Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) FeRkE válasza katt777 (#699) üzenetére


FeRkE
őstag

Hát ez tényleg vicces hiba.. Milyen módszerrel frissítesz? Én rádobom pendrive-ra, majd rebootolok BIOS-ba és ott Instant Flash-el felnyomom. Minden megy zökkenőmentesen, már frissítettem vagy 3x az A88X Extreme6on.

(#702) FeRkE válasza Tidus (#698) üzenetére


FeRkE
őstag

Neked milyen proci van az Extreme 6-ban?

(#703) Longhandd


Longhandd
tag

Sziasztok!
Használ valaki ilyet:Cooler Master RR-H103-22PB-R1 Hyper 103
Mi a vélemény róla?

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#704) Tidus válasza FeRkE (#702) üzenetére


Tidus
addikt

Teljesen alap, bár Black Edition.
A6 5400K
Nem akartam komoly procit venni az FM2+-os Full-os alaplapba, teljesen felesleges. Mivel jönnek az új Kaverik, majd abból válogatok, úgy is lesznek tesztek.
Egyébbként egy hónapja válltottam erre a platformra.
Ezt a jelenlegi procit pedig 10k. alatt vettem. Akár mennyiért adom el sem bukok rajta, hú de mennyit.
De az adatlapomon ott van minden.

[ Szerkesztve ]

(#705) katt777 válasza Tidus (#700) üzenetére


katt777
félisten

És ezt ki is tudod használni?

FeRkE: Számomra nem tűnt olyan viccesnek. MINDEN lehetséges módszert kipróbáltam. Lehet, eX4 feature, alaplaphiba (SATA vezérlő), vagy nem komp. minden cucc az alaplappal. Szerencsére azóta sem jött ki hasznos frissítés a laphoz.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#706) Tidus válasza katt777 (#705) üzenetére


Tidus
addikt

Mint jeleztem nem tudom kihasználni. Majd a Kaverivel, kipróbálom a lehetőségeket.
Egyébbként kiadtak egy Bétát is ..."a túlhúzás szerelmesei"...-nek is. Ha elolvasod a piros információkat.

(#707) katt777


katt777
félisten

Ha a Mantle 10x annyi műveletet végez el 1mp alatt, mint a DX, viszont csak 45%-kal gyorsabb annál, akkor az AMD és a Mantle a szar, nem? :F Ennyiből egy Intel proci és egy jó nV kártya ugyanott van, gondolom, nem véletlenül forszírozza nV a VGA-i erősítését.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#708) Tidus válasza katt777 (#707) üzenetére


Tidus
addikt

Meg kell várni a Mantle teszteket, addig nem szabad véleményezni.
az AMD a R sorozatú VGA-kal sok újdonságot, és drivert bevezetett. Az NV. pedig csak váloszolgat Mhz-ben. A DX 11.2 pedig még egy spec.-ben sem szerepel.
Én X79 felső kategóriát hajtottam GTX felső kategóriával két évig. Egy hónapja adtam el itt.
Ha neki toltam a kakaót akkor Pakson be kellett tolni még egy rudat hogy elég legyen az áram.
Volt olyan tuningom hogy a mérések alapján az 1200-as tápom full terhelés alatt ment.
Annyit elértem a dologgal hogy a topikban belinkeltem 5100 Mhz-t, és én voltam a király. Jelenleg is visszakereshető. De amúgy semmit nem értem el vele.
Szóval ebből azt akarom kihozni, hogy ez az FM2 sem rosszabb. A majdani Kaveri mellé egy R9, és fele annyiba sem kerül, fele annyit sem fogyaszt. Ráadásul úgyan úgy fullba nyomhatom a gamet. Valamint ott lesz a DX 11.2, Mantle-val kísérve.

[ Szerkesztve ]

(#709) FeRkE válasza Tidus (#706) üzenetére


FeRkE
őstag

Újabb friss BIOS, már 2.30-as, tegnap kiadás. A 2.20 meg eltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#710) Tidus válasza FeRkE (#709) üzenetére


Tidus
addikt

Rendesen dobálják öket. :U
Nálam a 2.20 van a Bios A-n, a B-n pedig a tuning béta. Ezt használom.
Majd lesz időm leszedem, aztán hasonlítok. Másnak nincs értelme egyelőre.

