Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) vigyori78 válasza sz.j (#947) üzenetére


vigyori78
őstag

FM2 prociból a legnagyobb 100W-os de azért biztos egészségesebb a 8pin :K

(#952) sz.j válasza Vartanus (#950) üzenetére


sz.j
nagyúr

Örülök neki, hogy elégedett vagy a VS400-al, de mikor ilyen véleményeket olvasok nyilván elbizonytalanodom .....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#953) Vartanus válasza sz.j (#952) üzenetére


Vartanus
őstag

Nem értelek igazából egy durva leszólást sem olvastam viszont itt meg mindenki csak dícséri. A mostani 7éves táp milyen márkájú? Ha olyan nagyon szar minőség 3év gari idő alatt úgy is kiderül és ha azon idő alatt meghibásodna(ami kizárt) és vinné a gépet az egész cuccost megtéríti a Corsair,egyébként jó márka pár év alatt igazi névvé nőtte magát ki a memóriákon túl tápos,pc kuckós témában is.

Ha neten rákeresel a CTG-s tápokra,no azokról bőőven több panaszt fogsz találni szerintem.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#954) Longhandd


Longhandd
tag

Sziasztok!
Jelenleg 1.60-as a bios-om. Ahhoz hogy beletehessek egy A8 6600K-t, frissítenem kell. Letöltöttem a legfrissebbet, rátettem pendrive-ra, újraindítást követően F6-ot nyomtam, elindul az Instant flash, de félúton megáll (belefagy?) és nem megy tovább, reset gombbal tudok ki jönni belőle. Mit csinálok rosszul?

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#955) Lajkó válasza Longhandd (#954) üzenetére


Lajkó
őstag

Bios default settings meg volt? Biztos jó file-t töltöttél le? Nem lehet, hogy már az a bios van fent, amire frissíteni akarsz? Valahogy így csináltad Te is? Windows alól nem próbáltad?

(#956) tankal válasza Longhandd (#954) üzenetére


tankal
tag

Nekem el sem indul Asrock support azt ajánlotta húzak ki minden odd,hdd és ssd-t és úgy próbáljam még nem tartok ott de meg fogom csinálni mert néha mióta párszor lefagytam (és sípolt és csak újraindítással indult) indításkor nem látja vagy a másodlagos hdd vagy az odd-t.
Ha nem müködik marad win alól és ha az sem akkor lap kuka és ez volt az utolsó asrock lapom pedig jó benyomásokkal indult a barátság!

(#957) Longhandd válasza Lajkó (#955) üzenetére


Longhandd
tag

BIOS defaultra állítva, megfelelő fájlt töltöttem le, úgy csináltam ahogyan kell.
Megpróbáltam a kábel lehúzgálás (SSD, HDD) után is, ekkor már megkérdezte, hogy valóban frissíteni szeretnék? Rákattintottam az OK-ra de nem frissült...
Szeretném megcsinálni a sokat említett "win alól" módon, de nem tudom hogy kell.
Elmondaná valaki? Program kell hozzá?

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#958) tankal válasza Longhandd (#957) üzenetére


tankal
tag

Asrock oldalról töltsd le a win-re való file-t ott kell lenni egy szép kis vörös keresztnek na az a segítség kattints rá és szépen mindent megmutat igaz angolul de érthető .
Majd írd le a tapasztalatokat mert lehet nekem is úgy fog kelleni! :)

(#959) El Kebir válasza Longhandd (#957) üzenetére


El Kebir
őstag

windowsban csak annyi kell, hogy a windowsos verziót töltöd le, ami egy *.exe kiterjesztésű, a rendszerparticióra kell bemásolni a gyökérkönytárba, rendszergazdai jogosultsággal el kell indítani, felugró ablakot leokézni, majd a windowst újraindítani. (következő indításnál a windows bootolás helyett frissíteni fogja a biost)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#960) El Kebir válasza Longhandd (#954) üzenetére


El Kebir
őstag

esetleg húzd le az összes usb eszközt (pendrive-on kívül) , nekem pl az usb-s joystick megbolondította a biost... nem tudta mi fán terem... :DDD , lehet van nálad is valami, amit nem szeret. :)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#961) sz.j


sz.j
nagyúr

Csak most tűnt fel, hogy az FM2A88X EXTREME4+ lapon "közösítve" vannak a PS/2 portok.

