Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Kroni1 válasza Hurkaleves (#300) üzenetére


Kroni1
veterán

Annyi van h nagyobbat ad mint amit biosban kiir neked. De ettől függetlenül minél nagyobb feszt vagy frekit adsz annál többet drop-ol belőle.. Szóval keresd meg a leginkább megfelelőt. Én alapfeszen szoktam megnézni a végét, vagy egy kis alulfeszeléssel megpróbálok ahhoz közelit és akkor halk hűvös de még a teljesítmény/fogyasztás aránya is jó lesz!

(#302) Müszi válasza Hurkaleves (#300) üzenetére


Müszi
senior tag

Ennél a ház-lap párosnál 90-fokkal el kell forgatni a hűtőt, hogy a bordája a tápventi alá essen és a saját lefogatójával így már nem tudod felerősíteni. Én leszedtem a gyári hűtőről a klipszet és azt toltam be a bordák közé. Ezért le kell fúrni róla azt a kis csőszegecset, ami az rőgzítőfülön van majd ha betoltad a Scyte alsó bordái közé akkor egy kis csavarral kell rá visszaszerelni. Ezt a bordamegoldást is ajánlom figyelmedbe a VRM áramkör hűtésére.

(#303) Hurkaleves válasza Müszi (#302) üzenetére


Hurkaleves
őstag

el kell forgatni? az amd-s lefogató nem a hőcsövek között fut keresztül? és akkor pont jó irányba kéne állnia...?

(#304) juve600


juve600
nagyúr

asrock fm2a85extreme4-m laphoz ,750k procival stabil 4,0 ghz körüli futatásához tudna adni valaki bios beállitási értékeket ?
thx

(#305) Müszi válasza Hurkaleves (#303) üzenetére


Müszi
senior tag

Hát nem sajnos. A linkelt képeden szemből és hátulról kapaszkodik bele a bordába a gyári lefogatója. Ha viszont nincs kedved szerelgetni, ajánlom a Skyte Shuriken rev2 hűtőjét. Ez a ventivel együtt befér a táp alá és a hatásfoka is jobb. Igaz, így valalamivel hangosabb lesz vas és többe is fog kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#306) Hurkaleves válasza Müszi (#305) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ja igen... ezen a képen látom, hogy mi a bibi. :(((
nagyon nem akarok mókolni vele szal valami más megoldás után nézek.. van még esetleg tipped hűtésre?
és azt mondod, hogy jobb hatásfokú a shuriken?

a CM vortex plus jó lenne még.. hasonló felépítés és megfelelő felfogatás! itten a képe

[ Szerkesztve ]

(#307) Müszi válasza Hurkaleves (#306) üzenetére


Müszi
senior tag

Erre gondoltam csak kicsit drága. Olcsóbb megoldásnak jó lehet a Vortex Plus, vagy méginkább a Shuriken kisebbik verziója. A CM azér kisebb teljesítményű. /4hőcső-vs 6 hőcső/

[ Szerkesztve ]

(#308) Hurkaleves válasza Müszi (#307) üzenetére


Hurkaleves
őstag

a vortex azért lehet jó mert az is benyúlik a táp felé! a shuriken is jó csak az nem nyúlik be...

(#309) Müszi válasza Hurkaleves (#308) üzenetére


Müszi
senior tag

Mivel ezeket ventivel együtt kell beszerelned, igy nincs jelentősége sőt, ha túl közel van a táp ventijéhez a hűtő ventije akkor lerontják egymás hatásfokát. Elszívják egymástól a levegőt. Ventivel együtt a legalacsonyabbat kell választani. Sajnos a magassága csak a Samurai-nak jó passzív használathoz, mert ott kb 1-2mm van a burda és a táp között. Ezt annak idején már párszor átnyálaztam.

[ Szerkesztve ]

(#310) Müszi


Müszi
senior tag

Bocs közben eszembe jutott. A Vortex azért hullott ki, mert hűtővel együtt nem fér be a táp alá, hűtő nélkül meg túl távol lenne a táp ventijétől, így a légáram kevés lenne a bordák között az elégséges hűtéshez.

(#311) Müszi válasza Hurkaleves (#308) üzenetére


Müszi
senior tag

Mindegy, arra figyelj oda, hogy 72mm a távolság a proci kupakja és a táp között.

