Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Android felhasználók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66601) #81524480


#81524480
törölt tag

En most sarga vagyok. 🤣 De voltam mar barna meg feher is. 😁

(#66602) neo_xperia válasza Quqesz (#66600) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Akkor már csak a kishölgy személye kérdéses..🤔
😃

(#66603) junior11


junior11
veterán

Személyes adatokat küldtek Kínába egyes Nokia mobilok

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#66604) Aryon87


Aryon87
félisten

Na ennyit a bringazasrol.. nem jol lathato tabla miatt kaptam egy szep 30k-s csekket...:W
Visszamentem ahonnan bementem, es lefotoztam minden szogbol..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#66605) kali válasza Aryon87 (#66604) üzenetére


kali
legenda

Az nem jó...
Milyen tábla?

(#66606) S e t h válasza Aryon87 (#66604) üzenetére


S e t h
nagyúr

Visszamentem ahonnan bementem, es lefotoztam minden szogbol.

Még ilyenkor is csak a fotózásra gondolsz, ezt nevezem elhivatottságnak, gondolom a következő szoborkonstellációval megosztod azokat is.. :D

Bocs, nem tudtam kihagyni. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#66607) Aryon87 válasza kali (#66605) üzenetére


Aryon87
félisten

Kerekparral behajtani tilos (mellette a tobbi kisebb gurulos "jarmuvek" ikonjai:

Kepek
[link]
[link]
[link]
[link]

Seth: :))

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#66608) Intruder2k5 válasza Aryon87 (#66604) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ki büntetett meg? Rendőr, vagy közterületes?

(#66609) Aryon87 válasza Intruder2k5 (#66608) üzenetére


Aryon87
félisten

Kozteres

[kép]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#66610) trebrona válasza Aryon87 (#66607) üzenetére


trebrona
nagyúr

Kerékpárúton előre jelezte a sárga tábla...

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#66611) Aryon87 válasza trebrona (#66610) üzenetére


Aryon87
félisten

Az tiszta sor, csak en balra mentem utana.
Bar az a jobb oldali sarga tabla a no mellett az nem a kocsisokra vonatkozik?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#66612) trebrona válasza Aryon87 (#66611) üzenetére


trebrona
nagyúr

Kerékpárút vége. Zebra egyértelműen csak gyalogos átkelőt jelez, járdán egyébként is tilos kerékpározni.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#66613) Aryon87 válasza trebrona (#66612) üzenetére


Aryon87
félisten

Es a tovabbi folytatasban meg a kocsi leviszi a valagamat, mert nem bringauton megyek.. vegulis ja.
Marad a bkv es gyaloglas, bringa megy elfele.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#66614) trebrona válasza Aryon87 (#66613) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ez ilyen. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#66615) Aryon87 válasza trebrona (#66614) üzenetére


Aryon87
félisten

Eleg kcsg dolog...
Megkaptam a buntetest, fel percre ra elhuzott mellettem egy bringas, miutan a kozteresek is eltuntek (eleg hamar)...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#66616) trebrona válasza Aryon87 (#66615) üzenetére


trebrona
nagyúr

Lehet rajta bosszankodni, de alapvetően elkerülhető lett volna. Az a baj, hogy te ezt is személyes sértésként fogod fel, holott te voltál az, aki nem tartotta be a szabályokat.

Elfordult tábla nem indok, előzőekben leírtam miért.

Pont ez a probléma azzal, hogy kerékpárra semmiféle KRESZ vizsga nem kell. Akinek nincs jogosítványa, nem ismeri a KRESZ szabályait, ellenben a közlekedésben aktívan részt vesz járművel.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#66617) nrg_52 válasza trebrona (#66616) üzenetére


nrg_52
addikt

Mert akinek van jogositvanya az ismeri a kresz szabalyait azert szaladgal annyi f@sz az utakon. :DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#66618) trebrona válasza nrg_52 (#66617) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nagyobb eséllyel ismeri, mint akinek nincs. Kivételek mindig erősítik a szabályt.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#66619) nrg_52 válasza trebrona (#66618) üzenetére


nrg_52
addikt

Ebben egyetertunk egyebkent. Mekkora crash mar. Ne biciklizz jardan, menj a forgalomban, de persze semmi kotelezo kresz vizsga nincs. Biciklire is be kellene vezetni valami kepzest.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#66620) Quqesz válasza trebrona (#66616) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én ismerem...Érdi lejtő M6 190km/h a busszal...:DD🤪
Majd M0 felvezetőn a belső sávban 20 kocsit előztem végig. Elöl egy megános qva nem engedett be, de aztán beengedtek és a pitsa csak az 51-esen ért utól...dugó volt pedig😳😀🤪

Aryon
Miért nem tekertél el? Had fusson a köcsög....:D

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#66621) Aryon87 válasza Quqesz (#66620) üzenetére


