Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Android felhasználók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50051) Soybex válasza aprokaroka87 (#50045) üzenetére


Soybex
őstag

Nálam az esetek 99%-ban wifi van szóval érdekes..

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#50052) philoxenia válasza Dr. 444Hertz (#50048) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

HBO -GO például... ;) YT , PC-ről tartalom, vagy bármi adathordozóról... Tévéműsort nagyon keveset nézek rajta...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50053) aprokaroka87 válasza no more (#50049) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ott az a kérdés hogy mennyit merül standby-ban a két nap alatt.

Mert ugyebár úgy jóval kevesebb a fogyasztás.

Tehát ha mondjuk 100%-ról indulunk kijelzőt nem kapcsolod be mondjuk ameddig 90%-ig nem merül és utánna bekapcsolod szerintem a 3 óra SOT simán lehet utánna.

Az SOT szerintem akkor lenne mérvadó ha feltöltöd a telefont, majd addig használod non-stop ameddig a telefon le nem kapcsol az aklumlátor töltötsége miatt.

(#50054) Dr. 444Hertz válasza Aryon87 (#50050) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Tehát kvázi monitor.
Úgy biztos megéri, ha a mostani már kevés.
Mondjuk én a Honort tartanám meg (és nem palyáznék Mate 10-re), és a HTC helyébe venném a TV-t.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#50055) Soybex válasza aprokaroka87 (#50053) üzenetére


Soybex
őstag

Hát én pont így számítom a SOT-ot. Leveszem töltőről és utána folyamatosan nonstop használom. Max 5-10 percre zsebre vágom. És így jön ki nálam a 4-5 óra majdnem minden telefonnál (kivétel síp-nél mert ott 1-1,5 óra volt ;] )

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#50056) philoxenia válasza Aryon87 (#50046) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyébként nem igazán nagy. Ez a tévénk már nagyobb, ehhez kell 2m nézési távolság 4k-nál is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50057) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy szerintetek az érintés mint olyan az mennyire számit az akksi fogyasztásnál?

Ha pl megy a képernyő és mondjuk nagyon gyakran érinted meg a képernyőt.

Gondoljunk bele abba ha valaki pl ír egy szöveget.
Ott simán lehet egy profibb esetében akár másidpercenként érintés esemény.

(#50058) philoxenia válasza aprokaroka87 (#50057) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyilván megtalálható lenne a panel fogyasztása valahol, de az minimális. Ellenben azért tapizod, mert csinál valamit a proci, világít a kijelző stb. Így nyilvánvalóan komoly fogyasztású komponensek dolgoznak, ha tapizod...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50059) Fall-N válasza aprokaroka87 (#50057) üzenetére


Fall-N
veterán

A legtöbbet fogyasztó komponens kijelző. Persze ez egyben van az érintésérzékeny résszel is. maga tapizás feldolgozása nem hiszem, hogy sokat fogyasztana. Az elektromos potenciál különbség, amit érzékel a kijelző.

(#50060) w333 válasza Aryon87 (#50042) üzenetére


w333
félisten

Elég a FHD, de inkább 50" körül vegyél ... kell ez a méret :)

Nekünk most 50" van de már ezt is kicsinek érzem a köv. szvsz. 60-65" lesz, pedig 2.5m nézem :D

Ne sz@rozz ... ezt vegyed 49LJ624V, friss modell :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50061) aprokaroka87 válasza Fall-N (#50059) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem lennék meglepve ha pl wake mint olyan történik.

Mert hozzáérsz a képernyőhöz a cpu azt "érzékeli"

(#50062) philoxenia válasza w333 (#50060) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kár FHD-t venni már, mindkét tévénk 4k és sokkal szebbek rajtuk még az FHD-k is, pl. a HBO GO

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50063) Aryon87 válasza w333 (#50060) üzenetére


Aryon87
félisten

Nincs akkora szabad hely a falon, igy az 50col nem fer fel a falra :N
Ennis azt nezem, inkabb a 4k legyen mar.
Na meg akkor jobban latom a Samu szuper kepeit is ;]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#50064) leslien válasza philoxenia (#50062) üzenetére


leslien
nagyúr

ahogy mondod nekem már 2 éve 4k samu van és teljesen más.. következő kiszemelt [link]
Aryon87 várj ha lesz vmi jó vétel szólok...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#50065) gerner1 válasza philoxenia (#50062) üzenetére


gerner1
veterán

+1 👍

(#50066) anytime


anytime
őstag

Sziasztok,

a következőkben szeretném a segítségeteket kérni. Adott egy Galaxy J3-as készülék, rajta a

A telefon eszközmemóriája 8,00 GB, ami jelen pillanatban tele van, az alábbiak szerint néz ki. A cél az lenne, hogy szabad területhez jusson a lányom, de én magam nem igazán ismerem az Android-ot, nem használom.

