- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sellerbuyer: Nem veszélytelen a RAM duplázás de vajon megéri?
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- ricsi99: 6. Genes alaplap tündöklése.. kontra MS/Zintel korlátozásai.(Mehetnek a levesbe)
- sellerbuyer: Milyen laptopot vegyek? Segítek: semmilyet!
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
-
LOGOUT
Arch Linux topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
Archttila #7487 üzenetére
Ez annyira nem rossz. Jó, egy szem 6,7 gigás torrenthez kicsit sok, de még nem annyira túlzóan, hogy az ember agya a láncot ledobja. Ha ez így jól megy, akkor hagyjad. Egyik torrentkliens sem sovány, mindegyik jól megeszi a memóriát, meg ha gigabiten töltesz le, akkor a CPU-t is, ezzel nem tudsz mit csinálni, minimalizmus ide, nem bloatság oda. Egyszerűen maga a torrent protokoll bloat, főleg ha sok mindenkitől töltesz le sok mindent, megy-jön a sok fájlszelet, ellenőrző összeg, hibajavítás, prioritáskezelés, stb., ez mind viszi a sávszélt, memóriát, procit.
A Chrome-alapú böngészők meg valóban gyorsabbak, mint a FF, de nem a Wayland miatt, mert az FF-on is bekapcsolható, hanem a rendermotorjuk gyorsabb. Cserében viszont a Google hatalma nő általuk, hogy már szinte minden böngészőt a Blink/Chrome motor hajt, másrészt ez a motor a teljesítményre van kihegyezve, de cserébe nem nagyon lehet semmit állítgatni rajta, addon is kevesebb van hozzá. FF-ot sokkal részletesebben testre lehet szabni, több a jó addon hozzá, illetve ha ezt használod, akkor a Google hatalmát csökkented, plusz a FF kevesebb memóriát is eszik, cserébe 1-1 oldal renderelése kicsit lassabb, nem vészes, pár ms.
#7488 Shyciii: nem azt mondom, hogy friss, mert tényleg régi a 83-as, de annyira nem elavult, mintha mondjuk egy 60-70-es verzióról beszélnénk, azért még minden weboldalt meg webalkalmazást lerenderel, meg mindenféle addont támogat. Arra a felhasználásra, ami te írtál elég. Meg Debian- és Ubuntu-vonal alatt azért sem gond, mert ott külső tárolóként hozzá lehet adni a Google-nek a Chrome-tárolóját, vagy kézzel, a Google oldaláról letöltve a .deb csomagot, dpkg -i segítségével telepíteni.
Félre ne érts, én nem támogatom amúgy a régi verziók használatát. Azért is szoktam minden topikban leírni a rolling frissességének mindenhatóságát, és szoktam is javasolni, hogy aki mesa, GPU driver, Steam, Proton, Wine, stb. frissességével küzd, az ne szenvedjen Ubuntu-vonalon, meg LTS-ezzen, hanem tegyen fel normális full rolling disztrót, ha nem tudja telepíteni az Archot, akkor ArcoLinux vagy Manjaro formájában, de azt használja, nem kell többé Obeiöfböff PPA-zni, meg dependency-kkel kínlódni, hogy ne dinoszauruszok korabeli verziókon ragadjon az ember. Persze emiatt le is szoktak tolni, hogy mit képzelek én, túl nagy az Arch-om, meg az Arch instábillll, meg nem server/corporate grade, nem LTS, nincs hozzá rendes support, stb.. Ja, ezek egyike se, de nem kell vele szenvedni, mert minden simán fog rajta menni, a legújabb verziók is, legújabb hardverek, nem kell nonfree tárolókkal vergődni külön, disztrófrissítésekkel kockáztatni, hogy most vagy sikerült, vagy nem, nem ragad az ember régi verziókon.
Ha lenne RPi4-em, akkor sem PiOS-t tennék rá, meg ARM-es Debian, Ubuntu valamelyikét, hanem min. Arch ARM-et, ahogy a fenti kolléga is használja.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Game Pass Ultimate előfizetések 4 - 19 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- AKCIÓ! Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával - Nint.hu
- Játékkulcsok a legjobb áron: Steam
- HATALMAS AKCIÓK! GARANCIA, SZÁMLA - Windows 10 11, Office 2016 2019 2021,2024, vírusírtók, VPN
- ÚJ HP OmniBook Ultra Flip 14"OLED 2,8 K 120Hz - Ultra 7 256V - 16GB - 1TB - 2,5 év gari - MAGYAR
- LG 29WP60G-B - 29" IPS LED - 2560x1080 Wide FHD - 75Hz 1ms - AMD FreeSync - HDR10
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550M R7 5800X3D 32GB DDR4 1TB SSD RTX 4070 12GB ZALMAN M4 A-DATA 750W
- AMD AM4-es HP OMEN 25L GT12 alaplapok - B550 chipset
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest