Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) El Kebir válasza Tidus (#850) üzenetére


El Kebir
őstag

"Gyorsabb a memória elérés utvonala"

hülyeséget beszélsz... a használati utasításban is egyértelműen van leírva az összes lapnál, hogy nem ajánlott amit írsz, asus-giga-msi-asrocknál, mindnél, a távolabbi, a csatorna végi slot az OC foglalat...

és nézz bele a trinity vagy llano témákba több tucat példa van benne arra, hogy stabilitási gond lép fel vele, vagy antituningos az 1-3 foglalat használata, ha a 2-4-es üresen van hagyva... félrevezeted az embereket. :W

és a "szakértők" a ramos témában se írnak mást...a "nyitott végű" memóriacsatorna instabil...

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#852) merlix válasza DRB (#616) üzenetére


merlix
tag

Ugyanezen problémámra a megoldás a rendszergazdaként történő futtatás volt.
:D

(#853) El Kebir válasza El Kebir (#851) üzenetére


El Kebir
őstag

"Gyorsabb a memória elérés utvonala"

ez meg azért is hülyeség, mert nem az útvonal hossza befolyásolja a sebességet, hiszen a villamos áram inpulzusa fénysebességgel terjed, gyakorlatilag alaplap méretben elhanyagolhatóak a távolságok... nullának számít.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#854) yoloo


yoloo
csendes tag

Mindkettőtöknek köszönöm a válaszokat összességében segített mert így tudom miket nézzek mit keressek, bár a bios témához nem értek így azt majd hozzáértőre hagyom. Egyébként természetesen nem gamer gépként akarom használni csak sima téli órákra való, lassan indul a 2 kerekes szezon :)) :DD

Ja és jelenleg a ramok a cpu tól nézve az első 2 ben vannak. Még olyan másfélpercig :)

(#855) yoloo


yoloo
csendes tag

Áthelyezés megtörtént végül is még a corsair dobozán is a 2es és 4es foglalatban ülnek a ramok a cputól nézve, igaz ez nem mérvadó :) Viszont biosba is benéztem és látom ram freq auto beállításon van 1333. Rámegyek átteszem ddr3 1600 ra save and exit a win elindul és maradt minden 1333.. ki érti ezt :F

(#856) El Kebir válasza yoloo (#855) üzenetére


El Kebir
őstag

Milyen programmal ellenőrzöd az órajelet? Jó helyen nézed? (sokan keverik a tényleges órajelet az spd tartalommal, vagy a modul alapbeállításának kijelzésével...)

pl aida-nál itt vagy itt láthatod az aktuális memóriaórajelet. (meg van még egy-két hely...)

cpu-z-vel nézve meg a "memory" fülön, ott a valódi órajel és a főbb időzítések látszanak.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#857) Anacronicus válasza El Kebir (#853) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

Nem kijavítani akarlak, de a memóriabuszok kérdése kicsit komplexebb, mint hogy annyival elintézzük, hogy az "áram fénysebességgel terjed". Az adatot impulzusok képviselik és ezek terjedési sebessége igen sok tényezőtől függ. Impedancia vezetékhossz lezárás, ami lehet aktív és passzív, az áramkörök zavartávolsága mind-mind befolyásolja a működést. Amit ide linkelek egy cikksorozat, ahol ezeket a problémákat igyekszenek feltárni. A bal felső sarokban két jelalak látható amik egy buszról készültek.
https://event.on24.com/eventRegistration/EventLobbyServlet?target=registration.jsp&eventid=746334&sessionid=1&key=8544825AFDB5FC2D630E609E7E80EC48&partnerref=edenews&sourcepage=register&NL=ED-04&Issue=ED-04_20140218_ED-04_617&YM_RID=rusticaries@gmail.com&YM_MID=1450479&sfvc4enews=42&cl=right_6_1

A lényeg viszont az, hogy a memóriák elhelyezését helyesen írtad.

Üdv!

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#858) El Kebir válasza Anacronicus (#857) üzenetére


El Kebir
őstag

igen, túlságosan nagyon egyszerűsítettem.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#859) Tidus válasza El Kebir (#853) üzenetére


Tidus
addikt

Ezt itt zárjuk le. Nincsenek tapasztalataid ez ügyben.

