Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Android felhasználók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50701) Aryon87 válasza Soybex (#50700) üzenetére


Aryon87
félisten

Az meg kicsit draga megoldas, plane ennyi tartalomnak. Amugy egy 256-os megfelelne :D

Felhotarhely kellene, de pc-re nem talaltam meg opciot, mikent lehetne a CM felhotarhelyre integralni. Telefonrol megy a dolog. 2TB helyem van.
Telokrol 11k kep van mar fent nyar ota, ami durvan 50+ GB mennyiseget jelent :))
Es van par video is, amit viszont ez a CM nem tarol, neki csak a kepek jok :/

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#50702) no more válasza Lacy6 (#50693) üzenetére


no more
addikt

Sőt akiket megkérdeztem, azt mondták hogy a P9-nek jobb a kijelzője...

Még jobban tudsz trollkodni mint én, meg Aryon! :DDD :DDD :DDD

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#50703) no more


no more
addikt

Galaxy A8 '18 :Y

Amikor a középkategória alázza a csúcskategóriát. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#50704) mentic18 válasza no more (#50703) üzenetére


mentic18
tag

Ezért szeretnék az a8 mellé egy kis plüs rákocskát is, mert az is alázná a csúcskategóriát :D

Samsung Galaxy A53 5G

(#50705) Lacy6 válasza no more (#50702) üzenetére


Lacy6
senior tag

Konkrétan 2 testvérem és anyám is a P9-et mondta jobbnak, mikor kikértem a véleményüket.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy úgy néztem digitális élesítést használ a kijelzőn, mint régebben a G3-nál is volt. Mondjuk itt éppen csak egy kicsit élesít és nincs az a túlélesítés mint az LG esetében.
4K-s tartalom esetén szerintem jobbnak kellene lennie az S8-nak, csak mamámnál voltunk ahol alig volt net, így full HD-s képeken néztem össze a kijelzőt. Ott azt lehet mondani, hogy nyert a P9. Tudom, hogy most ez olyan mintha a fogadat húznák, de ha nem hiszed el nekem, akkor menj el valahova ahol van lehetőséged megnézni a saját szemeddel.
Tettem fel képet is róla, nem tudod mit kellene tennem még... :U

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#50706) gerner1 válasza Lacy6 (#50705) üzenetére


gerner1
veterán

Ennek egyszerű oka van. Az S7, S8 natív kijelzőfelbontása nem FHD (mint a P9), hanem nagyobb. Amikor ezeken FHD, vagy (S8 esetében) ahhoz közelítő felbontást állítasz be, akkor valójában egy stretch -cselt képet látsz, amelynek minősége épp úgy rosszabb lesz, mintha Te a P9 natív FHD felbontású kijelzőjén egy alacsonaybb felbontású videót nézel (például). Vagy otthon az FHD TV -den nézel SD tartalmat, vagy a 4K -n bármit, ami attól kisebb felbontással bír, az eredmény ugyan ez. Szóval, ezzel a megközelítéssel, ha pl. a P9 -et HD-Ready felbontásra kapcsolom (ha van rá lehetőség... -én nem tudom), és úgy hasonlítom bármi máshoz, aminek a natív felbontása HD-Ready, akkor azokhoz képest ugyan ilyen helyzetben lesz a P9.

(#50707) akooos válasza Aryon87 (#50699) üzenetére


akooos
veterán

Nem egyszerűbb venni egy külső merevlemezt, mint dvd-vel szarakodni?

(#50708) Lacy6 válasza gerner1 (#50706) üzenetére


Lacy6
senior tag

Szerintem ez nem így van.
Nem értem miért kellene rosszabnak lennie.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#50709) gerner1 válasza Lacy6 (#50708) üzenetére


gerner1
veterán

Pedig így van. Azért rosszabb, mert a kijelzőre kirakott kép pixelszáma nem egyezik a kijelzőével, miközben az összes pixel üzemel. Valójában egy nagyítást látsz.

