Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) modern válasza kopidoo (#600) üzenetére


modern
aktív tag

oké, köszönöm a választ. :R Asszem benevezek egyre.

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#602) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Sziasztok!
Van egy asrock fm2a75 pro4 alaplapom és hátul van egy gomb rajta valami clear cmos switch.. :F nah az micsoda? bioszhoz van köze?

(#603) kopidoo válasza Hardver Arc (#602) üzenetére


kopidoo
senior tag

Minden UEFI beállítást visszaállit alapra.

(#604) Hardver Arc válasza kopidoo (#603) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Az pontosan mit jelent? (Uefi)

(#605) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Lehet hülye kérdés de ha benyomom az CMOS gombot alapom UEFI akkor mi történik?
újra észleli a hardvereket amiket nem ismer fel vagy mi? ez olyan mint amikor kiveszem az elemeket az alaplapból? mindent alapértelmezett beállításra rak?

(#606) korcsi válasza Hardver Arc (#605) üzenetére


korcsi
veterán

"ez olyan mint amikor kiveszem az elemeket az alaplapból?" nagyjából pont, clear cmos-ra óra megmarad.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#607) Hardver Arc válasza korcsi (#606) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Jag vágom akkor nem rossz fele tapogattam :)) THX :R

(#608) attiati


attiati
veterán

ASROCK FM2A85X Extreme4 lapon hogy lehet működésre bírni a ledet az alaplapon (Dr. Debug led)?

Azt szeretném megtudni valahogy, hogy kap e áramot az alaplap! Ugyanis nem tudom bekapcsolni a gépet, és jó lenne látni, hallani, hogy egyáltalán áram alatt van e, kap e áramot bármelyik alkatrész.

Vagy hogy tudok meggyőződni arról, hogy kap áramot, de a lap elfüstölt?

(#609) attiati válasza attiati (#608) üzenetére


attiati
veterán

egy szó mint száz:

hogy derítsem ki, hogy elfüstölt e a lap?

(#610) korcsi válasza attiati (#609) üzenetére


korcsi
veterán

Próba, másik lappal, vagy táppal.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#611) attiati válasza korcsi (#610) üzenetére


attiati
veterán

egyik sincs :(

ha kiveszem a memoriat a gepbol, akkor kene vilagitani a dr debug lednek?

(#612) korcsi válasza attiati (#611) üzenetére


korcsi
veterán

Ha feszültséget kap, kellene valamit mutatnia, szerintem. Vagy a táp nem éled, (standby 5V-ot nem lehet valahol ellenőrizni? pl.: usb-n), vagy a lap teljesen behalt, nehéz ügy.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#613) attiati válasza korcsi (#612) üzenetére


attiati
veterán

usbn hogy?

ha radugom a telefont, akkor toltenie kene??

(#614) korcsi válasza attiati (#613) üzenetére


korcsi
veterán

Ha kimegy a készenléti 5V (nem minden esetben van így, bios-ban kapcsolható) akkor igen.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#615) StLui


StLui
veterán

Az asrock laphoz települt 3 segédprogram, Xfast USB, AMD Overdrive, és Asrock eXtreme Tuner. Ezek közül csak az utóbbit használom, ezzel veszem le a ventilátorsebességet, az első kettőt uninstallálhatom? Nem tervezek tuningot.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#616) DRB


DRB
senior tag

Sziasztok!

Van egy FM2A88X Extreme4+ lapom, benne egy A8-6600K proci, 4 GiB ram, Win 7 64 bites rendszerrel. Gondoltam kicsit finomítok a teljesítményén, ezért feltelepítettem az A-Tuning nevü programot(ez az ASRock gyári tuning programja az FM2+-os lapokhoz), de nem akar elindulni, folyamatosan hibaüzenetet dob, próbáltam több verziót is, de mindig ugyanazt a hibaablakot kapom, ha el akarom indítani. A win friss, tegnap telepítettem, gyakorlatilag a drivereken és windows frissítésein kívül nincs még semmi telepítve(egy TC, egy CCleaner és egy TeamViewer van rajta csak).
Ezt dobálja folyamatosan:

Esetleg valakinek ötlete, mi lehet a gond?