(#854) yoloo: Ott a lehető legrosszabb helyen voltak a RAM-ok.

(#860) yoloo válasza El Kebir (#856) üzenetére


yoloo
csendes tag

aidával néztem pontosan ott ahol a linkelt képeden is látni az effektív órajelet és 1333, tehát valóban nem sikerült a biosban érvényesíteni az akaratomat :/

(#861) El Kebir válasza Tidus (#859) üzenetére


El Kebir
őstag

LOL, ezek szerint te úgy gondolod, hogy az összes alaplapgyártónál több a tapasztalatod és jobban tudod náluk... röhejes... és ezzel akarsz vitát lezárni... :U :D

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#862) zsoleer


zsoleer
senior tag

Sziasztok egy gyors kérdésem lenne

Adott egy Asrock Fm2A88M Extreme4+ lap egy 6790K procival ma szereltem össze minden ok vele egyet leszámítva serceg a gép ha pl netezés közben vagy ha oldalakat tölt vagy az egér görgöjét használom, ha dolgozik a gép nem tudom mi lehet! szerintetek?

(#863) ADAM1337 válasza zsoleer (#862) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Alaplap kondi serceghet bár elég gáz.

(#864) Anacronicus válasza zsoleer (#862) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

Az enyém is serceg. Előbb azt hittem, hogy csak Chrome használata közben, de más programoknál is.
Kivéve az Adobe Readert. Teljesen lehúzott hangerőnél is. A régi diszkrét hangkártyám Asus alaplapban tökéletesen néma volt.
Ennyit a gondos árnyékolásról és minőségi alkatrészekről... Az volt az egyik szempont, hogy kiválthassam a különálló hangkártyát. Viszont teli van olyan hasznos funkciókkal, amit az emberek 80% -a sohasem használ, Olyan programokkal amelyeknél épp a legfontosabb "mért" adat alig olvasható, van egy üres fehér hasábja amire "rálóg az indokolatlanul széles gombsor, stb.
Szóval még mindig fényévekre vannak pl. az Asustól. Néztem az A88X-Pro lapjukat, amit sajnos most nem is lehet megvásárolni. Esetleg Abit?

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#865) canniball válasza Anacronicus (#864) üzenetére


canniball
nagyúr

Maximum hobbit. :D
Komolyra fordítva: az Abit sajna már rég kimúlt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#866) Tidus válasza Anacronicus (#864) üzenetére


Tidus
addikt

Azért kíváncsi lennék milyen FM2-es Abit lapra gondoltál. :U

Az Abit-ot felejtsd el, ajánlom a figyelmedbe, EZT a címlapos írást. És EZT a Logout írást.
Véletlenül én írtam mind a kettőt. :D

[ Szerkesztve ]

(#867) Anacronicus válasza Tidus (#866) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

Bocs, eltévesztettem. A G1.Sniper A88X (rev. 3.0) lenne a második esélyes az Asus A88X Pro után.
Ezt még nem tanulmányoztam mert ez a hiba nem volt "betervezve" Az is lehet, hogy egy hanghiba miatt nem érdemes alaplapot cserélni ill. upgradelni. Van hangkártya is.
Ami nyugtalanító az hogy eredetileg nem volt semmi ilyen jellegű cirregés, sutyorgás, hanem egyik napról a másikra. Tehát ha nem bukik ki az első két héten akkor számíthatok további meglepetésekre is...

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#868) Tidus válasza Anacronicus (#867) üzenetére


Tidus
addikt

Amúgy be tudod azonosítani a hang forrását? Konkrétan.

