Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Android felhasználók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68301) Aryon87


Aryon87
félisten

Odacsaphat kamerafronton az iPhone és Pixel mobiloknak a Samsung

:C
Ezt a lépést éányegében már a 10-es szériával meg kellett volna lépni. És nem a Pixel meg Alma az ellenfelük..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#68302) nrg_52 válasza Aryon87 (#68301) üzenetére


nrg_52
addikt

Samufan lettel? ;]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#68303) w333 válasza Aryon87 (#68301) üzenetére


w333
félisten

Huawei -nek lassan vége, sok ellenfél nem maradt :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68304) Aryon87 válasza w333 (#68303) üzenetére


Aryon87
félisten

Én még nem temetem őket.

nrg52: szigorúan ;]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#68305) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#68304) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Ne ;]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#68306) Intruder2k5 válasza vodrosjozsi (#68305) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen tré lenne már, ha egy oldalon állnátok, mi? ;]

(#68307) Aryon87 válasza Intruder2k5 (#68306) üzenetére


Aryon87
félisten

Kész katasztrófa lenne :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#68308) Intruder2k5 válasza Aryon87 (#68307) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a topik lenne a béke szigete PH-n. :DDD

(#68309) vodrosjozsi válasza Intruder2k5 (#68306) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Hát bakker, nem rajtam múlik

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#68310) Aryon87 válasza Intruder2k5 (#68308) üzenetére


Aryon87
félisten

:C
De csak lenne.. bár most is az, mert alig vagyok itt :D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#68311) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#68308) üzenetére


nrg_52
addikt

Igy is az. Dogunalom. Pfujjj. :DDD :DDD :DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#68312) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na jól van, nem álmodozom, végül is még ébren vagyok. Meg aztán akkor moderátorra se lenne szükség, szóval nem is lenne olyan jó az nekem. :)

(#68313) vodrosjozsi válasza Intruder2k5 (#68312) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Szép gondolatok így estére

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#68314) Intruder2k5 válasza vodrosjozsi (#68313) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ugye? Kár, hogy csak esti mesének lenne jó. :)

(#68315) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Nincs meg itt valakinek Kunhalmi Rezsőtől a Fototechnika I. rész című könyv?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#68316) leslien


leslien
nagyúr

milyen jó áron van ott a Samsung Galaxy Note 10.. [link]
eladót érdemes nézni..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#68317) w333 válasza leslien (#68316) üzenetére


w333
félisten

Microsoft ... hát ha már a WP nem ment a csempe miatt :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68318) leslien válasza w333 (#68317) üzenetére


leslien
nagyúr

jó lenne SD 855. miat... :D

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#68319) w333 válasza leslien (#68318) üzenetére


w333
félisten

Na igen és olcsóbb is :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68320) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Volt a kezemben a Note 10 és tényleg tetszetős élőben. A plus már batár nagy, de a sima tényleg pofás.....az ára meg pofánvágás. Azért egy év múlva lehet lesz ez baráti áron is(180e).

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#68321) leslien válasza Quqesz (#68320) üzenetére


leslien
nagyúr

ha nem lesz a Pixel 4 nagyágyú akkor rendelem a Note 10 SD verziót... mivel P3 az a tartalék teló... :D

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#68322) Aryon87


Aryon87
félisten

Slofie by Apple. Végem van :C
Szokásos nesze semmi fogd meg drágán..
Forradalmi 120fokos széleslátó kamera, vízállóság, 3 kamera és kb fél óra + üzemidő és ennyi.. :))

[link]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#68323) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#68322) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Nekem bejön a 11, nem is olyan drága.
A többi nem érdekel.
Amúgy a huawei nem ennyibe kerül ezzel a speccel?
De.
Ne haragudj de .. Origo? :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#68324) Quqesz válasza Aryon87 (#68322) üzenetére


