Hirdetés
- Gurulunk, WAZE?!
- lezso6: Nemzetközi újév visszaszámlátor alkoholistáknak
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Toomy: FOXPOST: régen jó volt, de már jobban jársz, ha elfelejted
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- vrob: Próbálkozás 386 alaplap újraélesztésre
- leslieke: leslieke farmerzsebe
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
LOGOUT
Arch Linux topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
Apollyon
#8058
üzenetére
Máris nem időtálló, vagyis persze, nem avult el, de ha annak idején vette volna azt, amit írtam, azt most minimális pénzből upgrade-elhette volna egy 5600X-re, vagy 5800-ra, ami főleg az egy szálas ereje alapján köröket fut az 1. genes Threadripper köré. Ezt csak példának írtam, hogy a papíron brutális hardverre pénzégetés nem mindig a legjobb dolog, akkor se, ha van pénzed. Meg igazából a prémium hardver sose érte meg, mert nem volt jó az ár/értékaránya. Kicsi többletteljesítményért és presztízsbeli előrelépésért aránytalan felárat kellett mindig is fizetni, magyarán nem a teljesítményt meg nem az időtállóságot fizeted meg, csak a prémium életérzést, hogy elmondhasd, hogy neked az aktuális leg-leg van meg.
Attól is függ, hogy mire használja valaki. Mert az a 1920-as Threadripper amúgy erősebb, mint egy akárhány genes közép-Ryzen. De csak akkor, ha olyan felhasználásod van, hogy a magokat mindet kihajtod általában, meg hasznosul a sok cache is, pl. server/workstation-szerű felhasználásnál. Ha csak ilyen átlag user desktop és youtuber felhasználás, meg némi gaming, ott inkább az számít, hogy legyen 4-6 mag és egy magon legyen erős.
Míg ha SSD-be vagy jobb monitorba fektetett volna, akkor az mindenképp hasznosul, több tárhelye lett volna videókat vágni, VM-ezni, meg a több pixel jobb képminőséget, jobb olvashatóságot adott volna neki.
De billentyűzeteknél is ezt játszotta a koma. 400 dolláros, spéci, ergononomikusan osztott mechanikus billentyűzetből már a másodikat vette nemrég. Míg egy sztenderd, normál ANSI kiosztású 100-150 dolláros, jobbfajta kapcsolós mechanikus billentyűzettel jobban járhatott volna, de nyilván olyat nem vett, mert olyan csak a proliknak van, és nem prémium, ergo „égő”.
A másik oldalon meg van a fószernek egy erőforrásokkal feleslegesen spórolós mániája is. Nyitja a VM-et, erre büszkén mondja, hogy 2 szál, 4 giga memóriát adott neki. Közben meg a többi 20-22 szál, meg a többi ~55 giga memória ott áll üresen, de nyilván nem lehet a VM-nek többet adni, mert az milyen lenne már, hogy a megvett hardver lenne valamire használva, rárúgná az ajtót a helyi kommandós osztag.
Új hozzászólás Aktív témák
- Jura Impressa S90 Automata kávégép 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- HIBÁTLAN iPhone 13 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3732
- Razer Blade 14 5900HX 16GB 1TB RTX 3070 8GB
- iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 100 % Akksi, MS4047
- Akciós kisWorkstation! Dell Precision 3570 i7-1255U 4.7GHz / 32GB / 1000GB / Quadro T550 4GB FHD 15"
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
BoB