(#869) Anacronicus válasza Tidus (#868) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

Persze, a hangszórókból jön, hiszen addig csak feszültség és áramváltozás.
A viccet félretéve, nem a tápegységben, ill az alaplapban lévő alkatrészek adnak hangot.
De hogy a hangfrekvenciás áramkörökre a tápfeszültségen keresztül, vagy indukció útján kerül a zavar, ezt a tervezőknek kéne kísérleti árnyékoló, ill. zavarszűrő komponensekkel kideríteni.
Szórás útján nagyon sok zavart felszed egy hangkártya pl. Ezt én azzal tudtam megszüntetni, hogy vékony rézfóliából egy teljesen körbeérő burkolatot készítettem, alul a csatlakozónál több nagy keresztmetszetű huzallal kötöttem össze, hogy egy rövidzárt hurok legyen. ez a szórt zavarokat egyszerűen hővé alakítja.
Persze mit sem érne az egész, ha a hangkártya tápfeszültsége tartalmazna nagyfrekvenciás zavarokat (az egyenfeszültségre szuperponálva).
Szóval most lehet kísérletezni. A Core C6 mode tiltása valamelyest csökkentette a zavart, de nem szüntette meg.
Különböző programokat futtatva más és más a hang, leginkább a Chrome böngészőnél hallatszik, változik a görgetés hatására, új lap megnyitására is. Ha Adobe Readernél görgetek, akkor szinte semmit nem hallok, e kettő között pedig mindenféle fokozat előfordul.

[ Szerkesztve ]

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#870) Vartanus


Vartanus
őstag

Nos skacok!

Miután eladtam az FM2-es MSI-m nagy hezitálás után az Asrock Ext.6+ mellett döntöttem:)
Nagyon durva a tudása a lapnak,hatalmasat csalódtam a LEGPOZITÍVABB értelemben,{kezdetben féltem attól hogy az Asrock kis cég és emiatt úgy járhat mint anno az Abit hogy becsődül pár év múlva(bár annak a végét az okozta hogy a vezetők szétlopták a céget)}. Számomra a tuning elsődleges, és ennél jobb lap nincs FM2+hoz és lehet már nem is lesz pláne nem ilyen áron. Sok rengeteg funkció állítható az OC Tweaker is végletekig hangolható. katt77 kolléga szerint az AMD oldalon nincsenek jó lapok és az egész tuning egy fapados dolog intel oldalhoz képest. Jelentem ez nem állja meg a helyét. Fateromnak van egy szintén Asrock lapos gépe pont a kolléga által magasztalt i5-ös procival,amit én is gyakorta használok. Annál az Inteles Asrocnál sem találtam több beállítást mint nálam az Ext 6+nál,szvsz ebben a lapban is megvan minden ami az inteles márkatárs lap biosában megvan.
A Purity Sound tudása lehengerlő,eszméletlen tiszta a hangzása a hangereje, anno az X-Fi hangkarimnál sem volt ilyen jó basszus.
A Debug code kijelző jól működik és sokszor segített már ki a bajból,mint ahogy a dupla bios is.

Én bátran ajánlom ezek után az Asrockot és az A88X Extreme6+t,nagyon jó lap tudásban és ár/érték szinten is a legjobb FM2+hoz.
AMD fan vagyok elismerem,de aktívan használom a család i5-ös gépét is és azt mondom,hogy aki nem foglalkozásszerűen(megélhetésként) renderel,videóket és vagy képeket szerkeszt és nem terheli meg gépét magas szintű logaritmusokkal(szimuláció stb) annak bőven jó az AMD FM2 platform is.Általános felhasználásnál semmivel sem lassabb az én FM2-es gépem mint apum i5-ös konfigja.Viszont azt elismerem ,hogy a Kaveri árából én is i5-öt vennék:)

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#871) Tidus válasza Vartanus (#870) üzenetére


Tidus
addikt

Én ezt ecsetelgettem itt hosszadalamasn ha vissza olvasol. Én X79-ről váltottam, azt hiszem ennél nagyobb fordulatot nem lehet meg kísérelni jelenleg. Az Extreme6+ számomra is kellemes meglepetés pozitívumokkal.
Ha már az i5 -öt hasonlítod, az CPU oldalon erős, IGP oldalon mondhatni (gyengébb), az FM2-hőz képest. És SLI-ben sem fogod használni a GTX-el.