(#617) mmdms válasza DRB (#616) üzenetére


mmdms
addikt

Ha jól emlékszem valamelyik újabb .net framework szükséges hozzá, szerintem tedd fel a legújabbat.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#618) DRB válasza mmdms (#617) üzenetére


DRB
senior tag

Fenn van a 3.5, a 4.0 és 4.5, ugyan ezt nem írtam, gondoltam annyira nem fontos. Szóval valami más baj lehet, mondjuk nem muszáj nekem Win alól tuningolni(sőt egyáltalán nem muszáj tuningolni se, egyelőre legalább is), de egyszerűbb lett volna. Mindegy egyszer csak kiderül mi baja, addig marad a BIOS(UEFI).
Azért köszi :R , illetve ha van esetleg más ötleted, ne fogd vissza magad. :D

(#619) mmdms válasza DRB (#618) üzenetére


mmdms
addikt

Ami még eszembe jut, de gondolom ezeket már nézted, rendszergazdaként indítod? win kompatibilitási marhaságokat kipróbáltad?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#620) cian880123


cian880123
csendes tag

sziasztok kb 3 héttel ezellött raktam össze egy gépet asrock fm2a75 pro4es alplappal ramok 2*4g kingston hyperxblue ram proci amda8 5600k videokari saphire hd6670 500g westerndigital hdd thermalteka ház 450w-os táppal.az a kérdésem lenne a windowsom (win7) általában bebootolt s néha ment a gép s ujra indult volt mikor telepités közben fagyot meg azt hittem elöször videokari mert mikor kép eltünt ugyan ugy ment tovább rendszer elöször kivettem karit s proci videokariával ment gép akkor is is ujraindult majd visszatettem kártyá letiltottam proci videokariját s akor is lefagyott gép többször utánna probálkoztam rammokal s át kezdtem öket kipakolni elöször végig probáltam mina 4 foglalaotot akor ment gép rendesen st b egyszonak is száz a vége kiderült dual chanelben ramokat nem tudom használni csak singel chanelben miért van ez ??????????? amiota gépeben ramot single chanelben használom azota minden rendbe n atom stabilrendszerem lett s nagyon megszeretem
de dualban miért nem mennek ramok?? :) :)) :)) :) :Y :)

(#621) kopidoo válasza cian880123 (#620) üzenetére


kopidoo
senior tag

Ugye A2-B2 slotban próbáltad a dual channelt? XMP profilt használod?

(#622) StLui válasza StLui (#615) üzenetére


StLui
veterán

Erre valaki valamit?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#623) cian880123


cian880123
csendes tag

igen a2 b2 slotokban volt elöször dualchanelben s akkor is ujr indult most singel chanelben megy b1 b2 slotokban utolso két slotban s most pöpec gép semi baja most megy pl 3dik napja egyhuzamban a gép xmp profilall is probáltam de akkor is volt fagyás xmp profil ez valami tuning ram mod? amugy azon is gondolkodam lehet dual chanelben nekem kell lehet kézileg beállitani az idözitési mértéket sb ?? :Y :) :R

(#624) korcsi válasza StLui (#622) üzenetére


korcsi
veterán

Igen.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#625) StLui válasza korcsi (#624) üzenetére


StLui
veterán

nem emlékeztem, hogy konkrétan az uninstallra rákérdeztem, és így elsőre nem értettem mi "igen" :D

Köszi!! :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#626) DRB válasza mmdms (#619) üzenetére