[ Szerkesztve ]

(#50710) Lacy6 válasza gerner1 (#50709) üzenetére


Lacy6
senior tag

Úgy tudom, hogy ilyenkor hamis pixelek megjelenítésével ugyanazt a full HD-s tartalmat jeleníti meg nagyobb pixelszámmal, pixelsűrűséggel.
De utánanézek egy kicsit, mert elképzelhető hogy tévedek. :B

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#50711) gerner1 válasza Lacy6 (#50710) üzenetére


gerner1
veterán

Itt egy példa, S7E -vel, hogy ha a natív felbontásokat akarnám látni azok 1:1 -es méretében a kijelzőn, akkor a megjelenített képeknek nagyjából hogyan kellene viszonyulnia a kijelzőhöz:

Tehát, ha a lecsökkentett felbontást a teljes kijelzőn látom (S7-nél -ez- 2560x1440), akkor olyan képet látok, amely nem rendelkezik annyi pixelhez (2560x1440) natív információval. Hamis pixelekkel lesz feltöltve (ahogy írtad) a kép, és ez minőségromlással jár. De, ahogy írtam nemcsak S7 -nél van így, hanem mindenhol máshol is. Tehát kinyújtja, felnagyítja a képet az adott készülék, hogy kitudja rakni a teljes kijelzőre.

(#50712) Quqesz válasza akooos (#50698) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Asszony szülinapja volt, ezért eljöttünk Lillafüredre a Palota szállóba(ez volt az ajándék)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#50713) Lacy6 válasza gerner1 (#50711) üzenetére


Lacy6
senior tag

Mondjuk ha megnézed a képet, akkor nem volt teljes kijelzőn a kép. Lehet csak a képarány miatt, vagy nem tudom. Jövöhéten megnézem 4k-ba mit tud.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#50714) gerner1 válasza Lacy6 (#50713) üzenetére


gerner1
veterán

Ez nem más mint az algoritmus hatékonyságának kérdése. Ugyanis, ha 4K felbontású képet raksz ki, egy attól alacsonyabb felbontású kijelzőre, akkor nem annak natív 100% információ mennyiségét fogod látni, hanem töredékét csupán. FHD kijelzőn például ilyenkor csak az eredeti információ-mennyiség ~25% -a látható. Hogy az a töredék mit tartalmazzon, azt algoritmus állítja elő. Ebben a szoftweres kérdésben vizsgálható a különbség a gyártók típusai között.
Szóval, abban egyet értek veled, hogy ha két teló képeit össze akarom hasonlítani, illetve azt, hogy automata módban mit tudnak (?) akkor az elkészült képeket -jelen esetben 4K- egy 4K kijlezőn kell összehasonlítani, mert azzal lesz az összhasonlítás az elkészült képpel 1:1 -es arányú megjelenítőn. Tehát a megjelenítő maximális felbontása már közös nevező.

(#50715) mark!


mark!
őstag

túlvagyok egy foghúzáson, kegyetlen rossz érzés.

nem tudtam, hogy a doktor töri el az állkapcsom, vagy az asszisztensnő a nyakam ;]

[ Szerkesztve ]

>

(#50716) Soybex válasza mark! (#50715) üzenetére


Soybex
őstag

Gyökérkezelés sokkal kellemesebb :DDD

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#50717) mark! válasza Soybex (#50716) üzenetére


mark!
őstag

az lett volna a másik opció, mondtam hogy inkább húzza ki ha lehet, fogszabályzás miatt jó is így, legalább normális lesz a fogsorom.

jövőhét hétfőn megyek vissza, jobb alsó hátsót kell vszeg tömni.

