Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Müszi válasza mbalo45 (#400) üzenetére


Müszi
senior tag

És még van Xfast USB is. Az Xfast rammal egyfajta gyors meghajtót tudsz alkotni a memóból persze ha sok van, a Lan verzióval optimalizálhatod a hálózatod sebességét, az USB-vel pedig gyorsíthatod az USB portok sebességét. Itt megtalálod a lapodhoz az aktuális verziókat. Nálam működtek rendesen, de csak kipróbáltam őket és nem használom. Ezeknek viszont a problémádhoz nem sok köze van.

(#402) Longhandd


Longhandd
tag

Sziasztok!
Anyagi keretem ezt a lapot tette lehetővé:FM2A75M-DGS
Hétfőn délelőtt hozza a futár.
Mi legyen az első dolgom? BIOS frissítés? Ha igen, akkor legfrissebb verzióra vagy mást ajánlotok?

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#403) Müszi válasza Longhandd (#402) üzenetére


Müszi
senior tag

Első dolgod hogy rakd össze a gépet és használd. :DD Viccen kívül egyikkel sem kell különösebben foglalkozni csak, ha valami problémát észlelsz. Az én lapomra is jött már ki több új bios, de a mai napig nem frissítettem, mert minden flottul megy. Nem is ajánlják. Régebben az új lapjaimnál én is keresgéltem az új biost és ha találtam fel is tettem rögtön. Azóta rájöttem, hogy felesleges, ráadásul kockázata is van.

(#404) Longhandd válasza Müszi (#403) üzenetére


Longhandd
tag

Köszi:)

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#405) Longhandd


Longhandd
tag

Gépet összeraktam:) Adatlapomon látható az új konfigom. Elégedett vagyok vele. Viszont dukál hozzá egy 7750-es vagy 7770-es. Még nem döntöttem el, akinek van javaslata, tegye meg. Gondolom, mindkettőt képes kihajtani ez a 740-es?
Más, érdemes feszt emelni és 1600 fölé vinni ezeket:Kingston 4GB 1600MHz DDR-3 HyperX Blu (Kit! 2db 2GB) ?
Akinek hasonló a konfigurációja és van beállítási javaslata, kérem írjon, köszi előre is:)

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#406) Rypejakten válasza Longhandd (#405) üzenetére


Rypejakten
addikt

igen, kepes kihajtnai mindkettot, memoriaorajel pedig az APU-knal lenyeges, IGP nelkuli Athlonoknal nem.

(#407) Müszi válasza Longhandd (#405) üzenetére


Müszi
senior tag

Grat! :C Egy HD7770-es kártyám nekem is van, bár most a fiam gépében lakozik. Nekem bőven elég az IGP. Abban a gépben viszont csak egy C2D E8400 van és az is simán kihajtja, így a te procid semmiképp sem lehet kevés alá. Memória órajel növeléssel pedig kár foglalkoznod, mert abból csak egy IGP profitálna, a te procid és esetleges dedikált VGA-d viszont a legkevésbé.

(#408) csinturi


csinturi
tag

Valaki próbálkozott már a "cir" bekötésével? ami általában az usb 6-7 alatt van.

(#409) Longhandd


Longhandd
tag

Uraim!
Szokom az új konfigot és lenne 1-2 ártatlan láma kérdésem:)
Az 1600-as kitek behelyezését követően az alaplap AUTO értéken, 1333-asként kezeli őket. Gondoltam, ha már 1600-as menjen annyival. UEFI-ben beállítottam az 1600-at és most úgy is kezeli, AIDA is úgy látja. Első kérdés: Az természetes, hogy 1600-ra állított memóriákkal a 3200Mhz-es proci alapórajel 3500-ra ugrott és az AIDA 9%-os túlhajtást jelez?

Másik kérdésem: Az AIDA stabilitás tesztje során a 100%-on járatott proci (Atlon X4 740) 63 celsius fokig melegszik gyári hűtővel. Terheletlenül 35-38 fok között szokott lenni. Sok Ez a 63 fok? Ha igen, milyen tipusú-márkájú hűtőt javasoltok 5000 Ft-ig?