Quqesz
nagyúr

III röviden....vagy IXI ;]
Aluból és üvegből....ropi effekt meglesz? :F

Dolby Atmos telefonban de ismerős.... ;] :DD
3 kamera a proban...csak a már asszem i7-ben debütáló 2x zoom, semmi, komolyabb.....12mp az jó választás, de semmi új(de javu megint a normál/tele/széles kamera)......hátlap hát...megyek rókázni. :O ......videó az sztem nagyon jó lesz(bár a filmes cucc terén felötlött a LG V30-al történt eset)....akksi: nem mondjuk meg mennyi, de 5 órával több(ja rákötötték csernobilt), kiderül......chip: már 3 éve van olyan gyors a chip, hogy ne legyen gond, a többi faszméregetés(meg butítás a régi modelleknél)........éjszakai módra kíváncsi leszek(dXomark no1 tuti egyből a teló ;] )......slofie.....mikor felveszed a saját rókázásod 960fps-ben :W ;] :P .......a sima 11 "csak" IPS nem fhd :Y 290e forintért ....
Összességében hozza a kötelezőt, de semmi forradalmi.....inkább kullogás.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#68325) Quqesz válasza vodrosjozsi (#68323) üzenetére


Quqesz
nagyúr

De drága! Egy HD IPS kijelzős telefonért 2 kamerával(normál, széles) sok! Akkor már ennyiért a Note10!

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#68326) leslien válasza Quqesz (#68325) üzenetére


leslien
nagyúr

vagy Pixel 4.... :)

mindenesetre lehet h lesz egy próba az XS el..... ;] :D sőt...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#68327) Quqesz válasza leslien (#68326) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Abszolút! De még van pár a listán....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#68328) w333


w333
félisten

Ezek az új szifonok arra lesznek jók hogy a tavalyi modellek árát lejebb vigyék, vagyis nagyon remélem hogy szolgáltatónál azért csökkeni fognak az árak ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68329) Norbi. válasza w333 (#68328) üzenetére


Norbi.
őstag

Xr maradt az Apple.hu-n, az 248 lett.
illetve van még 8 és 8 plus.

[ Szerkesztve ]

(#68330) Aryon87 válasza vodrosjozsi (#68323) üzenetére


Aryon87
félisten

Egyelőre csak ott találtam infót. Tudom, annyi közük van a szakmaihoz, mint nekem a kínai nyelvhez.
Mobilaréna holnap úgyis leadja a cikket.

Huawei sem olcsó, de legalább nyújt is valamit az árért, a szifon saccra 3 évvel le van maradva (széleslátó kamera, vízállóság, éjszakai mód stb)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#68331) w333 válasza Norbi. (#68329) üzenetére


w333
félisten

Na helyes ... szvsz. az XR a legjobb választás :K

Az XS és XS Max -t kifutattják ? direkt hogy vedd meg inkább az újat ? :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68332) Norbi. válasza w333 (#68331) üzenetére


Norbi.
őstag

Szerintem is, nem is váltok az biztos. :K

Kivezették jah, 8 ból viszont lett 128gb. (eddig 64 és 256 volt)

(#68333) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#68330) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

A mobilaréna is leadta a cikket, előbb mint ahogy írtad a hsz-t.
Quqesz:
Ennyiért ment az S9+ is tavaly, jó, ez QHD meg amoled de kb ugyanaz az a szint.
És egy iphone-ért ez nem drága.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#68334) nrg_52 válasza vodrosjozsi (#68333) üzenetére


nrg_52
addikt

Olyan nincs , hogy egy iphone nem draga. ;]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#68335) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Már nem is a samsungosok fikázzák az iphone-t hanem a huawei-xiaomi fanok.
A huawei is 300-400 között van, az nem sok érte áá. A xiaomi fanok közül meg azok szidják akik csórók és nem engedhetik meg maguknak.
Komolyan ez kell?
Minek kell sz@rozni egy telefont ha nem tudod megfizetni? Vegyél sáomit aztán vagizzál azzal.
Maradjon mindenki a kaptafánál és ne egymás telefonját fikázzuk már, mert ezzel csak lejáratja magát mindenki

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#68336) Aryon87 válasza vodrosjozsi (#68335) üzenetére


