Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Apple Mac offtopik

Hozzászólások

(#101) TBMC válasza TigerCat (#95) üzenetére


TBMC
addikt

naigen.
egyszerűen.. áá
egyre csak hanyatlik az apple.. minden téren.. :(

markbellus.hu 

(#102) TigerCat válasza TBMC (#101) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Munka után átülök PC-hez, tolok egy kis Battlefield 3 Noshahr Canal TDM-et, este edzés, majd film+popcorn, csajjal leszervezem a többit, oszt' jóvan. BTW igazad van, de mostanában konkrétan lesz*rom! :DDD

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#103) TBMC válasza TigerCat (#102) üzenetére


TBMC
addikt

:D jóóól teszed!

nekem mostanában sajnos már filmezni sincs időm.
munka, aztán edzés és munka hajnalig :D így "sajnos" folyton az rmbpro előtt rohadok... :W
bnőm különösen tolerálja .... se. :D

markbellus.hu 

(#104) TigerCat válasza TBMC (#103) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, meg az autó. Ha tehetem, küldöm neki. Most arra függtem rá.
Wrrrrrrrm.....!!!!
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#105) TBMC válasza TigerCat (#104) üzenetére


TBMC
addikt

jól teszed, toljad is amíg csak időd engedi! :K

nekem sajnos garázsban pihizik a 'versenyautó. :(
időm sincs kihozni szegénykét...

markbellus.hu 

(#106) TigerCat válasza TBMC (#105) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Milyen? Igazi versenygép? Én is azt akarok, de még várok picit...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#107) TBMC válasza TigerCat (#106) üzenetére


TBMC
addikt

pályaautónak építettem, de végül drageztem vele.
de utcai autónak is tökéletes. persze kompromisszumos nyilván :D

egy totál épített autó, fix bakozás, merevítések mindenhol, mechanikus sperr, stbstb..
260+ ló (utsó mért adat 262lo volt, de jelenleg többet tud már) 900kg.
12.9et tud 400méteren, semi slickekkel.

markbellus.hu 

(#108) TigerCat válasza TBMC (#107) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Wow, ez k*rvajó!
Elismerésem!
:C

Én 350 lovas RS fókára várok. Relatíve kevés kilométerrel, jól felszerelt, de vastag Recaro üléssel. A vékony nem jön be és sajnos a legtöbb azzal szerelt példány. No de nem hajt a tatár, megvagyok a géppel.

Ami most van, nem rossz, országúton bőven elég, de szeretnék kicsit állatkodni. Emiatt gondoltam az RS-re. Illetve a mindennapokban is teljesen jó. 10 milla környékén talán kifogok valamit, most, hogy jön az új. Talán kicsit olcsóbbak lesznek az előző szériás darabok.

Azt elfelejtettem kérdezni, hogy mennyi munka és pénz van benne? Csak mert ez is egy járható út talán...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#109) vasi89 válasza TBMC (#107) üzenetére


vasi89
addikt

az első honda civic ami tényleg tetszik. nem vagyok honda ellenes de ezek a civicek már szörnyű sorsra jutottak 90%ban, tróger lelakott emberek tróger lelakott autói :( én 5 éve vettem egy bmw e36ot, de a motortuningig nem jutottam el úgy h mindig volt valami ami épp, szar volt vagy csak pusztán nem tetszett. Így egy csomó belelapátolt pénz után úgy néz ki mint 5 évvel ezelőtt... :DDD de legalább egy életre elment a kedvem az egésztől, keresek más hobbit. pedig amúgy mikor vettem is átlagon felülien jó állapotban volt csak hát az idő... nem tudtam mire vállalkozom :))

(#110) r4z


r4z
nagyúr

Megszolalt a veszjelzo LED a mekbukomon, hogy autobuzulas van :D

En jelenleg egy 997 Carrera S-re vadaszok, sajat autom nincs. Boltba amugy se ezzel fogok jarni (kiveve, ha nagyon muszaj), csak hobbibol kene. Tekeregni vele a Pilisben, kirandulni az Alpokban, palyanapokra jarni... :) Az E46 M3 a masik befuto, csak azok rohadnak a padlolemez hatuljanal, es sok idiota hajtja szet oket. Esetleg egy S2000 AP2.

TBMC: Az Civic nagyon begyere, ilyen igenyes epitessel mehetnel akar a Ringre is. Csak nyilvan be kene loni hozza a felfuggesztest.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#111) TigerCat válasza r4z (#110) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaja, ezért is jó az offtotyik. Lehet tolni minden földi jót benne! :D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#112) TBMC válasza TigerCat (#108) üzenetére


