Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) katt777 válasza korcsi (#450) üzenetére


katt777
félisten

Ki vont le bármilyen következtetést? Eszem ágában sincs, párszor említettem már, hogy még csak ismerkedem a lappal. Hétvégén talán lesz időm manuális tuningra, úgyis be kell nyalnom egy rakás tananyagot. Ha csak úgy megy a tuning, hogy turbo off, mert úgy fogyaszt kevesebbet a rendszer, akkor úgy fogom beállítani, de ha már van turbó, szeretném használni is. Amikor az i5 új volt (i7-920 után), hetekig tartott, amíg belőttem a rendszert mindenféle szempontból, nem riadok vissza a kihívásoktól.

De, releváns, mert a két 4-magos csúcsprocit hasonlítottam össze.

Mondjuk, hogy USB3 eszközt használva meghal a rendszer sleep módban, és lazán árulják az ilyen lapokat teljes áron? Vagy, hogy a szar hűtőpaszta miatt a kupak alatt tűzforrók a procik, és szinte lehetelen tuningolni őket, hiába "K"-sak a procik? Egyszerűen viszolygok a hibás termékektől, ez van.

Igen, A10-6800K + HD7870. iGPU-t sem próbáltam még tuningolni, de első blikkre elég szépen muzsikált. Persze nem eresztettem rá full grafikás teszteket. :DDD

Az eddig AMD kártyáimmal, illetve AMD konfigommal szemben a jelenlegi nagyon komoly pozitív csalódás (eddig), arra meg számítottam, hogy nem fogok akkorát tuningolni, mint Intellel, valamint számoltam a proci relatív lassúságával is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#452) katt777


katt777
félisten

Ha már tuningban nem segít senki, eddig ennyire jutottam:

1: IGP (NB) 1.25V-ra levéve, az alap órajeleket gond nélkül viszi így is (844/1066).

2: CPU-fesz 1.35V max-ra levéve, probléma semmi, viszont valami normális tesztprogit, légyszí, linkeljetek, mert a modolt LinX szar. Felküldi 100%-ra a procit (elméletileg), aztán lőn nagy semmi, 4p alatt sem jelenik meg semmi, a proci meg CPU-Z szerint marad 4.1GHz-en, miközben a turbo be van kapcsolva. Fix 100MHz FSB ellenére 4096MHZ-en megy.

3: Az offset-tel mit tudok állítani/elérni? Még mindig 0-n van, mert nem igazán értem. Intelnél vagy fix procifesz volt, vagy offset, itt meg mind2 van.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#453) andree04


andree04
aktív tag

FM2A75pro4 vs A85extrém4 közel azonos áron 20K
alaplap közül melyik jobb tuningra? És egy A8 5600K mennyire lehetne stabilan fel húzni? Legyen szíves valaki írjon rá! Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#454) kopidoo válasza andree04 (#453) üzenetére


kopidoo
senior tag

Az A85 talán jobb, de a tuning leginkább APU függő.

(#455) korcsi válasza katt777 (#451) üzenetére


korcsi
veterán

"Ha csak úgy megy a tuning, hogy turbo off, mert úgy fogyaszt kevesebbet a rendszer, akkor úgy fogom beállítani, de ha már van turbó, szeretném használni is." De mire szeretnéd használni a turbót? Úgy ahogy Intelnél is a turbó feltétele volt, hogy csak kevés terhelt magra realizálódott, itt sincs másképp, vannak feltételei, és linx-el terhelve nem fog maxon pörögni.

"De, releváns, mert a két 4-magos csúcsprocit hasonlítottam össze." A 6800K maximum csúcs apu, de nem csúcs processzor, teljesen más piaci területre más igényekre lett kitalálva.

"meghal a rendszer sleep módban" úgy tudom csak a csatlakoztatott eszközt használó alkalmazást kell újra indítani, nem az egész rendszert.

(#452) katt777:

"Ha már tuningban nem segít senki, eddig ennyire jutottam:" Erre mondtam mint ahogy már sokan, sokszor leírták, ki kell kapcsolni a turbót és onnantól a tuning ugyanúgy megy mint intelnél szorzó és feszültség emelés.

"mert a modolt LinX szar. Felküldi 100%-ra a procit (elméletileg), aztán lőn nagy semmi, 4p alatt sem jelenik meg semmi, a proci meg CPU-Z szerint marad 4.1GHz-en" kisebb feladatot állíts be neki, különben soha nem végez, jó ha 35%-át tudja egy azonos órajelű 4 magos Intel lebegőpontos teljesítményének.