>

(#50718) Soybex válasza mark! (#50717) üzenetére


Soybex
őstag

Nekem is azért volt 2 éve az opciom. De szerencsére nem tolt annyit a bölcsességfog.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#50719) akooos válasza Quqesz (#50712) üzenetére


akooos
veterán

Na, jó pihit :)

(#50720) philoxenia válasza gerner1 (#50714) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az is számít, hogy mennyire látható egy pixel a mérete miatt. Ezek szerint az S8 gyengén jelenít meg fullHD-t, hiszen például a Galaxy Tab S-en vagy a 4k-s Samsung tévénken is igen szép a full HD tartalom.
Márpedig ezeket sokkal könnyebb "túl közelről" nézni a méretük miatt...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50721) no more válasza gerner1 (#50709) üzenetére


no more
addikt

+1, bizony így van. Azért életlen, mosott pl. egy HD kép a telefon kijelzőjén. De, itt most egy Samsung fikázás volt a lényeg, a mit-miért-hogyan kérdés pointless. Ő is Samsung troll mint Aryon. :P

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#50722) Soybex válasza no more (#50721) üzenetére


Soybex
őstag

Ifjú padawan ;]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#50723) no more válasza Soybex (#50722) üzenetére


no more
addikt

Haha :C

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#50724) philoxenia válasza no more (#50721) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mekkora az S8 kijelzője?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50725) Lacy6 válasza no more (#50721) üzenetére


Lacy6
senior tag

Nem fikáztam én semmit sem...
Pont, hogy megdicsértem a kijelzőt, hogy alig marad el a P9-től.
;]
:P

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#50726) no more válasza philoxenia (#50724) üzenetére


no more
addikt

5.8 inch.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#50727) gerner1 válasza no more (#50721) üzenetére


gerner1
veterán

Szerintem nem "fikázott" semmit sem. Én a megközelítésben látok megkérdőjelezhetőt, de szerintem értelmesen lehet társalogni erről is.

Egyébként, pont ezért javasoltam a mobil fotós topikban is néhány alkalommal, hogy ha bármiféle érdemi összehasonlítást, vagy "versenyeztetést" szeretne az ember eszközölni, akkor szükség van egy közös nevezőre, amely széles körben hozzáférhető (akár úgy is, hogy besétálok egy pendrive -val a MM -ba, és ott megnézem egy arra alkalmas megjelenítőn a képeket). Úgy gondolom, hogy a 4K is ilyen, amit a legtöbb teló szoftverében be is lehet állítani... De pl, a 4K feletti felbontások max poszter nyomtatáskor élvezhetnek előnyt, máskor nem, mert nincs hozzájuk megfelelő, nagyszámban gyártott, szélesebb réteg számára egyszerűbben hozzáférhető megjelenítő eszköz. Olyan ez, mint egy kiírt sport esemény, amelyre nevezhetsz. Ha szeretném megmérettetni magamat, akkor szükség van egy közös nevezőre, amellyel nagyszámnban azonosulhat a túlnyomó többség, és így korrekt lehet a verdikt. Pl: egy ügyességi (tudást felmérő) autós pályán lehet indulni Ferrarival, Opellel, stb is, de a pálya és a kiírt haladási útvonal (ez a közös nevező) mindnekinek ua, és nem biztos, hogy a legdrágább, vagy a legerősebb, vagy amelyiknek a legnagyobb az üzemanyagtankja →nyer...

(#50728) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

De miért lenne 4K az S8 kijelzője? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50729) Soybex válasza philoxenia (#50728) üzenetére


Soybex
őstag

Ezt én se értem. Tudtommal csak a Sonynak van egy telefonja ami 4k-s eddig

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#50730) gerner1 válasza philoxenia (#50728) üzenetére


gerner1
veterán

Nem a telónak kell, hogy legyen. Hanem esetleg inkább annak az eszköznek, amelyen megnézem. Amellyel lehetőségem van 1:1 -es méretét egészben megnéznem. 4K esetében, akkor látom az elkészült kép tartalmazta információk 100% -át.
Egy FHD, vagy WQHD kijelzőn, egy 4K -s kép natív információ mennyiségének csak töredékét látom, és azt egy algoritmus által lebutított változatban. Tehát, ha például a bármilyen teló kijelzőjén nézem vissza (ami nem a Sony 4K -s telója) akkor attól függ inkább a látott minőség, hogy az algoritmus mennyire volt jó/vagy tré.