Aryon87
félisten

Olvass a sorok közt. Az almások is lehúzzák ugyanúgy. És az egész "tech társadalom" rajtuk röhög. Jogosan. kb 3-4 évvel vannak csak lemaradva. Széleslátó kamera? Lg 2015-ben behozta. Éjjeli mód a kameránál? Huawei 2016-ban elhozta. Vízállóság? Sony és Samsung legalább 5 éve megcsinálta ha nem több, ezt nem tudom pontosan.. Kamerapúp a kameraszigeten? WTF? Bazinagy noccs, mikor már kameraluk (Samu) vagy kameracsepp (Huawei, Xiaomi stb) van? Mindez 400-500+ kilóért? Tehát? Más ennyiért legalább hoz újítást ad és nem a létezőt rakja bele "innovációként" ami továbbra sincs. Emiatt is csökkennek az eladásaik. A nagy fejes távozása óta csak szánkóznak a hegyen lefele.
Nem csoda hogy Trampli meg akarja buktatni a Huaweit és nem csak az 5G miatt meg a "kémkedés" kamuszöveg miatt.. Apple fejes jól cumizik az irodában nála..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#68337) nrg_52 válasza vodrosjozsi (#68335) üzenetére


nrg_52
addikt

Nincs is szifonod, mit hoborogsz? :DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#68338) Drakmusz válasza vodrosjozsi (#68335) üzenetére


Drakmusz
őstag

Mindenki azt vesz amit akar, az egyéni preferenciákról teljesen felesleges vitatkozni.
Majd lassan elülnek a hullámok, ilyenkor még nem is érdemes beleolvasni az aktuális topikba.
Az már más kérdés, hogy az emberek egy sz.ros használati tárgy miatt képesek abszolút lemenni kutyába......

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#68339) leslien


leslien
nagyúr

pár észre vétel az Exynos 9820,9825 vs SD855 szemben... [link]
ez sem én írtam... sajnos nem örülök mert ha igazi Samsungot akarok venni akkor adolzatot kell hozni és garancia nélkül megvenni..
és tudom megimt jön ez a válasz...

ez csak apró áldozat a megváltásért.. by Thanos


mondom h ez az én emberem... :DDD

Unfortunately yes, I see a massive amount of sheep's here that didn't watch the facts that I listed and refuse the see the truth and answer with hate and nonsense. The truth is that Exynos 9820 and 9825 is SCAM! This is obviously when note came with a stronger Exynos and Samsung maintained the same Snapdragon 855 version.

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#68340) akooos válasza leslien (#68339) üzenetére


akooos
veterán

Erre azt tudom mondani, ami az első kommentben is van: You're wasting too much energy on this.

Továbbra sem kaptam választ arra, hogy a gyakorlatban mi az ami miatt hátrányosan érint téged, mint usert az, hogy Exynos processzor van benne. Mi az az óriási előny, amit a Snapdragon nyújt? Ami miatt szégyenkezni kell, hogy hú nekem kamu samsungom van?

Tudom a választ: semmi :)

Leírtam már a múltkor is, mi a különbség a két SOC-os telefon között:
gcam - a gyakorlatban ki a tökömet érdekli, hogy élesebb-e a 300 méterre található autó rendszáma
akksi - 5 óra SOT fölött bírja ki a klón verzióm. Körülbelül zéró eset fordult elő, amikor idő előtt lemerült és nem értem töltőhöz. Ha kibír egy 10 órás túrát úgy, hogy rögzítem az útvonalat és közben fotózok egy csomót, akkor nekem pont elég :) A mai világban, amikor mindenen USB van, nehogymár gondot okozzon, hogy nem 8, hanem 7 órát bír ki a telefon :)
gpu gyengeség - erről most hallok először, egy játék vagy app sem volt ami laggolt volna, vagy élvezhetetlen lenne a gyenge grafikai chip miatt.
audio minőség - a budson keresztül hallgatok zenét, teljesen megfelel a minősége nekem, de már az előző kommentjeimből is kiderült, hogy igénytelen vagyok nem csak kép, hanem hangminőség terén is.
térerőproblémák - ugyanolyan térerőm van, mint asszonynak az iPhone XS Maxon. Az esetek 99%-ban. Sőt, a wifi jel nálam sokszor erősebb, mint nála és nem dobja el az 5 ghz-es kapcsolatot sem, míg az iphone igen.