TBMC
addikt

úúú vágyam nekem is egy rs, már elég régóta.
kb 2 éve vezettem egyet, aztán pályán volt szerencsém tavaly ülni egybe. imádtam. és akarom.
vagy még majd evo ami szóba jöhet.
de most egyelőre lakás projekt van.. :W

sajnos a civic ezért is került eladó sorba :( -csak az vezérel, hogy hosszú még az élet, lesz/lehet még erős autóm :D

munka? háát konkrétan megszámlálhatatlan :D de nagyjából 3 év mire összeállt a jelenlegi konfig. illetve maga a bódé egy 95től (új korától kezdve) garázsban tartott darab :)
csak a motortérben közel 4 guriga van. (jelenleg ajándék áron hirdetem :W mobile.de-n megtalálható, némi leírással együtt )

az az ST is gyönyörű és tökéletes darab, elismérésem szintén! :K

vasi89: köszönöm. sajnos, teljesen igazad van. nem vagyok honda fan, DE gyermekkori álmom volt egy EG civic, imádom, gyönnyörű darab szvsz a 92-95között gyártott civic. az, hogy sikerült ilyenre építenem ez már csak ráadás :)

r4z: köszi! pálya futómű volt alatta egy ideig, tein szett, pályára épült... de jelenleg most 4 koni van bilsteinekkel.

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#113) TigerCat válasza TBMC (#112) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Marhajók a képek, gyönyörű a beltér. Szép, igényes masina.
:C

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#114) TBMC válasza TigerCat (#113) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm :R

markbellus.hu 

(#115) TBMC válasza TBMC (#114) üzenetére


TBMC
addikt

itt egy street pull róla. (semi slickeken, 225/45 R888)
- kis gurulóból, rajtprogin sajna utcán vegigtekeri, de azért még így is tekergeti kb háromnegyed gázon.

itt egy-két futam + egy 500lovas ftengely törése :D

markbellus.hu 

(#116) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Sziasztok!

Igaz átnyálaztam az Apple összefoglalót de nem találtam választ a kérdésemre.

Hsaznált Macbook Pro-t szeretnék vásárolni OS X 10.11.6 - vagy újabb rendszerrel. Az első bajosabb ügyem pont egy használt iPhoneval volt, mert kiderült, hogy lopott volt. Ezt ezeknél a gépeknél le lehet valahogy csekkolni?

Persze a bolti ár töredéke már de akkor is sok csak lutrira kiadni azt a 90+ pénzt.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#117) hszilard666


hszilard666
veterán

Mit kell csinálni hogy az airdrop. működjön?! iphone X, és 2016 os mbp. Nem hiszem el hogy szerencse kérdése hogy megy e. BT be van lőve mind2 helyen, egy wi fin van a kettő eszköz, 30 db képet kéne átlőni, de pont nincs kábelem. A gép látja a telefont, de a képek appon belül az airdrop alatt nem jelenik meg a macbook... Az agyvérzés kerülget. a két db szemét összértéke majdnem 1m, és nem tudok pár képet átvinni. :W Öljetek meg.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#118) TBMC válasza hszilard666 (#117) üzenetére


TBMC
addikt

nálam mióta az "allow me to be discovered by: everyone"-ra van lökve, azóta nincs problémám. az airdroppal.

telón és gépen egyaránt :K

markbellus.hu 

(#119) hszilard666 válasza TBMC (#118) üzenetére


hszilard666
veterán

Bár csak ez lett volna a baj, elég kezdő hiba lett volna. :D Vennem kellet sajnos egy USB-C-USb adaptert és kábellel átmásolni a képeket. :W Nagyon zabos vagyok most a gyártóra...

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#120) r3dsnake válasza hszilard666 (#119) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Dropbox? Onedrive? iCloud? Ezért kár volt kábelt venni.

[ Szerkesztve ]

(#121) hszilard666 válasza r3dsnake (#120) üzenetére


hszilard666
veterán

Gyenge wi fim volt, valamint csak 4G a mobilomon, az is véges, és 30db RAW képről volt szó. Adapter 1900Ft volt egy GSM esnél. Sikerült, de még mindig zabos vagyok ha rá gondolok...

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#122) r3dsnake válasza hszilard666 (#121) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Do Not Disturb nem volt bekapcsolva?

(#123) hszilard666 válasza r3dsnake (#122) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem használom sehol, szóval nem hiszem.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#124) CharlieDrop válasza hszilard666 (#121) üzenetére


CharlieDrop
veterán

gyenge WiFi?
Akkor nem lehet, hogy a volt a baj?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#125) hszilard666 válasza CharlieDrop (#124) üzenetére


hszilard666
veterán

Maga a wi fi lefedetséggel nem volt gond, az internet kapcsolat sebességétől féltem, avagy sok idő lett volna. Gyorsabb volt adaptert venni (imo)

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#126) Syl


Syl
nagyúr

Az iCloud Drive-val lehet olyat csinálni, hogy az adott fájl csak a felhőben legyen jelen, a gépre csak egy alias-t(placeholder) töltsön le? Mint a OneDrive-nál.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#127) TheMarci válasza Syl (#126) üzenetére


TheMarci
addikt

Úgy lehet, hogy ő dönti el, hogy melyik marad, melyiket tölti le, mint iPhoneon a képeknél, ha fogy a tárhely, egyre több filet töröl a gépről.

Do You Dream?