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#410) Longhandd válasza Müszi (#407) üzenetére


Longhandd
tag

Az én fiam gépében is E8400-as proci van és nagyon pattogós gyors kis gép, szerintem megelőzte a korát azzal a 6MB cash-el és különösebb fesz emelés nélkül jó hűtővel 3600-as órajelen jár neki. No de nem ide való annak a procinak a dícsérete...
Jövőhéten megérkezik a 7770-es VGA-m Saphire-éktól, 1100Mhz-es magórajel, 1GB ddr5, 5000Mhz-el.
Várom:)

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#411) Müszi válasza Longhandd (#410) üzenetére


Müszi
senior tag

Csak, hogy mérgesítselek: [link] Tudom a Sapphire jobban preferált mostanság, de ennyiért akkor is ingyen van. Azt a procit tényleg nem itt kéne dicsérni, de a mai napig megállja a helyét. Nálunk alulfeszelve 1,15v-on jár stabilan 3,8GHz-en és csak a lap P43-as chipset-je miatt nem megy többet.

[ Szerkesztve ]

(#412) Longhandd válasza Müszi (#411) üzenetére


Longhandd
tag

Jó a linkelt MSI, de valami hóbortom az, hogy a sokadik Saphire-om lesz ez, klubhűség vagy mi:)

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#413) Müszi válasza Longhandd (#412) üzenetére


Müszi
senior tag

Persze megértelek. Én is voltam így régebben, de mostanság inkább a pénzemhez vagyok hűséges :) . Sajos egyik nagynevű gyártó sem a régi már ebben a profitorientált fogyasztói társadalomban.

[ Szerkesztve ]

(#414) Müszi válasza Longhandd (#409) üzenetére


Müszi
senior tag

Ha a biosban a memória beállításoknál állítottál órajelet, attól a procinak még maradnia kellene alapon.
Nem vészes az a 63fok, de én a helyedben visszavenék a CPU feszültségből, így csökkenne a hőtermelése. Tuning nélkül elégséges a gyári hűtő, igaz nekem throttlingolt vele a proci ameddig nem feszeltem alul. Inkább a hangjával szoktak gondok lenni.

[ Szerkesztve ]

(#415) Longhandd válasza Müszi (#414) üzenetére


Longhandd
tag

Biosban állítottam, még is feljebb vitte...

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#416) matyiroli válasza Longhandd (#409) üzenetére


matyiroli
tag

Szia!

Én 750k-val tolom, nekem zajos volt a gyári hűtő és lecseréltem egy ilyenre: http://www.merlinhardver.hu/webaruhaz/ekl-cold-tower-merlin-edition/1185... 3500+1200 posta...
Sokkal jobban hűt, mint a gyári és jóval halkabb is... :)

(#417) Shing


Shing
őstag

Sziasztok
Asrock FM2A55M-DGS alaplap jó az AMD Quad-Core A10 5800K -hoz? Tudni fog egy kis alulfeszelést? Tuning nem lesz.
Ugye a 75M csak csatlakozókban más? (Sata/USB 3.0, több) Esetleg mást érdemes figyelembe venni?

Többi hardver a leendő gépben:
RAM: 4GB 1600Mhz DDR3 RAM Samsung
HDD: 500GB Hitachi 7200rpm SATAII
Táp: FSP 350W FSP350-60APN

(#418) Müszi válasza Shing (#417) üzenetére


Müszi
senior tag

--Igen
--Egészen biztosan.
--Így van.
--Később még jól jőhetnek azok a csatik így a 75-ös chipset megérhet plusz 1-2 ezrest.

(#419) Shing válasza Müszi (#418) üzenetére


Shing
őstag

Köszi a segítséget, akkor ez lesz. :D
A csatis dolog még meg lesz fontolva.

(#420) szabo_b7


szabo_b7
tag

Sziasztok!

Van egy 750k-m, és egy ASRock FM2A75 PRO4-M-es alaplapom 1.90-es BIOS-al.
Befrissítsem-e a legfrissebb, 2.50-re vagy nem?
Ha igen hogyan? :o
Ha befrissítem miben lesz más a gépem? (sebességnövekedés, stb :D )

Előre is köszi! :)

(#421) satee76


satee76
aktív tag

Sziasztok !