- szabad terület: 396 MB
- rendszermemória: 3,21 GB
- foglalt hely: 2,34 GB
- vegyes fájlok: 2,07 GB

Kérdéseim, a következők:

1. Gondolom, a rendszermemória területével nem tudok játszani, azt "elveszi" a telefon?
2. A foglalt helyet az alkalmazások, képek és videók fedik le, ezekkel nyilván, tudok egyedileg "játszani", az alkalmazások és a média tartalom törlésével?
3. A vegyes fájlok elnevezésű könyvtárba mik kerülnek? Az az igazság, ha ebbe belemegyek, gyakorlatilag nem látok semmit, nemhogy 2GB-t??? Ezt a könyvtárat, azaz az itt lévő tárhelyet miképpen lehetne felszabadítani?
4. Vásároltam a készülékbe egy 16GB-s SD kártyát. Az miként megoldható, ha és amennyiben, hogy az alkalmazásokat oda töltsem le és a telefon azokat onnan futtassa?

Egyenlőre azt hiszem ennyi lenne, ha már az Android megismeréséig tudnék egy kis helyet nyerni, vagy érdemben az SD-kártyát használni, az is nagy segítség lenne.

Köszi,
A

(#50067) gerner1 válasza Aryon87 (#50063) üzenetére


gerner1
veterán

"Na meg akkor jobban latom a Samu szuper kepeit is"
Nem biztos, hogy mindet szupernek fogod látni, ahogy a korábban patentnak "látott" sajátaid egy részét sem. Ugyan ez lesz igaz, a "régi harcostársak" képeivel kapcsolatban is...

(#50068) no more válasza gerner1 (#50067) üzenetére


no more
addikt

Jobban látja a HTC pöttyözését majd, meg a Honor 800x600 éjszakai mód felbontását. ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#50069) Quqesz válasza anytime (#50066) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én a képeket/videókat/zenéket átmásolnám gépre és egy gyári visszát csinálnék. Az a vegyes nem tudom ki lehet, honoron is van ilyen, de nekem kb 500mb....a foglaltakban levővel tudsz játszani. A kártyát akkor tudod felhasználni appoknak, ha engedi az android verziója. Ezt a beáll/alkalmazásoknál tudod megnézni. A régebbi droidon lesz egy áthelyezés v hasonló megnevezésű app, aminél az áthelyezhetőek ott szerepelnek pipálási lehetőséggel. Van ahol ha ebben a menüben bemész az appba, ott lehet kiválasztani. Az új droidoko alapból beleszámolja, és a tárhely mérete kiegészülve jelenik meg, nincsen külön bontva. De ez készülék függő melyik. Sajnos van ahol nincs lehetőség áthelyezni....

Aryon
A jelszó: smart tv! Jó a 4k, csak ha tvzésre használod, akkor rengeteg még az sd adás...ha másra, akkor meg nem kérdés

Philo
Ezmiez?

Aprokaroka
Én telefonon sose kapcsolok ki semmit. 5 mail/2 időjárás app folyamatos szinkron 24h-ban. Hol wifi, jol mobilnet. Viszont azt észrevettem, hogy van olyan telefon, ahol a wifi többet eszik(pl G4). A tabon is 24h a wifi+ugyan ennyi szinkron.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#50070) anytime válasza Quqesz (#50069) üzenetére


anytime
őstag

Köszönöm szépen a segítséget, akkor első körben mentek, azt gyári vissza indul.