Kérdésem az lenne, hogy létezik e olyan átalakító ami az egér és a billentyűzet PS/2 csatiját a lapon lévőnek megfelelően közösíti?
Esetleg ugyanezt csak usb-re közösít?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#962) patomi válasza sz.j (#961) üzenetére


patomi
őstag

esetleg [link][link][link][link]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#963) Longhandd válasza El Kebir (#960) üzenetére


Longhandd
tag

Az SSD, HDD kábelek lehúzásával már próbálkoztam, közel volt az igazság pillanata, de mégsem frissült.
Viszont az elöbb végigcsináltam a leírásod alapján a win alól való frissítést, az újraindításig szépen alakult, de a rendszer nem állt fel újból. Elemkiszedős CMOS reset oldotta meg a holtából való visszatérést.
Most, hogy mindent kipróbáltam és elment a délutánom, inkább tudomásul veszem, hogy a lapom szűz akar maradni vagyis 1.60-as verzió:)

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#964) sz.j válasza patomi (#962) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi a infót :K , akkor legalább a régi ps/2-es cuccokat nem kell cserélni.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#965) patomi válasza Longhandd (#963) üzenetére


patomi
őstag

Ha az aláírásodban lévő lapod van akkor a 6600K-val lehet ,hogy bajaid lesznek, mivel a lap nem támogatja a gyártói oldal szerint. [link]

Erről nem is beszélve: ( a8 6600k ) GPU Type: Radeon HD 8570D
a lap viszont: --Integrated AMD Radeon HD 7000 series graphics in A-series APU

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#966) tankal válasza Longhandd (#963) üzenetére


tankal
tag

Sajnálom! Nekem visszont 1.3 ról most sikerült frissitenem 1.8-ra úgy hogy kihúztam minden sata eszközt és összejött.

(#967) Longhandd válasza patomi (#965) üzenetére


Longhandd
tag

Sajnos, a linked alapján, kár erölködnöm:(

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#968) Longhandd válasza tankal (#966) üzenetére


Longhandd
tag

Örülök, hogy neked összejött:)

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#969) Longhandd


Longhandd
tag

Sikerült 2.60-asra frissítenem a biost Instant flash módban.
De csak azután, hogy az ssd, hdd, kábelek lehúzását követően, az összes USB-s kábelt is kihúztam.
Köszönöm a segítséget és a tippeket, mindenkinek aki hozzászólt :C . Még egyetlen lapomnál sem volt ilyen tortúra a bios frissítés (Asus és MSI lapjaim voltak eddig).
2.60 ide vagy oda, lapom nem kínál túl sok APU-s választási lehetőséget, így most várok és figyelem a lehetőségeimet.

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#970) El Kebir válasza Longhandd (#969) üzenetére


El Kebir
őstag

"az összes USB-s kábelt is kihúztam"

szvsz, ahogy írtam, valamelyik USB-s cuccodra lehet háklis, nálam is ilyen...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#971) Vartanus válasza El Kebir (#970) üzenetére


Vartanus
őstag

Nálam egy FM1-e Asrock lap kap hülyét mindig egy USB-s kártyaolvasótól,ha az be van dugva el sem indul a gép :D

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#972) Longhandd válasza El Kebir (#970) üzenetére


Longhandd
tag

Ha pontos akarok lenni, van egy Philips SPZ 2000 webcamerám, amivel mindig probléma volt megvásárlása óta... na, ez a kütyü csinálta a bajt:)

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#973) Lajkó válasza Longhandd (#972) üzenetére


Lajkó
őstag

Nekem meg egy sima 3.0-ás usb hub-bal kínlódik!
Mondjuk mivel ritkán használom, így ki is húztam, amikor meg bedugom... :U

(#974) sz.j


sz.j
nagyúr

Ez az USB-s mizéria az usb-s egérnél, billentyűzésnél is fennáll?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#975) Lajkó válasza sz.j (#974) üzenetére


Lajkó
őstag

Nekem nem! Pedig mindkettő usb-s, igaz azok a 2.0-ás csatikon lógnak.