(#128) Syl válasza TheMarci (#127) üzenetére


Syl
nagyúr

Az igen. Ez aztán csúcstechnológia :B Pedig kukkapitány azt mondta kedden, övék a világ legjobb programozócsapata :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#129) TigerCat válasza Syl (#128) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az lehet, csak éppen az emodzsikon dolgoznak gőzerővel...
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#130) Syl


Syl
nagyúr

Van a Finder beállításaiban olyan, hogy az asztalon ne jelenjen(ek) meg a külső meghajtó(k).
De vajon nem lehet ezt paraméterezni?
Konkrét dolog: Adott egy usb hdd ami állandóan rá van dugva a gépre (time machine mentés, archív munkák stb.). Ez felesleges, hogy állandóan ott virítson az asztalon, de ha másik meghajtót vagy pendrive-ot dugok a gépbe, az jó lenne ha megjelenne.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#131) TBMC válasza Syl (#130) üzenetére


TBMC
addikt

tudtommal :N

markbellus.hu 

(#132) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok Skacok,

Én elhagyom a süllyedő hajót, leváltottam a 13" es CTO TB-t egy 2017 es razer blade stealth re :D 7500U, 16GB 512SSD 3200x1800 as IGZO panel. Fényerőben jobb a retina, de itt meg fut a BF3! :D Súlyra kb a 12" es macbook és a 13 as tb között van, árban viszont a használt 12" körül. Meglátjuk hogy megbánom e. Ha igen akkor tali ugyanitt pár hét múlva! :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#133) TigerCat válasza hszilard666 (#132) üzenetére


TigerCat
nagyúr

👍

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#134) #78600448


#78600448
törölt tag

Üdv sziasztok.

Tudom megfordultam már az Apple notebookok topikban kérdezősködni, meg ilyesmik, de nem fogom offolni hülye kérdésekkel.

A MAC, mint maga rendszer mennyire Linux? (Hülyén hangzik, igen a kérdés arra koncentrál, hogy felépítésben közel állnak, mint UNIX-Linux.)

Akik munkára használják, mennyivel másabb, mint a Windows? (Van rá alkalmazás, kompatibilitás [gondolok itt a programnyelvekre, hálózati eszközökre etc.] tehát kezed alatt dolgozik "gond" nélkül.)

Hálózati eszközökre nem panaszos, nem tudom még miket soroljak, mint kérdések.

Dilemmám az, hogy maradjak Windows vonalon valami business ultrabookkal és azon keresztül folytassam a tanulást a "jövőbeli" céljaim/terveimhez, vagy keressek egy MB-t (akár részlet akár használt, az az én gondom lenne) mert itt van gyakorlatilag egy 5C is és hát hadd ne mondjam, mennyire látom barátságosnak a Windowssal (semennyire).

Bármi érv van jól jönne, mivel nem akarok örök életemre "gyári töltelék" lenni és hasznosítani kellene a maradék jó agysejtemet, mivel az IT nagyon érdekel, csak amennyire olvasom annyira vagyok benne kuka.

Ha vannak itt akik néha be néznek és rendszergazdák/soft devek vagy ki mire használja az MB-t szívesen hallgatom tanácsait/véleményét a választás mellett.

Köszönöm, Főnix!

(#135) Smiley válasza #78600448 (#134) üzenetére


Smiley
őstag

Ha linux uzemeltetesre gondolsz akkor arra eleg jo tud lenni. Amugy ez a BSD-hez all kozelebb nem pedig a linux-hoz, de van GNU-s valtozat a leggyakrabban hasznalt parancsokbol, igy nem teped ki a hajad. Vannak nyugjei ennek is mint mindennek, a halozatokat viszont eleg jol kezeli, de elmarad abban amit linux alatt (iptables) meg tudsz csinalni. iTerm2-t nagyon jol szemelyre lehet szabni, ilyet en meg linux-on nem lattam. Windows-hoz meg ott az MS RDP ami szerintem jobb mac-en mint a sajat platformjukon. Programozashoz nalunk a linux-ot hasznalnak a sracok, mert ott kenyelmesebb kontenerekben futtatni az adott cuccot, ilyen sajnos nincs mac-en, csak teljes virtualizacio. Amugy az IDE-k nagy resze fut barmilyen rendszeren. Ha megfogadsz egy jo tanacsot... ha programozas/uzemeltetes iranyba indulsz el, akkor amerikai ANSI keyboard-os gepet valassz es azt a kiosztast tanuld meg hasznalni, legyen az PC vagy Mac.