(#50071) gerner1 válasza anytime (#50066) üzenetére


gerner1
veterán

Csak azokat az app -okat lehet SD -re irányítani, amelyek úgy vannak megírva. A legtöbb esetében azonban az realizálható, hogy maga az app a teló belső tárolójára kerül mindenképp, és csak az adatait tárolja microSD -re. Vannak például játékok, amelyek futnak úgy, hogy a teljes méretük nagyrészét adó *.obb tartalmukat a microSD -ről is elérik. Aztán, navigáicós programok egy részénél megoldható, hogy szintén a teljes méret legnagyobb részét adó térkép, domborzat, épület, poi adatokat a microSD -ről olvassa, tehát ezekkel nem terhelődik a belső tároló, de magával az indító apk -val igen... Azonban, Samsung készülékek többségében, a Beállítások →Fejlesztői beállítások -ban, ehhez aktívra kell állítani a "Külső tárhely alkalmazásaina.." opciót, amely lehetővé teszi bármely alkalmazás külső tárhelyre való írását, a jegyzékértéktől függetlenül. 100% -osan nagyon kevés app helyzhető microSD -re, és futtatható onnan.

[ Szerkesztve ]

(#50072) Aryon87 válasza gerner1 (#50067) üzenetére


Aryon87
félisten

Tudom, csak egy icipici troll szoveg volt :))

Meglatom mennyi lesz az ar, aztan lehet elegesz a FHD is..

Leslien: okes, nem surgos az meg..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#50073) anytime válasza gerner1 (#50071) üzenetére


anytime
őstag

Ez már azért jól hangzik, mert a Kisasszony elég sok vidit készít egy zenei progival. Amennyiben már azt el tudnám érni, hogy maga a videó az SD-re mentődjön, már nagy eredmény lenne.

Azonban ezt a fejlesztői beállítást nem találom ....

(#50074) Quqesz válasza anytime (#50073) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A kamera képeit/videóit tudod külső sd-re menteni. A kamera app beállításain belül keresd a mentés hely v tárhely v hasonló menüpontot és ott be tudod állítani.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#50075) anytime válasza Quqesz (#50074) üzenetére


anytime
őstag

Szuper, köszönöm, ez meg is oldódott :)

(#50076) gerner1 válasza anytime (#50073) üzenetére


gerner1
veterán

"Azonban ezt a fejlesztői beállítást nem találom ...."

Beállítások →A telefon névjegye →Szofveradatok →Build száma -t megkeresed, és addig érinted egymásután többször, amíg ki nem írja, hogy a "fejlesztői üzemmód..." . Utána már ott lesz, legalul, a "Beállítások" menüben...

[ Szerkesztve ]

(#50077) kali válasza Quqesz (#50038) üzenetére


kali
legenda

3 nap készenlét melletti 10 órás kijelzős használat is kihozható úgy, hogy végig 4G(+)-on vagyok és a legtöbbet a Chrome böngészés viszi, mellette persze e-mail (2 fiók), naptár, időjárás, szolgáltatós, banki és okosórás alkalmazások, SMS, illetve 1 óra feletti 4G hanghívásos telefonálás, valamint kis fényképezés, térkép és távirányítózás is volt, ráadásul nem is csak minimum fényerőn ment, mert mozogtam, utazgattam, voltam jól megvilágított helyeken is, ahol feljebb vitte az automatika a kijelző fényerejét.
Még így sem merült kikapcsolásig, ilyet eddig egy telefonom sem tudott, pedig volt már néhány jó akkumulátoros üzemidejű, amiken szintén minden felesleges dolgot kikapcsoltam, amikre nincs szükségem (Google asszisztens és hasonlók).
Igaz, nagyon ritkán van ilyen, hogy huzamosabb ideig nem töltöm a telefont, ez csak egyfajta teszt volt, mert amúgy szeretek mindenhová feltöltött telefonnal elindulni, meg a Li-XX akkumulátornak jobb is a sűrűbb rátöltögetés magasabb töltöttségi szintnél is, mint mindig teljesen, vagy majdnem teljesen lemeríteni.
Budapesten lakom és mozogtam, többnyire jó 4G(+) lefedettségű területeken, így hiába volt használva mobilnet még itthon is a wifi ellenében, még azzal sem veszítettem sokat, nem is nagyon látok mérvadó különbséget így a kettő között, ha a jó a 4G(+) térerő.

