Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Vartanus válasza vigyori78 (#999) üzenetére


Vartanus
őstag

Értem,köszi :)

Akkor ez egy 200 rugós Asus X79 Rampage Extreme alaplapnál is előfordulhat,mert ha jól értelmezem a gyártás során keletkező feszkó szabadul föl olyankor.

Amúgy bocsi ha indiszkrét leszek,de hogy kerültél ki olyan messze?Milyen az élet a világ legnépesebb országában?:):D

ja hogy ez csak google fordító-értem:D

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#1002) vigyori78 válasza Vartanus (#1001) üzenetére


vigyori78
őstag

Igen ott is előfordulhat.
Azt a lapot azért lehet olcsóbban is kapni 105 ezer körül :D

Itt egy kép ugyan az a vastagság ugyan az a nyák mint egy olcsóbbnál.
Sima asus rampage 4: még a led is átvilágít a lapon KÉP na jó ez csak poén de itt is látszik ahol nincs festve,hogy semmi extra a nyákban. KÉP KÉP

(#1003) Graal


Graal
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég írtam, hogy elromlott az alaplapom (Asrock A75 Pro4). Kiderült hogy a proci és a lap is hibás szóval új lapproci kombó vásárlása előtt állok :). A véleményetekre és tapasztalataitokra lennék kíváncsi. Amit kinéztem magamnak:

- AMD Athlon II X4 760K Socket FM2

Alaplapból kettőt néztem:

- AMD Athlon II X4 760K dobozos Socket FM2

- ASRock FM2 Fatal1ty FM2A88X+ Killer

Ezek mellé ami a régi konfigból megmaradt:

- Corsair XMS3 4GB (2x2GB) DDR3 1600Mhz CL9

- Enermax NAXN 450W ENP450AGT

(#1004) patomi válasza Graal (#1003) üzenetére


patomi
őstag

Meg valami vga, mert a 760k-ban nincs igp. A két alaplap meg csak 1.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1005) Lajkó válasza Graal (#1003) üzenetére


Lajkó
őstag

Szerintem is érdemes lenne IGP prociban gondolkoznod!
Én most toltam végig egy FM2A88X Extreme4+, 8GB ram, A-10 5800K kombóval 1280-as felbontás mellett a Call of Duty Ghost, BF3, és BF4-et. Lehet hogy alapon, de röccenésmentesen... :B

(#1006) Graal válasza Lajkó (#1005) üzenetére


Graal
csendes tag

Bocsánat, a vgat elfelejtettem. Az is van, egy radeon hd 6670. Crossfirebe volt kötve az A8 apuval. A vgat meghagyom ha lesz pénzem beruházok egy újra.

(#1007) Longhandd válasza Graal (#1003) üzenetére


Longhandd
tag

760K a Killer lapban + egy 7770 vagy 7790-es vga. Ez esetben játékok terén mentes leszel azoktól a kompromisszumoktól, melyeket egy IGP-s proci esetében kötnöd kéne. De ha nem vagy játékos, hagyd a 760K-t és válassz APU-t.

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#1008) Graal válasza Longhandd (#1007) üzenetére


Graal
csendes tag

Játékos vagyok, szóval akkor választom a Fatalityt meg a 760K. Az legelső hozzászólásomban a második lapnak az Extreme 6+-ot akartam írni csak elrontottam a bejegyzést, de ugyan olyan árba tudom beszerezni mint a Killert szóval egyértelmű Killerre esett a választás. Köszönöm a hozzászólásokat és a segítséget :)

(#1009) FeRkE válasza Graal (#1008) üzenetére


FeRkE
őstag

De az Extreme 6+ jobb, nem?

[ Szerkesztve ]

(#1010) Vartanus válasza Graal (#1008) üzenetére


Vartanus
őstag

Pedig az Ext 6+ jobb felszereltségű,igaz nincs Killer lan,de van helyett POST Code,instant gombok,8+2-es VRM,E-Sata,Displayport.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#1011) Graal válasza Vartanus (#1010) üzenetére


Graal
csendes tag

Leírnád légyszi bővebben mit jelentenek ezek :)

(#1012) Lajkó válasza Graal (#1011) üzenetére


Lajkó
őstag

Tessék!
Amit itt nem találsz annak keress utána legyél szíves! Nem lesz nehéz dolgod... Ha nagyon nem megy, akkor segítünk szívesen, de előtte igyekezz kicsit Te is!

