Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Tidus válasza tankal (#750) üzenetére


Tidus
addikt

Ha Asrock FM2A85X Extreme 4-M típusú az alaplapod , erről kérdeztél fentebb. Akkor nem dual Bios-os, mindenképpen Fat... pendrive-ról csináld Bios kicsomagolt állapotban.
Bios -> Tool(menü) -> Instant Flash(katt) és indul a frissítés.
Minden új bios tartalmazza a régebbieket is. Ezért elég mindig a legújabbat telepíteni, ha ki is hagytál közben.

[ Szerkesztve ]

(#752) katt777 válasza Tidus (#749) üzenetére


katt777
félisten

Miért félsz a Kaveritől? A 7850K i5-4670K árban van, miközben kvázi ua-t tudja, mint a 6800K, épeszű user biztosan nem fogja megvenni, és szerintem igaz ez az olcsóbb szegmensre is. Aztán persze ezekkel a "tesztekkel" is érdemes óvatosan bánni, mert lényegében szart sem érnek. Azt sem szabad elfeledni, hogy a kisebb csíkszélesség miatt a Kaverik is biztosan kevésbé lesznek tuningolhatóak, mint a mai procik, azaz a váltással az ember akkor sem nyer semmit, ha K-s procit vesz.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#753) Tidus válasza katt777 (#752) üzenetére


Tidus
addikt

Nem ilyen irányban értettem a félelmet , ahogy te reagáltál rá. Azért tettem idéző jelbe.
A tuningolhatóságot majd meglátjuk. Ha nem igazán lennének tuningolhatók nem tudom miért bővítenék annyira, miért tették skálázhatóbbá az új Kaveri alá készült Bios-okat.
Viszont még várok a CPU cserével, és a VGA beszerzéssel. Kíváncsi vagyok a tesztekre amiket már beharangoztak, valamint a választékkal.
Valamint új VGA-k is jönnek, amelyek CrossFire technológiát is bővebben támogatják. A Kaveri APU megkapta a Hawaii cGPU-ban bemutatott CrossFire XDMA blokkot. Erről bővebben itt. Ennek ma még nincs túl sok jelentősége, de a később érkező Radeon GPU-kban ugyanez a hardver lesz.

[ Szerkesztve ]

(#754) tankal válasza Tidus (#751) üzenetére


tankal
tag

Kösz :R

(#755) tankal válasza Tidus (#753) üzenetére


tankal
tag

Szia !
Megpróbáltam és "\SetSearchAndHomepageInBrowserLog.txt" dobta ki nem értem hisz pendrive-ról csinálnám ja és pittyeg másodpercenként és mindegy hogy tool>instant flash vagy F6-al csinálom

(#756) tankal válasza tankal (#755) üzenetére


tankal
tag

Előtte is ír valamit de az gyorsan átvált

(#757) Anacronicus


Anacronicus
csendes tag

Ma azt vettem észre, hogy az alaplap az "altatás" után nem látja a második fizikai merevlemez-meghajtót.
Az első meghajtón van a rendszer, ennek második partícióját látom továbbra is.
Ez oda vezetett, hogy frissítettem a BIOSt 1.3-ról!!! 2.4-re.
A jelenség továbbra is fennáll. A második fizikai meghajtó egy Western Digital Green 1,5 TB, esetleg ez lehet az oka? A régi Asus alaplapom ezt a meghajtót is fel tudta "ébreszteni".
Mit javasolnak a szaktársak?

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#758) FeRkE válasza Anacronicus (#757) üzenetére


FeRkE
őstag

Ez furcsa, én nem tapasztalok ilyet. Nekem a rendszer egy SSD-n van, mellette meg van egy 1TB Samsung HDD. Leraktam a Win7(64bit)-et sleep módba, felélesztettem, és látom minden partícióm ugyanúgy,mint előtte. Én még csak 2.2-es BIOS-on vagyok, még nem frissítettem a legújabbra. Alaplap uaz, mint neked.

[ Szerkesztve ]

(#759) Anacronicus válasza FeRkE (#758) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

Köszi!