(#872) Vartanus válasza Tidus (#871) üzenetére


Vartanus
őstag

X79-ről váltottál?:) No annál durvább,tuningosabb platform nincs a világon(milyen X79-es lapod volt és hozzá melyik proci?:)) :D Ha te ex X79 tulajként bőven meg vagy elégedve az extrem6+ és AMD FM2 vonal nyújtotta hangolási lehetőségekkel akkor nincs miről beszélni:)
Hogy hogy nem egy A8-asra vagy A10-esre ruháztál be az A6 5400K helyett,csak érdeklődök?:)

Lassan 2éve használom az 5800K-t és egy éve az i5-öt,eddig megfigyeléseim szerint(amiben van általános használat<office,net,zene,filmezés>használtam/om zene konvertálásra,film szerkesztésre/vágásra,amiket néha szintén konvertálok. Az i5-tel gyorsabb,de annyival nem mint amennyivel többe kerül. Szvsz az A10-esek ,ha a többszálú programokat nézzük kb fél úton vannak az i3 és i5 között. Egy szálon,az Intel nagyon jó egyszálú teljesítménye miatt i3 szinte vagy picivel alatta van.

Azon agyalok hogy az lenen nagy szívás ha kiderülne a következő APU a Carizzo már csak DDR4-es támogatással rendelkezne,ezért ahhoz megint kéne egy új lapot venni FM3? v. FM4? foglalattal meg hozzá a DDR4 2133,2400-as ramokat,mert kezdetben ennél nagyobbak nem igen lesznek.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#873) Tidus válasza Vartanus (#872) üzenetére


Tidus
addikt

Itt már ecseteltem, de bővebben az alaplap topikjában. A nyító hsz. is a nevemhez fűződik.
Két évig használtam, aztán egy gyenge pillanatomban elhatároztam hogy eladom, és kipróbálom a Kaverit. Tavaly év végén nagy durranásnak nézett ki. Aztán jött a lehangoló Kaveri teszt, ami egy kicsit elvette a kedvemet.
Nem váltottam még processzort az az igazság hogy várok. De lehet hogy a semmire. Kaverit kellene vennem jó áron, 50k.-t nem ér meg. Persze kinek mi a jó ár. De valszeg csak A10 lesz.
A Carrizzo is megfordult az én fejemben is, arról azt olvasgattam hogy DDR4 lesz. De ezt a pletykát éppen ma olvastam, ez is elképzelhető.
Egyébbként ez is volt az egyik oka hogy eladtam az X79-et, két éves volt a cucc, ha még várok akkor csak fél ár. Ha még egy évet a DDR4-ig, akkor a kutyának sem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#874) Vartanus válasza Tidus (#873) üzenetére


Vartanus
őstag

Igen ezt a Carizzo&DDR4 témát már a töbikkel kiveséztük a Carizzo topikban. Mindannyian arra jutottunk,hogy ha a Kaveri és GDDR5 duót az AMD elvettette,mert szerinte az ára piacképtelen,akkor 2015 elején a DDR4 szintén életképtelen lesz Fmx vonalon. 2015 elejére Intelnél is max szerver vonalon és desktopon a Haswell-E prociknál várható az új memóriaszabvány támogatása. De majd úgy is kiderül,egy biztos 2015 elején ha lesz is desktopon DDR4 az k@va drága lesz és nem fognak többet tudni mint a mostani DDR3-asok,max fogyasztásban. Anno a DDR2>DDR3 váltásnál is a DDR2 1066-os sokkal jobb időzítésekkel és teljesítménnyel futott mint a friss DDR3 1066-osok. Gondolom ez a mostani váltásnál is meg lesz.
Az biztos hogy a DDR4 jelenős változásokat hoz majd az előző generációkhoz képest.

Felmerült bennem egy kérdés,hogy kicsit On is legyek. Te próbáltad már ezt a Home Cloud funkcióját a lapnak?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#875) Tidus válasza Vartanus (#874) üzenetére


Tidus
addikt

Nem próbáltam, nincs is telepítve. Ez még várat magára, de ha felrakom kivesézem.
Itt bővebben lehet róla olvasni, és videót nézni.

