Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

A wireless follow focus-nál miért használnak wifi-t rf helyet?

(#42) .DLL válasza DrojDtroll (#41) üzenetére


.DLL
veterán

Nem használnak. ;)
Esetleg van, ami használja (pl. androidos kontroller) de nem jellemző pont a zavarvédettség miatt.

(P.H.)

(#43) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Valaki használta már Raspberry PI-vel együtt az arduinot? Mármint úgy, hogy kommunikáljanak és együtt dolgozzanak.

(#44) JoeYi válasza DrojDtroll (#43) üzenetére


JoeYi
őstag

még nem, de nincs elméleti akadálya. Pl kábelen: [link]

drótnélkül meg mégegyszerűbb lehet. Wifi/bluetooth mind-mind szabványos, rf-nek is működnie kellene

(#45) DrojDtroll válasza JoeYi (#44) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Úgy érzem az egész nyáriszünetet ezzel fogom tölteni :)

(#46) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Raspberry pi-nél van a következő probléma:

Megcsináltam egy szervó motornak a vezérlését interneten talált program és leírás alapján, de van két gond:
-a szervó nem áll meg egy állásba hanem rezegni kezd ott
-a szervó 0-állásban áll, ha 30 fok alatti állásra állítom, akkor rossz irányba indul el, ezért megfeszül
(30 fok felet jól fordul, csak rezeg az adott helyen)

Miért lehet ez?
Arduino-nál is lesz ilyen gond ugyanazzal a szervóval?
Valaki találkozott már ilyennel szervó motor használat közben?

(#47) JoeYi válasza DrojDtroll (#46) üzenetére


JoeYi
őstag

hát ez mondjuk már nem arduino-s téma, de kódrészlet és hardver speckó nélkül nehéz bármit mondani. Léptető motorból is többféle megoldás létezik, lehet nem a neki megfelelő módon vezérled.

A rezgés kilövésére a gyorsmegoldás az lehet hogy minden jelszintet 0-ra állítasz ha elforgattad a jó irányba. Mondjuk a motor vezérlő még így is rezegtetheti. Másik próba az lehet hogy léptetsz vele egyenként akkor van-e olyan állapot ahol nem rezeg (lehet eltudod forgatni olyan helyzetbe ami nem számít stabil állapotnak és ezért rezeg)

Én egyébként nem tapasztaltam ilyet a saját projektemben.

(#48) DrojDtroll válasza JoeYi (#47) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Azért írtam ide, mert későiekben Ardunio-val szeretném vezérelni ugyanazt a motor. Majd leírom hogy mit tapasztaltam. Meg vannak rendelve a dolgok, várom, hogy minden megérkezzen, kb nyári szünet elejére jön majd szóval pont jó lesz :)

(#49) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

A szükséges kiegészítéseket (ellenállások, ledek, tranzisztorok, stb), hol szerezzem be?
Neten rendeljem, vagy a helyi boltban vegyem, ahol vannak ilyen dolgok?

(#50) Robert7x válasza DrojDtroll (#49) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Arduino tanuláshoz nagyon jó oldal lehet a [link] lap Tippek/Trükkök része. Mintákkal, egyebekkel.

Ha pedig van egy mailcímed és szabadidőd, akkor a 0-ról építkező "60 nap alatt Arduino" ingyenes tanfolyam segít. A 0-ról a 60. napra komplett adatgyűjtőt építünk. És a lényeg: [link]

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#51) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Ebből a BT modulból lehetne sztereó zenei vevőt csinálni, és mondjuk I2S vagy coax jellé alakítani a belőle kijövő jelet?

Robert7x - Köszi a linket, én majd biztosan jelentkezni fogok. :K

[ Szerkesztve ]

(#52) DrojDtroll válasza Robert7x (#50) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszi :)

(#53) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Valaki használja, aksiról az Ardunioját?
Ha igen kíváncsi lennék, hogy milyen aksiról menyit bír.

(#54) JoeYi válasza DrojDtroll (#53) üzenetére


JoeYi
őstag

én beszoktam röffenteni akksiról, de csak percekre, úgyhogy nincs statisztikai adatom :)

(#55) DrojDtroll válasza JoeYi (#54) üzenetére


DrojDtroll
addikt

És milyen aksit használsz?

(#56) happy555 válasza DrojDtroll (#49) üzenetére


happy555
aktív tag

Egy részét én neten rendeltem (ebay), pl. 30 féle értekű ellenállás 20db mindegyikből.
Egy ilyen pakk mindig jó ha van, nem kell darabonként rohangálni a forintos alkatrészekért....
Amúgy meg minden egyebet itthon célszerű mert ha 3 vásárlást kivársz, már vége is a nyárnak :D
Ahogy hízik a projekt, úgy kerllenek az új kütyük hozzá...

Hogy az akksi mit bír, ki lehet számolni!!
Csak meg kell mérni mennyi ampert hamikázik...

ui:
:)) Hello Robert Mester!! :))

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok babonás, mert az szerencsétlenséget hoz!

(#57) DrojDtroll válasza happy555 (#56) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Kösz szépen :)
szerintem én így szerzem be a dolgokat majd :) (megérdeklődöm, hogy mit tudok venni, egy boltban, ahol vásárolni akarok, a többit rendelem. :) )
Az aksi, majd később lesz aktuális, addig kitapasztalom, hogy menyit eszik :)

(#58) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok!

Arduino Nano V3.0-hoz kell valami extra driver, hogy tudjam programozni USB-n keresztül?

Rádugom a laptopomra és semmi sem látok belőle. :(

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#59) Des1gnR válasza Des1gnR (#58) üzenetére


Des1gnR
őstag

Na erre fel magától megjavult :DDD
Troll USB ;]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#60) JoeYi válasza Des1gnR (#59) üzenetére


JoeYi
őstag

akkor szokott gond lenni ha vmi blokkolja a COM portokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.