- Dr.Zoo blogja, avagy az élet nagy dolgai...
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- VoidXs: Tényleg minden játék optimalizálatlan?
- hcl: MS Office365 Linuxon
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- erkxt: A Roidmi becsődölt – és senki nem szól egy szót sem?
-
LOGOUT
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
gyapo11
őstag
válasz
dave0825 #1045 üzenetére
Videóról nehéz fényerőt becsülni. Ha eléteszel egy pauszpapírt, és azon fényt mérsz, az már ad valami infót.
Ha a tápra kötöd a ledet az erősebb lesz, mert nincs alul meg fölül a tranzisztor, ami elvesz a feszültségből. De a legnagyobb fényerőcsökkenés nem is emiatt lesz, hanem a kitöltési tényező miatt, ezért kell működő programmal tesztelni a fényt.
Ha megméred az áramot, akkor már tudjuk a feszültségeket is. De nem lesz egyszeű áramot mérni a működő áramkörön, mert ugye nem folyamatos az áram, hanem 1 ms-os impulzusokban kapja a led. Ezeknek az inpulzusoknak nagy a felharmonikustartalma, ez el tudja vinni a műszereket a málnásba, és totál hülyeséget képesek mutatni, nem beszélve az effektív értékről. Szóval igazából ezt szkóppal lehet mérni.
Vagy talán egyszerűbb, ha írsz erre egy tesztprogramot az arduinoba, ami azt az egy szegmenst kapcsolja be állandóra, ekkor lehet áramot mérni könnyen, majd abban az ütemben kapcsolgassa, mint ahogy majd a teljes programban lesz, ekkor lehet fényt értékelni. És ne a csupasz ledbe nézz bele, mert az sokkal világosabbnak fog tűnni, mint a kész panelben, ahol még levesz a fényből a burkolat.
Új hozzászólás Aktív témák
- iPad topik
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- iPhone topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Vicces videók
- Samsung Galaxy A34 - plus size modell
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Konteó topic
- További aktív témák...
- SZÉP Lenovo ThinkPad P15 G2 Tervező Laptop -75% 15,6" i9-11950H 64/2TB RTX A4000 8GB UHD OLED
- Szép! Lenovo Thinkpad T14s G2 Üzleti "Golyóálló" Laptop 14" -50% i7-1185G7 4Mag 16GB/512GB FHD IPS
- Eladó Apple MacBook Pro 13" A1706 (Late 2017, Silver - EMC 3163)
- Amazfit GTR 2 Classic okosóra dobozában töltőkábellel
- Mac mini M1 chip 8 magos CPU-val, 8 magos GPU-val
- LG 48C2 - 48" OLED EVO - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - A9 Gen5 CPU
- BESZÁMÍTÁS! Sony PlayStation 4 PRO 1TB SSD fekete játékkonzol extra játékokkal garanciával hibátlan
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 4790 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Azonnali készpénzes AMD CPU AMD VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- AZONNALI SZÁLLÍTÁSSAL Eladó Windows 8 / 8.1 Pro
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest