Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) attiati válasza tankal (#150) üzenetére


attiati
veterán

baj nem lesz, max nem világítanak a ledek (a bekapcs és a reset gombot azért nem árt jól bekötni :) )

pont itt kérdeztem a topikban

meg innentől kezdve a másikban

(#152) matyiroli


matyiroli
tag

Sziasztok!

Most vásároltam egy ASRock FM2A85X EXTREME4 alaplapot, hozzá egy Athlon II X4 750k procit!
Az lenne a kérdésem, hogy a BIOS-ban hogyan lehet optimálisan beállítani a processzor fordulatát, mert csak olyan találtam, hogy 1-10-es Level-ig lehetne állítani, valamint a hőfokot lehet beállítani?! Lehet csak hozzá vagyok szokva a régi Silent meg Performance módokhoz... :)
Köszi a helpet!

Üdv. Roland

(#153) kacsento1


kacsento1
senior tag

Ez miért van? Gond van a feszültséggel?

(#154) attiati válasza matyiroli (#152) üzenetére


attiati
veterán

nálam level 1 és target hőmérsékletnek valami alacsony érték (mondjuk 50 fok)
Így böngészés, olvasgatás közben végig csendes marad, sosem pörög fel, máskor meg magától szabályozza, ha kell.

(#155) tankal


tankal
tag

Sziasztok!
Van egy Asrock FM2A85X Extreme 4M alaplapom a chipjén 1.0 áll már kijött a 1.30-as feltétel a frissités vagy nem szükséges? 750K-s procim van rajta.Hozzá tenném még csak össze van rakva még nem volt bekapcsolva a gép!
Pendriveröl gondoltam ha kell letölteném ezzel a géppel és a másik inditásánál mingyjárt frissíteném,de csak ha azt tanácsoljátok!Bonyolult a frissítés?Még sosem csináltam vagy ha kell bízzam inkább profikra?

(#156) kopidoo válasza kacsento1 (#153) üzenetére


kopidoo
senior tag

Az csak az APU működési feszültség tartományát mutatja.

@tankal:ajánlott az újabb UEFI. Javít a memória kompatibilitáson. Nem bonyolult a frissítés. A megfelelő fájlt letöltöd és felrakod egy FAT32-es pendrive-ra, majd az UEFI-ben a lap leírását követve frissítesz..

[ Szerkesztve ]

(#157) matyiroli


matyiroli
tag

Én ma reggel frissítettem! Le lehet tölteni windowsos verziót is! Egy sima exe, elindítod, restart, majd indulásnál frissül és kész!

(#158) tankal válasza kopidoo (#156) üzenetére


tankal
tag

Kösz a segítséget! :R

(#159) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sajnos már megint problémám van a géppel.
Az alaplap össze van kötve egy LG L194WT tipusú monitorral d-sub kábellen, és egy Pana TX-P50X10Y plazma tévével hdmi-n.Pár napja előjött egy olyan probléma, hogy bekapcsolás után a monitoron elmegy a kép változó ( 5-10mp ) időre. Ha megosztom vagy kettőzöm az asztalt akkor van amikor elmúlik a probléma, de van amikor nem. A tv mindig jól működik, csak a monitor csinálja. Telepítettem drivert, de nem segített. Volt esetleg valakinek hasonló gondja?

(#160) kopidoo válasza kacsento1 (#159) üzenetére


kopidoo
senior tag

C6 state és/vagy spread spectrum kikapcs az UEFI-ben.

(#161) kacsento1


kacsento1
senior tag

Pontosítanék.
Első bekapcsolás után szinte használhatatlan, mert szinte sötét végig, csak néha jön elő a kép pillanatokra.
Ilyenkor újraindítom, és kijön a windows hiba utáni menüje, na ott már teljesen jól működik, és ha utána lépek be a winbe akkor is megy rendesen, csak kb 5percenként sötétül el egy pillanatra. Szerintem valami szoftveres gond lehet, mert ha a monitorral lenne probléma akkor mindig csinálná.

(#162) kacsento1 válasza kopidoo (#160) üzenetére


kacsento1
senior tag

Megnéztem és a C6 state-t kikapcsoltam. De a spread spectrum opciót nem találtam. Remélem így jó lesz majd.

(#163) janimilan


janimilan
csendes tag

Sziasztok!
Tudna segíteni valaki ebben az ügyben?
Asrock FM2A75-DGS,A6 5400K,2X2Gb 1800MHz patriot,
A probléma az:
1:single channelbe megy
2:Telepített memória 4,00Gb használható 1.65gb

Oprendszer Win7 prof 64-bit
Mit kellene állítani,hogy dualban menjenek és a teljes ram mennyiséget használja?

"Az emberek nem bölcsességgel,hanem a gondolkodásra való képességgel születnek,s az idő múlásával-sok gondolkodást követően-bölcsességre tehetnek szert" (Napoleon Hill)

(#164) kacsento1 válasza janimilan (#163) üzenetére


kacsento1
senior tag

Én azt olvastam itt a fórumon, hogy ajánlott az A2 B2 slotokba helyezni a modulokat. Lehet ez segítene.