"Az offset-tel mit tudok állítani/elérni?" Szerintem az ofszettel a teljes feszültség skálát eltolod, tehát az üresjárati feszültség és a maximális is emelkedik ugyanolyan mértékben (feltételezés, nem próbáltam) A másik lehetőség, hogy csak a maximális órajelhez tartozót változtatod, a többi órajel úgyis változatlan tehát a szükséges feszültségek változtatására sincs szükség.

Szerény véleményem szerint ár/teljesítmény/fogyasztás-t tekintve jobban jártál volna ha a régi Inteles rendszeredben csak a videokártyát cserélted volna ki.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#456) katt777 válasza korcsi (#455) üzenetére


katt777
félisten

Mind a 4 magom turbón ment 4.6GHz-en Intellel. :P
AMD-nél a 4 magos csúcs az A10-6800K, Intelnél meg a 2500K volt anno, amikor teszteltem. Azóta jelentős gyorsulás nem volt, csak minőségromlás.
Semmit nem akarok újraindítani, sem adatot veszteni.
Kis terhelés nem teszt.
Az offset így baromság, a feszt amúgy is lehet állítani.
Érdekes lett volna a P4-650HT mellé egy HD7870-et tenni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#457) korcsi válasza katt777 (#456) üzenetére


korcsi
veterán

"Mind a 4 magom turbón ment 4.6GHz-en Intellel." és mi a különbség a sima meg turbós 4,6GHz között?

"AMD-nél a 4 magos csúcs az A10-6800K, Intelnél meg a 2500K volt anno" Véleményem szerint ez teljesen téves nézet.

"Semmit nem akarok újraindítani, sem adatot veszteni.
Kis terhelés nem teszt."
???

"Érdekes lett volna a P4-650HT mellé egy HD7870-et tenni." úgy rémlett, valami i5-ről váltottál. Másik topikból: "Nálam i5-2500k-val a sima Virtu szinte tökéletesen működött, csak olyan progikkal volt baja, amelyek módot váltottak menet közben (pl. video kódoló)." innen rémlett.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#458) katt777 válasza korcsi (#457) üzenetére


katt777
félisten

Jobb gyorsulás. ;]
Tényeket nem igazán lehet tévesnek minősíteni. Ezen a platformon ez a legjobb, azon meg az (mivel HT nem játszik az összehasonlításban). Ennyi.
Milyen teszt az, amely nem terheli le a hardvert, ergo nem hozza ki, ha hiba van? Ennél érthetőbben nem tudom leírni. :B
Az, hogy anno egy bizonyos konfigom hogyan működött, nem következik, hogy miről váltottam. Az adatlapból inkább. ;)

Nem értem a 20GFlops-ot LinX-ben, amikor i5 121GFlops-ot teljesített, és yilván nem ennyivel lassabb az A10.
Most 5GB-os terhelésen van, mert csak Axtu frissíti magát rendesen, Aida nem. beizzítottam ezt a gépet, mire idáig eljutottam, egy kör már lement. Egyelőre 47X beállítással megy a rendszer. 1.55V van beállítva, de max csak 1.44V-ot ad a procinak, ami elég durva alulfeszelés, vsz. CnQ miatt. Proci 65°C körül.
Persze, hogy a CnQ b.ssza el az órajelet, anélkül rögtön 100MHz-en volt az FSB, és a fesz is magasabb csak nem vette vissza, ami nem túl gazdaságos. Vagy valahogy megoldható az energiatakarékosság anélkül? Mert a min. 0.8V körüli fesz azért szimpatikus.
A full terheléses 50W fogyasztás viszont még mindig nem hihető. Nem lehet, hogy csak a 2 piledriver modult "méri" az Aida, és valójában megvan a 100W?

Sajna itt nincs annyi paraméterezési lehetőség, mint Intelnél, szóval tutira nem fogok annyit játszani vele, ha csak nem várom meg, amíg eldöcög 20 kör LinX. :O Jelenleg 21p, és a 3. körben jár. :((( Szerencsére normál használatban nem érezni lassúnak a procit, és az X2 6000+ után mindenképpen remek érzés.

IGP-t 1.05V-on sikerült stabilizálnom Auto (300-844/1066MHz) órajeleken.