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#760) Tidus válasza tankal (#755) üzenetére


Tidus
addikt

Valamit nem jól csinálsz.
Akkor is megkeresi a kicsomagolt Bios filét ha több más doldg is van a pendrive-on.
Én az első frissítést, a 16 Gb-s pendrive-omról csináltam, amin 8 giga adat van(volt). Kicsomagoltan rátettem a Bios filét és elindítottam, végig olvasta az egész pendrive-ot, és a Biosnál megállt, rákattintottam és kész.
Még az a hiba sem áll fent hogy mást tesz fel mint amit kellene.

Egyébbként ha beolvassa a Bios file-t, akkor azt látod egy ikonban a képernyő közepén. A beolvasott file-ra kattints, ne a két alatta lévő opció valamelyikére. Az egyik opció tovább keres, de nem fog mert nincs mit. A másik pedig megszakítja a frissítést, nem telepít és kilép.
Ne bonyolítsd f6-al, az is egy megoldás de nem egyszerűbb. Ahogy fentebb írtam, simán Bios--> Tool--> Instant Flash...

(#761) tankal válasza Tidus (#760) üzenetére


tankal
tag

Így csináltam a boot menüben látja pendrive-ot sőt alatta megjelent"UEFI: valami "de az instant flash -nál felugrik valami amit nincs időm elolvasni egy hosszú vékony ablakban majd vált arra amit írtam.Most megpróbálom a 1.7 est nem a legújabbat
Lehet az (1.8) nem is nekem kell mert a bemutatóban nem is ilyen bios-ra mutatják és "change internet flash sever" az újítás.

[ Szerkesztve ]

(#762) tankal válasza tankal (#761) üzenetére


tankal
tag

Most sem jött össze a rar-t kibontottam egyenest a pendrive-ra és mégse a gép bekapcsolásakor be van dugva a bios látja a boot menüben deha rákattintok csak bip meg a szöveg

(#763) Tidus válasza Anacronicus (#757) üzenetére


Tidus
addikt

Látom neked is ugyan az a lapod van mint nekem, nálam nincs ilyen probléma. SSD, és egy WD RED van.
Probáld meg ezt.
Bios -> Advanced -> Sata Mode: AHCI ; S.M.A.R.T: Enabled Storage Configuration almenü: SATA3_1: kattints rá, és állítsd Enable-ra. SATA3_2: szintén Enable. Gondolom nálad is ezen a kettőn van a két meghajtó, ha nem akkor tedd erre, és az elsőn legyen az OP. rendszer. Lényeges.
Ha már itt vagy és nem használsz eSATA-t akkor ki is kapcsolhatod eSATA_6: Disable. Mivel ez be van kapcsolva alapban, a többi pedig ki. Ezért kellett a másik SATA-kat bekapcsolnod.
Aztán szintén Advanced -> ACPI Configuration -> Deep Sleep: tedd Enable-ra.

Szerintem így jó lesz. Mivel nálam jó. :K

(#762) tankal: A pendrive-od FAT...ra van formázva?

[ Szerkesztve ]

(#764) Anacronicus válasza Tidus (#760) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

Túl vagyok a BIOS frissítésen, nem UEFI-s alaplapnál sokszor csináltam. A hiba nem ezzel kapcsolatos, mert előtte és utána is ugyanazt tapasztalom. Csak mivel elolvastam azt, hogy mikor mit frissítettek és már nagyon az elején írták, hogy az S3 state-tel kapcs. hibát javították, hasznosnak tartottam.
De ha csak magát a hibajelenséget írom le a fórumon, mindenki azonnal a frissítést mondaná, mint lehetséges megoldást; Tehát a válaszod nem megoldás a jelenségre.

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#765) tankal válasza Tidus (#763) üzenetére


tankal
tag

Igen Fat 32

(#766) Tidus válasza Anacronicus (#764) üzenetére


Tidus
addikt

Akkor most mi a problémád?

(#767) Tidus válasza tankal (#765) üzenetére


Tidus
addikt

Ezen a képen amit most csináltam neked, rajta van a pendrive-on( E.-meghajtó) a kicsomagolt Bios file. A másik képet pedig a Biosban kell látnod. Ha rákattintottam volna akkor indulna a frissítés. :K
Ráadásul a legújabb 2.40-es.