Alapjaban veve kenyelmes cucc, de software es a hardware minosege egyre szarabb, az ara pedig egyre dragabb. Mindenkeppen probald ki az uj gepek keyboard-jat. En 1,5 honap alatt sem tudtam megszokni, mert szerintem hasznalhatatlan.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#136) Syl


Syl
nagyúr

Srácok! Ez Catalina újítás vagy én telepítettem valamit?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#137) TigerCat válasza Syl (#136) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Catalina

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#138) Syl válasza TigerCat (#137) üzenetére


Syl
nagyúr

Szuper! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#139) Bagan


Bagan
aktív tag

Sziasztok!
Amikor téma volt a gyors merülés, én is beírtam kíváncsiságból a hibernatemode 25 öt a terminálba.
Kéremszépen... azóta nem akar lemerülni a 17 es Air!! :R :R Lecsukva 24 óra alatt merült 2% ot! Köszönöm
Nem vettem észre különbséget hogy várni kellene a feléledéssel. Lehet azért nem, mert alapból nem tartok nyitva sok programot?

(#140) TigerCat válasza Bagan (#139) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jó a Catalina, nálam alapra sem merül...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#141) Syl


Syl
nagyúr

Olyan app, amivel egy alkalmazás ablakát ki lehet tűzni (allways on top)?
Eddig csak a mySIMBL jött szembe, de az a System Integrity Protection kikapcsolását igényli, ami nekem nagyon nem szimpatikus.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#142) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Sziasztok!
Adott egy 2014es macbook air gép. Azt írja hogy normál állapotban van az akku, de 90%os töltöttségnél is kikapcsol ha kihúzom az adaptert. Plussz újabban már nem is tölt, nem vált át zöldről narancssárgára mikor bedugom a tölteni.
Kuka az akksi :F

(#143) TigerCat válasza -NOKIA- (#142) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Simán lehet, de dobd be a MacBook topikba is azért.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#144) TigerCat válasza -NOKIA- (#142) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egyébként simán lehet ennyi idő után, valamint az is fontos, hogy mennyit volt töltőn. Ha sokat, akkor az is kinyírhatja, miközben jó állapotúnak tűnik. Nem púposodott fel véletlenül?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#145) -NOKIA- válasza TigerCat (#144) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Ahhoz szét kéne szednem hogy lássam.
Nálam nem volt sokat töltőn.
Az előző tulajnál lehet. :R

(#146) TigerCat válasza -NOKIA- (#145) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Tedd teljesen sík felületre és nézz be alá. Ha púpos, akkor azt látni fogod.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#147) Gardaai


Gardaai
senior tag

Üdv.
A topik megnyitása óta váltott valaki MacOS-ről Windows-ra vagy fordítva? :DD

Kis gondolat indító (kicsit hosszú lesz):
Aki azt írja nem tudna Windows-ra visszaállni az írjon már egy jó indokot..
Az hogy nem felhasználóbarát a Windows Update az elég gyenge indok.. plusz bármikor letiltható az automatikus újraindítás, driver frissítés ha ez zavar. :)

Stabilabb? Mi stabilabb? Finder, Google Chrome, Adobe alkalmazások? x év alatt pont annyiszor fagyott le valami, mint a Mac-es kollégának sőt.. voltak érdekes dolgok.

Mindig is Windows-ot használtam, sose volt vele gondom.
Utóbbi időben kezdtem gondolkodni, hogy kéne egy MacBook átlag felhasználásra. Egyszerűen az M1 miatt, azon belül is az üzemidő. De az ára.. átlag embernek még mindig nem éri meg otthoni felhasználásra szerintem.

De egyszerűen nem értem miért írja bárki, hogy annyival jobb lenne, meg stabilabb, soha nem tudna újra Windows-ot használni. Na mer' miért nem? :F

Személy szerinte munkára el nem tudom képzelni, hogy Mac-et használjak. Sajnos jelenleg azt sem, hogy stock W11-et. A legfontosabb szerintem a taskbar.
Hogy nem fontos Mac usereknek, hogy lássák a tálcán milyen program és a program milyen aspektusban van megnyitva?

Persze nem mindenki dolgozik sok programmal, de a saját példámat nézzük meg egy kicsit:
Legfontosabb nekem, hogy ne keljen semmit keresni. Azaz én az alkalmazásokat "Soha nincs összevonás" tálcabeállítással használom.

2, de inkább 3, van, hogy 4 külön Firefox ablak meg van nyitva (meg még sok más.. Excel, levelező program, Notepad, Code Editor-ok, Adobe programok, fájlkezelő.....), na most ha én ránézek a tálcára 4 Firefox ablakból pontosan tudom mi, hol, milyen formában van megnyitva, mit csináltam, hol tartottam. Ugyan ez a helyzet a felsorolt többi programmal pl. Fájlkezelő.
De maximum ráhúzom az egyikre az egeret és azon nyomban az összes ablakot látom előnézeti képben.
Ezt a Mac tudomásom szerint stock nem tudja, csak annyit, hogy jobb klikk az alkalmazásra és ott látni fogja az ember, hogy mennyi és milyen címmel van megnyitva. Kérdem én, ez hol kényelmes?