(#50078) gerner1 válasza kali (#50077) üzenetére


gerner1
veterán

Így van. 👍 A térerő jelentős mértékben hatással van az akkuidőre, az összes készüléknél. Legyen az a szolgáltatói "GSM" hálózat térerő, vagy WiFi, Bluetooth ....

[ Szerkesztve ]

(#50079) anytime válasza gerner1 (#50076) üzenetére


anytime
őstag

Azt hiszem eljött az ideje, hogy én is váltsak .... :)

(#50080) Helltak válasza kali (#50077) üzenetére


Helltak
őstag

Elég bizalom gerjesztő amit írsz róla!
Lehet mégsem lesz meg az S8+ az S9-ig :)

Xiaomi 14 Ultra

(#50081) Aryon87 válasza kali (#50077) üzenetére


Aryon87
félisten

Na ez egy igen eros loket, ami meg biztosabbra teszi a dolgot, hogy kell nekem ez a modell. U11 alsohangon 4ora, maximum 6 ora kijelzoidoket tud, de az atlaga 5 ora.
+ A topikban olvasottaknis igen meggyozoek szamomra, amik ott irodnak :K

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#50082) kali válasza Helltak (#50080) üzenetére


kali
legenda

Nekem Note 8 volt a kiszemelt, mert szeretem a változatosságot és lehetőség szerint váltogatom a gyártókat is, az időrendi sorrendet nézve meg Samsung volt a tulajdonomban, mint mondjuk Huawei, de az a 3300 mAh karcsú a Note-hoz, még jelenlegi Note 8 tulaj is lebeszélt róla, mert ismer és tudja, hogy az egyik fontos szempont számomra a jó akkumulátoros üzemidő.
Ezért volt a Mate 9 után Nokia 8, így nem egymás után lett két Mate, aztán várom a következő Samsung telefont (szívem szerint a Note-ot), hátha az már bejön minden tekintetben.

Aryon87: Továbbra sem kell neked Mate 10 Pro! (a szokásos Jedi suhintás) ;]

[ Szerkesztve ]

(#50083) Aryon87 válasza kali (#50082) üzenetére


Aryon87
félisten

Azt figyeltem meg, higy az LG, Samu es hasonlo nagy gyartok nem mernek 3300-as akksi fele menni, mig a Huawei, Xiaomi es tarsai a masik akksitipussal siman adjak a 4000-es akksit. Es erdekes modon, ez az oldal jobbannis teljesit uzemidoben, mint a masik.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#50084) kali válasza Aryon87 (#50083) üzenetére


kali
legenda

Jövő őszre jól megoldja a Samsung is, már dolgoznak rajta.

(#50085) leslien válasza Helltak (#50080) üzenetére


leslien
nagyúr

videó felvétel az gyalázatos a S8+ viszonyítva...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#50086) gerner1 válasza Aryon87 (#50083) üzenetére


gerner1
veterán

A másik oldal többi hardware komponense sem rossz. Sőt, szerintem a jó üzemidőben legalább olyan szerepe van ezeknek is, mint az akku méretnek. Aztán ott van még az optimalizáltság. Ez(ek)en felül, pl a Samsung sokkal "óvatosabb" lett ezen a téren, a Note7 akku fiaskó óta ...

(#50087) kali válasza leslien (#50085) üzenetére


kali
legenda

A Note 8-hoz hasonlítgattam főként (mert egy hátoldali kamera modullal nálam telefon már nem játszik, megszoktam a kettő adta extrákat), annyira nem gyalázatos azért, nagyobb felbontásos szoftveres stabilizáláskor van csak nagyobb rángatás (ez a Mate 9-nél is így volt először, aztán kábbi frissítéssel javítottak rajta).
Néhány összehasonlító videó: Link, Link, Link
Egyedül itt látok mérvadó különbséget a stabilizálás kapcsán: Link

(#50088) Aryon87 válasza gerner1 (#50086) üzenetére


Aryon87
félisten

A Samunal ez ertheto is, meg egy ilyan esetet mar nem tudnanak benyelni a felhasznaloi koruk miatt.
Igaz hogy a tobbi tenyezo is kozrejatszik, de ugyanakkor megis gobbet ki tudnak hozni a kinaiak az akksibol mint a nagyok..