[ Szerkesztve ]

(#768) tankal válasza Tidus (#767) üzenetére


tankal
tag

nekem is ez van a biosról holnap teszek fel

(#769) Anacronicus válasza Tidus (#766) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

Valószínűleg nem frissítettem a bögészőben ezt a lapot és a 760# -as üzenetedre írtam, ami nem is nekem szólt, hanem tankal-nak, miközben Te már megírtad a nekem szóló üzenetet is.
Mindjárt megnézem, de azt tudom, hogy a Deep Sleep-et azért nem állítottam be, mert a jobb oldalon megjelenő magyarázat esetleges instabilitást említ.

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#770) Anacronicus válasza Tidus (#763) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

Köszönöm az eddigieket! Sajnos minden úgy állt, ahogy írtad, csak a Deep Sleep-et kellett beállítani.
Mégis maradt a jelenség. Egyébként külső merevlemez-öbölben használok egy 2 TB-os lemezt is, most ezt is felcsatlakoztattam az E-SATA porton keresztül. Érdekes módon, ez megmaradt az ébresztés után is.
Hamarosan nekem is megérkezik az SSD, és az lesz a boot eszköz elsődlegesen. Azt beüzemelem és akkor folytatom a kísérletezést, ha lesz addig új ötletem tőletek, vagy saját kútfőből.

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#771) katt777 válasza Tidus (#753) üzenetére


katt777
félisten

A fizikai törvényekből következően ez a kisebb csíkszélesség következménye, Intelnél is szívás már a tuning, nincs az a +40+50%, ami az előző kategóriáknál megvolt.

CF nem sokat ér, főleg, hogy a lapok 16+4-es kiosztásúak, 8+8-at eddig Intelből is csak a komolyabbakon láttam.

Amúgy minden csak reklám, hogy vegyél "újabbat", az új VGA-k sem különbek a régieknél, csak más a jelölésük. Van egy 7870XT-m, használtan vettem, tudásában kb. egy R280, csak 2/3 annyiba került, és bőven jó lesz még legalább 1 évig, de ha nem jut cserére, nem full grafikán is kiszolgál további 1 évig, ha meg Mantle bejön, annál is, mert ahhoz sem kell új proci vagy VGA.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#772) tankal válasza Tidus (#767) üzenetére


tankal
tag

[L:/dl/upc/2014-01/22/414705_jttxjtsh2lyhyh1h_bios2.jpg](IMG:/dl/upc/2014-01/22/414705_jttxjtsh2lyhyh1h_bios2.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2014-01/22/414705_yvndcngfa6w2bpvf_bios3.jpg](IMG:/dl/upc/2014-01/22/414705_yvndcngfa6w2bpvf_bios3.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]Ezzel tartozom

[ Szerkesztve ]

(#773) tankal válasza Tidus (#767) üzenetére


tankal
tag

És ez hogy látja

(#774) Tidus válasza katt777 (#771) üzenetére


Tidus
addikt

Végül is igazad van.
Mint jeleztem még várok a cpu cserével. Aztán meg áll ez is két évig mnt az előző konfigom.
VGA-t mindenképpen kell vennem, mert nincs. Az előző konfigom GTX 760-át eladtam néhány hete, mert nem éppen AMD APU barát megoldás lett volna. Bár megvártam vele ezt a konfigot, csak azért hogy kipróbáljam, de sajnos nem igazán tünt jó párosításnak az AMD APU - GeForce GTX-el.
Egyébbként fórumokban olvastam hogy R270 -el lehet legjobban kihajtani a Kaverit. Komolyabb Radeont csak visszafogja CF.-ben. Ez pedig szintén nem egy csillagázati árfekvésű kategória.
De meg kell várni a beharangozott teszteket.