Még rengeteg ilyen dolog van ami zavar és nem kényelmes Mac-en, de legyen egyelőre ennyi a téma beindításához. :DD

Még egy gondolat. Mac-es ismerősöktől amikor kérdezek kényelmi funkciókat, hogy Mac-en ez hogy lehetséges, akkor csak pislognak, hogy hát ezt nem lehet, soha nem használta (pl. vágólap).
Nincs kicsit olyan érzésetek, hogy aki Mac user az, amiről nem tud nem fáj neki alapon, megalkuszik drága pénzért? :F

Jöhet hideg, meleg, mert értelmesen még nem sikerült az ismeretségi körömben dűlőre jutnom ebben a témában (Android vs iOS-ről meg ne is beszéljünk :DDD ).:R :R

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#148) #54597376 válasza Gardaai (#147) üzenetére


#54597376
törölt tag

Erősen gondolkodok, hogy eladom az épp egy éves M1-es Airemet és veszek valamilyen laptopot amin windowst használnék. Na nem azért mert bármi bajom van a rendszerrel, hanem mert munkámból adódóan kénytelen vagyok windowsos programokat használni. Jelenleg mindenhová cipelek magammal egy iPadet, egy Macbook Airt és egy ThinkPadet. Az Airtől lenne a legegyszerűbb megválnom.

[ Szerkesztve ]

(#149) Gardaai válasza #54597376 (#148) üzenetére


Gardaai
senior tag

Na igen.. az megint egy sarkalatos pont.. a kompatibilitás.
Sajnos a te esetedben az M1 miatt kapufa, mert ugye korábbi modelleknél lehetett volna egy Dual-Boot-ot varázsolni rá.
Viszont az üzemidő meg világbajnok..
Én nagyon keveset laptopozok, de gondolkodom, hogy egy 2015-6 körüli MacBook-ot kéne vadászni és Dual-Boot Mac-Windows kombóval kihúzni még jó pár évig.
Már csak azért is, mert asszonypajtásnak iPhone van és tépi a haját, hogy egyszerűen nem tud ide-oda másolgatni fotókat Windows-on.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#150) Gardaai


Gardaai
senior tag

Lassan 2 hete "boldog" MacBook Pro tulaj vagyok. Hozzá kell tenni, hogy Windows-al az ölemben születtem és olyan funkciókat / shortcutokat használok Windows-on, ami nem biztos, hogy sokan (pár példa: Win + E, Win + D, Ctrl + Shift + Esc, Win + I, Ctrl + W, Ctrl+ Q...). Ezért különösen nehéz lenne átszokni Mac-re hacsak nem találok alternatívát vagy hasonlóan gördülékeny munkamenetet (1-2 már megvan). Ami a legzavaróbb, hogy rengeteg mindent több lépésben kell/lehet megcsinálni mint Windows-on. Legegyszerűbb és legidegesítőbb példa, hogy ha bezárod a böngészőt és újra nyitod, akkor üres oldal fogad hiába a "folytatás ott ahol abbahagyta" opció a böngészőben. Annyi találtam a neten, hogy force close vagy miután üres oldalra megnyitja, akkor menjek az "Előzmény -> Nemrég bezárt lapok" fülre és úgy hozzam vissza a munkamenetet. Nemár. :DD Ha meg be van zárva és rákattintok egy linkre, akkor bejön a böngésző és mintha nem történne semmit. De közbe az ablak mögött ott van egy másik ablakban az oldallal amire kattintottam, persze ezt nem látom mivel nincsenek szétbontba a dockeren. Eh :F Ugyan ez a helyzet a Code editorokkal.
A finder nem akarja egyszerűen megjegyezni az ablak méretét (pedig egyszer már többször is rendes méretben nyílt meg), de ha dupla kattintok rá, miért is rakná nagyobba. :)
Nincs delete gomb.... mi?? Hogy lenne gyorsabb a kukába húzkodni a dolgokat, mint megnyomni egy gombot? :Y
Úgy álltam hozzá, hogy én most ezt a rendszer olyan mélyen ki akarom ismerni amennyire csak lehet, de egyelőre homokozóban érzem magam. A jobban kezeli az erőforrásokat kijelentésre meg csak annyit, hogy egy 6th gen i7 van a MacBook-ban 16 GB memóriával, de 250 YouTube ablak úgy megfagyasztotta, hogy 1,5 óra után kiírta, hogy zárjak be mindent amit nem használok és felajánlotta az egyetlen programot ami futott, a firefoxot. :))
Egy ilyen műveletet a régi i5 2500k 16 Gb memória asztalimon nem fogott ki ennyire. Ez meg arról nem is beszélve, hogy 100 fokos volt folyamat, kiakadt tőle. Pedig ez az 50-100 ablak napi szinten beugrik nekem (sok education, tutorial, pc, mobil teszt stb.).
Próbálkozom, de mindig ugyan az a vége. Bakker, ennyiért ennyit ad? Tudom az M1 fényévellek jobb, a Pro/Max-ról nem is beszélve, de az megint olyan szint amit átlag user még évekig nem fog elérni. De hogy az új korában 200e. Ft-os Acer i5-8250U-val (2018-ból, ez MacBook Pro pedig 2016/7-es) szinte hozza ugyan ezt, az kicsit megrázó. Persze komolyabb munkában biztos kijönne a különbség, de valahogy nincs kedvem ezen dolgozni, hogy folyamatosan 100 fokos legyen. Én azt nem bírom idegekkel, meg akkor már az ölemben se lehetne. Inkább kicsit kevesebb teljesítmény, de tudjak kényelmesen pl. az ágyban dolgozni.
Az meg, hogy ezért anno kiadtak 400-500-600... ezer forintokat és kb. a lábamon nem tudom tartani böngészés közben az szerintem gáz. Akárhogy is nézem, azon kívül hogy szép és minőségi el nem tudom képzelni, hogy újonnan ezt bármikor is megvettem volna ennyiért csak hogy Mac-en dolgozhassak. Főleg, hogy itt aztán minden fizetős, ha egy normális monitorozó, ftp stb. programot szeretnél használni.
Egyébként megfagyasztani más sikerült 1x telepítővel, 1x pedig a Firefox-os sztori. De pl. olyan is sikerült, hogy monitorozó program a háttérben futott de engedte kidobni a kukába. Keletkezett egy kis anomália, ami megint újraindítást követelt.
Csak hogy legyen egy kis jó is:
A trackpad zseniális, hangszóró / kijelző szuper. A rendszer "selymes" (nem tudok mást mondani rá). Másik visszatérő érzés, hogy aki Mac-en "nevelkedett" nem tudja mennyi funkciót és szabadságot hagy ki a Windows-nál. Akik meg Windows userekként áttértek Mac-re és "soha többet Windows", azoknak üzenném, hogy nem biztos hogy a rendszerrel volt a gond. :))