(#976) Vartanus válasza sz.j (#974) üzenetére


Vartanus
őstag

ez az USB-s mizéria előfordul ugyanúgy Asus,Giga,MSI, lapoknál is szóval bármely márka bármely lapját veszed belefuthatsz :)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#977) tankal


tankal
tag

Sziasztok! Valaki nem tudja miért nem látja az alaplapom a sata eszközöket időnként?
Hol az odd hol a másodlagos hdd gondolom az ssd látja mert be bootol igaz néha feltünően sokára.
Lehet esetleg sata kábel hiba mert mind háromra egyformát használok és nem feltétel hogy az alaplapból kell kihúznom és vissza dugni hogy lássa.most például a hdd.ból kellet.
Egy éves az egész gép és most frissítettem az alaplap biosát(megjegyzem előtte is voltak ilyen gondjaim azért frissítettem)

(#978) sz.j


sz.j
nagyúr

Ha jól tudom az AMD-s lapokon "keresztbe" van a procihűtő és ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem ...

Kérdésem az lenne, hogy az FM2A//X EXTREME4+ lapra felszerelhető a 120 mm széles (például Cooler Master Hyper 212 EVO) procihűtő elfér a memóriától vagy csak a 92 mm-es hűtőket lehet felszerelni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#979) tankal válasza sz.j (#978) üzenetére


tankal
tag

Nálam a alphefön brocken van és magas ramok ha visszaolvasol mértem is a magasságot a CM Hyper azt hiszem kissebb

(#980) sz.j válasza sz.j (#978) üzenetére


sz.j
nagyúr

Kicsit utánaolvasva rákellet jönnöm, hogy rosszul és pontatlanul tettem fel az előző hsz-ban a kérdésem ... :B

Kérdésem az lenne, hogy az FM2+ (FM2A88x EXTREME+4) lapokra felszerelhető e a Cooler Master Hyper 212 EVO procihűtő?
Kérdezem ezt azért is mert a netten ellentmondó infókat találtam. Például míg az Aqua oldalán kompatibilitásnak univerzálist írnak, addig az Ipon oldalán SOCKET FM2+: Nem-et.

Na most akkor mi az igazság?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#981) Vartanus válasza sz.j (#980) üzenetére


Vartanus
őstag

Az AMD kb 2005-től (AM2) nem változtatott a desktop hűtők felfogatásán. Ami jó FM2-re az jó az AM2(+),AM3(+),FM1,FM2+ra is. A kérdés amnyi hogy a ramok hogy férnek meg vele.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#982) sz.j válasza Vartanus (#981) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mivel a Kingston 2×4GB DDR3 2400MHZ KHX24C11T3K2/8X elég magas típus lehet, hogy egy másik memó után kell néznem.

Amúgy köszi az infót.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#983) kopidoo válasza sz.j (#982) üzenetére


kopidoo
senior tag

Ha a 2-4-es slotban vannak a memóriák, akkor elméletileg el kell férnie.

(#984) Vartanus válasza sz.j (#982) üzenetére


Vartanus
őstag

Inkább a hűtő legyen más...a Kingston Beast 2400-asok teljesítményét jóval drágébban kapod csak meg akacsony profilú ramokkal.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#985) sz.j válasza kopidoo (#983) üzenetére


sz.j
nagyúr

Én is gondoltam a 2-4 slotra csak az aggaszt, hogy közel 9 mm szélesek ezek a memóriák ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#986) Vartanus válasza sz.j (#985) üzenetére


Vartanus
őstag

Nekem egy elég nagy Scythe Mugen2 van 12e ventivel és Kingston Predator ramokkal és elférek :)

Ismételtem felhívnám figyelmed a PH apróra..szerintem biztos találsz jó pár fasza hűtőt ennél jobb áron is. Én is a sajátomat 5000K-ért vettem és vagy 1,5x mint a Hyper.

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#987) Lajkó válasza sz.j (#982) üzenetére


Lajkó
őstag

Nekem is olyan memók vannak, Extreme 4+ lapom, és egy EKL AG hűtő! Kb. 18mm van még a hűtőborda, és a memória bordája között! A ventilátor felfogatást nem ér fikázni! :B
1
2
3

(#988) kopidoo válasza sz.j (#985) üzenetére


kopidoo
senior tag

El kell férnie a 212-nek.

(#989) Vartanus


Vartanus
őstag

Bármelyikőtök tapasztalt olyat hogy Fm2-es Asrock lapja recsegett pl ha kit meghajlott?:)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#990) kopidoo válasza Vartanus (#989) üzenetére


kopidoo
senior tag

Igen, tud recsegni, ha kicsit maghajlik.