(#165) SOAD19 válasza kacsento1 (#164) üzenetére


SOAD19
addikt

Ezen a lapon, csak két memória slot van... Valaki mondja már meg a megoldást, tőlem vette a lapot a kolléga, és kellemetlen ez így nekem, köszi! :)

(#166) janimilan válasza SOAD19 (#165) üzenetére


janimilan
csendes tag

Ne érezd magad kellemetlenül.Nem te gyártottad. :)
Gari meg van rá.

"Az emberek nem bölcsességgel,hanem a gondolkodásra való képességgel születnek,s az idő múlásával-sok gondolkodást követően-bölcsességre tehetnek szert" (Napoleon Hill)

(#167) SOAD19 válasza janimilan (#166) üzenetére


SOAD19
addikt

Jó, de na...!

(#168) tankal válasza SOAD19 (#167) üzenetére


tankal
tag

Miért nem próbálja a nagy RAM-os topicban nekem is ott segítettek!!!

(#169) SOAD19 válasza tankal (#168) üzenetére


SOAD19
addikt

Ott is rákérdezett már. ;)

(#170) tankal


tankal
tag

Biosból elég letölteni a legfrissebb verziót abban benne van az összes előző vagy nem jól tudom?

(#171) janimilan


janimilan
csendes tag

Sziasztok!
Valakinek van ilyen alaplapja: AsrockFM2A75-DGS ?
Akinek van lenne szíves egy CPU-z képet nézni,hogy neki is ilyen? [link]

"Az emberek nem bölcsességgel,hanem a gondolkodásra való képességgel születnek,s az idő múlásával-sok gondolkodást követően-bölcsességre tehetnek szert" (Napoleon Hill)

(#172) Müszi válasza janimilan (#171) üzenetére


Müszi
senior tag

Helo!
Nekem egy ITX-es lapom van, de ugyanezzel a chipsttel és nagyjából ugyanezt írja a CPU-z a név és biosverzió kivételével, tehát nincs ott semmi gond szerintem. Viszont a ramnál valami nem stimmel, mert igen kevés a használható méret.

[ Szerkesztve ]

(#173) janimilan válasza Müszi (#172) üzenetére


janimilan
csendes tag

Szia!
Köszönöm.
A Ramra való észrevételed helytálló.Rajta vagyok/vagyunk az ügyön de nincs benne előrelépés.

"Az emberek nem bölcsességgel,hanem a gondolkodásra való képességgel születnek,s az idő múlásával-sok gondolkodást követően-bölcsességre tehetnek szert" (Napoleon Hill)

(#174) ryori


ryori
senior tag

Asrock fm2a75m-dgs + modecom a 10 - összedugva az ábra szerint, bekapcsoláskor power led világit, felpörög a venti és ennyi, utánna világit a led és semmire nem csinál semmit, power connectorok be vannak kötve, fsp hexa 400w, minden jol van bekötve mert az ábra szerint kötöttem, mi lehet a gond?

(#175) ryori válasza ryori (#174) üzenetére


ryori
senior tag

fsp hexa 400w

(#176) ryori válasza ryori (#175) üzenetére


ryori
senior tag

megvan, szarul szereltem össze :Đ :C :C

(#177) canniball


canniball
nagyúr

Bejelentkeznék én is egy FM2A85X-ITX lappal.
És mindjárt egy problémával... Hazahoztam, összeszereltem, a W7x64Prof szépen felismert mindent, csak a lan-t és az usb3-t nem. Leszedtem hát a lap oldaláról a lan és all-in-one drivereket, előbbit sikerült is ezzel beüzemelni de az usb3-t nem, hiába mondom az eszközkezelőben hogy nesze itt az aio illesztőprogram a végén hibát dob.
Mi erre a megoldás?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#178) StSanya válasza canniball (#177) üzenetére


StSanya
őstag

Telepítsd az újabb AMD Chipset Driver-t.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#179) canniball válasza StSanya (#178) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi!
Most épp ott tartok hogy megdöglött a táp. :O

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#180) StSanya válasza canniball (#179) üzenetére


StSanya
őstag

Az nem jó... Milyen táp, ha szabad tudni?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#181) canniball válasza StSanya (#180) üzenetére


canniball
nagyúr

FSP Zen 300W. Nem mai darab, így nem olyan meglepő a dolog. Meg lehet az tette be neki a kaput hogy szellőztettem és rányitottam az ablakot. Még "szerencse" hogy a Win pont rendszer-visszaállítást csinált és előtte nyomatékosan felhívta a figyelmem hogy közben nem lehet leállítani a gépet... :o

Van olyan progi ami jó a laphoz és underclockolni lehet vele vagy ez csak a bios alatti próbálgatással működik?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#182) StSanya válasza canniball (#181) üzenetére


StSanya
őstag

Az Asrock ezt adja a lap mellé, de nem ismerem, hogy mire képes: ASRock Extreme Tuning Utility ver:0.1.337

Van még az AMD programja, ezt is megnézheted: AMD OverDrive 4.2.6

De amúgy valóban, a legjobb BIOS/UEFI-ben szépen állítgatni lefelé, s tesztelni hogy meddig stabil még.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#183) ryori válasza StSanya (#182) üzenetére


ryori
senior tag

Hogy lehet bios-t upgradelni? most 1.6os és csak 512mb-t lehet adni, 2x4gb kingston 1600mhz dual channel.
az uefiből internetes flasht próbáltam de nem tud a netre menni, egyéb mód? windowsból lehet? nem veszélyes?