(#711) katt777 válasza FeRkE (#709) üzenetére


katt777
félisten

Jobb az ilyeneket messzire elkerülni. :DDD Még mindig azt mondom, ha nincs hasznossága, ne frissítsen az ember, és akkor hiba sem lesz belőle, ill. célszerű várni, marad-e a frissítés a honlapon, mert lehet, hogy nálad még OK, világszerte meg már több M felhasználó üvölt miatta.
ASUS-nál volt már nagy befürdés hibás bios-okkal, és náluk pont nem lehet downgrade-elni, a balf@szok kedvesen megírták, hogy cseréljek csipet a helyi márkakereskedőnél. :Y :R
Egyedül MSI-nél nincs miért aggódni, mert ott minden bios hibás volt, akár AMD-s, akár Inteles lapom volt tőlük. :DDD

Tidus: A10 mellett is nyomhatom fullban a Gameket, R9 is befér.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#712) FeRkE válasza Tidus (#710) üzenetére


FeRkE
őstag

hogyan tudok választani, melyikbe tolja bele, amit feltöltök? és azt hol mondom meg, melyikkel bootoljon ? :)

(#713) katt777 válasza FeRkE (#712) üzenetére


katt777
félisten

Nincs kapcsoló? Akkor aut. alapba megy, helyreállító marad a tartalék.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#714) Tidus válasza FeRkE (#712) üzenetére


Tidus
addikt

Pedig ez nagyon alap.
Gondolom ha a BIOS-ba akarsz belépni akkor alkalmazod a Restart to UEFI progit. Melyet ha az ON-ra állítasz, akkor restartnál BIOS-t fog betölteni. Ezt tetszik, mert az ASUS R.o.G. lapjai sem tudják.
Ha beléptél a BIOS-ba, akkor lépj a Tool menü-be. Itt külömböző teszt, szervíz, és beállítás varázsló van.
Itt a Secure Blackup UEFI(a linkben ott van a kurzorom), láthatod hogy melyik BIOS chipedről Boot-ol a rendszer, az van elöl. Jelen esetben mint fentebb jeleztem is, nálam a B chip-ről bootol a rendszer.
Viszont itt vigyázz! Mivel ha rákattintasz a menüre, akkor átmásolja a Biost a második helyen lévő chipre. Jelen esetben B -> A-ra.
Sajnos negatívumként kell megjegyeznem hogy a BIOS chipek átváltását csak manuálisan lehet végre hajtani az alaplapon. BIOS-ban nem. A képen jól látható a kapcsoló, a Reset gomb felett. A két Bios chip pedig a kép jobb felső sarkában.
Az alaplapodon gyárilag matrica van rajta.
Ezt átkapcsolhatod gép kikapcsolt állapotban, v. BIOS-ban, átkapcsolod, és restartot nyomsz.
Ha valamit nagyon el állítottál és nem indul a rendszer akkor nyomjál egy Clear CMOS-t, itt láthatod a kapcsolót a bal felső sarokban.
Röviden ennyi...

(#715) Anacronicus


Anacronicus
csendes tag

Eddig Asus alaplapom volt, a mostani az első Asrock; FM2 A88X Extreme6+
Sehol nem találok adatot az áramfelvételre, mondjuk a TDP függvényében külön megadva a +3,3V-ra
és +5V-ra. Így nem vagyok benne egészen biztos, hogy a jelenlegi tápegységem biztonsággal kiszolgálja-e
A processzor A10 6700, vagyis 65W-os. Egy kisteljesítményű videokártya is lesz még benne.