Ha NB szorzót megemelem (alapból 20X), az mire jó?
SB fesz emelés szintén mire?
Valamelyik javíthatja a tuningot, vagy RAM-hoz van közük, vagy procihoz?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#459) korcsi válasza katt777 (#458) üzenetére


korcsi
veterán

Hagyjuk, én ezt nem folytatom, butaságokat írogatsz, és ezek valóságtartalmáról teljesen meg is vagy győződve, menthetetlen vagy, megszólalásaiddal folyamatosan elárulod a hozzá nem értésedet.
Én kiszálltam!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#460) katt777 válasza korcsi (#459) üzenetére


katt777
félisten

Ha nem érted, hát nem érted, de akkor ne fogd másra a butaságot. Ha már érdemben nem tudsz felelni a topicba illő kérdésekre a lappal és a procival kapcsolatban, tényleg maradj fizikailag is off, ne csak gyűjtsd a hsz-okat. ;)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#461) Longhandd válasza korcsi (#459) üzenetére


Longhandd
tag

Korcsi, viszont a türelmedért kapsz egy like-ot:)

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#462) zsistvan


zsistvan
tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy egy FM2A75-PRO4-M alaplapot néztem ki.
Megkerestem a hozzá ajánlott memóriákat, de az ami nekem van nem szerepel rajta. (Kingston 2*2GB value ram 1333)
Ettől függetlenül működne ebben a lapban a memória?

Köszönöm,
Zs.István

(#463) korcsi válasza zsistvan (#462) üzenetére


korcsi
veterán

Működni fog. Sokkilences százalék, hogy nem lesz vele gond.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#464) zsistvan válasza korcsi (#463) üzenetére


zsistvan
tag

Köszönöm

Azt el is felejtettem írni, hogy csak CPU lesz benne, egy X4-750K.
Ez is nővelei valamelyest a kilencesek számát? :)

(#465) katt777 válasza zsistvan (#464) üzenetére


katt777
félisten

Az, hogy nem szerepel valami a támogatási listában, még nem jelenti, hogy nem működik. Az én RAM-jaim sincsenek ott (még hasonlovak sem), mégis gond nélkül mennek, és az XMP profilt is felismerte a lap.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#466) zsistvan válasza katt777 (#465) üzenetére


zsistvan
tag

:R

(#467) ADAM1337 válasza katt777 (#465) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én i7-es corsair xms3 kit-et használok 3*2gb-t meg raktam be még 1db 4gb-s modult és gond nélkül mennek: [link]

(#468) katt777 válasza ADAM1337 (#467) üzenetére


katt777
félisten

Az én moduljaim is Intelesek, 1.5V-osak, ráadásul az időzítéseket is komolyan tudtam csökkenteni. A procim 4.8GHz-en 20.6-20.7GFlops-os teljesítményt tudott, tovább hajtani nem lehet, viszont RAM-ok gyorsításával 22.4-22.5GFlospra gyorsult, ami annyit tesz, mintha 5.2GHz-re tudtam volna húzni. Így azért a gagyi AMD tuning is jobban fest. :)

Az tudjátok, hogy miért pörög maximálisra a procihűtőm ventije (illetve mind), hiába van level 1-re állítva. Kap egy kis terhelést, és máris pörögnek, mint a Zállat. :(( Volt AsRock X58-am, ott lépésenként gyorsult, de ez mintha hülye lenne. Axtu-val persze lemegy, aztán gondol egyet, megint max. :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#469) korcsi válasza katt777 (#468) üzenetére


korcsi
veterán

"A procim 4.8GHz-en 20.6-20.7GFlops-os teljesítményt tudott, ":

4GHz:

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#470) katt777 válasza korcsi (#469) üzenetére


katt777
félisten

Ja, hát 1GB RAM-mal qrwa sokra mész a mindennapi gyakorlatban. :P Majd 6GB körüli tesztet linkelj. :P
Gondoltad, hogy ilyen könnyen átverhetsz? :F :Y :DDD

Ha lesz időm, talán megnézem 1GB-tal, bár ennek a gyakorlati jelentősége 0.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#471) katt777 válasza korcsi (#469) üzenetére


katt777
félisten

Milyen LinX-et használsz (honnan töltötted le)? Az AVX-esnek állítólag valamilyen hibája van. Én megnéztem 1GB-tal, és az idő 45, a GFlops meg megint 22 körül lett. Lehet, hogy fordítva írja ki? :F Ezt most tényleg nem értem. :U :B Anno Trinity topicban kaptam AMD-sített LinX linket, de az progi nem működött. AMúgy nekem is furának tűnt, hogy az i5 122GFlops-ával csak ennyit tud, de azt a választ kaptam Tr. topicban, hogy ez AMD, lassú. Amúgy egyébként elég gyors, kellemes csalódás. i5 35 perc körül kódolt be egy Divx (DVD felbontású) filmet, az A10 1ó 50p alatt végzett egy 1:47h-s HD mkv fájllal. Alkalomadtán megnézem majd DVD-DivX-ben is, ha nem éppen HD felvételt rögzítek TV tunerről.
Amúgy nekem az AVX-es Linx sem írja ki fent, hogy AVX. :U :F

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#472) korcsi válasza katt777 (#471) üzenetére


korcsi
veterán

Biztos csak átverlek...