(#312) Hurkaleves válasza Müszi (#311) üzenetére


Hurkaleves
őstag

köszi az infókat!

más. visszatérve a throttlingos témához belőttem most a procit úgy, hogy 3.8ghz és a cpuz szerint loadnál 1.32V és stabilnak tűnik. viszont azt figyeltem meg, hogy így nem melegszik annyira ugyan, de a throttlingolós határt is lentebb hozta! eddig az AOD szerint 63 fok körül throttlingolt most meg már 50 fok körül... namondom f@sza vagy! elértem, hogy hűvősebb a procim erre a lentebb hozta a throttling határt is... ejj ejj... nincs mit tenni, kell a komolyabb hűtés. még LCLC vízen is gondolkodtam, de nem tudnám hova tenni a radit plusz két és félszer annyi mint a léghűtés...

(#313) pokol ura


pokol ura
senior tag

Sziasztok!

Hétfôn vettem az alábbi konfigot. Asrock a85x extreme 4, X4 750k, 4GB Kingston hyperx 1600-as kit. Hát azóta szívok is vele. Ha fel is megy rá a win 7 x64 home premium, akkor nem teljes méretû a kép a 42"-os tv-n. Hdmi-vel van összekötve egy Hd4850-el. 1920x1080-as felbontásnál körbe fekete sáv van. 13.1-es catalyst van vent. Probáltam a 12.8-assal is ami a cd-n van. A szitu ugyanaz. Ubuntu 12.04 is volt fent,  a kép nem fért bele a tvbe, ami vicc. A tv egy panasonic tx-l42e5e. Bios frissítés volt 1.2-re.

Segítségetek elôre is köszi.

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#314) Müszi válasza pokol ura (#313) üzenetére


Müszi
senior tag

Szevasz!
A konfigodnak ehhez semmi köze. Bemész az AMD Control centerbe ott a saját digitális síkképernyőim alatt a méretezési beéllításoknál a csúszkán beállítod a teljes méretet, majd ok-zod. Ennyi. Ubinál nem tudom, passz.

[L:/dl/upc/2013-04/10/290711_qsfrrvqkq2ebrac3_ccc.png](IMG:/dl/upc/2013-04/10/290711_qsfrrvqkq2ebrac3_ccc.thumb.png)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#315) Hurkaleves válasza pokol ura (#313) üzenetére


Hurkaleves
őstag

régen nálam is volt ilyen probléma és a amit Müszi kolega írt az orvosolja!

(#316) pokol ura válasza Hurkaleves (#315) üzenetére


pokol ura
senior tag

Köszi mûködik :R

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#317) andree04


andree04
aktív tag

[link]
Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni,ITT közel azonos áron megkaphatóak,20K.
Személy szerint ezekről van szó:
ASRock FM2A75 PRO4-M
ASRock FM2A75 PRO4
ASRock FM2A85X Extreme4-M
ASRock FM2A85X EXTREME4
Melyiket érdemes megvásárolni.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#318) andree04 válasza andree04 (#317) üzenetére


andree04
aktív tag

Tuning szerintem lesz rajta,az mindegy hogy ATX vagy mATX,de inkább az első,CPU FM2 A8 5600K lesz benne,min 8GB RAM.
Amit kinéztem az ez lenne:ASRock FM2A85X EXTREME4

(#319) kopidoo válasza andree04 (#318) üzenetére


kopidoo
senior tag

Az jó lesz.

(#320) pokol ura


pokol ura
senior tag

Sziasztok!

Csatlakoztam a klubhoz egy X4 750K-val egy Asrock Extreme 4 társaságában :)
Egy kis próbálkozás :C

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#321) foodlf


foodlf
csendes tag

Üdv

Tudna valaki segíteni sleep móddal kapcsolatban?
Sleep -ből való hálókártyán keresztüli ébredést szeretném kikapcsolni az uefiben (FM2A75 Pro4-M), csak nem találom a beállítást az ACPI menüben...

Azt vettem észre, hogy ha torrentet használok*, akkor sleep után 15 percen belül valamikor biztos visszajön sleepből a gép, ami lényegében használhatatlanná teszi a sleep módot. Win logok szerint ethernet (a hálózat) okozza a felébredés. Boot után, ha nem csinálok semmi extrát a géppel, csak böngészgetek, vagy ha kihúzom az utp kábelt, akkor nincs probléma.