Jó szar az exynos tényleg. Mondjon le a samsung.

Azért egyszer jó lenne ha le is írnád, hogy mi az ami miatt NEKED személy szerint a snapis jobb lenne. Hol jön ki az a hatalmas előnye a te felhasználásodban?

(#68341) akooos válasza leslien (#68339) üzenetére


akooos
veterán

A szerkesztésre: hatalmas sheep vagyok, hogy meg vagyok elégedve ezzel a klón szarral is és minden igényemet kielégíti :) Véletlenül sem az a sheep aki minden alkalommal kihányja magából, hogy mekkora fos ami nem snapdragon. A válaszokat továbbra is várom az előző kérdésekre.

(#68342) leslien válasza akooos (#68340) üzenetére


leslien
nagyúr

a legelsők között voltam mindig akik rendelték és eladták a Samsungot ..miért? pl S9+ örültem jó képek jó üzem idő addig míg nem láttam USA verziót..akkor jött a S10 ugyanez a probléma.. kérdezem én miért nem lehet nekem is vmivel több illetve ugyanolyan mikor ugyanazt a logót viseli a telefonom..
a Samsung gondolata:
nem vagy te hozzá szokva köcsög...

várom a Pixel 4 et. és ha nem sokkal lesz jobb a jelenlegi P3 nál akkor abban a pillanatban rendelem ezt [link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#68343) #96302336 válasza akooos (#68340) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az a probléma a két Samsung változat között, hogy ha szigorúan nézem, a vásárlók megtévesztése. Ugyanis az USA és az EU modell totál ugyanazon a néven fut, holott mérhető különbség van a két telefon teljesítménye között. Az EU a lite verzió. Az SD minden tekintetben jobb soc, mint az exinos. Gyakorlatilag vagy nevesítse a két változatot a Samsung, vagy mindegyikbe egyforma soc kerüljön! (pl S10s S10e vagy tököm tudja :D ...) Egy totál átlag felhasználónak halvány lila gőze sincs, hogy mi a különbség a két chip között. És amilyen jó fej a Samsung, ebben a hitben meg is hagyja a vásárlót. Régebben a két változatban a kamera szenzor is különbözött ráadásul, Sony vs Samsung... Természetesen az USA modell a jobb. (többek között ezért sincs Samsungom, mert nem szeretem a varázslatokat amit előadnak. Meg még pár sokkal nyomósabb ok ;) ...)
Hogy egy analógiával is éljek, mangalica rántott hús és sima sertés rántott hús. A panír alatt tök egyforma. De csak az ínyenc mondja meg, melyik a mangalica.

(#68344) Quqesz válasza #96302336 (#68343) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Azt még hozzátenném, hogy ami amerikában 699$ az az euban 699€, ami nem ugyan az......

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#68345) Quqesz


Quqesz
nagyúr

:C :DD :))

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#68346) akooos válasza leslien (#68342) üzenetére


akooos
veterán

Egyik kérdésre sem adtál választ , csak a szokásos gyengébb az exynost mondod :DDD Valahogy sejtettem. Ez a tipikus "nézd már, megint nincs rajta sapka" eset.

Syn7h37ic:
Engem nem kell meggyőzni, én is tudom, hogy nyers erőben és benchmarkban erősebb a snapdragon és hogy a samsung nem egy szent. Nagyon szigorúan kell ahhoz nézni, hogy ezt megtévesztésként vegyük figyelembe.

Csupán arra lennék kíváncsi, hogy átlag user mondjon már legalább egy gyakorlati előnyt abból, amit az usa variáns nyújt az európaival szemben. Mi az ami miatt irigykednem kellene az usa verzióra?