(#1013) Vartanus válasza Graal (#1011) üzenetére


Vartanus
őstag

A google a barátunk,ő sok részletes infót hordoz:)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#1014) Graal


Graal
csendes tag

Köszi szépen az infókat linkeket és a segítséget mindenkinek ;)

(#1015) sz.j


sz.j
nagyúr

Segítségre lenne szükségem ...

Most raktam össze a gépet és hibát jelez ..., indításkor öt rövid sípszót hallat.
(Akkor is amikor még nem volt telepítve a win7 és akkor is amikor már volt)

Szerintetek ez az öt rövid sípszó milyen hibát jelent?

Gép:
FM2A88X EXTREME4+
A6600K
Kingston 2×4GB DDR3 2400MHz KHX24C11T3K2/8X
Corsair 450W 450VS CP9020049-EU

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1016) Vartanus válasza sz.j (#1015) üzenetére


Vartanus
őstag

A win betölt attól?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#1017) sz.j válasza Vartanus (#1016) üzenetére


sz.j
nagyúr

Igen.
Indításkor csipog (öt rövid) és elindul a gép

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1018) Vartanus válasza sz.j (#1017) üzenetére


Vartanus
őstag

Hm én ilyen jelenséggel nem találkoztam az én lapomnál(mégis szervízben vagy egy hónapja :DDD )

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#1019) patomi válasza sz.j (#1017) üzenetére


patomi
őstag

5 sípolás elvileg azt jelenti,hogy nem talál vga-t, szal valszeg bios beállítás gond lesz...

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1020) sz.j válasza sz.j (#1015) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha esetleg a későbbiekben másnál is jelentkezne ez a hiba, segítségképp leírom, hogy nálam mi okozta

A hiba okozója a PS/2-USB átalakító (két PS2-ről egy USB-re) okozta a hangjelzést.
Átalakító nélkül, USB-s egérrel és PS/2-es billentyűzettel tökéletesen működik a gép.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1021) Lajkó válasza sz.j (#1020) üzenetére


Lajkó
őstag

Akkor elmondom neked, hogy én most is ilyet használok, és semmi a tiédhez hasonlót sem tapasztaltam! :)

(#1022) sz.j válasza Lajkó (#1021) üzenetére


sz.j
nagyúr

Akkor örülj a szerencsédnek, hogy nálad nem jelentkezett a hiba.
Nekem egy napomba került mire kiderült a hiba okozója ..... :(((

Persze az is lehet, hogy az sem mindegy, hogy milyen gyártmányú az átalakító.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1023) sz.j válasza Lajkó (#1021) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nekem ilyen volt.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1024) thefreeman


thefreeman
aktív tag

Sziasztok Asrock Fm2A75 Pro4 alaplapom van. Az lenne a kérdésem hogy hogy lehet lekapcsolni azt hogy az USB-k egyáltalán ne kapjanak áramot ha kivan kapcsolva a gép. Mert az egerem például nem világit ha kivan kapcsolva de a webkamerám ledjei mindig égnek. Szétnéztem a biosban de nem találtam meg hol tudnám kikapcsolni.

(#1025) Televan74


Televan74
nagyúr

Asrock A85X Extreme4-M alapnál nem kapok pontos hőmérsékleteket. A10 6700 -s APU van benne.Ez alaplap hiba vagy cpu? Ha alaplapé, akkor ez garanciális probléma?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1026) sz.j válasza Vartanus (#950) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Én magam is Corsairt hsználok az is CWT beles és atomstabil feszültséget ad,az életem is rábíznám ..."

Hát én azért ezt nem tenném, mert a legjobb cuccok között is akad egy két problémás Íme

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1027) Vartanus válasza sz.j (#1026) üzenetére


Vartanus
őstag

Ki fogtál egy gyári hibásat,mint én az Asrock Extreme6+-ból ami 1 hónap PCX-es gari után most jön meg hétfőn,kicserélték a lapot és eeeegy teljes hónapig nem volt csak a kis notebook :W

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#1028) sz.j


sz.j
nagyúr

Nézegettem az FM2A88X Extreme4+ lap UEFI BIOS-át ahol szinte minden "Auto" állásban van, kérdésem, hogy mit ajánlott beállítani / átállítani a BIOS-ban?