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#716) Tidus válasza Anacronicus (#715) üzenetére


Tidus
addikt

Telepítsd a gyári oldalról az A-Tuning szoftvert. A driver cd-n régebbi verzió van.
Abban nézheted(System Info), és állíthatod(OCTweaker).
Amúgy nem kellene annyira a végleteken használni a tápot. A VGA-d felvételét hogyan fogod kiszámítani, főleg ha teljesítmény függvényében vesz fel. :U

[ Szerkesztve ]

(#717) Anacronicus válasza Tidus (#716) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

Épp azt szeretném, hogy ne utólag kelljen meglepődnöm, és a táp tudásának csak 2/3-át szeretném kihasználni. de így csak a kész konfiguráció állapotát tudom szemlélni. A VGA annyira alap, hogy a hűtése is passzív... Csak azért tettem bele, hogy a jelenlegi alaplapra integrált VGA, ne vegyen el RAM-ot az egyébként is memóriaigényes alkalmazásoktól. Köszönöm a tippet!

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#718) Tidus válasza Anacronicus (#717) üzenetére


Tidus
addikt

Mekkora tápod van.
Milyen az a jelenlegi integrált VGA-s alaplap?

(#719) Anacronicus válasza Tidus (#718) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

Enermax 353W; típusa: EG365AX-VE(G)
Erre +3,3V 32A ; +5V 32A ; +12V 26A és végül: a +3,3V és +5V együtt 185W, totál 350W
teljes terhelésnél 37dB a zaja

Az alaplap: Asus M4A785D-M Pro Athlon X2 3800+ CPU-val.

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#720) Anacronicus válasza Tidus (#718) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

Ja és számomra nem világos, hogy a HDMI bemenetre kapcsolt jelet minden csatlakozóra ki tudom tenni, vagy csak a HDMI kimenetre?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#721) Anacronicus válasza Tidus (#718) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

http://prohardver.hu/teszt/amd_kaveri_beerett_vallalat_fuzio/cellbol_szuletett_irany.html

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#722) Tidus válasza Anacronicus (#720) üzenetére


Tidus
addikt

Ezt meg tudnám próbálni, de nincsen D-SUB, és DVI kábelem a próbához. Csak HDMI és DisplayPort kábelem van.
Nem rég monitort is cseréltem és a régi monitorhoz oda adtam őket ajándékba. :U
A jelenlegi monitoromon csak HDMI, és DisplayPort van.
Annyit tudok hogy a bemenetre HDMI-n keresztül rádughatsz bármilyen képalkotót, de belemyulni nem tudsz, csak nézni a gépen.

Kicsi az a táp, el bírná, de állandó magas terhelésen. Add el, elviszik mert Enermax. Aztán szerezzél be egy 450-550 körülit.

[ Szerkesztve ]

(#723) FeRkE válasza Anacronicus (#720) üzenetére


FeRkE
őstag

En ugy tudom, csak a HDMI-n megy ki, nem is lehet sehol állítani. Mikor kiprobaltam, igy mukodott csak.

(#724) Tidus válasza FeRkE (#723) üzenetére


Tidus
addikt

A nap folyamán megpróbálom én is a HDMI-t, és a DisplayPort-ot, de szerintem is a HDMI biztos. A többit nem tudom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#725) Anacronicus válasza Tidus (#724) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek!
A táp két ventillátoros, az egyiket magának szabályozza, a másikat én tudom állítani. Remélem, hogy visszajelzi a fordulatszám, hogy közeleg-e a max terheléshez, de hamarosan lecserélem.

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#726) korcsi válasza Tidus (#722) üzenetére


korcsi
veterán

A 65W-os processzorhoz kicsi az a táp ami 312W-ot tud leadni a 12V-os ágán? Megfontolt korrekt ajánlás, legyen inkább 1KW-os táp, nehogy kifusson a teljesítményből... :))

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#727) tankal


tankal
tag

Sziasztok!
Szükséges lehet a BIOS frissítés Asrock FM2A85X Extreme 4-M lapnál ha nem érzékelek semmi hibát most az 1.3 van fent?
Még annyit hogy a legutolsó Bios magába foglalja a többit vagy mindet szép sorjába kell felrakosgatni?
A konfigom az adataimnál Win 7 Ultimate 64 bit az op rendszer
Előre is kösz a felvilágosítást! :R

[ Szerkesztve ]

(#728) Tidus válasza korcsi (#726) üzenetére


Tidus
addikt

A választ nem tőled vártam.
Az 1 KW-os tápról senki nem beszlélt.
A válaszomban megneveztem hogy max. mekkorát ajánlok.