(#50731) Blackmirror válasza akooos (#50707) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Múltban él ;]

iPhone X@R, iPad Pro

(#50732) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Javaslom mindenkinek hogy szurkoljon a Szatyor Donyeck foci csapatnak.

(#50733) Soybex válasza aprokaroka87 (#50732) üzenetére


Soybex
őstag

Javaslom hogy utálom a focit :U

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#50734) Aryon87


Aryon87
félisten

Jelentkező U11-re. Ma/holnap 90ezerert(!!!) Vinne az U11-et :C
Irtam neki, ne haragudjon, nem aprilis elseje van...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#50735) Helltak válasza Aryon87 (#50734) üzenetére


Helltak
őstag

Annyiért kettőt is kérek :C

Xiaomi 14 Ultra

(#50736) Dr. 444Hertz válasza Helltak (#50735) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Én is.
És eladnám darabját 110-ért. :DDD

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#50737) mark! válasza Dr. 444Hertz (#50736) üzenetére


mark!
őstag

eladNÁD, ha megvennék :D

>

(#50738) Dr. 444Hertz válasza mark! (#50737) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Te nyertél. :D

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#50739) vodrosjozsi válasza mark! (#50737) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Hát látod látod, ezt a sz.rt úgyse veszi meg senki
quqesz: én? Dehogyis. Ennél számomra nincs jobb telefon. Vagy ez most ilyen vicc akart lenni? :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#50740) Quqesz válasza Aryon87 (#50734) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Lebuktam.....😎🤑

VJ
De,te! Éppen váltani akartad az S7-et egy jó telefonra!.....:DD

akooos
Köszi, de már haza is jöttünk.....🙁

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#50741) Soybex válasza Quqesz (#50740) üzenetére


Soybex
őstag

Kajak mindjárt rádobok egy 70k-s ajánlatot :D

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#50742) Quqesz válasza Soybex (#50741) üzenetére


Quqesz
nagyúr

65! És adok egy nyalókát is mellé......😁😀

VJ
Hogy megy enlisben? Milliomos vagy már?

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#50743) mark! válasza Quqesz (#50742) üzenetére


mark!
őstag

40k és a lelkem ;]

ja azt már eladtam, akkor 40k és egy csomag pisztácia.

soybex: nem olvastad a ready player one könyvet?
ha olvastad, ha nem, ne írkálj olyanokat a filmes topikba hogy nincs értelme, mert leszedik a fejed. :DDD

[ Szerkesztve ]

>

(#50744) kengyel válasza Aryon87 (#50734) üzenetére


kengyel
nagyúr

Az jó buli, még dobd mellé a Honort is. :D

kengyel

(#50745) Dr. 444Hertz válasza Quqesz (#50742) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Elvesztettem a fonalat.
Most akkor Quqesz megvenné az U11-et 90-ért, amit Soybexnek adná 65-ért, ajándék nyalókával együtt?
:Y
:C

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#50746) Soybex válasza mark! (#50743) üzenetére


Soybex
őstag

Oneplus 5T ajánlasz 80k-s árszegmensben szóval psszt :D

Doki : Látod micsoda deal :C

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#50747) mark! válasza Soybex (#50746) üzenetére


mark!
őstag

140k-ig írta, op5t annyi

nem is arra válaszoltam amire te 😂😂😂 1-el felette nézd meg, én arra valaszoltam, nem a g4-esre.

[ Szerkesztve ]

>

(#50748) Soybex válasza mark! (#50747) üzenetére


Soybex
őstag

Ó bazz.. most vettem észre.

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#50749) Quqesz válasza Dr. 444Hertz (#50745) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem😨
Én veszem 65+nyali, Soybexnek adom 90e-ért!😎

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#50750) winery


winery
aktív tag

Én adok érte egy samsung S7et:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.