Leslien: en evente ha 1x videozok, szal nalam nem is gond :)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#50089) gerner1 válasza leslien (#50085) üzenetére


gerner1
veterán

👍 Ez az egyik ok, amiért nem ugrottam bele azonnal, illetve a low-light körülményekkel készült fotók sem hozzák még azt a szintet. Így egyelőre marad a listám elején, és várok még. Eddig még mindig megérte türelmesnek lennem...

(#50090) leslien válasza kali (#50087) üzenetére


leslien
nagyúr

az biztos h akinek idei Samsung van S8+ vagy Note 8 annak nem éri meg váltani.. max úgy ahogy én szoktam rosszalkodni... ;] még mindig azt mondom h várjuk meg a Pixel 2 XL amig lejjebb megy az ára...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#50091) kali válasza leslien (#50090) üzenetére


kali
legenda

A Pixel 2 XL nagyon problémás, sok vele a gond, nálam szóba sem jöhet.
Én Note 8-ról is váltottam volna, akár csak a sokkal jobb akkumulátoros üzemidő miatt.
Az S8+ már korábban sem kellett, kihagytam.
Az új Note-ban reménykedem jövőre, meg hátha az iPhone X is elmegy jobb irányba.

(#50092) leslien válasza kali (#50091) üzenetére


leslien
nagyúr

Pixel 2 xl legtöbb szoftver hiba.. akármelyik tesztelőt nézem a youtube on mindegyik azt használja...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#50093) Aryon87 válasza leslien (#50090) üzenetére


Aryon87
félisten

A Pixel nalam is kilove, tekintve, hogy napamnhatvanyozottan elojonnek a bajok az LG telefonoknal, mint kozismert :C

Eddig a Huawei/Honor ami nekem bevalt a legjobban (ill most az U11), szal nalam ez marad vegleges agazat, es leszek VerHuaweiFan avagy HuaSip :))

Mas: LG promozza a 25 eves szulinapos reklamjat, nem lenne rossz nyerni egy Q6-ot azert ha azt a TV-t megveszem amit mutattam reggel...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#50094) kali válasza leslien (#50092) üzenetére


kali
legenda

Hardveres hibája is sok, cikkeztek róla bőven, hetente találtak valami újat.

(#50095) akooos válasza kali (#50082) üzenetére


akooos
veterán

Féltem én is a 3300as akksitól, de nem kellett volna. Átlag 6,5-7 órás sot megvan, az én használatom mellett. Szinte 0 játék, sok böngészés, fotózás , zene és videó állandó bt kapcsolattal. Esténként kell töltenem, sose merült le eddig hamarabb, mint ahogy kellett volna :D

(#50096) leslien válasza kali (#50094) üzenetére


leslien
nagyúr

hát nem tudom.. majd amikor nálam lesz akkor mondom a frankót... addig is ez már elég jó javítás.. [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#50097) kali válasza akooos (#50095) üzenetére


kali
legenda

Nálam az a baj, hogy elkényeztettek a jobb telefonok és úgy már kevés lenne a Note 8 ilyen tekintetben, bár lehet, hogy néha csak tudatilag idegesítene a dolog, mert amúgy gyakran rátöltök, ezért majdnem belementem, de végül csak nem...
Az a baj, hogy ha meg is lett volna 1 - 2 hónapig, utána eladás jött volna a Mate 10 Pro érkezésekor, a Note-on meg biztos nem csak annyit buktam volna, mint például a Nokia 8-on 2 hónap után, még ha ez nem is mindig bosszant, ha érdemes volt kipróbálni és pláne utána jobbat kaptam.

leslien: Kíváncsi leszek a véleményedre, mert tényleg olyan sok probléma a napvilágra került, hogy ennyit más telefonnál nem láttam még.

[ Szerkesztve ]

(#50098) no more válasza leslien (#50085) üzenetére


no more
addikt

Samsunghoz képest mindegyik gyártó telefonja szar videót csinál. :D A hang rögzítés a másik...

Fotózásban pedig semmi extra a többi csúcshoz viszonyítva. Örökre a Nexus - Pixel lesz a best, amíg van HDR +.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#50099) akooos


akooos
veterán

Ez mótvá? Valaki ebből fog meggazdagodni.... síp...síp mindenhol :U :D

(#50100) Aryon87 válasza no more (#50098) üzenetére


Aryon87
félisten

Azert ne essunk tulzasba :N

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.