De elárulom neked, én hasonló konfigot használok 1,2 KW-os táppal. Ott van az adatlapomon, de esetleg mellékelek képet is. Csak most, csak neked. :U

[ Szerkesztve ]

(#729) El Kebir válasza Tidus (#728) üzenetére


El Kebir
őstag

az 500W is feleslegesen sok... 1hdd-vel kb 150W teljesítményigénye lesz egy passzív vga-val terhelve...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#730) Tidus válasza El Kebir (#729) üzenetére


Tidus
addikt

Igy elég.
De nem tudom minek egy Extreme6+-os alaplaphoz egy idézem ..." A VGA annyira alap, hogy a hűtése is passzív"... VGA.
Valószínüleg rá fog jönni a fórumtárs, hogy felesleges, mert az APU-ja többet tud mint a passzív VGA, és ezért kiveszi. Aztán esetleg vesz egy Rxx(x) VGA-t, mivel az APU mellé ez jár.
Gondolom nem azért vette mag az AsRock legfullosabb FM2+-os alaplapját, mert csak az volt a polcon.
Aztán nekem tök mindegy milyen tápot használ, csak javaslatot tettem ezeknek fényében. Az esetleges jövőbeni fejlesztésre is gondolva.

(#731) Anacronicus válasza Tidus (#730) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

Reggel óta tudom tesztelni az új alaplapot, benne A10 6700-as APUval. A passzív VGA is Radeon 4356-os.
Hiába telepítettem a hozzávaló Catalyst drivert és állítottam be elsődleges kártyának, nem lehetett beállítani a megfelelő oldalarányt és felbontást, mert nem ismerte fel a monitort. Így kiszedtem.
Mint említettem a 8GiB rendszermemóriát akartam teljesen kihasználni ezért próbálkoztam.
Az APU videókimentete eddig megfelel...
A másik kérdésre találtam valamit, de HDMI kábel hiányában nem tudtam még kipróbálni.
Az A-tunning Tools/Lifestyle menűjében van egy lehetőség átkapcsolni a HDMI bemenetre, úgy látom, választási lehetőség nincs egyéb.

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#732) Tidus válasza Anacronicus (#731) üzenetére


Tidus
addikt

Az a kártya nem ehhez a platformhoz való, az APU-d a dubpláját hozza magában.
Még is csak ki került a gépből az a VGA.
Az APU videó kimenetele ha meg felel ha nem, törödjél bele. Egyelőre ez a legjobb alternatíva, az intel sem tud jobbat.
Jeleztem hogy kipróbálom a bemenetet, de nem tettem meg. Macerás, a gépet kellene közelebb, v. a TV-t kellene az íróasztalra telepítenem, amihez nincs kedvem. Rengeted a kanóc. Sorry...

(#733) Anacronicus válasza Tidus (#732) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

Semmi baj, köszönöm az eddigieket!
Az első újraindítás után parancssori megjelenítéssel Ez volt:
Driver Disk Preparer V.1.08 Ez valami primitív partícionáló lenne?

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#734) Tidus válasza Anacronicus (#733) üzenetére


Tidus
addikt

Erről nem hallotam még.
Procit nézd meg, jól tetted e a helyére. A memória vezérlő miatt.

(#735) Anacronicus válasza Tidus (#734) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

A memória rendben volt, 7 teljes meóriateszt lement. (Memtest 86+ 5.01 es verzió kb. 12 óra)

A win7 pedig felment, ez után az első boot esetén ha bent van a lemez, akkor történik.
Más is tapasztalta: http://forums.tweaktown.com/asrock/47301-asrock-h61m-vs-problem-boot-up-first-time.html

És itt a helyes rendszertelepítés menete, ahogy Outlander_04 írta:
http://www.tomshardware.co.uk/forum/320376-31-booting-time-help

[ Szerkesztve ]

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#736) hpeti84


hpeti84
csendes tag

Sziasztok.