Aryon87
félisten

Vagy 8an voltak szetszorva de viszonylag kozel egymashoz, siman elem tudott volna ugrani egyik es lerantani a bringatol.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#66622) nrg_52 válasza Aryon87 (#66621) üzenetére


nrg_52
addikt

Eledugrik, lerugod. 😂😂😂

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#66623) Aryon87 válasza nrg_52 (#66622) üzenetére


Aryon87
félisten

:DDD

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#66624) Aryon87 válasza Aryon87 (#66623) üzenetére


Aryon87
félisten

Az még hagyján..
Vezetői engedély részhez a személyi számom került és vezetői engedély (jogsi) lett megnevezve, ergo egy autós bírságot kaptam.
Oké aláírom hogy szabályt szegtem azzal hogy a sétálóutcába mentem.. Nem is azzal van a bajom. Hanem azzal, hogy 30k a büntetés összege.. Egy gyorshajtó mennyit kap? 10k-t?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#66625) Quqesz válasza Aryon87 (#66624) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem, 30e most az alapbüntetés gyorshajtásnál......10e már régen volt.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#66626) gerner1 válasza Quqesz (#66625) üzenetére


gerner1
veterán

Amennyiben a gyorshajtás még helyszíni bírság kategóriába tartozik, és valóban a helyszínen meg is történik az "ipi-apacs", akkor lehet kevesebb is, mert a helyszíni birság alacsonyabb alapról indul. De, a szabálysértési kategória az 30e -től kezdődik, ahogy írtad. 👍

[ Szerkesztve ]

(#66627) Aryon87 válasza gerner1 (#66626) üzenetére


Aryon87
félisten

Az úgy fincsi.. :W

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#66628) Quqesz válasza gerner1 (#66626) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ahogy mostanság észrevettem egyre kevesebb helyen állítanak meg mérés után. Csak küldik a csekket. Viszont ha nem állítanak meg, akkor nagyobb az esélyed, hogy nem kapsz büntető pontot. És nem is szarakodnak azzal, hogy kiderítsék ki vezetett a fotón, lényeg a lóvé!

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#66629) Aryon87 válasza Quqesz (#66628) üzenetére


Aryon87
félisten

Apropó büntetópont. Ezzel akkor én is kaptam?
Pontosabban mit takar ez?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#66630) gerner1 válasza Quqesz (#66628) üzenetére


gerner1
veterán

Igen, mert a szabálysértést valamiért "jobban preferálják". Nem biztos, hogy ez az oka, de én is észrevettem amit írtál. Az biztos, hogy a helyszíni bírságot nem postázzák, mert annak a megnevezésében is benne van, hogy a helyszínen szabhatja ki, az odavezényelt "jedi", utólag nem postázható.

(#66631) Quqesz válasza gerner1 (#66630) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A válasz egyszerű: ha csak trafi van, akkor 1 ember is elég hozzá. Ugye az meg nyílt titok, hogy van kötelező kvóta büntetés terén(me kell a lóvé). Van rendőr rokon..;) napi 2 a kötelező....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#66632) #96302336 válasza Aryon87 (#66607) üzenetére


#96302336
törölt tag

Akárhogy is nézem, ez az egész tábla izé nem szabályos.
Egyrészt, nem lehet egyszerre 5 piktogram egy táblán, meg amúgy sem lehet háromnál több kresz jelzés egy oszlopon. Továbbá, közteres nem adhat sem előéleti pontot, sem közlekedési bírságot, csak rendőr. Téged lehúztak!
Közteres, csakis és kizárólag (legalább is nálunk) csak parkoló kocsikat baszogathat, illetve forgalomtól elzárt területre behajtó gépjárműveket. Meg ha bringával vagyok jogsit nem adok ezeknek a tetűknek oda, ja, és meg sem állok nekik, óbégasson csak, kapjon el ha tud... Ha meg kiugrik és elesek, megy a feljelentés fizikai erőszak miatt feléjük. Nem veszélyeztethetnek testi épséget. Az bőven a túlkapás kategória.
Az más tészta, hogy jog szerint igazuk van, de ebben a formában, hogy oda van okádva egy raklap kresz szimbólum, az így, ahogy van szar.

Még pár kérdés.... Segway-el elmegyek odáig. Aztán vállamra kapom? A segway gyalogos eszköznek minősül, nem járműnek, mert akkor az úttesten kellene vele közlekedni, de ott nem lehet... a görkoris szintén gyalogos. Szimpla diszkrimináció az egész tábla.

