Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) canniball válasza RootRulez (#200) üzenetére


canniball
nagyúr

Arra gondoltam első körben visszarakom auto-ra hátha úgy megjelenik a CCC-ban az említett opció, aztán ott tudok vele játszani, nem kell a biosban turkálni.
Csak előbb meg kell várnom hogy a Win befejezze a frissítést...veszett lassan megy neki...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#202) canniball válasza canniball (#201) üzenetére


canniball
nagyúr

Bejött; bár itt közel sem lehet olyan finoman hangolni mint a biosban. Illetve a min. frekit sem lehet 1400 alá vinni. A biosban van lehetőség ennek állítására?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#203) fanfany65


fanfany65
tag

Segitséget szeretnék kérni ram ügyben!!
Asrock FM2A75 PRO4
Asrock FM2A85X EXTREME4
Erröl a két lapról lenne szó a kettö közül kellene választanom!! Arra lennék kiváncsi ,hogy a két ram közül melyikel menének a lapok stabilan!Valamelyik topikban olvastam ,hogy ezekkel igen stabilak,de az istenek nem találom hol!!Erösitsétek meg ha igen elöre is köszönöm!!Vagy ha tudtok másikat irjátok meg! :R
CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT
Patriot 2x4GB DDR3 1866MHz PV38G186C9K

(#204) attiati válasza fanfany65 (#203) üzenetére


attiati
veterán

extreme 4-re szavaznék

[ Szerkesztve ]

(#205) Kowa


Kowa
tag

Adott egy Asrock FM2a75 pro4-M alaplap

CPU venti cpu fan1 csatira kötve CPU Fan 1 automatic mode ra állitva

Over temperature protection Enabled

A venti fordulatszámát énis levettem LEVEL 1 re hogy ne legyen hangos

Elméletileg így automatikusan kéne hogy kezelje a ventit de én úgy vettem észre hogyha el kezdek játszani nem igazán kezdi fel emelni a fordulatszámát a ventinek

nem állitaná automatice ?

(#206) kopidoo válasza Kowa (#205) üzenetére


kopidoo
senior tag

Attól függ milyen hőmérsékletet állítottál be hozzá.

(#207) Kowa válasza kopidoo (#206) üzenetére


Kowa
tag

ja hogy azaz érték amit ott lehet állitani az az érték?

én 60 fokra ra állitottam :N

akkor ezek szerint ha 60 fokot eléri akkor kezdi el emelni a fordulat számot?

akkor inkább lentebb veszem

(#208) krisz073


krisz073
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni alaplappal kapcsolatba.
Adott egy Asrock sFM2 FM2A85X EXTREME4 alaplap.

Tegnap Win 7 HP-t telepítettem Pendrive-rol, és telepítés közbe nem működött az USB-s billentyű és Egér (se az USB2.0 se az USB 3.0 csatlakozóba). Biosba simán be tudtam lépni, ott egér + bill és ment! A másik furcsaság amit észrevettem, hogy Win 7 töltésekor elveszi a tápot a billentyűről és az egérről, amint bejön az asztal újra működik a 2 eszköz.
Ez valami alaplap hiba lenne, vagy valami újdonság lehet?

Mindig jelezz vissza ha kell, ha nem!!!

(#209) Akmak válasza krisz073 (#208) üzenetére


Akmak
tag

Szia nekem is leveszi róla a tápot boot közben bár nekem asrock k10n78d alaplapom van

Backup The World and Headphones on! AMD A8 6600k, Asrock FM2A85X Extreme4, Kingston HyperX DDR3 1600 2x2Gb

(#210) Kowa válasza krisz073 (#208) üzenetére


Kowa
tag

nekem ugyan egy AMD FM2 es lapon van de mind a BIOS ban mind telepités akár win7 müködik az egér meg a bill. szerintem ott valami nem stimmel

(#211) kopidoo válasza krisz073 (#208) üzenetére


kopidoo
senior tag

Van valami USB legacy vagy mi az UEFI-ben, azt kell enabled-re tenni. Asszem.