Egy FM2A88X Extreme4+ jó válaszás lehet egy a8 6600k alá? Vagy esetleg a10 5800k..
Még nem dőlt el :)) , de a deszka szimpi lenne...
Köszi.

(#737) Anacronicus válasza hpeti84 (#736) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

Én mint "újonc" jónak tartom az alaplapot, feltéve, hogy nincs nagy különbség az extreme4 és 6 között.

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#738) Tidus válasza hpeti84 (#736) üzenetére


Tidus
addikt

A pénztárcád dönti el.
Az Extreme 6+ nyilvánvalóan jobb. Egyelőre a csúcs kategória. A többi gyártót nézve is.
A proceszor ez alapján könnyen áttekinthető.

(#739) hpeti84 válasza Tidus (#738) üzenetére


hpeti84
csendes tag

Szia.

Sajnos ahonnan vásárolni szándékozok ott az ext6+ nincs csak az ext4+.
De remélem a céljaimnak az is megfelelő lehet. Végülis mind két proci azonos tdpvel rendelkezik, de azthiszem az a10-5800k lessz belőle. Egyébként a két proci között kb 3k a különbség.
Ha esetleg valaki rendelkezik ilyen lappal írhatna róla némi infót. Gondolok itt tapasztalatokra, illetve összerakás közbeni buktatókra.

Köszönöm.

(#740) tankal válasza tankal (#727) üzenetére


tankal
tag

[link]Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#741) Tidus válasza hpeti84 (#739) üzenetére


Tidus
addikt

Attól függ, hol-mennyiért veszed. Én sem egy ismert webáruházban rendeltem.

(#742) hpeti84 válasza Tidus (#741) üzenetére


hpeti84
csendes tag

Hardwerkerböl veszem az egész konfigot tokkal vonóval(najó ház az van).
Alapvetően meg vagyok velük elégedve. Korrekt ár korrekt kiszolgálás jellemzi őket.
Én álltalában így egy helyről szoktam venni a cuccokat. Egyszerübb az egész, a lehetséges gari dolgokról nem is beszélve...

(#743) Tidus válasza tankal (#740) üzenetére


Tidus
addikt

Én a helyedben rá frissítenék elég régi, azóta tizenöt jelent meg. Mindenféle instrukcióval, főleg proceszor vonatkozásban.
De pendrive-ról csináld Biosban. Csak is akkor ha biztos vagy a dolgodban, nem dual Bios-os a lap.

(#742) hpeti84: Ha elégedett vagy velük, és az árak is megfelelnek akkor ne gondolkozz. De ha a pénztárca engedi akkor megvásárolnám a jobbik alaplapot máshol.

Egy kis délutáni lég tuning, VGA nélkül.

(#744) korcsi válasza Tidus (#743) üzenetére


korcsi
veterán

"tizenöt"?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#745) Anacronicus válasza Tidus (#743) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

Más és más RAM órejelfrekvenciát olvasok a középső oszlop CPU-Z táblázatában és a Validálási képernyőn.

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#746) kopidoo válasza Anacronicus (#745) üzenetére


kopidoo
senior tag

Én nem látom a hibát...

(#747) Tidus válasza Anacronicus (#745) üzenetére


Tidus
addikt

Nem tudom mit látsz? :U
Nézd meg jobban.

Holnap megcsinálom 4500Mhz-val is.
Szerintem menni fog, itt ennyire volt időm.

[ Szerkesztve ]

(#748) Anacronicus válasza Tidus (#747) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

Igen, igen bocs, az NB frequency - vel tévesztettem el...
Elnézést, sok sikert a kísérletezéshez!

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#749) Tidus válasza Anacronicus (#748) üzenetére


Tidus
addikt

A tegnapi ígéret.
Nagyon jól skálázható 10k.-s proci. A Kaveri-től előre "félek".

(#750) tankal válasza Tidus (#743) üzenetére


tankal
tag

Nem dupla Biosos a lap ezt már megnéztem pendrive-ról fogom azt hiszem visszalapozok valaki itt magyarázta az oldalon csak hogy frissítsem az emlékeimet de az op rendszert is így raktam fel.
Elég a legfrissebb bios?Abban benne az összes?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.