* vagy lehet, hogy más a probléma okozója, nem tudom pontosan megmondani, de annyi biztos, hogy hálókártyán keresztül jön be valami, ami felébreszti a gépet.

Szeretnék segíteni is azoknak, akik FM2-es konfigot akarnak összerakni:
Láttam, hogy néha-néha feljönnek táp/alaplap zizegés, audio kimenet zajosodás problémák. Az én konfigommal kapcsolatban ilyet egyáltalán nem tapasztaltam, úgyhogy ha valaki ilyesmit rak össze, akkor valószínűleg neki sem lesz problémája vele:

TÁP: FSP 400W FSP400-60GHN
CPU: AMD A10 5800K
ALAPLAP: FM2A75 Pro4-M
RAM: Geil PC17000 2133MHz 8GB EVO CORSA KIT2 CL11
   típus: GOC38GB2133C11DC

- CPU és CPU fan leszabályzás is jól működik. Alapjáraton a gépnek nincs hangja (zárt házból nem hallod), egy átlagos HDD kattogása zavaróbb, mint a táp és a cpu ventik zaja. Nem HTPC alapanyag, de ettől eltekintve teljesen rendben van.
- 1866MHz simán megy ezekkel a ramokkal, de feljebb még nem próbáltam. A gép maxra terhelve is stabil.
- asrock extreme tuning utility volt képes csak kiírni a cpu fan fordulatszámát. Minden más program (vagy 4db), amit próbáltam, semmit nem írt ki. Tehát érdemes az Axtuval kezdeni, nem pedig más programokkal szerencsétlenkedni.
- az audio kimenet nem a legizmosabb. Egy 32 ohmos sennheisert jól meghajt, de afölött érdemes erősítőt használni.

[ Szerkesztve ]

(#322) Findzs válasza foodlf (#321) üzenetére


Findzs
addikt

eszközkezelőben a hálókártya tulajdonságokban szokott lenni az eszköz felélesztheti a gépet beállítás azt nézd meg

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#323) foodlf válasza Findzs (#322) üzenetére


foodlf
csendes tag

Kösz. Tényleg van ilyen.
Kikapcsoltam. Remélhetőleg így már jó lesz. :)

(#324) fanfany65


fanfany65
tag

Érdeklődnék ,hogy új Bios frissítés jelent meg az FM2 lapokhoz ami Update CPU code néven fut!!
Érdemes -e föl tenni???
Elöre is köszi!!

(#325) Findzs válasza fanfany65 (#324) üzenetére


Findzs
addikt

az a richland cpu -k hoz lesz
én felszoktam rakni minden új biost mert hátha jobb stabilabb mint az előző

de persze olyan is van, hogy elcseszi a jó rendszert aztán mehet vissza a régi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#326) fanfany65 válasza Findzs (#325) üzenetére


fanfany65
tag

Köszi a választ!! :R Közben csak frissitettem mert egy türelmetlen jószág vagyok,de elfelejtettem menteni a beállitásokat ugy hogy kezdhetem elöröl!!Ugy vettem észre nem lehet a régit vissza állitani a pedig pendrivre-ról probáltam!!De a beállitás elvesztésén kivül nem vettem észre változást majd azért még utána nézek!!

(#327) juve600


juve600
nagyúr

üdv !

ATHLON II X750K + ASROCK FM2A85EXTREME4-M + ARTIC FREEZER 64

az lenne a gondom hogy a gép bekapcsolása után a proci ventije 50%-on megy,ha netezek akkor is meg ha játszok akkor is
hol tudom beállitani hogy a terhelésnek megfelelöen változzon a venti fordulatszáma ???

thx

(#328) fanfany65 válasza juve600 (#327) üzenetére


fanfany65
tag

Nem bonyolult de leírom én,hogy csináltam!!
Inditáskor belépsz a bios-ba(delete)majd kiválasztod a H_W monitor fület,majd a CPU fan 1&2 settings-et ezt automatic modra állitod alaphelyzetben full on! Target CPU temperature Itt több höfok is van én 45c-re állitottam!!Majd a Target CPU fan Speed következik 1-9 level-re lehet állitani nálam level 1-en van igy kis fordulaton teker a hütö!!Amikor eléri a beállitott höfokot (45c)akkor szépen emelni fogja automatikusan a fordulatot!! Remélem tudtam segiteni!! Bocs a szájba rágós írásért de ezt a Biost szokni kell nem olyan mint a régiek!!