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#151) r3dsnake válasza Gardaai (#150) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

15 év Windows után váltottam Macre, max két hétig volt furcsa.

(#152) Gardaai válasza r3dsnake (#151) üzenetére


Gardaai
senior tag

És iMac. Mac mini vagy MacBook, mert azért nekem van egy elég nagy különbség ha ár/érték arányt nézünk.
Ha úgy vesszük egy Mac mini és egy MacBook Pro között szinte nem volt és nincs is árbeli különbség. Sőt mini-t még M1-eset is ki lehet fogni i7 MBPro árán, ami meg aztán oda-vissza veri.
Nem is a rendszer miatt, de ha mondjuk ebben az árban vennék egy mini-t, akkor sokkal jobban meglennék vele elégedve, mivel nincs olyan gond, hogy szét égeti a lábam és meleg az egész gép, már már zavaró, hogy miért "tüzel" folyamatosan, ezzel együtt az akksi se túlzottan kiemelkedő még akku kímélő módban sem, pedig 97%-ot mutat a coconut. Ezt mondjuk egy új korában 5-600ezres géptől nagyon nem néztem volna jó szemmel. 1 hét után legkésőbb ment volna vissza. De ha egy Mac mini melegszik, az nem kellemetlen.
Lehet szőrszálhasogatás, de ilyen ársávban már elvár az ember ilyen alapvető dolgot, hogy mondjuk ne keljen kompromisszumot kötni, hogy normálisan tudjon dolgozni. Ismerősnek az M1 lapkájára már azt mondom csúcs. Basic feladatokra 25-30 fok körül van, rendernél meg 40 fok úgy hogy néma a gép, hát ennek így kéne lennie ismétlem 500e.+ Ft-os kategóriában, ami "csak" erre való.
Félreértés ne essék, többi gyártónál is ugyan úgy megvannak ezek a dolgok, de ahol ezek a gépek voltak, vannak árban, ez szerintem nem oké, megint csak: ami "csak" erre való.

Tényleg annyira jó a rendszer, hogy megérte anno ezt az iszonyatos felárat? Remélem rátalálok én is erre a felismerésre.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#153) #54597376 válasza Gardaai (#150) üzenetére


#54597376
törölt tag

A böngésző bezárást rosszul csinálod. A Mac egy teljesen más elven működő rendszer mint a Windows. Az hogy itt a Safari piros gombjára kattintasz, az annyit jelent, hogy azt az ablakot bezártad. Nem a safarit, hanem csak azt az ablakot. Itt más az ablak bezárása és más az alkalmazás bezárása. Próbáld ki hogy megnyitsz néhány lapot, majd a dockkon jobb klikk a Safari ikonra és ott válaszd a quit menüpontot. Ezután indítsd újra el a safarit, és lám ott folytatod ahol abbahagytad.