(#212) krisz073


krisz073
tag

Köszi a válaszokat, még nincs kifizetve a lap lehet akkor még most kicseréltetem.
Lenne viszont egy másik kérdésem :)
Még mindig FM2A85X EXTREME4 alaplap!
Biosba beállítom az Ultra Fast bootolás-t, de gép újraindítás után nem hajlandó csak Fast-t ként bootolni! Ott viszont nem veszem észre az SSD előnyeit :(
Valakinek ötlet, hogy mi lehet a gond?

Mindig jelezz vissza ha kell, ha nem!!!

(#213) kopidoo válasza krisz073 (#212) üzenetére


kopidoo
senior tag

A használatiban olvasd el mire jó a fast és ultra fast boot (az utóbbi csak win 8-nál működik azt hiszem).
Ha nem elég gyors az ssd, akkor valósznűleg nem AHCI módban lett feltelepítve az oprendszer.
SSD előnyeinél mire gondolsz?

szerk.
Ha fast boot be van kapcsolva, akkor az ooprendszer betöltéséig nem működik az usb-s egér/bill.

[ Szerkesztve ]

(#214) Kowa válasza krisz073 (#212) üzenetére


Kowa
tag

progi is kell a fast boot hoz amit Asrock oldalárol le tudsz tölteni

egyébként nálam semmivel sem lett gyorsabb és szerintem felesleges is mert nagyjából ugy müködik mint a hibernálás funkció

(#215) canniball válasza Kowa (#214) üzenetére


canniball
nagyúr

A fast és az ultra fast nem ugyanaz. Utóbbi pediglen csak w8 alatt működik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#216) zolee33


zolee33
csendes tag

hali!
kellene egy kis segitség....soha nem volt amd.m...,és most vettem eggy asrockfm2a55m-dgs lapot,ehez eggy A45300 procit,és 2x4 gb corsair xms3 2000mhz-es ramokat,de sehogysem engedi beállitani a ramokat 1800-ra.1600-on ketyegnek,és passz.
ha tudna rá valaki megoldást megköszönném.
bios:2.3 van fenn.
állitani lehet a ramokon,de mégis 1600 on használja őket.sügér vagyok még ehez,és igencsak zavaro ez igy.

(#217) StSanya válasza zolee33 (#216) üzenetére


StSanya
őstag

Az A4-es APU max 1600 MHz-es RAM-ot támogat csak, sajnos.

"The fastest supported memory is DDR3-1600"

[link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#218) zolee33 válasza StSanya (#217) üzenetére


zolee33
csendes tag

kössz
ez eszembe sem jutott.akkor tavasszal procicsere
:-)
nem akartam ilyen ramokat,de csak ez volt itt az üzletben...sebaj igy is megy még a crysis 3 is

(#219) Kowa válasza canniball (#215) üzenetére


Kowa
tag

en nem is irtam hogy ugyanaz csak nalam w8 Alatt semmit se hasznalt

(#220) tankal


tankal
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék milyen tapasztalataitok vannak az X-bost technológiával?

(#221) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem egy lapot
ASRock FM2A85X Extreme4
Viszont indulás után, no kép, csak a bios hibakód panelen 10-es jelenik meg. Bár nincs konkrétan felsorolva a táblázatban, de memóriára gyanakodtam, így kicsit cserélgettem a pozíciókat, és a 10-esen kívül 7c illetve a c7-et tudtam kicsikarni a lapból, mint hibakódot.
A memória amit beleraktam:
CORSAIR Value DDR-3 8Gb/1600 KIT (CMV8GX3M2A1600C11)

Ha nincs rajta a memória kompatibiltási listán akkor már nem is működhet a lappal együtt?

Nincs itthon másik fajta memória, így ez a fajta teszt nem opció.

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#222) proper válasza .:GoliBali:. (#221) üzenetére


proper
őstag

csak 1 rammal probáltad?

(#223) .:GoliBali:. válasza proper (#222) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Igen még északa próbálgattam, és kiderült hogy nem a dual chanellel vagy az alaplap kompatibilitással volt a gond, hanem az egyik memória volt a hibás. Egyesével próbálgatva, az egyik modul minden slotban simán működött, a másik pedig minden slotban 10-es hibakódot generált.