(#876) Vartanus válasza Tidus (#875) üzenetére


Vartanus
őstag

Ezt ismerem gépre telepítettem is meg minden,de az androidhoz készült app amivel lehet vezérelni a gépet csak kínaiul tud :DXD

Egyébként írtad,hogy a Kaveri kicsit csalódás volt,akkor most te is katt77-hez hasonlóan eladod az egész AMD-s cuccot és visszanyergelsz a kékekhez?:(

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#877) vigyori78 válasza zsoleer (#862) üzenetére


vigyori78
őstag

Sercegés ciripelés esetén próbálj meg még egy dolgot.
Nekem is volt ilyen problémám és kiderült,hogy a Chieftec hűtőventilátor volt a ludas :K
Több amd-s gépen is kipróbáltam a ventit és mindegyikben serceget ahogy mozgattam az egeret stb....
Más ventivel CM , AC ilyen gond nincs mióta lecseréltem.

(#878) Anacronicus válasza vigyori78 (#877) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

Köszönöm! A hozzászólásod nyomán kipróbáltam mind a négy ventillátort, ami a gépben van:- A Zalman hűtőn, a ház hátulján és a tápban kettő. Sajnos egyik sem segített.
Visszatettem egy profi hangkártyát a gépbe, ami a korábbi konfigban is már évekig szolgált becsülettel. Ez is kiadja azt a fura hangot az őt követő erősítőre. Viszont, ha némítom akkor már nem jelentkezik a fura változó hang.
Kihúztam az USB-s WiFi adaptert, hátha az adása kelt interferenciát valamely másik nagyobb frekvenciájú jellel, de az sem segít. Már csak egy külső USB-s hangeszközben reménykedem...

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#879) #89874944


#89874944
törölt tag

sziasztok.

nagyon erdekes problemaval fordulnek hozzatok. fedoran felraktam a kde-t, ujrainditottam es azota a bios-ban nincs kep dvi csatlakozon.
bootolas utan windowson es linuxon is van kep, valamint ha dsub-ra kotom a monitort akkor van kep a biosban is. egyszeruen erthetetlen. csinaltam bios resetet is(elem ki), de nem javult meg attol sem. van vkinek otlete hogy mi lehet?
asrock fm2a75 pro4-m

(#880) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok!
Rendeltem egy FM2A88X Extreme4+ lapot!
Mehet rá az Allin1 driver csomi, vagy jobb egyenként telepíteni őket?
Valami extra dolog amit érdemes megemlíteni a lappal kapcsolatban?

(#881) kopidoo válasza Lajkó (#880) üzenetére


kopidoo
senior tag

Én az AMD 13.12 Chipset drivert ajánlom.

(#882) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

urak, akinek FM2A85X-ITX alaplapja van és APU-val hajtja az meg tudná mondani nekem, hogy frankón működik e az alaplap DSUB és DVI kivezetése egyszerre 2 monitorral?
köszönet!

(#883) Lajkó válasza kopidoo (#881) üzenetére


Lajkó
őstag

Akkor érdemes figyelgetni, hogy vannak e új driverek? Hoz valami gyorsulást, vagy miért ajánlod?

(#884) kopidoo válasza Lajkó (#883) üzenetére


kopidoo
senior tag

Mert ez a legfrissebb és egyenesen az AMD-től.
Nagy gyorsulást nem fog hozni szerintem, max. stabilitást javít.

(#885) Anacronicus válasza Anacronicus (#878) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

Sajnos, miután miden ötletet kipróbáltam és mind az alaplapi, mind a slotba dugott minőségi hangkártya kimenetén megjelent a sustorgás, vásároltam egy USB-s (Asus Xonar U3) hangeszközt, eltávolítottam a régi drivereket és próbát tettem. Kiváló minőségű hangot kaptam, igaz csak egy kimeneti és egy bemeneti csatlakozóval, igaz az egyik optikaivá is alakítható. Így nem megoldottam, csak kikerültem a problémát...