(#154) Gardaai válasza #54597376 (#153) üzenetére


Gardaai
senior tag

Igen, erre rájöttem.
Már megszoktam, hogy mindent Cmd + Q-val zárok be, de így meg eleve elvesztem a gyors megnyitás lehetőségét.
Szóval minden olyan appnál, ahol ott szeretném folytatni ahol abbahagytam, dupla lépésen kell végig mennem, vagy bezárás vagy megnyitáskor.
Teljesen át kell szellemülni ehhez a rendszerhez, viszont folyamatosan azt érzem, hogy akármennyire gördülékeny és vannak alternatívák, ha nem is, de fele olyan gyorsan tudok dolgozni vele. Szerintem nem véletlen, hogy a Mac-es kollégákhoz képest pörgök mint a villanyóra. Lehet a rendszer miatt ők csak cammogni tudnak? :DD

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#155) Tim82 válasza Gardaai (#150) üzenetére


Tim82
nagyúr

Véletlenül nem valamelyik U-s proci (2 valós mag/4 szál) az a MacBook-odban lévő 6. generációs i7? Ha igen, akkor annyira nem csoda, hogy mind az i5-2500K-s (4 valós mag) asztali, mind az említett Acer notiban lévő i5-8250U (4 valós mag/8 szál) hozza a MacBook-od teljesítményét vagy akár jobb is nála.

Amúgy megpróbálkozhatnál a h264ify böngészőaddon használatával is, úgy rémlik, Firefoxra is van (Chromium alapú böngészőkre biztosan), hátha segít.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#156) TheMarci válasza Gardaai (#154) üzenetére


TheMarci
addikt

Neaggódj, ez fordítva is így lenne, ha minden úgy akarnék csinálni Windowson, mint Macen, akkor csak cammognék, míg itt rohanok. Amit nagyon sokan elrontanak, hogy a Mac-et akarák Windowssá formálni. Ők vagy elfogadják, hogy ez egy más rendszer, vagy nem nekik való ez.

A böngészőt például soha nem zárom be, de ismerőseim sem.

Do You Dream?

(#157) r3dsnake válasza TheMarci (#156) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

"A böngészőt például soha nem zárom be, de ismerőseim sem."

Én kb semmit. PS, Lr, Davinci is ott van napokig nyitva, elfér.

(#158) r3dsnake válasza r3dsnake (#157) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

(#159) Gardaai válasza Tim82 (#155) üzenetére


Gardaai
senior tag

6700HQ proci van benne.

Megpróbálom, köszi.
Bár ilyen extrém terhelés nem nagyon lesz, csak kíváncsi voltam mit tud. ;]

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#160) Gardaai válasza TheMarci (#156) üzenetére


Gardaai
senior tag

Nem akarok semmiből semmit formálni.
Szeretném megtalálni, kialakítani azt a sémát ami legalább annyira gördülékeny mint Windows-on. De eddig nem sok sikerrel.
Nagyon egér + bill orientáltnak érzem az egész rendszert. Vagy túlságosan az egérrel kell manőverezni, vagy mindenképpen kell egér + bill kombó, hogy elérjem a kívánt hatást.
Például: hogy a mission control ne legyen tele 100 ablakkal, ezért zárok be minden olyat ami éppen nem kell, viszont bezárni megint csak vagy bill kombináció vagy több egér kattintással tudom megtenni. Vagy elrejtem Cmd + H-val (azt hiszem ez is működik). Ha sok ablak meg van nyitva, akkor nem Cmd + Tab-al szoktam lépegetni közöttük, hanem rányomok a tálcán lévő elemre. Igen ám, de ha mondjuk az egér alatt pont az az ablak van ami megvan nyitva és alatta van ami kéne nekem, ahelyett hogy szimplán rákattintok és lerakja, ez nem működik. Ha jól emlékszem Control + kattintással teszi le. Ez megint nem eget rengető, hogy meg kell keresni a másik ikont ilyenkor, vagy az billentyűzethez nyúlni, de azért ha pörgés van napi 8-9 órában, akkor az az 1-2-3 másodpercek, percekké híznak. Persze ki fog alakulni ez a rutin is, csak kényelem szempontjából ez így elsőre hátránynak érződik.
Másik egyszerű példa: kajaszünetben vagy ha eljövök a géptől nyomok egy Win + D-t lerak minden ablakot, visszajövök Win + D és felhoz mindent. Erre is találtam ilyen 3 vagy 4 ujjas technikát, hogy így kitologatja az ablakokat a szélére és az asztalt mutatja, de ez nem túl jó megoldás. Jelszót meg ujjlenyomatot meg nem akarok minden alkalommal beadni.

De kíváncsi lennék mondjuk ami Mac-en gyorsabb Windows után, tudtok 1-2 ilyen dolgot mondani, hátha segít a "beilleszkedésben".

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#161) Gardaai válasza r3dsnake (#158) üzenetére


Gardaai
senior tag

Én Mac-en csak azzal az indokkal zárom be amit leírtam, egyébként én sem zárok be soha semmit. Windows-on sem. Office gép szerintem másfél éve ki se volt kapcsolva. :))
Szerk: nem ette meg a közvetlen screenshotot

[ Szerkesztve ]

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#162) Sindare


Sindare
csendes tag

Sziasztok,

A párom mostani Dell Vostro (i5-8GB) notebook-ját szeretném lecserélni macbookra. Sosem próbáltam még korábban, de kíváncsi vagyok rá, belevágnék. Mindenképpen használt gépben gondolkodok.