(#772) tankal: Sajnos nem tudom a hiba okát, én ilyen jellegű problémával nem találkoztam.
Ezt a Bios frissítési formát azért találták ki, hogy egyszerűen kivitelezhető legyen. Mivel szinte az összes eladott alaplapon frissítést kell elvégezni a felhasználóknak, az új FM2+-os proceszorokhoz. Tehát az alaplapok ne haljanak bele az elrontott bios frissítésbe, mert nem lehet elrontani.
Tehát nálad szerintem a pendrive, USB körül van a probléma. Próbálkozzál meg egy másik pendrive-al.
Ha rajta van a pendrive-on a kicsomagolt file, akkor Instant Flash-nak be kell tudnia olvasni.
Esetleg javaslom még hogy USB2-es csatlakozóba használd a hátlapon, ott is a PS2-es(bill.-egér) csatlakozó felett lévő két a USB csatlakozó egyikében.(Be van keretezve.)
Majd kipróbálom USB3-as csatlakozóról megy e, elvileg mennie kell. De ahhoz meg kell nézni a Biosban, mi van beállítva, mert az USB3-nak vannak opciói.
A Biost ne fotózd le, csatlakoztass a géphez egy pendrive-ot, ha képet akarsz egy adott Bios beállításról akkor nyomjál F12-őt és pendrive-ra teheted a képet.
Próbáld meg ezt meg tudod e csinálni. Ha ezt sem akkor valami pendrive, USB probléma van.

[ Szerkesztve ]

(#775) Tidus válasza tankal (#772) üzenetére


Tidus
addikt

Most frissítettem a legújabb 2.70 Bios-ra. CPU-Z

Nem tudom nálad mi az a txt. :F

(#776) tankal válasza Tidus (#775) üzenetére


tankal
tag

Meg fogom próbálni a hátsó usb-röl ha nem megy akkor másik usb majd tájékoztatlak a fejleményekről.
Szia :R

(#777) katt777 válasza Tidus (#774) üzenetére


katt777
félisten

Hát, szerintem nem volt túl bölcs dolog a 760-at eladni, főleg, hogy a Mantle egyelőre még nincs sehol, főleg a gyakorlati hasznosságot illetően, viszont nV-n van Px és CUDA-támogatás.

CF is mehetne AMD-vel is akár, hiszen a legtöbb játék alatt a 6800K-m 30-60%-on dolgozik (és a 7870XT nem kicsit erősebb a 270X-nél, főleg tuninggal), csak BF és C3 alatt lenne kevés (itt már 80%), illetve persze multiban, legalábbis, ha olyan játékokról van szó, amelyek igénylik azt a VGA teljesítményt. De melyik az? A 7870XT-m mindent visz full hd-ben maxigrafikával, és pont az nV-s feature-öket kell ehhez adott esetben lekapcsolni, amelyeket nV kártyával nem kéne.
A CF ma is sok sebből vérzik, drága, sokat fogyaszt, és legalább 8+8 PCI-Ex16sávos lap kell hozzá, ami meg Intelből is csak a drágábbakon van.

A tesztekkel, hidd el, azt fogják bebizonyítani, amit akarnak.

A 2 év szerintem is megfelelő, elfogadható áron mindig úgy lehet gamer PC-t építeni, hogy kb. ennyi ideig teljesítsen át- és beleépítgetés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#778) tankal válasza Tidus (#775) üzenetére


tankal
tag

Hátul is ugyanaz történt veszek egy másik pendrivet és megpróbálom azzal.Egyébként a szöveg előtt ami felvillan szöveg az a bios neve ami a pendriven van és amit még nem írtam hogy ugye sípol és nem tudsz semmit csinálni csak restart!

(#779) Anacronicus válasza tankal (#778) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

A minap, mielőtt frissítettem volna a BIOS-t ellenőríztettem írásra és olvasásra azt az USB drive-ot amit erre szerettem volna használni. Nem akartam, hogy egyetlen bizonytalan bit/cella miatt elmenjen a BIOS-om.
De ha új USB drive-ot vásárolsz, azt is érdemes levizsgálni előtte, mielőtt FAT32-re formázod.
A Hard Disk Sentinel kifejezetten jó ebben a témában. http://prohardver.hu/muvelet/tag_kep/karbantart.php?id=1076114 képet akartam mellékelni, de nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#780) Tidus válasza katt777 (#777) üzenetére