(#330) rob2174 válasza fanfany65 (#203) üzenetére


rob2174
tag

Szia!
Nálam 5800asApu ezekkel fut január eleje óta hibátlanul
Asrock FM2A85X EXTREME4
Patriot 2x4GB DDR3 1866MHz PV38G186C9K

(#331) juve600 válasza fanfany65 (#328) üzenetére


juve600
nagyúr

thx

(#332) Datakiller31


Datakiller31
csendes tag

Sziasztok,

Nemrégiben beüzemeltem az otthoni fájl/média szervert, mely az Asrock FM2A85X Extreme4-M alaplapra épült fel. Elolvastam a sok sok oldallt ... de a ventilátor szabályozásra nem találtam meg a megfelelö megoldást. Beállítva a cél 50 fok, level 1 a ventiknek, és mégis 1200 fordulaton futnak a ventik. Persze, lenne megoldás manuális leszabályozással, de egy 24/7 üzemelö gépnél nem lenne biztonságos. Csak nálam ilyen magasak a fordulatok ?

Ventik:
CPU1: Arctic A30 (450 - 1500 rpm) + Arctic F12 Pro PWM (PST-vel bekötve 4 türe) - 1200 rpm a minimum
CPU2: Arctic F12 (600 - 1300 rpm), 3 tüs megoldás - 900 rpm a minimum
Case: Arctic F12 Pro PWM (600 - 1300 rpm), 4 tüs megoldás - 1000 rpm a minimum
CPU hömérséklet: 29 - 40 fok (idle - CPU burn)
Próbáltam az 1.5 Uefiben megjelent "custom" beállítást is, ahol 1 - 255 ig lehet álítani, viszont a beállított cél érték után sem emelte az alaplap a fordulatokat, 64 foknál lehúztam a rendszert és visszaállítottam a fent leírt beállításra.

Bármi ötlet ? Mivel eddig Asrockom még nem volt, a kérdésem az lenne, hogy ez normális-e az Asrocknál ?
A játék gépem alapja egy Biostar lap, összesen 8 darab 12 centis venti van bekötve PWM rendszerben (6 x F12/F12Pro PWM + 2 x CPU Spire ventik) és a lap tökéletesen szabályozza öket terhelés alapján ....

A következö ami érdekelne az a tapasztalatotok Raid üzemmódban üzemelö SSD-vel. Mivel a gépben van Raid0-ban üzemelö két lemez, az elsö telepítéskor Raid-re váltottam a vezérlöt. Viszont Win7 64Bit alatt at SSD (optimalizálás után) csak 240/230 MB/s sebességet ért él ... átálltam a rendszerrel AHCI üzemmódra és láss csodát az SSD 470/450 MB/s sebességel müködik (ami érezhetö is). Ez valami AMD vezérlö betegség lenne ? A másik gépemben is van SSD+Raid0, Raid üzemmódban ugyanazt a sebességet kapom mint AHCI alatt (Intel Z77 vezérlö).

Bármilyen tanácsot örömmel fogadok, jelenleg a két lemez a win szoftveres Raid0 (csíkozás) beállításával üzemel, és nagyon gyenge a teljesítmény ... a ventik meg relatív hangosak (nappaliban a gép, éjszaka elég hangos - napközben okés a hangszint)

Elöre is köszi!

Üdv,

Data

Média/Net Szerver: AMD A10-5700, Asrock FM2A85X Extreme4-M, 8GB DDR3-1866 Patriot Viper3, 120GB Kingston V300 SSD, 2 x 1TB Seagate SV3.5, 2 x 3TB Seagate Barracuda, Sapphire HD6570 1GB, Arctic Freezer A30, Enermax Pro82+ Gold 425W, Thermaltake Armor Super Tower + FANs and Accessories (30W/55W)

(#333) fkaresz


fkaresz
tag

Új BIOS-ok jöttek az FM2-es lapokhoz, most már a Richland alapú processzorok is belekerültek
a processzor támogatásba! Lassan végre talán meg is jelennek.

(#334) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

Egy ilyen lapba egy a10-5800k/a10-6800k tuning nélkül megfelelő?

Válaszokat előre is köszönöm!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#335) fkaresz válasza korcsi (#334) üzenetére


fkaresz
tag

Tuning nélkül megfelel.