(#66633) Quqesz válasza Aryon87 (#66629) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Kaptál 4 pontot.(előéleti pont:4) bár az a vicc, hogy 18 pont után elveszik a jogsit, de neked nincs jogsid.....:D

Syn
Úgy tudom már adhat.(2008.05.01-től)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#66634) Aryon87 válasza Quqesz (#66633) üzenetére


Aryon87
félisten

Ezen röhögök, hogy nincs jogsim, de vezetői engedélyem van, és járművel hajtottam be gyalogos területre :DD
Email ment a köztereseknek fotókkal együtt, de jött is az automata levél, hogy 30 napon belül válaszolnak, bírsággal kapcsolatban pedig halasztó hatálya van (na vajon miért? ) :D

syn7h37ic: pont ezért mentem vissza és fotóztam le azt a táblát, ami figyelmeztet hogy nem kéne, ja hogy az pont nem látható abból az irányból ahonnan én mentem (Erzsébet-híd felől a duna korzó irányába)? Nagyon kíváncsi vagyok milyen frappáns választ kapok, ha kapok.. mert ugye ott a bringaút vége tábla és a jobbra tartás táblája a kocsiknak, ez tiszta. Ha egyenesen megyek, a forgalommal szembe megyek, jobbra kerülök, holott egyenes az úticélom. Az úton tekerve nincs biztonságérzetem, mert a sok paraszt megtolhat akár hátulról, akár oldalról is. És a korzón nem először járok, gyalogosként is nem egy bringás, meg az a túristamotoros izé stb zúgott el mellettem...

És a másik, a KRESZt nem ismerem. Az alapnormákat meg betartom, ha sokan vannak, nem megyek 5km/h-val gyorsabban, és körültekintően, kultúráltan tekerek. ha extrémzsúfoltság van, inkább leszállok. És az éttermi sor előtt állítottak meg a Vígadó térnél.
Személyim adtam oda, jogsim ugye nincs..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#66635) #96302336 válasza Quqesz (#66633) üzenetére


#96302336
törölt tag

Lehet. De közteresnek bringával kurvaélet, hogy nem a jogsim mutatom meg, ha azt kérné akkor is azt mondanám, hogy nincs. Nincs büntetőpont. Ja, és nem kötelező nálam lennie bringázáskor. És a bírság is kevesebb. Ez a vicc. Jogsi nélkül (egyáltalán nincs jelen példában) vezetsz, és elkapnak, 10 rongy a bírság. lejárt jogi esetén 30...Jogállam.... Akinek van engedélye, az lehúzható mindenhol, ahol csak lehet.

Egyébként, trafi esetén, ha nem állítanak meg, az azt jelenti, hogy a helyszíni bírság határig nem fogják kiküldeni, csak a nagyobb sebesség túllépésnél, ami már átesik a szabálysértés kategóriába. Tehát pl. 50km/h esetén ha 62-vel bemér, és nem állít meg, azt nem küldik ki. De 68 felett 30 rugó. Ha leint 62-nél az 15 rugó. De minimum két zsandár. Ha egy hónapon belül nem érkezik csekk, akkor már nem is fog, annyi ez elévülési idő. Hamarabb kiküldik kb. egy héten belül egyébként. De azon nincs előéleti pont, mert nem igazolható, hogy a tulajdonos vezette épp a szabálytalan kocsit.
De mint üzembentartó felelősséggel tartozik, ezért megy a tulajnak a csekk.

(#66636) Quqesz válasza #96302336 (#66635) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ha személyit adsz az alapján is be tudnak azonosítani és megnézni van-e jogsid.....ha azt mondod, hogy nincs nálad papír, na akkor mi van? Mert ugye bringázáshoz minek vinnél....
Aryon esete sima lehúzás.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#66637) #96302336 válasza Aryon87 (#66634) üzenetére


#96302336
törölt tag

A Kresz nem ismerete nem mentesít senkit. Ennyi erővel kirabolom a nemzeti bankot, mert nem tudtam, hogy nem lehet ilyent csinálni :D
Viccet félretéve... Sajnos a közteres rosszabb, mint a zsandár. Azok direkt utaznak a bírságra, a rendőr alapból nem csinál semmit, hacsak kifejezetten nem azt a parancsot kapta. Rendőr közterületen nem foglalkozik ilyenekkel alapesetben. Őket mérni küldik ki, meg lejárt forgalmi vadászatot tartanak, meg szondabulit. Ebből van bevétel, mert bűnözőket hajkurászni az nem üzlet...Tavalyi statisztika: kb. 25.000 betöréses lopás és egyéb vagyon elleni bűncselekmény volt tavaly (!), ebből felderítettek kb 1500 körül. (nem pontos, lusta vagyok utána nézni, de kb. ennyire emlékszem) Elkeserítő, napi több száz... És mi a fontos, a traffipax... Angliában leszarnak a rendőrök egész addig, míg valami ordas hülyeséget nem csinálsz(baleset, bűnözés stb...) de akkor elkapnak és úgy megvágnak, hogy pislog mindenki...Ott nincs igazoltatás, dömping szondázás, és egyéb autós izgató buli. Traffi van, de kb ennyi. Ja, ha véletlen nem kapcsolsz világítást, nem büntetnek, hanem megkérdezik, hogy segíthet-e kicserélni az égőt, ha rossz....!