Hozzátenném még, hogy a Note 8 után az s10+ nekem is kissé csalódást keltő. Megindokolni nem tudom. Semmi pluszt nem érzek a notehoz képest, egyedül az akksi(egyébként ez volt a noteban az egyetlen bajom) és a wide camera ami érezteti, hogy más telefon van nálam. A note másfél évig volt meg, nem akartam lecserélni, de nagyon jó áron jutottam a telekomon keresztül az s10-hez, ezért lett ez.

Viszont eltelt pont fél év és már nézegetem, hogy mire tudnék váltani. Tetszik a Mate 30, ha android nélkül jön és ez érezhető lesz az árán, akkor az is opció. Tetszik amit a Mix4-ről mondanak, annak az ára alapból alacsonyan nyithat. Ott van a OnePlus is, úgyhogy van miből válogatni. Kétlem, hogy a karácsonyt megélné az S10, de nem azért, mert szar lenne, vagy bajom lenne vele. Szimplán nem érzem azt a kötődést, amit anno a Notehoz és korábban az LG G2-höz éreztem.

(#68347) leslien válasza akooos (#68346) üzenetére


leslien
nagyúr

nem hiszem meg tudnálak győzni... ezért van nekem Pixel.. ahogy a fenti kolléga is írja talán ínyenc vagyok.. ;)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#68348) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Segítsetek nekem légy szíves, ha tudtok.

Adott egy SamuA8 és egy A40 illetve hozzá egy Airpods2 - ez kellett a lányomnak, és kész :)

Működik együtt, de mégsem rendesen. A probléma a következő. Egy zenét elindítva (Spotify, YT, stb...), a hangszórók oly hangerővel szólalnak meg - gyanítom csutkán -, hogy azonnali halláskárosodást eredményeznek. Majd, egy-két másodperc elteltével visszaáll a hangerő a hangerőszabályzó által beállított, normális szintre. Zeneszám megállít - stop, pause tök mindegy - majd újraindít, a probléma ismét jelentkezik.

Találkoztatok már ezzel a jelenséggel? Hibának azért nem nevezem, mert lehet, hogy a két gyártó cuccát nem lehet tökéletesen összehozni. Netán valami nincs jól beállítva, netán egy külön app-ot kell a pS-ből letöltenem?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv:
A

(#68349) #96302336 válasza akooos (#68346) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ahol érezni, az pl. a játékok tere. Jó példa pl. a CSR Racing 2. Ott aztán nagyon nem mindegy, hogy mivel tolod. Egyértelmű előnyben van annál a játéknál a iPhone, főleg az újak. Utána a Snapi 855 chipes telefonok. És utána jön csak a többi. Ami még rendkívül számít, az e belső tárhely írás-olvasás sebessége. És sajnos, mivel nagyon telefon függő. így a gyors készülékkel egyértelmű előnyben van a játékos. 845, 855 készülék között is érezhető a sebesség különbség. A pálya betöltésnél pedig a belső tárhely sebessége számít sokat. Lassú telefonokkal nagyon gyorsan egyedül maradsz, mert nem fognak veled live-ban trade-elni, mivel sarkalatos pontja a gyors farmolásnak a telefon sebessége. Ez csak egy példa, a játékoknál van azért pár.
De mint látod, kizárólag olyan alkalmazásoknál jön elő, ahol óriási a HW igény. Átlag júzer a büdös életben nem fogja kamatoztatni a soc teljesítményét. Még a középkategóriában sincs már olyan, hogy lassú lenne egy mobil átlag felhasználáskor, böngészés, közösségi oldalak, videók stb stb...

(#68350) kali válasza #96302336 (#68343) üzenetére


kali
legenda

Nem minden tekintetben jobb a Snapdragon verziójú, érdemes lehet utána nézned más tekintetben is, 4G(+) és wifi modul...stb.
A kamera sem úgy volt megkülönböztetve, EU verziókban is volt Sony és Samsung modul is, ahogy az USA verziókban is előfordult már mind a kettő, egyik sem mérvadóan jobb vagy rosszabb a másiknál, meg a gyártó nem is köteles ilyesmivel elszámolni, de pont így tesz az Apple (ők még ígyebb), Huawei, Sony...stb is, megszokott dolog, csak nem mindegyiknél tudsz róla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.