Proci: A8 6600K
Memó: Kingston 2×4GB DDR3 2400MHz KHX24C11T3K2/8X

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1029) Vartanus válasza sz.j (#1028) üzenetére


Vartanus
őstag

a Turbot- kapcsold ki,manuálisan állítsd a procit 4-4,2Ghz-re a CPU feszt pedig 1,35V-ra.

GFX/NB feszkőt 1,32V-ra állítva az NB-t húzd 2-2,1Ghz-re az IGP-t pedig 1013Mhzre.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#1030) thefreeman válasza Vartanus (#1029) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Az enyém Asrock FM2A75 PRO4 és a proci 6800K. Nekem írnál pár beállítást amivel a hőmérséklet alacsonyan marad de stabilis lesz. A mostaniak nem tudom már pont mekkorák de az NB 1.225 a CPU emlékeim szerint 1.250. Most ezzel az a baj hogyha úgy hibernálom hogy elvan indítva az AXTU akkor mikor elindítom akkor újraindul. Az IGP-vel még egyáltalán nem babráltam. És ha tudnál segíteni abban hogy lehet lekapcsolni az USB-k áramellátását ha a gép kivan kapcsolva.

(#1031) Vartanus válasza thefreeman (#1030) üzenetére


Vartanus
őstag

Először is kellenének a mostani hőfokok:)

Ha most a géped komolyan 4,1Ghz proci és 844 IGP-vel megy 1,225NB és 1,25 CPU feszültséggel akkor nagyon örülhetsz mert akkor egy jó procit fogtál ki, én marhára örülnék ha a CPU rész 1,25-nel menne 4,1Ghz-en bár nekem 5800K-m van ami sokkal gyengébb mint az 6800K.

USB-k a gép kikapcsolt állapotában nem kapnak áramot elvileg.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#1032) thefreeman válasza Vartanus (#1031) üzenetére


thefreeman
aktív tag

A hőfokok jelenleg jól alap állapotban 29-35 között terhelve sem megy 65 fölé. Akkor azért vettem volt le mert ha játszottam akkor 79-re is felment. Hát az enyémen kapnak áramot.

(#1033) thefreeman válasza Vartanus (#1031) üzenetére


thefreeman
aktív tag

CPU: 4100MHz
CPU Voltage: 1.23125v
CPU NB: 1800Mhz
CPU NB Voltage: 1,22500v
GFX Engine Clock: Auto
Ezek az értékek.

(#1034) Vartanus válasza thefreeman (#1032) üzenetére


Vartanus
őstag

Milyen hűtőd van? A Turbo-t kikapcsoltad?

Az Asrock AppCharger programot feltelepítetted a gépre?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#1035) thefreeman válasza Vartanus (#1034) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Gyári hűtő kiegészítve egy befújó és egy kifújó ventilátorral. Kivan kapcsolva a Turbo Core. Nem telepítettem az AppChargert.

(#1036) Vartanus válasza thefreeman (#1035) üzenetére


Vartanus
őstag

Gyári hűtővel igen előfordulhat hogy felmelegszik a proci játék közben,de annál lejebb mint ahogy most vannak a feszültségek én nem venném,szerintem már azok is igen jó eredmények,ennyire azért nem kell a feszültségeket mazsolázni:)
Egyébként miét baj hogy az USB-ken van feszültség kikapcsolva?Ha úgy van legalább gépről tudod tölteni a telót pl.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#1037) thefreeman válasza Vartanus (#1036) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Én egy kicsit emelni szeretném a feszültséget úgyhogy sokkal melegebb ne legyen. De a telefont nem tölti csak van egy webkamerám ilyen és ez világit ezért éjszakára lekel kapcsolni az áramot a gépről.

(#1038) Vartanus válasza thefreeman (#1037) üzenetére


Vartanus
őstag

minimális feszültség mindig van az USB-kapukon,ezt sehol nem tudod kikapcsolni szerintem. Öcsém gépénél pl az egér világít mindig, más gépnél próbáltad a webkamerát?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#1039) thefreeman válasza Vartanus (#1038) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Akkor belenyugszom de például az egér nem világit csak a webkamera pedig már az összes USB-ben kipróbáltam de mindegyikben világit.