Tidus
addikt

Mantle nincs sehol de majd lesz, én sem vettem még kártyát.
Mit kezdjek a Cuda-val egy kikapcsoltt IGP-s APU-val az oldalán. Ha ez kellene még mindig, akkor maradt volna az X79 R4E. De ráuntam, kell a változatosság is két év után.
De nem csak beszélek róla: Alaplap ; CPU ; VGA ; RAM . Egyben az erőmű.
Egy - két eredmény.
Ennél a szériánál a BIOS sem probléma, kisújjban van, azért segítek itt is a kollégáknak.
Egyébbként az X79 Bios-ához képest ez az FM2 Bios olyan, mint 40 évesen megoldani egy álltalános iskola második osztályos matek háziját.
Szóval ne vedd menőzésnek, v. nagyképűségnek hogy ezeket leírtam de ez van, volt. És ha tudok segítek is bárkinek, ha tudok.
Visszatérve nem akarok Radeon XXXX VGA-t, tudom hogy azok tények amiket leírtál a 7870-el kapcsolatban. De én már csak R sorozatúra akarok beruházni. Valószinűleg Sapphire R9 270X-re. Most nem akarom taglalni a részleteket és a tudásbani külömbséget, szerintem te is tudod. Mármint az RXXX(x) sorozat, és a HDXXXX sorozat között.
Amúgy te milyen konfigban utazol, v. csak itt időzgetsz.

[ Szerkesztve ]

(#781) patomi válasza tankal (#778) üzenetére


patomi
őstag

Nekem ilyen lapom van és van hozzá egy "A-Tuning" nevű progi. Ezen belül van lehetőség bios frissítésre is. Simán leszedi netről és telepíti.
A tiédhez nincs valami hasonló? A legegyszerűbb megoldás ez.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#782) tankal válasza patomi (#781) üzenetére


tankal
tag

Nekem Axtu extreme tuner a neve de ebben nincs lehetőség de van rá mód hogy windowson keresztül frissítsek csak azt hittem így egyszerűbb és biztonságosabb! Még megpróbálom kikapcsolni a Fast USB-t és úgy rárakni a bios file-t a pendrive-ra

(#783) patomi válasza tankal (#782) üzenetére


patomi
őstag

Van windows-os exe is amivel lehet, persze ha nem jön össze a usb-ről.

Nálam venti vezérléssel van gond. CPU szépen megy minden rendben, de ház venti szabályzás nem működik akármit állítok(biosban több profil is van hozzá) maxon tolja a ventit.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#784) tankal válasza patomi (#783) üzenetére


tankal
tag

Nem lehet hogy 3-pines a venti mert akkor nem is fog működni a vezérlés csak a 4-pinest lehet

(#785) patomi válasza tankal (#784) üzenetére


patomi
őstag

De tuti, mert valóban három pines(ezt nem írtam oda), ezek szerint csak pwm ventivel megy(?) .. egy kollégának giga lapon ment három pinessel is .. innen a feltételezés. köszi..

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#786) tankal válasza patomi (#785) üzenetére


tankal
tag

Nekem sem működik elméletileg a 4-ik szál a vezérlés

(#787) El Kebir válasza patomi (#785) üzenetére


El Kebir
őstag

"pwr_fan1" csatlakozóban próbáltad? (az 3 érintkezős, lehet abban tudja szabályozni azokat)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#788) patomi válasza El Kebir (#787) üzenetére


patomi
őstag

Igen, de az úgy néz ki nem ad áramot valamiért. Rádugtam a ventit és meg sem moccant.
nem, nem, kevertem a dolgot...

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#789) patomi válasza El Kebir (#787) üzenetére


patomi
őstag

Most kipróbáltam, de azon nincs állítási lehetőség (biosban és progiban sem). No ez az egy hátránya ennek a lapnak 1db. ház venti csatlakozó. Bár ezzel együtt lehet élni.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#790) tankal válasza patomi (#789) üzenetére


tankal
tag

Viszont van kér cpu Fan csatlakozó egy 3-pines és egy 4-pines a másodikra dugd rá a cpu hűtőt a 3-pinesre meg köthetsz ház ventit ha persze nem olyan a cpu hűtőd amin két venti van

(#791) raisechip86


raisechip86
csendes tag

Sziasztok!Szeretnék eladni egy Asrock FM2A75M-DGS lapot,tavaly nyáron vettem kb mennyiért lehetne elpasszolni?

(#792) patomi válasza tankal (#790) üzenetére


patomi
őstag

Rákötöttem egy fordulat csökkentő kábelre őket elosztóval, így volt az előtt is.

(#791) raisechip86 Az alábbi linken van a beárazós topik ott mondanak árat neked a hozzáértők.
[link]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#793) Anacronicus


Anacronicus
csendes tag

Egy érdekes teszt: http://www.techspot.com/review/770-amd-a8-7600-kaveri/

Érdekes, hogy egy-egy tesztben előfordul, hogy 1600Mhz-es és 2133Mhz-es memóriával párosított GPU is szerepel egymással szemben.