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#224) Kowa


Kowa
tag

nekem valahogy nem akar müködni ez az automata ventilátor állitás pedig bevan állitba BIOS ban

(#225) kopidoo válasza Kowa (#224) üzenetére


kopidoo
senior tag

Jó csatlakozóra kötötted a ventit?

(#226) Kowa válasza kopidoo (#225) üzenetére


Kowa
tag

4 pines a 4 pin re ennyi

(#227) Kowa


Kowa
tag

beáálitom hogy LEVEL 2 és ennyi egyáltalán nem veszem észre hogy feljebb emelné a fordulatszámot föleg amikor játékot inditok el akor szükség lenne

(#228) kopidoo válasza Kowa (#227) üzenetére


kopidoo
senior tag

Vedd le a legalacsonyabbra a hőmérsékletet és terheld le prime és furmark kombóval. Kis idő múlva fel kell pörgetnie a ventit. Amúgy gyári a hűtő?

(#229) Kowa válasza kopidoo (#228) üzenetére


Kowa
tag

estére kipróbálom . BIOS ban levettem 45 fokra a küszöbhatárt sajna lejebb nem lehet levenni mert van ugy hogy még 45 fokot sem éri el és már hibázik jobban mondva a játék kilép a windows ba és hibával elszáll. Egyébként a hütő az egy Cooler master Gemin II M4 . Gondoltam átdugom egy másik alaplapi 4 PIN es aljzatra hogy ott mit csinál.

(#230) StSanya válasza Kowa (#229) üzenetére


StSanya
őstag

De ha azt akarod, hogy előbb pörögjön, akkor magasabb level-re kell rakni, nem alacsonyabbra! Jah és ragaszkodj a CPU_FAN csatlakozóhoz, nem kizárt, hogy a többit nem kezeli okosan, ez nagyon lapfüggő!

Konkrétan milyen lapról van szó?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#231) kopidoo válasza StSanya (#230) üzenetére


kopidoo
senior tag

Miért kéne a magasabb szint? Azzal csak az üresjárati fordulatot szabályozod le.

(#232) Kowa válasza StSanya (#230) üzenetére


Kowa
tag

hát ha magasabbra veszem a LEVEL t akkor eleve alapból azon fog pörögni ami nekem hangos . Egyébként egy Asrock FM2 Pro4-m lapról van szó CPU 4 es PIN re van kötve de gondoltam átrakom a CHA1 4 PIN es csatira probából

(#233) Kowa válasza kopidoo (#228) üzenetére


Kowa
tag

nah kipróbáltam a prime95+furmark kombot szépen leterhelte a procit 34 fokról felment 48 fokra és 45 foknál mert annyira volt állitva a küszöbhatár BIOS ba szépen el kezdte felemelni 1000 RPM röl a fordulatszámot egészen 1400-1500 as fordulatig . Ugyhogy müxik a dolog . Viszont volt más értelme is a teszt nek. Valami miatt mindig hibázott a rendszer pedig nincs is tuningolva és win8 szépen Kék halállal ujraindult. 1600 mhz Kingston hyper x memók nem birják az 1600 mhz et :8

pedig semmi tuning BIOS ban a XMP profil ra állitottam ami 1600 mhz . Aztán levettem 1333mhz re és ott már jó volt. Lehet hogy rosszak lennének a memóriák?

Játék alatt is gyanús volt a dolog mert 8-10 perc játék után mindig kilépett a Desktop ra hibával. Mindig azt hittem azért mert nem pörgeti fel a ventilátort, közben meg a proci 40-41 fokos

[ Szerkesztve ]

(#234) kopidoo válasza Kowa (#233) üzenetére


kopidoo
senior tag

NB-nek adj egy kis feszültséget, hátha jó lesz.

(#235) Kowa válasza kopidoo (#234) üzenetére


Kowa
tag

NB?

DRAM fesz emeltem 1.65 röl 1.7 re nemigazán szerette a dolgot

(#236) kopidoo válasza Kowa (#235) üzenetére


kopidoo
senior tag

Memóriavezérlő (északi híd).

(#237) Kowa válasza kopidoo (#236) üzenetére


Kowa
tag

hat en turkaltam bios ban de nem talaltam ilyen nevu bejegyzest milyen neven lehet meg?