(#336) Findzs válasza korcsi (#334) üzenetére


Findzs
addikt

nekem volt ilyen lapom 5800k -val
nem rossz de inkább egy rev 2 -est nézél

nekem ciripelt amíg ki nem kapcsoltam a c6 -ot

asrockok közül inkább a FM2A85X Extreme4-M, vagy a FM2A75 Pro4-M

jobb cpu áramkör miatt

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#337) HUNmate07


HUNmate07
csendes tag

Én nem olyan rég vettem egy komplett gépet és van benne EGY asrock FM2A55M-DGS ugye beépített videókártyával van a gépbe 1 450w táp 2x2 GB ram ami ugye alap benne van meg egy 4*3.6 AMD a series a8 5600k és ebbe milyen videókarit vegyek 50000 ér vagy alatta 256bitest szeretnék és 1 vagy 2 gigásat szerintetek mi lenne a legjobb bele? az alap nem jó nekem mert gémre használom és a cod 6 is laggol és a bf3 ról nem is beszélek aki megírná nagyon megköszönném :K ja és ha senki nem segít akkor beszívtam :O de mind1 mer ugyis ír valaki miet vegyek max ér amire szánnám 55000 annál többér nem :R :R :R :R :R :K

(#338) korcsi válasza HUNmate07 (#337) üzenetére


korcsi
veterán

7870? :D

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#339) kopidoo válasza HUNmate07 (#337) üzenetére


kopidoo
senior tag

5600k elad, helyette 750k + 7850/7870 megvesz.

(#340) agentJ


agentJ
tag

Üdv!

Egy Asrock A85X Extreme 6 alaplap boldog tulajdonosa vagyok,de így olvasva a topikot,azt hiszem nekem elég régi BIOS verzióm van.
P1.50-15A

Érdemes ezt frissíteni?

Valamint ilyenkor vissza kell állítani minden beállítást gyárira?
(kár,pont ma lőttem be egy stabil OC beállítást,itteni segítséggel :( )

Egyébként ezt a RAM-ot:
CML8GX3M2A1866C9R
Emelhetem 1866MHz-nél magasabb órajelre is,vagy ott már fennáll az elfüstölés kockázata?

Köszi előre is :)

(#341) Johnie válasza agentJ (#340) üzenetére


Johnie
tag

Igen, már van a lapodhoz újabb 2.1-es BIOS is. Szerintem sok változást nem fogsz az újjal látni. Egyébként elég sűrűn ad ki az AsRock BIOS frissítéseket , én eddig leszedtem az összeset és akár régebbit is tehetek fel .
Ha frissítesz akkor a jelenlegi beállításaid elvesznek!, az új BIOS-al minden alapértelmezett gyári beállításokra áll vissza. Érdemes a mostani BIOS beállításaidat "lefényképezned" és ha frissítesz akkor mindent vissza tudsz állítani újból.

Még valami: Csakis USB-s pendrive-ra mentett BIOS-ról frissíts! Ez a legbiztonságosabb megoldás.

Intel i5 4460, Xigmatek Loki 963, AsRock H97 PRO4, 2x4GB HyperX 1600MHz, Kingston 120GB SSD, Samsung 500GB HDD, Samsung ODD, Radeon HD 7770, FSP Hyper 600W, Cooler Master Elite 330.

(#342) agentJ válasza Johnie (#341) üzenetére


agentJ
tag

Kösz,azthiszem akkor nemsoká belevágok. :)

(#343) Johnie válasza agentJ (#340) üzenetére


Johnie
tag

A RAM-jaidat [link]megpróbálhatod magasabb órajelen járatni (vagy bejön - vagy nem alapon), ha nem akar menni megpróbálhatsz kézzel emelni a memóriáknak címzett feszültségen. Az elfüstölés veszélye szerintem akkor áll fenn ha extrém módon tizedeket növelsz a feszen, de ehhez tapasztaltabb tuningolók jobban értenek.

Az én memóriáim ha 1333 MHz-et állítok be akkor 1.5 V-on simán elüzemel.
Ha átállítom 1600 MHz-re akkor 1,58 V-on stabil.
1866 MHz-en sajnos el sem indul az alaplap, még 1.65 V-ig tartó fesz. emeléssel sem.

[ Szerkesztve ]

Intel i5 4460, Xigmatek Loki 963, AsRock H97 PRO4, 2x4GB HyperX 1600MHz, Kingston 120GB SSD, Samsung 500GB HDD, Samsung ODD, Radeon HD 7770, FSP Hyper 600W, Cooler Master Elite 330.

