jól megy akkor a héten meg lesz...
Már tudnék neki örülni.. :))

[Szerkesztve]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :)))

(#87) tomesto válasza LADA VFTS (#86) üzenetére


tomesto
aktív tag

Jha elvileg nekem is a héten meglesz... :)
De ez így volt egy héttel ezelőtt,sőt kettővel is úgyhogy már kibírom... :((

(#88) tomesto


tomesto
aktív tag

Hát lehet ebből megint jövőhét lesz... affene :O

[Szerkesztve]

(#89) tomesto


tomesto
aktív tag

Ma kaptam meg ezt a csodát... :DDD
Everesttel elért eredmények:Asrock K8NF4G,AMD Sempron2600+,256Mb Samsung DDR400
Olvasás:2781mb/s
Írás:1054mb/s
Késleltetés:67.3ns

(#90) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Hát úgy látszik az Infineon-t és a Geil Value-t nem szereti a két slotban egyszerre, Samsung és PQI Ramokkal pedig megy mindkét slot egyszerre ( az Infineon chipek tipusszáma HYNxxxx, lehet hogy Hynix )

Jelenleg egy 2800+ D0 step. megy benne 270Mhz-en. Infineon 512/400 RAM 180 Mhz-en 2,5-3-3-8, ( Flexibility Option enable így a RAM sebessége 8*270Mhz/12), HT 3x270=810
Több óra 100% terhelésen a proci 46 fok ( kézzel ellenőrizve is kb. ennyi lehet )

Ha a Flexibility Option letiltom, akkor az alábbi beállításokkal hajlandó működni:
Fsb: 250 Mhz, Mem 200 Mhz 3-3-3-8, HT 4*250=1000! Ezt stabilan viszi

A video rész 3D-ben még nem teszteltem, viszont a 2D kép ránézésre pocsék, életlen. A 300 Mhz-es RAMDAC kicsit kevésnek tünik. Ettől az ATI képe egy nagyságrenddel, a Matrox-é pedig sokkal-sokkal jobb
( Nvidia hívők bocs! )

OFF!

PCI-E Matrox kártyát keresek olcsón!

ON!

Ha lesz időm tesztelek is

[Szerkesztve]

" Babra munka, de megéri! "

(#91) as_Rock válasza kutyuska (#90) üzenetére


as_Rock
őstag

Ha tudod nézd meg kérlek, hogy a ramokon milyen chip-ek vannak (tccc, tccd, bt5, ilyesmik szoktak rajtuk lenni mint felirat)

Normál win alatti használatnál életlen a kép?:( pedig egy darabik nem lesz pénzem X700-ra:(
Fent van hozzá minden driver, esetleg új driver nincs a gyártónál?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#92) kutyuska válasza as_Rock (#91) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Otthon van a gép, csak este tudom megnézni.

A másik gépemben GeCube 9550XT van, mikor a monitort átdugtam erre, szembeszökő volt a különbség.
Idővel megszokható, 3D-ben pedig nemigazán zavaró. Ne feletjsd el, ez igazán low cost alaplap. Ennyi pénzért majdnem tökéletes.
Egy ModeCom slim mATX házba raktam, 15'' TFT-vel, WLAN kártyával ideális hordozható 2. gép lesz.
( Mindig az a gyerek használja, amelyik megérdemli :) )
Egyébként én is X700-ra gyüjtögetek.

" Babra munka, de megéri! "

(#93) as_Rock válasza kutyuska (#92) üzenetére


as_Rock
őstag

Nem sürge, csak, hogy úgy vegyek majd ramot:R

Én is egy mATX házba szánom :C és nekem is 9550-es van a másik gépben, úgyhogy majd vizslatom a látványt, ha egyszer végre összeraktam a masinát:D
Gigabyte X700 Gianninál 16,9-ért van és megy x700pro órajelen.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#94) kutyuska válasza as_Rock (#93) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Infineon HYB25D256800BT-5

" Babra munka, de megéri! "

(#95) as_Rock válasza kutyuska (#94) üzenetére


as_Rock
őstag

Hehe, még csoda, hogy bt-5-el egyáltalán elindult, a régebbi S754-es nf3-as lapok nem szerették, csak a tccc vagy tccd-t.
És amik mennek együtt azt is megnéznéd milyen?:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#96) kutyuska válasza as_Rock (#95) üzenetére


kutyuska
aktív tag

A szervizben próbáltuk, Samsung és PQI RAM-okkal ment mindkét slot.
Egyébként a GEIL Value-val sem hajlandó két slot egyszerre működni.

A Geil-n milyen chip lehet?

" Babra munka, de megéri! "

(#97) braincruiser


braincruiser
csendes tag

[link]

tetszik benne, hogyha vennék egy ilyet akkor nem kéne azonnal PCI-E-s kártyát vennem, mert van rajta AGP is.

erről van valakinek valamilyen személyes tapasztalata?

''amiből lekvárt lehet csinálni, abból pálinkát is''

(#98) as_Rock válasza braincruiser (#97) üzenetére


as_Rock
őstag

Keress rá a 939dual-sata-re és kidobja a topicját, rengeteget írtak róla.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#99) joergie válasza as_Rock (#98) üzenetére


joergie
őstag

sikerült megvenni?
Nekem lehet hogy csak jövő héten lesz cumó.
Meg help-et is kérek,rámegy erre zalman cnps7000b alcu?

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#100) as_Rock válasza joergie (#99) üzenetére


as_Rock
őstag

Mint írtam PÜ-ben csak a listán volt, valójában nem kaptak ilyen lapot:(
Úgy em nehéz jó árlistát összerakni, ha afeltüntetett cuccok a valóságban nincsenek is a boltban...:(

Arról pláne gőzöm nincs rámegy-e az alcu, de talán a topicolvasók között van aki azzal hűti a prociját.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.