(#1040) sz.j


sz.j
nagyúr

Azt hol lehet a bios-ban beállítani, hogy terhelés nélkül ne csökkenjen a proci frekije?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1041) Vartanus válasza sz.j (#1040) üzenetére


Vartanus
őstag

C&Q= diabled,bár nem értem miért jó ha folyton maxon teker a proci....

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#1042) sz.j válasza Vartanus (#1041) üzenetére


sz.j
nagyúr

Csak tudni szerettem volna, hogy hol van ez az opció.
Köszi az infót.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1043) Vartanus válasza sz.j (#1042) üzenetére


Vartanus
őstag

Ezt inkább akkor szokás kikapcsolni ha tuning rekord elérése a cél :)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#1044) sz.j


sz.j
nagyúr

Próbálom megtalálni a gép optimális beállítását, amiben kérném a véleményeteket, segítségeteket.
Egy stabil és erős beállítást szeretnék elérni, ha nem is takarékos de mindenképpen "nem pazarló" módon.
Kérlek titeket, hogy ha tudtok segítsetek.
És íme a mostani BIOS beállítások:

CPU Configuration
Overclock Mode ...................................................................Manual
- APU / PCIE Frequency (MHz)............................................. 100
AMD Turbo Core Tecnology .................................................. Disabled
Current APM Status ..........................Disabled
AMD Application Power Management .................................... Auto
Processor Maximum Frequency .........6300MHz
Processor Maximum Voltage .............1,5500V
Multiplier / Voltage Change ................................................... Manual
- CPU Frequency Multiplier ................................................... ×39,0 3900MHz
- CPU Voltage ..................................................................... 1,32500V
- CPU Voltage Offset ............................................................ 0V
- CPU NB Frequency Multiplier .............................. ............... ×9 1800MHz
- CPU NB / GFX Voltage ....................................................... 1,27500V
APU Load-line Calibration ...................................................... Default
GFX Engine Clock ................................................................ Auto
DRAM Timing Configuration
Load XMP Setting ................................................................ XMP 1.3 Profile 2
XMP 1.3 Profile 1: 11-13-13-30 1,65V DDR3 2400
XMP 1.3 Profile 2: 11-12-11-30 1,60V DDR3 2133
DRAM Frequency ............................ DDR3 .......................... Auto
DRAM Timing Control
Voltage Configuration
DRAM Voltage ................................. 1,65V ......................... Auto
APU PCIE Voltage VDDP ..................1,208V ........................ Auto
SB Voltage ...................................... 1,1V ........................... Auto

Szerintetek melyik beállításon/beállításokon kellene még változtatni és mire?

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1045) Vartanus válasza sz.j (#1044) üzenetére


Vartanus
őstag

CPU Frequency Multiplier >> nyugodtan mehet 4,1Ghz-re szerintem feszültség emelés nélkül bírni fogja
CPU NB Frequency Multiplier >> 2-2100
CPU NB / GFX Voltage >> 1,32500V
GFX Engine Clock >> 1013
Load XMP Setting >> próbálkozz meg a 1. profil által adott 2400-al is hátha megy,elvileg a Ricsik memóriavezérlője jobban bírja,ha nem megy maradjon 2133-on a ram.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#1046) sz.j válasza Vartanus (#1045) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi a javasolt beállításokat :K , kipróbálom.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1047) thefreeman válasza Vartanus (#1045) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Nekem is javasolnál pár beállítást? Pár hsz-l ezelőtt leírtam a mostaniakat.

(#1048) sz.j válasza Vartanus (#1045) üzenetére


sz.j
nagyúr

Előbb elfelejtettem megkérdezni. hogy a BIOS-ban lévő EZ OC Mode ha CPU OC Mode-ra van állítva (gyárilag előre beállított tuning) az mennyire megbízható és, hogy javasolt-e a használata?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1049) Vartanus válasza thefreeman (#1047) üzenetére


Vartanus
őstag

A te gépedre is ugyanazok a beállíásokat tudom csak javasolni.

sz.j.:

most nem látom át ezt az EZ OC módot :(

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#1050) sz.j


sz.j
nagyúr

Resetelni kellett a gépet és azóta (legalábbis előzően ezt nem vettem észre) a gép áramtalanítása után (pl. lekapcsolom a táp kapcsolóját) ha újra áram alá helyezem, de a power kapcsolóhoz nem nyúlok, az mégis magától elindul ... :W

Hol lehet ezt megszüntetni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.