(#344) agentJ válasza Johnie (#343) üzenetére


agentJ
tag

Ha Auto-n hagyom a RAM feszültséget,akkor nem áll fenn a veszélye hogy magától túl magasra emeli 2133MHz-en például? :F

(#345) Johnie válasza agentJ (#344) üzenetére


Johnie
tag

Nem tudom. De még azt is el tudom képzelni róla, hogy Auto-n ugyanúgy variálhatja a feszt. a memóriáknál mint Auto-n hagyva a procinál. (Szerintem 1.65 V fölé már ne menj , de lehet csak én vagyok túl óvatos)

Intel i5 4460, Xigmatek Loki 963, AsRock H97 PRO4, 2x4GB HyperX 1600MHz, Kingston 120GB SSD, Samsung 500GB HDD, Samsung ODD, Radeon HD 7770, FSP Hyper 600W, Cooler Master Elite 330.

(#346) Johnie válasza agentJ (#344) üzenetére


Johnie
tag

Bocsánat, az előbbi válaszomban nem 1.65-öt hanem 2.0 V-ot akartam írni.
1,65 V -ról indul nálam Manual-ra állításkor az alap fesz. (az én lapomnál)

[ Szerkesztve ]

Intel i5 4460, Xigmatek Loki 963, AsRock H97 PRO4, 2x4GB HyperX 1600MHz, Kingston 120GB SSD, Samsung 500GB HDD, Samsung ODD, Radeon HD 7770, FSP Hyper 600W, Cooler Master Elite 330.

(#347) agentJ válasza Johnie (#346) üzenetére


agentJ
tag

Sajnos nem jött be a RAM OC,2133 MHz-re állítva nem adott képet,úgyhogy visszaraktam.

(#348) Johnie válasza agentJ (#347) üzenetére


Johnie
tag

Ugyanúgy jártál mint én, én sem tudom az 1600-as ramjaimat 1866-on járatni, bármivel próbálkozom. Sötét képernyő fogad engem is. Pedig állítólag menne, több program is (pl. a HWINFO) azt írja a memóriáimra: Maximum Supported Memory Clock: 933.3 MHz .
Valamiért nekem XMP profilom sincs, itt a fórumon láttam sok AsRock lap tulajdonosának BIOS-ában ezt a profilt betöltve, nálam viszont meg sem jelenik.....

[ Szerkesztve ]

Intel i5 4460, Xigmatek Loki 963, AsRock H97 PRO4, 2x4GB HyperX 1600MHz, Kingston 120GB SSD, Samsung 500GB HDD, Samsung ODD, Radeon HD 7770, FSP Hyper 600W, Cooler Master Elite 330.

(#349) DeusHun


DeusHun
őstag

Sziasztok!

Tegnap előtt vettem egy AsRock FM2A75M-DGS (mATX) alaplapot amibe egy AMD A8-as dobozos processzor került a gyári hűtéssel.
Beállítottam, hogy a processzorhűtő ventillátort automatikusan szabályozza, de úgy tűnik, hogy erre képtelen a lap. A "Target CPU Temperature"-nek 50 °C-t adtam meg, "Target fan level" 1-es lett (legalacsonyabb, kb 1800 fordulat/perc), az "Over Temperature Protection" Enabled értéket kapott.
Gondoltam majd ő szépen állítja a sebességet ahogy melegszik a processzor és ha nem kell akkor visszaveszi a ventillátort, de úgy tűnik, hogy a target fan level felülírja a hőmérsékletre vonatkozó szabályt és hiába szökött fel a hőmérséklet 83 °C-ra (Speccy-vel néztem), nem történt semmi, a ventillátor ugyan úgy az alap fordulaton pörgött. Más lehetőséget nem találok amivel dinamikusra lehetne tenni a dolgot.
Windows-ban a Processor Power Management alatt a System cooling policy aktív.
Van valakinek valami módszere vagy ötlete, hogy mit lehetne még megnézni vagy beállítani?

U.i.: az UEFI verziója FM2A75M-DGS P1.90
Hátha ez lesz a gond :)

[ Szerkesztve ]

Rainforest Alliance Certified signature

(#350) kopidoo válasza DeusHun (#349) üzenetére


kopidoo
senior tag

4 pines a venti? Jó helyre van bekötve?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.