Asrock FM2A85X Ext.4-esem van egy A6-os APU-val. Friss telepítés után nincs SM BUS vezérlőm és USB vezérlőm, driverek között sem találom. (driverek az AsRock honlapról) Nincs DVD olvasó a gépben így csak a net jöhet szóba. Valaki tudna segíteni, hogy honnan töltsem le?

köszi

(#422) kopidoo válasza satee76 (#421) üzenetére


kopidoo
senior tag

AMD chipset driver
Plusz az UEFI-ben nézd meg, nincsenek-e kikapcsolva.

(#423) satee76 válasza kopidoo (#422) üzenetére


satee76
aktív tag

köszönöm a segítséget :R

(#424) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Hétfőn jön ez a konfigom:

AKyga AK806BG táp nélküli fekete számítógép ház 12 hó gar.
AMD A8 5600K processzor 36 hó gar.
Asrock FM2A75 PRO4-M alaplap 24 hó gar.
Gigabyte 420W GE-C420A-C2 12cm OEM tápegység 24 hó gar.
Kingston HyperX 2x2GB DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu Edition KHX1600C9D3B1K2/4GX memória 36 hó gar. LG GH24NS95RBBB fekete OEM DVD író 24 hó gar.
Toshiba 500GB 32MB SATA3 DT01ACA050 merevlemez 24 hó gar.

Mi legyen az első teendőm az alaplap felől? Kell Bios Update vagy nem? Ha igen akkor netes legyen vagy pendriveról inkább?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#425) JoHnni válasza Bogyi007 (#424) üzenetére


JoHnni
senior tag

Miért akarja mindenki bios frissítéssel kezdeni :F :Y Használd a gépet, ha nincs semmi gond vele ne frissíts biost.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#426) Bogyi007 válasza JoHnni (#425) üzenetére


Bogyi007
veterán

Akkor úgy kérdezem, hogy van e a későbbi bios updatek során olyan bővítés ami miatt érdemes lenne megcsinálnom?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#427) Attila432


Attila432
tag

Sziasztok,
szeretném kicsit frissíteni fm2-es gépemet. Egy A10-5800K-s proci van benne, milyen videokártyát ajánlanátok hozzá? Mivel ITX-es alaplap és kicsi ház, ezért a low-profile kártyák elsőbbséget élveznek.
Előre is köszönöm.

(#428) Shing válasza Attila432 (#427) üzenetére


Shing
őstag

HD6570 és HD6670-essel tudna együttműködni az APU.
Ha a maxot akarod kihozni a rendszerből akkor egy Sapphire GDDR5 1GB változatú 6670-es a legjobb 20ezer Ft körül, de lehet h ez már neked nagy kártya lenne...

(#429) Bogyi007 válasza Bogyi007 (#424) üzenetére


Bogyi007
veterán

Itthon van a konfigom, azt olvastam hogy az alaplap UEFI keretprogija tud magyarul is - ezt hol tudom beállítani?

27 fokos szobában vagyunk és szerintem kicsit melegünk lehet mivel 50 fokosnak írja magát - ez normális dolog volna?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#430) korcsi válasza Bogyi007 (#429) üzenetére


korcsi
veterán

Gyári hűtővel uefi-be normális az 50 fok.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#431) Attila432 válasza Shing (#428) üzenetére


Attila432
tag

Köszi, találtam low-profile Sapphire-t, úgyhogy az lesz.

(#432) Bogyi007 válasza korcsi (#430) üzenetére


Bogyi007
veterán

És az UEFI magyarul?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#433) korcsi válasza Bogyi007 (#432) üzenetére


korcsi
veterán

Nem is kerestem, de nem rémlik, hogy lenne nyelvi beállítása.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#434) katt777


katt777
félisten

AsRock FM2A85X (P1.00) lapra sehogy nem tudok biost flashelni, fájlkeresés után instant flash fagy, windows-os restart után dettó. Előfordult ez valakinél, vagy hibás a lapom?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#435) Arkar válasza katt777 (#434) üzenetére


Arkar
aktív tag

Internet Flash UEFI Tools menu alatt, próbáld meg!