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#473) korcsi válasza katt777 (#471) üzenetére


korcsi
veterán

Nah most jól átverlek :)

Eme hozzászólás végén van ez a link.

Letöltöd, kitömöríted és a LinX (11.0.1.005)_Intel_AMD\intel64\LinX.exe-t futtatod, most próbáltam, működik.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#474) katt777 válasza korcsi (#473) üzenetére


katt777
félisten

Hasonló verziót találtam, nem működött (elindult, futott, csak a proci maradt 2GHz alatt), igaz, az nem volt AMD-s. Megpróbálom ezt is, kösz. :R

Amúgy mekkora parasztvakítás ez a turbó! Leszabályoztam a procit 4GHz-re, és gyorsabb, mint az alap, turbós 4.4GHz-en! :Y Nem egy tesztet lefuttattam (anno néztem is, miért nem kapcsol fel, és ha igen, akkor is csak 4.3-ra). (Az energiagazdálkodást engedélyeztem, ahogy turbón meg auto.) Amúgy mennyivel érheti be a proci "idelent"? 1.1V-on nem bootolt a rendszer, 1.2-n megy most, bár stress teszt még nem volt. VGA alá bőven OK, még 3DMark06-ban is maxibeállítással.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#475) korcsi


korcsi
veterán

ASUS Launches World's First Motherboards for AMD FM2+ APUs

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#476) katt777 válasza korcsi (#475) üzenetére


katt777
félisten

Ez itt akkor pont OFF.
Szerintem én egy darabig elleszek ezzel az ósdi, elavult AsRock FM2-essel, főleg, hogy a HD7870-nek sem kell PCI-E3.0. Az mondjuk szép az AMD-től, hogy évekkel a PCI-E3.0VGA-k után végre kiad egy chipsetet, amely támogatja is azt. :P Remélem, nem csak a "3rd generation Intel" procik GPU-it támogatja! :DDD

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#477) korcsi válasza katt777 (#476) üzenetére


korcsi
veterán

Nem szól szám, nem fáj fejem...

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#478) katt777 válasza korcsi (#477) üzenetére


katt777
félisten

:) :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#479) zoli03


zoli03
őstag

Van egy Asrock FM2A75 PRO4-M alaplapom, amin annak ellenére, hogy a BIOS-ban engedélyezve van az AHCI, valamiért a Windowsban nem tudom használni. A régebbi alaplapommal szépen kirakosgatta leválasztható meghajtókként a csatlakoztatott lemezeket, most nem. Valamint az e-SATA portba csatlakoztatott külső merevlemezt sem ismeri fel emiatt Plug&Play eszközként, csak ha újraindítom. Mi lehet a gond? Természetesen a Win telepítése előtt már be lett állítva az AHCI mód.

(#480) kopidoo válasza zoli03 (#479) üzenetére


kopidoo
senior tag

Chipset driver aktualizálás segíthet.

(#481) slimG


slimG
tag

Hali!

Új gép összerakását tervezem, és érdekelne, hogy mik a vélemények az FM2A85X Extreme4 alaplapról. Megéri mondjuk egy Asus v Giga helyett erre alapoznom? Tapasztalatok milyenek vele?
Előre is köszi a segítséget.

e-mailre nem válaszolok, PMben írj mindenképp

(#482) zoli03 válasza kopidoo (#480) üzenetére


zoli03
őstag

Júniusban telepítettem legutóbb Win-t, akkor a gyártó honlapjáról töltöttem le a Driver-eket.

(#483) kopidoo válasza zoli03 (#482) üzenetére


kopidoo
senior tag

Azért rakjad fel ezt is :)

(#484) satee76 válasza slimG (#481) üzenetére


satee76
aktív tag

Szerintem ár érték arányban a legjobb. Nekem is ez van, pedig egyenlőre én csak A6-os vettem hozzá.
Hibátlan. Nagyon sok mindent tud és jól felszerelt. Megbízható, és nincs rajta a "márka " miatti felár.

(#485) zoli03 válasza kopidoo (#483) üzenetére


zoli03
őstag

Felraktam, de így sem jó.

(#486) katt777 válasza zoli03 (#485) üzenetére


katt777
félisten

Néha nem vált le a venti, máskor meg fel (CPU és sysfan 1. AMúgy nálatok sem érzékeli rendesen az 1. CPU-fant? PWM-mel ugyanígy volt anno az X58-asom is és bosszantó, hogy még mindig nem csinálták meg.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#487) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv.
Minap meglett a gép, amiben egy ASRock FM2A75 PRO4 alaplap működik. Az lenne a kérdésem hogy milyen monitorozó programmal tudnám a hőfokokat stb. nézni? Everestet próbáltam, de nem kompatibilis az alaplappal, és az aida se nagyon.