[ Szerkesztve ]

(#66638) Aryon87 válasza Quqesz (#66636) üzenetére


Aryon87
félisten

És kihez tudok fordulni ilyen esetben? Mert ezt nem hagyom annyiban.. Ja, rendőr sehol a környéken...
Pl olyan villogó lámpám van a bringán, ami elvileg nem is lehetne (kínából rendeltem, erős fénye van és 2 színben villog, egyik fehér-piros, másik kék-piros amit nem használok csak a pirosat hátul), nem egyszer ment el mellettem rendőrautó, ill jött velem szembe, nem állítottak meg, hogy ezt nem kéne..

Ok, nem mentesít, de azért betartom az alapokat (sebesség, felszereltség), amit a hülye is tud. :)

Ja lefotózták a személyimet meg engem is.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#66639) #81524480 válasza #96302336 (#66637) üzenetére


#81524480
törölt tag

Rendőr közterületen nem foglalkozik ilyenekkel alapesetben.

:K

(#66640) #96302336 válasza Aryon87 (#66638) üzenetére


#96302336
törölt tag

Csakis a közterület felügyeletnél tehetsz panaszt. Aztán vagy helyben hagyják panaszod, és törlik, vagy nem...
a "vagy nem" esetén lehet bírósághoz fordulni, de oda kell egy ügyvéd. Ami nem olcsó. Hosszabb per esetén akár több száz rugó is összejöhet, és ha bukott ,azt is ki kell fizetni. Már a tanácsadás sem olcsó, mikor elmondod neki, miért is szeretnél perelni.
Ha a közterület felügyeletnél szépen nézel, és elmondod, hogy mi is a gond, személyesen, hogy nem láttad a táblát, mert próbáltál figyelni a közeledőkre, és kevésbé látható, meg túl összetett, egy guruló kerékpáron értelmezni a túl sok tiltást, talán elengedik a büntetést.

(#66641) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#66638) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Ez azért elég cumi. Régebben én is így nyomtam mint te, sőt. Pont leszartam mindent, hogy mennyivel megyek, milyen irányból jöhetnek.
De mindez volt 10 éve, azóta megtanultam a kreszt, betartok mindent és nem bsztk meg. Szóval ez ilyen, nem kell felháborodni ha szabálytalankodsz, le kell higgadni, csekket befizetni és csókolom, megy az élet tovább.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#66642) Aryon87 válasza vodrosjozsi (#66641) üzenetére


Aryon87
félisten

nem kell felháborodni ha szabálytalankodsz

Az összeg háborít inkább, azt elismerem az utólagos tábla megtekintésen, hogy nem jót cselekedtem, de nem rémlik hogy azok a táblák ott lettek volna, nem egyszer jártam meg azt a területet akár gyalogosként, akár bringásként, ez valami új lehet. (ahogy az is, hogy a Mátyás templomnál lévő "védfalra" való feljutás is fizetős lett nemrég)

Pont leszartam mindent, hogy mennyivel megyek, milyen irányból jöhetnek.

Nem szarom telibe a közlekedési normákat, én még odafigyelek másokra (járdán nem száguldok, ha gyerek van vagy háziállat, még jobban lelassítok és amennyire lehet nagy ívben kkerülöm őket)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#66643) Quqesz


Quqesz
nagyúr

OP6T 145e-ért milyen?(új) HA-n van fent...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#66644) Fred23 válasza Quqesz (#66643) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem az eladó számol egy kis alkuval is, vagyis 140-ért simán vihető; de 145-ért is korrekt ajánlat így újan.

(#66645) Quqesz válasza Fred23 (#66644) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Thx!

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#66646) kali válasza Quqesz (#66643) üzenetére


kali
legenda

Nem sokáig tartanád meg szerintem.

(#66647) Quqesz válasza kali (#66646) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Mé?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#66648) trebrona


trebrona
nagyúr

Erről a videóról valamiért egyből ez a topik ugrott be.

;]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#66649) kali válasza Quqesz (#66647) üzenetére


kali
legenda

Főként a rendszer és a kamera miatt.

(#66650) Quqesz válasza kali (#66649) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem toom, op nem volt még.
3 van most képben
6T
Mate 20
Honor view 20
Mind a 3 150e körül megkapható.

Aryon
Sanszos. Csak ezt a mobilakciók.hu boltot nem ismerem. Elvileg gyári gari és nem panaszkodnak rájuk.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.