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#794) Tidus válasza patomi (#792) üzenetére


Tidus
addikt

A PWM-es csatlakozóra(CPU FAN1) csatlakoztasd megfelelő ventilátort, a képen lévőhőz hasonlót. A Bios-ban állítsd a CPU FAN1 állást Performance módra. Így a cpu hőmérséklet emelkedéssel arányosan, emelkedik a fordulat. Ezt szemmel is követheted A-Tuning-ban, v. Digitális fordulatszabályzó panelen.
Manuálisan is állíthatod Customize menüben, de ide kell egy kis tapasztalat, mert meg is sütheted, ha alacsony %-ot adsz meg.

(#791) raisechip86: Az alja 8k. a max 12k. ha minden megvan hozzá, és természetesen hibátlan.
De az eladással az a probléma hogy 15k.-ért már jóval komolyabb alaplapot lehet venni használtan.
Ha nem vagyok biztos az árában amit el akarok adni, megnézem hasonló termékek milyen árban mennek, aztán beárazom magamnak.
Én személy szerint nem vagyok híve a beárazós topiknak. Mi alapján minősítík ismeretlen emberek a cuccaidat, ráadásul bármit? Úgyan is minden képpen a kereslet kínálat alapján meg fogod tudni mennyit ér.
Ez az egyéni véleményem, a döntés a te dolgod...

[ Szerkesztve ]

(#795) patomi válasza Tidus (#794) üzenetére


patomi
őstag

Köszi ez világos, én a ház ventit akartam állítani.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#796) Tidus válasza patomi (#795) üzenetére


Tidus
addikt

Ha a ház ventid 4pin-es akkor használd a CHA_FAN1-et, Silent, v. Standard módban.
Ha viszont a ház ventid 3pin-es akkor javaslom a CPU_FAN2 használatát, Mert ha a FAN1 Performance módban van akkor a FAN2 is ugyan azt a feszt kapja. Tehát a ház ventid fordulata is terhelés hatására emelkedik.
Szerintem a Silent mód megfelelő ház ventinek mert halk és a levegőt is mozgatja. Viszont ha van egy VGA-d is, akkor jól jön a Performance.

[ Szerkesztve ]

(#797) katt777 válasza Tidus (#780) üzenetére


katt777
félisten

Ha APU-t kikapcsolod, nem indul a gép. IGP nélkül viszont a CUDA még mindig működőképes. i5-tel nekem volt hardveres Intel gyorsítás/kódolás, mellette CUDA, nem is tartott soká semmi, amihez ezek kellettek.
A 270X egy átcsomagolt 7870, ennyi a különbség. Egyedül a 290X más, az meg nem éri meg.
Elárulom, X58-hoz, Z68-hoz képest is nulla, nem sok tudást igényel. Persze feszekkel, RAM-időzítésekkel itt is lehet játszani, de az semmi.
Amúgy még mindig A10-6800K + 7870XT + Vengeance 2133 CL11 (megértem, hogy nem kerestél rá).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#798) patomi válasza Tidus (#794) üzenetére


patomi
őstag

Köszi a tippet, most jutottam oda, hogy a hátsó ventit átkötöttem oda és szépen szabályoz(3pin).
FAN-Tastic Tuning-ban beállítottam a hőmérsékleteket is, fain lett..

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#799) Tidus válasza katt777 (#797) üzenetére


Tidus
addikt

Ha az APU-t kikapcsolom semmit sem ér az egész. Szólóban mint CPU egy nagy nulla az AMD. A tegnapi Kaveri bemutató alapján az is.
Már bánom hogy nem LGA1150-re váltottam. Ehhez a platformhoz jól jött volnna a másik Intelből marad GTX760-am. :U

(#798) patomi: Erről van szó, úgye nem az alaplap a hibás. Mindenre van megoldás. :K

[ Szerkesztve ]

(#800) patomi válasza Tidus (#799) üzenetére


patomi
őstag

Nem hibáztattam a lapot,csak kicsit fura,hogy csak pwm venti szabályozható a ház venti csatlakozáson, de nem gond. :)

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.