DRB
senior tag

Jaja, mindent megpróbáltam amiket írsz, sajnos valami más a gond. Közben azon járt/jár az agyam, hogy megpróbálom egy másik gépen, ami szintén ASRock alaplapos, ennek ellenére biztos nem lesz kompatibilis progival, viszont ha ezt kiírja és nem hibaablakkal nyit a dolog már jó jel, akkor lehet összehasonlítani a két rendszert, miben tér el, mármint szoftverileg. Persze ha valaki tudja a konkrét megoldás, az azért még jól jöhet(ne). Illetve azt hiszem a Windows 7 topikjába is megkérdezem, mert szerintem inkább valami windows-os hibáról van szó, minthogy a magával a vassal, de majd meglátjuk(előbb-utóbb biztosan).

(#627) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Van egy új FM2A75-DGS R2.0 lapom egy A6-5400K-val CoolerMaster N200-as házban. A procin egy EKL Cold Tower Merlin Edition csücsül. Az a gond, hogy kicsit hangosnak érzem a rendszert. Nem tudom, vajon alapból ilyen-e, vagy valamiért max-on pörgeti az első és hátsó ventit. Megnéztem a BIOS-t, van a ventilátorokra vonatkozó opció, ami FULL ON állásban volt (mint mindegyik ott szereplő venti sebesség opció). Átállítottam Automatára, de akkor előjön 2 opció, amit nem igazán értek mi, az egyiknél hőmérsékletet lehet beállítani, a másiknál Level értéket (gondolom ez a ford.szám). Ez most azt jelentené, hogy adott hőmérsékletet elérve milyen fordulaton pörögjön a venti? Hogy lehet beállítani teljesen automatára? Hogy magától szabályozza, hogy alapból ne pörögjön fullon minden, mint a bolond!?

(#628) matyiroli


matyiroli
tag

A level azt jelenti, hogy 1-től 9-es skálán mekkora fordulaton menjen alapjáratban a ventilátor.
A hőmérsékletes állítás pedig azt jelenti, hogy mekkora hőmérséklettől emelje a ventilátor fordulatát.
Nekem is EKL-em van, és 1-es levelen szoktam járatni. Ha elkezdek játszani, akkor felemelem a fordulatát Windows alól futó gyári programmal. A házhűtőket meg tapasztald ki szerintem, hogy melyik levelnél nem hangosak.

(#629) Gabesz87 válasza matyiroli (#628) üzenetére


Gabesz87
addikt

Az a baj, hogy nem az enyém lesz a gép, apámnak vettem, állítottam össze, így ő fogja használni, de ilyenekhez persze ő nem ért, csak sima irodai felhasználás a cél. Net, Office. Játék nem lesz. Ennek tudatában gondolom elég alacsonyabb levelre állítani akkor. De még egy darabig nálam van a gép, addig kitapasztalom.

(#630) kopidoo válasza Gabesz87 (#627) üzenetére


kopidoo
senior tag

Az N200-ban kicsit hallani a házventiket teljes fordulaton. Először a CPU ventit tedd target speed 2-re a hőmérsékletet meg 50°C-ra. Ha így megfelelő, akkor probléma megoldva.
Egyéb esetben szerezz be egy fordszám csökkentő ellenállást, vagy 4pin-es ventiket+egy y kábelt, vagy az AXTU szoftvert tedd fe, azzal asszem lehet állítani a 3pin-es ventiket is, persze csak ha nem a molex csatin kapják a tápot.