(#991) Vartanus válasza kopidoo (#990) üzenetére


Vartanus
őstag

Hát az kicsit cinkes,akkor ezért olcsóbb annyival,mert spórolnak a PCB minőségével.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#992) kopidoo válasza Vartanus (#991) üzenetére


kopidoo
senior tag

Nem tudom ez miért probléma. :DDD

(#993) Vartanus válasza kopidoo (#992) üzenetére


Vartanus
őstag

Mert szeretem a minőséget,ha már megveszek valamit :DDD

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#994) Lajkó válasza Vartanus (#993) üzenetére


Lajkó
őstag

Volt már új lapod? Nekem eleinte mindegyik "recsegett"! Asus, Abit, Gigabyte MSI!

(#995) Vartanus válasza Lajkó (#994) üzenetére


Vartanus
őstag

Az előző 2 MSI lapom is boltból vettem újonnan, és a most szervívbe lévő Ext.6+ is fóliázva érkezett a PCX-ből:)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#996) vigyori78 válasza Vartanus (#995) üzenetére


vigyori78
őstag

A minőségi alaplap nem igazán a nyák minőségétől lesz jobb hanem a rajta található alkatrészektől.
A nyákok nagyjából minden gyártónál ugyan olyan minőségűek és minél nagyobb annál jobban recseg ropog.
Mindegyik nyákot általában kinában gyártatják le ugyan azzal a minőségi előírásokkal.
Ami kicsit meggátolja a recsegést az,hogy erősen festik,a nyákot ezért látod drágább lapoknál hogy szép fényes mondjuk fekete színe van.
De itt van két kép az első lap 100.000.-ft a második 12.000.-ft és ugyan az a minőségű nyák van alatta és ugyanabban a gyárban készült.
Csak megjegyzem,hogy ilyeneket gyártunk nem vitaképpen írtam :K

(#997) patomi válasza vigyori78 (#996) üzenetére


patomi
őstag

Jééé akkor te Kínában élsz :C Bocsi nem tudtam kihagyni :R

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#998) Vartanus válasza vigyori78 (#996) üzenetére


Vartanus
őstag

"Csak megjegyzem,hogy ilyeneket gyártunk nem vitaképpen írtam :K" , miért hol dolgozol,csak kíváncsiságból ha már leírtad :)

Azért lehet eltérés nyákok között,bár ezt biztos tudod ha foglalkozol vele. Ne mindegy az üvegszálak lerendezés,struktúrája,vastagsága. Nem mindegy hogy egy nyák 3-4-6-8 vagy ne addj isten több rétegű.

Egyébként csak azért kérdeztem,mert az FM2+os lapok tesztjének kommentjei közé sokan beírták hogy az Asrock nem minőségi lapokat gyárt,mert a PCB pl recseg,ropog stb. Gondoltam megkérdezem hányan támasztják alá/cáfolják meg. Én saját Ext6+ lapomnál nem annyira érzékeltem,és fura volt olvasni hogy páran ennyire lenézik a márkát emiatt, és utánakérdezem. :)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#999) vigyori78 válasza Vartanus (#998) üzenetére


vigyori78
őstag

"Ne mindegy az üvegszálak lerendezés,struktúrája,vastagsága. Nem mindegy hogy egy nyák 3-4-6-8 vagy ne addj isten több rétegű."
Ez igaz ha egy alaplapot és egy teljesen más terméket hasonlítasz össze az alaplapoknál ez az eltérés minimális.A recsegés sok mindentől van,a nyák beültetés előtt kap egy adag párát majd max egy óra múlva kb 250 fokot 30 másodpercig utána hirtelen lehűl 22 fokra ezáltal a struktúrája igen nagy igénybevételt kap ilyenkor még a BGA,IC is szinte feszül rajta,ezért a recsegés amikor megfogod az alaplapot és recseg maga a nyák struktúrája recseg. Attól,hogy recseg az nem minőségi tényező.
Pl.:Tegnap gyártottam egy 1000 €-ós nyákot kb 20x10 cm-es elég minőségi volt aranyozott pedek stb.. az is recsegett.

(#997) patomi :

我工作在匈牙利 :DDD

(#1000) FeRkE válasza Vartanus (#998) üzenetére


FeRkE
őstag

De basszus, ezek az idiotak hajtogatni veszik a lapot, vagy mi? Megveszem, beszerelem es fixen ott lesz, mig hasznalom. Nem ertem, hol a problema..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.