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#436) katt777 válasza Arkar (#435) üzenetére


katt777
félisten

Semmilyen módon nem ment, még vak F6-tal sem. ODD-t és HDD-t lekapcsolva működött végre, bár fingom sincs, miért, ezek a cuccok már kb. az 5. konfigot szolgálják ki.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#437) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Extreme 4-m lapom van 750k-val mit állítsak hogy cnq menjen rendesen.
Van 2 eset.
1. 4gigán megy a proci és nem veszi visszamagát energiagazdálkodás be van rakva energia takarékosságra.
2. eset vissza veszi magát kövi resetnél 1,4ghz-n marad még 100%-os linx terhelésnél is, bf3 nál is és csak újra indításnál és win energiagazdálkodásnál átrakom kiegyensulyozottra és vissza rakom energiatakarékosra.

Kicsit kezd idegesíteni úgy se lesz meg sokáig a konfig, elhamarkodott kitérő volt úgy érzem.

(#438) katt777 válasza ADAM1337 (#437) üzenetére


katt777
félisten

CnQ?
Clear CMOS és újra beáll?
Még csak most ismerkedem az enyémmel. :B

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#439) ADAM1337 válasza katt777 (#438) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Már párszor beállítottam 0-ról, uefi-ben cnq enable a win valamiért nem szabályozza új win7 is volt.
De ha estére hagyom úgy hogy napközbe jó volt 1,4 és 4giga között szabályozta, reggelre beáll fix 1,4ghz-ra megint és nem megy feljebb...
De már ráuntam, 2hónap és újra inteles leszek, Z77-es lap meg valami i5-i7 proci normális hűtéssel.

[ Szerkesztve ]

(#440) katt777 válasza ADAM1337 (#439) üzenetére


katt777
félisten

Driver gebasz?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#441) ADAM1337 válasza katt777 (#440) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem hiszem de pl leaguage of legends le akadozzon, hd7850-el ami 2gb-s mert darabosan megy. (Azért mert hagyja 1,4gigán úgy is lazán kéne mennie.)
Nem értem én ezt.
Most átállt teljesítmény centrikus beállítással 4gigára megint, de kitudja ha visszarakom leveszi-e 1,4-re ha netezek.
Intelnél hw-esen megoldott volt nem kellett szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#442) katt777 válasza ADAM1337 (#441) üzenetére


katt777
félisten

Elméletileg itt is HW mennie kéne. Én azt vettem észre tegnap, hogy LinX teszt alatt 2-4% a CPU-kihasználtság, és marad 2GHz-en a proci. WTF? :F

Csak 99.8MHz az FSB, 44 helyett csak 43X a szorzó, AMD VGA gazdálkodás pedig egyáltalán nem működik. A HD7870 csak akkor 300/150MHz, ha "single", ha dual graphicsra teszem a biost, akkor 500/150, viszont Vision Center nem látja (csak CPU OC van pl.), semmi Zero Core, a kari működik és 25%-on mennek a ventik, fogalmam sincs, hogyan lehetne Virtu nélkül beállítani az AMD-feature-t, hogy alapból IGP dolgozzon, VGA lekapcs, terhelés alatt meg VGA. Ez hogyan kellene, hogy működjön?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#443) korcsi válasza katt777 (#442) üzenetére


korcsi
veterán

Rossz/rosszul patchelt AVX-es linx-el próbálkozol.

99.8MHz: Spread Spectrum disabled

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#444) korcsi válasza korcsi (#443) üzenetére


korcsi
veterán

Ez a linx nekem jónak tűnt

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#445) katt777 válasza korcsi (#443) üzenetére


katt777
félisten

Enabled-en van. Nem kapcsolom ki, biztonsági funkció. Intelt nem zavarta.
Kipróbálom ezt a LinXt, így talán az alulfeszelésnek is nekiállhatok. Jelenleg 0,8-1,5V között autózik a lap, ezt szeretném lejjebb vinni, mert a 0.8-at elhiszem, de azt kétlem, hogy kellene neki az 1,5V alapon.
Miért csak 43X szorzóm van? Tudtommal 4.1-4.4 a proci.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#446) korcsi válasza katt777 (#445) üzenetére


korcsi
veterán

Biztonsági funkció? Intelnél nekem ugyanígy 99.8MHz volt az fsb ha be volt kapcsolva.
1,5V-ra Turbo-t kapcsold ki.
Hol van 43x-os szorzód?
Adatlapod régi, milyen géped van egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#447) katt777 válasza korcsi (#446) üzenetére