[ Szerkesztve ]

(#631) Gabesz87 válasza kopidoo (#630) üzenetére


Gabesz87
addikt

Megoldódott közben. Azt hiszem Level 2-re vagy 3-ra tettem, már nem is tudom, a hőm-et meg 47 vagy 48 fokra. Így azért már sokkal jobb, halkabb. A proci 30 fokos, úgyhogy alles ist ordnung:)

(#632) Milo629


Milo629
aktív tag

Sziasztok, karácsony környékén szeretnék beújítani egy Asrock FM2A75 PRO4 vagy egy Asrock FM2A85X EXTREME4 lapot. A kérdés, hogy ha én egy Athlon X4 760K-t akarok belerakni, ami ugye Richland, akkor előtte kell-e BIOS-t frissíteni rajta, és ha kell, akkor mindenképpen szereznem kell-e hozzá egy Trinity-s CPU-t? Nézegettem több alaplapot is és ennél az MSI-nél pl. írja, hogy "* Please use Trinity CPU to update BIOS before changing to Richland CPU." de ASRock-nál nem találtam róla semmit. :(

(#633) kopidoo válasza Milo629 (#632) üzenetére


kopidoo
senior tag

Inkább FM2+-os lapot vegyél, így a jövőben érkező procikra is fel leszel készülve.

(#634) Milo629 válasza kopidoo (#633) üzenetére


Milo629
aktív tag

Nekem nem érné meg a +, nincs tervben CPU csere a közeljövőben.

(#635) kopidoo válasza Milo629 (#634) üzenetére


kopidoo
senior tag

Az UEFI frissítés attól függ, hogy milyen verzióval jön ki a lap. ASRock lapokon az UEFI chip-en van egy matrica a verziószámmal. Ha ez támogatja a 760k-t, akkor nincs dolgod, ha nem, akkor frissíteni kell.
MSI-nél is van valami hasonló, gondolom.

(#636) mmdms


mmdms
addikt

Most egy picit le vagyok maradva. az utolsó 4 hozzászólás témájából kiindulva, nekem már adott egy extreme4-es lap, melyik az a proci amit még később is esetleg kezelni tud? Főleg a 750k/760k -hoz hasonló gpu nélküli példányok érdekelnek.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#637) hawrlantb


hawrlantb
tag

Asrock Fm2a75-m pro4+ alaplapot hogyan kössek be?
ftp://europe.asrock.com/manual/qig/FM2A75%20Pro4-M_multiQIG.
pdf
Ezen a linken elérhető az alaplap rajza, a csatlakozók neve.
Kérdésem az lenne hogy a ház, a ventillátor és a táp kábeleket hova és hogy kössem be?
Ház (Sharkoon vaya) kábelei:
-HD audio/AC'97
-USB
-Powerled+ és -
-Reset SW
-Power SW
-Egy másik ventillátor tápkábel, ezen több féle is van
-H.D.D led

A plusz ház ventillátor egy Spire cooling fan
A táp egy Cheftiec CTG-500-80P

(#638) kopidoo válasza hawrlantb (#637) üzenetére


kopidoo
senior tag

Ha meg van a használati, akkor ott minden le van írva.
Hajrá! :))

(#639) Tidus


Tidus
addikt

Van valakinek tapasztalata FM2+ alaplap OCZ RevoDrive kezeléséről. Konkrétan erről az AsRock alaplapról van szó. Esetleg használ valaki Revo-t, mik a tapasztalatok, negatívumok.

[ Szerkesztve ]

(#640) DRB válasza Milo629 (#634) üzenetére


DRB
senior tag

Pont ugyan annyiba kerül egy FM2+ alaplap, mint egy FM2. Sőt az általad említett
ASRock FM2A75 Pro4 drágább, a szintén általad említett és azon kívül, hogy FM2+-os, még egy két apróságban is jobb, ASRock FM2A85X Extreme4-nél :DDD, innentől kezdve 0 értelme van annak a három szónak, hogy „nem érné meg”. [link]

(#641) Milo629 válasza DRB (#640) üzenetére


Milo629
aktív tag

ASRock FM2A85X Extreme4 lesz úgy néz ki, beadom a régi cuccokat beszámításra és le kell vásárolni azt az értéket, ami 22k-ra jött ki, és az Extreme4-es lap 21.9k náluk, a Pro4-es meg 20.4k, így az előbbi pont kitölti, viszont szerintem te kevered a két Extreme4-es lapot, (FM2A85X Extreme4 - FM2A88X Extreme4+)
Ha jól tudom akkor az A88X chipset az FM2+ és az ASRock feketére színezi a pluszos lapjain a CPU foglalatot, meg a nevében is ott a "+". :U

(#642) kopidoo válasza Milo629 (#641) üzenetére


kopidoo
senior tag

Én ezt venném a helyedben.