A felhasználás a következő lenne: egy chrome ablak folyamatosan nyitva kb 40-50 tab-al (amiket majd egyszer megnéz, de persze sosem :DD ) illetve kajálások mellett ezen szoktunk youtube-ot/netflix-et nézni.
+ évente egyszer a nyaralásos videót megvágja rajta (semmi extrára nem kell gondolni, tényleg csak vágás történik meg zenét tesz alá, nincs átszínezgetés vagy ilyesmi).

Költséghatékonyságból szerintetek erre a felhasználásra érdemes lehet M1-es előtti gépet venni, vagy azok már nem alkalmasak erre a feladatra?

Köszi szépen!

(#163) TheMarci válasza Sindare (#162) üzenetére


TheMarci
addikt

Én nem vennék M1 előtti gépet, azok elég gyorsan fognak elavulni/ nem támogatottak lenni.

Do You Dream?

(#164) Gardaai válasza Sindare (#162) üzenetére


Gardaai
senior tag

Erre szerintem bőven jó lehet, de azért 2016 és i5-nél ne legyen régebbi. Persze ha jó áron van. Ha nem sok pluszért van M1-es gép, akkor nem kérdés, hogy rászánnám a plusz költséget. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt (Intel - Silicon).

Előre is adok egy tippet. Mac-en a "folytasd ahol abbahagytad" opció nem működik, ha sima pirossal lépsz ki (Windows-on X-nek megfelelő működés, az ablak bal felső sarkában).
Cmd + Q vagy bal felül a legördülő menüben bezárás opció. Rohadt idegesítő volt mindig így bezárni.

Általában 3 monitor, egy firefoxon belül akár 4-5 külön ablak szokott nyitva lenni, ezt is elég macerás Mac-en kezelni.
Nehezen szoktam meg, amíg megvolt.. nem bírtam sokáig használni, pedig nagyon próbálkoztam.. tényleg.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#165) TigerCat válasza Gardaai (#164) üzenetére


TigerCat
nagyúr

BetterTouchTool-ban beállítottam, hogy ha jobb gombbal kattintok az alkalmazáson a piros gombra, lépjen ki belőle. Figyelni kell, hogy legyen bejelölve a kurzor alatti alkalmazás, hogy ne azt zárja ami éppen aktív.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#166) Gardaai válasza TigerCat (#165) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ha ezt tudom, hogy van ilyen. :U
Majd következő nekifutásnál jó lesz. Köszi! :C

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#167) RaZroX


RaZroX
addikt

Sima M2-vel szokott valaki néha játszani?
Én World of Tanks-ezni tervezek esténként ha megérkezett majd, kíváncsi vagyok, hogy fog menni.

This is the way

(#168) Gardaai válasza Gardaai (#166) üzenetére


Gardaai
senior tag

Kerek 5 hónap után megint jött az ötlet, hogy meg kéne próbálkozni egy M1-es géppel. Már viszonylag jó áron vannak és nagyon vonz a néma működés, brutál akkuidővel (már ha valós).
Már sokadik nekifutás, ezúttal viszont a munkámat is vegezném rajta (programozás) amihez nagyon fontos lenne, ha valahogy meglehetne oldani a Windows layout-ot rávarázsolni a MacOS-re (sok évnyi berögződött mozdulatot nem szeretném eldobni, mert iszonyatosan lassított legutóbb is amikor próbáltam rajta programozni, fel is adtam). Erre van valami gyors trükk? Manuálisan nem létezik, hogy rászánjam magam minden beállításra.
:R

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#169) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Ti milyen programokat használtok? Inspirálódnék új alkalmazások felől, mert már az "összes" best mac apps-videót láttam :)
Köszi

(#170) sz.balazs.95 válasza huan (#169) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Hát, attól függ, milyen célre kell. :))
Én amiket tökre szeretek, az pl az Affinity Designer, SoftMaker Office, LibreOffice, Thunderbird vagy a Macs Fan Control.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#171) TigerCat válasza huan (#169) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Parancsolj:

Awesome Mac

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#172) huan válasza TigerCat (#171) üzenetére


huan
őstag

:C

(#173) kusztax


kusztax
tag

Sziasztok!

Egy Macbook Air M1 chipes 256 Gb-os beruházásban gondolkozom. Nem tudom, hogy külső tárhelyre tudok programot telepíteni programot vagy sem. Szóval hogyan áll ez a dolog a Mac-nél?

Köszi!

(#174) TigerCat válasza kusztax (#173) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Bárhonnan futtathatod, akár külső meghajtóról is.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#175) kusztax


kusztax
tag

Sziasztok!
Újabb kérdéssel érkeztem. Van egy VK-F7 VoiceKraft keverőpultom és azzal a problémával állok szembe, hogy ha kivezetem a mainből jackre a hangot vagy a phone-ból jackre a hangot és rádugom Apple Macbook Air M1-re vagy egy iPad 9th gen-re, akkor nem érzékeli egyik gép sem hangbemenetként vagy ki- és bementként.

Milyen megoldás lehet erre?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Apple Mac offtopik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.