katt777
félisten

Tutira nem, nekem Auto beállítással, SS mellett 100.3MHz-em volt i5-2500K-val, de i7-920 sem vette lejjebb a beállított órajelet. :P
Nem kapcsolom ki a turbo-t. 4.1-4.4GHz a gyári órajel, azt akarom. :((
Hogy-hogy hol? Hát a prociban. Alaplap beállítások auto, ha terheléses teszt megy, csak 43X-ra megy föl, és csak 99.8MHz-re, ez a bajom. Lehet, manual 101-re kell tennem? AMD-nél mennyire gáz FSB-t emelni? i5-nek 103MHz-nél vége volt, és ahhoz is irdatlan fesz kellett.
Ja, nem nagyon van időm, azért ugrálok itt is ki-be. AsRock F2A85X Extreme 4, A10-6800K, Corsair Vengeance 2x4GB DDR3 2133MHz, de egyébként írtam már.

Aki Virtuzik, árulja már el, hogyan lehet rávenni, hogy átváltson a VGA-ra, please! :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#448) korcsi válasza katt777 (#447) üzenetére


korcsi
veterán

A turbonak feltételei is vannak, különben nem lenne turbo a neve...
A turbo nagyon emeli a feszültséget amire semmi szükség, nem egyszerübb beállítani 1,35V-ot és 44x-es szorzót?

FSB kérdés: De igen, nálam meg úgy volt intelnél, meg most AMD-nél is.

Miért is váltottál AMD-re?Miért nem volt jó az Intel

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#449) katt777 válasza korcsi (#448) üzenetére


katt777
félisten

Biztos valami gagyi lapod volt. :P
Nem akarok nagy feszt turbóval sem. 1.308V-tal i5-tel 4.6GHz-en voltam turbóval 3.7-ről. Persze, ha csak úgy megy, akkor marad a sima X, csak szart sem tuningoltam, ha így is a gyári 4.4GHz-en maradok. Még nem volt érkezésem feszekkel játszani biosban, de természetesen megnézem majd, mennyivel mehetek lejjebb a gyárinál. Egyelőre azt sem tudom, hasonlóan működik-e az offset az Inteléhez, de gyanítom, hogy nem, mert itt marad a procifesz állítási lehetőség azon kívül.

Nem kell elb.szott chipset, szintén nem kell szar kupakolás miatt lényegében tuningolhatatlan, tűzforró proci, és mindezért még jóval magasabb árat is fizetni.

Az AMD az X2 6000+ után eddig kellemes csalódás. Az E8400-ra váltással anno kb. duplájának éreztem a gépem sebességét azonos órajelen (+4.05GHz-re tudtam tuningolni az Intelt, míg az AMD-t csak 3.3-ra), az i5 után viszont a nyilvánvalóan sokkal lassabb A10-zel nem érzek lassulást. Láttam persze, hogy csak bizonyos tesztekben lassabb annyival az AMD, tehát nem vaktában vágtam bele. Hogy a videó kódolás 30p helyett esetleg 45p lesz, azzal tudok élni. Eddig a HD7870 is kellemes meglepetés, bár a GTX560-at nyilván nem tudja überelni (persze nem teljesítményben).

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#450) korcsi válasza katt777 (#449) üzenetére


korcsi
veterán

Asrock P67 Pro3, középkategóriának megfelel.

"Nem akarok nagy feszt turbóval sem." Nem kívánságműsor AMD így csinálta meg és kész.

"1.308V-tal i5-tel 4.6GHz-en voltam turbóval 3.7-ről." Ez itt nagyon nem releváns.

"akkor marad a sima X" X?

"Nem kell elb.szott chipset, szintén nem kell szar kupakolás miatt lényegében tuningolhatatlan, tűzforró proci, és mindezért még jóval magasabb árat is fizetni." Mi baj a chipsetekkel? Alapon amikor nem okoz problémát a melegedés keresztbe lenyeli az intel teljesítmény/fogyasztásban az AMD-t

"Egyelőre azt sem tudom," Hát akkor ezen túl kellene lendülni az AMD-s rendszerrel kapcsolatban minden téren, míg ez nincs meg, nem kellene messzemenő következtetéseket levonni a rendszerrel kapcsolatban.

Akkor 7870 egy 6800K-val van párban?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.