(#643) Tidus válasza Milo629 (#641) üzenetére


Tidus
addikt

Ha most vásárolsz mindenképpen az FM2+-os lapot kell megvenni. Visszafelé kompatibilis, többet tud, árkülömbség elenyésző, sőt.
Az FM2+-os CPU foglalat minden gyártónál egységesen fekete.

(#642) kopidoo: Jó választás, saját tapasztalat. :K

[ Szerkesztve ]

(#644) DRB válasza Milo629 (#641) üzenetére


DRB
senior tag

Jaja, valóban kevertem a kettőt :B , de az árat is az ASRock FM2A88X Extreme4+-ét néztem, ez pár száz(~300) Forinttal olcsóbb mint az FM2A75 Pro4, az FM2A85X Extreme4 meg ~650 Forinttal olcsóbb az FM2A88X-nél, így továbbra sincs min gondolkozni. Ne haragudj, hogy ilyet mondok, de ha az FM2A85X-et veszed meg, akkor elég nagy hülyeséget csinálsz.
És igen jól tudod, a fekete foglalat az FM2+, szóval száz szónak is egy a vége: bármit veszel fekete legyen a foglalat. :K

[ Szerkesztve ]

(#645) FeRkE válasza DRB (#644) üzenetére


FeRkE
őstag

egyet értek, baromság A85-öt venni.

(#646) Milo629


Milo629
aktív tag

Kis keresgélés / agyalás után találtam egy ilyen kompromisszumot, hogy beleférjek a keretbe:
ASROCK FM2A88M Extreme4+ 16.980Ft
ASROCK FM2A88X Extreme4+ 20.168Ft

Ami egyből szembetűnő az a (kisebb méret :DDD ) kevesebb csatlakozó és mínusz egy hűtőborda.
Ami visszatart, azok pont az előbb említetteken kívül, hogy sok ITX-es ASRock lappal gond volt ahogy olvastam és a méretére hivatkoztak, hogy túl sok mindent akartak belerakni a kisebb lapra, tudom, hogy ez microATX. Hely is lenne a "nagynak" mert normál ATX-es a ház. Ezeken kívül miben különbözik a kettő? Gyártó oldalán néztem összehasonlítást, de csak a csatlakozók száma különbözött, és hogy a nagynál DuraCap-ot ír a kondikhoz, a kicsinél meg, hogy teljesen szilárd kondik.

(#647) kopidoo válasza Milo629 (#646) üzenetére


kopidoo
senior tag

Kondik, meg a MOSFET borda hiánya az ami leginkáb szembetűnik. Meg a +2 PCI, +1PCIE, +4 USB3, -2 USB2, ill. -1 SATA az ATX lap javára.

(#648) Milo629 válasza kopidoo (#647) üzenetére


Milo629
aktív tag

Csatlakozók annyira nem hatnak meg, de a szuper japán kondik és a borda nélkül mennyire vállalható az a lap? Vagy inkább maradni kéne a "nagy testvérnél"?

(#649) korcsi válasza Milo629 (#648) üzenetére


korcsi
veterán

Milyen processzor lesz benne, mekkora tuninggal? Ettől függ hogy van e igény a VRM-en hűtő bordákra (bár én a hagyományos fetek esetében nem hiszek ebben).

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#650) Milo629 válasza korcsi (#649) üzenetére


Milo629
aktív tag

AMD Athlon II X4 760K 3.80GHz FM2 BOX Tuningot nem nagyon tervezek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.