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#886) Vartanus válasza Anacronicus (#885) üzenetére


Vartanus
őstag

Nekem az alaplapi Purity Sound is nagyon állat,torzítás,zajosodás nuku engem lenyűgözött a hangerő a basszus,ilyen élményt az előző Cerative SB X-Fi sem adott.Nem tudom nálad mi lehetett a gond.De ha a PCI-os dedikált hangkarival is volt akkor a házon belül lett valami interferencia.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#887) tankal


tankal
tag

Sziasztok!
Olyan problémám van hogy a biosban nem látja az optikai meghajtót és a másodlagos merevlemezt (FM2A85X Extreme 4M) söt valószínű az elsődlegest sem időnként mert van hogy 3 percig bootol máskor meg 20-25 másodperc elég a wint most raktam újra mert azt hittem az a gond.A rendszer látja a másodlagos lemezt ilyenkor de nem enged semmit futtatni róla és az optikai meghajtó is müködik de erről sem megy semmi ilyen esetben most kihúztam és vissza dugtam a vezetékeket így most látszólag minden rendben de ezt már eljátszottam egyszer!
Valakinek ötlete,tapasztalata esetleg?!

(#888) Vartanus válasza tankal (#887) üzenetére


Vartanus
őstag

a meghajtók AHCI módban vannak?Legújabb BIOS-t próbáltad már?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#889) Anacronicus válasza tankal (#887) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

Esetleg a SATA kábel cseréje segíthet. Nem saját tapasztalat, csak olvastam róla.

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#890) Lajkó


Lajkó
őstag

Kicsit láma kérdés lesz, de muszáj... :)
Van 8GB ramom, ha komoly játékokkal szeretnék játszani, akkor mennyit érdemes megosztani az IGP vga felé?
FM2A88X Extreme4+ lap, 5800K proci, meg ssd.

kopidoo: Értem, köszi! :R

(#891) tankal válasza Vartanus (#888) üzenetére


tankal
tag

ACHI módban! Viszont próbáltam új biost pendrive-röl (ahogy az le van írva ha visszaolvasol ide írtam is) nem sikerült felraknom az Asrock suport azt ajánlotta húzzak ki minden meghajtót és úgy próbáljam frissíteni nem csináltam még mert úgy voltam vele nem szórakozok ha megy a gép gond nélkül ,de most gebasz van úgy hogy megpróbálom! Majd írok a mire jutottam :F

(#892) Hurkaleves válasza Lajkó (#890) üzenetére


Hurkaleves
őstag

szerintem a dolog felbontásfüggő. (meg a textúra minősége)
a dolog egyértelmű minden esetben, hogy minél több az annál jobb viszont te gondolom úgy kérdezed, hogy ha nem muszáj akkor ne ossz meg 2GB-ot. szóval milyen felbontáson akarsz játszani?

[ Szerkesztve ]

(#893) Lajkó válasza Hurkaleves (#892) üzenetére


Lajkó
őstag

Egyenlőre csak 1280x1024 max.

(#894) korcsi válasza Lajkó (#893) üzenetére


korcsi
veterán

1 gigabyte bőven elegendő. Teszt.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#895) zoli03


zoli03
őstag

Asrock FM2A88X Extreme4+ alaplapot akarok venni, a mostani Alpenfohn Brocken CPU hűtőmet viszont megtartanám. Most LGA775 foglalaton van, ha jól tudom, AMD-re 90°-kal elforgatva kell felrakni, vagyis lefelé nézve a ventilátor, úgy kb 125 mm széles lenne. Jól gondolom, hogy így nem férne el a magas hűtőbordás RAM?

(#896) Lajkó válasza korcsi (#894) üzenetére


Lajkó
őstag

Kösz! :R

(#897) Anacronicus válasza korcsi (#894) üzenetére


Anacronicus
csendes tag

Köszönöm a tesztet. Érdekes!

Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

(#898) tankal válasza zoli03 (#895) üzenetére


tankal
tag

Szia nekem is ez van csak nem pluszos lap és az alaplaptól 46 mm a ram foglalattól 40 mm
Nálam A2-B2 dual chanelben két patriot figyel magasak!

(#899) Vartanus válasza tankal (#898) üzenetére


Vartanus
őstag

Akkor még sem az van neked,azon túl hogy +-os az övén A88X van a tieden A85X:) azért nem teljesen ugyanaz:)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#900) tankal válasza Vartanus (#899) üzenetére


tankal
tag

jogos a 2 pont de lényegében az adatok jók

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.