V6

(#488) korcsi válasza M0ng00se (#487) üzenetére


korcsi
veterán

Legjobb tudomásom szerint maghőmérsékletet semmivel kupakhőmérsékletet bármivel lehet monitorozni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#489) M0ng00se válasza korcsi (#488) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Az Aida64 a hőfokot kiírja, de a feszültségeket már nem teljesen. Meg alaplapra is csak azt írja hogy ismeretlen. Nincs valami program ami ismeri az alaplapot?

V6

(#490) korcsi válasza M0ng00se (#489) üzenetére


korcsi
veterán

Aida-ból melyik verzió?

3.0-val Pro4-M-ből ennyit mutat:

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#491) M0ng00se válasza korcsi (#490) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

pontosan nem tudom, csak azt hogy 2011-es. Bár akkor logikus. Felrakom a 3.0-át és remélem jó lesz.

[ Szerkesztve ]

V6

(#492) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Közben felraktam. Az értékek nem hinném hogy reálisak :DD

V6

(#493) korcsi válasza M0ng00se (#492) üzenetére


korcsi
veterán

Az alaplap, cpu és a merevlemez rendben, a többi meg mint mondtam nem működik.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#494) katt777 válasza M0ng00se (#492) üzenetére


katt777
félisten

Aida régóta nem szereti az AsRock-ot, már Everest sem szerette. Ha viszont felteszed az AsRock gyári szoftverét, akkor értelmesebb lesz. Nálam pl. a 4-pin CPU-Fant következetesen nem is meri fel már régóta, Intel v. AMD tök mindegy neki. Ahogy az Axtu felment, máris látja, igaz időszakosan, azaz egy darabig kijelzi, egy darabig meg nem (Axtu persze igen).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#495) korcsi válasza katt777 (#494) üzenetére


korcsi
veterán

Ventilátor kérdés.
Hőmérsékletek terén az AXTU se mutat több dolgot mint az Aida.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#496) katt777 válasza korcsi (#495) üzenetére


katt777
félisten

Azzal nem sokra megyek, ha a 4 pines ventit átdugom a 3 pines csatlakozóra.
Hőmérsékleteket nem feltétlenül, gondolom, lapfüggő, de az pl. előfordul, hogy az alaplapi és a CPU hőmérsékletet Aida fordítva mutatja. Ezt viszont át lehet írni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#497) thefreeman


thefreeman
aktív tag

Sziasztok.
2 kérdésem lenne. Most vettem egy új gépet Asrock FMA75 PRO4 alaplap és AMD A10-6800k proci a fő elemek és 8gb Kingston HyperX Predator 2400MHz-s RAM. Az első kérdésem hogy a képen látható bordán van egy fólia azt rajta hagyjam vagy le kellene-e venni? /dl/upc/2013-08/26/456057_u1i8ngjhihgliief_fm2a75_pro4_m.jpg
A másik hogy a processzor nagyon melegszik pár perc alatt játék alatt 70 fokra is felmegy és közben a ventilátor 5000-t vagy 5000rpm fölött is forog, közben a táp is melegszik. Nem tudom hogy normális-e de a régi gépem egy AMD LE-1640 2,7Ghz-s processzorral ugyanannál a játéknál nem volt több 50foknál. A processzoron a gyári hűtő van a gyári pasztával.

(#498) kopidoo válasza thefreeman (#497) üzenetére


kopidoo
senior tag

Fólia lekap. Turbo-t ki kell kapcsolni! Gyári hűtő helyett kell egy normális.

(#499) thefreeman


thefreeman
aktív tag

A turbót lekapcsoltam de így sem jobb. Nem erre számítottam azt gondoltam hogy majd idővel kell új hűtőt venni de hogy a gyárival nem tudok pár órát játszani mert még megsütök valamit azt nem gondoltam.

(#500) hattrickuser válasza thefreeman (#499) üzenetére


hattrickuser
tag

Ismerős érzés, sajnos a gyári hűtés ennyit tud...

Néhány napig - amíg megérkezett az új hűtésem - én a CPU feszültség csökkentésével "orvosoltam" a problémát (ezt ebben a topicban javasolta egy fórumtárs: BlueAthlon :R .

Átmeneti megoldásnak elfogadható, de sajnos elkerülhetetlen egy normális hűtés beszerzése.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.