(#238) kopidoo válasza Kowa (#237) üzenetére


kopidoo
senior tag

(#239) Kowa válasza kopidoo (#238) üzenetére


Kowa
tag

aha

gondolom XMP profilt hagyjam neki?

(#240) Kowa válasza kopidoo (#238) üzenetére


Kowa
tag

köszi a helpet úgy néz ki kis fesz. emeléssel valóban megoldódik a probléma

(#241) kopidoo válasza Kowa (#240) üzenetére


kopidoo
senior tag

:C Nagyszerű! :C

(#242) Midway


Midway
senior tag

Hello

FM2 750k alá melyik 75 chipset-es lapot ajánljátok?
2*4gb 1600mhz (v 1866) ram lesz mellé, gts 450vga (késöbb 7750/7770 v gts650)
mikroatx elég nekem, tuningot nem tervezek csak a 740-es proci alig olcsóbb mint a 750k.

ár/értékben melyik a jó? pro, extreme , stb

(#243) Steve Jr.


Steve Jr.
tag

Jó estét!

Nem tudom hogy volt-e erről szó, ill. hogy van-e valamilyen megoldás, de sajnos az asrock fm2a74 Pro4-M
lapomban nem tudom kijáratni a ramokat. 2x4GB Kingston HyperX Predator 2400MHz ramok csak 2133MHz-n
mennek. Bár ott van a 2400 a listán, de csak kékhalálozik vele. Az asrock oldalán is csak ez a 2133 van
referenciaként a memóriákhoz. Próbáltam emelni az fsb-vel szinkronban, de az eredmény elkeserítő.
2133-nál egy centivel sem tudom feljebb tornázni.

Valami tipp esetleg van, amit nem vettem figyelembe?

Előre is köszi!

(mod).: A proci A10-5800k

[ Szerkesztve ]

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#244) kopidoo válasza Steve Jr. (#243) üzenetére


kopidoo
senior tag

Ennyit tud. 2133 a plafon.
Kézzel beállítva sem megy, mert 1-2 időzítést nem lehet az adott értékre belőni. Szerintem ez miatt.

[ Szerkesztve ]

(#245) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Most legutóbb egy fm2a55m-dgs lapot használtam egy géphez, a házba pedig egy 120mm-es Scythe ventit tettem.

De ezt köthetem akárhova a lapra, és állíthatom bárhogy a szintet, hőmérsékletet, mert bizony mindig 1600-on pörög. Ez elég érthetetlen.

(#246) kopidoo válasza antikomcsi (#245) üzenetére


kopidoo
senior tag

Ha igaz, akkor külön lehet állítani a CPU és a ház ventijének a fordulatszámát, persze csak akkor ha a ventinek is 4 tűs a csatija.

(#247) antikomcsi válasza kopidoo (#246) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Külön lehet állítani, de miért kéne a ház ventinek pwm-esnek lennie?

A referencia hőmérséklet adott, annak függvényében változna az üzemi feszültség. Más lapoknál gond nélkül működött 3-as csatival is, asrockal is.

(#248) kopidoo válasza antikomcsi (#247) üzenetére


kopidoo
senior tag

Nekem a pwm-es csatin a 3 tűs ventit nem szabályozta.

(#249) antikomcsi válasza kopidoo (#248) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Itt nekem se, viszont egy régebbi lapon, ami egy A770DE+ akármilyen ventit ráköthetek a 4pines cpu csatira, és ha állítom a szintet, változik a fordulat is. Ott simán szabályozza a 3-as csatlakozóval szerelt ventit is.

Sajnos nem tudom most kipróbálni, mert viszik el a gépet, és pont nincs kéznél pwm-es venti, de akkor legközelebb ilyet szerzek be.

Mindenesetre, köszönöm az infót! :R

(#250) Rypejakten


Rypejakten
addikt

Srácok, gyors kérdés: az igazat megvallva, lusta voltam visszaolvasni a topikban: az FM2-A75-PRO4-M-mel kapcsolatban van valami egetverő probléma, ami miatt inkább ne vegyem meg, vagy 17k-t megér?
Egy A10-5800K menne bele.

Köszi,
Ryp

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.