(#184) ryori válasza ryori (#183) üzenetére


ryori
senior tag

Asrock FM2A75M-DGS , 2.20at megéri feltenni vagy elég az 1.90? mert csak a plusz share memory kellene, esetleg a 2.0?

(#185) StSanya válasza ryori (#184) üzenetére


StSanya
őstag

Az utolsót tedd fel, a 2.20-ast.

Az internetessel vigyázz, valakinek szállt el vele lapja, itt a fórumon írta.

Szerintem jó a windowos is, csak előtte minden egyéb progit lőj le, de biztonságosabb DOS alól, vagy a legjobb, ha az Instant flash-ost letöltöd, s egy FAT32-re formázott USB kulcs-ra kidobod, s úgy frissíted, menüből:

[link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#186) ryori válasza StSanya (#185) üzenetére


ryori
senior tag

:R thanks

(#187) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Van egy FM2A85X-ITX lapocskám, amikor kikapcsolom a speaker minidig csippan egyet, mielőtt leáll a gépezet. Ez normális vagy valami hibát sejtet? :F

═════════════════════════════════════════

(#188) ryori válasza StSanya (#185) üzenetére


ryori
senior tag

Elinditottam a programot, újraindult majd az uefiben csinálta meg mint instant flash, megy. :C

(#189) canniball válasza StSanya (#182) üzenetére


canniball
nagyúr

De ezek OC progik, nem? Vagy ettől függetlenül megy velük az UC is?
Illetve az jutott eszembe hogy ha a feszültséget nem piszkálnám de a max. órajelet lekorlátoznám akkor elvileg így is alacsonyabb kéne legyen a terhelés alatti fogyasztása és nem kéne stabilitást tesztelgetni. Kérdés hogy jó-e a gondolatmenet/lehet-e ilyet?
Bocs ha láma kérdések, de ilyet még sosem csináltam...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#190) StSanya válasza canniball (#189) üzenetére


StSanya
őstag

Persze, tudsz állítani bennük feszt.

Igen, pl. a TurboCore-t is kikapcsolhatod.

De ha [itt] teszed fel a kérdésedet, lehet többen válaszolnak konkrét UC tapasztalatokkal.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#191) canniball válasza StSanya (#190) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi!
Azt a topikot is figyelem, csak itt már belelendültünk és nem akartam több helyen "piszkítani". :)

Illetve közben RootRulez adott priviben supportot, ezúton is bigTHX neki is!

Mivel rossz időben halt meg a táp vár rám egy reinstall, utána majd meglátom mi a pontos helyzet.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#192) RootRulez válasza RootRulez (#187) üzenetére


RootRulez
félisten

Nektek csinál ilyet?

═════════════════════════════════════════

(#193) canniball válasza RootRulez (#187) üzenetére


canniball
nagyúr

Az alaplapra dugható speaker-re gondolsz vagy a hangfalra?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#194) RootRulez válasza canniball (#193) üzenetére


RootRulez
félisten

A speaker az a speaker... ;]

═════════════════════════════════════════

(#195) canniball válasza RootRulez (#194) üzenetére


canniball
nagyúr

Tehát a hangszóró? :P

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#196) RootRulez


RootRulez
félisten

az alaplapra duható csipogó izére gondolok!

═════════════════════════════════════════

(#197) canniball válasza RootRulez (#196) üzenetére


canniball
nagyúr

Na látod, tudsz te magyarul is, így mindjárt érthető. :D
Viszont olyan pittyegőm nincs, így a választ nem tudom. :B

De nekem is lenne egy kérdésem: neked a Catalyst-ban az Energiaellátás alatt van olyanod, hogy CPU energiaellátás? A Brazos lapomon van, de ezen nincs. :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#198) RootRulez válasza canniball (#197) üzenetére


RootRulez
félisten

Igen van. :K

═════════════════════════════════════════

(#199) canniball válasza RootRulez (#198) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor nálam vajon hova a fenébe tűnt? :W
Ja és mióta levettem a szorzót 25-re úgy tűnik a CnQ sem működik, fix 2500-on megy a proci...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#200) RootRulez válasza canniball (#199) üzenetére


RootRulez
félisten

Próbáld 26-al, 24-el, 22-vel, hátha vmlyiket szereti. :K

═════════════════════════════════════════

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.